9'Kruimels van Post oppikken Haarlem walst over zwak NEC heen: 4-0 Rudi Gutendorf oefenmeester van Kameroen ^AC:met Slank aan t^ndeman Utrecht mist inspiratie Ploegleider Hen van tweede Nederlandse profploeg: Cosmos zet Weisweiler op straat BREDA (ANP) - Het verschil p» bij NAC en Go Ahead Eagles F1' tussen winst en verlies, was j. m een doelverdediger. Fritz /ew» von Seydlitz van NAC stopte alles in het laatste kwartier, de enige periode dat Go - Ahead Eagels werkelijk aan- 13 drong. Jan Endeman was af- toe wezig bij NAC's enige se- er rieuze doelpoging. Vijf mi- ien nuten na rust ging Endeman of te laat naar de rechterhoek bij een 25 meter-schot van Smits. dat doelpunt kreeg het duel, dat feitelijk geen win- naar verdiende, toch een triomfator. NAC met PSV's r Ai Willy Janssen op het rechter- deel van het middenveld, 1 deed niets beter dan Go y Ahead Eagles, maar deed al- les wel met een tikkeltje meer overtuiging dan de De- ventenaren, die de hoofdprijs in het achteruit voetballen verdienden. Een kwartier na rust ging dat scheidsrechter Van Etteko- ven iets te ver. Hij floot af en bestrafte de Eagles wegens spelbederf. Van dat ogenblik richtte de Deventer-ploeg zijn aandacht ook op spel in de andere richting met het primitiefst denkbare voetbal overigens. Go Ahead zette eerst een derde lange spits in het veld (Hazelhekke verving Berends) en zocht daarna hoog door het midden het doelgebied. Van Kooten, Eijkelkamp en Hazelhekke waren wat ster ker in de lucht, Van Kooten legde in zijn specialiteit een handvol goede ballen terug. Hij zag echter nimmer in de rug gedekt door schutters die enige richting in hun pogin NIJMEGEN (ANP) - NEC is na de grote nederlaag tegen Haarlem zo goed als uitgebe- kerd. Voor slechts duizend toeschouwers wonnen de gasten het eerste duel voor de kwartfinales vrij eenvoudig met 4-0. De meest interessante periode van de wedstrijd speelde zich af tussen de 15e en 26e minuut toen Haarlem gemakkelijk een grote voor sprong kon nemen. de schuiver. Utrecht kwam niet verder Na een kwartier speelde Kleton uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied de bal naar de opkomende Gullit, die ongehin derd de eerste Haarlemse treffer liet aantekenen. Tien minuten la ter mocht Kleton zelf de bal in het doel deponeren. De NEC-de- fensie verzuimde wederom in te gen konden leggen. Dat ver anderde pas in het laatste kwartier. De twee keer dat Deventer-aanvallers goed richtten, Van Kooten zelf en Woudsma, reageerde Von Seydlitz subliem. Twee kansen van Go Ahead, zoveel kreeg NAC er niet eens, want het doelpunt van Smits was een toevalstreffer. De onmacht van NAC is ge makkelijk te vrklaren. Trai ner Jo Janssen, die al maan denlang met lege handen was gebleven, wilde op zeker spe len. Hij begon met twee spit sen, Van der Borgt en Was- lander, en zette een versterkt middenveld in. Willy Janssen, de nieuwe aan winst, toonde zich aanvanke lijk voornamelijk nerveus, hij deed bijna niets goed. Zijn ploeggenoten, die hem in de beginperiode graag in het spel betrokken, toonden daarin steeds minder lust een daardoor werd de toch al on zekere Eindhovenaar steeds minder overtuigd van zich zelf. NAC verplaatste het spel iets meer naar links, maar daar was invaller Swanenburg ook niet de man, die de De- venter-verdediging kon openbreken. NAC kreeg ei genlijk alleen in de laatste tien minuten, toen Go Ahead tenslotte toch "blind" op de aanval ging spelen, een paar mogelijkheden via uitbraken. Op die momenten bleek dat NAC te weinig kwaliteit had om zelfs een slordige verde diging voor moeilijkheden te kunnen plaatsen. 5 D T grijpen waardoor de Haarlem mer een combinatie met Boeck- ling doeltreffend kon afwerken. Het pleit werd helemaal beslecht toen Gullit nauwelijks een mi nuut later zijn tweede treffer maakte. Een solo over ruim der tig meter werd besloten met een keihard schot van de rand van het strafschopgebied, waarop de Nijmeegse doelman geen enkel verweer had (0-3). De Haarlemmers beseften dat er met nog een thuiswedstrijd in het verschiet, niets meer kon misgaan en schakelden een ver snelling terug. Maar ook dat had voor de uitgebluste NEC-ers geen enkel effect. De tweede helft, die begonnen werd zonder Gullit (met een enkelblessure naar de kant) was nauwelijks het aankijken waard. De meeste toe schouwers waren dan ook al ver dwenen toen invaller Van der Veldt tien minuten voor het laat ste fluitsignaal van scheidsrech ter Bosman de eindstand op 0-4 bepaalde. DS'79 DS'79 heeft de sensationele uit schakeling van Ajax in het KNVB-bekertoernooi een rede lijk vervolg gegeven. Op eigen veld werd in de eerste kwartfina- lewedstrijd het dit jaar in de competitie voortdurend winnen de FC Utrecht op 1-1 gehouden. Dat was vier dagen na de ontluis tering in Venlo (verlies met 3-8 tegen FC WVj op zich een be hoorlijke prestatie. Veel kans om over twee weken de halve finales te bereiken zal DS niet hebben. In Dordrecht liep FC Utrecht maar wat te lanter fanten. Er was sprake van grove onderschatting DS. dat net als tegen Ajax wel wilde, kon daar door voor rust beter zijn en ver diend de leiding nemen. Dat ge beurde in de 29 ste minuut. Bij een rommelige situatie ontfut selde Van de Ham zijn ploegge noot van Leeuwen de bal en schoot met een fraaie boog over Van Breukelcn hoog in het doel. FC Utrecht kon dat moeilijk ver teren. Eindelek kwam er een beetje inspiratie De irritatie mondde in de tweede helft pas uit in de gelijkmaker. Wouters trof in de 62 ste minuut eveneens de bovenhoek (1-1). Op dat moment was DS gebroken. De ploeg snakte naar lucht tegen de inmiddels weer laconiek tik kende Utrechters. Doelman Pel- le kreeg alle gelegenheid voor een glansrol, al werkte FC Utrecht, de thuiswedstrijd in ge dachten. alle schijn niet te willen winnen Dat zal over twee weken echter zonder twijfel gebeuren. In zijn amateurtijd was Lammertink een "winner". Nu moet hij bij de grote jongens zijn klasse bewijzen. plaats moeten kosten, terwijl die het afgelopen seizoen toch goed is geweest voor zestig prijzen. Ik heb de renners echter wel op het hart gedrukt dat ze de kans die ze nu krijgen met twee handen moeten aanpakken. Lukt dat niet, dan zullen we in 1983 op een andere basis verder moeten gaan". De nieuwe Nederlandse profploeg zal deelnemen aan alle voor jaarsklassiekers en heeft boven dien uitnodigingen geaccepteerd om te starten in de Driedaagse van de Panne, de Ronde van Zweden, de Ronde van Roman- diè en de Ronde van Nederland. Elen: „De sfeer in de ploeg zal grotendeels bepalend zijn voor het resultaat. De jongens van Post hebben de klasse om des noods in hun eentje een wed strijd te winnen, bij ons zal zich daar de hele ploeg voor in moe ten spannen". De twaalf renners waarmee Elen in het seizoen '82 op de weg komt zijn: Jos Lammertink (Olden- zaal), Sylvester Aarts (Kruinin- gen), Jan Aling (Bladel), Wies van Dongen (Breda), Hans Lan- gerijs (Blokker), Ger Mak (Schie dam), Ko Montz (Rotterdam), Ab Oprins (Gilze), Wim de Ruiter (Kwadendamme), Theo Smit (Badhoevedorp), Nico van Hest (Alphen) en Ad Tak (Oudgastel). NAC-Go Ahead Fa*les 1-0 (O-Ol. SO. Smits 1-0. Scheidsrechter: Van Et- tekoven. Toeschouwers: 7800. 1REDA (GPD - Met twaalf renners moet de tweede Nederlandse profformatie, B i S-Elro, dit seizoen opboksen tegen de oppermachtige formatie van Peter Post. Dat is natuurlijk onbegonnen werk voor de mannen van ploegleider Jos Elen. De helft van zijn renners moet zich 's morgens in alle vroegte nog melden bij een andere werkgever en hebben in de wintermaanden zo veel uren overgewerkt dat er 's middags of 's avonds nog net even ruimte was om ergens een wedstrijdje mee te pikken. et opsparen van vakantiedagen maakt het voor sommige ren ners vervolgens mogelijk twee of drie keer per seizoen aan een meerdaagse etappewedstrijd mee te doen. Kortom: Op deze (gebrekkige) wijze moet de ploeg van Jos Elen zich straks weer manifesteren als een con current van de ploeg-Post. ich", geeft Elen toe, „wij besef fen donders goed dat we blij moeten zijn dat we af en toe de kruimeltjes die de mannen van Post laten liggen kunnen mee pikken. We zullen met weinig te vreden moeten zijn. Wanneer we een stuk of tien wedstrijden kun- nen winnen is voor ons het sei zoen al geslaagd. Vorig jaar was Theo Smit goed voor vijf over winningen en elf tweede plaat sen. Dat moet toch dit seizoen ook weer lukken". Vrijdag vertrekt de ploeg voor een trainingskamp naar Zuid-Frank rijk en daar zal de taakverdeling aan de orde komen. „Normaal gesproken wordt Jos Lammer tink onze nieuwe kopman. Met die bedoeling hebben we hem aangetrokken en ik geloof dat hij nu weer zo ver hersteld is dat hij die rol aan zal kunnen. Hij heeft zich de afgelopen maanden goed voorbereid op dit seizoen, dat voor hem min of meer beslissend is voor zijn toekomst. In 1981 is hij door langdurige blessures in een vergeethoek geraakt". En Lammertink zelf: „Ik ben nu twee jaar beroepsrenner en heb eigenlijk alleen maar tegenslag gekend. Omdat ik me die twee seizoen nauwelijks kon laten zien ben ik uiteindelijk bij deze ploeg terecht gekomen. Ik had ook een aanbieding van een Bel gische firma, maar het duurde te lang voordat ik zekerheid had. Deze ploeg is misschien een goe de springplank om weer terug aan de top te komen". NAIROBI (ANP) - De Westduitser Rudi Gutendorf zal tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Spanje funge ren als bondscoach van Kameroen. De "paradijsvogel" onder de trainers tekende gisteren in Nairobi een contract. Gutendorf is bij de als "ontembare leeuwen" bekend staande voet ballers uit Kameroen de opvolger van de Joegoslaviër Branco Zutic. Kameroen is ingedeeld bij Italië, Polen en Peru. Kees Rij vers, de bondscoach van het Nederlandse elftal, Ladislao Kuba- la, de voormalige trainer van Spanje en de Italiaanse oefen- meester Luigi Radice (AC Milan) hadden eerder afgezegd voor de functie. De spelers van het Franse elftal kunnen, bij het bereiken van de tweede eindronde tijdens het toernooi om het WK voetbal in Spanje, rekenen op premies, die variëren van 110.000 tot 135.000 gulden. De hoogte van de premies hangt af van het aantal wed strijden, waarin een speler uitkomt. Ook voetballers die alleen in de kwalificatiewedstrijden uitkwamen, delen in de pot. Indien de Fransen erin slagen de halve finales te bereiken dan stelt de Franse voetbalbond nog meer geld beschikbaar. De voorbereiding van het nationale voetbalelftal op het WK in Spanje kost de Braziliaanse voetbalbond 500 miljoen cruzeiros (ongeveer 8,5 miljoen guldenDe Brazilianen zijn momenteel in Portugal op zoek naar een geschikt trainingskamp. Van 30 mei tot 7 juni wil bondscoach Tele Santana zijn ploeg aan de kust van Algarve een laatste rustweek geven alvorens hij met zijn selectie naar Sevilla vertrekt. De Italiaanse international Giancarlo Antognoni heeft drie maanden na zijn schedelbreuk in een competitiewedstrijd met Fiorentina de training hervat. De behandelende artsen hebben na uitgebreide tests de spelverdeler van Azzuri groen licht gege ven voor een comeback. Antognoni hoopt over vier weken weer inzetbaar te zijn bij zijn club en bovendien wil hij met Italië naar het WK. Franz Beckenbauer zal tijdens het WK tn Spanje voor het tweede Duitse tv-net (ZDF) optreden als commentator. De ix>ormalige sterspeler van het Westduitse elftal zal in die periode ook een rubriek verzorgen in de "Bild-zeitung". Voor het blad Bild gaat Beckenbauer vanaf 1 augustus als redacteur werken. Becken bauer speelt op 1 juni met zijn club Hamburger SV een af scheids wedstrijd tegen de Westduitse ploeg. Hoge verwachtingen heeft Jos Elen eveneens van de Bredanaar Wies van Dongen, die evenals Lammertink vorig seizoen nog deeluitmaakte van de inmiddels opgeheven HB-ploeg. „Van Don gen heeft vorig seizoen onder meer in de Omloop van het Volk toch laten zien waartoe hij alle maal in staat is. Hij werd toen vijfde, maar heeft zich daarna weinig meer laten zien. Dit sei zoen moet hij bewijzen dat die ene goede klassering geen toe valstreffer is geweest", aldus Elen. Elen werd de afgelopen winter overstelpt met telefoontjes van renners die voor het seizoen 1982 nog snel even onderdak probeer den te vinden, maar de Dongen- se ploegleider moest vele cou reurs teleurstellen. „Ons budget biedt plaats aan twaalf renners en in de loop van het vorig sei zoen had ik bepaalde renners al toezeggingen gedaan. Uit de ren ners die zich deze winter hebben aangeboden had ik misschien een iets sterkere ploeg kunnen formeren, maar dat zou dan een jongen als Nico van Hest zijn NEW YORK (ANP) - Dc Westduit ser Hennes Weisweiler, sedert 1980 sportdirecteur van New York Cosmos, is gisteren onthe ven van zijn functie Een woord voerder van de Amerikaanse profclub verklaarde dat deze be slissing was genomen na een lang onderhoud dat president-di recteur Nesuhi Ertegun met de Duitser had gehad. Er bestond volgens Ertegun een diepgaand verschil van mening ten aanzien van maatregelen die met betrek king tot de direkte toekomst van Cosmos moesten worden geno men. De 62-jarige Duitse trainer werd in 1980 voor drie seizoenen gecon tracteerd Zijn verbintenis met New York Cosmos zou aan het eind van dit seizoen aflopen. Geruime tijd waren er al tegenstel lingen tussen Weisweiler en de leiding van de club die er vong seizoen niet m slaagde het kam pioenschap te prolongeren Ook met topscorer Giorgio Chinaglia had Weisweiler herhaaldelijk moeilijkheden. Weisweiler, die enkele malen te kennen heeft gegeven zijn trai nersloopbaan in West-Duitsland te willen beëindigen was voorts onder meer coach van Borussia Mónchengladbach, FC Barcelo na en 1. FC Kóln. "Ik heb dc leiding van Cosmos ge zegd", aldus Weisweiler in New York. "dat ik geen circusshow wil begeleiden, maar de toe schouwers modern voetbal wil tonen". Eerste divisie Wajeninjren-Amersfoort 1-1 (0-0). Scheidsrechter: Van der Hoef. Toe schouwers: 1000 64. G rulers 0-1, 66. Van der Beer 1-1 (strafschop). Eindhoven-Oen Bosch 0-2 (0-0). Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers: 1400. 61. Rotnijn 0-1, 78. Schouwenaar 0-2. Beker DST9-FC Utrecht 11 (1-0). 29. Van de Ham 1-0, 62. Wouters 1-1. Scheidsrechter: Keiter. Tocschou- NEC-Haarlem 0-4 (0-3). 15. Gullit 0- 1. 25. Kleton 0-2, 26 Gullit 0-3, 80 Van der Veldt 0-4. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 1000 OM TSPEL WÊERTC

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13