Pauselijk bezoek aan Engeland wordt grote show Gustafson: "Heiden inspireert" -C C SCOREBORD J Verkoop souvenirs moet groot deel van kosten dekken Icto boos WOENSDAG 17 FEBRUARI 1982 Geestelijk leven (Van onze correspondent) LONDEN - Vriendelijk verzoek van de organisa tie van het pauselijke be zoek aan het Verenigd Ko ninkrijk: of we het niet over 'pausmobiel' willen hebben. Paus Johannes II wordt straks heel officieel vervoerd met het zoge naamde SPT, het Speciale Pauselijke Transport. Het is maar een klein verzoek je, maar de puntjes moe ten nu eenmaal op de i worden gezet. 'Pausmo biel' is een beetje raar, bij na oneerbiedig woord, en met SPT gaat het toch ook? Ongelofelijk genoeg is dat enige weken geleden gevraagd aan journalisten die gaan schrijven over het bezoek van de paus aan Groot-Brittannië, van 28 mei tot en met 2 juni. Het verzoek maakt duidelijk, dat de organisatoren niets aan het toeval willen over laten. Er is een spektakel in voor bereiding, dat de grootste show op het Britse eiland moet opleve ren sinds het huwelijk van kroonprins Charles en Lady Dia na, vorig jaar juli. Niet alleen re kent men op tenminste evenveel bezoekers, maar er wordt ook van hen verwacht, dat ze even gretige afnemers zullen zijn van de speciale souvenirs als vorig jaar de fans van Charles en Dia- Souvenirs Die souvenirs zijn heel belangrijk. Ze moeten voor een groot deel de kosten van het pauselijke bezoek dragen. En deze worden op der tig tot veertig miljoen gulden ge schat. Dat is zeer veel voor de Britse rooms-katholieke ge meenschap, die niet meer dan vijf miljoen zielen telt. De Rooms-Katholieke Kerk in En geland vindt de commerciële kant van het bezoek zo belang rijk, dat enige maanden geleden de BV 'Pauselijk Bezoek' werd opgericht. Deze BV heeft professionele hulp gezocht bij de International Ma nagement Group (IMG), die in de Verenigde Staten zetelt. Een groep die zich tot nu toe heeft ge specialiseerd in het promoten van sportsterren als Björn Borg. De IMG houdt zich vooral bezig met het uitzoeken van 'smaak volle souvenirs'. Honderden fa brikanten hebben voorstellen ge daan voor deze willige markt, en daar zijn er een kleine vijftig uit gerold die de officiële toestem ming van de kerk waard zijn. Dat betekent in de eerste plaats, dat de fabrikanten het recht heb ben, het officiële symbool van de ze pausreis op de souvenirs af te beelden. Het gaat om een aantal lijntjes waarin met enige moeite de Union Jack (Engelse vlag), het kruis en de pauselijke sleutels zijn te herkennen. Bovendien zijn dit souvenirs, die ook in de ker ken te koop zullen worden aange boden, en wel van begin april af. De fabrikanten hadden er alle belang bij, door de selectie heen te komen. Business Ze betalen daarvoor royalties, ruw weg 10 procent van de verkoop waarde van het aandenken. Dat bedrag gaat naar de BV 'Pause lijk Bezoek', die op haar beurt een vijfde deel van haar inkom sten afstaat aan de 'International Management Group' in Amerika. Het betekent 'big business' voor de IMG, die, naar verwachting, zo'n vijf miljoen gulden aan dit bezoek zal overhouden. Men zou zeggen, dat de IMG er be lang bij heeft, zo weinig mogelijk souvenirs af te wijzen. Maar het moet gezegd, er zijn er nogal wat teruggestuurd naar de fabrikan ten, met de opmerking erbij dat ze 'niet smaakvol genoeg' waren. Zo werd een schroevedraaier afge wezen met op het handvat het gezicht van de paus. Ook de fa brikant van reukwaters die voor stelde, een reeks speciale pause lijke parfums samen te stellen mocht zich niet in kerkelijke goedkeuring verheugen. Dat wil overigens niet zeggen, dat hij niet alsnog zijn parfums mag ma ken. Ongetwijfeld zullen, naarmate 28 mei nadert, steeds meer illegale souvenirs in winkels en op straat te koop zijn. Niemand kan een aardewerkfabrikant verbieden, een theepot in de vorm van het pauselijke hoofd te maken. Dat is tenslotte met prins Charles en premier Thatcher ook gebeurd. Van alles Begin deze maand was een be scheiden tentoonstelling inge richt van de goedgekeurde sou venirs in de kapel van een non nenklooster in Londen. Dat klooster is ingericht als 'zenuw centrum' van de BV 'Pauselijk Bezoek'. Het duurste souvenir is een ge denkplaat met daarop de hoofden van de paus en koningin Elisabeth. De uitvoering hiervan in platina zal f6000 moeten op brengen. Ook niet mis is een gou den horloge van f 5000. Maar voor het 'penningske van de weduwe' zijn ook aardige dingen te koop. Ballonnen zijn er al voor een kwartje per stuk, een plastic tas komt op f 1,25 en voor stic kers vraagt men een gulden. Tus sen deze uitersten is er van alles te koop: dassen, T-shirts, kopjes, theelepeltjes, klokken, dozen snoep, posters, bustes en natuur lijk vlaggetjes om straks langs de routes mee te zwaaien. Het opmerkelijkste souvenir is de baksteen die een firma voor de somma van f20 op de markt wil brengen. De gedachte erachter is, dat de gelovige een steen uit zijn woning haalt en die dan door de herinneringsbaksteen vervangt. De BV 'Pauselijk Bezoek' staat ook voor minder frivole problemen dan de verkoop van souvenirs. Er is «en aantal massabijeenkom sten georganiseerd, en verschil lende zouden weieens bezoe kersaantallen van een half tot één miljoen kunnen trekken. De voorzieningen die men nu al treft voor de mis op pinksterzondag op het vliegveld 'Conventry' bij Birmingham zijn in dit verband veelzeggend. De vijf uur durende mis zal, naar men verwacht, hét hoogtepunt van het bezoek worden. Alleen al de kosten van deze happening zijn op drie miljoen gulden ge schat. Zo wordt er een weg aan gelegd en een ziekenhuisje voor dertig bedden opgericht, moeten er 2000 toiletten komen en aller lei voorzieningen om de 1000 'very important persons' (VIP's) te spijzigen en te laven. Het meesterstuk hier zal een altaar worden van 55 meter lang, 25 me ter diep en 5 meter hoog. Boven dit altaar zullen drie kruisen worden opgericht, waarvan het langste 35 meter hoog is. Een tv- scherm van 6 bij 9 meter boven het altaar zal de hoogtepunten van de mis laten zien. Massabijeenkomsten zijn er ook in het Wembley-voetbalstadion en in Liverpool. De paus zal in Li verpool een rit door de afbraak- wijk Toxteth maken, die vorig jaar zomer door rellen werd ge teisterd. Een mis in Richmond- park in Londen is afgezegd, na dat op het ministerie voor mi lieuhygiëne enkele tientallen bo- Aan de veiligheid rond de paus wordt uiteraard ook veel aan dacht besteed. In het kader hier van zijn inmiddels de eerste ru zies uitgebroken. De Britse rege ring wil de helft van deze kosten dragen, en de steden moeten de andere helft dan maar opbren gen. Dat stuit op grote moeilijk heden bij de steden. Zij hebben er het geld niet voor, zeggen ze. Militante protestanten hebben in middels aangekondigd, op 29 mei een anti-paus-demonstratie te zullen organiseren op Tafalgar Square, hartje Londen. Bij veel protestanten, met name de 1 miljoen leden van de zoge naamde 'vrije kerken' (niet-angli kaanse kerken), waartoe onde anderen de baptisten en metho disten behoren, valt het pauselij ke bezoek slecht. Men is nog steeds verbolgen over het herstel van de diplomatieke betrekkin gen tussen het Vaticaan en Groot-Brittannië. Die betrekkin gen werden eind januari op am bassadeursniveau gebracht, voor het eerst sinds Hendrik VIII in 1534 met de Rooms-Katholieke Kerk brak omdat deze hem een echtscheiding weigerde. De anti-papisten vinden het maar niets, dat de paus een beleefd heidsbezoek aan de konigin, hoofd van de Anglikaanse Kerk, zal brengen. Het plan om een munt te slaan met daarop de hoofden van de paus en de konin gin heeft al geleid tot beleefd maar krachtig gemurmureer. Het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening (Ic to) is boos op het deputaatschap (door de synode benoemde com missie) voor de bestudering van het oorlogsvraagstuk van de Gereformeerde Kerken in Ne derland. Volgens het Icto is zijn standpunt in het recente rap port van het deputaatschap aan de synode onvoldoende ver werkt. "Het is een eenzijdige stap, die tweezijdige zorgvul digheid niet bevordert". De grief van het Icto is met name, dat het deputaatschap aan de vi sie van het Interkerkelijk Vre desberaad (IKV) - eenzijdige stappen om tot meerzijdige ont wapening te komen - een 'mo nopoliepositie' verschaft. Ook worden beschuldigingen aan het adres van het Icto niet zorgvul dig geargumenteerd. Het deputaatschap adviseert de sy node, aan het Icto binnen de Ge reformeerde Kerken geen plaats toe te kennen die gelijkwaardig is aan die van het IKV. Na vier gesprekken met mensen van het Icto moest het deputaatschap tot de conclusie komen, "dat dit co mité de problematiek van de be wapening weinig serieus neemt en zich voornamelijk toelegt op bestrijding van het IKV". Het Icto wijst deze beschuldigin gen af. Het noemt die kenschets 'wrang en karikaturaal'. Icto meent, dat het onder woorden brengt, wat bij vele kerkleden leeft. Het heeft het tot nu toe ech ter zonder officiële geldelijke en morele steun van de kerken moe ten stellen. Het argument dat het zich onvoldoende met de vredes- problematiek bezighoudt wordt nü gebruikt om erkenning en steun aan het Icto te onthouden. Dat wekt, volgens het Icto, de in druk, dat men de monopolieposi tie van één visie wil bestendigen Over zijn eigen doelstelling zegt het Icto-bestuur nog, dat het de enorme bewapening op een ver antwoorde manier wil helpen terugdringen, maar zonder de verdediging van de rechtstaat in gevaar te brengen. "Dit doel zal dus niet in samenwerking met extremistische groepen kunnen worden nagestreefd". Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Wierden C. van Rossum (leger- predikant) Den Ham. te Hille- gersberg (geestelijke verzorging in bejaarden- en verpleeghuis) H. W. Doornink (bejaarden predi kant) Rotterdam, bedankt voor Vaassen M. C. van der Meer Sas- senheim. Gereformeerde Kerken: beroepen te IJsselstein S. Sluis Burum (Fr.); aangenomen naar Eibergen J. J. Th. Meijer Blija (Fr.). Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Spakenburg, Bedum, Goes, IJmuiden en En schede P. J. Trimp Leerdam. Gereformeerde Gemeenten: aan genomen naar Emmeloord Th. van Stuyvenberg Meliskerke. De vijf kerken in Sassenheim ihervormdgereformeerd, christelijk-gereformeerd. Neder landse Protestantenbond en rooms-kathohek) zijn van plan, hun deuren op de zaterdag vóór Pinksteren (29 mei) wijd open te zetten, zodat kerkmensen en niet- kerkmensen bij anderen eens kunnen binnenkijken. De Com missie Samenwerkende Kerken zal een groep vormen die dit 'open huis' gaat voorbereiden en de kerken adviseren. De bezoe kers zullen op die zaterdag niet alleen maar kunnen rondkijken, maar ook inlichtingen en docu mentatie over de verschillende kerken kunnen krijgen. De leiding van de Evangelische Kerk in Oost-Duitsland heeft de ondertekening van de Berlijnse oproep 'Vrede scheppen zonder wapenen' afgeraden. Zij meent, dat deze handtekeningenactie misverstanden kan oproepen en het noodzakelijke gesprek van de kerk met de politieke leiders in gevaar kan brengen. De handtekeningenactie komt van de Oostduitse predikant J. Ep- pelmann. Hij wil een kernwapen- vrij Europa, te beginnen met de beide Duitslanden. Alle vreemde troepen zouden West- en Oost- Duitsland moeten verlaten. Sport Afd. Leiden GRONINGEN (GPD) De ochtend na het Europees kam pioenschap pakte Tomas Gustafson in zijn hotekamer in Oslo de telefoon en draaide het nummer van Eric Heiden in San Francisco. Het voormalige Amerikaanse wonder op schaatsen lag te slapen, want bij hem aan de westkust van de Verenigde Staten wees de klok één uur in de nacht aan. Toch kon Gustafson het niet laten om zijn vriend en grote voorbeeld te vertellen dat hij Europees kampioen was geworden en het wereldrecord op de 10 km had gebroken. Tomas Gustafson, nu de man van 14.23: „Eri'c had nog niets gehoord. Het was een geweldi ge verrassing voor hem. Ongelooflijk, was zijn reactie". De naam Eric Heiden ligt steeds op de lippen van de 22-jarige Zweed die ruim twee weken geleden in Bislett een heroisch gevecht le verde met de nieuwe Noorse ster Rolf Falk-Larssen. Maandag in stalleerde Gustafson zich met zijn Zweedse ploeg in een Drents vakantieoord waar op 30 kilome ter afstand van Assen alle schaat sers zijn ondergebracht voor het WK, dat na de schitterende Euro pese titelstrijd enorm tot de ver beelding is gaan spreken. Terug naar zijn recordrace, die hem de onwaarschijnlijke tijd van 14.23,59 bracht. Het eerste gedeelte ging in 7.13, over de tweede 5000 meter deed Gustaf son 7.10. Lachend en hoofd schuddend: „Ik kan het niet be redeneren. Het gebeurde ge woon. Ik was verbaasd over me zelf, want ik heb nooit geloofd dat ik in mijn leven zo snel de 10 DTS-boksers eruit DEN HAAG - Noch Bert van der Heiden, noch Wil de Bree is er in geslaagd de volgende ronde van de strijd om de Zuidhollandse bokstitels te halen. De beide DTS-mensen bleven in het Haag se Amicitia met lege handen staan. Bert van der Heiden moest het op nemen tegen een oude bekende, Schüsselberg uit Dordrecht. Twee ronden hield de Leidenaar redelijk stand, toen raakte hij het overzicht kwijt en daarop wierp trainer Dik Snik de handdoek in de ring. Wil de Bree moest eveneens in het zwaarwelter uitkomen omdat hij een paar kilo te zwaar was. Hij trof de lange Nieuwenhuyzen als opponent. De Bree verdedigde zich verdienstelijk, maar verloor toch op punten omdat hij naar het oordeel van de jury niet ac tief genoeg was geweest. kilometer kon schaatsen. Na tuurlijk had ik geluk met het weer, het ijs en ik had mijn dag, maar toch. Voor een record moet je immers op Medeo zijn. Ik heb een hekel aan de tijden die daar tot stand komen. Neem de 5000 meter-wereldranglijst. Bij de top-50 staan 19 tijden die dezelf de dag op Medeo zijn gereden. Waardeloos vind ik dat. Zelf ben ik er één keer geweest, in 1979. We hadden de hele week slecht weer. Alleen de tweede en derde dag kon er geschaatst worden. Ik reed toen 8.06 op de 5 kilometer". De godganse winter, zelfs tot in het voorjaar hard schaatsen is vol gens Gustafson onmogelijk. „De grote wedstrijden tellen voor mij alleen. Daar tussen doe ik het kalm aan, anders ben je snel op- gebrand. De nieuwjaarswedstrij den, het EK, WK en de Gouden Schaats in Inzeil zijn mijn hoog tepunten. De rest kan me weinig schelen. Ik vind het wel jammer dat ik de volgende week niet aan de jubileumwedstrijden in Den Haag kan meedoen. De Zweedse bond heeft door een verkeerde planning onze nationale kam pioenschappen voor die datum vastgesteld". Daartussen lagen twee junioren- wereldtitels (in 1979 en 1980) en ontstond zijn voorliefde voor de Amerikaanse trainingswijze. Gustafson: „In 1979, voor de olympische winter, heb ik vier maanden met ze mee getraind. De teamgeest in die ploeg was fantastisch. Zoals ze gezamenlijk toewerkten naar dat ene doel: de Olympische Spelen. Alles wat Eric Heiden deed wilde ik ook doen. Ik probeerde een kopie van hem te worden, maar dat was niet goed. Hij was lichame lijk veel sterker en het gevolg was dat ik veel te veel deed. La ter kwam ik er pas achter dat je niemand kunt nadoen. Dit jaar heb ik mijn eigen techniek ont wikkeld. De trainingsschema's Gustafson: "Als ik aan Heiden denk, rijd ik goed" van Dianne Holum (de vroegere Amerikaanse trainster) vormen daarbij nog slechts de basis, meer niet". „Hierboven, gaat veel om", ver volgt Gustafson, wijzend naar zijn hoofd, „ik denk vaak aan Erics races. Ik wil niet beweren dat hij mijn grote held is, maar thuis kijk ik op de video regel matig naar zijn ritten van de Win- ASSEN - Aan het toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen voor allrounders, dat het komende weekeinde in Assen plaatsheeft, nemen 34 schaatsen uit achttien lan den deel. De deelnemerslijst: Michael Rich mond (Aus), Werner Jaeger (Oos), Gaetan Boucher (Can), Jean Pichet- te (Can). Guo Chun-Jiang (Chi), Andreas Lemcke (Wdl), Pert Niitty- lae (Fin). Hans van Helden (Fra), Andreas Dietel (Odl), Andreas Eh- ring (Odl), Uwe Sauerteig (Odl), Alan Luke (Gbr), Maurizio Marchet- to (Ita), Masahiko Yamamoto )Jap), Mosanori Takeshita (Jap). Rolf Falk-Larssen (Noo), Tom-Erik Ox- holm (Noo), Henning Kaarud (Noo), Oyvind Tveter (Noo), Young Ha-Lee (Zko), Antonio Gomez (Spa), Clacs Bengtsson (Zwe), Thjomas Gustaf son (Zwe), Jan Junell (Zwe). Hans Magnusson (Zwe), Dimitri Botsjka- rev (Sow), Vladimir Sidorov (Sow), Viktor Sjasjerin (Sow), Alexander Ratsjev (Sow), Nick Thometz (VSt), Hübert van der Duim (Ned), Frits Schalij (Ned). Yep Kramer (Ned). terspelen in Lake Placid. Dat wa ren zijn beste. Als ik schaats wil ik voor mezelf het gevoel hebben dat ik op hem lijk. Ik weet wel, we lijken niet op elkaar, maar als ik tijdens de race aan Eric denk, voel ik me sterk en rijd ik goed. Ik moet het gevoel hebben hem te zijn, dan is het goed". Tot de vorige zomer ging Gustaf son op de Amerikaanse toer, sinds de Noor Hans Naess de training van de Zweedse ploeg heeft overgenomen van Kees Verkerk, maakt hij weer deel uit van die selectie. „Er is vaak de indruk gewekt dat Kees Verkerk en ik ruzie had den. Dat vind ik jammer en het is ook niet waar. We konden best goed met elkaar opschieten, al leen met de trainingsaanpak za ten we niet op dezelfde Ujn. Ik wilde me verder ontwikkelen en zag dat Kees me daarbij niet kon helpen. Ik had geen vertrouwen in hem en daarom ben ik naar de Verenigde Staten gegaan, naar Eric Heiden. Hij was de beste in de wereld en een betere manier om verder te komen was er dus niet, dacht ik". „Maar ik heb dus ook verkeerde dingen gedaan. Ik meende het al lemaal zo goed te weten toen ik twee keer wereldkampioen van de junioren was geweest. Maar ik was nog maar een kind en wist vaak niet wat ik zei en deed. Kees en ik, we hebben allebei fouten gemaakt". In het Drentse vakantieoord sla pen Tomas Gustafson, Falk- Larssen en Van der Duim vanaf donderdag broederlijk onder hetzelfde dak, want dan arrive ren ook de andere hoofdrolspe lers van het EK in Oslo. „Wat zegje, heeft Hilbert 37,7 gere den? Ach, dat is Davos". zegt Gustafson schouderophalend „Ik ben er nooit geweest, maar het kan me niets schelen wat an deren daar rijden. Ik ben alleen met mezelf bezig en haat het om te verliezen. Ik heb tot dusver al te veel verloren". Tennistoernooi Kopenhagen uit GP-circuit KOPENHAGEN - De intematio- nale raad van tennisprofs (MIPTC) heeft gisteren het toer nooi van Kopenhagen, dat van 1 tot 7 maart wordt gehouden, de grand pnx-status ontnomen. De MIPTC reageerde daarmee op de weigering van de Deense minis ter van buitenlandse zaken, Kjeld Olesen, om de Zuidafn- kaanse spelers Kevin Curren en Bernie Mitton en Andrew Patti- son uit Zimbabwe inreisvisa te verschaffen. JohiiHuguenin weg bij Katwijk KATWIJK - John Huguemn gaat Katwijk aan het einde van dit sei zoen verlaten. De Haagse trainer, die na zes seizoenen RCL in dienst trad bij de zaterdag der deklasser, meent dat hij met de huidige groep „aan het plafond zit". bieden op meer dan ik tot nu toe heb bereikt", motiveert Hugue- nin zijn ontslag-aanvraag „Ik wil het bestuur daarom niet met nog hoge financiële lasten opza delen. Dat wil ik die mensen niet aandoen". Huguemn, die bij Katwijk bezig is aan zijn tweede seizoen, heeft overigens nog geen contacten met andere clubs. Zaterdag: IA LC Lisse 3 Sleutels 2 5-2. RCL 3- Rijnsb. Boys 3 0-2, Valken 68-2-Quick Boys 6 4-1, Randst.Sp. 2-Haz. Boys 2 3-1. 2A: Haz. Boys 3-Randst.Sp. 3 0-1, Oegst- geest 3-Woubrugge 2 2-1, ARC 4 MVKV 2 1-1, FC Lisse 4 Katwijk 5 5-3. 2B GWS 2-Rynsb Boys 4 2-1, KRV 3- TAW 2 0-4. Sleutels 3-FC Lisse 5 3-0 3A Ter Leede 4-ARC 5 0-2, Katwijk 6- Valken 68-3 2-0, Koudik 4-GWS 3 3-2 3B JAG 1 FC Lisse 6 2-8, RCL 5 Wou- brugge 4-0. Leiden 3-Noordwyk 4 1-8, ARC 6-WSB 2 6 1 3C Noordwuk 5-WSB 3 6 0. Runsb. Boys 6-Meerburg 2 1-0, TAW 3-Quick Boys 9 2-0. Katwyk 7-ARC 7 3-1. 3D ARC 8-KRV 4 3-2, Kagia 3 Valken '68-5 0-1. Ter Leede 6-Haz Boys 4 3 1 4A FC Lisse 8-Koudek 5 4-0, LSW70 2-Alphia 2 4-4-, Leiden 5-Noordwyk 7 1- 4 4B MVKV 3-GWS 4 1-1. SVW 2-ARC 10 1-3, Stompw. B. 1-Oegstgeest 5 3-5, KRV 6-Rijnsb.Boys 7 4-3. 4C: Abbenes 2:ARC 11 2-1, Oegstgeest 6-Noordwyk 8 2-6, RCL 8-Leiden 6 3-2 4D Ter U-ede 7-Noordwuk 9 1-4, Kat wijk 8-ARC 12 0 6. Quick Boys 12- Rijnsb. Boys 8 2-1 4E Haz Boyus 6-LSW70-3 3-3-, FC Lisse 12-Sleutels 6 3-1, RandstSp. 5- Quick B 13 2-1 4F Oegstgeest 7-Ter Leede 8 2-5, ARC 13-GWS 5 1-1 4G Alphia 3 ARC 14 2 2. Katwyk 10- Kickers '69-2 5-0, Koudekerk 7-Quick Boys 14 5-2. SVOW 5-RCL 10 0-1 4H ARC 15 Runsb Boys 10 1-3, Leiden 8-Noordwyk 11 0-3, Meerburg 3-Ter 8-ZLC 2 0-3, Leiden 9-Ter Leede 10 1-3, TAW 5-Katwyk 113 1 5B Valken '68 7 Randst Sp6 1-7, JAG 2-Kagia 4 2-2, WSB 4-SVOW6 4 4 5C RCL 11 Haz Boys 8 5-2, LFC 2- Noordwuk 13 0 1. LSVV 70-4-Leiden 10 0-2. 5D FC Lisse 18-Leiden 11 3-1, Oegst geest 10-GWS 7 1-0, Ter Leede 12- Randst. Sp. 6 3-2, Bernardus 2-Kickers 69 3 3-1 5E Uiden 12-Koudekerk 105-1, Valken '68-8 FC Lisse 19 2-0. ARC 17-Noord wijk 14 0-4 5D FC Lisse 20-RCL 12 2-2. Ter Leede 14 SJZ 2 5-3, WSB 5 Oegstgeest 11 44). MVKV 4-LSW70-5 4-2 5G GWS 8-Ter Leede 15 1-3. SVOW 7- Valken '68-9 2-1, Randst. Sp 8-Wou- brugge 7 1-1, Abbenes 3-Sleutels 7 2-2 5H Leiden 14-Koudekerk 11 0-1, Noord- wijk 15-Ocgstgeest 12 0-0, Katwuk 12- FC Lisse 21 1-3 HA SVW Al-Noordwyk Al 0-3. WSB Al Roodenburg Al 2-0, Lugdunum Al ARC Al 5-0, Oegstgeest Al-Alph Boys Al 0-6. Docos Al SJC Al 0-2 HB RCLbl FC Lisse bl 4 0. ARC bl- WSB bl 3-0, Docos bl SJC bl 1 4. Lug dunum bl-Alph. Boys bl 0-1 IA Meerburg 2 Roodenburg 4 6-2, MMO 2 Warmunda 2 4 1, SVLV 2 SJZ 2 2-3. Teylingen 2-ROAC79-2 1-1. UDO 2 VV8B I I - 2A Alph Boys 3 Bemardu» 7 0-1. SJZ 3-Stompw B 2 1-1, VTL 2-ZLC 2 10. DDSR 3-UVS 4 0-5, Lugdunum 4-ROA C79-3 1-3 2B DOSR 4-Bemardus 3 1-4. Foreholte 2-Kickers'69-2 3-1. SJC 3-ROAC79-4 2-3, FC Lisse 3 SVLV 3 12 3A: UVS 5-Alkmania 2 2-0, DOSR 5-Tey- lingen 3 2-0. Kickers 69-3 WSB 3 1-4, SJC 4-Or Groen 2 1-2 3B Alph Boys 4-UDO 3 2-1, DOSR 6- KRV 2 1-1, Bernardus 4-Foreholte 3 1-1, Alphen 3 ASC 3 0-11. Alphia 2 SJC 5 4-0 3C: DOSR 7-Alkmania 3 1-8, ROA- C'79 5-VTL 3 3-1. SVLV 4 Altior 4 0-8, UVS 6-LFC 3 311 3D Altior 5-WSB 4 6-3, Or Groen 3- Unit Leiden 2 1-2, UVS 7 SJC 6 1-10. SL Boys 3-Teylingen 4 0 1 4A: Lugdunum 5-Teylingen 5 8-1, War munda 3-FC Lisse 4 3-0. UDO 4-ZLC 3 5-2. VNA 2 Foreholte 4 3-4 4B ROAC'79 6-MM O 3 1-3, Alphia 4- Roodenb 6 5-3, SVLV 5 DOSR 8 54). Randst. Sp 3-Bernardus 5 1-2 4C Foreholte 5-Teylingen 6 1-2, Lugdu num 6-UVS 8 0-4. Alphen 4-SVLV 6 4 1 ROAC'79-7-Alkmania 0 0 4D: Altior 6-Alphen 5 0-0, FC Lisse 5- Kickers'69-4 3-6, Roodenb.7-St Boys 4 4-1, Docos 5-SFJZ 5 gest 4E UDO 5-VTL 4 5 1, SVLV 7-Altlor 7 3-1, ZLC 4-Teylingen 7 8-1, Docos 6-FC Lisse 6 5-0. 4F: Alph Boys 6 ROAC'79 8 4 3. Teylin gen 8-ADC 5 3-1, Randst Sp 4-Warmun- da 4 0-7, Roodenburg 8-LTC 4 1-6 4G ROAC'79 9-Tcylingen 9 6-4. ALph Boys 7-FC Lisse 7 5-2. Docos 8 VNA 3 4-1 4H Altior 8-Foreholte 6 0-2, Lugdunum 7-ZLC 5 7-1. Teylingen 10 WSB 6 2-7. SVLV 8-Docos 9 0-1 5A: Foreholte 7-ASC 6 4-1, Meerburg 5- VNL 4 5-1, SJC 8-UDO 6 00. SJZ 6- Alph Boys 8 3 2 5B Docos 10-Stompw B.5 2-2, Forehol te 8-SVLV 9 2-0, VNA 4 SVLV 9 2 0. SJC 9-FC Lisse 5-1Warmunda 5-UDO 7 0-1 5C KRV 3 Alph Boys 9 3-8, St Boys 6-Altior 9 3-0, Or. Groen 4-Bernardus 6 0-3. ZLC 6-DOSR 10 9 4 5D Alkmania 5 UDO 8 3-1. Foreholte 9- SJC 10 3-0. SVLV 10 Randst Sp 5 2 9. Kickers'69-5 ROAC'79 10 3-0. 5E Alph Boys 10-Warmunda6 1-1, Roo- denb. 10-Docos 12 1-5, Kickcrs'69 6-AJ- phia 5 1-2. Meerburg 6 WSB 8 3-2 5F UVS 9-ROAC 79 6-0. WSB 9 VNL7 2-2. Warmunda 7-SJZ 7 4 1. Alphen 7- SVLV 11 15 3-1MMO 7- DOSR 11 3 0. UVS 10 KRV 4 2-4 51 Bernardus 10-SVLV 14 8-1. Leidse Boys 5-ROAC79-14 154). WSB 10 LFC 7 1-1 5K ASC 8 Roodenb II 12. MMO 8-FC Lisse 9 0-9, Or Groen 5-Mcvrburg 8 61, WSB U-Docot 14 53 5L Alkmania 7 Kickers'69 8 4-2, Stompw Boys 8-SJZ 8 3-3. VNL 7-Ber- nardus 11 2-0 5M Bernardus 12 Lugdunum 10 0-0, ASC 9 Docos 15 0-2, Roodenb 12 UDO 10 6-4. Warmunda 8 SVLV 15 12 VOETBAL - De voormalige aan voerder van het Engelse elftal, Gerry Francis, heeft een contract getekend by de Engelse eerste divisie-club Coventry City.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15