mededelingen gemeentebestuur SÉ leiden 15 tm 19 febr. '82 m leiden SÉ Verkiezingen GROTE UITGEBREIDE KOLLEKTIE GORDIJNSTOF, zowel klassiek als modern. Ie KEUS VELOURS, zonder loutjes. velours doree van 29.90-69.90. Neem de malen mee: breedte van de rails, lengte, vanaf bovenkant rails. In onze grote toonzaal brengen wi] een enorme kollektie tapijt in vele kleuren, dessins en priizen. Gemakkelijk voor U U kleat de gordijnen en de vloerbedekking ,<t>l) elkaar" uit. MATÈBA is opgericht door een groot bedrijf dat bejaardentehuizen inricht en ziekenhuizen en kantoren. Zo n bedrijf kan zich geen onbe trouwbaarheid veroorloven. En kan door de enorme inkoop lage priizen bedingen. En nog iets. We weten hoe moeilijk het is gordijnen zelf te maken. En zelf kamerbreed tapijt leggen valt ook niet mee. Daarom worden in Leiden de gordijnen gratis gemaakt. De tapijten gratis gelegd. Door MATÉBA Haarlemmerstraat 214. Leiden. 071-122614 liiilli Commissie vergaderingen De geplande vergadering van de Commissie Volkshuisvesting en Bouwzaken op 18 februari a.s. zal worden verschoven naar een latere datum. Er zal dan een gecombineerde vergadering zijn met de Commissie Ruimtelijke Ordening Open bare werken en Verkeer. Vaste datum hiervoor, donderdag 25 februari a.s. De agenda zal spoedig in deze krant worden op genomen. Commissie Ruimtelijke Ordening en Verkeer, Verkeerscommissie, Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden, Comrhissie van Advies voor de Politionele Aangelegen heden. Maandag 15 februari a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Parkeernota en notitie inzake parkeerpolitie Mededelingen inzake stand wijziging Algemene plaatselijke verordening. Verzoek om medewerking naar onderzoek werking Beeldende Kunstenaars Regeling. Motie inzake anti-fascistisch beleid. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag 17 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verhoging entreegelden Lakenhal Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal. Noodkreet Stadsgehoorzaal. Beschikbaarstelling krediet aankoop nieuwe ambu lance voor de E.H.D. Opzegging overeenkomst met het rijk inzake de Jelgersmakliniek. Aanwijzing gemachtigde i.v.m. financiële afbouw Voorgeest. Begroting uitkering ineens. Wijziging subsidiegrondslag algemeen maatschap pelijk werk. Beschikbaarstelling eerste werkkrediet 1982 van de directie Sociale Werkvoorziening. Vervanging klein inventaris directie Sociale Werk ing. Commissie voor Financiën. Woensdag 17 februari a.s. om 20.00 uur in kamer 234 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden bosproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Inspraakverordening. Slotbegrotingswijzigingen van de Dienst der Ge meentewerken en van het Saneringsbedrijf voor het dienstjaar 1979. Uitkeringen uit het gemeentefonds over 1981 en 1982 Vaststelling algemene uitkering 1978. Rekening-courantkrediet t.b.v. de Stichting Suri- namers Leiden. Comptabele regeling aankoop flats Bachstraat. Boekhouding Centrale Post Ambulancevervoer Leiden e.o. Wijziging begroting 1982 i.v.m. aanstelling schoon maakpersoneel Stedelijk Gymnasium, Rembrandt scholengemeenschap en Louise de Coligny-scho- lengemeenschap. Procedure begrotingsbehandeling. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 15 februari a.s. om 20.30 uur in d fiekamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-instructie voor hoofden van direktie Procedure medezeggenschapsverordening. Agenda: Stand van zaken Overdekte. Stand van zaken Mirakelsteeg. Her-inrichting Oude Rijn. Speelplaats De Pui Pleintje Rundersteeg. Overige openbare werken. Schooladviesdienst Leiden. Dinsdag 16 februari a.s. om 14.00 uur in he bouw aan de Stationsweg 28. Agenda: Evaluatie contactpersoon W.K.L Bespreking met BuO-vertegenwoordigingen. Wederzijdse informatie: n de v zitter: 1982 van dhr. Dijsselbloem: eventuele W.P.R.O.-informatie. - van de directeur: stand van zaken met betrekking tot werkplan 1982/1983 Mededelingen uit de commissies door de desbe treffende voorzitters: - huisvesting; - personeelsbeleid; - regionalisering. Bestuurscommissie voor de scholen "De Duc- dalf" en "De Loopplank". Donderdag 18 februari a.s. om 20.00 uur in de school aan de Regenboogpad 3. Agenda van 20.00 tot 22.40 uur: Vacature commissie. Benoemingen i.v.m. zwangerschapsverlof. Vaste benoeming hoofdleidster "De Loopplank" Evaluatie bestuursexperiment. Werkplan 81 -82 Brief C P.N. afd. Leiden over ontwerpprogramma. Brief A.B.O.P afd. Ldn. over experiment Geweste lijk Arbeidsbureau. Brief van B en W over de bezuinigingsmaatregelen. Deelcommissie voor het Stedelijk Molenmu seum "De Valk". Vrijdag, 19 februari a.s. om 16.00 uur in het ad ministratiegebouw van de Lakenhal, Oude Sin gel 28. Leiden. Agenda: Ingekomen stukken: BÖW besluit 15-12-1981waarbij portefeuille houder bij wijze van proef in 1982 mandaat krijgt te beslissen over schenkingen, bruikleen e.d. - brief van BÖW aan Mees en Zoonend.d. 6-1-82 met verzoek all-risc en brandverzekering i Molenmuseum De Valk te verzekeren. Publiciteit. Concept jaarverslag over 1981 Herinrichting Molenmuseum. Werkgroep Vreewijk Maandag 15 februari a.s. om 20.00 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Concept bespreking ontwerp-bestemmingsplan. Ingekomen reacties op het verspreide voor-ont- werp-bestemmingsplan Vreewijk 1. J.H. Kooij, alhier, voor het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het café-restaurant in het Koetshuis van het pand Burgsteeg 13 ("Burchtcomplex"). 2. Directeur van de Rijksgebouwendienst in de Directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voor burg, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de letteren faculteit van de Rijksuniversiteit Leiden in gebouw 17 (Arsenaal) aan de Witte Singel, Witte Singel- Doelenprojekt. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14 00 uur tot 17.00 uur Bovengenoemde stukken liggen voorts ook geduren de twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecen trum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 26 februari 1982 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Maandag 15 februari a.s. om 09.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Uitspraak op het beroep van de heer D. MacGillavry inzake voorwaarde verbonden aan een verleende bouwvergunning voor het pand Sophiastraat 19 Diverse brieven van huiseigenaren en bewoners uit het gebied van het verbeteringsplan De Kooi tegen HinQGTWGt aanschrijvingen van het college tot het treffen van voorzieningen aan diverse rioleringen in de betref fende panden Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de Dix/GTSGH hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Procedureverordening specifiek welzijn en algemene subsidieverordening ter inzage Vanaf 15 februari a.s. ligt de concept-procedurever ordening specifiek welzijn en de concept algemene subsidieverordening ter inzage bij het mformatiecen trum in de hal van het stadhuis en bij de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Tot 15 maart a.s. bestaat de gelegenheid commen taar te leveren op deze conceptverordeningen. Com mentaren dienen bij Burgemeester en Wethouders te worden ingediend. Een exemplaar van de beide con ceptverordeningen zijn een dezer dagen toegestuurd aan alle betrokken organisaties. Exemplaren van deze verordeningen zijn zolang de voorraad strekt vanaf 15 februari a.s. verkrijgbaar bij het informatiecentrum van het stadhuis. De procedureverordening geeft de wijze aan waarop de welzijnsplannen en -programma's tot stand komen en regelt de inspraak op deze plannen en programma's. Deze verordening geldt met name voor de sociaal cul turele instellingen en voor instellingen op het terrein van de maatschappelijke dienstverlening. De subsi dieverordening geeft de financiële en administratieve voorwaarden aan waaronder een gemeentelijke sub sidie wordt verleend en is in principe van toepassing op alle door de gemeente gesubsidieerde organisaties. Gewijzigde parkeersituatie voor en naast het station De situatie voor het autoverkeer dat bij het station wil voorrijden of kort parkeren, is al enige tijd ingrijpend gewijzigd. Dagelijks blijkt dat veel mensen de nieuwe situatie nog niet goed kennen en gebruiken. Daarom wijzen we iedereen die wel eens passagiers uit- of inlaadt bij het station nog eens op de verkeers maatregelen die daarvoor al weer enige tijd gelden. I. De rijbaan voor de hoofdingang van het station is alleen bestemd voor gebruik door bussen en taxi's en dus verboden voor personenauto's. II. Auto's die alleen passagiers willen laten in- of uit stappen kunnen hiervoor het ronde pleintje naast het hoofdgebouw van het station gebruiken. De inrit staat duidelijk aangegeven met een par- keerbord, waaronder de tekst "halen en brengen treinreizigers". III. Voor de fietsenstalling zijn een flink aantal par keerplaatsen met parkeermeters bestemd voor kortparkeerders, die hun passagiers van de trein komen halen of willen wegbrengen. Stemmen bij volmacht Bent u op 24 maart a.s verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders mach tigen om dat voor u te doen. Voor dit stemmen bij volmacht bestaan twee mogelijkheden: 1U kunt op het stadhuis gratis een formulier krijgen dat u moet igvullen. Dit formulier moet onderte kend worden door uzelf en degene, die voor u gaat stemmen Na invulling en ondertekening moet dit formulier uiterlijk op 10 maart 1982 wor den ingeleverd op het stadhuis van de gemeente waar op 9 februari 1982 was ingeschreven Opstu ren naar het gemeentehuis kan ook uiterlijk op 9 maart 1982. Degene die namens u uw stem mag uitbrengen, krijgt dan een volmachtlegitimatie- kaart Daarmee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembureau binnen de provincie Zuid-Holland. 2. Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeel te waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld, moet het door u en uw gemachtigde worden ondertekend. Met deze ingevulde en ondertekende oproepingskaart kan uw gemach tigde op de dag van de stemming voor u gaan stemmen in het stemdistrict waar u bent inge schreven. Aan deze eenvoudige manier van stem men bij volmacht zijn twee voorwaarden verbon den: - u en uw gemachtigde moeten beiden staan in geschreven in hetzelfde stemdistrict - uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbren gen met zijn eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, zelfs op het laatste n Stemmen in een ander stemburo Weet u nu al zeker dat u op 24 maart 1982 niet in uw woonplaats bent of niet in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stadhuis een kiezerslegitimatiekaart aanvragen. Daarmee kunt u in ieder willekeurig stembureau in Zuid-Holland uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid ge bruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproe pingskaart op het stadhuis een gratis formulier krij gen, dat u moet invullen en ondertekenen. Daarna levert u het samen met uw oproepingskaart in bij de directie Burgerzaken. Dat kan tot uiterlijk 19 maart 1982. Opsturen van formulier en oproepingskaart naar de directie Burgerzaken is ook mogelijk, maar dan uiterlijk op 9 maart 1982. Bestemmingsplan Academie- wijk Inlichtingen Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunningen verleend: op8 februari jl.: Haarlemmerstraat 262, wijzigen bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend; op 9 februari jl.: Opaalstraat 10, 16, 50, 54, 56, 58, 68, 70. 98. 104, 106, 110, 120, 122, 124, 128, 138, 146, 154, 156, 164 en 168. verbouwen tot éénpersoonswoon eenheden. Indien U door het verlenen van een bouwver gunning rechtstreeks in Uw belang bent getrof fen, kunt U binnen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergunning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoe ring van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij bouw- en woning toezicht. Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 254911) Rioolvernieuwing Witte Singel Op 3 februari jl. ontvingen de bewoners van de Witte Singel over deze vernieuwing een informatiebrief Het daarin genoemde telefoonnummer van de direc tiekeet die tussen de Groenhovenstraat en de Rijn- en Schiekade staat, stond hierin fout vermeld Het goede nummer is: 1 4 6 0 6 9. Bij vragen of problemen tijdens dit werk kunt u te recht bij de opzichter, de heer Tonkens, die dagelijks op dit nummer te bereiken is. Met ingang van 18 februari 1982 ligt gedurende één maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 voor een ieder ter inzage het bestemmings plan Academiewijk. Dit plan is op 14 december 1982 door de Gemeente raad vastgesteld. Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt, wordt begrensd door het Galgewater, het Kort Ra penburg, het Rapenburg, de Vliet en de Witte Singel. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de plankaarten wijzi gingen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp plan tot de Gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan in dienen bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Graven hage. Woensdag 24 maart a.s. zijn, zoals bekend de verkie zingen van de leden van Provinciale Staten van Zuid Holland. In verband hiermee volgt hieronder een aantal be kendmakingen en richtlijnen; Geldigheid kandidatenlijsten Het hoofdstemburo zal maandag 15 februari a.s. om 15.00 uur in kamer 9 van het stadhuis zitting hebben om voor de kiezers te beslissen over de geldigheid van de aangeboden kandidatenlijsten, het handhaven van de op deze lijst voorkomende kandidaten en de wijze van vermelding. Binnen twee dagen na de dag. waarop dit hoofd stemburo beslist heeft, staat voor iedere kiezer de mogelijkheid open, in beroep te gaan tegen die beslis sing, bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Voor wie geïnteresseerd is, de kandidatenlijsten in te zien, kan daarvoor vanaf maandag a.s. terecht in ka mer 10 van het stadhuis. Mocht u meer te weten willen komen over verkiezin gen, dan kunt u terecht bij de directie Burgerzaken in het stadhuis, op werkdagen van 8.30 tot 15.00 uur. Telefonisch is dit buïo te bereiken onder i 254111 en 254112 Vrijdag 26 februari Direktie Burgerzaken gesloten In verband met de automatisering van het Bevol kingsregister, is de directie Burgerzaken, vrijdag de 26ste februari de gehele dag gesloten voor het publiek. Wel blijft het open voor het doen aangeven van ge boorte- en overlijden en het voltrekken van hu welijken. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 15 februari Wijk 18 en 22 woensdag 17 februari Wijk 21 en 23 donderdag 18 februari Wijk 20 en 26 vrijdag 19 februari Ontwerp-vergunningen 116.15 u Vrijdag 19 februari van het stadhuis Bezwaarschrift van de Stichting Welzi|n tegen het besluit van de gemeenteraad inzake het doorvoe ren van bezuinigingen in het budget van de Stich kamer 263 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c. van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvragen

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10