c Overdekte stalling voor auto's stuit op grote bezwaren 3 Actie voor behoud zwemonderwijs Contact moet beter [Le/cfee agenda Tegen woningbouw op terrein oude muziekschool geen bezwaar Leiderdorpse moeders verzamelen handtekeningen r>r> Haag rond Terweeschool Zwaar gewonde bij ongeluk Van der Geest eerste op lijst CDA Zoeterwoude "Speelterrein veel te duur" Stad en rand LEIDERDORP - Tegen woningbouw op het terrein van de oude muziekschool aan de Leiderdorpse Hoofdstraat bestond gisteravond in de commissie ruimtelijke ordening geen enkel bezwaar. Maar de overgrote meederheid wees de tweede bestemming een overdekte stalling voor auto's van het verhuurbedrijf Prangers - resoluut van de hand. Op het braakliggende terrein aan de Hoofdstraat wil de Algemene Woningbouwvereniging Leider dorp (AWL) 14 premie-A wonin gen bouwen. Bij die woningen komen 21 parkeerplaatsen. Het autoverhuurbedrijf, dat tegen over het terrein is gevestigd, mocht van B en W op het reste rende stuk een overdekte garage bouwen. Op die manier willen B en W, zo vertelde wethouder Meerburg gisteravond, voorko men dat in het nieuwe wijkje overlast zal ontstaan door de ge parkeerde auto's van Prangers. Maar een meerderheid van de commissieleden was het niet eens met dat standpunt. De toekomstige bewoners zullen veel hinder ondervinden van het bedrijf, zo meenden de commis sieleden. Wethouder Meerburg verzekerde echter dat er met Prangers harde afspraken zijn gemaakt. Het bedrijf heeft alleen toestemming voor de bouw van een stallingsruimte. Er hoeft dus geen enkele vrees te bestaan voor een uit de hand lopen van de zaak in de richting van een werkplaats of een handel in ge bruikte auto's, zo probeerde Meerburg de commissie te over tuigen. Suggesties om het bedrijf uit de woonwijk te verplaatsen naar het industrieterrein aan de Touw- baan werden door Meerburg als onuitvoerbaar van de hand ge wezen. Prangers wil niet uit de Hoofdstraat weg, omdat hij daar woont en omdat een verhuizing te kostbaar is. Tenslotte zijn door B en W van Leiderdorp in het verleden toezeggingen gedaan om de bestaande toestand, waar bij een klein deel van het terrein al wordt gebruikt als parkeer plaats, ook na een bebouwing met woningen te laten bestaan. Alles overwegende kwam wet houder Meerburg tot de conclu sie dat de positieve kanten over heersen. Namens de omwonenden stelde Van der Linde dat zij de woning- Het terrein aan de Hoofdstraat. bouw niet willen tegenhouden. Ook het huidige bedrijf van Prangers wil men niet weg heb ben. Wel is de angst aanwezig dat - nadat men verlost is van de overlast van de muziekschool en de sportschool - de buurt nu op gezadeld wordt met de overlast van, zoals Van der Linde zei, het derde garagebedrijf binnen 200 meter. De omwonenden voelen meer voor een openluchtstalling omgeven met groen, omdat de gemeente daar meer greep op heeft. Uiteindelijk bleken alleen het CDA-raadslid en twee burgerle den voor de plannen voor een overdekte stalling. De overige commissieleden en de omwo nenden gaven wethouder Meer burg de raad mee voor- en nade len nog eens goed te overwegen. Overigens heeft de AWL het eerste plan om op het terrein woningen te bouwen met een garage onder het huis (de zogenaamde drive-in woningen) verlaten. Daar zou op dit moment geen belangstelling voor bestaan. Nu wil de AWL de woningen bouwen in de gesubsi dieerde premie-A sector. De AWL is van plan dit terrein sa men met de bouw van tien wo ningwetwoningen in de Does laan en vier bij de Ruigekade in één keer te bouwen. Wanneer de bouw begint, is nu nog niet zeker te zeggen. LEIDERDORP Drie moeders zijn in Leiderdorp een handtekeningenactie begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen op het zwemonderwijs. "Zwemmen is de gezondste en belangrijkste beweging", zo verklaart Marijke Dooper, die samen met Mieke Holierhoek en Anita Hunik de actie is begonnen. Het is de bedoeling dat er in 1982 zo'n 57.000 gulden wordt bezuinigd op de gymnastieklessen en het zwemmen. Het zwemonderwijs zou moeten worden gehalveerd. Dat le vert een besparing op, zo berekende wethouder Verdier, van ruim 36.000 gulden. De resterende 21.000 gulden worden gevonden door een aantal gymnastieklessen niet meer door beroepskrachten maar door de onderwijzers te laten geven. Toen deze bezuinigingen bekend werden gemaakt, stond de hele onderwijswereld op zijn kop. Nog voor de begroting in de raad werd behandeld waren er al een tiental brieven binnengekomen. Ouders en leerkrachten verfoei den de voorgestelde maatregelen en vroegen de gemeenteraad de plannen niet goed te keuren. Uit eindelijk werd er besloten de be zuiniging van 57.000 gulden te handhaven, maar er werd verder nog niets vastgelegd. Wethouder Verdier is op dit moment bezig met het schrijven van een nota over de gevolgen van de bezuini gingen. In mei moet dan de defi nitieve beslissing worden geno men. Voordat de beslissing valt zijn er nog twee inspraakavon den. De drie moeders hebben daar nu vast een voorschotje op genomen en krijgen bij hun actie veel steun. Het waarom van de actie is voor de moeders eigenlijk een overbodi ge vraag. "Zwemonderwijs is noodzaak. Wat gebeurt er als een kind verdrinkt?", zo vraagt Ma rijke Dooper zich af. Mieke Ho lierhoek vult aan: "Door deze be zuiniging worden de mensen met de laagste inkomens, zoals de buitenlandse werknemers, ge troffen. Een heleboel mensen kunnen het zwemonderwijs niet meer betalen". En Anita Hunik: "Wat je op dit gebied in Leider dorp hebt, moet je houden". Zo'n 35 procent van de kinderen in Leiderdorp hebben nog geen zwemdiploma. Volgens de drie moeders is dat juist de groep die door deze bezuiniging buiten de boot gaat vallen. Ook is er vol gens hen nogal veel onduidelijk heid of de bezuiniging wel echt een bezuiniging is. Want ruim 20.000 van de 36.000 gulden wordt door de gemeente betaald aan het zwembad. Die inkom sten mist het zwembad dus in de toekomst voor de helft en dat be tekent een nog groter tekort. De gemeente vult dat tekort bij, dus is er geen sprake van een bezui niging van 36.000 gulden. Voor de drie moeders is het dan ook duidefijk. "Verdier zoekt maar wat anders". Onverwachte steun komt van amb- Nu zwemmen de kinderen nog in het zwembad De Does. Als de plannen t het schoolzwemmen worden gehalveerd. tenaar Van der Ploeg, die ook be stuurslid is van het zwembad. Ook hij verwacht niet dat de be zuiniging in werkelijkheid 36.000 gulden zal bedragen. Als je het schoolzwemmen helemaal af schaft, zo veronderstelt hij, dan heb je een bezuiniging van hoog stens 30.000 gulden. Maar dat betkent dan wel dat er werkgele genheid verloren gaat. De bedrijfsleider van het zwembad (waar de handtekeningenactie erg goed loopt) Timmermans weet zelfs al te vertellen dat er in totaal één man bij het zwembad weg zal moeten. "Direct ontslag is niet nodig. We hebben nogal wat parttimers in dienst en er wordt ook soms overwerk ver richt. Het is wel sneu, maar in de ze tijd ontkom je er niet aan", al dus Timmermans. Hij denkt dat de parttimers zullen worden ont- wethouder Verdier doorgaan, zal slagen en dat ook het overwerk teruggedrongen moet worden. Timmermans hoopt dat de ge meenteraad goed nadenkt voor dat zij de plannen van wethouder Verdier goedkeurt. En dan gaat het niet alleen om de werkgele genheid. "Het meest trieste is dat de kinderen hun bewegingson derwijs wordt ontnomen. Je pakt gelijk een hele grote groep kin deren aan", aldus Timmermans. Tussen bedrijven en gemeente Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Het contact tussen het bedrijfsleven en het gemeentebestuur in Zoeterwou de zal in de toekomst belangrijke verbeteringen ondergaan. Bur gemeester Houdijk sprak die hoop gisteravond uit tijdens de eerste vergadering van de nieuw bakken commissie voor econo mische zaken. In deze commissie zitten onder voorzitterschap van burgemees ter Houdijk vertegenwoordigers uit de middenstand, de industrie en groothandel en uit de agrari sche wereld. Houdijk sprak verder de hoop uit dat de commissie iets kan doen voor het bedrijfsleven in Zoeter woude. De commissie is een eer ste bijdrage aan de tot standko- ming van een regionaal econo misch beleid. Uiteindelijk zal dat moeten leiden tot een vergroting van de werkgelegenheid. Het eerste voorstel betrof de verbe tering van de communicatie tus sen gemeentebestuur en be drijfsleven. Het gemeentebe stuur wil een aantal dagen hou den waar het bedrijfsleven met de burgemeester, de wethouders en eventueel raadsleden van ge dachten kan wisselen over voor de bedrijven belangrijke zaken. Eén punt dat zeker tijdens die dagen aan de orde zal komen is de aanleg van rijksweg 11. Een ander punt dat gisteravond OEGSTGEEST - Na herhaaldelyk aandringen van de bewoners van de Juffermansstraat zal er bin nenkort beplanting worden aan gebracht bij de Oegstgeester Ter weeschool. Er is door bewoners al verschillen de malen geklaagd over door ou dere jeugd veroorzaakte overlast bij de school. Aan de noordzijde van de school zal nu dan ook "dichte, ruige en stekelige" be planting worden aangebracht om te voorkomen dat de jeugd de moeilijk in het oog te houden inham aan die kant zal betreden. Tevens zal er een haag worden geplant aan de achterzijde van het trottoir en de betegelde speelplaats aan de kant van de Juffermansstraat om de jongere kinderen te beschermen. De leden van de commissie open bare werken en sport hadden gis teravond tijdens hun vergade ring geen enkel bezwaar tegen deze maatregelen. De totale kos ten van de aanplant worden ge raamd op 5.000 gulden. aan de orde kwam was de stand plaats van een kaashandelaar in Zoeterwoude-dorp. De mobiele kaaswinkel staat donderdag op de parkeerplaats bij de Rabo bank. "Een levensgevaarlijke plek", vond het CDA-commissie- lid Van der Geest. "De wagen staat op de grens van de rijbaan; één stap naar achteren en je wordt van de sokken gereden". Van der Geest wil dat de wagen wordt verplaatst. Zeker nu door de bouw van het winkelcentrum er daar veel stremmingen optre den, veroorzaakt door de aan voer van bouwmaterialen. Ook het commissielid Paardeko- per, die samen met Van Steyn de plaatselijke middenstand verte genwoordigt, vond dat de kaas boer van de huidige standplaats weg moet. "Hij staat notabene op een parkeerterrein. In de toe komst zullen de parkeerplaatsen voor het winkelcentrum hard no dig zijn". Burgemeester Houdijk deelde die mening. "Zolang de bouw van het winkelcentrum duurt, moet de kaashandel worden ver plaatst. Wanneer het winkelcen trum er eenmaal is, wordt het ge hele standplaatsenbeleid her zien. Door de eventuele prome nadefunctie van de Dorpsstraat kan daar ruimte komen voor bij voorbeeld de kaashandel". Jeroen Bosch In de aula van het RIO (Leidse- dreef 4, Leiderdorp) houdt Dia na Vandenberg een lezing over Jeroen Bosch. Aan de orde komt de symboliek in de schilderijen "De verloren zoon" en "De ver zoekingen van Antonius". De le zing begint om acht uur. Nova Zembla Na de overwintering op Nova Zembla hebben Willem Ba- rentsz en zijn mannen vele be zittingen in het "Behouden Huys" achtergelaten. Deze spul len zijn drie eeuwen later in het ijs van de Noordpool terugge vonden. Van de restauratie van de voorwerpen is een film ge maakt, die vanavond door de stichting Oud Zoeterwoude in Ons Huis (Kosterpad 3) wordt vertoond. De film wordt inge leid door één van de restaura teurs van het Rijksmuseum van Amsterdam. Aanvang acht uur. Politiek Café In de Muzenhol in Leiderdorp (aan de Cor Gordijnsingel) wordt morgenavond een discus sie gehouden over kabeltelevi sie en aanverwante onderwer pen. Het Politiek Café heeft als hoofdgast staatssecretaris Jaap van der Doef. Verder zijn aan wezig ir. Geresse, Kees Holier hoek (schrijver van onder ande re televisiespelen) en Theo van Stegeren (docent massacommu nicatie aan de School voor de Journalistiek in Utrecht). Aan vang acht uur. WASSENAAR - Een 20-jarige inwoner van Wassenaar is vanoch tend rond negen uur zwaar gewond geraakt bij een frontale bot sing op de Rijksstraatweg. Hij is met zeer ernstig hoofdletsel opgenomen in het Haagse Westeinde-ziekenhuis. Door nog onbekende oorzaak is de automobilist, die in de richting van Den Haag reed, op de linkerweghelft beland waar hij boven op een bestelauto klapte, die werd bestuurd door een 30-jarige Hagenaar. Deze automobilist raakte licht gewond. DINSDAG 9 FEBRUARI 1982 ZOETERWOUDE - Evenals vier jaar geleden heeft het CDA in Zoeterwoude Koos van der Geest gisteren tot lijsttrekker ge kozen. Met de alom bekende warme bakker van het Watertje weer voorop gaan de christen-de mocraten de komende verkiezin gen in. Hij liet zich in 1978 kort voor de vaststelling van de kies lijst alsnog overhalen om deel tè gaan nemen aan de dorpspolitiek en begint nu aan zijn tweede pe riode. Hij had toentertijd aanvan kelijk twijfels omdat zijn bak- kersberoep hem veel tijd kost. De huidige wethouder A. van der Heijden neemt ook evenals vier jaar terug de tweede plaats in op de lijst. Hij werd in 1978 opvolger van wethouder De Jong die daar voor ruim zes jaar als wethouder actief was geweest. Derde, vierde en vijfde staan dit keer de raads leden R. Hogenelst, E. Plantinga en C. Roessen. Zij worden ge volgd door C.J. Remijnse, G. Belt, J. Laman en M. van Bem- melen. Tiende is T. van Steijn, el- de J. Versteegen. De christen-democraten Minekus, Engelkes en Van der Poel keren niét terug in de raad. VOORSCHOTEN - Ruim 400.000 gulden voor de aanleg van een speelterrein langs de Leidseweg- noord is aan de te hoge kant, zo vond de commissie financiën gisteravond. Het PvdA-raadslid Breunesse wil de liever geen uitstel van de plannen, maar zette wel grote vraagtekens bij diverse begro tingsposten. Ook andere com missieleden hadden hun bezwa ren tegen de plannen van B en W van Voorschoten. Wethouder Van Dalen (WD) her innerde de commissie er aan dat het eerste plan veel duurder was. Er moet heel wat aan het weide- veldje worden gedaan voordat het een speelterrein is, zo zei hij. DINSDAG Leiden - Volkshuis, vergadering over toekomstige huisvesting, 20 uur. De Regenboog - bijeenkomst Baha'i's, Will Bfjloo geeft achtergrondinformatie, 20 uur. Kakhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Slavische film 'Wie zingt daar zo?' van Sloboden Sijen uit Joegoslavië, 20 en 22.15 uur. K&O - Oude Vest 45, film 'A Bigger Splash', 20 uur. Kapelzaal K&O - kinderfilm 'Vijf vrien den gaan kamperen', woe 14.30 uur, ïnl. 141141. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440; bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736, Werklozen Belangen Vereni ging Leiden adviesbureau, woe van 10- 12 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40,i in de bijstand, woe ochtend. Zoeterwoude - gemeentehuis, i sie algemene zaken, 19.30 uur. Ons Huis - Kosterpad 3, film over vond sten op Nova Zembla, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie welzijn, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, c maatschappelijk welzijn, 20 uur. RIO - Leidsedreef 4, lezing over Jeroen Bosch, 20 uur.' WOENSDAG Leiden - Recreatiegebouw Endegeest, commissie Endegeest, 17.30 uur. De Lakenhal - deelcommissie De La kenhal, do 16 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, tel. 213490. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Nei- ge' Juliet Berto en Jean-Henri Roger, woe en do om 20 en 22.15 uur. Augustinus - Rapenburg 24, optreden muziektheater 'Het Kleine Flippen', 20 The Jam - 2e Binnenvestgracht, optre den de popgroep Next Crises. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie CAI, 20 uur. Muzenhof - politiek café over de ontwik kelingen van de televisie, 21 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie onderwijs, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, gecombi neerde commissie, 20 uur. Zoeterwoude - Huize Emmaus, eerste paal Klaverhal, do 16 uur. DONDERDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie eco nomische aangelegenheden, 20 uur. Rapenburg 48 informatie-avond ge meente Leiden, over bouwplan Kaiser- straat, 20 uur. Molen de Valk - start stille protesttocht tegen kernwapens, 18.30 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade, lezing met dia's over het onderwerp Baffin Ei land (Noord-Canada), de flora en de fau na van een arctisch gebied, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Slavische film 'Het Vlot Madusa' van Karpo Godina uit Joegoslavië, do, vr, za, 20 en 22.15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WA0/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie cultuur, 20 uur. Scheppingskerk - WD-ledenvergade- ring, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie verkeer, 20 uur. dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van: vr 5 tot 12 febr door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; apotheek Boehmer, Flo rijn 19, Winkelhof Leiderdorp, tel. 894400. Burgerlijke stand A.J. Bruin en H.H. Zir Visbeen en E.M. Brooshooft, S.J. van Diermen en A.C.J. van der Valk, J.A.J. Karremans en R.G.S.L.E. Lok, G.C. Uh- lenbeck en M. Winkel, R. Kuisen en M. Keereweer, A P. Mol en M.C.M. Hoff, J.G. van Nifirik en E.A.W.M. van der Valk. T.J. van Vegten en M.J.Th, van n der LEIDEN - Gehuwd: J.L.I.M.V. Walenkamp en D.N. Roorda; C.J. Rowley en G.B. Warring; W. Gijs man en A.V. Petit; D.J. Martin en J.M. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave. Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag var. 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden cmj vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschnjvmg geen administratie- en abonnementsgelden urtslultendgiro 3203571 t v n Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement t 57,35 Per post 79.70 f 217.90 per post t 307.30 Losse nummers l 0.80 Directie G Koopman Aangesloten pij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. In: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentatoren A A. v Brussel W. F. J. Wirtz tel 071-144941 1st 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2