c Liverpool terug aan top RCL 'stipt' fouten aan Bay ern weer aan leiding Quick Boys wint met 10 man D- Gent en Standard passeren Anderlecht l»l Af Die Haghe en Katwijk aan elkaar gewaagd DOSK kiest verkeerd wapen w 1 ^üs Lisse stelt teleur: 1-1 Ter Leede mist 'n scorende spits: 1-2 MAANDAG 8 FEBRUARI 1982 Sport Wolverhampton-doelman Paul Bradshaw werd het slachtoffer van het inwijdingsfeest 1 hoofdstedelingen vierden de verbouwing van hun stadion met een 6-1 zege. FRANKFORT (SID) - De West- duitse Bundesliga heeft voor de zesde keer in het voetbalseizoen een nieuwe koploper. Bayern München overklaste Fortuna Düsseldorf met 7-0 en nam de eerste plaats over van 1FC Köln. De formatie van Rinus Michels ging met 2-4 ten onder bij Ein- tracht Frankfurt. Borrusia Mön- chengladbach, dat met 4-2 van Eintracht Braunschweig won, schoof eveneens langs Köln. Bo- russia heeft net als Bayern 30 punten uit 20 wedstrijden. Opnieuw kon er in de Bundesliga geen volledig programma wor den afgewerkt. Ditmaal werden er twee wedstrijden afgelast. In de overige zeven ontmoetingen vielen 36 doelpunten. Een grote uitslag was ook Hamburger SV- FC Nürnberg: 6-1. FC Köln zag tweemaal kans een achterstand weg te werken bij Eintracht Frankfurt, dat echter tomeloos doorging en in de slot fase de verdiende winst binnen haalde. De rust werd bereikt met 1-1 door doelpunten van Nacht- weih en Fischer. Na de pauze be nutte Löw een strafschop. Het werd weer gelijk door Pezzey, die in eigen doel schoot. Köln had kort hierop pech toen voor- stopper Steiner tegen de paal kopte. Frankfurt nam opnieuw een voorsprong door jeugdinter- national Falkenmayer. Het werd 4-2 na een klassieke snoekduik van Anthes. Kaiserslautern werd overklast door een amateur van VFB Stutt gart. De 20-jarige Reichert maak te drie doelpunten na fraai voor bereidend werk van de Frans man Didier Six. Het vierde doel punt kwam op naam van Ohl- cher. Bruns (twee doelpunten) en Mill leidden Borussia Mönchenglad- bach/dat twee keer op achter stand kwam, naar de overwin ning op Eintracht Braunsch weig. In het Schuttersfeest van Bayern München tegen Fortuna Düssel dorf werden de doelpunten ver deeld over de helft van de ploeg. Augenthaler en Niedermayer maakten twee doelpunten, Rum- menigge, Kraus en Breiter één. Voor HSV, dat voor de tweede keer binnen vier dagen met 6-1 won, ditmaal van Nürnberg, maakte Magath twee doelpunten. Zijn tweede betekende het 600ste in de Bundesliga dit seizoen. Hru- besch blonk uit in het missen van kansen. Hij benutte alleen een strafschop om de stand op 6- 1 te brengen. LIVERPOOL (UPI) - Ipswich Town, dat nog nooit op Anfield Road in Liverpool heeft gewon nen, lijkt deze week voljedig on der te gaan aan de rode furie. Vijf dagen geleden verloor Ipswich op eigen veld voor de League cup met 0-2, zaterdag ontmoet ten de clubs elkaar in Liverpool voor een league-wedstrijd, dit keer kwam er 4-0 op het bord en morgen moet de door blessures gehandicapte Ipswichploeg op nieuw naar Liverpool voor zijn tweede wedstrijd uit de halve Fi nales van het toernooi om de lea gue-beker. De sprekende nederlagen zeggen niet alleen iets over de verminde rende kracht van Ipswich, ook iets over de opmerkelijke 'terug keer' van de houder van de Euro pese beker. Liverpool begon het seizoen slecht, maar heeft in de laatste tien competitie- en beker wedstrijden niet meer verloren en is, als derde, weer terug aan de top van de ranglijst. De overwinning op Ipswich teken de zich al in het eerste kwartier af door doelpunten van McDer- mott en Rush. Dalglish zorgde nog voor rust voor 3-0 en Sou ness deed er na een kwartier in de tweede helft nog een doelpunt bij. Op de ranglijst wordt Liverpool nog voorafgegaan door lijstaan voerder Southampton en Man chester United. Southampton versloeg Manchester City, één van de concurrenten voor een topplaats overtuigender dan de score van 2-1 aangeeft. In het eer ste uur kwam de City niet tot een schot op doel, maar Southamp ton had zelf ook evenveel tijd no dig voor de eerste treffer (Baker). Armstrong, die de beslissende pass had gegeven, zorgde een mi nuut na de gelijkmaker van McDonald, voor het tweede doel punt. Manchester United had wat aan loopproblemen met landskam pioen Aston Villa, dat door Ged- dis een voorsprong nam. Daarna zette het langzaam wegglijden van Villa zich verder door. Man chester United produceerde door Moran (2), Robson een Cop- pell nog vier doelpunten en As ton Villa belandde op de vijftien de plaats in de league. Tottenham Hotspur opende zater dag zijn nieuwe hoofdtribune, die ruim twintig miljoen gulden heeft gekost. Wolverhampton Wanderers was het slachtoffer op het feestje van de Spurs, 6-1. De Argentijnse oud-international Ricardo Villa maakte drie doel punten, zijn eerste hattrick in de league. Swansea bleef hoog geklasseerd door met 1-0 bij Notts county te winnen. Leighton James maakte het doelpunt na een kwartier van de strafschopstip. BRUSSEL (Belga) - Anderlecht is weer van de leiding verdrongen in de Belgische voetbalcompeti tie. De ploeg van Ivic kwam za terdagavond niet verder dan een roemloze 0-0 in de thuiswedstrijd tegen Kortrijk. AA Gent zege vierde bij Waregem en Standard Luik pakte de volle winst tegen Lierse. Gent en Standard hebben één punt voorsprong op Ander lecht. Zelfs tijdens het laatste half uur, waarin Kortrijk met tien man moest spelen omdat Schwabe rood kreeg voor een handge meen met Brylle, was Ander lecht niet bij machte om te sco ren. Het doel van de tegenstan der werd zelfs nauwelijks be reikt. Standard Luik speelde aanzienlijk beter tegen Lierse SK. Na de openingstreffer van Wendt be reidde Tahamata op schitterende wijze het tweede doelpunt van Voordeckers voor. In de slotfase mocht Standard nog een straf schop nemen. Tahamata. die er twee weken geleden één miste, liet het karwei over aan Meeuws, die raak schoot. Aad Koudijzer, de ex-Spartaan, die al tien jaar in België voetbalt, leidde AA Gent naar de winst in de uitwedstrijd tegen Waregem. Koudijzer nam zelf het openings doelpunt voor zyn rekening en lanceerde in de tweede helft zijn spits Pirelli 0-2. Het werd nog 1- 2 door Loovens. DEN HAAG - Die Haghe en Kat wijk hielden elkaar zaterdag aar dig in evenwicht. De werklust van de Hagenaars compenseerde de wat betere techniek aan Kat- wijkse zijde. De 1-1 gaf een juiste afspiegeling van de krachtsver houdingen. Beide teams hand haafden zich daarmee in de mid- denmoot van de zaterdag derde klasse. In de matige partij bleven voor de rust wederzijdse kansen onbe nut. Wel ontsnapte Katwijk aan een achterstand toen de thuis club in de 35ste minuut een straf schop miste. De bal scheerde precies langs de goede kant van de paal. Aanleiding tot de straf schop was een overtreding van Wim Guyt 1, net binnen het straf schopgebied begaan. Na de rust liet Die Haghe de Kat- wijkers niet meer in hun spel ko men. Toch kwam de Huguenin- equipe op voorsprong. In de 60s- te minuut kreeg Wim Guyt 1 de bal uit een indirekte vrue trap goed voor zijn voeten, waarna het leder in de uiterste hoek van het doel verdween 0-1. De thuis club zette hierna alles op alles. In de 75ste minuut meende Katwyk dat de, met een over de verdedi ging gelobde bal aangespeelde Hans Draayer buitenspel stond. Draaver mocht ondanks de vlag gende grensrechter doorgaan, waarna Rein Casius kansloos was: 1-1. In de slotfase werd het nog spannend. Die Haghe schoot de bal nog tegen de lat. een tref fer van Guidi van de Bent werd voorts afgekeurd. RIJNBURG - Die ene supporter, gezeten op de hoog gelegen over dekte zittribune van sportpark "De Middelmors". Moet bijna wel zeker in het bezit zijn van en kele magische krachten. Tijdens de wedstrijd Rijnsburgse Boy- s-Spijkenisse (0-1) leek het er verdacht veel op, dat "de 22 ac teurs beter luisterden naar deze geelzwarte supporter met zijn so nore stem, dan dat de ongeveer twaalfhonderd toeschouwers ge boeid toekeken naar hun ver lichtingen. De slogan van de aanhanger van de thuisclub was even simpel als rechtlijnig: "Kom op Boys, wij zullen doorgaan". Dit was dan ook exact hetgeen beide ploegen 89 minuten deden, nadat de eer ste minuut reeds verschrikkelijk saai en totaal initiatiefloos was geweest. Uiteraard speelden de barre weers omstandigheden van de laatste drie maanden een belangrijke rol bij deze aarzelende voortzetting van de competitie. De mannen- van trainer Freek van der Lee, hij tekende onlangs voor een jaar bij, hadden precies tien weken geleden voor het laatst om het 1 "Heusie" gespeeld, terwijl de mannen van oefenmeester Arie Lagendijk (met hem hoopt het bestuur deze week rond te ko men) nog twee weken eerder hun laatste serieuze wedstrijd ge speeld hadden. Een dergelijke periode is stomweg te lang, zelfs nog langer dan het zogenaamde zomerreces, om een goede wed strijd op te kunnen leveren. Het enige, wat het zaterdag ople verde, waren twee onverdiende punten voor de bezoekende ver eniging. Niet dat de thuisclub recht had op deze twee punten, maar een nul voor beide partijen was ontegenzeggelijk beter op zijn plaats geweest. De openingsfase kenmerkte zich, terecht na zo'n lange stilstand door het elkaar aftasten. Er was aan twee kanten duidelijk een groot tekort aan ritme (begrijpe lijk), maar evenzo een schrome lijk tekort gedurende de gehele wedstrijd aan initiatieven en creativiteit. De paartjes klitten net zo aan elkaar als drie maan den geleden op leuke aanvallen de acties scheen de doodstraf te staan. Spijkenisse brak in deze beginfase het wereldrecord te rugspelen op de keeper, terwijl Rijnsburgse Boys een hardnek kige poging deed om het wereld record rondspelen rond de mid denlijn te breken. Daarbij kwam dan nog eens een scheidsrechter, die absoluut, maar consequent weigerde de voordeelregel toe te passen. Alle ingrediënten voor een saaie pot waren dan ook aan wezig. Illustratief voor deze match mag het enige gevaarlijke moment van de eerste helft voor één van beide doelen heten: vijf minuten voor de rust liet de overigens zeer goed spelende Nico Zwaan een voorzet los in het strafschop gebied van de bezoekers, waar fWÈËmmÈM L. 1 Eén van de sporadische gevaarlijke bedreigt de vijandelijke defensie zich op dat moment helemaal geen medespeler bevond. Geen bezwaar voor rechtervleugelver- d^diger George Jardez, die de bal vol op zijn slof nam en slechts enkele milimeters langs zijn eigen doelpaal tot corner verwerkte. Na een kwartier in de tweede helft nam het laf spelende Spijkenisse de leiding. Voorstopper Cor van der Meer verscheen eenmaal in het Rijnsburgse strafschopge bied, zette goed door en bood het doel van Spijkenisse. Rijnsburgse Boys-invaller Arroyo (Foto Holvast) middenveld en Freek Rienks speelde één tegen één op Van Rij. Er ontstond zowaar enige mate van paniek in de achterhoe de der Groenwitten, maar de Rijnsburgse spitsen bleven on machtig. Een type Piet Haasnoot (terug naar het tweede en goed voor drie goals aldaar!) werd node gemist. Het enige, wat het slotoffensief opleverde, was een boekging voor Ton van Gils na een zware overtreding op Nico Zwaan. zijn enige spits Bram van Rij een niet te missen kans. Dat deed hij dus ook niet en onder de kanslo ze Wijnand Sloos door beteken de dit 0—1. Nog tien minuten ploeterde de thuisclub zo door, totdat Arie La gendijk terecht ingreep. De zwak spelende en bovendien gebles seerd geraakte Leo van Delft werd vervangen door Cas Zwaan en spits Ton Arroyo verving mid denvelder Ruud van der Voort. Nico Kuyt schoof op naar het KATWIJK - Omdat beide teams hun competitieduel in het oosten van het land niet door zagen gaan, besloten Quick Boys en Noordwijk in allerijl om tegen el kaar te oefenen. Quick Boys won het duel met 1-0, ondanks het feit dat de ploeg vrijwel de gehele wedstrijd met 10 man moest spe len. In de 7de minuut beging Gert Ouwersloot in een poging de bal te bemachtigen een forse overtreding tegen Sjoerd Boot. Arbiter Van Leeuwen zond Ou wersloot daarop van het veld, terwijl ook Boot de wedstrijd met een ernstige blessure aan zijn kniebanden moest staken. Beide teams deden het daarna rustig aan, waarbij Quick Boys nog het meest belust was op de winst. Mart van der Plas bracht die zege in de 20ste minuut vanaf de elfmeterstip (Kees van Rooyen was tegen de grond ge duwd) binnen. ZUID-OOST BEEMSTER - Pressievoetbal van de FC Lisse heeft het conditioneel wankelende ZOB niet omver kunnen kegelen. De Talsma- equipe was in de tweede helft oppermachtig, maar wist zich met de kansen geen raad. Verder dan een 1-1 gelijkspel kwam de zaterdagtwee deklasser niet. Gedurende de eerste helft hiel den beide teams elkaar nog aardig in evenwicht. Op het soppige veld speelde het spel zich voornamelijk af op het middenveld. Het aantal kan sen bleef daarmee beperkt. Wel had Ben Barten handen vol werk om de gevaarlijke Beugel in toom te houden. ZOB kwam in de 43ste mi nuut op voorsprong. Stam omzeilde de buitenspelval en lobte de bal bekwaam over goalie Nico Groeneweg heen: 1-0. Na rust was het met de tot dan toe betoonde werklust van de thuisclub gedaan. FC Lisse beschikte over de betere con ditie en nam de opponent ste vig in de tang. Met Frans van der Laan als een sterk opere rende spelbepaler schiepen de Bollenstreek-bewoners steeds meer kansen. Het duurde tot de 73ste minuut Ondanks zijn sierlijke stijl kon ook routinier Hans Bisschops Ter Leede niet van de onderste plaats "schieten" eer het raak was. Peter Slob be, in het veld gekomen voor Peter van Werkhoven, nam de bal op aangeven van Jan van Slooten rechtstreeks op de slof. Tegen de inzet van Van Slobbe had de goalie geen verweer: 1-1 De winst lag daarna voor het oprapen, maar in de afwer king ontbrak het de FC Lisse aan de nodige precisie. Uit een volley van Frans van der Laan belandde de bal net over een leeg doel, terwijl schoten van Jan van Slooten en Ben Barten langs de ver keerde kant van de paal gin gen. Tenslotte moest FC Lis se dan ook in de 1-1 berusten. Een teleurstellend resultaat, want ZOB vergaarde tot dan toe slechts twee competitie- punten. Lichtpunt voor coach Talsma was wel het de buut van Bram van Soest, die als rechtsback een goede pot speelde. SASSENHEIM - Moegestreden verlieten de spelers van Ter Leede het veld. Graag hadden ze het competitiedebuut van trainer Piet Wasse naar (afkom§tig van SC Lisse) met een eerste competitiezege gevierd. Tegenstander 's-Gravenzande SV dacht daar echter anders over. Met 2-1 versloeg die club de Sassenheimers na een meer spannende dan fraaie wedstrijd. Door dit resultaat belandde Ter Leede afgelopen zaterdag op de laatste plaats in de tweede klasse B. Ruim twee maanden winterstop hadden de roodgelen er opzitten. Het was vooral in de eerste helft duidelijk zichtbaar. 's-Gravenzande SV leek over de ploeg van Piet Wassenaar heen te gaan walsen. Gebruik makend van de enorme vrijheid die ze kregen belegerde de opponent het doel van Co Berrevoets. De bebaar de keeper verdedigde zijn domein echter met verve en voorkwam een vroege openingstreffer. Ter Leede kon niet in zijn spel komen. De organisatie was zoek en er werd veel te weinig bewogen. De withemden uit 's-Gravenzande heer sten op alle fronten en een doelpunt kon niet uitblijven. Nanne Slui- mers wist nog een bal van de lijn te halen, maar ook hij kon niet voorko men dat Mary Veldman de gasten in de 44ste minuut naar een verdien de 0-1 schoot. Na de thee een geheel ander beeld. De roodgelen leken eindelijk te zijn ontdooid. Agressief werd de aanval opgezocht. Er werd veel directer gespeeld en de Sassenheimers slaagden er in de 's-Gravenzandse ploeg onder druk te houden. De defensie wankelde. Wim Kosters schoot in vrije positie te gehaast over. Een reeks gevaarlijke corners van Peter Bergman zaaide enorme paniek maar sorteerde vooralsnog geen effect. Een slim genomen vrije trap van Nico van der Fange halverwege de tweede helft leidde de gelijkmaker in. De bal werd onvoldoende wegge werkt en Pieter van der Plas profiteerde beheerst, 1-1. Ter Leede ging door en schiep nog enkele mooie kansen, maar miste een afmaker. Die liep bij de withemden w01 rond en dat werd de roodgelen noodlottig. Onnodig verspeelde Rob Enthoven de bal aan de sterk spe lende Hans Lamens. Diens voorzet werd door de gevaarlijke spits van 's-Gravenzande SV, Aad Moerman, hard ingekopt, 1-2. Ter Leede was verslagen. Wanhopig probeerde de ploeg uit Sassenheim nog op gelijke hoogte te komen. De intelligentie ontbrak echter. Het enige dat de equipe van Piet Wassenaar nog bereikte was dat zowel Nico van der Fange als Jan van Harskamp in het boekje van de uitstekend leidende scheidsrechter Van Dooyewaard uit Moordrecht verdwenen. PETER VAN LEEUWEN LEIDERDORP - Trekkebenend is RCL opnieuw aan de leiding gekomen in de eerste klasse B. De standenlijst geeft door het verschil in het aantal gespeelde wedstrijden een vertekend beeld. De 2—0 zege die Pierre van Gemerden zijn ploeg vanaf de elfmeterstip op DOS Kampen bezorgde, kostten de Leiderdor pers tevens pijn en moeite. Het loopt op De Bloemerd nu een maal niet zo lekker meer als ie dereen voor de winterstop ge wend was. Waar het zaterdag middag om draaide was dan ook weer eens te winnen. Dat was al leen belangrijk. Het lukte, ware het moeizaam. DOSK trof het beroerder. De Kam penaren berokkenden vooral zichzelf veel schade. Naast het verlies in cijfers werd twintig mi nuten voor het einde Henk Nieu- wenhuis door leidsman Cameron naar de kleedkamer gestuurd omdat hij quasi per ongeluk op het been van de gevelde Pierre van Gemerden ging staan. In de slotfase noteerde de arbiter ook nog Jaap Klein, toen deze Dick van der Bijl tijdens dood spel een gooi gaf. Een gepeperde rekening voor de grove en vooral onjuiste strijd wijze. De mogelijkheden om het publiek met aantrekkelijk voet bal op een verrassing te tracte- ren, leken ruimschoots aanwe zig. Waar RCL zich moeizaam en met veel omhaal op weg begaf naar het vijandelijke doel ont plooide het verdedigend inge stelde Kampen veel meer initia tieven. Om gevaarlijk te worden was men echter te zeer afhanke lijk van de snelheid van Jaap Klein. Een meer aanvallender in gestelde ploeg had het RCL erg moeilijk kunnen maken. Maar DOSK wilde niet teveel risi co's nemen en koos voor een an dere aanpak: gewoon RCL van zich afhouden. En al kon dat niet goedschiks/ dan maar kwaad schiks. Aanslagen op achillespe zen en wat dies meer zy waren ontelbaar. Omdat scheidsrechter Cameron het schoffelwerk oogluikend toe stond, bleek de Kamper week wijze erg lang effectief. Waar door de vraag of de gevoerde 'tactiek' nu wel de juiste metho de was niet hoefde te worden beantwoord. De (spaarzame) mo menten waarop DOSK de thuis club het vuur op beschaafde wij ze aan de schenen legde, bewe ren het tegendeel. RCL kwam in de eerste vijfenveer tig minuten niet aan de bak. Blessure-behandelingen, veel foutieve passes en de dominante persoonlijkheid van DOSK-rou tinier Henk Albers maakten dat er uiteindelijk geen bal meer fat soenlijk werd getrapt. Niet één maal verkeerde doelman Henri Drost in gevaar Aan de andere zijde dwong DOSK Peter van der Heijden en zijn slotlinie voortdurende tot grote attentie. De sluitpost verhinder de na een half uur spelen met een uiterste krachtsinspanning, dat een kopbal van Jaap Klem na een vrye trap van Cor van der Weert doel trof. Van der Heijden tikte de bal nog net onder de lat weg. Het was de enige doelkans in drie kwartier zouteloos voet bal. De tweede helft was van beter ge halte. Een vuurpijl van René Kamminga in de eerste minuut, die via het hoofd van Albers en de vuisten van Drost tot corner werd verwerkt, bracht het geloof in eigen kunnen terug bij RCL. Er volgden tien minuten aan trekkelijk voetbal waarin de kan sen voor het opscheppen lagen. Na een mislukt schot van Bob van Bohemen kwam back Peter Siera centimeters tekort om de bal het beslissende zetje te ge ven. Voor DOSK miste Frans Zelle direct daarna een voorzet van Klein. Dick van der Bijl beantwoordde die actie met een keihard schot dat, gelukkig voor Drost, op de voet van Dick van Warven afstuitte, gevolgd door een afstandsknal van Van Bohe men over het doel. Maar toen ie dereen dacht dat RCL de oppo nent op de knieën had, profiteer den Zelle en Klein bijna van bal verlies door Hans Braat. Klein zocht de korte hoek op en plaat ste de bal onder Van der Heijden door op de buitenkant van de eerste paal. Die actie bracht RCL ook verdedigend weer bij de po sitieven en de aanvalsstorm luw de terstond. Van Gemerden trefzeker Onverwacht leidde Eric van Doe selaar halverwege de tweede helft, tot op dat moment onzicht baar, de RCL-zege in. Na een 'ou derwetse' passeerbeweging op de rechterflank 'vond hy het hoofd van Dick van der Byl. Zyn kopbal verdween diagonaal in de verste bovenhoek, waar litgm kend Henk Albers het leer met dc hand uitsloeg. De aanvoerder was het steunpunt in de defen sie, hield zyn ploeggenoten zo goed en kwaad als het kon in toom. Maar toen Van Gemerden de strafschop tot 1-0 had omge bouwd, slaagde Albers daar niet langer m. Prompt volgde het rood voor Nieuwenhuis, een tweede strafschop omdat Van Doeselaar gewillig neerging toen hy in het doelgebied werd aange tikt (Van Gemerden 2-0) an het geel voor Klein. Sensatie, maar echt leuk was het niet GERARD HAVERKAMP

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13