Docos houdt een traditie in stand De Zijl overspeelt Zian Leython tast volleybalreputatie van Jupiter aan Wings verkijkt zich op Foreholte VZC profiteert van fouten LZ'86 Correljé: kringrecord «JU»Sport Leidenaars verslaan onverslaanbaar geachte concurrent MAANDAG 8 FEBRUARI 1932 LEIDEN - In de volleybalcom petitie zorgden verschillende Leidse teams voor verrassin gen. Bij de heren versloeg LUSV de nummer 2 met 2-3 en Leython het onaantast baar geachte Jupiter zelfs met 3—1. Bij de dames won nen Gemini en Leython met 3—1 van hun tegenstanders. LUSV versloeg OVRA met 2-3 en dat was op zich niet zo'n gekke uitslag, want OVRA stond tweede. Er had nog meer ingezeten, want in de tweede set stond LUSV (na 6-15) in de eerste) met 5-13 voor. Dit kwam tot stand door een goede opbouw en vele aanvalscombinaties. Maar daar kreeg OVRA meer vat op en toen LUSV ook nog wat behoudender ging spelen liep OVRA zienderogen in en won zelfs nog: 16-14 en 15-6. In de laatste 2 sets nam LUSV steeds een grote voor sprong, maar bij 12-12 was OVRA weer terug. Toch won LUSV (12-15, 13-15; 2-3) Beste speler was bij LUSV Hans Broere, die zijn basis plaats volledig waarmaakte. Gemini kwam fanatiek voor de dag tegen US2 in een goede wedstrijd. De pass lag goed, waardoor er dus maximum aanvalskracht mogelijk was. Exponent van dit goede werk was Peter Franke, die veel vuldig scoorde door het mid den. (3—1; 15-10, 5-15, 15-6 en 15-13). De Gemini-dames speelden vrij slecht tegen Allides in Haar lem. vooral omdat het spel niet goed werd verdeeld. Toch behaalde Gemini een krappe overwinning (1-3). (Met name Marijke v.d. Poel, zorgde voor veel punten). Door het verlies van koplo per Starlift liep de ploeg zelfs 2 punten in (4—15, 15-13, 11-15, 12—15) Novo had in de uitwedstrijd tegen Odin een volledige off-day. Door dat geen enkel onderdeel van het volleybalspel voldoende verzorgd was, verloor de for matie kansloos: 15-9. 15-11, Het eerste team van Leython moest zaterdag aantreden te gen DAC, dat helemaal on deraan de ranglijst staat. Toch werd het geen gemak kelijke overwinning. De eer ste set werd zelfs verloren met 6-15. Toen kwamen de Leidse dames terug en won nen vooral dankzij flitsend aanvalsspel van Marianne Jongerius en Christel Ver- woert de volgende sets (15-6, 15-12, 15-13). Gemini 2 kon het in Delft tegen AV'40 niet redden. De derde divisionist kon zelfs geen set pakken en werd met een 3-0 nederlaag naar huis gestuurd (15-12, 15-13, 15-12). In de promotieklas zorgde Ley thon voor een daverende sen satie. Nummer twee Jupiter kwam op bezoek bij het als derde geklasseerde Leython. De ploeg ging zeer voortva rend van start. Via goede blokkerende akties van met name Ad Kerkhof en Erwin Bergsma werd een voor sprong van 8-0 genomen. Na 10-2 werd de set beslist met 15-4. Na het begin van de tweede set leek het voor Ley thon een complete walk-over te worden. Weer werd een 8-0 voorsprong genomen; door verminderde concentra tie werd Jupiter de kans ge geven om terug te komen. Doch coach De Rijck v.d. Gracht wist door het inzetten van Chris Verwoert en Ruud Lutjenhuis de set alsnog voordelig te beslissen: 15-12. In de derde set kwam Jupiter beter in z'n spel. Na een ge lijk opgaande strijd werd ge wonnen: 13-15. Om de volle 3 winstpunten binnen te ha len moest Leython het intitia- tief weer naar zich toe trek ken. Aan het eind lukte dit en door andermaal goed blokke ren werd het 15-11 en 3-1. Scheidsrechter Ebes floot overigens een prima wed strijd. De Novo heren hadden WW duidelijk onderschat. Toch leken er even betere tijden aan te breken toen na de met 15-17 verloren eerste set No vo via 15—11 en 15—8 een voorsprong nam. WW maak te echter verdiend gelijk (8-15) en mocht in de vijfde set zelfs tot 0-9 uitlopen. Die grote achterstand kon Novo niet meer goed maken 10-15, 2-3. Donar kwam in de beginfase te gen Be Fair met 9-13 achter maar serveerde vervolgens Be Fair vanaf dat moment de vernieling in. In de derde set was er wat concentratiever lies (5-15) maar de slotset werd weer gemakkelijk ge wonnen, mede door het goe de spel van invaller Fred Wessels (15-6). Het spel van Be Fair ligt Donar wel. In de eerste twee sets waren de cij fers voor Donar 15—13,15—10 (3-1). Gemini 2 maakte in de eerste twee sets veel persoonlijke fouten tegen VVV. Dat resul teerde in een 0-2 achterstand (13-15, 7-15). Eigenlijk puur op mentaliteit kwam de ploeg daarna terug. Met een excellerende Pieter Bas van Duyvenbode (weer terug bij Gemini) en Bart Zoutenbier werd VW alsnog naar een nederlaag gespeeld, al liep het eigenlijk alleen in de vijf de set pas soepel (15-10, 15-11, 15-9; 3-2). RW verraste zijn aanhang door het favoriete Punch op een 3-1 nederlaag te trakte ren, de eerste volle overwin ning in dit seizoen. Dit geeft de Rijnsburgers duidelijk weer wat moed voor de toe komst. De pass gaat steeds beter, evenals de opslag. Met de zeer goed slaande Johan Verloop in een glansrol werd er eigenlijk vrij makkelijk ge wonnen van de Delftse stu denten. 15-12, 15-12, 13-15 en 15-8. Bij de dames trad RW tegen Dosko aan met een zieke hoofdaanvalster, terwijl er bovendien ook nog één ont brak. Het was veel sterker dan Dosko, maar kon niet goed in haar spel komen, waardoor het nogal rommelig verliep. Toch lag dit niet aan de invalsters, die prima speelden. RW had dan ook niet over geluk te klagen dat het nog won (1-3; 14-16, 15-13, 13-15 en 5-15). Gemini 3 leed een kansloze ne derlaag tegen lijstaanvoerder Tornado. Na 3 kwartier kon de ploeg de kleedkamer weer opzoeken. De pass lag slecht en er kwam totaal geen aan val uit. (15-9, 15-8, 15-7). LUSV moest heel hard werken voor de puntjes bij Jupiter. In de vierde set kon enigzins gelukkig een 12-9 achterstand worden omgezet in 12-15 winst, doordat een Jupiter speelster fout ser veerde. Uitblinkster bij LUSV was dit maal Inke Ha- vinga, die niet af te stoppen viel. (1-3; 11-15, 15-9, 12-15, 12-15). GER RENES LEIDEN Over drie weken kunnen de speelsters van Scylla meer duide lijkheid krijgen over het kampioenschap van de hoogste damesafdeling. Ook in Oudenbosch bij Vice Versa bleef men de sleutel naar de landstitel in houden (2-6). Rivale Avanti bleef evenwel ook ongeslagen. Op Zeeuws Vlaanderen werkte de Hazerswoudse équipe een verplicht num mer af: 0—6. Maar nog voordat beide concurrenten elkaar treffen kan Torenstand roet in het eten gooien, als de ploeg Scylla tussentijds één of twee punten afsnoept. VZC-speler van Noort (11) valt LZ-er Jan de Graaf aan. LEIDEN/DENHAAG - De Zijl/LGB heeft gisteravond weinig moeite gehad het Haagse Zian/Vitesse te ver slaan. In Den Haag won de Leidse formatie met 4-11. LZ'86 leed een nederlaag. In het eigen Vijf Meibad was VZC uit Veenendaal met 6-13 te sterk. Tweede klasser Katwijk leed een gevoelig verlies tegen Njord. De 9-17 uitslag is duidelijk genoeg. Vivax scoorde een monste roverwinning tegen het arme Poseidon. De 19-2 zege hield de Oegstgeestenaren in de race om het kampioen schap. DKD verraste met een 7-7 gelijkspel tegen koplo per RZV. De Zijl/LGB maakte in de 'Mor genstond' in Den Haag duidelijk dat Zian/Vitesse na het vertrek van Jan-Evert Veer en Carlson niet een echte topploeg meer is. De Hagenaars, bij wie Ton v.d. Bosch vanwege een blessure aan de kant moest blijven, hadden aan het begin van deze competi tie nog kampioensaspiraties maar zijn tot nu niet verder geko men dan een vijfde plaats op gro te afstand van de top drie. De Zijl/LGB daarentegen draait tot op heden een sterk seizoen. De Leidse formatie moest dit sei zoen alleen in AZC en HZC de Robben zijn meerdere erkennen. Tegen Zian/Vitesse hadden de Lei denaars de eerste drie perioden te maken met een tot dan rede lijk spelende Haagse ploeg. Zian nam zelfs tot tweemaal toe de lei ding (1-0 en 3-2) maar door toe doen van Stan van Belkum (hij scoorde weer 5 maal) bleef de Zijl/LGB toch gemakkelijk de sterkere. Vooral bij man minder situaties was de Leidse formatie op dreef. Het eenzijdige Haagse systeem was afgestemd op de schot kracht van Paul Belt. Toen de Leidse afweer hem goed uitdek- te in de tweede en derde periode gingen drie Haagse nummerrie- ke meerderheden verloren. Mede daardoor stond er na drie perio den een 3-6 voorsprong voor de Zijl/LGB op het scorebord. In de vierde en laatste periode wer den de Haagenaars, ook doordat zij in deze slotfase enkele jeugd spelers aan het grote werk lieten wennen, overspeeld. De Zijl LGB kon naar hartelust counte ren daarbij niet meer gehinderd door de passieve Zian defensie. Eindstand 11-4. Leidse doelpun ten: Stan van Belkum 5x, Jan Jaap Korevaar 2x, Alex v. Bel kum, Rob Legrand, Albert Spij ker en Arno v.d. Winkel. LZ'86 speelde tegen VZC uit Vee nendaal een merkwaardige wed strijd. LZ, dat Joop Siera wegens een blessure moest missen, stond na twee en een half part met 6-4 voor en had tot dan toe ook het beste van het spel. De Veenendaalse verdediging had de handen vol aan het Leidse aanvalsspel. Vooral de na de win terstop goed op dreef zijnde Ruud Muusse schoot met scherp. Hij verzorgde de helft van de Leidse produktie. Boven dien kon de LZ verdediging de gevreesde Veenendaalse coun ters redelijk opvangen. Na die hoopgevende 6-4 in de derde pe riode ging er bij de Leidenaars van alles mis. De aanval bleek niet meer in staat de goed keepende Ben van Lun- teren te passeren. De verdedi ging had plotseling veel minder greep op de onder leiding van Hans van Zeeland opgezette Veenendaalse counters. Nog in de derde periode bogen de Vee- nendalers de 6-4 achterstand om in een 6-8 voorsprong. Nog leek niet alles verloren voor LZ toen direct na aanvang van de vierde periode Ton Schoeman voor 45 seconden de kant werd opge stuurd. De Leidenaars verprut sten deze mogelijkheid op 7-8 echter en zagen VZC dankbaar profiteren van het feit dat de de fensie niet op tijd terug was en via Bert Witters op 6-9 komen. Hiermee was de beslissing geval len. LZ viel niet meer dan plichtmatig aan en kon dan ook geen vuist meer maken. VZC voerde de sco re nog op tot 6-13. Leidse doel punten: Ruud Muusse 3x, Fried Elzenga, Jan de Graaf en Aad van Mil. Bij tweede klasser Katwijk is het hollen of stilstaan. Werd vorige week nog met 17-2 van de Meeu wen gewonnen, deze keer was Njord uit Veldhoven met 17-9 te sterk. Vooral in de eerste twee perioden had Katwijk niets in te brengen tegen de door Njord op geworpen zóne-verdediging. Van een wedstrijd was dan ook al snel geen sprake meer. Via 1-6 werd het 1-11. In de tweede wedstrijdhelft kon Katwijk de score nog een enigs zins redelijk aanzien geven Eindstand. 9-17. Treffers: Paul v.d. Putten 5, H. Schaap 2, Arres Parlevliet 2. Vivax behaalde een grote overwin ning op Poseidon. De Oegst- geestse doelpunten machin draaide op volle toeren met in het achterhoofd het doelsaldo dat aan het einde van het seizoen wellicht doorslag gevend kan zijn. Via 4-0, 8-0 en 12-2 werd het 19-2. De Oegstgeestse treffers kwamen op naam van Ruud Wormgoor 4, Jeroen Piasmeier 4, Jack Frauenfelder 3, Marcel Rompes 2, Frits Welling 2, Hans Zandvliet, Ron Zandvliet, Leo Onderwater en Dick v.d. Bosch. Belangrijk voor Vivax was het ge lijke spel dat DKD behaalde in Rijswijk tegen RZV. De koplo per in de derde klasse mocht zelfs van geluk spreken dat de schade tot 1 punt beperkt bleef. In de vierde periode bij een 6-4 voorsprong kreeg DKD een strafworp te nemen. De keihard ingeschoten bal kwam op de lat terecht en de goed reagerende Rijswijkers namen de aanval on middellijk over en scoorden 6-5. In de laatste minuten had DKD het nog moeilijk genoeg om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Goals: Bob Wouters 2, Jan Brink, Ad v.d. Plas, Roland en Frank Dreef en Harry van Hoven. De dames van De Zijl/LGB zijn be zig zich te verwijderen van de ge varenzone. Ditmaal werd het veel hoger geklasseerde de Skelp een 6-6 gelijkspel behaald. De LZ'86 dames verloren van Zian Vitesse met 1-4. DIRK KLOOS Sandra de Kruiff en Stephine van Gennip kenden geen pardon met hun opponentes en zorgden der halve voor de zege. Sophia Vaal- burg deed samen met De Kruiff in het dubbelspel ook een duit in het zakje. Haar inbreng had wel licht groter kunnen zijn als zij in de derde set het karwei tegen Wagenmakers had afgemaakt. Nu verloor de Leidse die met 21-19. In het tweede enkelspel had zij haar teleurstelling daar over nog niet verwerkt en dat be tekende een tweede tegenpunt voor Scylla. Maximaal St. Aloysius maakte tegen Avanti haar positie op de ranglijst waar. Zoals het een goed rode lantaarn draagster 'betaamt' werden de Zeeuwse pingpongsters met ma ximale cijfers (0-6) verslagen. De Leidse pubers Ellen en José Bakker en routinier Jolanda Noordam konden zich derhalve weer op een speelse manier uitle- De Scylla-heren moesten zich meer moeite getroosten om te ze gevieren in Zeeland (4-6). Inval ler Rob van der Zeeuw (Frits Kantebeen was nog steeds op vakantie) verzuimde de eerste punten binnen te halen. Nadat hij de eerste set had gewonnen en in de tweede met 14-6 voor stond, liet hij zich naar game-- verlies leiden. Hij revancheerde zich daarvoor door bij de stand van 5-4 Jeras te kloppen en de winst van Scylla veilig te stellen. Wibo van Gennip en Sjoerd Meyer wonnen tweemaal hun en kel en samen ook de dubbel. In de eerste divisie werkte Avanti 2 zijn hatelijke nul weg tegen het eveneens puntloze Seine Meube len. De ouderwets op dreef zijn de John van Schie stond aan de basis van de morele opsteker. Drie keer tikte hij een Zwolse te genstander naar een nederlaag, waarbij hij de beslissende game won: 6-4. Sjaardema blijft onderaan in de tweede divisie bungelen. Phoe nix verzekerde zich in Oegst- geest van een 3-7 zege. Pech claimde de thuisclub toen Her man van den Broek bij de 1-0 voorsprong van zijn club in de beslissende derde set tegen Luyckx bij de stand van 20-20 onterecht een kantbal tegen kreeg. Van den Broek raakte daardoor mentaal zo aangesla gen dat hij niet meer aan winnen dacht. De overwinnigen van kop man Friso Reitsma en de zege van Giel Kuiper zetten daardoor weinig zode aan de dijk. Een klasse lager hield Docos de tra ditie in stand dat steeds één spe ler een off day heeft. Vorige week kwam Prashad in dat opzicht zijn verplichtingen na. Tegen Blue Star liet Joost Mentink zijn tegenstanders profiteren van die gewoonte. Zelf was de Leidenaar daar het meest rouwig om, want Docos kan de punten goed ge bruiken, terwijl de Leidse vereni ging een deling had kunnen af dwingen als Mentink beter voor de dag was gekomen. Sjaak den Eisen (één keer) Prashad (twee maal) verzorgden de punten in de met 3-7 verloren wedstrijd. AALSMEER/LEIDEN - De beide Leidse zwemverenigingen, LZ'86 en de Zijl/LGB, kwamen het afgelopen weekeinde uit in de B-zwemcompetitie. LZ'86 kwam in Aalsmeer uit tegen de verenigingen Katwijk, Oceanus en ADHZ. Ondanks de vele eer ste plaatsen die door de Leidse zwemmers bij elkaar werden ge zwommen, waren de tijden, die het landelijke klassement bepa len, beneden het normale niveau. Eén goede tijd werd er neer gezet door Yvonne de Kier (LZ'86) op de 100 meter vlinderslag meisjes onder de 14 jaar. Zij zette de klok stil op 1.14.9, wat haar een eerste plaats opleverde. Op de 100 me ter vrije slag jongens onder de 12 jaar zwom Marco Mulder (LZ'86), een scherpe tijd: 1.10.8. Als tweede eindigde Alexander Willemse (LZ'86) in een tijd van 1.15.9. De Katwijker Peter Dob- bellaar tikte als derde aan (1.21.3). Op de 200 meter rugslag meisjes onder de 16 jaar behaalde Sylvia Bakker (LZ'86) een ruime over winning. Ze legde de afstand af in 2.38.5. Yvonne Flippo (LZ'86) finishte als derde in een tijd van 2.24.0. Yvonne de Kier en Wendy Montanus (beiden LZ'86) eindig den beiden op een eerste plaats op de 200 meter schoolslag da mes door in verschillende series de 200 meter af te leggen in 3.00.0. Uitslagen: 100 meter schoolslag heren: 1. Bart Hameter (LZ'86) 1.14.1 2. Wilco van der Zeeuw (LZ'86) 1.14.2. 100 meter schoolslag jongens onder de 10 jaar 1. Martin Bartels (LZ'86) 1.35.7. 2. Ronald Thierry (LZ'86) 1.39.0. 100 meter vrije slag jongens onder de 40 jaar 1. Martin Bartels (LZ'86) 1.21.0. 2. Ronald Thierry (LZ'86) 1.24.5. 100 meter slag/rugslag 2. Jessica Rebel (Katwijk) 1.29.0/1.33.8 200 meter wisselslag meisjes onder 16 jaar 1. Sylvia Bakker (LZ'86) 2.43.0. 100 meter schoolslag jongens onder de 14 jaar 1. Hans van Hees (LZ'86) 1.27.6 100 meter rugslag meisjes onder de 12 jaar 1. Han- nie de Wit (LZ'86) 1.25.1 2. Sandra Sny der (Katwijk) 1.28.2 3. Ingrid IJzerman (LZ'86) 1.31.1. De Zijl/LGB kwam gistermiddag in het zwembad de Zijl uit tegen het erg sterke HPC en de Dolfijn. Bij de Zijl/LGB werden enkele zeer opvallende resultaten ge boekt. Op de 100 meter school slag jongens onder de 14 jaar zwom René Correljé een nieuw kring-record! Hij legde de 100 meter af in een tijd van 1.12.4. Jo landa Laterveer evenaarde het kringrecord op de 100 meter vlin derslag meisjes onder de 14 jaar, 1.15.2. Op de 100 meter school slag zwom Hans La Lau zich naar een eerste plaats in een tijd van 1.12.3. De Zijl/LGB kwam het best vor de dag op de 100 me ter wisselslag jongens onder de 10 jaar. Als eerste finishte Be rend van Aken (1,29.2) Een tijd van 1.34.1 leverde Laurens van kampen een tweede plaats op. Vlak achter hem tikte Erwin Sie ra aan (1.14.4). Op de 100 meter schoolslag jongens onder de 10 jaar finishte weer Berend van Aken als eerste in een tijd van 1.39.9. Uitslagen: 100 meter vrij meisjes onder de 12 jaar, Mireille Correljé 1.22.8 100 meter vry slag jongens onder de 12 jaar 1. Leon Ruiter 1.10.3 3. Edo den Boef 1.12.7. 100 meter schoolslag meisjes on der de 10 jaar 3. Conna Regeer 1 49.4. 100 meter schoolslag jongens onder 16 jaar 1. Rene Correljé 1.14.7 2. Renier Haasnoot 1.15.2 100 meter vlinder slag 1. Kitty Grim 1.20.5. Voorhoutse handbalsters verrassen koploopster LEIDEN - Foreholte heeft gisteren voor een stunt gezorgd in de eerste divisie A bij de dames door koploopster Wings in een sensa tionele wedstrijd in Voorhout met 19-13 te kloppen. HVS pakte tegen het altijd harde Bornerbroek in Borne een gelijkspel (14-14). De heren van Saturnus verloren van Ancora met 14-15. Oase verloor in Poeldijk van Verburch (10-11), zonder keepster Monique v.d. Meer, maar met een vervangster uit het vijfde team. De dames van MMO speelden eigenlijk alleen maar de tweede helft. De Hollandiaan leidde met de rust nog met 8-5, om in de tweede helft volledig te worden weggespeeld: 16-11 voor MMO. Foreholte vocht tegen Wings voor alles wat het waard was, verdedigde sterk met in het doel Carla van der Zalm en Ellen van Dam, die elkaar afwisselden en nauwelijks voor el kaar onderdeden. In de aanval bleken Nel Geerlings en Hannie Boskamp voor de Haagse defensie niet af te stoppen in hun acties en dat gaf voortdurend de grootste problemen. Beide speelsters scoorden dan ook 5 treffers. Bij de stand 11-13 leek Foreholte onderuit te gaan, maar mentaal was de ploeg gisteren bikkelhard. Het werd met nog circa 8 minu ten te spelen 13-13 en toen was het zaak om het koppie er bij te houden. Dat deed Fore holte beter dan de koploopster. Via 16-16 nam Foreholte de touwtjes in handen. De fensief bleef het sterk, werden vrijwel geen kansen weggegeven, maar offensief ging het tempo omhoog. Wings, dat kennelijk niet rekende op die fu rieuze tegenstand moest twee treffers op rij Behalve het eerder genoemde duo scoorden Elly Hoek 4. Karin Zonnenveld 2, Marjan Mens en Thea Terheide HVS troefde het harde Bornerbroek af op het punt van defensie en de collectieve break out. Jammer was het dat in aanvallend op zicht slordig werd gespeeld. Dat gaf Borner broek mogelijkheden, die niet onbenut wer den gelaten. Ook in de tweede helft bleef het aanvalsspel van HVS doorspekt met slordi ge momenten en met nog twee minuten spe len voor de boeg leidde Bornerbroek, niet eens onverdiend, met 14-12. Een opleving bij HVS resulteerde in een tref fer. Voor Bornerbroek moest toen tegen een verwoed aanvallend HVS alle zeilen bijzet ten. Dat gebeurde wat al te fanatiek en leid de tot een strafworp. precies dertien secon den voor tijd. Sjanie de Waayer scoorde koeltjes, 14-14. Voor HVS schoten raak Lenie en Ank van der Bosch, ieder 4. Sjanie Waayer 4, En Gerda van der Bosch 2. Saturnus moest het gisteren stellen zonder de geblesseerden Peter Waalwijk en Hans Wol- De Leidenaars speelden verdedigend sterker, maar konden aanvallend te weinig een vuist maken. Het moest vooral komen van de eer ste lijn en dat zette te weinig zoden aan de dijk (rust 3-6 in het voordeel van Ancora). Na de hervatting trok een sterk verdedigend Saturnus de score, via de break-out met Hans Blansjaar en Jan Wolter IJssel de Schepper in een hoofdrol, snel gelijk: 12-12. In een slotfase, waarin de defensies opper machtig waren pakte Ancora de zege met een dubieuze score vanaf de cirkel, of beter van binnen de cirkel, 15-14. Menno Bom werd de cirkel ingeveegd en de Ancora-aan- voerder mocht zeker een meter over de doel lijn inschieten. Direct daarop werd Jan Wol- ter IJssel de Schepper, door 3 Ancors-verde digers op de huid gezeten, gemangeld, afge floten wegens indringen. Het bleef zodoende 15-14 voor Ancora. In de tweede divisie dames kon Oase voor keepster Monique van der Meer alleen de re serve keepster van het vijfde team binnen de lijnen brengen, Carla link. Nu was voor de ploeg uit Oud Ade de zege niet zo belang rijk, de derde plaats op de ranglijst onaan tastbaar en het kampioenschap is dit jaar voorbehouden aan Actief of de Treffers. Maar Oase is een op winst beluste formatie. Er werd dus hard gewerkt en toen bleek dat de invalster keepster uit hetzelfde hout is ge sneden moest Verburch, dat dacht een ge makkelijke overwinning te kunnen boeken snel op maximum vermogen overschakelen. De ploeg uit Poeldijk mocht zich tenslotte gelukkig prijzen met de zege (11-10, rust 5-4). Als schutter Helma Stigter raak zou hebben geschoten vanaf de zeven meter zou het re sultaat meer in overeenstemming zijn ge weest met de krachtsverhouding. In de derde divisie speelden de dames van MMO twee wedstrijden. In de eerste helft was het een matte vertoning en de ruststand gaf dan ook geen grond voor commentaar, 8-5 voor een hardwerkend Hollandiaan. Na de hervatting gaff MMO de toon aan met agressief verdedigen en in hoog tempo aan vallen. Hollandiaan kon dat tempo, vooral conditio neel, niet volgen en werd na 8-8 volledig weggespeeld: 10-8, 11-9 en tenslotte 16-11. Voor MMO waren Lydy Vink en Elly van Leeuwen, met ieder 5 treffers topscoorsters. In de afdelingsklassen hadden de heren van HW '70 in de tweede klasse geen probleem met AHC: 8-2, 23-6, rust 11-1. De dames van Northa handhaafden zich in de kop van de tweede klasse door een 13-9 zege op AHC: 28-2 en Olympia '72 won van Hellas 3 (7-8). De dames van Saturnus wonnen in de derde klasse van Hermes 4, 26-6, rust 15-0. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12