- De "oude Pins" op eigen benen het discopad op Karei Hille: "Die vier meisjes hebben Doris D. het leven zuur gemaakt" "IMI1- fcl-rTTTI Dammen ■VnW V Tt Inrichting lïr> sg865 ZATERDAG 6 FEBRUARI 1982 Waar 'mannengroepen' er schijnbaar moeiteloos in slagen om een lang en een gelukkig leven te leiden daar ontspoort de ene na de andere 'meidengroep' zodra de grote doorbraak eenmaal een feit is. Het succes van de meidengroepen is gebaseerd op uiterlijkheden. Achter de make-up en de brede glimlachen heerst de onderlinge afgunst en jaloezie. Want er is er altijd eentje die er net even leuker uitziet dan de rest en de meeste aandacht naar zich toetrekt. De muziek, die van het wegwerp-kaliber is, kan onmogelijk als onderling bindmiddel werken. Want met de muziek hebben de 'meiden' namelijk niets te maken. In het meest gunstige geval mogen zij in de studio een zangpartij voor hun rekening nemen. Maar meestal is het 'play-backen' geblazen. Tier 'meiden' die volstrekt zijn uitgekeken op deze vorm van muzikale verontreiniging hopen nu een andere weg in te kunnen sl^an. De weg van de Amerikaanse disco-acts. Onder de naam Risqué hopen de 'oude Pins', Yvonne Mehagnoul (30), Ingrid de Goede (24), Irene van den Hoeven (23) en Donna Baron (21) op een muzikale loopbaan waarin dans en uiterlijk ondergeschikt zijn aan het zingen. De single 'The girls are back in town' is de eerste stap op het discopad van het door Doris D. verstoten viertal. AMSTERDAM - Opeens, het ge sprek is nog maar net op gang gekomen, valt er een pijnlijke stilte. Terwijl Ingrid de Goede zich bereid toont om de pijnlijke geschiedenis van The Pins uit de doeken te doen, protesteren haar colle ga's steeds nadrukkelijker. "Ja hoor eens, wat is nu ei genlijk de bedoeling?", merkt de woordvoerster van de groep geërgerd op. "De men sen mogen de feiten toch wel weten? Wat ik vertel is de waarheid en die mag best ge zegd worden". Schoorvoetend komen Yvonne, Irene en Don na over de drempel zodat het verhaal van The Pins over hun verbroken relatie met Do- ris D uiteindelijk op tafel komt. Funky Town Het begon allemaal met Avro's Top Pop. Yvonne, Ingrid en Irene dansten samen met Debbie Jenner in de dans groep van Maria More, de 'huisballerina' van Top Pop. In 1980 immiteerde Debbie voor de camera's de lead-zan- geres van Lipps Inc. met het nummer 'Funky Town'. "Ie dereen dacht dat wij Lipps. Ine waren. Debbie kreeg toen een aanbieding om een eigen groep te beginnen. Zij vroeg of wij mee wilden doen. Zo is Doris D The Pins ont staan". De groep werd gecompleteerd met Donna Baron, een En gels kennisje van Debbie Jenner. Precies een jaar gele den kwam de grote door braak met de nummer 1-hit 'Shine Up'. De gebeurtenis sen rond het van Maria More afgescheiden groepje raakten in een stroomversnelling. "We hadden toen een manager die z'n taak niet aankon. In april hebben we hem eruit gezet en afgesproken dat we zonder manager verder zou den gaan. Dat we met z'n vij ven onze eigen zaken zouden regelen. Maar na een tijdje kwam Debbie met mensen als Frans van de Beek en Ka- rel Hille op de proppen. Die wilden alles regelen. Natuur lijk was Debbie de leidster van de groep maar op den De "oude Prins" hopen onder de naam Risqué op betere tijden. Boven (links) Irene van den Hoeven en Ingrid de Goede. Beneden (links) Donna Baron en Yvonne Mehagnoul. duur hadden wij werkelijk niets, maar dan ook helemaal niets meer te vertellen. Zelfs met de kostuums mochten we ons niet bemoeien-" De administratie rond de groep zou volgens Yvonne, Ingrid, Irene en Donna een puin hoop zijn geweest. "Er wer den voortdurend fouten ge maakt en altijd in ons nadeel. We durven ook rustig te be weren dat er een financieel wanbeheer is gevoerd. Zo erg dat het haast op oplichterij leek. Op den duur verdiende Debbie drie keer zoveel als wij". Krankzinnig In november barstte de bom onder de succesvolle 'mei dengroep'. Drie dagen voor dat de groep een trip naar Ja pan zou maken, vertelde Ka- rel Hille aan Yvonne, li Irene en Donna dat zij konden blijven. Debbie Jen ner zou met nieuwe, Engelse Pins op toernee gaan. Hille ons kwijt wilden. Ze probeerden ons te treiteren zodat we uit onszelf zouden opstappen. Maar daar zijn we niet ingetrapt. Op het laatst was het een krankzinnige si tuatie. Wij traden nog ge woon met Debbie op terwijl zij druk bezig was om met de 'nieuwe Pins' te repeteren voor de trip naar Japan. We voelden ons toen knap lullig. Vooral omdat we machteloos stonden". Machteloos omdat er geen con tract bestond. Vandaar dat Debbie en Karei Hille zonder al te veel moeite van de 'oude Pins' afkonden. Volgens Hil le gebeurde dat niet omdat zij zo hoognodig een nieuwe groep wilden formeren maar noodgedwongen. Omdat 'de groep Mehagnoul', zoals Hille het noemt, Debbie Jenner het leven zuur zou maken. Hille: "Die dames liegen. Een ander woord is er niet voor. Er is geen financieel wanbe heer gevoerd en degene die heben getreiterd, zijn Mehag noul en consorten geweest. Die wilden het leiderschap van Debbie niet accepteren en leverden voortdurend wanprestaties door slecht te repeteren en zich irritant te gedragen. Er móest een nieu we groep komen want als we zo door waren gegaan dan had Debbie nu in een psy chiatrische inrichting geze ten". Rijp voor een psychiatrische inrichting. Dat voelden 'Me hagnoul en consorten' zich ook toen op het laatste mo ment de Oosterse trip aan him neus voorbij ging. Maar korte tijd later liepen ze tegen de Katwijkse producer Coen Bais op. Die had zojuist zijn produktiemaatschappijtje aan de Leidse Morsweg ge sloten en onderdak gevonden bij de platenmaatschappij Polydor. Bais: "Ik had een disco-num mer en de dames waren vrij. Toen zijn we maar eens de studio ingedoken. En tot mijn verbazing bleken de da mes bijzonder goed te kun nen zingen. Zo goed zelfs dat ze onmiddellijk zijn gevraagd voor sessie-werk en achter grond-koortjes" Risqué Voor de dames Risqué kwam Coen Bais, die samen met John Tilly 'The girls are back in town' produceerde, als een geschenk uit de hemel. "De muziek waar we nu mee be zig zijn, is muziek waar we helemaal achter staan. Dat was bij The Pins anders. Daar kregen we te horen: "Meisjes, hier is jullie single en zingen maar". We hadden geen en kele 'voeling' met het pro- dukt. Bij The girls are back in town", zijn we bij alle op names nauw betrokken ge weest. We werken nu keihard aan een gedegen repertoire en hopen in het voorjaar te kunnen gaan optreden. We zijn ons er van bewust dat het publiek ons nog wel een tijd je als de 'oude Pins' zal be schouwen. Maar we staan te popelen om als Risqué aan de slag te kunnen en die naam bekendheid te geven". JAAP VISSER Horizontaal: 1. Als je het bijna doet, zoen dan goed. 4. Dat is er over van de knoeier aan de mo tor. 6. Zie ilt een dier in de kist? 7. Sarcasme heeft ook een licht puntje. 9. Zo is het en niet an ders. 10. Met een handdruk of wuivend. 13. Kijk eens, een stoet douchende mensen! 15. Doden schijnen te bevallen. 17. Zoveel in de pan is lekker. 18. Daar kun je uit springen. 19. O, meer van de warme bakker. 20. Wazig met veel planten. 22. For se uitblinker met een goed hart. 24. Vooruit, griezel, doe de ka chel aan. 27. De punt uit Utrecht. 29. Het smaakt, maar na de muil toch een klap in het gezicht. 30. Pa zonder vee, het bloed kruipt waar het gaan kan. 31. de dode van vroeger was be trouwbaar,.... 32dit trou wens ook. Vertikaal: 1 Scherp als de vis sen. 2. Bergplaats voor noten. 3. Vooruit, dit er over, afgelopen. 4. Rustig, vlugweg de televisie aan. 5. Een lange jas bij de boom, wat een drukte. 6. Is O bereid vandaag te varen? 8. Ge- bruik het niet te heet. 11. De rest zat bij E aan tafel. 12. Rijen vee liepen naarstig rond. 13. Overvloedig gillen we Nel niet toe. 14. Daar mag U Uw hond 'niets laten doen. 16. Steen met hersens! 20. De man van staal! 21. Wat naar, lag het dier in de poeier? 22. B is niet veel! 23. De gang vameen Pool. 25. Voorbij, afgelopen, uit. 26. Tijdens de gymnastiek heeft hij dat stukje goed in zijn hoofd. 28. We krij gen ditmaal vruchten tot slot. De prijs van 25,- werd toege kend aan A. Hensen- van Vliet, Catharinastraat 3, Lei den. De prijs wordt de winnaar toe gezonden. Oplossingen met vermelding van "Kruiswoordraadsel" op briefkaart of in enveloppe voor donderdag zenden aan Redactie Leidsch Dagblad, Witte Singel 1. 2311 BG Lei den. NEDERLAND - Ter gelegen heid van het eeuwfeest van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond zal op 26 februari, zoals in de vorige rubriek gemeld, een zegel van 45 cent verschijnen waar op een wedstrijdschaatser. Evenals bij de uitgifte van de 65 centzegel "Universiteit van Amsterdam" (toen was het overigens voor het eerst) zal de PTT ook nu met een mapje komen. Dit mapje gaat vier keer 45 cent, plus één gulden, is f2,80 kosten. De mapjes zijn alleen te koop bij de filatelistenloketten. Er zijn twee nieuwe postzegel boekjes in aanmaak, te weten 27A en 28A. In het boekje 27A zitten i gels van 70 cent en vier van 5 cent en het boekje 28A is sa mengesteld uit vier zegels van 50 cent en vijf van 10 cent. Inmiddels is men bij Drukkerij Enschedé te Haar lem ook volop in de slag met koninginnezegels van 70 cent en 90 cent. Op 20 en 21 februari zal in de RK-Schoiengemeenschap De Die in Heemskerk de jaarlijk se nationale jeugdpostzegel- tentoonstelling worden ge houden. In verband daarmee zal op die dagen een bijzon der poststempel worden ge bruikt met in het hart een brievenbus en met als rand schrift: "Nationale jeugd- postzegeltentoonstelling Heemskerk 20 en 21 februari 1982". Te stempelen corres pondentie sturen aan: Direc teur postkantoor Beverwijk, Postbus 99450, 1940 NA Be verwijk. Op de omslag ver melden: "Stempel postzegel- tentoonstelling". BELGIE - Onder het motto "Herdenkingen 1982" brengt de Belgische Regie op 25 fe bruari twee zegels in roulatie. Met een zegel van 6,50 frank (oplage 3,6 miljoen) wordt het 150-jarig bestaan van het Ko ninklijk Muziekconservato rium van Brussel herdacht, dat om precies te zijn op 13 februari 1832 werd opgericht. Op de zegel de voorgevel van het Muziekconservatorium. Met de andere zegel wordt 150 jaar rechterlijke macht gememoreerd. Op deze her denkingszegel in de waarde van 9 frank (oplage 9 miijoen) staat de voorgevel van het oud Justitiepaleis te Brussel afgebeeld. FRANKRIJK - De Franse pos terijen zijn, zoals we ruim een maand geleden hebben ge meld, het jaar begonnen met de uitgifte van de eerste ze gels (dertien stuks) van de nieuwe permanente serie van het type "Liberté". Uitgeko men zijn op 4 januari: 0,05 f (groengrijs-zwart); 0,10 f (bruinrood); 0,15 f (rose);,0,20 f (esmeraldgroen); 0,30 f (oranje); 0,40 f (donkerbruin); 0,50 f (violet); 1,00 f (sepia); 1,40 f (groen). 1,60 f (rood); 2,00 f (lichtgroen); 2,30 f (lichtblauw) en 5,00 f (blauw groen). De eerste (Franse) bijzondere zegel 1982 verscheen op 11 ja nuari, een zegel in de toeristi sche reeks en dit keer gewijd aan twee Franse eilandjes ge legen in het noordelijke deel van de Atlantische Oceaan: Saint Pierre Miquelon. Waarde 1,60 franc Eveneens op 11 januari ver scheen een 1,90 franc-zegel gewijd aan Corsica. Deze ze gel hoort thuis in de zoge naamde serie "Régions", een serie, waarvan wij veronder stelden dat die al lang was af gerond, want de laatste aan vulling op deze reeks dateert reeds van 10 november 1979: 2,30 franc, Lotharingen. In een later stadium zullen we alle in deze reeks verschenen zegels nog eens op een rijtje zetten. OOSTENRIJK - De eerste ze gels van Oostenrijk van dit jaar verschenen op 27 janua ri. Een zegel van 4 schilling (oplage 4 miijoen) vraagt aan dacht voor de wereldkam pioenschappen alpine-skién, die van 27 januari tot en met 7 februari in het Oostenrijkse Schladming-Haus worden gehouden. Op de zegel een skiër in de afdaling. Dan werd de permanente serie "Mooi Oostenrijk" uitgebreid met de 25e zegel: 14 schilling, de Weiszzee by Salzburg. Ook deze sene zullen we, net als de Franse "Régions"-se- rie, later dit jaar nog eens on der de loep nemen. riet Haagse Studiecentrum heeft beslag gelegd op de landstitel voor viertallen via winst in de beslissingswed strijd tegen het Utrechtse Star. De winstmarge van Hans Vergoed, Paul Feiten, Leo van de Brom en Andre Mulder bedroeg uiteindelijk 18 punten (138-120) na 64 spellen en dat doet meer spanning vermoeden dan er in werkelijkheid was. Studie centrum leidde nl. gedurende vrijwel de gehele wedstrijd Eén van de beslissende spellen lag als volgt: AIO 8 2 C 83 O HB6S V 8 5 JS?® 9 A H B 10 7 f 732 fBSb H V 7 6 4 3 - O A V 2 4b A H 10 4 Zuid gever, niemand kwets baar. Zuid opent 1 KI (sterk, zegt niets omtrent de kleur), west pas, noord 1 S A (geeft punten aan), oost 4 Ha, zuid 4 Sch, west pas en noord? Hans Vergoed voor Studiecen trum vond zijn hand (en te recht) nog een bod waard, ge zien de optimale fit. Hij boot 5 Sch, waarop Paul Feiten via 6 Ha nog inviteerde voor groot slem. Noord kon niet meer zien dat al zijn plaatjes 4 2 precies goed werken en hij volstond dan ook met 6 Sch. Aan de andere tafel durfde Star-noord geen verdere actie aan, waarmee fors verlies een feit was. Stoorzender oost had zijn werk goed gedaan, 13 slagen waren voor het op rapen. Het volgende spel eindigde in een prozaïsche 3 S A, maar de ramacommentator merkte te recht op dat 6 KI altijd wordt gemaakt. Voor de lezer wel licht leuk om eens uit te zoe ken hoe. A 4 9AV75 O H 7 2 HB J0 9 B 8 7 2 O fii! O 10 9 4 V 3 H B 8 O V 4 A V 5 3 2 Oost gever, OW kwestbaar. Zuid speelt 6 KI. uitkomst Ha 6. Hoe maakt zuid dit con tract Oplossing in de rubriek van de volgende week. door Ronald van Egmond V S 3 DIAGRAM 2 zo, de laatste twee problemen van het KVD-jubileum gaan vandaag de deur uit. Cgfer- standen: 6 witte schijven op 28. 33. 38, 41, 42. 45 en 6 zwar te op 7. 17. 22. 27 35 en 36 Diagram 2: 6 witte op 24, 27. 29, 30, 31, 38 en 6 zwarte op 6. 11. 12. 14. 17 en 33. Onder de goe de oplossers worden maar liefst dertig prijzen verloot. damboeken, abonnementen en jubileumboeken. De op lossingen dienen voor 28 fe bruari 1982 opgestuurd te worden naar: H. Wilsens, Achterstraat 86. 5268 EE Hel- voirt. Op het moment dat ik dit schrijf zijn de halve finales om het damkampioenschap van Nederland reeds over de helft. In groep A gaat Ben Smeenk aan de leiding, ge volgd door Frits Luteyn, John van der Borst en Bauke Bies op een punt In groep B gaat Ruud Palmer aan de lei ding met op een punt het trio: Evert Bronstring, Hans Ver min en Jos Stokkel. Bronstring verspeelde zijn riante koppositie door een nederlaag tegen Stokkel die het omsingelingspel van zijn tegenstander hardhandig weerlegde, maar de eerste vier van elke groep gaan over, zodat nog alle kans aan wezig is. In groep A had ook Toine Brouwers bij de leiders kunnen komen als hg zgn gunstige aanvalsstelling te gen Herman van Wcsterloo in winst had omgezet Zie dia gram 3. Brouwers heeft zwart. Er volgde: 1 .3-9. Want de dam blgft gehjk en 12 17 geeft gelegenheid tot 39-33, hoewel dat na 17 21 erg slecht is. Maar de tekstzet ziet er m.i. plausibel uit. 2 34-30. Dit moet toch. na 39-33 9 14 dreigt dubbel dam. En na 41- 37 wint 24 29' 2 24 29!. dwingt tot: 3.30-25. Na 41-37 volgt doorbraak naar 41. ter- wgl na 42-38 zwart zelfs kan kiezen, bovendien moest wit met 29-34 rekening houden. 3...9-14 Natuurlijk niet 19-24 wegens 32-27 etc 4 44 40 oP op 50-45 neemt zwart de dam met 23-28 en 14 20 wel! 4 .22- 28! En weer niet 19-24 of 14-20 wegens 32-27 etc 5 41 37 19- 24? Hoe onbegrijpelijk het ook klinkt, hierna kan zwart waarschijnlijk niet meer win nen. En ook het "forcerende" 18-22 39-34. 19 24 42-38! is re mise omdat na 13-19 volgt 37- 31. 47-41, 34-30. 40 34 35x44 en 44 40 etc Wel goed lgkt: 5 12-17 6 40 34 29x40 7 35x44 17-21 8 39 34 oP 28 33 9 44-40 18 22 10 25 20 14x25 11 50-45 25-30 bgv. 12 34x25 19-24 met winst.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 25