"Zou alles dan toch in de sterren staan?" m TELEVISIE RADIO Schaatsen en skiën op de tv Chubby Checker in VRIJDAG 5 FEBRUARI 1982 GROOT SCHERMER (GPD) - Verbaasd is hij niet. Veel eerder verbij sterd. Wantje zou toch bij na gaan denken: „Hier klopt iets niet". Ga maar na. Voor Theo Koomen diende je jaren lang je neus op te halen. Een aansteller, die man. Een toneelspeler, en verslagge ver, die de werkelijkheid geweld aan deed. Hoorde je hem weer la chen door die microfoon. „Hiiiii- hèèèèè-hooooo". En dan dat: „Nee-ja-nee-nee-ja-ja-hij zit erin hoor-ja hoor-hij zit hij zit hij zit- jaaaaaahahahahaha". Hij kon eenvoudig niets goed doen, de zoon van een groente boer uit Wervershoof. Helemaal niet toen hij ook nog eens voor de televisie verscheen. Als com mentator bij het schaatsenrij den. Schenk, Verkerk, Bols. Ja wel, 6 tot 7 miljoen kijkers en een waardering van 85. Maar de heren televisiekritici vonden het maar niets. En zelfs door collega's werd hij met de nek aangekeken. Is het daarom een wonder, dat Theo Koomen, 52 jaar nu, met steeds groter wordende rimpel in zijn voorhoofd de kranten op sloeg na zijn debuut als quizmas ter? „Rietje", mompelde hij te gen zijn vrouw, „er is iets heel vreemds aan de hand. Ze vinden me nog goed ook..." Hij geeft het wel toe nu: hij is bang geweest. Heel erg bang, Nee, niet toen hij door de AVRO werd ge beld. Jos Brink opvolgen als quiz-master in het televisiespel letje Holland-België? Ja hoor. Theo nu: „Ze belden op 28 de cember en 29 december heb ik mijn handtekening gezet onder het contract. Ik heb er nauwe lijks over nagedacht. Ja, daarna, VRIJDAG 5 FEBRUARI HILVERSUM I 18.06 Echo. 18.20 Punt Uit. 19.55 Overweging. 20.03 Country time. 21.02 Nine O'clock jazz. 22.02 Goal. 23.02-24.00 Met het oog op morgen. HILVERSUM II Vervolg Infor-magazine (18.00 Nws. 18.20 P.P.: Uitz. van de PPR. 18.30 OVERHEIDSVOORLICHTING: De Nederlandse Antillen.) 20.00 Mo no. NOS: 21.00 Suara Maluku. O.S.: 21.40 Open Schooltijd. RVU: 22.10 Politieke stromingen 6. NOS: 22.30 Nws. 22.40 In het voetspoor van Ja mes Joyce. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.04 De Avondspits. 19.02 De Rock en Roll methode. VPRO: 20.03 Ook zo. 20.30 Radio Nome. 22.02 De Radiola Improvisatie Salon. 22.30- 24.00 De andere wereld. HILVERSUM IV 20.00 Benefietconcert voor Polen: Rotterdams Filharmonisch Orkest met soliste: Klass. muz. (20.53-21.10 Muziekspiegel). 22.00-23.00 NOS- Jazz. ZATERDAG 6 FEBRUARI HILVERSUM I Ieder heel uur nieuws. VARA 7.02 Hallo hier Hilversum. (8.06 Dingen van de dag). 10.30 Z.I. 12.03 Tussen start en finish (Tussen 12.00 en 14.30 Flitsen WK Schaatsen in Alkmaar). 13.06 DE Rooie Haan. 15.03 Muziek uit Studio 1. 16.02 De Speeldoos. HILVERSUM II TROS. 7.00 Nws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Rollebolleradio. 7.30 Nws. 7.35 Aktua. 8.00 Nws. 8.11 Sport na sport 8.30 Nws. 8.33 Toe- raktua. NOS 9.05 Gymnastiek voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Wa terstanden. 9.30 Nws. TROS: 9.33 Bosboom 8e Bekooy (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Dokumentaire. OS: 11.56 Verhouding grootouders - kleinkinderen. 12.12 Ik heb u lief myn Nederlands. NOS 12.26 Mede delingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. TROS 12.36 Aktua. 13.00 Nws. 13.20 Aktua- Extra. (13.30 Nws.) 14.00 Coulissen (14.30 Nws.) 15.00 Jan, Jans en de kinderen. 15..0.05 Han en alleman (15.30 en 16.30 Nws.) 17.00 Aktua - Extra- Kamerbreed. 17.30 Nws. 17.36 Ak- HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. NCRV 7.02 Popfrisser. 9.03 Gospel - Rock. 10.03 Popstation. 11.03 Pop non stop. 12.03 Los vast. 14.03 Op stap. 15.03 Disco-expres. 16.03 NCRV- Zaterdag-Sport. HILVERSUM IV AVRO 7.00 Nws. 7.02 (S) Piano-an. 8.00 Nws. 8.05 Op een klein station netje. 9.00 (S) Passé partout. 10.00 (S) Concerto Mattinale. 11.45 (S) Liever de lucht in. 13.00 Nws. 13.05 (S) Jo- hann Michael Haydn. 13.50 (S) Ar nold Schalker, pianomuz. 15.00 (S) Volksmuziek van de „New Wales" eilanden. 15.15 (S) Opera met..hulde betoon. 16.00 (S) Klassiek-met Caro line. 20.00 (S) Het Residentie-orkest, hedendaagse muz. 22.00 (S) Kamer toen kwam de twijfel. Oh hemel tje, wat heb ik gedaan. Weer die rotzooi. Koomentje, Koomentje, je hebt je weer goed in de nesten gewerkt". Kritiek En terug kwamen die beelden. Be gin jaren zeventig. Kritiek, kri tiek, kritiek. Men mocht die blaaskaak uit het Westfriese land op een of andere wijze niet. Een ordinaire schreeuwlelijk was het. Theo zat er wel degelijk over in. Een echte crisis wil hij het niet noemen, maar vlak na dat onge luk in de omgeving van Karlsru he, toen hij met zijn auto in een greppel terechtkwam, toen heeft hij het toch wel enorm moeilijk gehad. Een boze droom. Natuurlijk, hij stelde zich teweer. Sloeg om zich heen. Werkte nog harder. Maar brieven van luisteraars en kij kers - „Aan de hufter Koomen, ADVERTENTIE was je weer met je gore jodens- moel op de televisie, ze moesten jou vergassen, samen met die su- peijood Van Praag, bah viezerik, je bent een verkapte jood met je grote neus" - die brieven maak ten hem er niet opgewekter op. Theo: „En ook de collega's ge droegen zich naar. Alsof ik tyfus uitstraalde. Een verschrikkelijke tijd". En dan toch zonder nadenken een baan als quiz-master accepteren. Bij een spelletje, dat ook al niet het summum van spitsvondig heid mag worden genoemd. Theo: „Ja, dat is gek natuurlijk. Wie doet zoiets nou. Ik kan me voorstellen, dat een heleboel mensen, dat hebben gedacht. Ik ben ook van alle kanten gewaar schuwd: „Theo, niet doen, Wees niet zo stom". Ziekte Hij kan er zelf met geen mogelijk heid een verklaring voor geven. Wil hij zich manifesteren? Laten zien wat hij kan? Knokken tegen zijn kritikasters, die er natuurlijk nog altijd zijn? Hij weet het eer lijk gezegd niet. Hoewel hij er wel veel over heeft nagedacht. Vooral nu. In al zijn algemeen heid vermoedt hij, dat het toch iets met zijn ziekte heeft te ma ken. Hij wil er niet al teveel over zeuren, want ook daar is hij vaak over aangevallen. Theo Koomen met zijn eeuwige gezever over zijn tuberculose. Koomen: „Maar het heeft ermee te maken natuurlijk. Zoiets poets je niet weg. Ik ben pas beginnen te leven op mijn dertigste. Alles wat ik nu doe, dat kan je be schouwen als een inhaalmanoeu vre. Je hebt een gek leven hoor, als je als een jonge vent van effe in de twintig in een ziekenhuis bed ligt. Met het idee, dat je wel dood zal gaan. Ik heb tijden ge Theo Koomen: "Er is iets vreemds aan de hand had, dat ik dacht: „Als ik nou eerst maar Holland-Belgié voor de radio heb gehoord, dan kan ik rustig dood gaan. En als dat dan voorbij was en ik leefde dus nog, dan dacht ik: „Nou eerst de Tour de France nog. Daarna kan het me niet meer schelen". Hij leefde bij de dag. Nu nog. Rietje Koomen heeft het er wel eens moeilijk mee. Theo kijkt nooit vooruit. Hij ziet wel. Neemt alles zoals het op hem afkomt. Dat heeft voordelen, maar ook nadelen. Hij kan plotseling voor situaties komen te staan, die hij totaal niet aankan. Omdat hij er van tevoren niet over heeft nage dacht. Koomen: „Dat brengt af en toe enorme spanningen met zich mee. Maar daar heb ik blijkbaar behoefte aan. Heel gek hoor, maar vroeger kon ik nog wel eens een avondje voor de televi sie gaan zitten. Zo helemaal on deruit gezakt. In de kussens. Daar heb ik nu de rust niet voor. Na een uur word ik al gek. Krijg ik pijn in mijn harses. Normaal is dat natuurlijk niet. Het is de om gekeerde wereld. Andere men sen, die ouder worden, worden steeds kalmer. Ik niet" Telefoon Theo: „Soms kriebelt het. Dan denk ik... Maar zeker iemand als ik, moet toch ergens een rust punt hebben. Nu helemaal. Ik was nog niet thuis van die televi sie-quiz of de telefoontjes kwa men alweer. Jan Vis, of ik zijn nieuwe kantoor in Rosmalen wil de openen. „Moet je doen Theo, moet je doen. De hele Neder landse muze is aanwezig. Maken we een foto voor Henk van der Meyden, voor Privé... Weer even later Pim ter Linden... Of heet hij zo eigenlijk wel? Nou ja, die man achter LUV'. Zelfde soort ver haal. Story kwam daar weer achteraan. Story uit Antwerpen. Ja, en dan ga ik denken: Kooooooomen, let nou op jochie, want daar ga je weer". „Zo'n Privé, wat moet je daarnou mee? Ik zit daar wel eens aan te denken. Moet je nou je hele heb ben en houwen zo maar op straat gooien? Kijk, dat zijn nou dingen waarover ik van tevoren nooit nadenk. Ik stap er zo in. Blind. Ik had al ja gezegd, toen ik niet eens wist wat ik zou aan verdienen. Kon me niet schelen. Ik heb al tijd gedacht, zo'n televisiespel letje leiden, dat kan ik wel. Maar ze zullen mij nooit vragen om mijn rot kop. Nou, en toen ze me dan wel vroegen, toen had ik bij wijze van spreken al ja gezegd, voordat ze die vraag hadden ge steld". ,,Ik wist zelfs niet eens wat voor een quiz het was. Ik wist alleen dat mensen als Bart Schuil en Jan Meulendijks erachter zaten. Dat zijn dus de mannen, die de spelletjes maken. Ik ken die jon gens en ik heb vertrouwen in ze. Ik ben nu natuurlijk wel allerlei quizen gaan bekijken en ik moet zeggen, wat Frank Kramer doet, dat zou ik niet kunnen. Vragen stellen als: „Ik zat op de wc en ik puntje puntje puntje, en dan moet je iets invullen op die pun tjes, dat zou ik nooit doen. Dat is zo stom. maar Ted de Braak bij voorbeeld, dat vind ik heerlijk. Die jongen kan alles. En dan die aankleding. Prima hoor. Dat peil zal ik waarschijnlijk nooit halen. Afgezien van het feit. dat ik hele maal niet kan zingen". Verbeteren Over het peil van zijn eigen quiz laat hij zich niet uit. Hij is er met ontevreden over, althans het idee vindt hij goed, maar „er is na tuurlijk nog wel het een en ander aan te verbeteren". He enthousiasme straalt van zyn gezicht. De woorden komen steeds sneller uit zijn mond. Theo Koomen zoals hij ook voor de radio is te beluisteren. „Ja, ja ja, ik wil er wel mee doorgaan. Voorlopig doe ik nog vijf uitzen dingen, maar als ze me daarna weer vragen. Ik zie het wel zitten. Toch merkwaardig he?" „Voor een schnabbeltje was ik een maand of wat terug bij een astro loog. Ene Gieles uit Den Haag. Die man trekt mijn horoscoop en die zegt: „Nou Koomen, u gaat turbulente tijden tegemoet" Ik zeg: „Hoezo". Hij zegt: „Je Pluto staat in de MC". Ik zeg: „Zo". Want ik begreep er natuurlijk geen snars van. Pluto in de MC, weet ik veel. Komt er een leer ling vn Gieles langs. Roept Gie les: „Want denk je, meneer Koomens Pluto staat in de MC". Roept die leerling: „Nou dat kan wat worden dan". Ik een beetje grinniken in mezelf. Twee maan den later belt de AVRO op. Zou nou toch alles in de sterren staan?" Hij grijst en neemt een gisttabletje. De astroloog heeft gezegd, dat zijn bloed niet in orde is. ROB v.d. DOBBELSTEEN HILVERSUM (ANP) - In het komende weekeinde zal Stu dio Sport in drie extra uitzen dingen ruim aandacht beste den aan de wereldkampioen schappen sprint in Alkmaar schaatsen, de Europese kam pioenschappen kunstryden in Lyon en het wereldkam pioenschap skiën voor dames in Schladming. Zaterdag 6 februari is de eerste uitzending om 16.45 uur op Nederland 2. Daarin wordt verslag gedaan van de slalom voor dames en zyn er samen vattingen te zien van de 500 en 1000 meter sprint Verder wordt aandacht besteed aan het ijsdansen in Lyon. Zaterdagavond is eveneens op Nederland 2 om vyf over twaalf de vrije kür voor da mes te zien. De extra uitzending van zon dag om 17.37 uur op Neder land 1 is geheel gewijd aan de 500 en 1500 meter sprint van de schaatskampioenschap pen. COLUMBIA (AP) - De Ameri kaanse zanger Chubby Chec ker verkeert in ernstige toe stand in een ziekenhuis in Columbia, waar hij deze week met niet bekende ge maakte klachten werd opge- Checker (40) werd onder zijn "echte" naam Emest Evans in het ziekenhuis opgenomen nadat hij twee voorstellingen in een plaatselijke nachtclub om gezondheidsredenen had moeten afzeggen. Woord voerders van het ziekenhuis wilden geen mededelingen doen over de aard van Chec kers klachten. Chubby Checker raakte in het begin van de jaren '60 over de hele wereld beroemd voor het lanceren van de "twist". NEDERLAND 1 NOS-NOT 18.28 Open School: Follow me 18.43 Vermageren AVRO 19.00 Holland-België. Spelprogramma onder leiding van Theo Koomen. Hij wordt terzijde gestaan door Xandra Barents en Benedicte Orient. Een wedstrijd in vijf ronden, gespeeld door zes Belgen en zes Nederlanders. M.m.v. Francis Goya en Earth and Fi- 20X5 How the West was won. Serie met James Arness, Fiannula Flanagan, Bruce Boxleitner e.a.: Tante Molly en de meisjes ontdekken goud in de kreek bij hun huis. Deek Peasly, aan getrokken door deze goudvondst be sluit nog een tijdje te blijven en de zaak goed in de gaten te houden. Zeb en zijn mannen zijn nog steeds met de kudde in de woestijn waar veedieven én natuur mens en dier bedreigen. NOS 21.37 Journaal AVRO 21.55 Gesprek met de minister-presi dent. Jaap van Meekren spreekt met premier Van Agt over het vandaag ge houden kabinetsberaad en andere ac tuele kwesties van de afgelopen week. HUMANISTISCH VERBOND 22.05 Maar wie past er dan op de demo cratie (2). Gedramatiseerde reportage. Het beeld is haast banaal geworden: aan de ene kant de demonstranten met stokken, stenen en bivakmutsen; aan de andere kant politiemensen in hun ME-uitmonstering; opgebroken stra ten, traangaswolken. Een langzamer hand ritueel aandoende veldslag, die nooit gewqnnen wordt. AVRO 22.45 The Drowing Pool. TV-film met Paul Newman, Joanne Woodward, To ny Franciosa e.a.: Privé-detective Lew Harper wordt door zijn oude liefde Iris Deveraux benaderd. Deze miljoenen- erfgename wil er achter zien te komen wie haar man de brieven heeft ge stuurd waarin ze van huwelijkson trouw wordt beschuldigd. Er zijn vele verdachten. Harpers onderzoek brengt heel wat geweld aan de opper vlakte en leidt tot een spectaculaire climax in een voormalig „gekken huis". NOS 00.35 Journaal 00.40 Nieuws voor gehoorgestoorden ZATERDAG TELEAC 10.00 Management NOS-NOT 10.30 Open school. Fries voor Friestali gen TELEAC 10.50 Micro-elektronica in bedrijf In de Showbizzquiz van de TROS-televisie treedt vanavond als bijzondere gast de zanger-gitarist José Feliciano op. Nederland 2, 20.27 uur). NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie jaarden. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal TROS 18.59 De Hulk. Serie met Bill Bixby, Lou Ferrigno, Dick Neil e.a. „De nieuwe held". NOS 20.00 Journaal 'TROS 20.27 De showbizzquiz. Vanuit de Jaar beurs Congreszaal te Utrecht test pre sentator Ron Brandsteder, geassis teerd door Bella, weer drie kandida- tenparen op hun kennis van theater, film, revue en televisie en op hun vaar digheid in een aantal typische show- bizzsituaties. Gasten: José Feliciano, De Mounties, Corrie van Gorp, Vader Abrahams, het Showbizzballet en de Mystery guest van de maand. 22.00 Sam Harvey. Britse serie met Mar tin Jannis, David Codings, Eduard Peel e.a.: Een sleutelbos, een chanta- gegeval van enige tonnen en een ge hand schoende hand werken alle mee om Sam Harvey nog meer in de war te brengen. Als er nog een moord wordt gepleegd en de onthulling van de tus senpersoon in het chantage-geval ver rassend blijkt te zijn, wordt Sam ge dwongen nogal dubieuze methoden te gebruiken... 23.00 Aktua TV. Actualiteiten uit bin nen- en buitenland. 23.45 Tros-Sport-Extra. Hoogtepunten uit de halve finales en de finale van het tweede WCT-toernooi, dat afgelopen week in het Amerikaanse Delray Beach is gehouden. NOS 00.40 Journaal 00.45 Nieuws voor gehoorgestoorden BELGIE 2 19.00 Dag aan dag. Overzicht van cultu rele actualiteit in Vlaanderen. Presen tatie: Regina Clauwaert. 19.30 Lieve plantjes 19.38 Morgen 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Ontsnappingsroute. Britse serie over de redding van geallieerde vlieg tuigbemanningen in bezet Europa tij dens de Tweede Wereldoorlog. „Steek het vuurwerk maar aan": Bradley con centreert zich nu helemaal op de V-2- raketten. Hy wil een groepje ontsnap pers als klein privé-commando gebrui ken om de Duitsers zoveel mogelijk schade toe te brengen. Het probleem is dat de meeste lanceerinstallaties mobiel zijn, zodat Bradley over lan- ceertabellen moet kunnen beschikken om met succes te kunnen werken. Bradley is van geen kleintje vervaard: wanneer Kessler in de „Candide" di neert stelt Bradley zich aan de Duitser voor als iemand van de Organisatie „Todt". Zo komt hij aan de weet wie verantwoordelijk is voor het lanceren van de raketten... 21.05 Dzjinn. Viona Westra presenteert humor, muziek en kleinkunst uit bin nen- en buitenland. 22.05 tot 23.00 uur Sport. Europees Kampioenschap kunstrijden op de schaats uit Lyon. DUITSLAND 1 WDR: 18.00 WWF-Club. Live program ma vanuit de studio met Marijke Ama- do, Jurgen en Frank. SDpeciale gast: Tony Marshall. r 18.30 Chicken sieht alles. TV-serie. 18.40 WWF-Club. Vervolg van de uitzen ding van 18.00 uur. 19.15 Hier und Heute. Actualiteiten. 20.00 Journaal 20.15 L'Altra Donna. Italiaanse speel film uit 1980 onder regie van Peter del Monte. Met Francesca de Sapio, Fantu Mengasha, Marisa Merlini e.a.: De jon ge Ethiopische vrouw Regina komt als dienstmeisje in de chaotische huis houding van de Romeinse Olga. Olga's man leeft sinds kort met een andere vrouw samen en Olga kan dat niet ver werken. Zij zoekt een uitweg in alco hol, tabletten en avontuurtjes met jon ge mannen. Zij reageert haar onvrede met de situatie ook af op Regina. Op een dag wordt het Regina allemaal te veel en zij loopt weg. Dan pas beseft Olga wat Regina voor haar betekent. En zij probeert Regina terug te krij gen. 21.45 Mit unscrem Geld. „Foute bereke ningen". Een analyse over de veelvul dige kostenoverschrijdingen bij grote overheidsbouwwerken, als gevolg van parlementaire onkunde. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Die Sportschau. Actuele sportza ken. O.m. E.K. kunstrijden op de schaats vanuit Lyon. 23.50 Kaz Co. TV-serie. „Was sich liebt": De jonge advocaat Martin Ka- zinski heeft net zoals zijn baas Sam, Bennett een zwak voor baseball. Voor al de Panters met sterspeler Dean Stover maken indruk op Martin. Hij voelt zich dan ook vereerd wanneer hij voor Stover een zaak moet behande len. De baseballster heeft in een vecht partij immers twee mannen nogal le lijk toegestakeld. 00.35 Journaal 10.55 tot 12.20 l'Altra Donna. Italiaanse speelfilm uit 1980 onder regie van Pe ter del Monte. 12.25 tot 13.15 ARD-Sport-Extra. Alpi ne-skiwereldkampioenschappen in Schladming. Slalom dames. 09.50 Journaal 09.55 ARD-Sport-Extra. Alpine-skiwe reldkampioenschappen. Slalom da mes vanuit Schladming. 18.20 Meisterszenen der Klamotte. „Een ijs alstublieft". Klucht uit de ou de doos met Edgar Kennedy. 18.35 Western von gestern. „Arizona Kid". TV-serie. 18.57 ZDF-Ihr Programm 19.00 Journaal 19.30 Buitenlandjournaal 20.15 Maigret, „De ambassadeur". Serie met Jean Richard en Annie Ducaux: Vorst de Vire's rustige leven wordt verstoord door anonieme dreigbrie ven. Wanneer hij tydens zijn dagelijk se ritje van zijn paard valt en zijn nek breekt, gelooft iedereen in een onge val. Maigret, die omwille van de dreig brieven werd ingeschakeld, denkt echter dat er meer achterzit. De wedu we van de vorst kan nu immers open lijk haar romance met een jeugdliefde voortzetten. 21.37 Ein Himlisches Vergnugen. „Ge kwelde harten" Film uit de oude doos met Harold Lloyd. 22.00 Journaal 22.20 Aspecten. Cultureel magazine. 23.05 Izbavitelj. „Der Rattengot". Joe goslavische speelfilm uit 1977 onder regie van Krato Papic: Professor Bos- kovic heeft in een oud boek gelezen, dat ratten zich in mensen kunnen ver anderen om in tijden van nood, onder leiding van een reuzenrat, de macht te grijpen. Aangezien de stad op de rand van de cnais leeft, ontwikkelt Bosko- vic een stent gif om de ratten te verdel gen. Als de student G^jskj in een leeg staand bankgebouw eert zeer merk waardige en beangstigende ervanng met ratten heeft, probeert hy de pro fessor te waarschuwen... ZATERDAG 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor buitenlandse werknemers DUITSLAND 3 18.00 De vuurrode speelgoedauto. Kin derprogramma 18.30 Telecollege II: Geschiedenis 19.00 Eff-Eff. Vrijetijdsmagazine 19.45 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Reporter. Nieuws uit Duitsland. 21.00 Alphabet. „Pen en zwaard". TV- 21.30 God en de wereld. Godsdienstige 22.00 Des Licht der Gerechten. TV serie met Klaus Kmdler en Chantal Nobel. 22.55 Orientalische Despotic. Cultuur en wetenschap leven, Ideïo en ont dekkingen van de 85-jarige karl Au gust Wittfogel. 23.40 Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5