Werkgroep boos op CD A-jongeren 'N atuurschoon belangrij ker dan aanleg ontsluitingsweg' C y Stam lijsttrekker D'66 Leiderdorp Weidse agenda Bemoeienis met jongerenprobleem Noord-Hojland valt verkeerd Commissie wil snel voorstel over winkel Verdienstelijk toneel Pedagogische Academie Kremer eerste op WD-lijst Zoeterwoude VRIJDAG 5 FEBRUARI 1982 ZOETERWOUDE - B en W van Zoeterwoude gaan niet akkoord met het plan van gedeputeerde staten om een ontsluitingsweg aan te leggen in het kader van de ruilverkaveling Rijnstreek Zuid. De - doodlopende weg, die aansluit op de Noord- buurtseweg, moet de nieuwe kavels bereikbaar maken voor de boeren en de toegangsweg zijn tot enkele nieuw te bouwen boerderijen. De gemeente Zoeterwoude had eerst zelf een plan gemaakt. In dat plan zou de weg een paar honderd meter verderop komen tegenover de oude ambtwoning van de voormalige burgemeester Detmers. De weg zou dan recht streeks aansluiten op de Europa- weg. Toen dat plan werd gepre senteerd rezen er veel bezwaren. Ondanks het feit dat het gemeen teplan veel goedkoper en het meest doeltreffend was besloten Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland een nieuw plan te ma ken. Inmiddels is de plannenma- Stad en rand Dorpsgezicht Het grootste bezwaar van B en W van Zoeterwoude is het verdwij nen van een stuk karakteristiek dorpsgezicht. De ontsluitings weg moet volgens het nieuwe plan komen nabij de woning van de arts Kortmann. Om de weg aan te leggen moet een groot stuk water worden gedempt en dat gaat B en W net te ver. Wet houder Van der Heijden gister avond tijdens de commissie ruimtelijke ordening en openba re werken: "Je moet geen in breuk doen op natuur, aard en karakter van dit dorpsdeel. Het natuurschoon krijgt bij ons colle ge voorrang. Een mooi breed stuk water verdwijnt en dat vin den wij doodzonde. Zeker omdat er een alternatief (het eerste plan red) voor handen is". Hoe de raadsleden over het nieuwe plan dachten, werd gisteravond niet helemaal duidelijk. Alleen de CDA'er Roessen wees het re soluut van de hand. "Ik vraag me af hoe iemand met zo'n plan kan komen. Wanneer wij dit soort wegen toestaan, zijn we de ge meente aan het vernielen. Ik zal hier nooit mee akkoord gaan". Even later zwakte hij zijn betoog toch weer wat af. "Ondanks het belang van de boeren en het tor pederen van een kant en klaar plan vind ik het doodzonde als dit plan op deze plaats doorgaat. De oplossing voor dit estethische probleem ligt in het oude plan. Ik wil dat eerst hier de haalbaar heid van wordt bekeken. Daarna hebben we altijd dit plan als al ternatief achter de hand". Zijn fractiegenoot Minnekus had nog geen definitief oordeel even als de PZ-fractie die aanstaande dinsdag tijdens de commissie al gemene zaken haar standpunt bekend zal maken. Onaanvaardbaar Als de gemeenteraad, die over deze zaak het laatste woord heeft, het plan van GS verwerpen dan ge beurt er de komende jaren niets. De voorbereiding van het nieu we plan heeft namelijk vele jaren geduurd en dat zal als er een nieuw plan opgesteld moet wor den weer net zo zijn. Voor de ruilverkavelingscommissie is dit een onaanvaardbare zaak. Ten Heuvelhof, voorzitter van die ruilverkavelingscommissie, wees erop dat over enige jaren er wel eens geen geld meer zou kunnen zijn voor de aanleg van de weg. "Je kan niet blijven pra ten na acht jaar voorbereiding", zo zei Ten Heuvelhof die in het dagelijkse leven burgemeester van Hazerswoude is. Wethouder Van der Heijden achtte beide bezwaren, tijd en geld, van geen enkele waarde. "De tijds factor speelt hier geen al te grote rol, omdat het nog zeker vier tot vijf jaar duurt voordat de totale ruilverkaveling is afgewikkeld. Wat het geld betreft, er zijn ge noeg andere projecten waar het geld voor gebruikt kan worden. Een jaar later krijgen ze dat geld ook wel". Overigens zijn er in de acht jaar voorbereiding wel wat vreemde dingen gebeurd. Zo kregen B en W pas in november van het vorig jaar het tot in alle details uitge werkte plan van GS. De raad was er niet eens van op de hoogte, simpelweg omdat de gemeente Zoeterwoude niet bij het overleg was betrokken. VRIJDAG Kastje geen grofvuil... LEIDEN - Tijdens een gerechtelij ke ontruiming van een woning aan de Boerhaavelaan, waarbij de hele inboedel op de stoep werd gezet, is door onbekenden een kastje meegenomen, waarin voor duizenden guldens aan goe deren zat. Het kastje bevatte on der meer enkele ringen, een ver zameling oude munten, paspoor ten, een foto-toestel en zes foto albums. Het meubilair heeft enige tijd on beheerd op de stoep gestaan. De politie sluit niet uit dat de dader (omwonenden konden een vage beschrijving geven) te goeder trouw heeft gehandeld en heeft gedacht dat de spullen voor de grofvuil-ophaaldienst bestemd VOORSCHOTEN - "Ik ben pisnijdig op wethouder Marselis (CDA) en de jongeren van het CDA (CDJA). Wij doen ons best om in Noord Hofland (wijk in Voorschoten) iets voor de jongeren op poten te zetten en ineens lees je in de plaatselijke huis-aan- huisbladen dat het CDJA zich ermee gaat bemoeien. Ik krijg het idee dat het CDA denkt, het loopt tegen de verkiezingen en het is wel een leuk gebaar om je opeens te gaan bemoeien met het jongerenprobleem. Maar daarmee negeren ze wel de groep die al tijden bezig is". VOORSCHOTEN - Er moet gauw een afgerond voorstel van burge meester en wethouders komen over de bouw van een Aldi-su- permarkt in de Schoolstraat. Dat vindt de raadscommissie voor openbare werken in Voorscho ten, omdat volgens de leden de toestand ter plaatse snel moet worden veranderd. Op de plaats van de nieuwe supermarkt staan nog de bouwvallen van de drie kraakwoningen, die door brand stichting onbruikbaar gemaakt zijn. Gisteravond in de commissie wer den de nieuwe tekeningen ont vouwd. Deze tekeningen hebben al de goedkeuring gekregen van de welstandscommissie, alleen moet nog overeenstemming be reikt worden over de volledige bebouwing van het achterterrein voor de realisering van het maga zijn. ;Aan het woord is een woedende Riek Eichhorn. Enkele maanden geleden heeft zij, als burgerlid van de functionele commissie voor welzijn (werkgroep sociaal cultureel werk), het plan opge pakt om in de wijk Noord Hof land een jongerenvoorziening te realiseren. Tot die tijd waren er wel enkele pogingen onderno men door anderen, maar deze waren weinig succesvol afge rond. Noord-Hofland is als het ware een vooruitgeschoven wijk naar Leiden. Vanaf het ontstaan is er een zekere scheiding blijven bestaan tussen deze wijk en de rest van Voorschoten. Ontmoe tingsvoorzieningen zijn er nau welijks. Bij de 24-klassige school is wel een soort aula gereali seerd. Deze kan worden ge huurd. Het probleem van de aula is echter, dat deze ongezellig is ingericht en vaak wordt ver huurd aan instellingen die bui- tenwijkse aktiviteiten onderne men. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd in de functionele commis sie voor welzijn voor het eerste gesproken over de jongerenpro- blematiek in de wijk. De jonge ren zouden baldadig zyn, vernie lingen aanrichten en zich vooral ophouden bij de flats aan de Ger- brandylaan. Er moest wat gebeu ren vonden de leden van de func tionele commissie. Daar leek het echter bij te blijven. Van ge meentezijde werd regelmatig ge rapporteerd dat er geen ouderen waren die het probleem wilden oppakken en iets wilden regelen. Plotseling Riek Eichhorn besloot om vorig jaar november actie te onderne men. Volgens haar was één mid dag telefoneren genoeg om een aantal actieve ouders bij elkaar te krijgen. De groep besloot te gaan inventariseren wat de mo gelijkheden waren. Het eerste plan was om aan het nieuwe ge zondheidscentrum annex kerk gebouw een hok te bouwen. De nodige leidingen zouden dan ge makkelijk doorgetrokken kun nen worden, dacht de groep. "Dat kon niet", werd echter een voudig gezegd. Door deze nieuwbouw kwam het oude gezondheidscentrum leeg te staan. Van vele kanten werd geopperd om de jongeren hierin tijdelijk te huisvesten. De staat van het gebouw was niet erg ide aal, maar als begin zou het vol doende zijn. "Het was een prach tig oud gebouw. Gedacht werd dat het goed zou zijn om de groep daar te laten beginnen. Als het dan zou lukken, dan zouden we verder kunnen gaan kijken, Eichhorn op het terrein waar tot voor kort het gezondheidscentrum stond. (Foto Holvast bijvoorbeeld naar nieuwbouw", aldus Eichhorn. "Een hele tijd hoorden we niets, totdat we plotseling door de ge meente op 28 december bijeen werden geroepen. Wethouder Marselis vertelde dat het leuke plan niet door kon gaan. Twee re denen werden aangedragen. Honderdvijftig handtekeningen van buurtbewoners, die in het gebouw geen jongerenactivitei- ten wilden en het feit dat de staat van het gebouw zeer slecht zou zijn". Het resultaat was onont koombaar. Direct na de jaarwis seling zorgden slopers dat het oude gezondsheidscentrum met de grond werd gelijk gemaakt. Een opvangmogelijkheid was wederom niet voorhanden. Eichhorn gelooft dat de honderd vijftig handtekeningen de be langrijkste oorzaak zijn van het mislukken. "Ze waren er ineens. De bewoners zijn het niet mee eens dat het 'tuig' daarkomt. Ze klagen wel dat de jongeren zich agressief opstellen, maar de be woners gunnen de jongeren ook geen onderdak. Als er plannen komen, zoals bijvoorbeeld bas ketbalveldjes, dan hoor je ook al leen maar negatieve reacties. Ik heb het idee dat de mensen bang zijn". Braakliggend Een oud plan kwam door de sloop weer boven tafel. Aan de Vliet, nabij plantencentrum Segaar, zou een buurthuis gebouwd kun nen worden. Tijdenlang is ge sproken om de padvinderij al daar een eigen gebouw te geven. Onlangs is echter duidelijk ge worden dat de padvinderij afziet van deze plannen. Van een amb tenaar op het gemeentehuis van Voorschoten hoorde Eichhorn dat dit plan voor de jongeren ook niet door kon gaan. Het leggen van de noodzakelijke voorzienin gen, zoals riolering, leidingen en dergelijke, zouden te veel gaan kosten. "Nijdig heb ik toen wethouder Van Leeuwen van openbare werken gebeld. Hij vertelde mij dat in Noord Hofland genoeg braaklig gende terreinen zijn waar een eenvoudig clubhuis neergezet kan worden", aldus Eichhorn. Ondertussen was alweer een maand verlopen zonder dat de groep en de gemeente weer in contact met elkaar kwamen. Vo rige week organiseerde het CDJA, met als hoofdspreker wethouder Marselis, een avond omtrent deze problematiek. Juist deze avond is bij de initia tiefgroep en in het bijzonder bij Eichhorn in het verkeerde keel gat geschoten. "Ze negeren op deze manier het werk van de sociaal culturele werkgroep en van de groep bur gers die iets wilden doen. Het is duidelijk dat wethouder Marselis via een andere weg verder gaat. Ik krijg het gevoel dat er uit het gemeentehuis altijd geroepen is dat er geen mensen te krijgen zijn en het probleem daarom niet opgepakt kon worden. Er is nu bewezen dat er wel enthousiaste mensen zijn. Wil de gemeente nu wel of niet. Ik vraag mij af waar het nu van afhangt. Waarom kan het niet doorgaan? Daar kom ik nog niet achter. Ik weet niet of het nu onwil van de gemeente is of dat andere dingen meespelen. Ik kan het niet meer volgen", al dus een verbijsterde, boze Eich horn. De moed heeft Eichhorn echter nog niet opgegeven. Vorige week is officieel bekend geworden dat de gemeente Voorschoten ruim 600.000 gulden over heeft van de reconstructie Leidseweg-noord. Een financieel opstekertje voor de gemeente. "Het is aardig om te kijken of de gemeente een ge deelte van dit bedrag over heeft om te besteden aan de opvang voor jongeren in Noord Hofland. Ik heb de PvdA-fractie in de ge meenteraad al benaderd en die is daar wel voor", zegt zij hoopvol. PAUL VAN DER BURG georganiseerd door wandelsportvereni ging Zuid-West, 20 uur. Natuurwandeling door Pan van Persijn in Katwijk, za 14 uur bij de ingang aan de Wassenaarseweg. Verbum Dei - plantage 16. kleding- markt, opbrengst naar de Stichting Mensen in Nood, za 14-17 uur. Willem de Zwijgerschool - Willem de Zwijgerlaan 44, ruilavond ruilclub Ko- ningskerk, 19 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 21 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, D'66 Lei den, ledenvergadering, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'Coming Home'-Hal Ashby, vr en za 21.15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - dialezing ge geven door de heer C. Kortenoever over spectaculaire zeiltochten door de Saha ra, 20 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, le zing door W.J. Ouweneel uit De Bilt 'Gods kracht-eigen kracht?', 20 uur. Microtheater Imperium - Oude Vest 33e, 'Waarom slaap je, liefje?' - Jos Vande- loo, vr en za 20.30 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH trefcentrum, open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur, tel. 764236. Leiderdorp - Winkelhof Wake, 19.30 tot 20.30 uur. Zoeterwoude - Eendekooi, Kosterpad 1, bingo, 20 uur. Leiderdorp - Dorpskerk, concert, 20.15 Dorpshuis - schoolschaaktoernooi, za 10 Oegstgeest - gemeentecentrum, tiener- avond, 19.30 uur. Wassenaar - Kerkstraat 14, open huis UW, za 10.30 uur. ZATERDAG OEGSTGEEST - Anna God- chaux' is een toneelstuk van de auteur Rens Schot; het lijkt de toeschouwers veel ruimte tot in terpretatie te bieden. Als duide lijke lijn door het stuk lopen de gesprekken van Anna met een soort psychiater. Hij probeert er achter te komen, waarom Anna thuis (bewust?) een brand heeft aangestoken. Zij doet dit, nadat ze haar vader heeft ontmoet, die sinds enige tijd is weggelopen. Wat Anna aan de psychiater ver telt, wordt in verschillende korte scène's op het toneel zichtbaar gemaakt. Samen met de psychia ter wordt het publiek ertoe aan gezet om Anna's handelen en haar relaties tot vader (mogelij kerwijs een incestueuze), moe der, twee zussen, Walther en ex- vriend Alex te duiden. De aan wezigheid van de psychiater sug gereert psychologiserende ver klaringen; zo wordt Anna's ge preoccupeerd zijn door heksen tot bepaalde schuldgevoelens herleid. Dit niet eenvoudige stuk heeft een aantal studenten van de Christe lijke Pedagogische Academie in Oegstgeest onder regie van Hans Mertens ingestudeerd. De voor stelling gisteravond in de toneel zaal van het gebouw aan de Ha- zenboslaan toonde het zeer ver dienstelijke resultaat. De ver schillende scène's worden zo na tuurlijk mogelijk gespeeld, zodat de vragen oproepende sfeer niet onnodig sterk wordt aangezet. Voor de verbindende lijn zorgen bepaalde, goed gekozen geluid seffecten. Nelleke Oenema als Anna weet een zekere geheimzinnigheid in haar spel goed vast te houden. Zij krijgt fraai tegenspel van Jack Vogel als psychiater en van Ri chard Winter als haar vader. Con- ny v.d. Werf, Martine Bolk en Li- neke Vonk spelen resp. de moe der en de zussen van Anna. Aar dige bijrollen zijn er tenslotte nog van Niels Bakema als Alex\ van Michiel van Buuren als Maarten en van Klaas Bosman als Oom Walther. Vanavond is er nog een tweede voorstelling. WIJNAND ZEILSTRA Tieneravond De stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest organiseert vanavond een tieneravond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Vanaf half acht kan men terecht om te tafeltennis sen, biljarten, dansen enzo voorts. Jazzzolder Hot House - optreden Het Werken Trio, 21 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit Caeciliastraat 18, jongerencafé voor jon gens en meiden tot ongeveer 20 jaar, die willen praten over homosexualiteit, 14- 17 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Jongeren Adviescentrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Warmond - Oude Raadhuis, opening 25ste tentoonstelling, 16 uur. Wassenaar - Nieuw Nijevelt, optredens popgroepen. Voorschoten - Lindehoeve, popgroep, 21 uur. Zoeterwoude - 't Centrum, dansavond, 20.30 uur. Don Bosco - optreden The Shoes, 20.30 ARTSEN WIJK 1 - Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Meren- za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vlgs. afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Hooi gracht 61, tel. 123752, spreekuur 12 en 17 WIJK 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professoren wijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de Meij van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreekuur vlgs. afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur vlgs. afspraak. WIJK 3 - Mors, Haagwegkwartier, zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754, spreekuur vlgs. af spraak. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreekuur vlgs. afspraak. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Rein- ders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwanen burg: R. v. Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2. Leiderdorp - za, J. van der Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539, spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres; zo, J. van de Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539 (gaarne eerst bellen), spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hals- Gevangenen LEIDERDORP - Ruud Stam is gisteravond door de ledenvergadering van D'66 met algemene stemmen gekozen tot lijsttrekker in Leider dorp. Stam stond al eerste op de kandidatenlijst die door het bestuur aan de leden was voorgesteld. Hij is bioloog en werkt bij het ministerie van CRM. De ledenvergadering wijzigde het voorlopige verkiezingsprogramma gis teravond op een paar punten. Opvallendste wijziging is ongetwijfeld het opnemen van de wens om voor jongeren een ruimte beschikbaar te stellen. Zoals bekend boden jongeren vorig jaar een petitie aan met het verzoek om een eigen ruimte. Dat was voor de gemeente de reden om de zaak opnieuw te bekijken. Uiteindelijk werd het idee toch niet uitge voerd omdat de kosten veel te hoog zouden zün. Kameroenlam weer terecht VOORSCHOTEN/WASSE NAAR - Het pasgeboren ka meroenlammetje, de geit en de bergeenden die in novem ber en december uit het Voorschotense dierenparkje bij de Van Wijngaardenlaan zijn gestolen zijn terecht. Ze bleken allemaal door een Wassenaarder te zijn gesto len. Amnesty International houdt vanavond weer een wake in 'WinkelhoF in Leiderdorp. Tij dens de koopavond wordt het publiek gewezen op het ver dwijnen van mensen overal ter wereld. Men kan protestkaarten versturen naar autoriteiten in landen die systematisch men sen laten verdwijnen. Concert In de Dorpskerk in Leiderdorp vindt vanavond een hoorn-trio concert plaats. Aanvang kwart over acht. Fanfare De Zoeterwoudse drumfanfare 'De Rijntamboers' organiseert vanavond een bingo-avond in 'de Eendenkooi' aan het Koster spad. Begonnen wordt om acht uur. Schaken Voor de lagere scholen in Leider- laan 10, tel. 153747. dorp begint morgen een school- v°OI?5!"".e° A "e'man' Lc,ds^ weg 128a, tel. 2493; zo, F. Koopmans, R. schaaktoernooi. Het gaat dan Wagnerlaan 69 tel 6352 om echte wedstrijden. Volgende Wassenaar - noord: M.F. v.d. Feen, tel. week zaterdag wordt het scha- 12501; zuid: I.C. Spelt, tel. 11844 ken voortgezet. Dan wordt uit gegaan van het schaken als re- APOTHEKEN creatiesport. De wedstrijden Leiden de avond, nacht en zondags- worden gehouden in het Dorps- dlensl va" de apotheken in de regio Lei- n.ffon den wordt waargenomen van: vr 5 tot 12 huis en beginnen om nege u febr door Doeza Apotheek, Doezastraat morgenochtend. 31, tel. 121313; apotheek Boehmer, Flo- EXDOSitie rÜn 19- Winkelhof Leiderdorp, tel. 894400. De vereniging 'het Oude Raad huis' in Warmond begint mor- DIERENARTSEN gen aan haar 25ste tentoonstel- Leiden - voor de praktijk van Muurling, ling. De kunstkring 'De Zeven- £°ft:. wt "e"S'Q?enneUin' vlinder 36, Leiden, tel. 146686. ster1 is vanaf morgen in het ou- B H Broer Boshuizerlaan 26. tel. de raadhuis bij de Pomp in War- 704058. mond vertegenwoordigd met Oegstgeest Y. Krol, Pres. Kennedy laan olieverfwerken, aquarellen en 260, tel. 153266. wandkleden. De tentoonstelling Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg duurt tot en met 4 maart. Het 56°- 071-768616. oude raadhuis is dinsdag open TANnARTcFxr van zeven tot negen uur 'S De weekenddienst voor Leiden, Leider- avonds, woensdag en donder- cjorp> Oegstgeest wordt waargenomen dag van twee tot vier uur, zater- door: J.D. Pels, Van der Valkbouman- dag van elf uur tot vier uur en weg 21, Leiderdorp, tel. 896896, spreek- zondag van twee uur tot vier uur za en zo om 13 uur. Ruud Stam ZOETERWOUDE - De WD in Zoeterwoude heeft gisteravond haar kieslijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen sa mengesteld. Als lijsttrekker is het huidige raadslid Piet Kremer naar voren gekomen. Kremer is zo'n halfjaar geleden raadslid ge worden in Zoeterwoude. Hij werd opvolger van Roy Michiel- met Kremer de twee liberale ze tels in de raad bezet, komt niet meer op de lijst voor. Hij trekt zich na acht jaar wethouder schap terug uit de actieve poli tiek. Nummer twee op de lijst achter Kremer is Helen Graniewski. Derde staat Peter Mulder, die tij dens de vorige raadsperiode al raadslid is geweest in Zoeter woude. Daarna komt als vierde Gert-Jan Goedhart, de voorzitter van de regionale WD-commissie en vijfde is Erica Kors. LEIDSCH öSf DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Smgel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgeiden oi| vooruitbetaling la voldoen. B«t automatische overschniving geen abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitslultendgiro 3203571 R D. Paauw D?mlal6 BV »V, Kwartaalabonnement I 57.35 Per posl f 79,70 jaarabonnement f 217.90 per post "f 307,30 Losse nummers 0.80 Direcbe G Koopman Aangesloten pij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.l. In: Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Commentatoren: A. A v. Brussel W. F. J. Wirtz «I. 071-144941 W 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2