"Mijn bed is niet gespreid" Olympisch elftal moet prestige KNVB opvijzelen Tennisteam te zwak voor Oostenrijkers Yvonne van Gennip toch op EK-sprint stelt Urgamsatie GP-Areentuiië uit Van der Hart bij FC Den Haag vervanger ontslagen VanVianen Uitslagen Lotto RCL - DOS Kampen VRIJDAG 5 FEBRUARI 1982 Sport PAGINA 13 TILBURG (ANP) - Het Nederlandse tennisteam is er gisteravond in de nieuwe tennishal in Tilburg niet in geslaagd de ëerste de gradatiewedstrijd tegen Oostenrijk in winst om te zetten. Na de enkelspelen stonden de gasten al op een comfortabele voor sprong van 2-0. Inzet van dit duel, waarvan zondag de return in Wenen wordt gespeeld, is handhaving in de eerste divisie van het Europese landentoernooi om de Koningsbeker. Bondscoach Fred Hemmes had gisteravond opnieuw Louk San ders voor het enkelspel gepasseerd en voor het eerst Tom Okker opgeroepen. De 37-jarige Okker heeft het echter niet kunnen waarmaken tegen zijn achttien jaar jongere opponent Ingo Wim- mer. Hij stond teveel onder druk om echt gevaarlijk te kunnen worden, want de opslag van de Oostenrijker bleef de hele wed strijd een groot obstakel voor de "Flying Dutchman". Okker wilde best, maar hij kon niet beter. De eerste set was een formaliteit (6-1 voor Wimmer), maar in de volgende reeks kwam Okker er beter in. Onze landgenoot kreeg in de set drie kansen op een doorbraak, maar hij benutte er niet één. Wimmer daarentegen greep wel de eerste gelegenheid om op voorsprong te komen. Op 5-6 maakte de jonge Oostenrijker de partij op het tweede rriatehpunt uit (5-7). Wilborts Eric Wilborts was daarna niet bij machte zijn vijfde winstpartij in dit indoor landentoernooi in de wacht te slepen. Weliswaar bood de Tilburger voor eigen publiek de 23-jarige Robert Reihinger redelijk tegenstand, maar nooit heeft hij de indruk kunnen wek ken de confrontatie ook te kunnen winnen. Toch waren de ver wachtingen hoog gespannen, want in Tel Aviv had Eric Wilborts de Oostenrijker eind vorig jaar nog wel verslagen. Maar in de tweede set verspeelde Wilborts de kans op 3-0 te ko men, nadat hij de eerste set met 6-4 had verloren. Hij verloor daarna twee keer zijn opslag, maar kwam goed terug doordat ook Reininger de zaak ging forceren. De grootste kans liet de Tilburger liggen op de stand 4-3 en 40-0 op Reiningers opslag. In plaats van 5-3 te maken werd het echter 4-4 en toen het op de tiebreak aankwam, was alle hoop bij Wilborts verloren (7-2). Tom Okker had in het duel met Oostenrijk weinig in te brengen te gen Wimmer, die hem in twee sets vloerde: 1-65-7. Bond stelt Ger Blok als coach aan ZEIST (GPD) - De KNVB heeft het Nederlandse amateurelftal afgeschaft en daar een olympisch elftal voor in de plaats gezet. Gegadigden daarvoor kunnen uit een bredere basis worden geselecteerd dan tot nu toe het geval was. Bondscoach Ger Blok, die het UEFA-team onder zijn gezag houdt, heeft nu onder andere de beschikking over spelers die in het betaalde voetbal uitkomen, maar nog geen officieel contract hebben gete kend. Zij worden gerangschikt onder de term „koelkastspelers". Sinds het IOC-congres vorig jaf r in Baden-Baden de amateurbepa lingen heeft verruimd is het be stuur amateurvoetbal eigenlijk in de gelegenheid gekomen le gaal een sterker team dan tot nu toe het geval was samen te stel len. Voorzitter Marten Kaster- mans: „Het is nadrukkelijk onze bedoeling om sterk prestatiege richt deel te gaan nemen aan de voorronden van het olympisch voetbaltoernooi dat in 1984 in Los Angeles zijn beslag krijgt. Er zal al het mogelijke worden ge daan om zover te komen". De kwalificatiewedstrijden voor de Spelen beginnen in januari In novembel werd bekend wie de tegenstanders van het olympisch elftal zullen zijn. Vanwege zijn leeftijd - hij gaat volgend jaar met pensioen - zal bondscoach Arie de Vroet zich niet meer rechtstreeks met de olympische selectie bemoeien. ALKMAAR (GPD) - Yvonne van Gennip heeft gisteravond te ho ren gekregen, dat zij mag deelne men aan het wereldkampioen schap sprint in Alkmaar. De be slissing om haar te laten starten werd genomen door het voltalli ge bestuur van de internationale schaatsunie, sectie hardrijden, en ISU-voorzitter Poulsen. Laat Dat het besluit pas gisteravond laat kon worden genomen, kwam, doordat eerst alle ISU-bestuurs- leden (Poulsen, Pettersson, Pe- rucca, Kapitonov en Van Laer) geinformeerd moesten worden over de administratieve KNSB- blunder, die het starten van Van Gennip op de tocht had gezet „Er waren", aldus Herman Van Laer, „enkele bestuursleden op reis, waardoor ze moeilijk te be reiken waren. Met Pettersson had ik pas donderdagmiddag contact. Daarna moest ik Kapito nov, de officiële ISU-gedelegeer- de in Alkmaar, op de hoogte brengen van de gesprekken die ik met de anderen had gevoerd. Daardoor duurde het allemaal wat lang". 5 D T BUENOS AIRES (ANP) - De au- tomobielclu b van Argentinië heeft besloten de Grote Prijs van Argentinië, tellend voor het we reldkampioenschap, uit te stel len. De race zou zondag 7 maart op het circuit van Buenos Aires worden gehouden. Dit besluit werd genomen i De president van de FISA Inter nationale Autosport Federatie Jean-Marie Balestre heeft gister middag in Parijs verklaard dat hij zichzelf 48 uur geeft om een oplossing te vinden voor de pro blemen roud de Grote Prijs van Argentinië, zodat het evenement volgens schema op 7 maart als nog doorgang kan vinden. band met het conflict tussen de Bert ie Ecclestone, voorzitter formule 1-coureurs en de inter- de FOCA (associatie van nationale automobielsportfede ratie. De Argentijnse automo bielclub zal trachton een andere datum te krijgen op de interna tionale autosportkalender voor deze Grand Prix-race. structeurs) en organisator van de Grote Prijs van Brazilië, is van mening dat de race in Argentinië niet meer wordt gehouden. "Voor mij is die wedstr\*d afge voerd". DEN HAAG (ANP) Cor van der Hart is na ruim tien jaar weer terug als trainer in Den Haag. De oud-international verliet Holland Sport op het moment van de fusie met ADO, mede omdat zijn vijf-jarige overeen komst met Holland Sport was voltooid en omdat Vaclav Jezek nog een jaar bij ADO/Den Haag had uit te dienen. "Ik stap niet in een opgemaakt bedje", sprak de 54-jarige trainer gistermiddag. "Mijn contract, tot het einde van dit seizoen met nog een optie van een jaar, is in enke le dagen rondgekomen. Maan dag kreeg ik het eerste telefoon tje, dinsdag volgde er een ge sprek en toen heb ik meteen ge steld dat ik alleen wilde komen als de zaken met Martin van Via- nen, die ik als keeper nog bij mij heb gehad bij Holland Sport, zouden zijn geregeld. Ik hoop dat het na de slechte periode van de afgelopen maanden, één punt uit twaalf wedstrijden, beter zal gaan. Ik wil hier in elk geval niet onder de tafel verdwijnen, zoals ik vorig jaar ook bij MVV, toen ik daar inviel, niet wilde afgaan. Ik sta klaar om de zaken keihard aan te pakken en ik hoop erop dat de komende tegenstanders Boekhouding van MW gestolen... MAASTRICHT (ANP) - Vrij wel de complete boekhou ding van de Maastrichtse voetbalclub MW, een groot aantal contracten met spe lers en andere administra tieve bescheiden zijn giste ren gestolen uit een kantoor in het voetbalstadion. Dit heeft de politie van Maas tricht meegedeeld. Van de daders, die zich door het indrukken van een raam toegang tot het kantoor heb ben verschaft, ontbreekt elk spoor. zullen ondervinden dat zij niet alleen tegen FC Den Haag spe len, maar ook een beetje tegen Cor van der Hart". Volgens voorzitter Pieter den Duik moest er iets gebeuren nadat Den Haag op 29 augustus voor het laatst had gewonnen: 3—2 te gen FC Twente. "Wij hebben ons afgevraagd of Van Vianen de groep nog kon motiveren en wij hadden daarover onze twijfels. Wij beseften natuurlijk ook dat hij het hier niet gemakkelijk heeft gehad. Hij kwam ruim der tien maanden geleden als ver vanger van Kraay, hij heeft aan het begin van het seizoen een be zuinigingsoperatie meegemaakt, waardoor zijn mogelijkheden be perkt waren". maakte, ook tot diens tevreden heid geregeld. Het aantrekken van Van der Hart werkt voor Den Haag niet budgetoverschrijdend. De extra-kosten van de interim trainer kunnen komen uit het overschot dat de vereniging sinds begin september heeft ge kweekt, omdat er geen overwin ningspremies meer behoefden te worden betaald. Bovendien zijn de inkomsten, de begroting voor zag een gemiddeld aantal toe schouwers van 4.100, vrijwel in overeenstemming met de ver wachtingen. Om in de pas te blij ven, zullen er zondag in de thuis wedstrijd tegen Feyenoord ech ter 11.000 toeschouwers moeten komen, want die wedstrijd was hoger ingeschat in de planning. Den Duik heeft daar wel vertrou wen in. "De terugkeer van Van der Hart naar Den Haag zal veel van de oude supporters toch aan spreken". Van der Hart heeft daar trouwens belang bij. Een deel van zijn be loning moet komen uit een stij ging van het aantal toeschou wers. Een reddingspremie, als Den Haag in de eredivisie zou blijven, zit er voorlopig niet in. Of zoals Van der Hart het zelf zei: "er is geen cent en van een kale kip kun je niets plukken. Ik heb ook geen verlangens geuit over een aanvulling van de selectie- groep. Dat kan gewoonweg niet, hoewel ik, net als iedere andere trainer natuurlijk, best in iedere linie er een man bij zou willen hebben. Voor mij is echter het FC Den Haag werd ontslagen. belangrijkste dat ik weer kan werken, ik was er aan toe, ik ben namelijk voetbaltrainer". Voor FC Den Haag belangstelling voor Van der Hart toonde, is voor hem ook even de functie van bondscoach van Kameroen ge noemd. "Maar daar had ik eigen lijk niet veel zin in. Aanbiedin gen uit dat soort landen zijn nau welijks serieus. Ik werk liever hier". TILBURG (ANP) - Johan Cruijff gaat morgen naar Til burg om een door supporters georganiseerde handtekenin genactie voor de met onder gang bedreigde eredivisie club Willem II te ondersteu- In ri besloten vergadering van de Commissie Sportza ken van de Tilburgse ge- Johan Cruijff steunt Willem II meenteraad' heeft een actie groep voor behoud van Wil lem II er bij de gemeente op aangedrongen alsnog de 430.000 gulden achterstallige subsidie aan de club uit te be talen. De wethouder van sportzaken, De Groot, liet de groep, onder wie Willem II- aanvoerder Bram Braam, we ten dat met het gemeentebe stuur niet meer te praten viel. Hij gaf de actiegroep de raad mee de politieke partijen te gaan benaderen Na overleg met betrokkene is be sloten hem te benoemen tot alge meen technisch adviseur van de KNVB Het zou in c it verband al lerminst ondenkbaar zijn ge weest wanneer bondscoach Bert van Lingen de olympische taak aangeboden had gekregen. Over wegingen binnen het amateurbe- stuur hebben echter tot de con clusie geleid dat Van Lingen der mate goed binnen het jeugdplan Nederland en het dames- en zaal voetbal fuuctioneert dat hij in die sectoren werkzaam blijft. Dat het bestuur amateurvoetbal bijzonder grote waarde hecht aan het tot stand komen van een zo sterk mogelijk olympisch elf- ta. blijkt uit het feit dat tijdens de beraadslagingen over dit onder- ZEIST - Het instellen van een olympisch elftal onder leiding van bondscoach Ger Blok heeft ertoe geleid dat zijn collega's in het betaalde voetbal. Kees Rij vers en Rob Baan, Jong Oranje onder hun hoede hebben gekre gen. Gehoopt wordt dat dit bevorderlijk zal zijn voor een meer gestructureerde doorstro ming van veelbelovende betaal de jongeren naar de a- en b-se- lectie. werp zelfs de naam Rinus Mi- chels is gevallen. Maar al snel was men het erover eens dat de geschikte man al in huis was: Ger Blok, wiens eisen vervol gens zonder al te veel moeite konden worden ingewilligd.' Ger Blok krijgt nu met diverse ca tegorieën in de KNVB te maken: de amateurs, ex-contractspelers, amateurs die in het betaalde voetbal zitten en als zodanig wil len blijven spelen en de reeds ge noemde „koelkastspelers". Qe laatste categorie omvat amateurs van wie rvag worden verwacht dat ze na selectie, normaal ge sproken, nog voor die eerstvol gende Olympische Spelen een contract bij een bepaalde be taald-voetbalorganisatie zullen teker en. Er is een voorlopige groep samen gesteld van 93 spelers die op 11,16 en 18 februari in Zeist se lectiewedstrijden spelen waaruit 16 man worden gekozen. Het oe fenprogramma begint 10 maart met een wedstrijd tegen een nog niet bekende eredivisieploeg. Op 31 maart is er een interland tegen België in Zoutelande, gevolgd door wedstrijden in en tegen Saarland (12 tot 16 april), tegen Middlesex Wanderers (11 mei in Leeuwarden), terwijl in de perio de van 31 mei tot 6 juni in Schot land zal worden deelgnomen aan een toernooi met Italië, Enge land en Schotland Uitslag lotto 5 Eerste prijs, geen winnaar. 144 625 gul den als jackpot naar lotto 5 Tweede prijs, 7 winnaars, ieder f42 857.10 bruto. Derde prijs, 146 winnaars, ieder f3 455,40 bruto Vierde prijs 7089 win naars, ieder f71,10 Vgfde prgs 110.312 winnaars, ieder f5,-. Uitslag toto 5: Eerste prijs, geen winnaar, 16.552 gul- den als jackpot naar toto 5 Tweede prijs. 2 winnaars, bruto f 24 827.90 Der de prgs, 28 winnaars, bruto f3 546,80. Uitslag toto gelijk Eerste prgs. I winnaar, f6 696.90 bruto Tweede prgs, 2 winnaars, f558,-. Derde prijs, 105 winnaars, f 53,10. Vierde prgs, 2186 winnaars, f4. Uitslag cgferspel Zes cgfers goed. 1 x f 100 000. Vgf cü- fers goed. 2 x f 10 000. Vier cgfers goed. 24 x f 1000,-. Dne cgfers goed. 304 x f 100,-. Twee cgfers goed, 3060 x f 10.- Afwikkeling De financiële afwikkeling met Van Vianen is, zoals het door de scheidende trainer getekende perscommuniqué duidelijk ADVERTENTIE Met 1 -4 onderuit! nou en? We hebben nooit beweerd dat de tegenstander niet een keer voor de sensatie mag zor gen. Morgen, tegen landskampioen DOS Kampen, is de beurt weer aan ons. Aanvang: 15.00 uur. Tp&Wl-LUP-PEE "TT AfAO m<> waae ook VA /vaa}? v-óje£Ai:s\

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13