c 'Een college in wanorde. Dat vond ik heerlijk' Achterlaten van winkelwagens wordt verboden Ooievaar terug in Voorschoten Schoeiing Zuidbuurtseweg wordt nog niet opgeknapt Lezers schrijven [Le/cfee agenda Bewoners vrezen overlast Duinrell Taxichauffeur bedreigd Verdier verlaat politiek MAB kan toch beginnen met bouw kantoor voor gemeente Stad en rand DONDERDAG 4 FEBRUARI 1982 LEIDERDORP - Leiderdorp gaat op korte termijn de overlast aan pakken die achtergelaten win kelwagentjes in en rond het win kelcentrum 'WinkelhoF veroor zaken. Dat wil de raadscommis sie voor openbare orde en veilig heid bereiken, door in de ge meentelijke Algemene Politie Verordening (APV) een extra be paling op te nemen. Deze zorgt ervoor dat de eigenaar of gebrui ker van een winkelwagentje in de toekomst strafbaar is als deze het achterlaat op daarvoor niet bestemde plaatsen of als het bui ten het winkelcentrum wordt meegenomen. De commissie is niet van plan de uitspraak af te wachten in het proefproces dat is aangespannen tegen de gemeente Weert. De ge meenteraad daar heeft namelijk onlangs de winkeliers verplicht een zogenaamde statiegeld-auto maat voor winkelwagentjes te in stalleren. verwachten ook nog geen enkel resultaat van een studie, die het management van 'WinkelhoF aan het maken is over de winkel wagentjes. Volgens de raadsle den Den Boeft (CDA) en De Wa ter (PvdA) is er ondanks het feit dat deze zaak al enige keren in diverse raadscommissies aan de orde is geweest, nog niets in gun stige zin veranderd. Daarom stel de de commissie gisteravond voor deze zaak nu snel aan te pakken. De gemeenteraad zal in de vergadering van maart een be slissing r De gebruiker van een winkelwa gentje moet dan een gulden beta len voor het gebruik. Het geld krijgt men terug als het winkel karretje ook wordt terugge bracht. Weert hoopt hiermee van het probleem van de rondslinge rende winkelwagentjes te zijn verlost. Albert Heijn in Weert heeft geweigerd een dergelijke voorziening aan te brengen en heeft een proefproces uitgelokt. De Leiderdorpse commissieleden Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat er honden onaangelijnd mogen lo pen in onder andere het nieuw aangelegde deel van het park 'de Houtkamp', 'de Bloemerd' en als het bestuur van de ijsbaan ak koord gaat op het terrein van de ijsbaan. Ook dit voorstel zal begin maart de raad nog moeten passeren. VOORSCHOTEN - De ooievaar is na een kortstondig verblijf vo rig jaar nu al vroeg weer terug in het reigersbos bij kasteel 'Dui venvoorde' aan de Veurseweg in Voorschoten. Volgens kenners is de mannetjes-ooievaar dit jaar eens vroeger vertrokken uit zijn winterverblijf in Noord-Afrika. Zoals de laatste jaren ge bruikelijk is komt de vrouwtjes-ooievaar ongeveer drie weken na het mannetje, die als kwartiermaker fungeert. Een van de wonderen der natuur is het vermogen van het vrouwtje om steeds weer het nest te vinden dat het mannetje in de tussentijd in orde heeft gebracht. Vier jaar geleden kwam voor het eerst een ooievaar in Voorscho ten. Het broedsel liep op niets uit. Het volgende jaar zorgde het paar voor drie nakomelingen. Vorig jaar zijn pa en ma ooievaar vroegtijdig vertrokken. In het nest bleven drie dode jongen ach ter. WASSENAAR - Bewoners van de oost-westroute in Wassenaar zijn ernstig bezorgd over de ver keersoverlast als Duinrell een groot overdekt zwembad zou gaan bouwen. De directie van het recreatiepark heeft plannen in die richting. Dat zou beteke nen dat Wassenaar er naast het openbare zwembad dat nu opge knapt en nieuw wordt gebouwd, nog een tweede bad bij krijgt. De bewoners hebben niks tegen een tweede bad maar willen wel van burgemeester en wethou ders weten welke verkeersmaat regelen tegenover een te ver wachten extra stroom bezoekers staat, als het Duinrellbad er komt. Zij vragen zich af of het niet mogelijk is in dit geval de ingang van het recreatiepark te verplaatsen naar de Katwijkse- weg. Ook willen zij weten of ver keerslichten op de kruising Kat- wijkseweg/Van Zuylen van Nije- veltstraat en Storm van 's Grave- sandelaan/Dr. Mansveltkade geen verbetering zouden bren gen. Mochten die verkeerslichten er ko men dan denken de bewoners aan een koppeling daarvan met de overige op de Van Zuylen van Nijeveltstraat zodat er een groe ne golf ontstaat. Hierdoor zou bij een groot verkeersaanbod een fi le pas op de Katwijkseweg ont staan en niet in de bebouwde kom. De bewoners ijveren al tweeeneen- half jaar voor beperking van ver keersoverlast op de drukke oost- westroute waar volgens hun zo'n tienduizend auto's per dag over heen razen. ZOETERWOUDE - Een 33-jarige Leidenaar is gistermiddag aan gehouden wegens bedreiging van een 27-jarige taxi-chauffeur, eveneens uit Leiden. De stadgenoten kregen omstreeks half één in de Kievit in Zoeterwoude onenigheid over de ritprijs. De passagier zou de taxi-chauffeur hierop hebben bedreigd met een wapen, vermoedelijk een alarmpistool. Bij zijn aanhouding, nog dezelfde middag, werd het wapen niet aangetroffen. Commissie wil eerst onderzoek ZOETERWOUDE - De schoeiing van de Zuidbuurtseweg tussen het Watertje en de Zwetkade in Zoeterwoude dreigt in het water te vallen. Met name het stuk van de Schenkelweg tot de Nieuwe- weg is er slecht aan toe. Als oor zaak van deze slechte schoeiing wordt het drukkere en zwaarde re verkeer gezien. De leden van de raadscommissie voor finan ciën keerden zich gisteravond te gen een tijdelijke maatregel. Door de toegenomen verkeersdruk is de zogenaamde verankering gebroken, waardoor de schoei ing geen houvast meer heeft. Een en ander werd gisteravond be kend in de vergadering van de raadscommissie voor financiën. Als tijdelijke maatregel werd voor gesteld het slechtste en meest belaste deel (Schenkelweg tot Nieuweweg) aan de schoeiings- zijde met een meter te versmal len. Hierdoor vermindert de be lasting op de losstaande schoei ing. Tevens wil de gemeente voor dit deel van de Zuidbuurt seweg een parkeerverbod instel len. Het krediet dat voor deze maatregel nodig is bedraagt vier duizend gulden. De commissie was echter unaniem tegen het beschikbaar stellen van dit geld. WD-raadslid Kre- mer wil afzien van de kredietver strekking omdat het om een tij delijke zaak gaat. "Wanneer je daar gaat herbestraten en -be planten dan wek je de indruk dat de maatregelen van lange duur zijn. Er moet zo snel mogelijk on derzoek gedaan worden naar eventuele oplossingen waarna afdoende gerepareerd moet wor den", aldus Kremer. Het CDA- commissielid Van der Geest vreest vooral problemen met de verkeerssituatie wanneer er wordt herbestraat. Hij stelde voor om voorlopig niets aan de schoeiing te doen en zo snel mo gelijk een onderzoek naar een adequate oplossing te beginnen. Het commissielid mevrouw Kolff (Progressief Zoeterwoude) noemde het zonde om vierdui zend gulden aan deze maatrege- Modderpoel Gaarne wil ik reageren op een arti kel in deze krant van 25 januari jl. 'CDA-er Den Boeft: "Modder poel achter het raadhuis aanpak ken". Op de allereerste plaats verbaast het mij hogelijk dat onze geachte fractieleider van het CDA de heer J. den Boeft zich kennelijk alleen maar zorgen maakt en spreekt over de ontsierende si tuatie achter het Leiderdorpse gemeentehuis. Als een goed fractieleider van het CDA betaamt zou hij toch ook op de hoogte moeten zijn van de al jaren bestaande ontsierende si tuatie rondom de 'Regenboog- school'. De enorme modderpoelen die de toegangswegen naar dit scholen complex blokkeren, waar ouders met hun kinderen en het onder wijzend personeel dagelijks doorheen ploeteren is een veel voud van de ontsierende situatie zoals door de fractievoorzitter van het CDA bedoeld terrein achter het gemeentehuis, Al jaren hebben de schoolleiding en diverse ouders getracht ge hoor te vinden bij het gemeente bestuur van Leiderdorp, maar tot op heden nog steeds zonder resultaat. Hieruit blijkt ook ech ter dat fractieleiders maar een fractie lijden van hetgeen betrok kenen lijden. Voorts bevreemdt het mij dat de secretaris van het protestants- christelijk schoolbestuur me vrouw W.J. den Boeft-Van den Dool (waaronder ook 'de Regen boog' resorteert) niet in staat is gebleken om de fractievoorzitter van het CDA de heer J. den Boeft (haar ega) te overtuigen van de noodzaak om de daar bestaande situatie te verbeteren. Tot slot nog een suggestie: de hon derd gulden die de gemeente Leiderdorp op dit moment per dag ontvangt, zoals bedoeld in het verkoopcontract met de fir ma Matser, zou het gemeentebe stuur alvast kunnen aanwenden voor verbetering van de bestaan de situatie rondom 'de Regen- boogschool', hetgeen hen in ie der geval in dank zou worden af genomen door de ouders van de daar schoolgaande kinderen en het onderwijzend personeel. J. van Duyvenbode Van Lennepdreef 22 Leiderdorp LEIDERDORP - Wethou der Jos Verdier (CDA) komt na de verkiezingen niet terug in de Leider dorpse gemeenteraad. Tijdgebrek en het niet kunnen verenigen van zijn werk met het wethou derschap hebben tot dat besluit geleid. Niet zonder pijn in het hart overigens. Hij heeft er nu al spijt van. "Ik zal het erg missen", zo vertelt Verdier. Jos Verdier kwam acht jaar gele den in de raad voor de KVP. "Dat was een hele goede raad. Dat was een geweldige periode", zo blikt hij nu terug. "Ik heb het als raadslid altijd vreselijk aar dig gevonden om bijvoorbeeld de wethouders Drenth (PvdA) en mevrouw Tichler (VVD) tegen el kaar op te juinen om zo toch m'n zin te krijgen. Laat ik eerlijk zeg gen dat ik het heerlijk vond een college in volledige wanorde ach ter te laten. Dat vond ik leuk. Ik heb dat spel altijd verrukkelijk gevonden". Iets minder Het politieke spel mist de 40—jari ge Verdier nu wel een beetje. Nogmaals de eerste vier jaar. "Je had toen mensen als Hekkelman en Branich, die ter plekke een verhaal konden houden. Branich was werkelijk een man van klas se". Jos Verdier kijkt met vreug de terug naar die raadsperiode. "De raad nu is in algemeenheid van iets mindere kwaliteit dan de raad van toen. De raad was toen vreselijk alert". Overigens heeft hij ook de afgelo pen vier jaar met veel plezier ge werkt. Vooral de persoonlijke verhoudingen in het college heb ben voor dat plezier gezorgd. "Ik heb een periode in het college meegemaakt die uistekend was. Als het nou een illusiecollege was geweest, waar je constant op je tenen zou moeten lopen om ru zie te voorkomen, was ik er al veel eerder uitgestapt. Ik verlaat een paar collega's, waar ik het nog wel een paar jaar mee had uitgehouden". Zijn hoop is dan ook dat dezelfde mensen nog eens vier jaar door kunnen gaan met het besturen van Leiderdorp, maar zonder hem. "Eigenlijk vind ik vier jaar tekort. Ik vind dat je deze men sen nog vier jaar de tijd moet ge ven om het beleid verder voort te zetten. Je gaat een heel moeilijke periode tegemoet en dan is het belangrijk dat je die stabiele mensen op die posten hebt zit ten". Dat de komende raadsperiode moeilijk wordt, daarvan is Ver dier overtuigd. "Ik denk dat de begroting volgend jaar verrekte moeilijk sluitend te krijgen zal zijn. Elk terrein zal moeten inle veren". Overigens breekt hij nu al een lans voor zijn eigen porte feuille, het onderwijs. De vraag of je de kwaliteit van het onder wijs nog moet handhaven wordt door hem dan ook positief beant woord. Bezuinigingen zullen vooral in andere sectoren moe ten worden gevonden. "Ik denk dat er een aantal voorzieningen in het dorp zijn die je ter discus sie moet stellen. Ik denk dat wij in Nederland en met name door de eisen van de sportorganisaties op dat gebied een erg hoog voor zieningenniveau hebben. Dat kunnen we als maatschappij niet len te besteden. "Aangezien het toch maar tijdelijk is kan je ook met goedkopere middelen de straat een meter versmallen". Zij pleitte ervoor zo snel mogelijk te beginnen met een gedegen repa ratie. Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Toneel Huisvrouwen organiseert in verband met het 65-jarig be staan van de afdeling Leiden/ Oegstgeest vanavond een feestelijke bijeenkomst in het gemeentecentrum aan de Lijt- weg. Op het programma voor deze jubileumavond staan op tredens van de groep 'Ghesels- cap goet ende fyn". Robbert en Anja van Lint, Hein Krantz en Sisca Mertens treden op met Ne derlandse en Vlaamse liederen, muzikale gedichten, dansmu ziek en volksgebruiken. Een aantal studenten van de Pe dagogische Academie aan de Hazenboslaan in Oegstgeest voeren vanavond en morgen avond het toneelstuk 'Anna Godchaux' op. De voorstellin gen beginnen op beide avonden om acht uur. B ii rger 1 i j ke sta n d Sera Rachel dv. J.E. Proper en I.T.S.E. Lavaleije; Hans Christiaan zv. N. de Raad en I.C. van Dijk; Barry Wilhelm zv. L.J. van Eeden en M. van der Tang; Joyce dv. A. van Klaveren en J.M. Vlie land; Albrecht zv. A. van Egmond en G.J. Heemskerk; Christiaan zv. T.P.H. Volwater en J.W. van den Eijkel; Inge borg Karen dv. J.H. Hoogervorst i Bernard zv. S.W.M. Groen en E.H.C.M. Smit; Ewoud Ernst zv. E.W.N. Lüning en C.M. Versnel; Derya dv. I. Kozbe en S. Artinoglu; Nazia Suzanne Rahila dv. R.K. Ismail en R. Roshanali; Maria Jo- iianna Gerarda dv. T.W.J.A.M. Lelieveld en C.C.M. van der Helm; Jan Henk zv. M. van der Meij en M. Philippo; Peter zv. H. Kamping en S. Gubler; Sophie Maria dv. J. Hooijmans en I.J. Bouw man; Maureen Joy dv. H.H. Dilrosun en C. Verheij van Wijk; Jelle zv. H. Menal- da van Schouwenburg en E.S. Staal; Barry zv. J.W. Rijkers en E.M.J. Hooger- J.J. van Kampen (1910); M. Montfoort (1903); G.J.P. Dobbe (1980); H van Eg- mond (1911) echtgen. van E. Klap; J.C. Smit (1948), P W Bei] (1912) geh. gew. met I. Arnoldus; J.M. Rooze (1943); P. Langezaal (1915); D Hoogkamer (1903) geh. gew. met H Honders; S.F.J, Barbas (1923). DONDERDAG Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Nooreinde 2a. Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Leiderdorp - Muzenhof, Engelendaal, wegwijs in wetten, 20 uur. Menswordingskerk - ledenvegadering D'66, 20 uur. Voorschoten - raadhuis, commissie openbare werken, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr. 29 jan. tot 5 febr. door Haven Apotheek,Haven 18, tel. 120085 en Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 153274. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp,Zoeterwoude Rijndijk - Ge zondheidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma. woe. vr. van 13 - 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - I. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. meer betalen. Ik geloof niet dat je nieuwe dingen kan doen als je geen andere dingen afkapt". Ook het zwembad en de manege zou den mogelijke bezuingingen op kunnen leveren, zo vindt Ver dier. Erkentelijk Ondanks de financieel moeilijke tijden de afgelopen vier jaar vindt Verdier dat hij in de raad speriode toch nog wat heeft be reikt. "Ik ben de raad nog zeer erkentelijk dat ze hebben geko zen voor het Turkse kleuterleid sterproject. Dat is van belang voor de toekomst. Ook vind ik het plezierig dat het onderwijs in het oude dorp is behouden. De Koningin Julianaschool is zich prima aan het herstellen. Verder is de openbaarheid aanzienlijk verbeterd. En ik vind het heel fijn dat de 'Muzenhof tot stand is gekomen. De 'Muzenhof is een maatschappelijk voorziening die had er al tien jaar geleden moe ten staan". Toch zijn niet al zijn wensen in ver vulling gegaan. Hij had nog graag een onderwijsnota willen schrijven, waarin het beleid voor een aantal jaren zou worden vast gelegd. Ook stond de realisering van een biologisch centrum op zijn wensenlijstje. "Het is erg jammer dat je niet eens wethou der kan zijn in een tijd van luxe. Een biologisch centrum had er allang geweest als er geld was ge weest. Had je daar maar geld voor". Maar ook het gymnastiek onderwijs kon in zijn ogen wel uitgebreid worden. "Elke schoolklas zou één uur gymnas tiek per dag moeten hebben. Maar dat is niet reëel. Daar is geen geld voor", zo zegt hij. Ondanks dat nog niet al zijn wen sen zijn vervuld wil hij toch niet meer terugkomen als wethouder. "De dubbelfunctie (zijn werk bij de vereniging van Nederlandse gemeenten en het wethouder schap) legt zoveel lichamelijke en geestelijke druk op je dat ik m'n gezin tekort heb gedaan. Het geeft zodanige spanningen en dat is het allemaal niet waard". Nu niet meer Ook raadslid worden ziet Verdier niet zitten. "Ik vind dat je als raadslid enige garantie moet ge ven datje een periode uit zit. Die garantie kan en wil ik niet geven. Ik wil mijn handen vrij houden. Daarom zeg ik: Mensen, nu niet Om duidelijkheid te verschaffen heeft Verdier daarom nu al be kend gemaakt niet meer terug te willen keren in de Leiderdorpse raad. Nog voordat de kandida tenlijst van het CDA openbaar wordt. "Er gaan van die babbels en dat hoeft niet. In alle pais en vree stap ik uit de raad", zo zegt Verdier er gelijk aan toevoegend. "Misschien mis ik het wel zo erg dat ik bij elke vergadering aan wezig ben. Maar dat gaat ook wel over". HENNY VAN EGMOND WASSENAAR - Op het Ge- meentewerf-terrein aan de Johan de Wittstraat in Wasse naar gaat op 1 maart de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw van het gemeen tekantoor. Verwacht wordt dat het meer dan tien miljoen gulden kostende gebouw in juni 1983 klaar is. Het Haagse bouwbedrijf MAB, dat al eer der plannen ontwikkelde voor de nieuwbouw bleek de laagste inschrijver te zijn en mag dus nu uiteindelijk toch gaan bouwen. De gemeente Wassenaar heeft nu toch voldaan aan de zoge naamde EG-richtlijnen, die voorschrijven dat meer dan één aannemer de gelegen heid moet worden gegeven om een dergelijk kantoor te bouwen. Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland (het da gelijks bestuur van de pro vincie) wezen het eerste plan in september vorig jaar terug omdat Wassenaar maar één aannemer (het bouwbedrijf MAB) had benaderd. De ge meente had in strijd met de wet gehandeld en kon daar om niet de goedkeuring van het provinciaal bestuur krij gen. Voordeel De gemeenteraad besloot in ok tober dat dan maar wel open baar aanbesteed moest wor den. Afgesproken werd dat drie aannemers zouden wor den geselecteerd uit de open bare inschrijving. Als absolu te voorwaarde werd toen in de raad gesteld dat de MAB op geen enkele wijze vanuit een voordeelpositie zou mo gen meedingen, omdat an ders wel eens nieuwe moei lijkheden zouden kunnen ontstaan. Duidelijk was ech ter dat de MAB een voordeel had op de andere inschrij vers, omdat het bedrijf al de gehele bouwvoorbereiding in handen had. Bovendien zou de MAB toch blijven optre den als adviseur van buitenaf en als eigenaar van het bouw plan, dat door een andere aannemer nog eens gekocht zou moeten worden. Uit de drie bedrijven die uitein delijk overbleven is dan ook de MAB als laagste inschrij ver naar voren gekomen. In totaal schreven 15 gegadig den in om het plan te mogen uitvoeren. Er waren twee Duitse en een Belgisch be drijf bij. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Lektsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 10.00-19.30 uur (nebezorgirtg na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. administratie- et incassokosten Voor betaling vi abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uiteluttend'gtro 3203571 R D. Paauw t.v.n. Oamlete Holding BV «e Haarlem. redactiechef. A. van Leeuwen J4 &I. 79,70 J M.J.P« Jaarabonnement Rubriekchefs per post "f 307,30 J *r00° Los— nummers t 0,00 J. p M van der Meer Directie: G Koopman <r*Qto) Aangesloten pij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Commentatoren: A. A. v. Brussel W. F. J. Wirtz tel 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2