'Alles is anders-show': 30 procent gaat er uit Serie over onhandelbare jeugd TV-rubriek TELEVISIE Op de VPRO-televisie PAGINA 4 Radio - tv - kunst ZATERDAG 30 JANUARI 1982 Omdat ik, in mijn zenuwen, wel eens in de lach schiet als ik televisie zit te kijken, mocht ik donderdagavond in de .Al les is anders-show" als spar ring-partner fungeren van Dick Slootweg van het VA- RA-radioprogramma Z.I. en zyn directe tegenstander Gerrit den Braber van het AVRO-tv-amusement (zij mochten, in een hogere func tie, bij Aad van den Heuvel aan de tafel zitten), terwijl naast me op de tribune de tv- criticus Ruud Verdonk zat, die de plaats innam van Wim Kaiser van Z.L, die weer de plaats had moeten innemen van de dichter Rutger Kop land, die wel gevraagd was te komen, maar daar bij nader inzien toch maar van had af gezien, omdat hij bang was dat zijn ruiten zouden wor den ingegooid. Een echte dichter dus, levend in een an dere wereld dan de onze, zo als het dichters betaamt! Kopland had in het Z.I.-pro- gramma dat tegen de spel- letjesmania op de televisie was gericht, een „psycholo gisch portret" geschilderd van Mies Bouwman, in zijn kwaliteit van psychiater. En blijkbaar gooit het mens beeld dat je jezelf in dat be roep vormt, de ruiten bij je in zodra je jezelf manifesteert geliefde at D'66 de i Engen in de Alles als criticus Nederlander. Heb ik nu gedaan journalist Paul v een eerder item is anders-show verweet, melijk uit de school geklapt, door informatie te openbaren die niet zozeer voor publika- tie bestemd was, maar die ik, door mij te begeven in de kring van de Alles is anders show, in persoonlijke ge sprekken buiten de werkelij ke activiteiten van de pro grammamakers om, opving? Misschien wel, maar ik hoef de geen contract te tekenen waarin ik beloofde eerst alles voor te zullen leggen aan Aad van den Heuvel c.s., alvorens het te publiceren. Dit onderwerp, aangaande het boek „De onweerstaanbare opkomst van Jan Terlouw", had weer raakpunten met het gesprek tussen Eef Brouwers (Nieuwsblad van het Noor den), Rein van Rooy (Televi- zier) en Albert van den Heu vel (VARA-voorzitter) over de rechterlijke uitspraak dat de dagbladen het contract met de NOS over het publice ren van de programmagege vens naast zich neer kunnen leggen, mits zy kunnen aan tonen dat zy dezelfde gege vens elders (in dit geval Bel gië) weten te betrekken. Laat ik daarom ook maar zeggen dat ik woensdagavond, bij de opnamen van de Alles is an ders-show, dat verhaal over Rutger Kopland hoorde van iemand die volgens mij met een Vlaams accent sprak... Dat de Alles is anders-show een dag tevoren wordt opgeno men is algemeen bekend. Dat gaat als volgt. Aad van den Heuvel treedt aan en begint een gesprek van zeker tien minuten met Maria Reyntjes- De Leeuw over de filmkeu ring. Daarna is er enkele mi nuten pauze, waarin de vol gende gasten (Jan Veldhui zen en Ernst Bakker van D'66 door Nico Scheepmaker en Paul van Engen) rustig plaats kunnen nemen aan de tafel. Iedereen klaar? Aad be gint zijn onderwerp uit te leg gen. De heren spreken een tijdje over en weer, Aad van den Heuvel grijpt weinig in, je krijgt de indruk dat hy ze met opzet vaak door laat pra ten in de hoop dat er gaande weg wat interessanters uit komt dan tot dan toe het ge val was, want het in vorm kneden van het programma gebeurt toch pas de volgende dag, op de snijtafel. Hij voorkomt daarmee ook het verwijt dat Sonja Barend on langs in een ingezonden stuk in de Leeuwarder Courant werd gemaakt, dat zy haar gasten in de rede valt en niet op hun gemak uit laat spre ken. Dat dankt je de koe koek, Sonja moet het pro gramma al doende in de juis te vorm kneden, want zij gaat RECHTSTREEKS naar de huiskamer. De opnamen worden weer stil gelegd, het conflict tussen NOS en dagbladen wordt uit voerig afgehandeld, en daar na komt de filmcritica Joyce Roodnat iets vertellen over Film International, waarbij we twee fragmenten te zien krijgen uit de film „Repor ters". Ten slotte komt als laatste onderwerp het tv- amusement aan bod. Als dat voorbij is, is er anderhalf uur opgenomen. Dat is dus een half uur te veel, want de uitzending duurt een uur. U begrijpt dat ik, op aan raden van tv-criticus Ruud Verdonk, „op het puntje van mijn stoel zat", toen donder dagavond de show in zijn de finitieve vorm werd uitgezon den. Met mijn horloge er bij kwam ik tot het volgende spoorboekje: 1. Filmkeuring - vijf minuten .lang, behoorlijk wat wegge knipt. 2. D'66 contra Van Engen - 15 minuten, betrekkelijk weinig geknipt? 3. NOS contra Nieuwsblad van het Noorden - 15 minuten, het een en ander geknipt, maar niet veel, voor mijn ge voel. 4. Z.l. en het tv-amusement - 25 minuten, bijna niets geknipt. Bij elkaar precies 60 minuten, bravo! Alleen vroeg ik me ta melijk verbijsterd af, waar ze de overtollige 30 minuten hadden gelaten! Joyce Rood nat en Film International was geheel geschrapt, dat zal een minuut of tien zijn geweest, maar de overige twintig mi nuten? Het knippen en lassen wordt zo geraffineerd gedaan, dat het allemaal heel logisch in el kaar overgaat, zodat je, zelfs als je bij de opname bent ge weest, nauwelijks kunt aan wijzen: hier en hier zat nog iets tussen. Mijn aanvankelij ke indruk van het laatste ge sprek, waarbij ikzelf was be trokken, was dat er helemaal niet in was geknipt. Maar na een tijdje herinnerde ik mij toch iets gezegd te hebben dat er niet in zat, dus er móet in geknipt zijn. Maar voor mijn gevoel was er niets uit gehaald! Knap werk. Maar te gelijk ook een beetje beang stigend. Dat zou een aardig onderwerp voor de Alles is anders-show kunnen zijn... Gerrit; het einde der dagen.. a uit d« VPRO-fids) HILVERSUM (GPD) - Honderd, misschien honderdvijftig ver stokte belangstellenden bezetten de beste plaatsen voor de beeld buis. De geluidsinstallatie vult de rest van de zaal met een mo notoon gebrom, zo nu en dan on derbroken met een onbegrijpelij ke uitroep of kennelijk spanning vertolkende geluidseffecten. Vier monitoren vertonen een eni ge tijd geleden kaal geschoren, hoogst agressief optredend jong mens. Maandag organiseerde Paradiso in Amsterdam het congres 'On houdbare jongeren', en de VPRO genoot daarbij het recht om de middagvoorstelling te beschou wen als een gelegenheid om een serie februari-documentaires aan de pers voor te stellen. Niet zon der toeval riep de jury „donkere wolken boven het paradijs", en het gaat allemaal over de agres sieve onhandelbare jeugd van te genwoordig. De eerste film van de serie van vier, die de VPRO opdraagt aan de combinatie van sombere toe komstperspectieven en onhan- del bare gedragingen van een be perkte groep jongeren, maakt deel uit van het Paradiso-con- gres. Onder de diepzinnige titel 'Babyion valt' maakte Frank Wienng een portret van een skin head. Een twintigjarige, in de Ziektewet verkerende Amster dammer, die zichzelf in oorlog beschouwt met de maatschappij, de wereld een pleuriszooi vindt, slechts in geweld een uitweg ziet, zich in tegenstelling tot zijn Brit se soortgenoten niet beschouwt als een fascist en Gerrit heet. Hy is een willekeurig ogende ver tegenwoordiger van het genre, dat de VPRO vanaf zondag 31 ja nuari aan een breed onderzoek onderwerpt. De categorie jonge ren die geen toekomst meer voor zichzelf ziet, overal tegenaan schopt en zich vooral onder scheidt door een niets ontziende agressiviteit. Frank Wiering, die twee van de vier films maakte, legt het een en ander uit: „Als dit soort jeugd wordt beschreven, gaat het meestal naar aanleiding van een probleem. Met andere woorden van een abstractie. Dit is een po ging dat probleem in relatie te brengen met een menselijk be staan. De serie begint negatief, maar eindigt met het omgekeer de. Een Berlijns punk-meisje vertelt in de laatste film dat de wereld weliswaar een grote rot zooi is, maar dat dat nog geen re- 1 den is om bij de pakken te gaan neerzitten: zij zet het leven op haar geheel eigen manier onder spanning". Tussendoor komt op 7 februari de documentaire 'Sean en Raffy', aan de orde. Twee Engelse ne gentienjarige jongens, die op een avond een gestolen auto naar een braakliggend landje reden, een tuinslang aan de uitlaat bevestig den en naar binnen leidden, de ramen afplakten en vervolgens stierven. Een weloverwogen daad. Zij schreven: „Het ziet er naar uit dat niemand in het land nog werk zal krijgen. Daarom ne men de jongeren hun toevlucht tot misdaad en geweld. Wij heb ben medelijden met de achter blijvers". De film gaat in op het lot van die achterblijvers. De veranderde invloed van angst en verzet tegen kernenergie ligt ten grondslag aan de derde film, 'Het offer - drie portretten' (21 fe bruari). Ank vecht dagelijks te gen haar spookbeeld, en doet dat met buttons, pamfletten, school bezoeken, gedichtjes, blok kadeacties en wat nog meer denkbaar is. Wam houdt het Sit- tard collectief rampenplan le vend en stond daarvoor zijn baan als welzijnswerker af. Maar zon der machteloosheid en wanhoop gaat zijn inspanning niet en zelf moord is niet altijd ver weg. Dat laatste kwam voor Cor al te dichtbij. Na een gedurige actie als eenmanscircus maakte hy vlak voor de Dodewaardacties van oktober 1980 een einde aan zijn leven. „Plutonium de wereld uit of ik", adverteerde hij zijn voornemen een jaar lang. Op 28 februari komt de Duitse va riant, in de gestalte van 'Ratten Jenny'. „Als je geen toekomst hebt, omdat er wel eens een atoombom kon vallen, dan heb je die nooit want elke passerende auto houdt een bedreiging in", aldus dezè 25-jarige, volgens de VPRO ontroerend mooie Berlijn- se profetes. ,Ik begrijp die agressie wel, ik ben zelf ook zo geweest", bekent Frank Wiering. Hy hoopt dat door deze benadering de afstan delijkheid van de kijkers ver dwijnt. „Ik laat met zo'n Gerrit zien, dat die jongens zich in een jungle voelen, en zich op een zelfde wijze manifesteren. 'Baby- Ion valt', dat betekent dat deze wereld ten onder gaat. Door zo'n jongen te volgen, word je gecon fronteerd met een waarheid die de meeste mensen liever links la ten liggen. Ik heb Gerrit leren kennen en ben van hem gaan houden en ik schrik als men rea geert met: oh Jezus, wat een klootzak" (VPRO, 31 januari Ne- d. 2, 20.45 uur). ZATERDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor gehoorge stoorden 15.30 Journaal TROS 15.32 De Franklin... Australiës laatste woeste rivier. De Franklin - vaak Au straliës laatste woeste rivier genoemd - wordt door kanovaarders en avontu riers beschouwd als een der meest fraaie Australische wilde stromen. De Franklin stroomt door een groot junglegebied aan de westkust van Tas- manié. Deze boeiende Australische film van Michaël Cordell en zijn came raploeg toont ons beelden van deze ri vier en de waarden van de wildernis van Tasmanië. 16.20 Ren je rot. Spelprogramma, gepre senteerd door Martin Brozius, waarin vanmiddag onder meer Pierre Janssen een heel speciaal schilderij toont, en een teruggekeerd emigrantengezin vertelt waarom zy weer in Nederland zijn gaan wonen. 17.05 Fantasie Classique. Een voorpro gramma over de biljart-televisiecur sus. Een van de meest spectaculaire takken van de biljartsport, is het kunststoten. Raymond Ceulemans en wereldkampioen Raymond Steylaerts laten verbluffende staaltjes van hun kunnen zien. NOS 18.20 -18.25 Nieuws voor gehoorgestoor den TELEAC 18.43 Sportvissen. Introductieprogram- NOS 18.58 Journaal TROS 19.00 De eerste de beste. Programma met vreemdsoortige prestaties in het teken van het Guinness Book of Re cords. Vanavond: Wie scoort de mees te doelpunten in één minuut met korf ballen?; Wie zaagt het snelst een spoorbiels doormidden?; Wie blaast de grootste kauwgomballon?; Hoeveel honderden kilo's verdraagt fakir Ric Kapoor - liggend op een spijkerbed - op zijn borst? Muzikale medewerking: Middle of the Road. Panel: Gemma Van Eek, Willem Duyn en Jan Lam- mers. Commentaar: Koen Verhoeff 19.50 Kieskeurig. Consumentenrubriek gepresenteerd door Wim Bosboom en Mireille Bekooy. 20.15 André van Duin Theatershow. Met sketches van Corrie van Gorp, Frans van Dusschoten en André Van Duin, afgewisseld met optredens van de groep Earth and Fire en de Neder lands-Amerikaanse zangeres Lori Spec. Het orkest staat onder leiding van Koos van Beurden. NOS 21.37 Journaal TROS 21.55 Tros Sport. 22.10 Tatort. „Geen kinderspel". Afleve ring uit de Duitse misdaadserie met Werner Schuhmacher, Frank Strec- ker, Angelika Bender, Karl-Heinz von Hassel e.a.: Roswitha Wolf heeft grote problemen met haar 10-jarige stief dochter Stefanie. Het meisje steelt, spijbelt en is zelden thuis. Zij heeft de dood van haar moeder niet goed kun nen verwerken en vindt haar nieuwe moeder een indringster. Stefanie pro beert dan ook op allerlei manieren de aandacht van haar vader op zich te vestigen. Op een dag is Stefanie ver dwenen en schakelt vader Rainer de politie in. De volgende dag wordt een man gearresteerd die beweert de schooltas van Stefanie gevonden te hebben. In de veronderstelling dat Stefanie van huis is weggelopen wil commissaris Lutz de man weer vryla- ten. Dan wordt het ontzielde lichaam van het meisje gevonden... NOS 23.40 Journaal 23.45 23.50 Nieuws voor gehoorge stoorden NEDERLAND 2 NOS 13.00 Studio Sport-Extra. Schaatsen: rechtstreeks verslag van het Europees Kampioenschap voor heren dat wordt gehouden in Oslo. Vandaag de 500 en 5000 meter. Commentaar: Mart Smeets en Leen Pfrommer; Skiën: beelden van de afdaling voor dames om het Wereldkampioenschap in Schladming. 18.00 Studio Sport-Extra. Zwemmen: samenvatting van de internationale wedstrijden in het Sportfonasenbad te Amersfoort. 18.25 Paspoort Programma voor Ma rokkanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Slakkie en Puntmuts. Tsjechische kleutereerie. 19.05 De lieverdjes van Grange Hill. Engelse tv-serie met Todd Carty, Ter ry Sue Patt, Michelle Herbert e.a.: Si mon heeft een geheim. Hij heeft het altijd verzwegen, omdat hij bang was dat hij van school gestuurd zou wor den... Nu ook nog zyn lesrooster wordt gevonden by de puinhopen na de schoolbrand wordt de politie inge schakeld... 19.30 Jack Jersey in Sri Lanka. De po pulaire zanger Jack Jersey reisde naar het tropische eiland Sri Lanka, het vroegere Ceylon. Aanleiding was de grootste hit uit zijn carrière, het lied over het onvergetelijke eiland Sri Lan ka. Sri Lanka herbergt vele mystieke facetten en er is dan ook getracht de geheimen van dit aardse paradijs blool te leggen. Naast Jack Jersey kan men kennis maken met twee nieuwe talen ten, zangeres Lisa MacKeag en saxofo nist Maurice de la Croix. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Rebel voor de vrijheid. „Op leven en dood". Tiende aflevering uit de Au stralische serie met Mary Larkin, Jon English, Kerry McQuire e.a.: Terwijl Mary in barensnood is gaat Jonathan op zoek naar een dokter. Inmiddels komt Dinny uit zijn schuilplaats om Mary te helpen. Hij loopt daarbij een levensgroot risico, want Greville en zijn mannen jagen op de rebellenlei der... 21.20 Kwistig met muziek. Vanuit thea ter Zuidplein in Rotterdam presen teert Eddy Becker vanavond weer zijn muzikale spelshow. In dit programma worden drie kandidaten getest op hun kennis van de lichte muziek. Voor veel dans, zang en show zorgen: Leny Floor, Leida Sabee, Bety Schrier, Car ry Smit, de Blue Diamonds, John Kui pers en Lykele Haarsma. 22.35 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. 23.15 Hier en Nu - Studio Sport. De sport van de zaterdag. Presentatie: Dick Passchier. 23.40 Tot besluit. In een serie van drie overdenkingen, uit te zenden op de za terdagavond, spreekt ds. L. van Gin- kel te Doetinchem over het thema „Geloof, hoop en liefde". Vanavond de eerste aflevering over geloof. NOS 23.55 Journaal 00.00 - 00.05 Nieuws voor gehoorge stoorden 14.00 Open school. Leven met suiker ziekte (3). Insuline. 14.30 Wat 'n weer. Amateurweerkunde (4). 15.00 Bonjour la France. Mode bij de Seine. 16.00 The Peregrine Hunters. „De val- keryagers". Britse jeugdfilm van Cecil Petty: Enkele valken zijn spoorloos verdwenen bij valkenier Hawkeye Brown. Beetle Whitman en Alex Banks, beiden 12 jaar oud en bevriend met Hawkeye, vermoeden dat ze wer den gestolen om ze door te verkopen in het buitenland. De verdenking valt op Frank Bagley, de eigenaar van een dierenwinkel... 16.55 King Rollo. Korte film. 17.00 Wereldkampioenschappen skiën. Samenvattende reportage uit Haus van de afdaling dames. 18.00 Tita Tovenaar. „Knalgroei" (3). Nederlandse kinderserie met Ton Lensink en Maroesja Lacunes. 18.05 Robinson Crusoê. Laatste afleve ring uit het Vlaamse jeugdfeuilleton naar het werk van Daniël Defoe met Nolle Versyp als Robinson en Ronald Carrilho als Vrijdag: Op de Club der Academische Wetenschappen zyn twee belangrijke genodigden: Robin son Crusoé en Daniël Defoe. Het is echter pas in het huis van zijn zuster dat Robinson eindelijk kennis maakt met de beruchte Daniël Defoe. Hun gesprek moet leiden tot een zakelijke overeenkomst over het huis van Elisa la Maury en vooral over het ouderlyk huis van Robinson. Daniël Defoe is echter ook geinteresseerd in het dag boek van Robinson en neemt het even mee ter inzage. Robinson Crusoé wordt luisterrijk gehuldigd als „ere burger" van de stad York. 18.30 De ongebroken pijl. „De Spion" (2). Brits jeugdfeuilleton in zes delen over de avonturen van Robin Hood: In de hoop dat de baron het leven van zijn grootvader zal sparen, stemt een dorpsjongen erin toe Robin Hood en zijn groep te bespioneren. 18.50 Popeye. Tekenfilm. 18.55 Dit leuke land. Gewestelijke nieuwtjes. 19.30 Belgische Tiercé, lotto-trekking, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Hit Hit Hoera. Successen uit de ja ren 1968-'69. Met Judy MacQueen, Ge ne Summer, Yvette Ravell, Ingrid Pol let, Rita Deneve, Mare Dex, Mieke, Will Ferdy, Jimmy Frey, Will Tura, The Pebbles, Mark Manuel, Nicole en Hugo, Nicole Wouters, Ann Christy, Paul Codde, Jacques Raymond, De Strangers, De Vaganten, Hugo Delias, D. Sinclair. Presentatie: Luc Apper- mont en Marva. M.m.v.: het Konink lijk Ballet van Vlaanderen, de BRT Big Band o.l.v. Freddy Sunder en het BRT Jazzorkest o.l.v. Etienne Ver- schueren. 21.00 The Savage Bees. „Dodende bij en". Amerikaanse tv-film uit 1976 van Bruce Geiler met Ben Johnson, Mi chael Parks, Paul Hecht, Horst Bu- cholz e.a.: Op een dag vindt sheriff Do nald McKew zijn hond dood. Het dier vertoont een aantal vergiftigingsver schijnselen en de sheriff laat een au topsie uitvoeren. Daaruit blijkt dat de hond door honderden bijen moet zijn aangevallen. Even later brengt men in het lijkhuisje een matroos binnen, be trokken bij een botsing. Ook hij blijkt het slachtoffer van een massa bijenste ken. Jeff Durand, sheriff McKew, Jeannie Devereaux, een entomolo- giestudente en Dr. Meuller, een Brazi liaanse wetenschapper, slaan de han den in elkaar om het bijengevaar, dat honderden levens bedreigt, te weren... 22.35 Belgische Tiercé en journaal DUITSLAND 1 13.00 - 13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-raadgever. Recht. 15.30 Musikalische Reisebilder. Met het strijkorkest Hans-Georg Arlt. 15.50 The living desert. „Die Wuste lebt". Amerikaanse natuurfilm van Ja mes Algar uit 1953. Buitengewone woestijngebieden zijn het landschap van het Cascade-gebergte en de Sierra Nevada in Noord-Amerika. In deze woeste wereld is het overdag snikheet en 's nachts ijskoud. Vogels benutten takjes en bladeren voor het bouwen van hun nesten. Slangen en kange- roes, spinnen en wespen vechten voor hun bestaan. 17.00 Godsdienstonderwijs op de scho len. Documentaire over de herlevende belangstelling voor de facultatieve godsdienstlessen. WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Actua- NDR 17.30 Programma-overzicht 18.05 Die Sportschau. Sportrubriek: Voetballen; Alpine ski-wereldkam- pioenschappen vanuit Schladmig. WDR 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Einfach Lamprecht 20.00 Journaal 20.15 Auf los geht's los. Spelprogramma onder leiding van Joachim Fuchsber- ger vanuit de Stadthalle in Wolfsburg. Gasten: Sheena Easton, Georges Carl en Roland Kaiser. 22.00 Trekking lottogetallen, journaal en het woord voor de zondag 22.20 The curse of the Werewolf. Engel se speelfilm uit 1961 onder regie van Terence Fisher met Clifford Evans, Oliver Reed, Yvonne Romain e.a.: De jonge Leon Carido bezit vanaf zijn ge boorte een duivelachtige kracht, 's Nachts verandert hij in een weerwolf en valt dieren en mensen aan. Zijn twijfelachtige manier om deze griezeli ge drang, mensen en dieren aan te val len, mislukt, als men de liefde voor een mooi jong meisje niet duldt... 23.50 Journaal DUITSLAND 2 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor buitenlandse werknemers. 14.45 Journaal 14.47 Heidi. „De klimtocht naar de hut". Tekenfilmserie: Als Clara een bezoek brengt aan Heidi wordt zy in haar rol stoel vervoerd. Ook de gouvernante komt mee en neemt plaats op een mui lezel. 15.10 Christines Katzchen. Franse jeugdfilm uit 1980 van Francoise Bet- tiol: De negenjarige Christine leeft met haar ouders in een grote stad. Christine en haar vriendinnetje Sand ra ontdekken in het bos een hut. Dit wordt hun domein met de zwerfkat Hector. Op een dag verdwijnt de kat en het spoor leidt naar het dorp waar de bewoners de meisjes helpen met het zoeken naar de kat. Een boswach ter brengt hen een nieuwe kat. 16.10 Here's Boomer. „De komiek". TV- jeugdserie rond het pientere hondje Boomer. Vandaag helpt hij Cosmo, een loopjongen in een pizzeria, die ko miek wil worden. 16.35 De Muppet-Show. Poppenshow met als gaste de actrice Glenda Jack son. 17.04 Der grosse Preis. De weekwin- naars. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Actualiteitenru briek. 18.00 Operetten-Cocktail. Presentatie: Elfi von Kalckreuth, Fritz Muliar, Ger- da Gmelin en Mitzi Tesar. Medewer kenden: Anneliese Rothenberger, Re- né Kollo, Heidi Bruhl, Margot Werner, Ivan Rebroff en anderen. 18.58 ZDF - Ihr Programm 19.00 Journaal 19.30 Der lange Treek. „Tussenstation". Amerikaanse tv-serie met Robert Preston, Rosemary Harris e.a.: Hadley Chisholm en zijn medepassagiers wor den 's nachts overvallen door india nen. Een van de dochters, Annabel, wordt zwaar gewond. Na enige dagen sterft zij. Eindelijk bereiken de Chis- holms Fort Laramie. Tijdens een eten tje hoort de familie de wildste verha len over de toekomstige trip. Hadley overweegt een onderdak te zoeken. 20.15 On the Waterfront. Amerikaanse speelfilm uit 1954 onder regie van Eli Kazan met Marlon Brando, Karl Mal den en Lee J. Cobb e.a.: Johnny Friendly is de gevreesde baas van de havenarbeiders in New York. Hij re geert met ijzeren vuist èn niemand durft tegen hem op te komen. Friend- ly's rechterhand is Charley Malloy en de bokser Terry werkt ook voor hem. Op een dag is Terry getuige van een moord op een dokwerker. Terry komt in contact met de zuster van de ver moorde dokwerker en wordt verlief op hhaar. Samen binden zij de strijd aan om de moord te wreken... overwinnen... 21.55 Journaal 22.00 Das Aktuelle Sport-Studio 23.15 Der kleine Doktor. „Teveel art sen". Misdaadserie: De berichten die dr. Lourtie ontvangt over het onbe trouwbare leven van zijn vrouw Made leine, verontrusten hem. Hij vraagt zijn vriend, dr. Dollent, een amateur- speurder, hem te helpen en zijn vrouw te schaduwen... 00.15 Journaal DUITSLAND 3 WDR 16.30 Telecollege 17.30 Einfuhrung in die Simulations- techniek. TV-serie. 18.00 Hablamos Espanol. Cursus Spaans. Les 18. 18.30 Bildungstribunal. „Professoren in de schoolbank". De film toont profes soren op de universiteit Bochum. 19.00 Fazit 19.15 Sport in het Westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Ballet-Gala uit Leningrad. Gala- balletavond uit het Kirow-theater in Leningrad. 21.45 Vor 40 Jahren. Frans filmjournaal uit het nog onbezette deel van Frank rijk. 22.05 The Postman always rings twice. Amerikaanse speelfilm uit 1946 onder regie van Tay Garnett met Lana Tur ner, John Garfield e.a.: Frank Cham bers is een avontuurlijke jongeman, die geen werk kan houden. Waar schijnlijk zou het hem ook zo vergaan bij het benzinestation, als hy niet voor Cora, de vrouw van zijn werkgever, bleef. Er ontstaat een verhouding en Cora en Frank plannen Cora's man Nick te vermoorden. Nick vindt de dood en bij een auto-ongeluk komt Cora om het leven. Frank wordt ver oordeeld als moordenaar... 23.55 Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4