c Afvalbedrijf ergert omwonenden Voorschotense bejaarden "kind van de rekening" Aan Zoeterwoudseweg TC Matic even wennen Geslaagd concert in Stadsgehoorzaal Hoopgevend eerste optreden van Un Peu Bleu Weidse agenda Lage Landen festival van filmliga Stad en rand ZATERDAG 30 JANUARI 1982 VOORSCHOTEN "De bejaarden zijn de slachtoffers van de ge- boorteperking". Tijdens de ge meenteraadsvergadering deed wethouder L. Marselis (CDA) de ze op z'n minst vreemde uit spraak. Door de snelle vergry- zing van Voorschoten kunnen de financiële bomen niet tot aan de hemel groeien. De bejaardenzorg moet betaalbaar blijven en kan helaas nooit optimaal zijn. Coör dinatie van de vrijwillige hulp verlening is dringend nodig en Voorschoten zal aan de bel moe ten trekken bij de provincie om dat de cyfers van de provincie gewoon niet reëel zyn. Onder werp van het gesprek was de vaststelling van de nota "Welzijn Ouderen". Mevrouw M. van der Kloes (WD) wilde de nota alleen zien als een beleid, dat regelma tig bijgesteld zou moeten wor- den. De tweemansfractie van de WD (vijf leden waren afwezig) waren bereid de nota voor ken nisgeving aan te nemen. Me vrouw M. Breunesse (PvdA) zag in de nota wel iets meer. De nota wijst volgens haar op de hiaten in de ouderenzorg. In de praktijk blijkt namelijk dat ouderen niet geplaatst kunnen worden. De be jaardentehuizen willen alleen "jonge" bejaarden, terwijl juist in deze tijd getracht moet wor den de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Ook Drs. C. Bremmer (CDA) wees op de gevolgen van de bezuinigin gen van het rijk. De ouderen zijn het "kind" van de rekening. De bezuiniging op de bejaardenhulp heeft zijns inziens funeste gevol gen. Hij deed een dringend be roep op burgemeester en wet houders om te trachten te komen tot de bouw van een bejaardente huis of minstens een behoorlijk aantal bejaardenwoningen. Wet houder J. van Leeuwen (PvdA) was van die noodzaak wel over tuigd, maar meende dat dit wel lange termijnwerk zou worden. Nog dit jaar zal wel het uitbrei dingsplan Starrenburg vastge steld worden en dat geeft de raad de kans om de bejaarden mis schien vrij snel te helpen aan huisvesting. Drs. C. Meerhoek (CDA) kwam terug op de voorde lige rekonstructie van Leidse- weg-Noord, waarbij rond 600.000,- is overgehouden. Dit bedrag komt nu pas tevoor schijn. In een lange toelichting zette het college uiteen dat dit bedrag misschien op het oog wel niet werd vermeld, maar er toch steeds is geweest. Meershoek stelde voor die 600.000,- be schikbaar te reserveren voor o m. woningbouwsector en de wethouder J. van Dalen (WD) beloofde spoedig het bedrag toe te voegen aan de financiële ruim te zodat de raad prioriteiten kan vaststellen. Wassenaar wil direct naar Kijkduin en centrum Den Haag WASSENAAR - Een rechtstreek se busverbinding Wassenaar- Voorschoten-Leidschendam is één van de wensen die naar vo ren gekomen zyn tijdens een en- quete over het streekvervoer in de regio Den Haag. Het Gewest 's-Gravenhage heeft in de maan den oktober, november en de cember deze enquete gehouden. De ondervraagde busreizigers wil len verder een rechtstreekse ver binding tussen Wassenaar en het centrum van Den Haag en tussen Wassenaar en Kijkduin, waarbij de bus langs onder andere het Nederlands Congresgebouw zou moeten rijden. LEIDEN - Het Leidse afvalstoffenbedrijf J. de Nobel is op papier al lang gesloten verklaard maar in de dagelijkse praktijk draait het bedrijf aan de Zoeterwoudseweg 9-11 volop. Tot levensgrote ergernis van de bewoners tegen over het bedrijf. Vooral het lawaai is de bron van de ergernis; bijvoorbeeld de herrie by het wegen van de handel, bij het af- en aanrijden van hef trucks op de Zoeterwoudseweg tussen nummer 9 en 11en bij het oppakken met een kraan van ou de metalen in de ene bak om ze "vanaf grote hoogte" in een an dere bak te storten. Negen bewoners trokken gister middag naar het stadhuis, naar de "commissie voor de beroep en bezwaarschriften", om daar te protesteren tegen het feit dat de gemeente de deur van het bedryf nog niet daadwerkelijk op slot heeft gedaan. Ook de gemeente zei namelijk zwart-op-wit te vin den dat de oud-metaalhandel van de Nobel niet thuishoort te genover de woningen aan de Zoeterwoudseweg. Maar inmiddels hebben B en W hun koers veranderd en reiken de helpende hand aan De Nobel door - terwijl het bedrijf al ander half jaar draait - hinderwetver gunningen uit te geven. De ene hinderwetvergunning die vorige maand aan De Nobel voor de handel op de Zoeterwoudse weg nummer 9 is verleend, wordt overigens dagelijks ge schonden, stellen de bewoners en ook de gemeente vast. De be woners willen daarom helemaal geen hinderwetvergunningen voor De Nobel. Die kunnen vol gens hen nog zo streng zijn, de hinder zal blijven. "Het bedrijf moet dicht, dan is er geen hinder meer". In tegenstelling tot de bewoners meent de gemeente echter dat De Nobel met "een minimum aan hinder" handel kan drijven als het bedrijf zich tenminste aan de afspraken houdt. De gemeen te moet de bewoners echter wel toegeven dat De Nobel zich niet aan die afspraken houdt. De fa milie De Nobel liet zich niet zien bij de beroepscommissie om zich tegen de aantijgingen te verdedi gen Koren op de molen van de bewoners: "Je ziet, De Nobel heeft overal maling aan". Boze brieven De familie De Nobel verhuisde ruim anderhalf jaar geleden van uit de binnenstad (Duizend- draadsteeg) naar de Zoeterwoud seweg 9. Naarmate de oud-pa- pierprijs zakte ging De Nobel WD: beleid richten op de kansrijken LEIDEN - "Volledige werkgele genheid is een illusie. We kun nen ons beter richten op de kans rijken, dan op kanslozen". Deze stelling poneerde de Leidse WD-wethouder Fase van econo mische zaken gistermiddag, tij dens een werkbezoek van enkele liberale Kamerleden en leden van Provinciale Staten aan Lei den. Het Tweede-Kamerlid en oud- staatssecretaris Smit-Kroes on derstreepte de stelling van Fase door te bepleiten dat de jeugd werkloosheid met voorrang wordt aangepakt De werkgele genheid zou volgens de liberalen onder meer bevorderd moeten worden door een bijzondere in vesteringspremie voor steden als Leiden steeds meer handel dryven m oud-metaal. De gemeente vertel de De Nobel dat dat niet mocht op nummer 9. De Nobel huurde vervolgens ook het terrein aan de Zoeterwoudseweg 11 voor de metaalhandel. Waarop de ge meente De Nobel duidelijk maakte dat de metaalhandel op nummer 11 pas was toegestaan als hij daarvoor een hinderwet vergunning zou hebben. De fei telijke situatie is nu zo dat De Nobel zowel op 9 als op 11 metaal verhandelt, terwijl hy sinds kort slechts voor nummer 9 een hin derwetsvergunning heeft; overi gens niet voor de handel in me taal maar alleen voor de handel in oud papier. Milieu-ambtenaar Kettenis vertel de de beroepscommissie dat de gemeente een boze brief zal schrijven aan De Nobel. Daarin dreigt de gemeente met sluiting of met een dwangsom als De No bel zich niet aan de afspraken houdt. "Zo'n brief lag er tijden geleden ook al", mopperden de verontwaardigde bewoners. 'Toen gebeurde er ook niets. De Nobel rotzooit maar door en de gemeente schrijft boze brieven maar doet verder niets". De beroepscommissie geeft B W binnenkort het advies om al dan niet terug te komen op het B W-besluit het bedrijf van De No bel niet te sluiten. Het kleine Voorschotense theater waar naast films-kijken vandaag en morgen ook kennis kan worden gemaakt mét diverse soorten Nederlandse kaas en vijftien Belgische biersoorten. VOORSCHOTEN - Het aantal be zoekers bij de films van de Film liga Voorschoten is in de loop der jaren sterk verminderd. Het bestuur van de Liga heeft voor het nieuwe seizoen dan ook voor een andere opzet gekozen. Eén keer in de acht weken een spe ciaal filmfestival omtrent één be paald thema in plaats van elke twee weken een film. "Daarvoor laten ze de televisie wel schie ten", zegt voorzitter Pijpers hoopvol. De Filmliga Voorschoten is zes jaar geleden opgericht. In 1978 werd het hoogtepunt wat betreft het aantal leden bereikt, 644. Het af gelopen jaar was dat aantal ge slonken tot 402. De voorzitter van de Filmliga, Jelle Pijpers, heeft voor die teruggang een aan tal redenen. "Veel mensen zyn zes jaar geleden lid geworden om het kleine theater te redden. Het waren eigenlijk donateurs. Nu het lijkt alsof het theater gered is, zyn ze lid af. Ook het nieuwe van de liga is verdwenen. Mensen werden lid omdat het nieuw was". Pijpers geeft verder de 'schuld' aan de concurrenten video en de ka beltelevisie. "Elke week zijn er minstens vijf interessante films op de kabel te zien". Maar ook de economische recessie heeft vol gens hem er voor gezorgd dat het aantal leden de laatste drie jaar met tachtig per jaar terugliep. 'Toch zyn er nog ruim 400 leden. Dat is voor een hooibergdorp als Voorschoten in verhouding met andere plaatsen erg goed", meent Pijpers. Het bestuur besloot toch voor een ander beleid te kiezen, om het hoofd, zeker financieel gezien, boven water te houden. De con current televisie moest verslagen worden. "De televsie biedt vrij wel geen thema's, in ieder geval nooit een serie films omtrent één thema. Daarom hebben we geko zen om acht films te vertonen in één week over hetzelfde thema. Met zo'n festival wordt de sfeer beter. De liga wordt dan een ont moetingscentrum in het dorp. Het verschil tussen televisie en een festival is dat de eerste geen grapjes biedt. Geen vlaggen, geen extra informatie, geen pret, geen gratis kaas en drank, geen gesprek", aldus Pijpers. Gisteravond is het eerste festival begonnen: het lage-landenfesti- val. "De lage landen moeten in dit evenement tot België en Ne derland beperkt blyven; Bene lux-partner Luxemburg maakt geen speelfilms, is bovendien lang niet laag genoeg. De naam die uiteindelijk aan deze Bel gisch-Nederlandse week gege ven is, heeft voordelen: een 'Ne derlands festival' wordt alle daags en saai gevonden en de aanduiding 'Belgisch festival' leidt wellicht tot ongewenste grappen. Als je dus de intentie hebt een verzameling van inte ressante, ongewone en/of zeldza me films uit beide landen te ver tonen, bedien je dus voor het ge mak en de allure van het hierbo- vengenoemde gallicisme", staat te lezen in het speciale festival bulletin. Voor de extra's die de televisie niet biedt is ook gezorgd. Uit de kaas steden Vein Holland is kaas aan wezig, en vijftien soorten bier zorgen voor de Belgische verte genwoordiging. "Het leukste is als er wat mis gaat met de film, de filmrollen bijvoorbeeld in de verkeerde volgorde draaien. Ei- LEIDEN - Onze zuiderburen zijn in opmars. Niet alleen met het voetballen maar zeer zeker ook waar het de pop muziek betreft. Jarenlang hebben wij onze schouders opgehaald waar het de Vlaamse pop aanging. Maar ene Arno Hintjens krabde gisteravond in het goed ge vulde Leids Vrijetijdscen trum verscheidene keren achter de oren over zoveel Hollands onbegrip. De zanger van de jongste Belgi sche sensatie, T.C. Matic, stond aanvankelijk verbaasd over de lauwe reacties van 'die nuchtere Ollanders' op de spannende muziek die zyn uitstekende formatie ten ge hore bracht. Maar de 'intel lectuele zot uit Oostende' gaf zich niet gewonnen en zege vierde uiteindelijk glansrijk. En terecht want het orginele en moeilijk te omschrijven T.C. Matic-geluid verdiende mas sale bijval. Het was even wennen maar het merendeel van de ongeveer vijfhonderd LVC-gangers beseften gaan- deweg dat die 'Belgen op de bühne' hun tijd vooruit zijn. Waar wij Hollanders zijn blij ven steken bij pakweg de Golden Earring en Hermand Brood daar hebben ze ver be neden de Moerdijk nieuwe muzikale wegen ontdekt. T.C. Matic bevindt zich op een van die wegen. De zang van Arno Hintjens doet denken aan het geluid van de prille punkbeweging. Maar de mu zikanten die hij om zich heen heeft verzameld, geven een heel andere en vooral swin gende dimensie aan het ge heel. De zeer vaste slagwerker Rudy Cloet, de strakke toetsenist Serge Feys en de fantastische gitaristen Ferre Baelen (bas) en Jean Marie Aerts staan ga rant voor een ijzersterke on derbouw waar Arno Hitjens met zijn merkwaardige stem geluid naar hartelust op kan doorborduren. Met 'Give them a leader', 'O La La La' en 'Pitie pour Lui', wisten de Vlamingen het Leidse volk definitief voor zich te winnen. De rest van Nederland zal spoedig vol gen. JAAP VISSER Leidsch Politie Muziek Gezelschap Het Leidsch Politie Muziek Ge zelschap gaf gisteravond in een niet geheel bezette Stads gehoorzaal zijn jaarlijks do nateursconcert. Ook dit jaar stond de brass band weer onder leiding van Cees Brugman, die sinds 1975 als dirigent van dit mu ziekgezelschap optreedt. Na dat het 'Wilhelmus' was ge speeld en er enkele openings woorden waren gesproken, zette de brassband het eerste - serieuzere - deel van de avond in met de mars Torch of Freedom van E. Ball. Jo- han Breetveld bracht daarna een fraaie en technisch niet gemakkelijk cornetsolo in The Nightingale van H. Moss, die bij het publiek terecht veel succes oogstte. Als twee de solist trad Ben Kievits op met een euphoniumsolo in het melancholiek klinkende Songs of the Brother van E. Leidzèn. voor de suite Four Little Maids van J. Carr had den vier verschillende meis jes als bron van inspiratie ge diend; het serieuze, kieskeu rige, onberekenbare en praat grage type. De muzikale uit werking van deze thema's was leuk, hoewel enigszins voorspelbaar. Als laatste nummer voor de pauze bracht men een voor brass bands bestemde bewerking van J. Brahms' Akademische Festouverture. Tijdens het K.N.F. concours te Zaandijk in november van het vorige jaar heeft het L.P.M.G. voor deze interpretatie van ken ners veel waardering gekre gen. Na de pauze vond onder leiding van tamboer-maitre Roel Pa ling een kort optreden plaats van de tamboer-groep. De brassband liet zich wederom van zijn beste kant horen in nummers als Sweet Ginger bread Man van Legrand. Hey Mister Music Man en met de muziek uit de tv-serie de Fa briek. Als "extraatje" voor het donateursconcert was dit jaar gekozen voor een gecom bineerd optreden met The Old Black Horse Saloon Band. In arrangementen van Cees Brugman speelden brassband en jazzband onder meer Worried Man Blues en het bekende Amen. Dit op treden werd door het publiek getuige het enthousiaste meeklappen zeer op prys ge steld WIJNAND ZEILSTRA Huub de Groot en Titia Smit hadden gisteravond in de Ka pelzaal van K&O de regie van het toneelstuk 'Kasteel in Zweden', geschreven door de Franse schrijfster Francoise Quoirez (Francoise Sagan). Het toneelstuk werd opge voerd door één der jongste lo ten aan de Leidse stam der amateurtoneelverenigingen 'Un Peu Bleu'. Spoedig werd duidelijk, dat Eléonore (Do- rien Rootsaert) zeer geprofi leerd speelde, hetgeen beslist niet gezegd kon worden van Hugo (Pieter-Jan de Keijzer). De inbreng van Joop Cieraad als 'Gunter' en die van Petra Selter als 'Moeder' kunnen gemakkelijk als 'marginaal' worden bestempeld zonder dat deze kwalificatie iets af doet aan hun inzet, rolvast heid en enthousiasme. Een zeer verdienstelijke rol speelde Béatrice van der Lubbe als 'Agathe'. Het lijkt weinig zinvol in te gaan op de strekking van 'Kasteel in Zweden'. Hoe immers is dui delijk te maken, dat op dit kasteel een traditie heerste, waarin scheiden zonder meer taboe was? Daarom werden de meest onwaarschijnlijke middelen gehanteerd om je van je vrouw te ontdoen om zo de weg voor een nieuwe relatie vry te maken. Er be staat dan ook een zeer ver warrende relatie tussen Hugo Falsen en zijn echtgenote Eléonore von Milhem alsme de tussen de broer van Eléo nore, Sébastien von Wilhem en zijn zusje. De rol van Fré- déric (Michel van Wyk) lijkt dan haast door Francoise Sa gan als een soort "deus ex machina" in de totale spel- ontwikkeling te zijn geïntro duceerd. Frédéric heeft blijk baar de exclusieve opdracht de cadans en regelmaat, waarin het leven van Sébas tien en zijn zusje Eléonore is geraakt te doorbreken. Daar in slaagt hij zonder enige twijfel. De keuze van dit to neelstuk, dat oorspronkelijk om acht uur stond aangekon digd, maar toch pas om kwart over acht gisteravond begon, kunnen we moeiteloos on derschrijven. De studentena- mateurtoneelgroep 'Un Peu Bleu' zou wellicht een belofte voor de toekomst kunnen zijn. Nieuw repertoire zal dit, wellicht wederom in de Ka pelzaal van het K&O-ge- bouw, moeten uitwijzen. BERT KOEKEBAKKER In Voorschotens Greenway Theater genlyk moet je dat express doen, je krijgt dan altijd discussie in de pauze. Een schitterende sfeer", zegt voorzitter Pijpers. Het vol gende festival, over acht weken, zal in het teken staan van de Au stralische film. "Deze zyn echt heel schitterend en tamelijk on bekend". Vanavond worden drie korte films vertoond, te weten 'Keefman' van Wouter van Leeuwen, 'Op onthoud' van Crama en 'De blin de fotograaf van Adriaan Dit- voorst. Zondagavond 'Malper- tuis' van Kümel, maandag 'Een stille liefde' van René van Nie, dinsdag 'De man die zijn haar kort liet knippen' van Delvaux. Het festival wordt woensdag af gesloten met 'Pallieter' van Ro nald Verhavert. De films begin nen allen om 20.45 uur en wor den vertoond in het Greenway Theater aan de Schoolstraat. VOORSCHOTEN - In De Linde hoeve treedt vanavond de Neder landstalige rockgroep Div op. Het jeugdcentrum gaat om ne gen uur open. ZATERDAG Leiden - Nieuwe Mare/hoek Oude Sin gel. antiekmarkt en curiosa, 9.30 17 uur. Vrouwenhuis. Hooigracht 79, caié avond. 21 - 1 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67. 14-17 uur. LVC, Breestraat 66, filmhuis, Permetto, 21.15 uur. Verbum Dei, Plantage 16, kleding- markt. 14 - 17 uur. Leidse Hout. Atletiekver. de Bataven organiseert een Coopertest, 14 uur. Groenoordhallen. Woon Ideaal Beurs, 12 - 17 en 19 - 22.30 uur. Warmond - Het Meerpunt, Herenweg, inzamelingsactie voor Polen, 10 -12 uur. Leiderdorp - Muzenhof Poppentheater met Wellus - Nietus, 14 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, met live muziek van de band ASK, 22 V Voorschoten - De Lindehoeve, optreden van 'De Div' 21 uur. Voorschoten - Greenway theater, Lage landen filmfestival, drie films, 20,30 uur. ZONDAG Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. tel. 125802. Werklozen Advies Centrum, Breestraat 19, ma. t/m vrij. van 10-12 uur.te:- 122000. Vijfhovenhuis, Hofiaan. dansavond, 19.30 uur. boven de 21 jaar. Groenoordhallen - Woon Ideaal Beurs, 12 - 17 uur en 18 - 1 uur Afbouw beurs. Zoeterwoude -"t Centrum, finale tafel- te nnistoernooi. Wassenaar - Sporthal Dr. Mansveltkade, tafeltennistoernooi vanaf 9.30 uur. Voorschoten, Greenway theater, 'Lage Landenfestival- Malpertuis' 20.30 uur. MAANDAG Jongerencentrum Stats - Haarlemmer- straat 73, klachtenspreekuur voor bui- tenlandse jongeren, 19 - 21 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden, l*ange Mare 45, tel. 130547, 20 uur. Het Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Griekse film, 20 en 22.15 uur. ARTSEN LEIDEN WIJK 1: Boerhaavedistrict. Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwyk: za. 8 uur tot zon. 8 uur: J. E. C. Cnil- Kelderhuis, Noordeindsplein 8a, te- 1.142888, spreekuur :12 en 17 uur; zo. 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, Witte Sin gel 69, tel. 123089, spreekuur: vlgs. af spraak. WIJK 2: Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk, de Waard: zat 8 L uur tot zon. 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538, spreekuur volgs. afspraak; zon. 8 uur tot 24 uur: A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs. afspraak. WIJK 3: Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: zat. 8 uur tot zon. 8 uur: W. Schel- lekens.Paganinistraat 24. tel.764035, spreekuur vlgs. afspraak; zon.8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797, spreekuur vlgs. afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, van Tol, Verhage en Zwynenburg: zat J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Lei derdorp, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Meren wyk, Rosmolen 2; zon. M.J.H. van Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11 - 11.30 uur in gezondheidscentrum ft Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Holle, R.W.M. van Velden, Vlaskamp 16, tel. 89U00.zat. en zon. spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - D- Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - zat. B.R. van Beusekom, Beresteynstraat 2, tel. 2520; zon. A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071 - 762159. Wassenaar - Noord: E. Op' t Land, teL 13056; zuid: J. Vonk, tel. 79676. APOTHEKEN Leiden - de avond,"nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr. 29 jan. tot 5 febr. door Haven Apotheek,Haven 18, tel. 120085 en Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 153274. Helder en Roest: R. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens/ M. Vestjens - Raadsveld, Rijn- en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 2317. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp,Zoeterwoude Rijndijk - Ge zondheidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma. woe. vr. van 13 - 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Ljjtweg 7, teL 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - I. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. DEN HAAG - Koningin en prins Claus zullen op uitnodi ging van president Karstens van 1 tot 3 maart een staatsbezoek brengen aan West-Duitsland. Het koningspaar bezoekt achtereen volgens Bonn, Stuttgart en West- Berlijn. Het is de eerste maal sinds haar kroning in 1980, dat koningin Beatrix de bondsrepubliek be zoekt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad BV Hoofdkantoor Wille Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen, lel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag var> 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden oj vooruitbetaling te voldoen. administratie- ei Incassokosten Voor betaling vt abonnementsgelden ultalultendgiro 3203571 t v n Damiate HotAng BV Adjunct-hoofdrad acteur J. Ruygrok-Hoogeveen Kwartaalabonnement f 57.35 Per post 79,70 Jaarabonnement I 217.90 per post f 307,30 PN AJg redactiechef Direcbe G Koopman correspondenten o.l. In: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo, Commentatoren A A v. Brussel W. F. J. Wirtz tel 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2