y Sociaal-cultureel plan aangenomen Universiteit op de bres voor het bedrijfsleven -C Alleen Ponsen (PSP) tegen Ex-directrice Volkshuis overleden Haanstra Haanstra (2) LEZERS SCHRIJVEN Haanstra (3) Speelruimte Leiden DINSDAG 26 JANUARI 1982 Nyckxs In The Jam, aan de Tweede Binnenvestgracht, treedt woensdagavond de groep Nyckxs op. Verdwijningen De Leidse werkgroep van Am nesty International houdt morgen een informatie avond over "verdwijningen". Het gaat hierbij om mensen die in dictatoriaal geregeer de landen verdwenen zijn. Op het programma staan spreekbeurten en een film over verdwijningen in La- tijns-Amerika. Ook kunnen er brieven geschreven worden met de bedoeling opheldering te krijgen over het lot van mensen die "verdwenen" zijn. Aanvang half negen in Augustinus, Rapenburg 24. Honden Kynologenvereniging Rijnland houdt 14 maart een jubileum clubmatch in de Groenoord- hallen. Voor de eerste maal mogen ook stamboomloze honden aan deze match mee doen. Inlichtingen via tele foon 01719-14674 of 071- 121760. Go-cursus De Leidse Goclub geeft in het Leids Vrijetijdscentrum een go-cursus. Go is een denk sport die als "omsingelings- spel" kan worden aangeduid. De cursus begint aanstaande donderdag en zal vijf of zes donderdagavonden duren. Aanvang steeds om acht uur in het LVC, Breestraat 66. Scarabee In Scarabee aan de Pieters- kerkchoorsteeg deze week mu ziek en cabaret. Vanavond treedt het Nieuwzeelandse duo Marion Arts en Robbie Laeven op. Zij hebben on langs een langspeelplaat ge maakt. Morgenavond komt Erik Doornweerd, die vroeger deel uitmaakte van de Leidse band Sixpence en na een zwerftocht van acht jaar door Europa op de solotoer is ge gaan. Donderdag is het de beurt aan het duo Hoop Stoop. Kinderfilm In de Kapelzaal van het K&0- gebouw draait woensdag middag de sprookjesfilm "As sepoester". De kinderfilm wordt in het Nederlands ge sproken en begint om drie Film (1) In de ruimte van de Leidse Werkgroep Homosexualiteit, Caeciliastraat 18, wordt woensdagavond de film "Di- menticare Venezia" (Om Ve netië te vergeten) vertoond. Het is een film uit 1979 van Franco Brusati. De film is in het filmblad Skoop omschre ven als "een Italiaanse paraf rase van Tsjechovs De Drie Zusters". De aanvang is om acht uur. Het is de bedoeling voortaan elke laatste woens dag van de maand een film avond te organiseren bij de LWH. Film (2) De Italiaanse film De Klompen boom (bekroond met De Gou den Palm op het festival van Canneswordt woensdag avond vertoond door de werkgroep TV-issue van de Leidse Studenten Ekklesia. De film speelt zich af in Noord-Italië en heeft als the ma de tegenstelling tussen ar me boerenfamilies en hun rij ke landeigenaar. De film be gint om negen uur in het ge bouw Rapenburg 100. Latijns-Amerika Het Guatemala Komitee orga niseert donderdag een avond met sprekers over Guatema la, Nicaragua en El Salva dor, een film over Guatemala, Latijns-Amerikaanse mu ziek, een fototentoonstelling en diverse informatiestands. De aanvang is acht uur in het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdiik. Volkenkunde Het museum voor volkenkunde organiseert ook dit jaar spe ciale programma's voor de jeugd op woensdagmidda gen. Het museum wil door middel van het programma kinderen van ongeveer acht jaar en ouder op speelse en creatieve wijze in contact brengen met andere volkeren en culturen. Hoe dat gebeurt blijkt onder meer uit het pro gramma: 27 januari zelf ga melan spelen3 februari mas kers maken; 10 februari crea tieve verwerking van een bui tenlandse vertelling, 17 fe bruari beschilderen van een 'Amate' boomschors24 fe bruari Japans papier vou wen. De programma's begin nen en twee uur en zijn om ongeveer kwart voor vijf af gelopen. Reserveren is vol gens het museum verstandig. Dat kan dagelijks bij de edu catieve dienst, tel. 071-132641, tussen half twaalf en half een. LEIDEN Het was een zware bevalling, maar het kind is er. Gisteravond is dan toch, met één stem te gen, het sociaal-cultureel plan van de gemeente Lei den aangenomen door de gemeenteraad. De barens weeën waren lang en ver schrikkelijk, en zo heel erg gewenst is het kind ook niet. "Met pijn in mijn hart is het", zo zei Brands (CPN), "dat ik voor de aanvaarding van dit plan stem". Het enige raadslid dat tegen het plan stemde was Ponsen van de PSP. Ondanks het knutsel-, hang- en vliegwerk dat de ge meenteraad deed om via moties en wijzigingsvoorstellen nog iets aan het plan te verbeteren, kon zij niet met het vierjarenplan in stemmen. Tot nu toe was het zo dat instellin gen als buurthuizen, speeltui nen, muziekscholen en jongeren centra uit allerlei verschillende potjes werden gesubsidieerd. Een vrij onoverzichtelijke situa tie. Daar moest een eind aan ko men, oordeelde het rijk, en het droeg alle gemeenten op een vieijarenplan samen te stellen waarin een welzijnsbeleid moest worden uitgestippeld. De ge meenten kregen dan geld van het rijk, dat zij zelf moesten zien te verdelen over hun instellingen. Zij het dan dat de instellingen zelf ook inspraak moesten krij gen. En daar ging het Leidse college al gelijk goed in de fout volgens de instellingen. De inspraak zou een farce zijn en van de door hen in gediende plannen konden zij in het werkstuk van de gemeente niets terugvinden. Verder stuitte het sociaal-cultureel plan op grote tegenstand doordat de sa menstelling samenviel met de enorme bezuinigingsoperatie van de gemeente Leiden. Voor een behoorlijk aantal instellin gen betekent de invoering van het subsidiegever. i heel wat zuiniger En de gemeenteraadsleden kon den het op veel punten met de instellingen eens zijn. Bepaald enthousiast werd er dus niet ge reageerd op het plan dat hen door burgemeester en wethou ders ter goedkeuring werd voor gelegd. De verantwoordelijke wethouders Van Dam en Schou- te hadden echter een excuus: het is de eerste keer en dan heb je met kinderziektes te kampen. Of zij het kind ooit gezond kunnen maken is de vraag: na de ge meenteraadsverkiezingen in mei komt er een volgend college. En, om nog even bij beeldspraak te blijven, het sociaal-cultureel Nieuwplan Maar, het plan mag dan een vierja renplan heten, die officiële kleu terleeftijd zal het wel nooit berei ken. In de wetenschap nu met een minder goed plan te maken te hebben, wordt er volgend jaar waarschijnlijk al een nieuw plan gemaakt. In juni van dit jaar moet tenminste al begonnen worden met een tijdschema voor de samenstelling van zo'n nieuw plan. Er moet dan grondige in formatie over de instellingen worden verzameld, zo oordeelde de meerderheid van de gemeen teraad gisteravond, en die infor matie moet worden gebruikt bij het toewijzen van de subsidiegel den. Ook zal er een lijst moeten komen met Leidse gebouwen die eventueel in aanmerking kunnen komen om de huisvestingsnood van veel instellingen te lenigen. Of de doelmatigheid van de subsi dies gecontroleerd moet worden en op wat voor manier, daar werd de gemeenteraad het gis teravond niet over eens. Een voorstel van Hoekema (D'66) om een welzijnsinspectie in te stel len kreeg evenveel stemmen voor als tegen. Bij een volgende vergadering moet dus nog eens worden bekeken of er een in spectie moet komen die contro leert of daginstellingen hun sub sidie wel goed besteden. Een foto uit 1977, het jaar waarin mejuffrouw Leemans afscheid nam van het Volkshuis. LEIDEN - Op 65-jarige leeftijd is in Amsterdam de oud directrice van het Leids Volkshuis, Joanna Hester Leemans overleden. Mevrouw Leemans is ruim twintig jaar, in de periode 1955 - 1976, werkzaam geweest in het Volks huis. Aanvankelijk als sociaal- cultureel werkster. In 1956 werd zij adjunct-directrice en in 1964 directrice. In 1976 besloot zij die functie om gezondheidsredenen neer te leggen. Wel bleef zij be trokken bij het Volkshuis door het vervullen van enkele organi satorische functies. In 1977 nam zij definitief afscheid en trok zich terug op het landgoed 'Ooster geest' in Warmond dat in het be zit is van haar familie. Mevrouw Leemans, die ridder in de orde van Oranje Nassau was, zal aanstaande vrijdag in War mond worden begraven. Met kennis bijstaan in economische malaise LEIDEN - "Ik hoop niet dat ik te optimistisch ben", zegt dr. ir. A. Scheepmaker. Gesprekspartner prof. dr. W. Brand kan hem slechts enigszins geruststellen: "Ja, dat hangt natuurlijk voorna melijk af van het bedrijfsleven, hè. Het is afwachten hoe da£ er op reageert". Onderwerp van gesprek tussen de twee heren is het 'transferpunt'. Een woord datje in eerste instan tie zou verwachten op de sport pagina's, maar in werkelijkeid heeft het niets van doen met top sporters die van club verwisse len. Op dit transferpunt moet kennis op de universiteit in contact ko men met behoeften van het be drijfsleven. "De universiteit moet de ivoren toren verlaten, zich meer op de maatschappij richten en een bijdrage leveren aan verbetering van het econo misch klimaat in Nederland", zo valt geregeld uit de mond van Scheepmaker en Brand op te te kenen. De meest ideale formule daarvoor is volgens beiden een dergelijk transferpunt, een speciaal bu reau aan de universiteit waar contacten kunnen worden ge legd en in den beginne ook daar bij begeleiding is. Zo ver is het aan de Leidse universiteit echter nog lang niet. Sinds eind vorig jaar opereert al wel de Commissie Contacten Be drijfsleven ("vreselijk eigenlijk, wéér een commissie", verzucht Brand), die nog niet veel verder is dan wat inleidend werk. Scheepmaker en Brand maken allebei deel uit van die commis sie, samen met "gewoon een paar mensen die enthousiast zijn". De kersverse club heeft zich voor alsnog twee doelen gesteld. Ten eerste: kijken wat er binnen de universiteit voor kennis is, dat voor 'transfer' naar het bedrijfs leven in aanmerking komt. Ten tweede: datzelfde bedrijfsleven te interesseren voor de plannen. Ontmoeting Met dat laatste is de commissie al een eind(je) op streek. De Kamer van Koophandel is benaderd en de neringdoenden in de Leidse regio blijken 'in' voor het idee. Ook van die kant is inmiddels een commissie gevormd en be gin maart staat een eerste ont moeting op het programma tus sen beide partijen. "Het kostte weinig moeite om die andere commissie bij elkaar te krijgen. Je kunt daaruit wel con cluderen dat zij er dus kennelijk wel wat in zien", concludeert Brand. Duidelijk is in elk geval al wel dat de universitaire kennis vooral naar het midden- en klein bedrijf zal moeten vloeien. Scheepmaker: "Bij grotere in dustrieën hebben ze meestal wel eigen mogelijkheden voor onder zoek". Behalve inventarisatie van ken nis en praten met het bedrijfsle ven, is er ook met de Technische Hogeschool in Delft het een en ander bekokstoofd. Daar is vori ge week vrijdag al een transfer punt geopend en Leiden mag daarin ook een woordje meespre ken. Brand: "Wij hebben daar ook een loket". Feitelijk komt het er op neer dat bedrijven die in Delft aankloppen eventueel naar de Leidse universiteit kun nen worden doorverwezen. Toch zal de belangstelling voorna melijk van industrie uit de Leid se regio komen, zo verwacht Scheepmaker. Hij baseert zich daarbij op de ervaringen die bij de Technische Hogeschool in Twente zijn opgedaan met een transferpunt. "Wat bleek? De drempelvrees is groter naarmate een bedrijf verder van de Twent se TH was gevestigd". De noodzaak van een universiteit die midden in de samenleving staat, komt vervolgens weer even ter sprake. Scheepmaker: "Met behulp van belastinggeld wordt allerlei onderzoek gedaan. En dat blijft in negen van de tien gevallen binnenskamers. Nu is de economische situatie zodanig dat er gezocht moet worden naar een praktische uitwerking van dat onderzoek. In feite een more le verantwoordelijkheid". Wel staat voor de twee pioniers in bedrijvenland als een paal boven water dat er duidelijke richtlij nen moeten komen. Eén daar van: "Ons hoeden voor oneerlij ke concurrentie om klussen bin nen te halen". Scheepmaker: "Daarnaast moeten we voor alles eerlijk zijn: er hoeft geen winst te worden gemaakt, maar het on derzoek dat gedaan wordt moet wel kostendekkend zijn". Brand: "Andere mogelijkheid is echter Prof. dr. W. Brand (links) en dr. bedrijfsleven bijstaat". ook gesubsidieerd onderzoek". Scheepmaker: "Natuurlijk, er zijn meer bronnen. Het hoeft niet direct op de financiële kant af te springen. Je kunt inderdaad al tijd nog bij het ministerie aan kloppen voor subsidie". Geneeskunde Hoe zit het met de kennis bij de universiteit. Is er eigenlijk wel iets waar het bedrijfsleven wat aan heeft? Scheepmaker: "jazeker. Dat is in het verleden ook al meermalen gebleken. Bij geneeskunde, is bij voorbeeld bepaald onderzoek ge daan. Dat is zeker een weten schappelijke bron, waaruit het bedrijfsleven kan putten. Maar ook: onderzoek op het terrein van de sociale wetenschappen, micro-elektronica, noem maar op". Wel kan er financieel een barrière liggen voor de uiteindelijke si tuatie, waarin de universiteit 'handje-help' is van het bedrijfs leven. De transferpunten die nu draaien bij verscheidene techni sche hogescholen zijn een initia tief van de overheid en zijn ook door het ministerie bekostigd. Daar zal in het Leidse geval geen sprake van kunnen zijn. Scheep- j maker: "Waar het geld vandaan moet komen als het ooit tot een transferpunt komt is nog i de vraag. Nu is het nog zo dat wij als commissie het er echt bij doen. Het is liefdewerk. Wellicht dat als het eenmaal goed loopt er een regeling kan worden getrof fen". Brand: "Aan de andere kant is het natuurlijk wel zo dat enthousiasme al het halve werk I is. En dat enthousiasme, dat is beslist aanwezig". BART JUNGMANN Met stijgende verbazing heb ik uw recente berichtgeving over de ontwikkelingen bij het Haan- strakleuteronderwijs gevolgd. Als een van de vele bewust voor de benadering van Haanstra kie zende ouders, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat de in formatie waarop u deze bericht geving baseert, gekleurd of op zijn best onvolledig is. In het on derstaande zal ik deze informatie trachten aan te vullen of recht te zetten. Hierbij zal blijken dat met name enkele interpretaties van feiten door uw redactrice Saskia Stoelinga ook anders zouden kunnen luiden. Ie. Een aantal ouders heeft inder daad besloten hun kinderen van de Haanstra kleuterschool terug te trekken in verband met de plannen van het bestuur om een eigen volledige basisschool te stichten. Er is echter geen sprake van het verdwijnen van een kleu terklas: de kleuterschool draait als vanouds met drie klassen. Een effect van een en ander is wel dat de wachtlijst voor deze school aanmerkelijk korter is ge worden. 2e. Blijkens de inmiddels verza melde handtekeningen staan on geveer 60 ouders of ouderparen achter het voornemen van het bestuur ten aanzien van de nieuw op te richten basisschool, terwijl slechts 25 ouders het met deze zaak niet eens zyn. 3e. Het Haanstrabestuur beschikt in het gebouw van de kweek school over een goede akkomo- datie voor een basisschool; de huisvestingsproblemen die een aantal binnenstadsscholen he laas hebb0ll zijn daardoor voor de nieuw te stichten Haanstraba- sisschool wat minder nijpend. 4e. Voor een aantal ouders is de keuze tussen Langebrug of Ra penburg in belangrijke mate me de bepaald door het feit dat de Haanstradependance aan de Langebrug een kontinurooster hanteerde in tegenstelling tot het Rapenburg. In tegenstelling tot wat uw krant suggereert is het samenwerkingsexperiment niet het enige argument voor een groot aantal ouders geweest, zij het wel een belangrijk argument. 5e. Ongeacht de vraag of men de Haanstrabenadering positief of negatief ervaart, iedere bewust kiezende ouder zal met een beetje moeite de door Saskia Stoelinga op streven na dood verklaarde "Haanstra-identiteit" middels een bezoek aan deze en een andere kleuterschool kun nen waarnemen. Uw redactrice heeft deze moeite blijkbaar nog niet genomen. Op de overige slordigheden en on juistheden in uw berichten wil ik hier verder niet ingaan, deze kunnen worden veroorzaakt door de grote tijdsdruk waaron der kranten nu eenmaal gemaakt moeten worden. Voor "achter grond" informatie lijkt mij ech ter een betere en veelzijdigere in- formatie-inwinning door u in het belang van uzelf, uw krant en uw lezers. T. Pulles Vreewijkstraat 24 Leiden Uit hoofde van mijn functie aan de Haanstra Kleuterschool heb ik de samenwerking tussen de Lu cas van Leyden lagere school en onze school van dichtbij meege maakt. Om deze reden Ujkt het met dan ook zinvol om naar aan leiding van het laatst verschenen artikel van Saskia Stoelinga (16 januari jl.) te reageren. Halve waarheden en onjuistheden op gekleurde wijze beschreven kun nen de lezer in verwarring bren gen. Met betrekking tot het arti kel kan ik het volgende constate- in tegenstelling tot hetgeen in het artikel voorgesteld wordt, is de belangstelling van ouders voor een eigen Haanstra Basis school groot. De kleuterschool draait nog steeds met drie klassen en het leerlingenaantal neemt toe. De plannen van het Haanstra be stuur om zelf tot het stichten van een Haanstra Basisschool over te gaan, met als lokaliteit het Ra penburg zijn juist. Hoe kan men schrijven dat het Haanstra be stuur welke de Haanstra gedach te wil voortzetten in die eigen ba sisschool, de ouders in de kou laat staan. Welke prioriteiten worden door de ouders van de kleuters van de Langebrug gesteld? Is dat het continu-rooster, of zijn dat on derwijsinhoudelijke zaken? Tot slot de oryuisheid met be trekking tot de wet op het basis onderwijs, welke in 1984 van kracht zou zijn valt op te merken dat 1984 1985 moet zijn, waarbij we zeker als school nog vier jaar dispensatie krijgen. We hebben dus tot 1989 de tijd om onze iden titeit nog duidelijker te maken. Laat vooral duideiyic zijn dat wy de volgende Haanstra ideeen be langrijk vinden. De sfeer waarin het onderwijs wordt gegeven wordt als erg belangrijk gezien. Een veilige omgeving geeft het kind de kans om te ontdekken en zich verder te ontwikkelen. Het kind staat centraal in zijn wereld. Voortvloeiend uit ons mens beeld proberen wij het kind te begeleiden om een flexibel zelf standig functionerend mens te worden, die aandacht en waarde ring heeft voor alles om hem heen. W. van Weeren, hoofdleidster van de Haanstra kleuterschool, Rapenburg 129, Leiden. Als ouder van een kleuter op de Haanstra kleuterschool (Rapen burg) wil ik graag een aanvulling geven op het artikel van Saskia Stoelinga, waarin zij haar me ning geeft over het Haanstra-Lu- cas van Leyden experiment; ik mis daarin een paar naar mijn idee positieve dingen, die óók tot de achtergrond informatie beho ren. Ik denk wel, dat het Haan stra Bestuur van 1978 zich goed had moeten realiseren wat de consequenties konden zyn van een experiment met een gemeen teschool, dat is m.i. niet voldoen de gebeurd. Natuurlijk is de Haanstra-Langebrug-klas bij de juf en bij elkaar gebleven, kinde ren haal je niet uit elkaar omdat volwassenen het niet eens zijn. Maar nu: de Haanstra kleuter school (méér dan 100 jaar oud) zou verdwijnen als er niet óf sa men gegaan wordt met een be staande school óf een eigen Haanstra lagere school wordt op gericht. Is het dan zo vreemd dat ouders, die zich deze keuze reali seerden, zelf het initiatief heb ben genomen om een Haanstra lagere school op te richten. Een ieder verwacht daar nl. hetzelfde van als de kleuterschool nu te bieden heeft: goed onderwijs, dat kennelijk velen aanspreekt (wachtlijst!), een goede sfeer én een aantrekkelijk gebouw op een goed bereikbare plek in de bin nenstad-zuid. Ieder is vrij in zijn schoolkeuze, of het nu 'n open bare, prot. chr., r.k., vrije school of een Montessori (ook in oprich ting) school is. Ieder wil datgene wat zij/hij het beste vindt voor haar/zijn kind en bekijkt daartoe de mogelijkheden. Leiden heeft méér dan 100.000 inwoners, is het dan niet mogelijk een Haan stra lagere school op te richten juist in dat deel van de stad? Bo vendien de combinatie Haanstra- kleuteronderwijs (en lager on derwijs) én Haanstra Kweek school (die opleidt voor beide ty pen onderwijs) is uniek. Ligt het niet voor de hand om op die plek waar al sinds mensenheugenis een kleuterschool is gehuisvest, in de vrij komende ruimten van de kweekschool, een lagere school te stichten? Velen zullen zich, denk ik, uit hun jeugd de sfeervolle speelplaats, de mu ziektent en de oude kastanje boom herinneren. Wanneer komt er nu een kolommetje van Saskia Stoelinga over de inzet van al die ouders die proberen de kwalitei ten die ze zo waarderen in de be staande kleuterschool ook te ver wezenlijken in een eigen lagere school. I.W. Lambrechtsen-Van Essen, Langebrug 32, Leiden. Naschrift: Het is mij nog steeds niet duidelijk in wat voor een opzicht het Haanstra-onderwijs verschilt van het onderwijs dat op andere kleuterscholen in Leiden wordt gegeven. Ook het stencil "Haan stra-identiteit" dat de school mij heeft verstrekt geeft daarover geen duidelijkheid. Holle frasen als "Het Haanstra-onderwijs is erop gericht het kind te stimule ren in zijn eigen ontwikkeling, daarbij worden zijn eigen tempo en niveau waarin dit plaats vindt als heel belangrijk gezien" of "Het Haanstra-onderwijs richt zich niet alleen op het individu, want het kind ontwikkelt zich met de ander", zeggen mij niets. En ook de ouders van de kinde ren op de Langebrug hebben die identiteit niet ontdekt. Zelfs de Haanstra-leidster, die mee is ge gaan naar de kleuterschool "De Boterbloem" kon in alle eerlijk heid geen specifiek kenmerk van een Haanstra-kleuterschool noe men. Over hoe groot de belangstelling is voor een eigen Haanstra-basis school wordt uitermate geheim zinnig gedaan. In een gesprek met een van de leidsters van de Haanstra-kleuterschool (14-l-'82) vroeg ik hoeveel handtekenin gen er inmiddels waren verza meld. Ik liet zelf het getal vijftig vallen. (Gehoord van diverse mensen die het konden weten). De woordvoerster verklaarde mij het niet te kunnen vertellen. Na ruggespraak te hebben gehou den meldde zij, dat ik mij ook niet in verbinding hoefde te stel len met het bestuur want die wa ren op vakantie. Zij zou my die zelfde dag nog terugbellen over het "juiste" aantal. Tot op heden niets vernomen. Over de vraag of de vrijheid van onderwijs zo ver moet gaan dat elke groepering die iets anders denkt over bepaalde onderwijs methoden of opvoeding ook een eigen school moet stichten valt te twisten. Ik wilde in het artikel alleen duidelijk maken dat leer lingen, gebouwen en geld in deze tyden schaars zijn. SASKIA STOELINGA. graag willen reageren op dat stukje Leidse stadsrubriek van 20 januari ("Lefgosertjes" spra ken in over speelgelegenheid aan de Bernhardkade, Leiden- Noord). Ik kan best begrijpen waarom de dertienjarige Remco de Haas heeft gezegd: "Als die speelgelegenheid er pas over drie jaar komt, heb ik er niets Want ongeveer twaalf jaar geleden ging zijn oudste broer met myn zoon in de krant voor speelgele genheid. Kun je nagaan. Mijn zoon was toen dertien jaar en nu vijfentwintig. We zijn al jaren verder en er is nog niets gebeurd. Daarom wil ik de burgemeester en wethouders vragen: Waarom pas in 1983 beginnen? Waarom niet gelijk? Kijk, in 1983 zijn Remco en zijn vriendjes vijftien jaar. Of denken ze: Ach jullie kinderen komen misschien wel aan de beurt? Of moet er gewacht worden tot deze kinderen gekke dingen gaan doen? Daarom vraag ik: Burgervader en wethouders, waar zijn jullie mee bezig? Mevrouw Willemse, Willem de Zwijgerlaan 223a, Leiden

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4