Magere deling Fides Pacta LMHC pakt Zuidhollandse z aal li ockeytitel Brill springt officieus wereldrecord Nederlaag De Danaïden Open Duitse bewijst laag niveau van Nederlands tafeltennis MAANDAG 25 JANUARI 1982 Sport PAGINA 13 LEIDEN LMHC is zater dagavond zaalhockey- kampioen in de eerste klasse Zuid-Holland ge worden. De Oegstgeester ploeg versloeg Groen Geel en Victoria. Nog voordat de competitie geheel is af gewerkt kon daardoor de derde zaaltitel in succes sie worden gevierd. Het treffen met Groen Geel werd aangegaan zonder de strafcor nerspecialist Joan van Marwijk Kooy. Hierdoor werd voor een andere tactiek gekozen en wel de man-to-man verdediging om via snel aanvalsspel proberen toe te slaan. De ruststand voor LMHC 2-0 door Dirk Drijver en een strafcorner benut door Roelant Oltmans. Het werd eerst nog 2-1 voordat LMHC uitliep naar 5—1, door treffers van Paul v.d. Meer en Wouter Eyckenhout (2). Groen Geel scoorde nog eenmaal voordat Roelant Oltmans de uit eindelijke 6-2 zege liet aanteke- Het kampioenschap werd behaald tegen het Rotterdamse Victoria dat op de tweede plaats stond. De start was overweldigend door doelpunten in de eerste minuten van Dirk Drijver en Herman Har- tevelt: 2-0. Leiden dat verdedi gend speelde ving de Rotterdam mers goed op en had in Robert Banckert een geconcentreerde sluitpost. De ruststand was 3-0 door een doelpunt van Paul v.d. Meer. De strijd leek beslist toen door v.d. Meer en Hartevelt weer werd gescoord. Victoria kwam echter terug tot 5-3. De Rotter dammers presten nog meer door hun keeper in te wisselen voor een aanvaller. Wouter Eycken hout zorgde voor opluchting en maakte 6-3 wat de einduitslag was en het kampioenschap bete kende. In de tweede klasse A won Fores- cate van koploper Leonidas met 6-5. In een gelijkopgaande wed strijd werden de doelpunten van de Voorschotenaren hoofdzake lijk gescoord via strafcorners die werden verzorgd door Peter-Jan Rubingh en Jelmer Siersema. Forescate staat nu nog een punt achter op Leonidas. De volgende tegenstander voor Fo rescate was Alecto. De Leider dorpers hadden aanvankelijk succes door fel te storen. Het was toch Forescate dat de leiding nam. Een fraaie combinatie tus sen Michiel Kruidenier en Hans Hartgers zorgde voor 1—1. De ruststand was 3-1 voor Foresca te. Alecto kwam prima terug en kwam op 3-3 door strafcorners van Robert Kruidenier. De over moed kreeg bij Alecto de over hand en opdrachten werden ver geten waardoor Forescate alsnog ruim won met 6-3. Alecto speelde eerder op de avond een spannende wedstrijd tegen het Voorburgse Cartouche die met 5—4 werd gewonnen. Marco Koeken werkte voor de Leider dorpers de achterstand weg: Op de foto het kampioensteam van LMHC. Staand van links naar rechts Roelant Oltmans (trainer-coach), Wouter Eyckenhout. Joan van Marwijk Kooy, Herman Hartevelt, Diederik Klop en Dirk Drijver. Zittend: Peter v.d. Meer, Edwin Dekker (aanvoerder), Robert Bancken en Paul v.d. Meer. 1—1. De wedstrijd ging gelijk op wat goed werd geïllustreerd door de 3-3 stand in de rust. Alecto- treffers van de broers Michiel en Robert Kruidenier. Twee minu ten voor tijd benutte Robert Kruidenier de strafbal die tevens de winnende treffer voor Alecto betekende. Roomburg speelde in dezelfde poule ook twee wedstijden en kwam met goed zaalhockey en twee overwinningen goed voor de dag. De wedstrijd tegen Car touche werd met 9-2 gewonnen. De Roomburg-formatie had weer de beschikking over routinier Nol van de Drift die voor rust en vertrouwen in de verdediging zorgde. De aanval Üep uitste kend en via mooie combinaties kwamen de veelal velddoelpun- ten tot stand. De Leidenaars kwamen in het tweede duel een bijzonder gemo tiveerd Zoetermeer tegen, dat al le zeilen bijzet om de de dreigen de degradatie te ontlopen. De aanvallen van Roomburg waren echter te sterk. Met name Juijen van Aken was bijzonder op dreef met drie treffers op rij en droeg bij tot de 6-3 winst voor Room burg. In de derde klasse verloor Noord- wijk de aansluiting met de kop door met 5—1 te verliezen van VCL. Rijswijk gaat nu aan de lei ding dat 3-3 speelde tegen Noordwijk waar Naud Hekkens. Max de Vnes en Paul Rubingh de doelpunten maakten. Dames De dames van Roomburg behaal den tegen Klein Zwitserland een gelijkspel (2-2). In een rommeli ge wedstrijd maakte Bonnie Montanus het Leidse velddoel- punt en Joke van der Drift scoor de uit een strafcorner. Tegen het uitstekend zaalhoc- keyende Kieviten maakte Room burg niets klaar. De voortduren de druk op het Leidse doel werd beloond met acht doelpunten voor de Wassenaarse dames die hoofdzakelijk scoorden uit straf cornersituaties. Tegen de hoge en harde push had doelvrouw Loes de Vries geen verweer. Els Reinders en Bonrue Montanus scoorden tegen. LMHC verloor ook van Kieviten en wel met 4-3. Leiden stond nog voor met 2-0 (Martine Bal en Gemma van Schaik) maar raakte de concentratie kwijt door on derling onbegrip Kieviten speel de in de tweede helft sterker en won verdiend door een treffer in de laatste seconde. Leiden trad in de tweede wedstrijd aan tegen Ring Pass dat felle po gingen ondernam om van de laatste plaats te komen. De Delft- sen sleepten door de 3-3 uitslag een puntje uit het vuur. Na 10 mi nuten stond het voor Ring Pass 2-0. Wakker geschud maakte Gemma V. Schaik en Hetty Bon- ga gelijk voor LMHC. Alexandra Rooyaards trof nog eens doel voordat Ring Pass de dik ver diende gelijkmaker maakte. Forescate speelde tegen koploper Hudito in de tweede klasse A een aardige wedstrijd maar verloor met 10-4. Tegen Noordwijk had den de Voorschotense zaalhoc- keysters het moeilyk en verloren met 8-2. Noordwijk had in Ale xandra van Kan en Renate v.d. Bent met ieder vier goals de schutters. Noordwijk speelde eerder gister avond tegen Groen Geel en ver loor die wedstrijd kansloos met 7-0. LEIDEN In de overgangsklasse van de zaalkorfbalcompetitie behaalde Fides Pacta een uiterst mager gelijkspel tegen Stanfries. Pas in de laatste minuut wist de Leidse ploeg de gelijkmaker te scoren. Tegen koploper Die Haghe heeft De Danaïden wederom geen kans gezien de nodige punten te verzamelen. In Den Haag verloor De Danaïden met 12-8. Per- nix won zeer gemakkelijk van Excelsior (3-9) en omdat TOP van Albatros won (10-4), is de Leidse titelkandidaat langzamerhand op fluweel komen te zitten. Fides Pacta-Stanfries 9-9 (4-4). Het visitekaartje dat Robin Somme- ling aan het begin van de compe titie had afgegeven door in elke wedstrijd zonder veel inspan ning tot scoren te komen, is in middels al zo vergeeld, dat het tijd wordt aan een vervanging te denken. In elk geval "paste" de wissel die coach Gerard Bos toe paste in het beeld van de wed strijd en kon die, gezien Somme- lings prestatie, niet anders dan logisch genoemd worden. Hen- nie Piket durfde opvallend ge noeg langzaam maar zeker uit de schaduw te komen van zijn op al le fronten falende vakgenoot. Ook Patricia Gottmer hervond zich zelf meer en meer en beves tigde dat met een uiterst fraaie treffer (5-4). Vooral Fides' eerste aanvalsvak had grote problemen om de korf te vinden. Maar omdat Stanfries daar ook veel moeite mee had duurde het tot de 24e minuut voor er een vakwissëling tot stand kwam (1-1). In de laatste 5 minuten echter vie len de doelpunten als rijpe appe len: 4-4: In de tweede helft veroverde Fides door toedoen van Patricia Gott mer en Hennie Piket een 6-4 voorsprong, maar moest daarna toezien dat Stanfries via 6-6 naar 6-9 wegliep. In de laatste zeven minuten zag Fides Pacta kans om uit een diep dal te klauteren. Dick Ondrwater zorgde voor de aansluittreffer (7-9), waarna Hen nie Piket op uitstekende wijze gesteund door de inmiddels voor Robin Sommeling in het veld ge komen Ronald van der Velde de stand in evenwicht trok: 9-9. Doelpunten: Hennie Piket 4x, Nico Pikaar, Robin Sommeling, Dick Onderwater 2x en Patricia Gottmer. Die Haghe-De Danaïden 12-8 (7-3). Die Haghe legde de basis voor de overwinning tussen de vijftiende en tweeëntwintigste minuut. De voor de korf opererende Hage naars met Herman Hulsman als scherpschutter liepen toen weg van 1-1 naar 6-1. De Danaïden zag in de tweede helft geen kans dit gat te dichten. Wel hadden de blauwwitten een kleine opleving, toen Hans van der Leek en Jeanet Smit de stand via 9-3 tot 10-7 terugbrach ten. Maar op het moment dat De Danaïden terug in de race leek gekomen, stelde Die Haghe de zege veilig. Doelpunten: Eric Pe ters 2x, Annemarie van Dijk, Hennie Devilee, Hans v.d. Leek 3x en Jeanet Smit. Excelsior-Pernix 3-9 (1-5). Makke lijker dan verwacht wist Pernix de moeilijke uitwedstrijd tegen Excelsior in een klinkende over winning om te zetten. Direct van af het begin creëerde Pernix een grote druk op de Delftse verdedi ging, die na 10 minuten door de knieën was gegaan. Ook Pernix' tweede aanval vond gemakkelijk de korf (0-4). Pas tegen het eind van de eerste helft wist Excelsior tegen te sco ren, een doelpunt dat weer direct door Pernix werd beantwoord. In de tweede helft had Excelsior geen enkel geloof meer in de goe de afloop. Pernix kwam dan ook via een 1-8 tussenstand uit op een 3-9 overwinning door doel punten van: Kees Hortensius, Kees Brokaar 2x, Janneke Mul der, Peter Kuipers 2x, Carla Kui pers en Janko Breedveld 2x. TOP-Albatros 10-4 (6-3). Ondanks de afwezigheid van de Van Ker- kums verbeterde TOP haar posi tie op de ranglijst dankzij een duidelijke overwinning op Alba tros. De Sassenheimers kwamen goed uit de startblokken en beza ten na 7 minuten al een 4-0 voor sprong. Daarna kwam Albatros wat beter in haar spel, maar bij de stand 5-3 wist Wilma Kühn TOP over het dode punt te zet ten. In de tweede helft had TOP geen enkele moeite meer met Alba tros. Doelpunten: Anne v.d. Zaag 5x, José v.d. Berg, Bert Staal, Ka rin Baak, Hans Oudshoorn en Wilma Kühn. Sperwers-Zuiderkwartier 10-8 (6- 4). De vraag of de inbreng van een verse aanvaller Zuiderkwar tier de overwinning gebracht zou hebben, zal altijd onbeantwoord blijven. Wat telt is alleen het re sultaat na 60 minuten korfbal. Nu, de 6-8 voorsprong van de geelblauwen, die door goed korf bal was bereikt, werd in de laat ste fase van de wedstrijd door Sperwers omgebogen in een 10-8 stand, zodat een voor het grijpen liggende overwinning als nog aan de neus voorbij ging. Doel punten: Dirk Jan de Kreek 4x, Dirk Derksen 2x, Toos van Dam en Kikky van de Mark. Ons Eiland-Vriendenschaar 5-6 (3- 2). Pas in de laatste fase van de wedstrijd werd het duel tussen beide ploegen nog enigszins het aankijken waard. De spanning vormde toen een redelijke com pensatie voor het teleurstellende spel. Ons Eiland kon in de laatste 10 mi nuten van de wedstrijd de 5-4 voorsprong niet handhaven en moest toezien dat Vrienden schaar onverdiend voorbij ging. Doelpunten: Rob Hasselbach 2x, Huib Hasselbach, Madeion Mar tens en Olga Soedan. duel met Stanfries scoren voor Fides Pacta. Rechts kijkt Janneke Verlind (Foto Holvast) Carolien Braggaar en Tesse Burghouwt. De Algemene-ADO 8-3 (2-1). Zes punten uit de vier laatste wed strijden hebben De Algemene geheel buiten degradatiezorgen geplaatst. Na een aanvankelijk zeer moeilijk begin, zag de Leid se ploeg kans in de tweede helft met scherp te schieten. Doelpun ten: Wim van Vliet 4x, Ruud van Vliet 2x, Hennie Rusman en Wil ma Sinteur. GERT GRESSIE Crescendo-DKC 6-7 (5-4). Gebrek aan een afmaker kostte Crescen do in de tweede helft de verdien de overwinning. Een in het begin van de tweede helft opgebouwde 6-4 voorsprong moest worden in geleverd, omdat Crescendo's tweede aanvalsvak niet tot sco ren kwam. De doelpunten die bijna allemaal tussen de 20ste en 30ste minuut van de eerste helft vielen werden gescoord door: Ria Baak 2x, John Huigsloot 2x, EDMONTON (ANP) - De Ca nadese Debbie Brill heeft za terdag bij indoor atletiek wedstrijden in Edmonton het officieuze wereldrecord hoogspringen voor dames verbeterd. Debbie Brill sprong 1,99 meter en verbe terde daarmee het record, dat sedert 17 februari 1979 (Boedapest) op naam van de Hongaarse Andrea Matay stond, met één centimeter. Debbie Brill leverde in Ed monton een prestatie van formaat. De 28-jarige Cana dese, die vijf maanden gele den het leven schonk aan een zoon, had een jaar lang niet aan wedstrijden deelge nomen en was pas weer kort in training. De avond tevo ren had zij deelgenomen aan wedstrijden in Los Angeles, waar zij met een sprong van 1,96 meter haar persoonlijk record reeds verbeterde. Tijdens nationale indoor-atle- tiekwedstrijden in Los An geles zijn nog twee officieu ze wereldrecords gebroken. Stanley Floyd kwam op de vijftig yards tot 5.22 sec. Het oude record was sinds 1978 in handen van Houston McTear. Even later legde Mary Decker de mijl af in 4.24.6. Het oude record was van Francie Larrleu, die in 1975 tot 4.28.5 kwam. Beurskens De Nederlandse marathon kampioene Carla Beurskens is in de eerste marathon van Osaka voor dames als twee de geëindigd. Zij noteerde een tijd van twee uur, 34 mi nuten en 14 seconden. Win nares werd de Italiaanse Ri ta Marchisio in 2.32,55 uur. De overwinning van de volko men onbekende Italiaanse Rita Marchisio (32) was een verrassing. Temeer daar zij voor de eerste maal deze af stand liep. Twee-en-een-hal ve kilometer voor de finish sprintte Marchisio weg van haar tegenstandster, de Ne- Marathonkampioene Carla Beurskens kwam in Osaka als tweede over de finish in de eerste marathon, die ooit in de Japanse stad werd georga niseerd. Zij liet een tijd van 2 uur, 34 minuten en 14 seconden voor zich afdrukken. Zuidafrikanen Bij een internationale veld loop in Breda, die een over winning opleverde voor de Belg Miel Puttemans, kwa men gisteren twee Zuidafri- kaanse lopers aan de start. Victor Leidenberg en Jo- hann DafTui eindigden ach ter Puttemans respectieve lijk als tweede en derde. Het Zuidafrikaanse tweetal was niet gerechtigd in Bre da te starten omdat de Inter nationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) Zuid-Afri ka als lid van deze organisa tie heeft geschorst wegens de apartheidspolitiek in dit land. "Het was natuurlijk fout dat de Zuidafrikanen zijn gestart", wist Bart Kap- penburg, de secretaris van de KNAÜ. "De twee werden zaterdagavond bij de orga nisatoren gemeld. De voorzitter van het organi satie-comité heeft hen geac cepteerd omdat hij in de me ning verkeerde dat Zuid- Afrika internationaal alleen is uitgesloten van deelne ming aan de Olympische Spelen", sprak Kappenburg. "Wanneer de inschrijving normaal via het bondsbu- reau was gelopen was dit nooit gebeurd. De KNAU be treurt de gehele gang van za ken", aldus Kappenburg, die verder verklaarde dat het bestuur van de KNAU de zaak nog verder zal onder zoeken. Twee Nederlandse atleten hebben zich gisteren in Dortmund gekwalificeerd voor de Europese indoor kampioenschappen die in maart in Milaan worden ge houden. Nadat eerder dit seizoen middenafst ands loopster Elly van Hulst de li miet al scoorde, slaagden in West-Duitsland Marcel Kla- renbeek en Klaas Lok ook daar in. De prestatie van Marcel Kla- renbeek uit Soest was een indrukwekkende. Nog nooit eerder liep een Nederlandse atleet een tijd van 21,2 se conden op de 200 meter in door. De limiet was 21,6 se conden. KIEL (ANP) - De open Duitse ta- feltenniskampioenschappen hebben voor het Nederlandse ta feltennis weinig reden tot opti misme voor de nabije toekomst opgeleverd. Zonder Bettine Vrie- sekoop, die aanvankeUjk als eer ste was geplaatst maar afschreef omdat het toernooi in Kiel niet paste in haar voorbereiding op de top-12, bleek andermaal dat het Nederlandse ping pong-team internationaal nog weinig voor te stellen heeft. In de individuele strijd werden de heren kansloos in de eerste ronde uitgeschakeld. Bij de dames bereikte uitslui tend Steficn van Gennip nog de tweede ronde. Henk van Spaiye verloor in de eer ste ronde naar verwachting van de sterke Japanner Saito (0-3), zijn broer Jaap stelde danig te leur door van de Westduitser Erdmann te verliezen. René Hy- ne, die in de landenwedstryden opviel met uitstekende scores te gen Oostenryk en Zuid Korea, had weinig verweer op het spel van de Westduitse kampioen Pe ter Stellwag. Met 21-15, 21-19 en 21-15 werd de Amsterdam mer in de eerste ronde uitgescha keld. De finale by de heren was een Tsjechische aangelegenheid. Josef Dvoracek, veertiende op de Europese ranglyst, behaalde de titel door zijn hoger genoteer de landgenoot Orlowski in dne games te verslaan. By de dames waren de Zuidkore- aanse dames superieur. De Euro pese top, die met uitzondering van Vnesekoop en de Russin Po- pova in Kiel aanwezig was, speel de geen rol van betekenis Alleen de 13-jange Olga Nemes, de scholierenkampioene van Euro pa, had een stevig antwoord op de Aziatische overmacht. Het Roemeense talent sneuvelde pas in de eindstrijd. De Zuidkore- aanse An Hae Sook, 29ste op de wereldranglijst, maakte de Roe meense er op attent dat haar spel nog verre van volmaakt is, 21-5, 21-9. 21-17. Het Nederlandse damestrio figu reerde in de enkelstryd. Sandra de Kruiff won in de voorronde met 3-0 van de Deense Hauth, om in de openingsronde gekop peld te worden aan Ilona Uhliko- va De geroutineerde Tsjechi sche won simpel met 21-14, 21-10, 21-8. Ellen Bakker, de 14-jange dochter van coach Gerard Bakker, vond haar Waterloo in het duel met de Zweedse Christina Nillson (2-3) en Stefien van Gennip kwam re latief het verst In de voorronde versloeg de Leidse de Italiaanse Zampini. In de eerste had ze een bye omdat de Zuidkoreaanse Lee Soo Ya (derde tydens het jongste WK) door een blessure niet achter de tafel verscheen In de tweede ronde verloor de Scyl- la speelster met 1-3 van Branka Batinic. de Joegoslavische num mer twee achter Gordana Perku- chin. De uitslagen van de finales Dames enkel Ann Hae Sook (ZKo - Olga Nemes (Roe.). 21-5. 21-9. 21-17. Heren enkel Josef Dworacek (T*j- Milan Orlowski (Tk|.), 21-14. 21-17, 22-20 Dames dubbel Ann Hae Sook/Hwang Nam Sook (ZKo - Judith Magos/Ge- bnella Szabo (Hon.) 21-14, 21-17, Day (GBr - Mikhael AppelgrervTrik Lindh(Zwe)21-10. 21-12. 21-11 Gemengd dubbel Jmdnch Pamkv/Ma ne Hrat hova (Tl) - Milan Orlowski/ Ilona Uhlikova (Tzj.) 21-10, 14-21. 21-14.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13