Hardere acties munitietreinen Conflict nog onopgelost CNV verliest geding over loonmaatregel MiMeidtescherrning duurder Den Uyl: niet weer eenmalige uitkering Aantal bommeldingen groeit "Ziektegeldkwestie is kabinetscrisis waard Stappen tegen verrijking via Cyprus? Spookgeiuid waterleiding obsessie Pseudo-arts gepakt na hulp in vliegtuig Uitlatingen topman CPB vallen slecht Bijdrage energiediscussie 25 miljoen VRIJDAG 22 JANUARI 1982 Binnenland pagina DEN HAAG (GPD) - Het Christelijk Nationaal Vakver bond (CNV) heeft op alle punten het kort geding tegen de staat over de onrechtma tigheid van de loonmaatregel verloren. Rechtbankpresi dent mr. M. R. Wijnholt vond dat een beroep van het CNV op de conventie van de inter nationale arbeidsorganisatie faalde, omdat deze conventie door ons land nog niet is on dertekend. Volgens de presi dent is minister Den Uyl in redelijkheid tot zijn oordeel gekomen. Ook een beroep van net CNV waarin het stelde dat voor het treffen van de loonmaatregel eerst de Sociaal-Economi sche Raad en de Stichting van de Arbeid hun oordeel kenbaar moet kunnen m^- ken, werd door mr. Wijnholt afgwezen. „Het ontgaat me hoe dit alle maal kan. Ik sta perplex. Zo mag het parlement nu alle cao-bepalingen afbreken, want er is geen recht". Dat zei direct na de uitspraak een verbitterde CNV-voorzitter Harm van der Meulen. Hij voegde er meteen aan toe, dat hij in geen geval zal oproepen tot burgerlijke ongehoor zaamheid. Van der Meulen zei, dat de pre sident kennelijk niet op de hoogte is van de procedures rond de adviesaanvragen van de regering aan de Sociaal- Economische Raad en de Stichting van de Arbeid. In het vonnis zegt mr. Wijnholt hierover, dat de regering niet verplicht is advies te vragen aan de SER en de Stichting van de Arbeid. Wel zegt hij, dat het CNV niet zonder re den heeft geklaagd dat beide organen van het bedrijfsle ven weinig tijd is gegund. „Daarbij dient te worden be dacht dat op 9 december het overleg met de sociale part ners is mislukt en dat de loonmaatregel vóór 1 januari in de Staatscourant moest verschijnen", aldus het von nis. De wet schrijft de minis ter niet voor om advies in te winnen. Die verplichting be staat volgens het vonnis al leen maar voor SER en Stich ting van de Arbeid bij het kenbaar maken van hun zienswijze Het is de rechtbankpresident opgevallen, dat het CNV zich niet heeft beroepen op feiten en omstandigheden - in het bijzonder niet op het oordeel van gezaghebbende econo men - waaruit zou kunnen worden afgeleid dat het ne men van de loonmaatregel een daad van willekeur is ge weest. Algemeen bekend is dat de lange periode van eco nomische neergang en de daarmee gepaard gaande zeer grote werkloosheid ingrij pende maatregelen noodza kelijk maken, aldus het von- Op grond hiervan komt recht bankpresident mr. Wijnholt tot de slotsom dat minister Den Uyl in redelijkheid tot het oordeel heeft kunnen ko- men „dat het belang van de nationale economie het ne men van maatregelen ten aanzien van het peil van de loonkosten in samenhang met andere maatregelen ver eist". „Zo wordt het voor de vakbe weging moeilijk om door te gaan. Door dit vonnis wordt de wrevel die bestaat tussen werknemers, werkgevers en regering niet opgelost. We modderen op dezelfde wijze maar weer verder. Duidelijk is nu wel dat als het gaat om aantasting van cao's je een beroep op de rechter wel kunt vergeten", aldus CNV- voorzitter Harm van der Meu len. DEN HAAG (GPD) - Het kabinet zal dit jaar niet opnieuw de groep van de echte minima een eenmalige uitkering kunnen verstrakken. Volgens minister Den Uyl (sociale zaken en werkgelegenheid) heeft het kabinet onvoldoen de geld beschikbaar voor deze extra tegemoetkoming. Bij het debat over de begroting van zijn departement zei de bewinds man dat het beschikbare geld ge bruikt moet worden om de terug gang van alle minima te beper ken tot 1 procent. Den Uyl zei dat de overheid voor een ..enorme inspanning" staat om deze doelstelling te verwe zenlijken. Hij weigerde om zich op dit moment al neer te leggen bij het feit dat voor de „echte mi nima" een extra uitkenng nodig zou zijn. Een motie van de WD'er De Korte, die om zo'n GRONINGEN (GPD) Naarmate het munitietransport vordert, worden de acties erte gen grimmiger, neemt het aantal bommeldingen toe en wordt de overlast voor het personenvervoer groter. NS heeft de overheid om garanties gevraagd voor een veilige voortzetting van het transport op Nederlands grondgebied. Voorlopig vindt NS dat het personeel op de treinen tussen de Groninger Eemshaven en de Duitse grens geen onverantwoorde risico's loopt. Staatssecretaris Van der Doef (ver keer en waterstaat) verklaarde gisteravond dat de overheid ga rant staat voor de veiligheid van het transport dat volgens hem binnen aanvaardbare risico's verloopt. Hij zei dat de actievoer ders op dit moment afschuwelij ke risico's nemen door levens in gevaar te brengen. „De grenzen van wat toelaatbaar is, hebben de activisten allang overschreden", aldus Van der Doef dié gisteren met alle bij het transport betrok ken partijen overleg voerde over de recente ontwikkelingen. Ook gisteren ondervond het goede ren- en reizigersvervoer veel hin der van protestacties tegen het munitietransport voor het Ame rikaanse leger. Bommeldingen en het onklaar maken van bevei ligingsmechaniek bij overwegen zorgden voor grote vertragingen. Na anonieme bommeldingen kwa men gisteravond de negende en tiende munitietrein tot stilstand in respectievelijk Zwolle en Meppel. Na twee uur konden bei- de transporten verder. Op een baanvak in de buurt van Zwolle werd een verdacht voorwerp ge vonden,, dat zou worden onder zocht. Echte bom De rijkspolitie houdt er „terdege rekening mee" dat het pakket dat gistermorgen op het baanvak Duiven-Westervoort onder Arn hem tussen de rails lag een echte FNV en CNV onwrikbaar 99 UTRECHT (ANP/GPD) - De kor ting op het ziekengeld moet hoe dan ook van de baan en dat is de FNV een kabinetscrisis waard. De acties gaan door ook al zou het de regering Van Agt de kop kosten. Die conclusie trekt de FNV-vakbondskrant uit een se rie gesprekken met voorzitters van elf toonaangevende FNV- bonden zoals de Industriebond, Bouwbond, Dienstenbond en Voedingsbond. Cees Schelling van de Voedings bond bijvoorbeeld zegt in de vakbondskrant dat de vakbewe ging zich niet moet laten chante ren met een crisis in Den Haag want dan kan de vakbeweging de acties net zo goed laten. Als het kabinet valt door massaal verzet is dat z'n eigen zaak, meent Arie Groenevelt, voorzit ter van de Industriebond. "Dan moeten ze maar niet van die on zalige dingen bedenken". Bij an dere collega-bondsvoorzitters zijn soortgelijke geluiden te ver nemen. Voorzitter Leo Ester van de Indus triebond CNV heeft in een brief aan de kaderleden van de bond opgeroepen tot protestacties te gen wat hij noemt het monddood maken van de vakbeweging door WEERRAPPORTEN 6 1 51 i! i E vnsterdam regen 5 0 0.7 De Bilt mist 4 -1 0 1 Deelen 3 -1 2 Eelde 0 Eindhoven geheel bew. 4 0 0.2 Den Helder regen 5 0 1 0.1 Rotterdam regen 4 0 Twente 3 0 0.1 Vlissingen 3 0 3 0.2 Zd.-Limburg geheel bew. 4 -1 Aberdeen 9 5 0.4 Athene 13 6 0 Barcelona on bew. 15 5 0.1 onbew. -5 -9 0.1 Bordeaux geheel bew. 12 3 0.1 Brussel geheel bew. 4 0 0.3 Frankfort -3 -4 0.1 Genève geheel bew. 3 1 0 1 Helsinki -1 -2 03 Innsbruck 3 >10 0 Klagenfurt motsneeuw -7 -9 0.2 Kopenhagen geheel bew. -5 Lissabon motregen 14 12 2 Locamo onbew. 5 -7 0 1 Londen onbew. 11 3 2 Luxemburg motregen 0 •1 2 Madrid 13 0 0 Malaga onbew. 17 8 0 Mallorca onbew. 5 0 München geheel bew. 0 Nice onbew. 15 6 0 Oslo geheel bew. -7 -7 0.9 de regering, in zijn brief zegt Es ter stakingsacties tegen de loon maatregelen en de aangekondig de ziektewetmaatregelen niet uit te sluiten. "De maatregelen die nu op ons af komen, maken het de vakbewe ging onmogelijk om een van de meest wezenlijke taken te ver vullen, namelijk het opkomen voor de primaire belangen van de werknemers. Vanaf ons ont staan is dat een van onze hoofd taken geweest. De maatregelen van het kabinet plaatsen ons daarin vrijwel buitenspel", aldus Ester in zijn brief. Ester zegt dat de grenzen worden overschreden. "Dit kabinetsbe leid leidt niet tot versterking van de industrie en dus van de werk gelegenheid. Het toont geen res pect voor onze inbreng en de po sitie van de werknemers". Ester vraagt zijn kaderleden persoon lijk bij in de brief met name ge noemde Tweede-Kamerleden te protesteren. "Vanzelfsprekend proberen wij stakingsacties te voorkomen, maar helaas kunnen wij niet uitsluiten dat dit op enig moment nodig zal zijn", aldus Ester. DEN HAAG (GPD) - Staatssecre taris Kombrink (financiën) be raadt zich nog over het nemen van maatregelen tegen de zoge naamde Cyprus-constructie, waarbij onder meer topfunctio narissen van de Ogcm de Neder landse belasting zouden hebben ontweken. Oud-Ogem-bestuurs- lid drs. J. Boersma deed daar over onlangs onthullingen. Enkele Ogem-bestuurders wisten onder het betalen van belasting in Nederland uit te komen door zich te laten betalen via een op Cyprus gevestigde (dochterven nootschap van de Ogem Op Cy prus hoefde slechts 4 procent be lasting te worden betaald. Volgens Kombrink geldt die vrij stelling echter slechts indien de betrokkenen op Cyprus werden betaald voor daadwerkelijk uit gevoerd werk op het Middelland- se-Zee-eiland. Of dat het geval is geweest laat Kombrink nog uit zoeken, zo schrijft hij in ant woord op vragen van het PvdA- Tweede-Kamerlid Van der Hek. bom was. Deskundigen van de Explosievenopruimingsdienst maakten de professioneel in el kaar geknutselde bom tegen het middaguur onschadelijk. Waar schijnlijk is bij de vervaardiging van het projectiel het explosieve natriumchloraat gebruikt. De sa botagedaad wordt toegeschre ven aan tegenstanders van het munitietransport. Op enige afstand van de bom werd een tweede pakket op de spoor rails aangetroffen. Nader onder zoek leerde dat de inhoud hier van bestond uit een lamp met draadjes en een pakketje met batterijen. Ongeveer vijf uur na het binnnenkomen van de bom melding werd het trein verkeer nabij Arnhen gistermiddag rond half één hervat. Ook op andere plaatsen ondervond het goederen- en reizigersver voer veel hinder van protestac ties. Een melding dat er langs de spoorlijn bij Sauwerd een bom zou liggen, was voor NS aanlei ding de treindienst Groningen- Roodeschool en Groningen-Delf- zijl vanaf half twaalf te staken. "Terroristisch" De commissaris van de koningin in Overijssel. J. L. M. Niers, deelde gisteren mee op geen enkele wij ze de veronrusting te delen over het munitietransport door Ne derland. Hij laakte de wijze waar op de actievoerders zich verzet ten tegen dit transport en sprak van rechtstreekse misdaden, zelfs van terroristisch gedrag. Hij betreurde het dat het veiligheids beleid van de plaatselijke over heden moest worden gebaseerd op tegenstrijdige berichten en verbrokkelde informatie. Hij had bever gezien dat de rijksoverheid alle informatie tijdig en spontaan had verstrekt. De bedrijfsgroep spoorwegen van de vervoersbond FNV wil dat de actiegroepen die zich verzetten tegen munitietransporten met Nederlandse treinen, zich distan tiëren van acties die NS-perso- neel, reizigers en omwonenden in gevaar brengen. Ondanks de opgelopen vertragin gen ziet het ernaar uit dat NS de totale hoeveelheid Amerikaanse munitie, bestemd voor het Ame rikaanse leger in West-Duitsland, toch binnen de gestelde termijn van de Eemshaven naar Emme- nich kunnen vervoeren. Dat komt omdat het Amerikaanse vrachtschip American Ranger niet 1500 ton munitie aanvoerde in de Eemshaven, maar slechts 1160 ton. Daardoor kan in plaats van 24 treintransporten worden volstaan met ongeveer 18. MEPPEL (ANP) - De inspec tie van het waterleidingbe drijf in Zwolle stelt een uit voerig onderzoek in na klach ten van bewoners van huizen aan de Emmastraat en de Sta tionsweg in Meppel, die al maandenlang uit hun slaap worden gehouden door nachtelijke spookgeluiden, die uit de waterleiding zou den komen. Het kabaal wordt omschreven als een telkens aanslaande automotor, een roffelend mi- trailleurvuur of een klop boormachine. Deze geluiden zijn voor veel mensen een ob sessie geworden. Ze draaien 's avonds de hoofdkraan dicht om goed te kunnen sla pen. Verkeerschaos in dikke mist ARNHEM (ANP) - Het ver- keer rond Arnhem is gisteren in dichte mist op verschillen de plaatsen op Rijksweg 12 vastgelopen door ongeluk ken. Volgens de politie waren ongeveer dertig personenau to's en twee vrachtwagens bij de ongelukken betrokken. Er is een aantal gewonden ge vallen. De ongelukken zijn volgens de pobtie te wijten aan te hard rijden in de dich te mist. Op het Velperbroekcircuit re den op twee verschillende plaatsen auto's op elkaar en bij de aansluiting van Rijks weg 75 op de A-12 kantelden twee vrachtwagens. Voor het Veldperbroekcircuit op de brug over de Ijssel, werden eveneens ongevallen gemeld. Volgens de rijkspolitie in het district Nijmegen zijn er op het stuk snelweg vanaf het Velperbroekcircuit richting Duitsland zes gewonden ge vallen. De pobtie telde tien tallen auto's die bij de diverse ongevallen waren betrokken. Foto: een vrachtwagen drukte deze personenauto op de vangrail. Vrouw in ziekenhuis SCHIPHOL (ANP) - De mare chaussee op Schiphol heeft vori ge week, naar nu pas bekend ge worden is, een 31-jarige man aan gehouden die zich aan boord van een KLM-toestel had uitgegeven voor arts. Tijdens de vlucht dien de hij een vrouw medicijnen toe, waardoor deze uiteindelijk in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis moest worden opge- De man, zonder vaste woon- of ver blijfplaats, is een bekende van de justitie. Hij heeft diverse veroor delingen wegens oplichting ach ter de De man bevond zich aan boord van de Boeing-747 van de KLM die op 20 september vorig jaar van Schiphol was vertrokken met be stemming Los Angeles. Aan boord bevond zich ook een 58-ja- rige vrouw, die op weg was naar haar in Los Angeles wonende dochter. Tijdens de vlucht werd de vrouw. DEN HAAG (GPD) - Het aange kondigde beleid ter bescherming van het milieu kost heel wat meer dan er voor de komende ja ren is afgesproken. Voor 1982 is de begroting webswaar rond, maar op langere termijn zal de opgestelde meerjarenraming met de plannen in overeenstem ming moeten worden gebracht. Dit zei staatssecretaris mevrouw Lambers-Hacquebart (milieuhy giëne) gisteren tijdens de behan deling van haar begroting. De bewindsvrouwe heeft een amb telijke werkgroep ingesteld die moet proberen het verschil tus sen de ramingen en het werkelij ke beleid te overbruggen. Na overleg met de minister van fi nanciën hoopt mevrouw Lam- bers voorstellen aan de minister raad te kunnen doen om al voor de begroting van volgend jaar het verschil weg te werken De staatssecretaris stelde hiermee de Tweede Kamer gerust, nadat vrijwel alle fracties zich bezorgd hadden getoond over het finan ciële gat dat de komende jaren dreigde. Verder was mevrouw Lambers het met de fracties eens dat het milieubeleid niet door de economische recessie het kind van de rekening mag worden. Een goed mibeubeleid stimu leert de werkgelegenheid en de vernieuwing in de industrie, al dus de bewindsvrouwe. Volgens mevrouw Lambers zijn de berichten over een aanschafhef- fing op nieuwe auto's „indianen verhalen". De combinatie van auto en belastingen lijken voor „overgevoeligheid" bij de men sen te zorgen, meent zij. uitkering vroeg gezien de geste gen energieprijzen, wees Den Uyl dan ook heftig van de hand De minister liet weten dat vorig jaar een ..bitter jaar" is geworden voor de minima. Net als de cate gorie van vier maal modaal (in komen f 140 000 gulden) gingen de minima (inkomen: f25 000) ongeveer 3 tot 3.5 procent achter uit. Alleen voor de echte minima kon de teruggang met 1 tot 2 pro cent beperkt worden dankzij de eenmalige uitkering. Den Uyl bestreed de visie van de vice-president van het Centraal Plan Bureau, prof. Weitenberg. dat de koppeling tussen lonen en uitkeringen over enkele maande niet langer te handhaven is. Vol gens Weitenberg is dat een ge volg van nieuwe tegenvallers die binnenkort te verwachten zijn. Weitenberg kwam tot deze con clusie in het laatst verschenen nummer van het partijblad van het CDA. Het kabinet heeft volgens Den Uyl gekozen voor het handhaven van de koppeling. Hoewel hij Weiten berg niet het recht wilde ontzeg gen een eigen mening in zijn par tijblad te uiten, moet ook deze „ambtenaar" rekening houden met de keuze van de regering, zei Den Uyl. Het kamerdebat over de begroting van sociale zaken zal pas volgen de week dinsdag met de stem mingen over de ingediende mo ties worden afgesloten. Dan zal de minister ook nog commentaar moeten geven op een voorstel van CDA en D'66 die aandringen op een onderzoek naar de moge lijkheid van de invoering van maatschappelijke dienstplicht voor jongens en meisjes die niet in militaire dienst hoeven. Den Uyl heeft woensdag deze sugges tie al van de hand gewezen onder meer omdat deze op teveel maat schappelijke weerstanden zou stuiten. De motie van CDA en D'66 is desalniettemin toch giste ren ingediend. die alleen reisde, onwel. Geheel overstuur wendde zii zich tot de cabinebemanning. "Alvorens de pseudo-arts werd toegelaten tot de vrouw heeft de purser in een gesprek met hem uitvoerig geïnformeerd naar zijn opleiding, ervaring en plaats van priktykaldus de politiewoord voerder. De man antwoordde als huidarts verbonden te zijn aan een ziekenhuis in Heemstede, waarvan hij juiste en volgens de politiewoordvoerder geloofwaar dige gegevens kon verstrekken. Na de vrouw twee tabletten te heb ben gegeven, vermoedelijk een kalmerend middel, verslechter de de toestand van zijn "patiën te". Daarop vroeg hij om de me dicijndoos. die zich aan boord van ieder KLM-toestel bevindt. Daarin zat ook een ampul pal- fium, een zwaar verdovend mid del vallend onder de Opiumwet. Dit middel heeft hij de vrouw met een iryectie toegediend. De regering overweegt slechts in plaats van een verhoging van de bestaande brandstolheffing een „geluidsbelasting" op de aan schaf van nieuwe auto's in te stellen. Naarmate een auto meer geluid produceert, moet meer belasting worden betaalt. Vol gens mevrouw Lambers is deze belasting eerlijker dan een brandstofheffing. De WD vroeg in een motie bij voorbaat van een dergelijke regeling af te zien. Bij de bodem- en luchtvervuiling moet volgens de staatssecretaris vervuiling voorkomen worden. Daarnaast zal het de komende ja ren noodzakelijk blijven de ver vuiling uit het verleden op te rui men. Zij ging niet akkoord met de suggestie van het CDA. dat juist de sanering voorrang dient te krneen. DEN HAAG (ANP) - De opvat ting van de adjunct-directeur van het Centraal Planbureau (CPB), prof drs Weitenberg. dat niet meer valt te ontko men aan ontkoppeling van de sociale uitkeringen en ambte narensalarissen van de lonen in het bedrijfsleven, is in de Tweede-Kamerfracties van PvdA en D'66 niet met ge juich ontvangen. Weitenberg schreef in het CDA-orgaan CD-aktueel dat die ontkoppeling geen kwes tie meer is van jaren, maar van maanden. Zijn beschou wingen zijn opvallend omdat minister Terlouw (economi sche zaken) nog vorige week onder verwijzing naar voor spellingen van het CPB een hoopvol beeld schetste van de economische ontwikke ling in 1982 Vooral de uitspraak van Wei tenberg dat de ontkoppeling vin uitkeringen en verdiende lonen een kwestie van maan den is. wekt de suggestie dat het vanaf heden "vry schie ten" is in de sfeer van de so ciale zekerheid De Partij van de Arbeid ziet de netto kop peling als een uiterst belang rijke sociale verworvenheid dw M niet bereid is prijs te geven. Fractievoorzitter Brinkhorst van D'66 noemde de koppe ling een van de peilers van het regeerakkoord. Belang rijk vindt hij de solidariteit met de lagere inkomensgroe pen. Op de vraag of ontkop peling mogelijk zal zyn met D'66 in de regering ant woordde Brinkhorst: "Dan liever eerst verkiezingen" DEN HAAG (GPD) - Het conflict om de be groting voor de brede maatschappelijke dis cussie energiebeleid is ook gisteren niet tot een oplossing gebracht. Minister Terlouw en de Tweede Kamer houden vast aan een bij drage voor de discussie van 25 miljoen gul den in plaats van de 35 miljoen die de stuur groep verlangt. Stuurgroepvoorzitter De Brauw had al aange kondigd kans te zien om met „wat scherper ontleden" met 29 tot 30 miljoen gulden uit de voeten te kunnen. Maar Terlouw en de vaste Kamercommissies kwamen hem ook op dat punt niet tegemoet. De minister verklaarde zich bereid tot nader overleg met de stuurgroep en de meerder heid van de Kamer steunde hem daarbij. Zij bleek er vertrouwen in te hebben dat alsnog overeenstemming te bereiken valt zonder dat daarbij het genoemde subsidiebedrag van 25 miljoen verhoogd hoeft te worden. Belangrijke overweging voor de Kamer is dat Terlouw toch al moeite genoeg heeft om voor de uitgaven (optrekken van de subsidie van 13 tot 25miljoen) dekking te vinden. Het geld zal voor een deel gevonden moeten worden door het onderzoekwerk voor de snelle kweekreactor (Kalkar) te beperken. Vrije hand Bij de opstelling van de begroting heeft het ministerie de stuurgroep, die in feite een zelfstandige stichting is. de vryc hand gela ten. „Maar er komt een moment dat die Zelf standigheid aan de grens is", aldus de be windsman. Hij zou graag zien dat de BMD doorgaat en dat deze stuurgroep met zijn brede samenstelling die leidt cn afwikkelt „Op het punt van subsidieverlening hebben regenng en parlement terughoudendheid betracht", aldus Terlouw De stuurgroep vindt dit onderdeel nu juist van groot belang om de discussie inderdaad „breed" te krij gen. Het moet voor minder geld kunnen, denkt de minister. Mogelijk dat op het personeelsbe stand van de stuurgroep kan worden be perkt of dat het onderzoek zich tot enkele wezenlijke punten beperkt. Voorts zou de discussiefase toch iets smaller kunnen zyn en kan informatiemateriaal mogelijk tegen betaling aan het publiek worden verstrekt Fout Het CDA wil, aldus woordvoerder Lansink, ook de brede discussie, maar niet tot elke prijs. Hy verwonderde zich, overigens met mevrouw Epema (PvdA), over het met „op de rem trappen" van het ministerie. Het is fout dat er geen wezenlyke financiële afspra ken z^jn gemaakt, meende de socialiste Stuurgroepvoorzitter De Brauw gaf in een reactie te kennen graag te willen overleggen met de minister. Hy ziet geen uitkomst in het verminderen van het personeelsbestand. „De staf moet hard werken, gezien de toe vloed van ingezonden materiaal". Er zal kri tisch worden gekeken naar posten als onder zoek cn publiciteit, maar de zaak zal zich wel gaan toespitsen op de kwestie van de subsi dies.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 7