Gemeentelij ke tarieven niet extra omhoog^ c y Bestuur voetbalclub stapt op Vietnam-werkgroep stopt ermee eidse agenda Programma PvdA-Leiderdorp Stad en rand VRIJDAG 22 JANUARI 1982 VOORSCHOTEN - Het dagelijks bestuur van de voetbalvereni ging Randstad Sport is deze week opgestapt, nadat duidelijk werd dat de gemeente geen 100.000 gulden extra subsidie zou verlenen voor de bouw van een tweede clubhuis. De split sing van Randstad Sport in een aparte zaterdag- en zondagclub kan daardoor niet doorgaan. Voorzitter Schellevis, secretaris mevrouw Roesen en penning meester Van Dinten vinden dat hun taak nu afgelopen is en dat anderen maar moeten trachten de volgens hen moeilijk te bestu ren vereniging verder te leiden. Enige maanden geleden besloot de algemene ledenvergadering de vereniging te splitsen. Van oor sprong is Randstad Sport (het vroegere Rouwkoop) een zon dagvereniging. Kort na de oorlog kwam een kleine zaterdagclub onderdak vragen en sindsdien Nu tweede clubhuis Randstad Sport er niet komt bestaat de vereniging uit een za terdag- en zondagafdeling. Het merendeel van de voetballers raakt dat allemaal niet, maar een klein groep leden ziet de zater dagafdeling nog steeds als een indringer. Ter voorkoming van moeilijkheden heeft iedere afde ling een bestuur. Boven de afde lingsbesturen staat een dagelijks bestuur, dat nu is opgestapt. Het begon allemaal vong jaar op het moment dat de gemeente Voorschoten twee extra velden beschikbaar stelde voor Rand stad Sport. De commissie sport en recreatie liet verschillende malen doorschemeren dat er wel 100.000 gulden beschikbaar zou zijn voor de bouw van een twee de clubhuis met kleedaccommo datie. Maar de raadscommissie welzijn hield de boot even zoveel maal af. Honderdduizend gulden voor de splitsing van een vereni ging was een te hoge prijs in deze tijd van economische malaise. Nieuwe club De zaterdagafdeling had na de le denvergadering plannen ontwik keld om te komen tot een eigen club. Ook nu wil men nog steeds zelfstandig verder gaan. Het ver zoek om een eigen clubgebouw heeft de afdeling ondertussen la ten vallen. Wel wil het afdelings bestuur nog steeds dat er eigen kleedaccommodatie komt voor de zaterdagvoetballers. De zaterdagafdeling wil verder gaan onder een andere naam. Het komt er dan ook gewoon op neer dat de zaterdagvoetballers hun lidmaatschap van Randstad Sport opzeggen en een nieuwe vereniging oprichten. Het club huis van Randstad Sport zou dan door de twee verenigingen ge deeld moeten worden. De zondagafdeling heeft nog geen plannen en houdt zich tot nu toe aan de gemaakte splitsingsaf spraken. waarin nadrukkelijk staat dat die alleen doorgaat als de gemeente Voorschoten 100.000 gulden extra subsidie geeft. Zowel de zaterdag- als de zondag afdeling schuiven de "zwarte piet" naar de gemeente. Zij zeg gen het verschil niet te zien tus sen de commissie sport en re creatie en de raadscommissie welzijn. Om het nog verwarren der te maken is de voorzitter van de commissie sport en recreatie wethouder Marselis. En de brief van die commissie waarin toege zegd wordt een extra subsidie b(j de gemeenteraad te bepleiten is door Marselis ondertekend. Wet houder Marselis verdedigde zich in de commissie door te wijzen op een zin uit die brief. Volgens de wethouder staat daar duide lijk dat de gemeenteraad het laat ste woord heeft. Overigens handelt de commissie sport en recreatie wel vaker zo. Afgelopen week werd weer een toezegging gedaan. Het halfver- harde veld in het sportpark Ade- geest mag worden opgeknapt voor een bedrag van 25.000 gul den. Maar ook daar zullen de raadsleden uiteindelijk over moeten beslissen in de gemeen teraad. LEIDERDORP - De PvdA in Leiderdorp vergadert aanstaande dinsdag avond (in Sjelter, aan vang acht uur) over het concept-verkiezingspro gramma voor de gemeen teraadsverkiezingen in juni. Ondanks de grote bezuinigingen, die iedere gemeente de komende vier jaar nog zeker moe ten doorvoeren, heeft de PvdA nog een lijstje met wensen op tafel gelegd. Tien zaken hebben van de programmacommissie de status van "urgentie- punt" gekregen. Die punten zijn gekozen om de po litieke herkenbaarheid van de PvdA te vergroten. Ook zijn dat punten die enige kans hebben om ook echt uitgevoerd te wor den. Op dat lijstje staat onder an dere dat de gemeentelijke lasten (belastingen, rioolrechten etc.) de komende vier jaar niet meer mogen stijgen dan de stijging van de kosten van het levenson derhoud. Ook de handhaving van de weekmarkt in Leider dorp-oost is een urgentiepunt, evenals het maken van een veili ge oversteek bij de Van Diepe- ningenlaan en het Essenpark. Het bouwen van meer woningen voor categorieën, die nu moeilijk aan een redelijk betaalbaar huis kunnen komen (zoals grote ge zinnen, onvolledige gezinnen, één- en tweepersoonshuishou dens, buitenlandse werknemers, bejaarden en gehandicapten) is ook één van de punten waar het programma veel aandacht aan besteedt. Verkeer Veel aandacht is er in het ontwerp- verkiezingsprogramma voor de veiligheid in het verkeer. Zo wil de PvdA het sluipverkeer op de Van der Valk Boumanweg en de Laan van Ouderzorg tegengaan. Ook moeten de voetgangers en fietser beter bechermd worden. De PvdA stelt dan ook een aantal nieuwe fietsroutes voor (onder andere vanuit het nieuwe dorp naar het zwembad) en een ver dere beveiliging van de zebrapa den in de omgeving van scholen. Het opvallendst in de paragraaf verkeer is wel een fietsverbin- ding tussen de Heinsiuslaan en de Engelendaal. Volgens de PvdA moet dat fietspad door de parkeergarage van het winkel centrum Winkelhof. Ook de Engelendaal moet grondig worden gereconstrueerd. Zo moet er bij de provincie op wor den aangedrongen het viaduct in de provinciale weg 6 uit te diep en, zodat de Engelendaal in de nachtelijke uren verboden ge bied wordt voor vrachtwagens. Verder moeten er twee pleinen worden aangelegd (bij het ge meentehuis en bij de uitrit van Buitenhof), zodat het idee dat de Engelendaal een vierbaansweg is wordt weggenomen. Uiteindelijk zou er als het verkeer op de En gelendaal afneemt - het aantal rij banen teruggebracht moeten worden naar twee. Volksgezondheid Op het gebied van de volksgezond- heid heeft de gemeente een be langrijke taak stelt de PvdA. Het beleid moet gericht zijn op het voorkomen van ziekten, bevor dering van dienstverlening dicht bij huis en erkenning en regeling van de rechten van de patiënt. Zo moet in Leiderdorp de samen werking tussen de diverse in stanties worden verbeterd. Ook moet de gemeente bevorderen dat er een gezondheidscentrum komt in Leiderdorp-oost. Verder doen de sociaal-democraten een aantal voorstellen om ziekten te voorkomen. Het roken tijdens vergaderingen en in openbare gemeentelijke gebouwen moet helemaal worden verboden. En het schenken van alcohol tijdens recepties en officiële ontvang- Energiebesparing heeft eveneens een hoge prioriteit in het PvdA- programma. De gemeente moet een actief beleid voeren op dit gebied. Nagegaan moet worden hoe de gemeentelijke gebouwen meer aan besparing op energie kunnen doen. Verder pleit de PvdA voor de invoering van een plaatselijke energiebesparings commissie, die het beleid van de gemeente gaat toetsen. In Bui tenhof-Midden en -West zouden de woningen aangesloten moe ten worden op de stadsverwar ming van de gemeente Leiden. Buurtwinkels De PvdA vindt verder dat het aan tal buurtwinkels moet worden uitgebreid. Zo zouden er in Bui tenhof buurtwinkels moeten ko men in plaats van een verdere uitbreiding van Winkelhof. In de bestemmingsplannen moet een voorwaarde worden opgenomen, zodat grootwinkelbedrijven niet ongelimiteerd uit kunnen brei den. De PvdA wil ook de komende vier jaar weer in het college zitten, maar de compromissen (die dan moeten worden gesloten) mogen geen afbreuk doen aan de politie ke duidelijkheid. Vooral de laat ste jaren heeft het aan die politie ke duidelijkheid nogal ontbro ken in Leiderdorp, zo menen de sociaal-democraten. Opvallend is overigens dat de PvdA weder om voor een afspiegelingscollege kiest. De afgelopen 3V4 jaar - met een afspiegelingscollege (zonder de PPR) - hebben vol gens de partij niet al te veel poli tieke duidelijkheid vertoond. Het verkiezingsprogramma wordt dinsdagavond vastgesteld. Aan het eind van de vergadering wor den ook de namen bekend ge maakt van de mensen die kandi daat zullen staan voor een raads- zetel. LEIDERDORP - De Leiderdorpse werkgroep 'Viet Nam' stopt na negen jaar geld ingeza meld te hebben voor dit door oorlog geteis terde oostaziatische land, om krachten vrij te maken voor andere activiteiten. Dit bete kent volgens werkgroeplid Wil van Daalen echter niet dat Vietnam geen hulp meer no dig heeft. "Integendeel, Vietnam zal om zyn onafhankelijkheid te bewaren nog jarenlang onze hulp nodig hebben voor zijn verdere ontwikkeling, met name nu de Verenigde Staten via een economische boycot de oor log met andere middelen proberen voort te zetten." De werkgroep zelf heeft in haar bestaansjaren 150.000 gulden in Leiderdorp ingezameld voor Vietnam. Sinds 1975 verleende de ge meenteraad van Leiderdorp subsidie in de kosten van de jaarlijkse acties, zodat het ge noemde bedrag geheel ten goede is geko men van de medische hulp aan Vietnam. Daarnaast is de vredesbeweging explosief gegroeid, een ontwikkeling die volgens hem niet los te zien is van de derde wereldproble matiek. "Ook Leiderdorp gaat daarin mee. De laatste jaren zijn een Chili-groep en vre desgroepen in onze gemeente gevormd. Dat werk eist een grote inzet van veel mensen, met als doel de Leiderdorpse bevolking be wust te maken van de mogelijkheid van ie der persoonlijk om mee te werken aan ver andering van situaties van oorlog, onveilig heid en onderontwikkeling". Het voormalige politiebureau waar schijnlijk binnenkort worden opgeknapt. WASSENAAR - De gemeente Was senaar wil een definitief verbou wingsplan gaan opstellen voor gebouw 'Nieuw Nijevelt' aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Dit voormalige politiebureau doet al jaren dienst als vereni gingsgebouw. Het wordt ge bruikt door een sportschool, de vereniging Vrienden van Wasse naar, de stichting Jongerenkon- takt 'Time Out', een weefclub, een pottenbakker, een toneelver eniging. diverse popgroepen en de stichting 'Nieuw Nijevelt'. Deze laatste groep heeft een voor aantal Wassenaarse verenigingen onderdak hebben, zal waar- V redescomité gaat massaal in raadszaal demonstreren LEIDERDORP - De avond over kernwapens, georganiseerd door het "Komitee Leiderdorp voor vrede", is een groot succes ge worden. Zo'n honderd Leider dorpers kwamen naar Sjelter. Tijdens de avond werd opgeroepen massaal naar de gemeenteraad van aanstaande maandag te ko men. Voor de aanvang van de raad zal Kees Ploeger van de Lei- derdopse afdeling van het IKV het woord voeren namens het co mité. Het comité besloot een kieswijzer samen te stellen. Daar in komen de standpunten van de diverse raadsleden te staan over kernwa pens. Concert De muziekvereniging 'Brassband Warmond' geeft vanavond een concert in 't Trefpunt' aan de Herenweg. Aanvang acht uur. Volksdansen In de 'Muzenhof aan de Engelen daal in Leiderdorp is vanavond een volksdansinstuif voor kin deren en volwassenen. De kin deren zijn welkom tussen zeven en acht uur vanavond. Vanaf acht uur staat volksdansen op het programma voor volwasse- Geloof Aan de Heemraadlaan 6 in Leider dorp is vanavond een informa tie-avond over het Bahaï geloof. Aanvang half negen. Bridge In het Dorpshuis in Leiderdorp wordt vanavond vanaf acht uur een bridge-drive gehouden. De opbrengst van deze avond is be stemd voor de stichting 'Jespa' die zich bezighoudt met de orga nisatie van sport voor gehandi capten. Pop (1) De 'Urban Heroes' treden morgen avond op in 'Don Bosco' in Zoe- terwoude. Aanvang van het concert om kwart over acht morgenavond. 'Don Bosco' ligt aan de Zuidbuurtseweg. VRIJDAG Leiden - LVC, Breestraat 66, optreden I Bojo Band,21 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Giu-I lietta van de Geesten'-Frederico Fellini, vr en za om 21.15 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, le zing door W.J. Ouweneel uit De Bilt 'Gods wil-eigen wil?', 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 1 film 'Neige' van Juliet Berto, vr en za, 20 en 22.15 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH trefcentrum, I open soos. 22 uur, tel. 149987. Dierenberscherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18 - open-hu.isavond, 21 uur. tel. 764236. Leiderdorp - Winkelhof, avondwake I Anmesty International over politieke 1 Muzenhof stuif. 19 i 19 V - Engelendaal, volksdansin- i de Engelendaal. De PvdA wil twee pleintjes bij deze weg en eventueel een rijbaan laten Pop (2) In de Voorschotense 'Lindehoeve' treedt de groep 'Qranq' morgen avond vanaf negen uur op. Ver der heeft de 'Lindehoeve' voor zondagmiddag vanaf twee uur de video-film 'Last Tango in Pa ris' op het programma staan. Maandagavond is er een open bare jongerenraadsvergadering vanaf acht uur. vos VOS-Leiderdorp (Vrouwen Oriën teren zich op de Samenleving» organiseert maandagavond een filmavond die voor iedereen toegankelijk is. De film 'Als je wilt kun je meedoen' wordt ge draaid in 'Sjelter1 aan de Heem raadlaan. Polen De gebruikelijke kaartavond en jeugdsoos van Kommunikatie Warmond staan volgende week geheel ten dienste van de com missie 'Warmond helpt Polen'. Zowel de opbrengst van de kaartavond als die van de jeugdsoos komt ten goede aan de activiteiten van deze com missie. De kaarters kunnen dinsdag om 20.00 uur terecht in verenigingsgebouw 't Meer- punt; de jeugdsoos vindt plaats op vrijdagavond, eveneens om 20.00 uur. Dorpshuis - bridge-drive, 19.45 uur. Heemraadlaan 6 - informatie-avond Ba- ha'i-geloof, 20.30 uur. Warmond - Trefpunt, concert Brass band. 20 uur. ZATERDAG Leiden - Nieuwe Mare/hoek Oude Sin gel, antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Antoniuskerk(Zuid-West) Oecumeni- sche gebedsdienst, 19 uur. Lange mare 41 - boerenbal Carnavals vereniging De Hutspotten, 21 uur. Don Boscoschool - nieuwjaarsbal De Jolige Hutspotten. Jazzzolder Hot House - optreden de groep Zes, 21 uur. Augustinus - Rapenburg 24, optreden de Leidse band Sorry, daarna disco. LVC - Breestraat 66, optreden de new- wave groep Neon, 21 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden 'Qranq', 21 uur. Zoeterwoude - Don Bosco, optreden 'Urban Heroes'. 20.15 uur. ZONDAG Leiden - Bowlingrestaurant Hans Men ken, Boshuizerlaan, optreden kwintet van saxofonist Bob Rigter, 15 uur. ARTSEN LEIDEN WIJK 1: Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Hooi gracht 61, tel. 123752, spreekuur 12 en 17 uur; zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268, spreek uur vlgs. afspraak. WIJK 2: Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wyk, Professorenwyk, de Waard: za 8 uur tot zo 24 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877, spreekuur 12 en 17 uur. WIJK 3: Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, Ken- nedylaan 46, tel. 310420, spreekuur vlgs. afspraak; zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347, spreekuur vlgs. afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meyer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreek uur van 11-11.30 uur; zo, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 133834, spreekuur van 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp - L. Middendorp, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070, za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - za, S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417; zo, J.H. Vryenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio lei den, wórdt waargenomen van vr 22 tot 29 jan door Apotheek Leiden Zuid- West. Brahmslaan 20, tel. 763134; Apo theek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Ryn: 134604, tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Geintje LEIDEN - Een 24-jarige Leide- naar werd vannacht van zijn bed gelicht door de politie, omdat hij werd verdacht van wegpiraterij- Tussen Leidschendam en de Lam- menschansweg terroriseerde de man in de nacht van donderdag op vrijdag een automobiliste door in slakkentempo voor haar te gaan rijden; ook reed hij af en toe luid toeterend naast haar. De vrouw belde direct toen zij thuis kwam de politie en gaf het kente ken van de man door. Hij werd even later door de politie gearresteerd en meegenomen naar het bureau. Op de vraag waarom hij zijn weggenote had lastig gevallen antwoordde de man: "Een geintje". Verbouwplan voor "Nieuw Nijevelt" lopig verbouwingsplan ontwik keld dat berust op een zoveel mogelijk gebruik maken van be staande ruimten, de dragende muren waar mogelijk laten staan en de buitengevel zo min moge lijk te veranderen. De gemeente is ervan overtuigd dat het door 'Nieuw Nijevelt' aangeboden plan een duidelijke verbetering is en wil het dan ook nader uitwerken. Bovendien zouden bij de interne verbou wing gelijk voorzieningen tegen de geluidsoverlast kunnen wor den meegenomen. Een beter on derkomen zou ook de situatie bij de jongerensociëteit 'Nieuw Nij evelt' die regelmatig door zo'n veertig tot honderd jongeren wordt bezocht, volgens de ge meente verbeteren. LEIDSCH i&s DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 it ontvangen: Geen k tel 071-123143 tussen 16 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. BI) automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uKslultendgiro 3203571 t v.n Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 57.35 Per post t 79.70 Jaarabonnement 1217.90 per post "t 307.30 Losse Aangesloten pi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Directie: G. Koopman Bonn. Brussel. Londen. Pan|s, Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentatoren: A. A v Brussel W. F. J. Wirtz Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2