mededelingen gemeentebestuur 1 ti leiden 25 tlm 29 jan.'82 Trouwrijden i^éê> THEO STET B.V. DAMEN B.V. Gemeenteraad Maandag 25 januari a.s. om 19.30 uur. Agenda; Voorstel benoeming directeur Gemeentelijke Ac countantsdienst. Sociaal Cultureel Plan 1982-1985 en programma 1982 Wijziging Algemene Plaatselijke Verordening; op nemen parkeerexcesbepalingen Wijziging woonruimteregeling per 1 januari 1982. (vaststelling regeling woonruimteverdeling 1982). Beschikbaarstelling krediet voor de aankoop van de maisonnette Opaalstraat 128. Het stichten van een bijzondere kleuterschool en een bijzondere lagere school in het gebied tussen de Haarlemmerstraat en de Caeciliastraat nabij de St. Ursulasteeg. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Waard aan HEMA bakkerijen B.V. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan het Hoogheemraadschap van Rijnland ten behoeve van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsin stallatie in Leiden-Noord. Vaststelling van de verordening op de veemarkten; intrekking veemarktverordening van 30 juni 1969. Economise^ Beleidsplan. Afdoening moties 406 en 409 (1980) en 103 (1981) betreffende Internationale Solidariteit. Gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit van 31 augustus 1981 no. 180 inzake ruiling Atjehstraat 130 tegen een perceel industrieterrein in de Waard. Bijstelling tijdschema bestemmingsplannen per 1 januari 1982. Wijziging van de verordening op het verlenen van een subsidie voor ingezameld oud papier (Evaluatie subsidieregeling). Commissie vergaderingen Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag 27 januari a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda; Regionalisering kunstuitleen. Subsidiëring in de exploitatie van het Jongeren Advies Centrum Leiden. Omzetting huize "Solglytt" in een buitenpaviljoen van "Endegeest" Diverse kredieten t.b.v. van het psychiatrisch zie kenhuis "Endegeest". - Voorbereidingskosten structuurplan en daarmee verband houdende werken - Aankoop en aanpassing voormalige noodsecreta- rie gemeente Oegstgeest - Enige aanvullende kredieten. R.I.A.G.G.-ontwikkeling. Commissie voor Volkshuisvesting. Bouwzaken. Sport en Recreatie. Donderdag 28 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: •Garantiegeldlening aan de woningbouwvereniging Eensgezindheid te Leiden. Garantiegeldlening aan de St. Huisvesting Wer kende Jongeren'. Tussentijdse huurontbinding Janvossensteeg 31/ 33, Clarensteeg 35 en open terrein nabij Claren- steeg. Verkoop grond waarop gasreduceerstations geves tigd zijn. Tussentijdse huurontbinding inzake pand Van der Werfstraat 82. Nota aankoop Schagensteeg 30. Nota aankoop Uiterstegracht 84 en Middelste gracht 77 en verkoop industrieterrein Merenwijk. Aankoop panden Minnebroersgracht 15, 17, 19, 21/21a Gronduitgifte t.b.v. uitbreiding van de rioolwater zuiveringsinstallatie Leiden-Noord. Nota onderhoud Hoeve Cronesteijn 1. Nota inzake boerderij Cronesteijn 3. Evaluatie Recreatieve sportieve recreatie. Delegatiebesluit i.v.m. opheffing Sportstichting Leiden. Brochure nieuwbouwhuren en woonlasten in Leiden. Voortgang diverse bouwplannen. Organisatievoorstel inzake bezwaarschriften-pro cedures betreffende woonruimteverdeling. Projektgroep verbetering woonomgeving Noor derkwartier. Dinsdag 26 januari a.s. om 10.00 uur in kamer 233 van het stadsbouwhuis. Op de agenda o.a.: Marnixstraat e.o. en Louise de Colignystraat. Herindeling Julianastraat. Molenstraat e.o. Verharding Waldeck Pyrmontstraat. Verharding Bernhardkade. Koningstraat. Werkgroep Pancras-Oost. Dinsdag 26 januari a.s. om 15.30 uur in de Pan- crat op het parkeerterrein van de Ir. Driessen- Agenda: Voortgang van de bouw van de woningwetwonin gen ter plaatse van het voormalige van Wijk en Zaalbergkomplex; het maken van een plan voor de 'kopbebouwing' aan de Ir. Driessenstraat tussen de Uiterstegracht en de Vestestraat. Sjardinkomplex; architektenkeuze, sloop etc. Eventuele nieuwbouw van het Volkshuis op het terrein van het Ir. Driessenplein. Uitvoering van de werkzaamheden aan de walmu- ren, rioleringen etc. aan de Herengracht. Diverse Bouwplannen: - Plannen van de Zaailing voor Groenesteeg 5; - Plan van architektenbureau Paardekoper om van een pand aan de Vestestraat een kantoor te ma ken. (nu pakhuis Huurman) - Plannen van de SSHV voor Hooigracht en Mid delstegracht. - Plan om van Nieuwe Rijn 79 een koffieshop voor Marokkanen te maken. Begeleidingscommissie Openbare Werken bin nenstad. Dinsdag 26 januari a.s. om 19.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Enig agendapunt: Faseringsschema uitvoering kapitaalwerken, laatste herziene uitgave. Projektgroep Hogewoerd e.o. Dinsdag 26 januari a.s. om 20.00 uur in het ge bouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: a. Bestemmingsplan Hogewoerd e.o. b. Busbanenplan; c. Parkeergarage Sanders; d. Welzijnsakkommodatieplan; Bouwaanvragen. Werkgroep konsekwenties decentralisatie Wel zijnsbeleid. Woensdag 27 januari a.s. om 14.00 uur in de B&W kamer. Agenda: Concept eindrapport van de werkgroep. Projektgroep Groenoord. Woensdag 27 januari a.s. om 20.00 u buurthuis aan de Pasteurstraat. Op de agenda o.a.: Voorbereiding en planning verbetering geving en civiele werken. Nieuwbouw Olga-terrein. Woningverbetering LWS. Terrein Mulder/Giezeman. Projektgroep De Camp. Donderdag 28 januari a.s. om 14.00 uur in kamer 11 van het Leids Volkshuis aan de Apothekers- dijk. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot a) de plannen voor nieuwbouw van bejaardenwo ningen aan de Ursulasteeg en de restauratie van het Stevenshof; b) de werkzaamheden aan de Turfmarkt en de Oude Vest; c) de plannen voor de aanleg van een plateau op de plaats van de voormalige Vrouwekerk en de restauratie ven de nog aanwezige muurresten; d) Plannen voor de verbouwing van het Filmhuis. Eventuele nieuwbouw van het Leids Volkshuis op het Ir. Driessenplein. Bouwvergunningen. Beschikking Geldelijke Steun Stadsvernieuwing 1977 voor verbeteringsplan de Camp. van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschrift van de heer H. de Boois en anderen tegen de weigering van het college van Burge meester en Wethouders om via politiedwang over te gaan tot sluiting van een opslag van oude meta len aan de Zoeterwoudseweg 11 Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 19 januari de volgende bouwvergunningen verleend: Rijndijk 132, verbouwen en uitbreiden woning; Oude Vest 85a en 87a, verbouwen zolderverdieping; Prinsenstraat 48, bouw dakopbouw zijgevel; Hooglandsekerkgracht 12, restaureren woning; Koninginnelaan 45, bouw dakkapel voorgevel; Oost Havenstraat 1a, verbouwen pand; Lange Lijsbethsteeg 12-12a, verbouwen en verhe len woningen; Jan van Houtkade 39-39a, verbouwen woningen; Apollolaan 264, wijzigen entree tehuis; Motsweg 93, bouw dakkapel achtergevel; de Mey van Streefkerkstraat 37, verbouw twee dakvensters; Vondellaan 44, verbouwen woning c.a.; Os en Paardenlaan 13, vernieuwen huisriolering; Haagweg 45-45a, aanbrengen riolering; Haagweg 28, vernieuwen huisriolering; Haagweg 43, vernieuwen huisriolering; Marnixstraat 2, bouw open haard; Soembastraat 49, vernieuwen huisriolering; Vlietweg 96, bouw tuinhuis; Jan Palachstraat, bouw Gandhibrug en Cabralstraat, bouw Cabralbrug; Louis Elsevierstraat, bouw Elseviersbrug. Indien U door het verlenen van een bouwver gunning rechtstreeks in Uw belang bent getrof fen, kunt U binnen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergunning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoe ring van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148. 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Hinderwet Korte procedure Hernieuwde ontwerp-beschik- king L.P.G.-opslagtank aan de Witte Singel Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat, naar aanleiding van ingediehde bezwaren, waartoe een verzoek om vergunning ingevolge ge noemde wet is ingediend door I.B.C. Bouwgroep Ne derland B.V., te Best, post Leiden. Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunning te verlenen onder 63 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Bovengenoemde aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, begane grond. Deze stukken liggen voorts ook tot 5 februari 1982 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunoen tot 5 februari 1982 schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend. (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degenen, die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te geschieden. De aandacht wordt erop gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een ieder die aantdont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. Voor nadere informatie betreffende deze aangelegen heid kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, tel. 071-254353. Diversen ontwerp-beschikking ingevolge de Hirv derwet is opgesteld ten behoeve van het oprichten van een L.P.G.-opslagtank van 3000 liter bestemd voor de verwarming van beton op het bouwterrein aan de Witte Singel (voormalige Doelenterrein), ka dastraal bekend, sectie F, nr. 1363 (gedeeltelijk). OPGELET.. OPGELET!! NIEUW ALARM NUMMER BRANDWEER en EERSTE HULPDIENST Op maandag 1 februari a.s. wordt het i nummer van de regionale alarmcentrale van de Brandweer aan de Gooimeerlaan in- gebruik gesteld. Hiermee komt het aloude nummer 133333 van de Langebrug-centrale te vervallen. Het nieuwe alarm telefoonnummer luidt per 1 februari als volgt; 212121 Schrijf dit nummer alvast over of knip deze mededeling uit en plaatst deze op een voor u meest zichtbare plek in uw woning/ge- Inlevering kandidatenlijsten voor de op 24 maart a.s. te houden verkiezingen Provinciale Staten Z.Holl. Dinsdag 9 februari a.s. van 's morgens 9.00 tot vijf uur 's middags mogen de lijsten van kandidaten voor kieskring 3 (Leiden) worden ingeleverd bij de voorzit ter van het hoofdstemburo. Eerder genoemde lijsten zijn gratis af te halen bij de Direktie Burgerzaken in het stadhuis. Hiervoor kan men van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 15.00 uur terecht. Voor meer informatie over verkie zingen in het algemeen kan gebeld worden met het r254111 of 254112. Provinciaal bibliotheekplan In het informatiecentrum in de hal van het Stadhuis ligt het provinciaal plan 1983-1985 voor de openbare bibliotheek-voorziening in Zuid-Holland ter inzage. Dit plan is op 13 november door Provinciale Staten vastgesteld. Bezwaren tegen het plan kunnen schriftelijk ingediend worden bij de minister v?n C.R.M. Informatie-avond kunst opdracht Meelfabriek Deze zomer zal de zuidmuur (Oosterkerkstraat) van de Meelfabriek worden gerestaureerd. Deze gelegenheid zal tevens worden benut om de muur met een kunstzinnige aankleding te verlevendi gen. Hiertoe is in juni vorig jaar aan de kunstenaars in Lei den en omgeving gevraagd om ideeënschetsen in te zenden. Een commissie, bestaande uit o.a. vertegenwoordi gers van de gemeente Leiden en de Meelfabriek, heeft uit het ingezonden materiaal drie schetsen ge selecteerd. Deze schetsen zullen te zien zijn en met buurtbewo ners en andere belangstellenden worden besproken op dinsdag 2 februari a.s. om 20.00 uur in de recrea tiezaal van het Bejaardencentrum 't Huis op de Waard, Kaarsenmakersstraat 2. Leiden (vlakbij de Meelfabriek). Een ieder is hierbij van harte welkom. Voor informatie telefoon nr. 254184. (Ir. A.F. van der Ree, direktie sociaal cultureel werk). Tentoonstelling Leidse Schilders Zondag 24 januari a.s. om 15.00 uur geeft de direk- teur van Stedelijk Museum "De Lakenhal" een gratis rondleiding bij de door hem georganiseerde tentoon stelling van Leidse schilders;-Bakker Korff, Cornet en Ringeling". Deze tentoonstelling duurt tot en met 7 februari a.s. Verordening bescherming persoonsgegevens Vanaf maandag a.s. is voor belangstellenden een gra tis exemplaar van de Verordening bescherming per soonsgegevens. met de daarbij behorende toelichting af te halen aan de informatiebalies van het stadhuis en stadsbouwhuis. Op genoemde verordening kan tot en met 15 maart a.s. schriftelijk commentaar, aan Burgemeester en Wethouders geleverd worden; Postbus 9100, 2300 p.c. Leiden. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 25 januari ri 32 woensdag 27 januari 33 donderdag 28 januari n 31 vrijdag 29 januari Wijk 24 28 e Wijk Wijk 30 e 0F - K en jublleumrltten In Lelden en omstreken heeft ons bedrijf de grootste collectie brulds-coupés o.a. moderne wit en zwarte Chryslers - CADILLAC met open kap - DIV ROLLS ROYCES JAGUAR (wit) ANTIEKE ^SNOEUAOERRA 2 LONDEN CAB-coupes met originele Londen-taxl-cabs of moderne Chryslers als volgauto's. Tevens Londen-Dubbeldekkers o.a. voor recla me en publiciteit. Wij hebben geen filialen" Inlichtingen uitsluitend DE JONG LAMMENSCHANSWEG 49 (recht tegenover Petruskerk) Dag geopend 9 00-22 00 uur Showroom geopend: dond koopavond 19 00-21 00 uur. zater dag 11 00-16 00 uur Boommarkt 2-3 (naast (tal. restaurant Da Nlno) Leiden 071-123Ö55-131288 gens, boottrailers, paardentrailers. Permanente 8how dagelijks van 9 tot 6 uur. Zaterdags van 9 tot 5 uur gratis koffiebar. Camping- en caravanald. Wij verkopen de topmerken caravans o.a. Bergland, Hobby. Kip-Goldstream. Roller Palace Nieuw bij ons het gehele Wilk Programma o.a Wilk Sport - Safari - Touring *- Safari de luxe Nu nog enkele overjarige modellen en div januari aanbiedingen. Afd vouwwa gens. André Jamet, Freetime, Scout. Walker. Nu op div. vouwwagens januari korting, grote keus gebruike vouwwagens div merken en modellen vanaf f 750.- Theo Stet b.v. AKTiE! Nieuwe Rljksgoedgek. 1,5 ton tandemasser f 2575,- Tsv. nweJgebr. aanhang/bagagewagens, boot/ vee/paardentrailers, auto-ambulance» tegen de scherpste prijzen. Keuze uit 800 stuks. Nu op alle Atlanta-trailers 10% lanuarl korting. Caravanvoortenten Keuze uit ruim 15 modellen o.a. Brandt, Domus, Ger- jak. Walker al vanaf f 399.- Let op bij ons vindt u een grote kollektie nok-, hut- en bungalowtenten, in div. uitvoeringen. Nu in januari op alle tenten en caravanvoortenten 10% korting. LET OP! Pas Mnnenl Partij nieuwe FIETSEN o.a. trim-, tour-, Aid. accessoires 1001 Camping- en caravanacc. vindt u bij ons tegen lage prijzen. Zonneluifels voor aan de caravan vanaf 198.- kl. st. per maat. Raamluifels op frame div. kleuren 38,75. Porta- potti 45 spoeltollet f139.-. waterpasjes f 7.90. dik ge vulde slaapzakken 24.95, truma kachels type 3002 399.-. 6 kg gasflessen gevuld 69.95. dissefwegers 19.95 Eurostekkers 12 75. waterpasjes 7.90, spatbord- spiegels 29.75, dompelpomp 10 Itr. per minuut 19.95 Elektrolux 60 Itr koelkast, trio 575.-, blokbatterijen 3.98. agvakem toiletvloelstot 9.90. verder tientallen aanbiedingen. 6R00TSTE EN GOEDKOOPSTE AORES I 03844-93845, Hoofdkantoor Heerhugowaard 02207-18088, 5 lijnen. VRIJE BEZICHTIGING Zaterdagmiddag 23 januari 1982 van 2.00 tot 3.30 uur VOORHOUT MOD. BUNGALOW - Churchllllaan St Op zeer mooie, goede en gezeliige stand gelegen; op een van de beste punten aan de rand van het Kievits park met kilometers vrij uitzicht: een tot in de puntjes verzorgde, vrijstaande moderne luxe bungalow met gro te garage en berbing v.v. c.v. en div. andere extra voor zieningen, rondom tuin met zonnig vrij gelegen terras (z.w.). Grondoppervlakte (plm. 400 m2). Ind.: entree, grote T-vormige hal, toilet, badkamer met ligbad, grote L-vormige doorzonwoon/eetkamer met parketvloer en sfeervolle open haardpartij, moderne royale luxe woon/ eetkeuken met div. app., 3 slaapkamers. 1e etage: grote afgewerkte bevloerde open zolder met dakkapel, slaap kamer en doka. Grote garage (plm. 20 m2) plus aparte berging met c.v.- en wasafdeling. Prijs 298.000,- k.k. HOGEWEQ 23 NOORDWUK TEIEFOON 01T19-122S#.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10