De Zwarte: "AZC moet team worden" Slavenburg's Bank U spaart heel persoonlijk bij de Zakenbank -C Schakers ASC in tijdnood voor de bijl S 'J'J+% "J'J+'Va ■J'j+% UIT DE CONSUMENTENGIDS NOVEMBER 1981.- SL Flyer opnieuw snelste 3- Schuster bereid tot rentree 1AAI HET BIJ DE GOEDKOOPSTE! WOENSDAG 20 JANUARI 1982 Powerlifter De Vreugd breekt drie records KATWIJK - Powerlifter Kees de Vreugd uit Katwijk heeft weer van zich doen spreken. Tijdens de competitiewedstrijd SSS Alk- maar-KCS Scheveningen verbe terde De Vreugd drie Nederland se records die al op zijn naam stonden. Bij het kniebuigen bracht hij het totaal van 307Vfe kg naar 320 kg en bij het death-liften verbeterde hij de beste Nederlandse presta tie van 307Vi naar 317>/2 kilo gram. Bij het bankdrukken kwam De Vreugd tot 172Vfe kg, wat hem een totaal opleverde van 810 kg, hetgeen een verbete ring van 20 kg van het bestaande record betekende. De Vreugd zou met zijn prestaties op Euro pees niveau de derde plaats be zetten. De gewichthefploeg van De Spar taan neemt het aanstaande zater dag op tegen KDO uit Den Haag. De Leidse gewichtheffers werken dit competitieduel in hun clubhonk aan de 5de Groene Steeg af. Aanvang is om 15.00 uur. De ploeg van De Spartaan wordt zaterdag gevormd door Dio De- genaars. Herman Filippo, Hein van Putten, Len Zwaan en Jan Kluivers. Judoka Robert van der Vlist uit Leiderdorp reist aan het eind van deze maand met een Nederland se afvaardiging af naar Rome, om daar deel te nemen aan het derde internationale Memorial Ceracchinni judo-toernooi. Ook Wassenaarder Hennie Pleisier heeft een uitnodiging ontvangen. De wedstrijden worden gehou den van 27 tot en met 31 januari. Sport LEIDEN - Philidor 3 heeft in de promotieklasse van de Leidse schaakcompetitie de beide matchpunten tegen Al phen 1 in de wacht kunnen slepen. Twee remises in afge broken partijen zorgden er voor dat Philidor op een on overbrugbare 5Vfe-3'A voor sprong kwam. De koploper werd in Alphen a d. Rijn wel aan het wankelen gebracht. Na een aanvankelijk gunstige start van de Leidenaars deed de ASC het tij keren en lag een zege in hel verschiet. In de slotfase waren de spelers van Philidor 3 echter alsnog het slagvaardigst. Alphen opende de score door- dat Van Tol opponent Van Steenwijk doldraaide. Lange tijd gebeurde er toen niets, al werden de posities wel steeds beter voor de Alphenaren. Vlak voor de tijdnood trok Vergeer de score recht: 1-1. Van Ofwegen kreeg geen kans bij De Kleijnen: 2-1. Met het tijdnoodspektakel goed en wel aan de gang ging het mis bfj Alphen. Joziasse ging in goede positie pardoes door de vlag. Nico Kuyf sloeg toe, omdat Mechclse teveel ging forceren: 2-3. Toen Moon daarop tegen Peters een ko lossale blunder beging was de zaak bekeken. Meyer en de Wit deelden het punt, waarna Moon in tweede zit ting nog even doorspartelde, maar verlies niet kon vermij den: 2xh-\xh. Philidor gokte nog op een ruime zege. maar dat zat er niet in. Braggaar had in zijn hangpartij niets meer dan remise, terwijl Ger ritsen zijn kansen tegen De Boer niet wist te benutten 31/i-5x/2. Overeem moet nog tegen Stelling verder spelen, maar de Alphenaar heeft met een pluspion verreweg de beste kansen 512-41 r lijkt dan ook een waarschijnlijke uitslag Alphen-Philidor 3 ge detailleerd Mechelse-N Kuyf 0-1: V.d Tol-Van Steenwijk 1- 0: Geertsema-Vergeer 0-1; De Kleijnen-Van Ofwegen 1-0; De Jong-Braggaar x^-x/i. Moon-Peters 0-1; Stelling- Overeem afg. De Wit-Meyer Vfc-'A; De Boer-Gerntsen x/ti- Wi; Joziasse-Freeke 0-1. LSG 2 kwam tegen Philidor 4 niet in gevaar, al stelde de ploeg weinig in het werk om het vry magere bord punten totaal op te schroeven. Inval ler Van Putten opende de score voor LSG omdat tegen stander De Ru de laatste blunder uit een wederzijdse nj maakte Lubberhuizen schoof zijn stelling tegen Roel Piket bekwaam dicht: remise Barendse durfde een tijdnoodduel tegen Van Pelt niet aan en deelde het punt Mieremet voerde de score met een regelmatige winst op naar 1-3 Na een remise tus sen Peters en Struik mans (die lange tijd beter stond) was Hagendijk m tijdnood de meerdere van De Vroedt 1V*- 4Vfc- Via een puntendeling tussen Sipos en Wiebcs rolde het eerste matchpunt voor LSG binnen 2-5 Een winst punt van Avis sloot de eerste zitting af 3-5 Wim Bakker bleef tijdens de tweede sessie weliswaar op een remise met Pacjin steken, maar stelde daarmee de LSG-zege veilig. Omdat Otten in een arbitra gepartij op winst lijkt te staan .s 3' r 6'een waarschijnlijke uitslag Eigenbelang naar achtergrond schuiven AMERSFOORT - "Een topsporter moet zich erg veel ontzeggen om op dat niveau te komen. Daar wil hij bij geholpen worden. Het kost hem veel tijd en daardoor is hij teveel met zichzelf bezig en te weinig met de situatie er om heen. Misschien ligt die situatie wel zo bij Alphen". Het is voor Piet de Zwarte nog gis sen naar de problemen die er toe geleid hebben dat zijn voorgan gers Arie Domburg voortijdig bij AZC/Microlife opstapte. En het is ook even wennen aan de naam van zijn nieuwe vereniging, want AZC wordt m de polowereld ei genlijk met de plaatsnaam Al phen aangeduidt. In de loop van het gesprek - dat plaatsvindt vóór de finale tussen AZC en Barcelona in het Van Haselen- toernooi - corrigeert de Amers- foorter zich, voor wat dat laatste betreft. "Wat gebeurd is, is gebeurd. Dat is mijn pakkie aan niet. Ik begin op nul omdat ik me bewust niet heb willen laten informeren. Er ko men wel dingetjes naar boven, dat is duidelijk. Maar daar wil ik het liefst niet over praten", start De Zwarte, die drie maanden de tijd krigt om AZC weer kam pioen van Nederland te maken. ADVERTENTIE Want sparen is een kwestie van zakendoen! Zo zit dat Sparen is zaken doen. Weloverwogen uitkienen welke spaarvorm u 't meeste rendement oplevert Qua rente. Qua kondities. Maar... sparen is ook 'n persoonlijke zaak. Dus: kiezen welke spaarvorm past bij uw individuele wensen. Welk bedrag? Welke termijn? Opzegtermijn De mensen gaan steeds kritischer sparen. Steeds zorgvuldiger en bewuster op zoek naar de voor hen ideale spaarvorm. Heel goed. Heel zakelijk. Slavenburg is daar blij om. Immers, met keus uit deze 9 spaarvormen kan elke spaarder „goeie zaken" doen. Kijk maar. Lees maar. Reken maar...! Geidmarktrekening „ft Toprenterekening "10 "M'r!4 Kascertificaten Spaarcertificaten "JQ+% Premiecertificaten Kapitaalcertificaten Voor bedragen onder f 5 000 -geen opzeg- Iermijn Bij opname boven 15 000 - en binnen de termijn van 1 maand, wordt 'A% van het opgenomen bedrag aan u berekend. Bij opname binnen de opzegtermijn van 1 maand, wordt 1 van het opgenomen bedrag aan u berekend Bij opname binnen de opzegtermijn van 3 maanden, wordt 2% van het opgenomen bedrag aan u berekend. Bij opname binnen de opzegtermijn van 6 maanden, wordt 3% van het opgenomen bedrag aan u berekend De termijnen zijn .een half jaar en één, twee, drie. vier, vijf of zes jaar. Voorbeeld: coupure van f 1.000 - Looptijd 3 |aar rente 9%. U betaalt voor de coupure f 772.18' Voorbeeld: coupure van f 1 000 - Loopti|d 3 |aar Rente 9%. U ontvangt dan na 3 jaar f1 295 02 Na twee jaar kunt u opnieuw vastzetten (bmnen 30 dagen na vervaldatum) Uitkering konlant premie van 2°'o over verlengde hoofd som Meer rente dan op de spaarrekening Vooral geschikt wanneer u met al te snel over uw spaargeld wenst te beschikken Tegoed direkt beschikbaar, zij het dat een geringe retourrente wordt berekend. Renté afhankelijk van de ontwikkeling op de geldmarkt Aantrekkelijk als u wel de geldmarkt- schommelingen wilt volgen, maar met wilt vast zitten aan de beperkingen van de partikuhere deposito's: Vaste bedragen en termijnen, hoger minimumsaldo U kunt direkt over het saldo beschikken, zij het dat er in dit geval een retour- rente wordt berekend Toevoeging aan het tegoed altijd mogelijk. Prima rekening als u niet op korte termijn over uw tegoed wenst te beschikken. Direkte opname blijft echter mogelijk, retourrente in dit geval 3% Spaardeposito's worden voor een vaste, vooraf overeengekomen periode geplaatst Geschikt voor spaarders die een bepaald bedrag een bepaalde termijn zeker kunnen missen. Vooraf vastgesteld interestpercentage over de gehele looptijd. Deze certificaten worden afgegeven in coupures van f 1 000 -, f 5 000 - en f 10 000 - te betalen (door de bank) na 2, 3.4 of 5 iaar. In deze bedragen is de rente begrepen Bij aankoop wordt de rente als korting verleend Certificaten in coupures van f 1,000.-. f 5 000 - en f 10.000 - Na 2.3. 4 of 5 jaar krijgt u dit bedrag verhoogd met samengestelde interest terug Coupures van f 1 000 f 5.000 - en f 10 000 - Loopti|d 2 iaar U mag maximaal twee maal verlengen tegen dezelfde basisrente 2 kontante premie over verlengde som Maximum (totaal-) loopti|d dus 6 jaar Evenals tnj kascertificaten wordt de rente als korting t>| aanschaf verrekend Deze leningen zijn risicodragend, d w z ze zijn achtergesteld txj alle andere toevertrouwde middelen ma ir w irden do kapitaal en reserves van Slavenburg gedekt Leiden, Kort Rapenburg 20.071-126244 Zich bewust van die taak, zegt de sportleider van een psychiatri sche observatiekliniek uit het ge vangeniswezen in Utrecht: "Het blijft een moeilijke situatie om tijdens de competitie in te vallen. Dat weet ik, nu ik er aan begin. Ik zou ook liever aan het begin van een seizoen als trainer star ten. Maar ik heb de uitdaging aangenomen, hoewel ik niet sta te trappelen. AZC heeft aan mij gevraagd of ik wilde helpen. De enige voorwaarde die ik gesteld heb ik het kunnen nakomen van mijn verplichtingen bij Laga. Die ploeg train ik op dit moment en dat staat bij mij volledig voorop. In de resterende tijd zal ik mij voor honderd procent voor AZC inzetten". "AZC", vervolgt hij, "is een trein, die van de rails is afgelopen. Ik heb niet kunnen constateren of dat met één of twee wielen is ge beurd. Mijn taak is het om de trein weer met vier wielen op de rails te krijgen". Zijn kennis van de Alphense wa- terpoloploeg heeft zich dit sei zoen beperkt tot twee gebeurte nissen. "Ik heb ze in de halve fi nale van de Europa Cup in Vee- nendaal zien spelen en vond dat ze daar een geweldige prestatie geleverd hebben. Hier, op het Van Haselen-toemooi is het alle maal wat minder. Er is, heb ik begrepen, weinig getraind. Dat wreekt zich dan tegen De Rob ben, want 13-4 is wel een grote uitslag. Aan de hand van wat ik gezien heb, vind ik dat AZC over erg veel kwaliteit beschikt. Voor al individueel hebben de spelers een erg hoog niveau bereikt. Maar ze moeten meer als team proberen te spelen. Als iedereen voor elkaar werkt, het eigenbe lang naar de achtergrond schuift, moet AZC een bijzonder sterke ploeg kunnen zijn". De Zwarte staat niet helemaal blanco tegenover alle spelers. Als speler heeft hy o.a. Ton Buunk en Gijze Stroboer van na bij meegemaakt. "Dat was in Montreal, waar we met het Ne derlands team de bronzen me daille pakten. Dat was voor mij tevens het moment om te stop pen. Om drie redenen. Mijn gezin i bij AZC, Piet de Zwarte: "Ik begin op nul" en m'n werk eisten daarna veel aandacht van me op en als je het uit speltechnische gronden be kijkt, ben ik nooit zo'n bijzonde re zwemmer geweest. Hoewel ik in een erg goed team speelde, was ik meer wisselspeler dan ba sisklant. Maar, iedereen had in die tijd respect voor elkaar en dat was een goede zaak", zegt hij over z'n driejarige (van '74 tot '76) interlandcarrière. Daarvoor speelde hij eerst bij De Frellen in Rhenen en vanaf z'n achttiende jaar bij AZPC in Amersfoort. Zijn trainersloopbaan begon hij op 22-jarige leeftijd in Spanje bij Sabadell, een hoofdklasser op een steenworp afstand van Bar celona, "Bert Sitters zat daar en die vroeg mij of ik zijn assistent wilde worden, vooral voor de po lo-afdeling. Toen ik kwam waren ze achtste, bij mijn vertrek, an derhaf jaar later, werden we vier de. Dat was een erg goede erva ring. Daarna ben ik internatio naal gaan spelen om na Montreal bij de KNZB in dienst te treden bij de commissie opleidingen. Ik heb in die tijd ook nog drie maanden AZPC getraind. Maar dat klikte niet Als oud-speler was het bij die club geen werken. Daar ben ik ook opgestapt. Bij de KNZB heb ik vier jaar de jeugd onder 20, 18, 16 en 14 gedaan. De afgelopen zomer heb ik de En gelse nationale ploeg een aantal trainingen gegeven en begeleidt op de Europese kampioenschap pen in Split. De Engelse bond heeft me gevraagd of ik deze zo mer weer wat wilde doen. Ik had ADVERTENTIE VERGELIJKING PRIJSPEIL LEVENSMIDDELENZAKEN 1) fff lit f goedkoopste zaken bij DIRKSON Profimerkt (Zuid Hollend) 5 a 10% duurder Albert Henn. De Boer Simon. Fred ».d. Werft Simon. Sper »uper Végé. 10 a 15% duurder A ft 0 2000 15 a 20% duurder 20 a 25% duurder Nieuwe Weme. Vendet. vao meer dan 25% duurder A ft 0 2000. Centre. Co op. Sper tuper, Végt. Vwo onvoldoende artikelen aanwezig lid. volgde b>nn«n de A— (Foto Wim Dijkman) een vier-jaren-plan gemaakt, maar daar willen ze kennelijk niet aan. In hun laatste brief heb ben ze daar met geen woord over gerept. Nu ik AZC ook ga bege leiden, lijkt het m verstandig om van de zomer maar wat rust te nemen. Ik heb toch al dne tro- penmaanden voor de boeg", be seft De Zwarte, die ook de nodi ge internationale ervaring op zak heeft. Hoewel de spelersgroep van AZC hem unaniem als kandidaat-op volger van Domburg naar voren geschoven heeft, moesten er toch een aantal noodverbanden aangelegd worden om De Zwarte te strikken. AZC nam er genoe gen mee, maar kan hij er zichzelf eigenlijk wel volledig in vinden? De Zwarte: "Als ik alleen als coach zou zijn gevraagd, was het voor mij niet acceptabel geweest. Je moet als trainer ook via een of twee trainingen een stempel kunnen drukken. Dat kan dan weliswaar niet direct, maar ik zit op één Ujn met Fred Kranstau- ber, die bij mij op de B-cursus heeft gezeten en als vervanger heb ik het volste vertrouwen in hem. We hebben samen al een gesprek gehad over de planning Ik geloof dat mijn invloed via Fred zal doorwerken. En mijn in breng zal dan ook groter zun dan alleen de coaching Het blijft echter korte-termijn-werk". En zeker voor De Zwarte, want over iets meer dan een week speelt AZC in Hilversum tegen rivaal HZC/De Robben. De Hil versummers hebben dan waar schijnlijk aan winst genoeg om zich straks kampioen van Neder land te noemen. Zo snel kan de vaderlandse polocompetitie al beslist zijn. WIM VAN WANROOY SCOREBORD Om middernacht was de stand in de Rotterdamse zesdaagse als volgt 1. Pynen/Sercu (Ned /Bel332 punten, 2. Thurau/Fritz (WDI161. 3 Clark/A) lan (Aus.) 158. Op een ronde 4 Frank/ órsted (Den.) 132. Op twee ronden 5 Freuler/Savary (Zwi 245. Op dne ron den 6. Knetemann/Hempel (NedTWDl.) 256 Op zes ronden 7 RaasSchutz (Ned /WDI 236 Op acht ronden 8 Wij- nands/Peffgen (NedJWDL) 99 Op tien ronden 9 Van Vliet/Wiggens (NedV Aus.) 210 Op dertien ronden 10 De Bosscher/Hindelang (Bel./WDl.) 265 Op achttien ronden 11 Tourne/De Geest (Bel 88 Op 23 ronden 12 Venix Kos (Ned.) 132 DÜSSELDORF (ANP) - Bernd Schuster heeft zich weer bereid verklaard voor het Westduitse elftal te voetballen. Die beslis sing is een gevolg van het ge sprek dat de Westduitse bonds voorzitter Hermann Neuberger in Barcelona met de 22 jarige oud-international heeft gehad. Schuster speelde zun laatste wedstrijd voor West-Duitsland op 19 mei in Stuttgart tegen Bra- ziliè Na die wedstryd onttrok Schuster zich aan het samenzijn van de ploeg en dat leidde tot meningsverschillen tussen coach Derwall. Breitner en Rum- menigge enerzijds en Schuster. Jupp Derwall was blij met de be reidverklaring van Schuster, maar stelde wel dat de proble men met Breitner en Rummcnig- ge moeten worden uitgesproken, voor hg Schuster weer zal oproe pen. De vraag is overigens of Schuster al voor het wereldkam pioenschap in Spanje beschik baar is. Half december onder ging hu een tamelijk zware knie operatie en pas op 1 februari zal het gips worden vcrwuderd. Pas daarna kan Schuster aan de reva- hdatiepenode beginnen Bayern München heeft zich giste ren geplaatst voor de kwartfina les van het toernooi om de West duitse voetbalbeker De nummer één in de Bundesliga won in Freiburg de inhaalwedstrijd voor de achtste finales tegen Freibur- ger FC met 3-0 De Oostenrukse voetbalbond heeft gisteren besloten geen gebruik te maken van Ernst Happcl voor de coaching tudens het wereldkam pioenschap. De OFB aanvaardde daarmee het verbod dat de West duitse voetbalbond had uit gevaardigd tegen de trainers- functie van Happel. Het bestuur van de Oostenrijkse voetbalbond zal morgen vergaderen om een opvolger te zoeken voor Karl Stotz, die door bondsvoorzitter Karl Sekanina was ontslagen. Sekanina verweet Stotz, die de ploeg leidde in de kwalificatie- ronde, dat hu niet intensief ge noeg werkte en onvoldoende maatregelen had getroffen voor de eindronde in Spanje Pries voorlopig voorzitter van Leidse sportfederatie LEIDEN - Op zaterdag 11 januari heeft de oprichtingsvergadering plaatsgevonden van de Leidse Sportfederatie. Deze organisatie beoogt voor de belangen van de Leidse sportverenigingen te gaan opkomen in de situatie ont staan na de opheffing van de Sportstichting en de installatie van de gemeentelijke dienst Sport en Recreatie, zo deelt de Leidse Sportfederatie in een persbericht mee Er is een voorlopig bestuur samen gesteld dat er als volgt uit/u t C Pnes (zwemsport) voorzitter, L.C.M. Kallenberg (tennis) secre taris/penningmeester en de le den B.J. van Leeuwen (voetbal), J. Pannekoek (gymnastiek) en Ph. Verstraatcn (voetbal) De federatie zal haar activiteiten in de begml'.i..v,.n htÊt I" 1MB voornameluk richten op de vormgeving van de eigen organi satie (statuten en inspraak eigen organisatie), contact met de ge meente en beleidsvoorbereiding. MAR DEL PLATA - Het Nederlandse jacht Flyer heeft ook het derde gedeelte van de rond de wereld zeilrace het snelst afgelegd Maandag avond voer het schip met eigenaar Conny van Rietschoten (56) aan het roer de haven van Mar del Plata binnen. De kaden van deze 450 km ten zuiden van Buenos Aires gelegen havenstad stonden zwart van de be langstellenden De Flyer werd geéscorteerd door een vloot van Argen tijnse scheepjes Ook in de twee vonge etappe-plaatsen Kaapstad en Auckland meerde de Nederlandse maxi-racer (23,20 meter land en een waterverplaatsing van 34 ton) het eerst aan Zeven uur na de Flyer arriveerde concurrent Ceramco New Zealand in Mar del Plata Het Nieuwzeelandse jacht, dat op het stuk naar Kaapstad al de mast verloor, werd buna opnieuw van de mast beroofd. Vuf dagen voor aankomst in Mar del Plata ontdekte de bemanning op de plek waar de stagen bueenkomen een scheur. Enkele noodgrepen van de bemanning zorgden ervoor dat ditmaal de mast overeind bleef Het succes van de Flyer wordt door de concurrentie goeddeels toege schreven aan de omvangrijke investering (buna v\jf miljoen gulden) en de bijna militaire discipline aan boord Door dat laatste vooral werd het tweegevecht met de Ceramo in het voordeel van de Nederlanders be slecht Bu het ronden van Kaap Hoorn had de Flyer nog maar een voorsprong van 52 minuten op het Nieuwzeelandse jacht Door uitge kiend zeilen en gebruik te maken van elk vleugje wind werd daarna het verschil groter De zware stormen, die bu de vonge race van 1977 dit gedeelte van de tocht tot een ware hel maakten, bleven ditmaal uit Voor Van Rietschoten had het zelfs wel wat harder mogen waaien Zelfs u windkracht zeven vond hu het niet nodig zeü te minderen Van de 29 schepen, die op 29 augustus van het vong jaar in Plymouth van start gingen, zun er nog 22 in de race. Na de Ceramo worden in Mar del Plata de Franse jachten Euromarche (aan het einde van de dag) en de Charles IMdSGCS I (M uur later) verwacht.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19