Licht op groen voor zuivering drinkwater c Kleine partijen de mond gesnoerd MOB mogelijk van Leiden naar Alphen [Leidse agenda jllsqnh. Verenigingen niet tevreden over verdeling ruimten WD en CDA in Wassenaar weigeren te praten over woonwagens Omstreden besluit komt sneller dan verwacht Definitief variabele werktijden voor gemeente-ambtenaren Bende bekend reeks inbraken in regio Stad en rand WASSENAAR - Het voorstel van PvdA en D'66 om de provincie een duidelijke uit spraak te vragen over woonwagenstand plaatsen aan de Ruigelaan is gisteravond in de raadsvergadering niet besproken. De grote partijen (CDA en WD) hadden geen behoefte aan een dergelijke discus sie, zo deelden zij mee. De indieners (PvdA en D'66) werd zo de mogelijkheid ontnomen het voorstel zelfs maar toe te lichten. Iets wat tijdens de be grotingsvergadering ook al meer malen gebeurde. Burgemeester Staab deelde toen al mee dat de kleine partijen in de raad een minderheid vertegenwoordigen. Hij verbood hun toen onder andere te spreken over een kernwapenmotie. PvdA en D'66 hadden het voorstel inge diend om duidelijkheid te krijgen over de Ruigelaan. Mag daar nu wel of niet het woonwagenkamp worden uitgebreid met zeven plaatsen, zo wilden zij de provincie vragen. De WD houdt nog steeds vol dat het misschien wel mag, ondanks vele ambtelijke uitspraken, waarin de Ruige laan als toekomstig woonwagenkamp wordt afgewezen. Vooral omdat het te ver van het dorp af ligt. Maar zelfs de WD wil geen duidelijkheid over dit punt, want fractieleider Nieuwzwaag zei geen enkele behoefte te hebben aan een dis cussie over het voorstel. Ook Van Rij (fractieleider CDA) zag het nut er niet van Weinig elegant Greep (PvdA) zei "onaangenaam verrast" te zijn door de opstelling van de twee grote partijen. "Het is weinig elegant om een minderheid in de raad geen kans te geven om een voorstel toe te lichten". Nieuwen- hoven (D'66) merkte nog op dat met het voorstel "de knellende onzekerheid bij de WD ten aanzien van de Ruigelaan" kon worden opgeheven. Toen Greep er aan toevoegde dat hij "gerin geloord" werd reageerde Van Rij met "dit is vragen naar de bekende weg". Burgemeester Staab sloot de discussie af met één van zijn karakteristieke opmer kingen. "Als een minderheid zo het colle ge steeds voor de voeten loopt, zijn we nergens meer. Ik sluit de vergadering". Mooi weer Greep deelde desgevraagd mee zeer boos te zijn. Volgens hem is de WD bezig de be slissing over de woonwagenstandplaat sen uit te stellen tot na de verkiezingen. De WD (en naar het lijkt ook het CDA) vrezen stemmenverlies als er nu al een beslissing wordt genomen, zo meent Greep. De WD heeft overigens al eens eerder een gevoelige kwestie verschoven tot na de verkiezingen. In 1978 vlak na de verkiezingen maakte de WD een totale ommezwaai met haar standpunt over het uitbreiding van het gemeentehuis, aldus Greep. Volgens het PvdA-raadslid hoeven de be zwaarmakers van nu dan ook geen enkele hoop te koesteren. "Ze nemen geen be slissing, spelen mooi weer tegenover de kiezers en verschuilen zich nu achter de provincie. Het CDA is geen haar beter dan de WD op dit punt. Zonder enig ar gument wordt ons de mogelijkheid om het voorstel toe te lichten ontnomen door de twee grote partijen. Dat komt zelfs in de Tweede kamer niet voor, waar partijen als de SGP en de CPN alle mogelijkhe den krijgen om hun voorstellen toe te lichten". DINSDAG 19 JANUARI 1982 DINSDAG SliÈfS Greep (PvdA): ..boos.. Leiden - Leids Vrijetijdscentrum, Bree- straat 66. Humanistisch Verbond Lei den. lezing van Otto Munters over Mens en milieu vriendelijk ondernemen, ook een markt en een demonstratie, 20 uur. projectgroep Transvaal, Stadsbouwhuis - verkeerscommissie, woe 15.30 uur. K&O-Gebouw Oude Vest 45. film 'L'u- ne chante, l'autre pas' van Agnés Varda, 20 uur. Bevrijdingskerk Zuid-West - Contact middag voor Ouderen en Belangstellen den. 14.30 uur. Oud-Katholiek kerk - Zoeterwoudsesin- gel hoek Cronesteinkade, Oecumeni sche gebedsdienst. 19.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film Een huwelijksdrama met alles erop Collegezaal van de Oude Sterrewacht - Kaïserstraat, nieuwjaarsreceptie van de Leidse Weer- en Sterrenkundige Kring, KATWIJK, LEIDEN, DEN HAAG - De Leidse Drinkwater Maatschappij (LDM) mag in Katwijk een voorzuiverings installatie bouwen voor het drinkwater in de Leidse re gio. Een dezer dagen zal de provincie Zuid-Holland, na ruim vieren half jaar, de vereiste bouwver gunning afgeven. De provincie heeft dit besluit geno men naar aanleiding van de pre sentatie van het tussentijds ver slag van de stuurgroep Integraal Onderzoek Drinkwatervoorzie ning (IODZM). Dit verslag blies het laatste propje twijfel weg uit de leiding van de provincie. Tot voor kort waren gedeputeerde staten, onder aan voering van J. Noorland, tegen de aanleg van de voorzuiverings installatie. Het definitieve rap port, dat ruim 2.5 miljoen gulden kost, moest worden afgewacht, zo hield Noorland zijn gehoor steeds voor. "Maar nu ben ik voor het tussentijdse rapport ge zwicht", verklaarde Noorland desgevraagd. "Naast de argu menten voor een veilige water voorziening is het goedkoper". Het besluit van de provincie bete kent dat bezwaren tegen infiltra tie in de duinen voor drinkwater van milieu- en recreatie-organi saties het moeten afleggen tegen een betaalbare drinkwatervoor ziening. Tijdens een vergadering toonde het merendeel van de provinciebestuurders zich giste ren gelukkig met het besluit van gedeputeerde staten (dagelijks bestuur provincie). Leiderdorper Dr. J.W. Hekkelman van de CDA-fractie in de staten hierover: "Het drinkwater heeft voor ons een hogere prioriteit dan natuurbeheer en recreatie. Maar", zo zei hij, "we zullen waar mogelijk meegaan om natuur en landschap te behouden". Zijn WD-collega T.F.J. Jansen uit Noordwijk viel hem bij. "Recreë ren in de natuur en smachten van de dorst is er voor de WD niet bij". Ook de Oegstgeester D'66'er mr. J. Wessel, schaarde zich samen met SGP-er ir. M. Houtman uit Lei den achter de meerderheid. De PvdA had kritiek op de gang van zaken rond het verlenen van de bouwvergunning. "Er had moe ten worden gewacht tot het defi nitieve rapport van de IODZM was verschenen", zei mevrouw L.E. Stolker-Nanninga. Overi gens is ze het er wel mee eens dat de zuiveringsinstallatie er komt. Kunst De Leiderdorpse kunstkring houdt vanavond in de Muzenhof een openbare vergadering voor leden en belangstellenden. Aan vang acht uur. Huiswerkkamp De stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest organiseert dit jaar voor de eerste maal een huiswerkkamp tijdens de paas vakantie. Het kamp is bedoeld voor middelbare scholieren van twaalf tot en met zestien jaar. Het programma zal bestaan uit twee delen: het maken en leren van huiswerk en ontspanning in de vorm van sport en spel. Het is de bedoeling dat er per dag ongeveer twee uur aan huis werk wordt besteed. Ook zoekt SJJO nog vrijwilligers, die tijdens het kamp de jonge ren willen helpen met het huis werk. Voor meer inlichtingen: SJJO, gebouw Taberaa, Julia- nalaan 1, Oegstgeest. Telefoon: 154773. Er is een speciaal kamp- spreekuur ingesteld op donder dagavond van zeven tot acht Bridge De Leiderdorpse bridgeclub orga niseert vrijdag een grote brid gedrive. De opbrengst van deze kaartwedstrijden is bestemd voor de plaatselijke stichting Jespa, die zich inzet voor de or ganisatie van sport en spel voor de gehandicapte jeugd. De bridge-drive zal worden ge houden in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Aanvang kwart voor acht. Ijsbaan in Leiderdorp ondanks dooi nog open LEIDERDORP - Ondanks de hoge temperaturen overdag kan er nog steeds geschaatst worden. De Leiderdorpse ijsbaan (aan de Mauritssingel) verkeert zelfs in een uitstekende conditie. Vooral omdat de dooi overdag gevólgd wordt door vorst 's nachts. Het dooiwater bevriest 's nachts weer en daardoor ontstaat een prima ijskwaliteit. De ijsbaan is van 's ochtends tien tot 's ks tien uur geopend. Burgemeester en wethouder houden wake LEIDERDORP - Burgemeester Van der Have en wethouder Meerburg nemen vrijdag avond deel aan een wake georganiseerd door Amnesty International. De twee Lei derdorpse bestuurders hou den de wacht met sandwich- borden bij een zuil met na men van mensen die zijn "verdwenen". Tijdens de wake is er informa tiemateriaal te krijgen bij een stand van Amnesty. Ook kunnen er kaarten worden verstuurd naar autoriteiten in landen, waarvan bekend is dat er systematisch "verdwij ningen" plaatsvinden. r Voorzitter Van Went blikt somber de toekomst tegemoet. ZOETERWOUDE - De ambtena ren op het Zoeterwoudse ge meentehuis hebben sinds 1 ja nuari definitief variabele werktij den. Hiermee is een proefperiode van een jaar afgesloten. Vorig jaar deed de prikklok zijn in trede op het gemeentehuis. Sindsdien is er regelmatig over-i^ leg gevoerd met het personeeP over de regeling en is die bijge steld. Tot grote tevredenheid van het voltallige personeel min één, die principieel tegen de prikklok Principieel was tijdens de commis sie algemene zaken gisteravond ook het progressieve raadslid Lansbergen. Hij vroeg of de va riabele werktijden ook gelden voor de ambtenaren in de buiten- dienst, zoals bij de dienst ge meentewerken. Zo laat je het on derscheid tussen 'witte boorden' en 'manchester broeken' vallen, vond hij. Burgemeester Houdijk antwoordde negatief op zijn vraag. Het is in de buitendienst organisatorisch niet te doen om dat vaak wordt samengewerkt. Wanneer één van de ambtenaren zijn werk beëindigt, ligt vaak meteen het hele werk stil. Het PZ-raadslid Straver had daar niet zo'n hard hoofd in. "Dat wordt onderling wel geregeld", zo meende hij. De WD en het CDA stelden voor het gemeentehuis 's morgens vroeger te openen voor het pu bliek. Nu is het gemeentehuis van negen tot twaalf geopend. De WD'er Kremer en de CDA'er mevrouw Plantiga willen dit met één tot anderhalf uur vervroe gen. Zo worden mensen die om half negen beginnen met werken ook in de gelegenheid gesteld be paalde zaken te regelen. Burge meester Houdijk zei toe dit te willen onderzoeken. Vooral 's zo mers, wanneer veel ambtenaren toch al vroeg beginnen, zag Hou dijk wel de mogelijkheid het ge meentehuis eerder te openen. VOORSCHOTEN - De meeste Voorschotense verenigingen zijn niet tevreden over de verdeling van de beschikbare ruimten, zo als die in het accommodatieplan is aangegeven. De verenigingen konden gisteravond tijdens de commissie welzijnszaken reage ren op het accommodatieplan en velen hadden die mogelijkheid aangegrepen. De reacties waren zelfz zo overweldigend dat wet houder Marselis de vergadering verdaagde tot een later tijdstip. Hij wil eerst overleggen binnen het gemeentehuis over de ge- ALPHEN AAN DEN RIJN - De kans is groot dat Alphen binnen afzienbare tijd een zogenaamd medisch-opvoedkundig bureau (MOB) krijgt. De stichting ambu lante geestelijke gezondheids zorg Leiden en omstreken, die in Leiden twee van dergelijke bu reaus heeft, wil een van die bu reaus naar Alphen aan den Rijn verplaatsen. Een medisch opvoedkundig bu reau houdt zich onder meer be zig met de behandeling en bege leiding van kinderen met ge-» drags- of opvoedingsproblemen. Kinderen kunnen via de huisarts of schooldecaan bij het bureau worden aangemeld. Na een on derzoek. dat veelal bestaat uit ge sprekken met het kind zelf en zijn ouders, doe het MOB in overleg met de ouders voorstel len voor behandeling. Inwonersvan Alphen aan den Rijn en omstreken zijn nu aangewe zen op een van te twee MOB's in Leiden. In het kader van de "de centralisatie" van de gezond heidszorg overweegt de stichting ambulante gezondheidszorg Lei den e.o. nu een van die bureaus naar Alphen te verplaatsen. De heer P.J. Welp, in dienst van de stichting opbouw RIAG (regio nale instellingen voor ambulante gezondheidszorg) is belast met de voorbereidingen voor die ver huizing. "Het is de bedoeling dat we nog dit jaar of anders begin volgend jaar een medisch-op voedkundig bureau in Alphen openen", zegt hij. "Het overleg daarover tussen de verschillende stichtingen die daaraan 'goed keuring moeten geven is nu ech ter nog gaande". Hoewel burgemeester en wethou ders van Alphen twijfelen aan de behoefte van een dergelijk bu reau in Alphen aan den Rijn zijn de plannen inmiddels in een ver gevorderd stadium. Volgens Welp is die behoefte er wel dege lijk. Niet alleen in Alphen, maar ook in omliggende dorpen. "In 1980 kregen wel alleen al uit Al phen ongeveer honderd aanmel dingen en uit omliggende ge meenten als Leimuiden, Hazers- woude en Nieuwkoop nog eens tweehonderd. Juist de afstand van Alphen of Nieuwkoop naar Leiden leidt er nogal eens toe dat mensen zeggen laten we maar van de behandeling afzien. Daar om denken we dat een MOB in Alphen zeker op z'n plaats is". De vestiging van een MOB in Al phen geschiedt "financieel neu traal", dat wil zeggen dat er voor de gemeente Alphen geen kosten uit voortvloeien. De gehele ope ratie zal worden betaald door het ministerie van volksgezondheid. Wanneer in Alphen een MOB komt, zal een van de twee Leidse bureaus worden opgeheven. LEIDERDORP - De Leider dorpse politie heeft in samen werking met de districtsre cherche een serie inbraken opgelost. Vorige week donderdagavond werden in Leiderdorp twee mannen op heterdaad be trapt bij een inbraak in een woning. Later op de avond arresteerde de Leiderdorpse politie in de omgeving nog twee personen. Na verhoor bekenden de mannen, een Voorschotenaar, een tweetal uit Leiden en een inwoner uit het Limburgse Reuver in to taal 17 diefstallen met een waarde van 150.000 gulden, die zij buitmaakten bij "be zoeken" aan woningen in Leiderdorp, Voorschoten, Leiden, Wassenaar, Wou- brugge en Nieuwkoop. Van de buit is nog weinig te ruggevonden. De mannen zijn inmiddels voor de offi cier van justitie in Den Haag voorgeleid. Voorlichtingsavond over borstvoeding - Ankie de Ross, Kiipperwerf 33, 20 uur, voor inl. 213417 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Cawca- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door proxwn in con flict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736, Werklozen Belangen Vereni ging Leiden Adviesbureau, woe van 10- 12 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, Vrouwen in de bijstand, woeochtend spreekuur. Voorschoten - gemeentehuis, sie sport en welzijn, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, c onderwijs, 20 uur. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie fi- Instituut voor Culturele antropologie - Stationsplein 10, zaal 1022, bijeenkomst werkgroep buitenland CDJA, afd. Randstad, 19.30 uur. Augustinus - Rapenburg 24, voorronde Leids Cabaretfestival. Leids Vrijetijdscentrum Breestraat 19, film 'Chiedo Asilo'-Marco Ferreri, woe, do. 20 en 22.15 uur. Maranathakerk - Oecumenische ge bedsdienst, 19.30 uur. The Jam - 2e Binnenvestgracht, optre den de groep Silenus. Plantage 16 - vergadering van de Raad van Kerken, 19.30 uur. Vredeskerk - Burggravenlaan, Oecume nische gebedsdienst, van 19-15-19.45 i christendom' door P.C. Veltman, 20.15 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- tel. 213490. Zoeterwoude - gemeentehuis, extra raadsvergadering, 20 uur. DONDERDAG maakte opmerkingen. Tot verrassing van de gemeente en de commissieleden blijkt de ou de school aan de Leidseweg voor diverse groepen uitstekend te voldoen als zaalruimte. De com missie omschreef de oude school als niet erg nuttig. Op dit mo ment gebruiken het Jongeren pastoraat en het projekt Blote Voeten twee lokalen. De com missie welzijnszaken wilde deze twee groepen huisvesten in twee lokalen van de voormalige school bij het Cultureel Cen trum. Maar het Jongerenpasto raat en het projekt Blote Voeten willen daar helemaal niet heen. Ze voelen zich prettig in het ou de gebouw, zo deelden zij mee. De UW en de Rooie Vrouwen vroegen om goede huisvesting omdat zij uit de Voorschotense Vrouwenraad zijn gestapt. De UW vindt het houden van een soos voor gehandicapten op de eerste etage van het Cultureel Centrum, zoals is voorgesteld, een onmogelijke zaak. Ook het poppentheater "Wellus- Nietus" wil niet naar de eerste etage van het Cultureel Centrum. Omdat het lokaal daar door meer verenigingen gebruikt wordt, moet telkens de poppenkast worden afgebroken en weer wor den opgezet. Overigens blijkt het gebruik van een lokaal door ver schillende verenigingen op veel bezwaren te stuiten. De commis sie vindt dat diverse lokalen in aanmerking komen voor gebruik door meer verenigingen. Leiden - Regenboogpad 3, bestuurs commissie De Dukdalf en De Loop plank, 20 uur. Stadhuis - gemeenschappelijke verga dering raadscommissies over o.a. erf pacht, 20 uur. Opstandingskerk - Steenschuur 9, dia presentatie 'Jeugd met een opdracht'. De Regenboogkerk - Oecumenische ge bedsdienst, 19.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Neige' van Juliet Berto, do, vr en Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenkl - Pieterskerkhof 18, vrjj advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats Jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Wergroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond. 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur. tel. 142505. Morswyk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797 Leiderdorp - Sjelter, avond over de ge volgen van een kernwapenaanval, 20.30 dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 15 jan tot 22 jan door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807; Apotheek Noord- Hofland. Thorbeckeweg 3, tel. 762877. LEIDSCH &s DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgeversmaatschappij Letdsch Dagblad B V. Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen I ontvangen. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag var, 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden Dij ing te voldoen overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur urtslultendgiro 3203571 R D Paauw 1 v n Damiate Holding BV te Haarlem redactiechef A. van Leeuwen K.»rual,tx,nn.m.nl I0dactiechel: 78.70 J. M J Past ^abonnern.", Rochet, per pos,307.30 J* Kf00n 'Stad) P J do Tombo J. P M van der fc Directie G Koopman (r*0*>) Aangesloten prj de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oorrespondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Commentatoren: A A v Brussel W F. J. Wirtz Redactie stad en randoe meenten tal 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2