Köln koploper af "Hoe moet dat straks gaan '1ÊÊ0 Speelschema WK FC Den Haag behaalt winst op Naaldwijk -C D- Happel geen coach van Oostenrijk Na nederlaag bij Dortmund Loting WK loopt door blunders in het honderd 99 escï s «sas» WV pain periode- titel in Volendam H f -**TI - - Rensenbrink vertrekt bij Toulouse ZWOLLE - PEC/Zwolle, dat het bekerduel tegen Feyenoord zag afgelast, oefende gistermiddag tegen Rohda Raalte. dat uitkomt in de hoofdklasse van de zondag competitie. PEC won met 2—1 na een 1-1 pauze-stand. Jans en Pelleboer tekenden voor de Zwolse productie. De tegentref fer kwam op naam van Goed koop. Er kwamen 1000 toeschou wers op de oefenwedstijd van PEC/Zwolle af. Veel doelpunten vielen bij de vriendschappelijke duels Hel mond Sport-Willem II en Cam- buur-Groningen. Willem II, dat Sport MAANDAG 18 JANUARI 1982 in de eredivisie in de staartgroep bivakkeert, won bij de koploper in de eerste divisie met 5-3. Bij rust leidden de Tilburgers, voor het oog van 1500 kijkers, met 2—3. In het noorden las Gronin gen Cambuur een lesje. Na een 1—2 ruststand bereikten de Gro ningers het eindsignaal met een 1-6 overwinning. Hier kwamen eveneens 1500 toeschouwers op af. Jn Naaldwijk versloeg FC Den Haag de plaatselijke vierdeklas ser met 10-0. Bij de rust leidden de Hagenaars reeds met 3-0. De doelpunten van de ploeg van trainer Martin van Vianen kwa men op naam van Prevo (4x), Van Delft (2x), Mansveld, Ke- loglu, Melis en van Vliet. Heereveen won op eigen terrein in een oefenduel met 7-0 van de amateur vierdeklasser Gorre- dijk. De Heereveense treffers werden gescoord door: Bosma (4x), Heyne, Nijgh en Kist. MADRID (ANP) - Ernst Hap pel, de Oostenrijkse trainer die vier jaar geleden het Ne derlands elftal in Argentinië naar de tweede plaats in het wereldkampioenschap voer de, zal bij de strijd om de wereldtitel geen coach van het Oostenrijkse elftal zijn. De Westduitse voetbalbond heeft zijn veto uitgesproken tegen Happel, die als trainer van Hamburger SV in West- Duitsland werkzaam is. Za terdag bij de loting voor het wereldkampioenschap in Madrid deelde het lot Oos tenrijk in groep twee in bij West-Duitsland. Herman Neuberger, de voorzitter van de Westduitse voetbal bond deelde mede dat hij en zijn Oostenrijkse collega reeds daags tevoren een af spraak hadden gemaakt dat wanneer West-Duitsland en Oostenrijk in één groep zou den komen, Oostenrijk er van zou afzien Happel als trainer van het nationale elftal aan te stellen. BONN (ANP) - Op de eerste dag van de tweede helft van de Bundesliga is titelhouder Bayern München alleen aan de leiding gekomen. Bayern München behaalde in Lever- kusen bij Bayern een gemakkelijke 2-0 overwinning en kwam daardoor op 26 punten uit achttien wedstrijden. De twee doelpunten vielen in de tweede helft. In de 53ste minuut scoorde international Dremmler van korte afstand en zeven minuten voor het eindsignaal zorgde Dieter Höness voor de tweede treffer. 1 FC Köln, dat voorde winterstop de Bundesliga aanvoerde en in elf wedstrijden geen nederlaag had geleden, begon de tweede competitiehelft weinig succes vol. De ploeg van Rinus Michels ging in een uitwedstrijd met 1-0 ten onder bij Borussia Dort mund. De 45.000 toeschouwers zagen de enige treffer van het hoofd van Bernd Klotz komen. HSV verloor verrassend bij Ein- tracht Braunsweich: 2-1. Borussia Mönchengladbach sprong over 1 FC Köln naar de tweede plaats door in Noord- Duitsland met 1-0 te winnen van Werder Bremen. De treffer van de bezoekers kwam op naam van Kurt Pinkall. In theorie staat 1 FC Köln gelijk met Bayern Mün chen omdat de ploeg uit Keulen een wedstrijd minder heeft ge speeld. Rode Kaart International Karl-Heinz Förster MADRID - Het toch al blozende gezicht van Pablo Porta, voorzitter van de Spaanse voetbalbond, werd afgelopen zaterdag tijdens de loting van de WK '82 in Madrid met de minuut nog roder van schaamte of van ergernis. Want bijna alles wat er fout kon gaan bij de lotingsceremonie liep ook werkelijk in bet honderd. En dat terwijl vrijdagavond bij de generale repetitie alles op rol letjes verlopen was. De acht schooljongens van het college van San Ildefonso, gehuld in af zichtelijke uniformen met een paarse sjerp, de bijna prehistori sche loterijtrommels met de na men van de 18 van de 24 deelne mende landen, aangedreven door gewone fietskettingen, niets bleek een vlot verloop bij de generale repetitie in de weg te staan. Maar de eerste blunder bij de eigenlijke loting beging secre- I talie Polen Peru Kameroen Groep 3 Argentinië België Hongarije Joegoslavië Noord-Ierland Honduras Groep 4 Engeland Frankrijk Tsjechoslowakije Koeweit Groep 6 Brazilië Sowjet-Unie Het speelschema voor het wereldkampioenschap voetbal ziet er na de loting als volgt uit: GROEP 1 14 juni Vigo: Italié-Polen (17.15 uur) 15 juni La Coruna: Peru-Kameroen (17.15uur) 18 juni Vigo: Italië-Peru (17.15 uur) 18 juni La Coruna: Polen—Kameroen (17.15 uur) 22 juni La Coruna: Peru-Polen (17.15 uur) 23 juni Vigo: Italië-Kameroen (17.15 uur) GROEP 2 löjuniGijon: West-Duitsland-Algerije (17.15uur) 17 juni Oviedo: Chili-Oostenrijk (17.15 uur) 20 juni Gijon: West-Duitsland-Chili (17.15 uur) 21 juni Oviedo: Algerye-Oostenrijk (17.15 uur) 24 juni Oviedo:Algerye-Chili (17.15 uur) 25 juni Gijon: West-Duitsland-Oostenrijk (17.15 uur) GROEP 3 13 juni Barcelona: Argentinië-België (20.00 uur) 15 juni Elche: Hongarije-El Salvador (21.00 uur) 18 juni Alicante: Argentinië-Hongarije (21.00 uur) 19 juni Elche: België-El Salvador (21.00 uur) 22 juni Elche: Belgiê-Hongarije (21.00 uur) 23 juni Alicante: Argentiniè-El Salvador (21.00 uur) GROEP 4 16 juni Bilbao: Engeland-Frankrijk (17.15 uur) 17 juni Valladolid: Tsjechoslowakije-Koeweit (17.15 uur) 20 juni Bilbao: Engeland-Tsjechoslowakije (17.15 uur) 21 juni Valladolid: Frankrijk-Koeweit (17.15 uur) 24 juni Valladolid: Frankrijk-Tsjechoslowakije (17.15 uur) 25 juni Bilbao: Engeland-Koeweit (17.15 uur) (21.00 uur) 17 juni Zaragoza: Joegoslavië-Noord-Ierland (21.00 uur) 20 juni Valencia: Spanje—Joegoslavië (21.00 uur) 21 juni Zaragoza: Honduras—Noord-Ierland (21.00 uur) 24 juni Zaragoza: Honduras-Joegoslavië (21.00 uur) 25 juni Valencia: Spar\je—Noord-Ierland (21.00 uur) GROEP 6 14 juni Seville (Sanchez Pizjuan): Brazilië-Sowjet-Unie (21.00 uur) 15 juni Malaga: Schotland—Nieuw-Zeeland (21.00 uur) 18 juni Sevilla (Benito Villamarin) Braziliè-Schotland (21.00 uur) 19 juni Malaga Sowjet-Unie—Nieuw-Zeeland (21.00 uur) 22 juni Malaga Sowjet-Unie—Schotland (21.00 uur) 23 juni Sevilla: (Benita Villamarin) Brazilië-Nieuw-Zeeland (21.00 uur) Na de voorronden ziet het speelschema van het wereldkampioenschap voetbal er verder als volgt uit 28 Juni: Madrid (Vicente Calderon), groep d: (17.15 uur). Barcelona (Nou Camp), groep a: groep 3 (21.00 uur). 29 Juni: Barcelona (Sarria), groep c: nr. 2 groep 1-nr. 2 groep 3 (17.15). Madrid (Bernabeu). groep b: winnaar groep 2-winnaar groep 4 (21.00). 1 Juli: Madrid (Calderon). groep d nr. 2 groep 2-winnaar groep 5 (17.15). Barcelona (Nou Camp), groep a: winnaar groep 1-nr. 2 groep 6 (21.00). 2 Juli: Barcelona (Sarria). groep c: nr. 2 groep 1-winnaar groep 6 (17.15). Madrid (Bemabeu), groep b: winnaar groep 2-nr. 2 groep 5 (21.00). 4 Juli: Madrid (Calderon). groep d: winnaar groep 5-nr. 2 groep 4 (17.15). Barcelona (Nou Camp), groep a: nr 2 groep 6-winnaar groep 3 (21.00). 5 Juli: Barcelona (Sarria). groep c: winnaar groep 6-nr. 2 groep 3 (17.15). Madrid (Bemabeu), groep b: nr. 2 groep 5-winnaar groep 4 (21.00). HALVE FINALES: 8 Juli: Barcelona (Nou Camp): Sevilla (Sanchez Pizjuan): 1 de halve finales (20.00). de halve finales (20.00). de FIFA, Blat- Blatter had in zijn korte toespraak de besluiten toegelicht van de or ganisatiecommissie van de FI FA. Onder meer dat de twee Zuidamerikaanse landen van groep 3, Peru en Chili, in de eer ste ronde niet ingedeeld zouden worden bij Argentinië en Brazi lië. Om die reden zouden de eer ste twee Europese landen die uit de trommel zouden rollen inge deeld worden in respectievelijk groep 3 en 6 van Argentinië en Brazilië. Dit lot trof België en Schotland. Maar tot ieders stomme verbazing verschenen de namen van België en Schotland in groep 1 en groep 3, gekoppeld respectievelijk aan Italië en Argentinië. Verwarring alom, temeer omdat Blatter zijn i de Duitser Neuberger bracht onder wie meer dan 600 journa listen, was het verontwaardigde gemompel versterkt met enkele fluitconcertjes niet van de lucht. „Als ze zo'n simpele loting al niet zonder fouten kunnen organise ren, hoe moet het dan wel op de eigenlijke WK niet aan toe gaan", mijmerde een Braziliaanse jour nalist wanhopig. Maar de ergernis over de inciden ten van de lotingsprocedure was snel voorbij toen de indeling van de groepen éénmaal een feit was. Commentaren voor elk wat wils. De voorzitter van de Peruviaanse voetbalbond, Alberto Espantoso, toonde zich lang niet ontevreden met de indeling van Peru samen met Italië en Polen. „We hebben geluk had", verklaarde de voor zitter van de Peruviaanse voet balbond, die Peru zeker niet kansloos achtte om eerste in de groep te worden. de zaken weer in het reine, maar toen was het al te laat. De namen van België en Schotland verdwe nen weer van het scherm om uit eindelijk toch op de juiste plaats weer op te duiken. Maar daarmee was de tegenspoed nog lang niet voorbij. Toen de derde component voor groep 5 (juist de groep van gast land Spanje) geloot zou worden, brak de bal met de naam van Honduras in tweeën. De ene helft weigerde de veilige trom mel te verlaten. En tot overmaat van ramp begaf tenslotte ook de derde trommel het volledig. De begeleider van de leerlingen van het college van San Ildefonso zag zich daarom genoodzaakt de bal letjes met de hand uit de trom mel te lichten alsof hij eieren pakte uit een kippenhok. In de zaal van het Congrespaleis in Ma drid, bevolkt met 1500 mensen samen met Oostenrijk in groep 2 (beide landen troffen elkaar ook al in de kwalificatieronde) lever de een gedecideerde reactie op vart FIFA-bestuurslid Neuberger uit de Bondsrepubliek. Dit naar aanleiding van de plannen om Ernst Happel, trainer van HSV, tijdelijk te benoemen tot bonds coach van Oostenrijk. „Daar is geen sprake van nu Oostenrijk bij West-Duitsland in de groep is ingedeeld", verklaarde Neuber ger. Als argument noemde hij dat de positie van trainer van een Duitse Bundesliga-club niet te rijmen valt met die van bonds coach van een van de directe te genstanders van West-Duitsland in de eerste ronde van de WK. Neuberger stelde de Oostenrijk se voetbalbond al op de hoogte van dit standpunt. Aanzienlijk luchtiger reageerde de Duitse bondscoach, Jupp Der- wall, die stelde geen enkel be zwaar te hebben tegen Happels benoeming als bondscoach van maakte voor VFB Stuttgart het duel tegen Fortuna Dusseldorf niet af. Hij werd zeven minuten voor het eindsignaal van het veld gestuurd. Förster was daarmee de vjjfde speler in de Bundesliga die van het veld is gestuurd in dit seizoen. Förster had in de eerste helft al het geel gezien. Na een overtreding tegen Löhr moest hij van het veld. Op het moment dat Förster werd weggestuurd was de stand gelijk: 2-2. VFB Stutt gart pakte toch nog de winst door een treffer van de Frans man Didier Six in de 86ste mi nuut. Engeland r FIFA-voorzitter Havelange opent lotingsfeest van het WR. Later van een feestje geen sprake meer zijn. Door een aantal grove blunders\ mondde de bijeenkomst uit in een lachwekkend foutenfestival. Oostenrijk, ondanks dat Oosten rijk een directe tegenstander West-Duitsland zal zijn. Vergele ken met de sombere gezichten van met name de Franse en Bel gische afgevaardigden (ontevre den over hun indeling in de zwaarste twee groepen - Frank rijk met Engeland en Tsjechoslo wakije, België met Argentinië en Hongarije) straalde het gelaat van de Spaanse bondscoach San ta Maria een en al tevredenheid uit. Spanje trof als zwakke broe der van groep 5 Nieuw-Zeeland en Honduras, precies de twee landen waar Santa Maria's voor keur naar uitging. Joegoslavië ligt Spanje bovendien uitste kend. In de voorronde voor de WK '78 schakelde Spanje Joego slavië moeiteloos uit. Ook voor de coach van Noord-Ier land, Bingham kwam een droom uit. Al was het maar in de eigen lijke betekenis van het woord. Bingham had in de dag vooraf gaand aan de loting diverse ho tels in Valencia geïnspecteerd omdat hij gedroomd had dat Noord-Ierland bij Spanje inge deeld zou worden. Binghams uit latingen gaven opnieuw voedsel aan de algemeen levende achter docht dat de loting toch in hoge mate vooraf bekokstoofd was. 7BggÊgtg8BÊÊKÊÊÊI^KÊÊÊÊ^BE^>': VOLENDAM - WV is, na Helmond Sport, de tweede pe riodekampioen uit de eerste divisie. De Venlose ploeg had uit zijn laatste wedstrijd bij Volendam nog een punt nodig om voor de andere Limburgse eerste-divisieclub Fortuna SC te eindigen. WV behaalde zelfs twee punten bij Volendam, na een wed strijd waarin de Volendammers vooral in de eerste helft ten minste een klasse beter speelden dan de Venlo-ers, die even veel moeite met de eigen nervositeit als met het hier en daar gladde speelveld hadden. Ruim een kwartier na rust scoorde Janssen het veirassende openingsdoelpunt voor WV, zes mi nuten voor tijd besliste Riether het duel definitief. In Arnhem bleef Vitesse met lege handen tegen SW. Vitesse nam in de eerste helft door Koolhof een voorsprong. Meerhof maakte een kwar tier na rust gelijk en bezorgde de Schiedammers in de laatste minuut Henk Janssen scoorde voor WV het eerste doelpunt. Ipswich Town is de onvrijwillige winterstop van vijf weken zon der kleerscheuren doorgeko men. De ploeg heroverde zater dag de leiding in de eerste divisie door Coventry in de laatste tien minuten op te rollen (4-2). Door de overwinning schoof de club van Mühren en Thijssen op naar de kop en heeft het riante uit zichten op een langdurig verblijf op die positie. Het heeft drie punten voorsprong op Manches ter City met drie wedstrijden minder gespeeld. Manchester United volgt op de derde plaats met vijf punten achterstand en een duel meer. Officieel was voor zaterdag de 22e speeldag geprogrammeerd. Maar geen enkele club haalde dat aan tal. Vorst en sneeuw hebben het programma compleet geruï neerd. De verschillen zyn groot. Manchester City kwam 21 maal in actie, Arsenal 16 keer. De rest bengelt daar tussen in. Dat Ipswich zaterdag binnen de lij nen kwam, dankte het aan het improvisatievermogen van de competitieleider. Gepland stond voor Ipswich het duel tegen Sun derland. Donderdag werd be kend dat het veld van die club zaterdag niet bespeelbaar zou zijn. Datzelfde was het geval met de tegenstander van Coventry. Waarna de competitieleider vliegensvlug het inhaalduel tus sen Coventry en Ipswich inlaste. Dat Coventry meer te bieden heeft dan een verwarmd grasmat, kwam zaterdagmiddag tot ui ting. Na de openingstreffer van John Wark (0-1) in de 16e minuut trok Coventry de wedstrijd naar zich toe. Steve Hunt voor de rust en Gery Daley exact na een uur spelen bogen de stand in thuis voordeel om: 2-1. De ontmoeting kreeg een thrillerachtige ontkno ping. Acht minuten voor tijd bracht Arnold Mühren Ipswich naast Coventry. Drie minuten la ter was Paul Mariner verant woordelijk voor 2-3 en op slag van het eindsignaal sloeg Alan Brasil voor de vierde keer toe: 2- 4. In de vier overige wedstrijden werd slechts zeven maal ge scoord. Liverpool en Wolver hampton kwamen op Anfield Road tot drie doelpunten. Liver pool nam tweederde voor zijn re kening. De winst was evenwel al lerminst overtuigend. Pas acht minuten voor tijd bracht Kenny Dalglish de thuisclub op winst Landkampioen Aston Villa is het juiste spoor compleet bijster. Te gen debutant Notts County, dat na een spectaculaire start in de gradatiegevaar verkeerd, leed de club de achtste nederlaag (0-1). Bij West Ham United debuteerde Francois van der Eist in de uit wedstrijd tegen Brighton. De Belgische international kon niet voorkomen dat de kustbewoners de drie punten thuis hielden (1- 0). TOULOUSE (ANP) - Rob Rensen brink heeft gisteren met goed vinden van het bestuur van Tou louse FC het contract met deze Franse tweede divisieclub ver broken. Op 34-jarige leeftijd en na een langdurig verblijf in de Verenigde Staten was de oud-in ternational en ex-speler van An- derlecht er dit seizoen niet in ge slaagd zich een vaste plaats in het eerste elftal van Toulouse te verwerven.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14