mededelingen gemeentebestuur leiden 18 tlm 22 jan.'82 m I Wanneer wordt u door Bureau Huisvesting geholpen? Wie zijn nu aan de beurt? Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden? TENSLOTTE: Commissie vergaderingen Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 18 januari a s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Leeftijdsgrenzen leden van de Mobiele Eenheid. Jaarverslag van de politie over 1981 Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden, Commissie Ruimtelijke Ordening en Verkeer, Verkeerscommissie. Maandag 18 januari a.s. om 21.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Voortzetting bespreking parkeernota en notitie in zake de parkeerpolitie. Verkeerscommissie. Woensdag 20 januari a.s. om 15.30 uur in de kan tine van het stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorpro cedure. Voortzetting van de behandeling inzake het intrek ken van het éénrichtingverkeer aan zowel de oost als de westzijde van het Rapenburg, voorzover ge legen tussen de Doelenbrug en de Nonnenbrug. Voortzetting van de behandeling van de verkeers maatregelen voor de Oude Morsch/Noordvest. Commissie voor Financiën. Woensdag 20 januari a.s. om 20.30 uur in kamer 234 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Aangaan vaste geldlening. Indienstneming centralisten t.b.v. regionale brand weer en CPA. Zonwering en ventilatie scholencomplex Zijlwijk. Afrekening bijdrage Regionale Brandweer Rijnland 1980. Geluidsonderzoek Stevenshof. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie, Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Openba re Werken en Verkeer, Commissie voor Financiën, Commissie voor Economische Aangelegenheden Deelcommissie Personeelszaken. Gecombineerde vergadering. Donderdag 21 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Bepalingen voor uitgifte van grond in erfpacht. Reorganisatie sector Wonen. Voorbereiding benoeming Coördinerend-Directeur Wonen. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen M Hinderwet Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huis vesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registra tie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt, waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort wo ning en als nu een woning leegkomt, waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar degene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n wo ning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden, heet de koppelbak. Projectgroep Transvaal. Dinsdag 19 januari a.s. om 20.00 uur in buurthuis 't Mierennest. Agenda: Verbetering woon- en straatomgeving. Terreintje Brand. Sloop pand Nieuwenhuijzen. Bolletje bergingen Rode-kruisgebouwtje Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank". Donderdag 21 januari a.s. om 20.00 uur in de de pendance van de school. Regenboogpad 3. Agenda: Vacaturecommisiie. Project aansluiting lo-vo BOVO) Toekomst van de Bestuurscommissie. Werkplan'81 '82. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De aanvrage is afkomstig van L. Berk Er Zn. B.V. te Leiden, en betreft het uitbreiden en wijzigen van de benzinepompinstallatie in en op het pand Kaasmarkt 2-7. (N.B. de uitbreiding en wijziging houdt in: het omschakelen op zelf-tank, het wijzigen van een twin- pomp Diesel/Mix in een enkelpomp normaal, het wij zigen van een twinpomp normaal/super in een enkel- pomp super, het verwijderen van een twinpomp nor maal/super en het koppelen van de mixtank). Op dinsdag 12 februari 1982 zal om 14.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoprzitting wor den gehouden. Universiteitsbibliotheek aan de Witte Singel (zgn. Witte Singel/Doelencom plex). De aanvrage is afkomstig van de directeur van de Rijksgebouwendienst in de directie Zuid-Hol land en Zeeland, te Voorburg, en betreft het oprich ten van diverse door elektromotoren gedreven tech nische installaties ten behoeve van de Universiteits bibliotheek aan de Witte Singel (gebouw 09), kada straal bekend sectie M, nr. 7156 (gedeeltelijk). Op dinsdag 12 februari 1982 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting wor den gehouden. Letterenfaculteit aan de Witte Singel (zgn. Witte Singel/Doelencomplex) De aanvrage is afkomstig van de Directeur van de Rijksgebouwendienst in de directie Zuid-Hol land en Zeeland, te Voorburg, en betreft het oprich ten van diverse door elektromotoren gedreven tech nische installaties ten behoeve van de Letterenfacul teit van de Rijksuniversiteit aan de Witte Singel (ge bouwen 01 t/m 08 en 10 t/m 13), kadastraal bekend sectie M, nr. 7156 (gedeeltelijk). Op dinsdag 12 februari 1982 zal om 15.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over deze aanvragen van ge dachten te wisselen. De aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingster mijn ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 12 februari 1982 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Deze stukken liggen voorts ook tot 29 januari 1982 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 29 januari 1982 schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (071- 254437) kunnen tot 29 januari 1982 mondelinge be zwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gele genheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een iec3er die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. Voor nadere informatie omtrent bovengenoemde aanvragen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, tel. 071-254437, Stadsbouwhuis. Langegracht 72, ka mer 012, begane grond. Diversen Korte procedure Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat op 25 november 1981 bij hen een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend door: Bouwcombinatie Medicom-Zes V.O.F., Melbergdreef, te Amsterdam, voor het oprichten van een L.P.G.-opslagtank ten behoeve van het verwar men van beton op het A.Z.L.-complex aan de Ples- manlaan 1, kadastraal bekend gemeente Leiden, sec tie R, nr. 939 (gedeeltelijk). Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunning te verlenen onder 61 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inza ge tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Bestemmingsplan Pancras-West. Met ingang van 18 januari 1982 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage het bestemmings plan Pancras-West, in kamer 212 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72 te Leiden. Het bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Hoogstraat, de Nieuwe Rijn, de Hooigracht en de Oude Rijn. Het plan werd vastgesteld door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 30 november 1981 (Raadsvoor stel no. 265 van 1981 Het bestemmingsplan is in vergelijking met het ont werp op enkele punten gewijzigd vastgesteld. Zij. die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp- bestemmingsplan hebben gewend tot de Gemeente raad en zij, die bezwaren hebben tegen de wijzigin gen, die bij de vaststelling in het ontwerp zijn aange bracht, kunnen gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. Bestemmingsplan de Hallen Op 25 november 1981 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan De Hallen goed te keuren. Dit bestemmingsplan is op 15 december 1980 door de Gemeenteraad vastgesteld; het heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Slaaghsloot, de Gooimeerlaan, de Willem de Zwijgerlaan, de Floris Versterlaan, de Gabriël Metzustraat, de Haarlemmer trekvaart en de spoorbaan Den Haag - Amsterdam. Met ingang van 20 januari 1982 liggen voornoemd be sluit en het goedgekeurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 213 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Raad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende de bovengenoemde termijn beroep instel len bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die tijdig bezwaar hebben gemaakt tegen de wij zigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Eventuele beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten in tweevoud wor den ingediend bij de afdeling voor Geschillen van Be stuur van de Raad van State, Binnenhof 1, te 's-Gra- vehhage. Hieronder treft u een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft u groepen woningzoekenden aSn die voor bijbehorende typen woningen in aanmer king komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450,— bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huis vesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of kan die binnen kortè tijd verwachten. Type woningen van een woning bouwvereniging of de Leidse woningstichting met een bruto- huur tot f 350,— per maand. 1, 2 en 3 kamer beneden woningen. 2, 3 en 4 kamer beneden- of eengezinswoningen 5 kamer beneden- of eengezins woningen 6 kamer beneden- of eengezins woningen 1, 2 en 3 kamer boven- en en flatwoningen 4 kamer boven- en flatwoningen 5 kamer boven- en flatwoningen 6 kamer boven- en flatwoningen Houders van een registratie bewijs die voor bijbehorende woningen in aanmerking komen. Alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie a. echtparen en tweepersoons huishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en twee persoonshuishoudens in het bezit van een indicatie b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische indicatie c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echt paren met 2 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kinderen Alleenstaanden, echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoonshuishoudens echtparen met 3 of 4 kinderen Maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen passende woning, t/m december 1978 t/m december 1977 juni 1978 okt. 1977 Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn: a. de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. - 200 woningen van de Leidse Woningstichting (Morswijk) - 130 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) - 140 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) - 32 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) - 47 woningen van Woningbouwvereniging De Eendracht (Staalwijk) b. de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig mensen van een huurwoning naar een koop woning verhuizen. c. oplevering van nieuwbouwprojecten heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan wo ningzoekenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke rénovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de definitieve en tijdelijke huisvesting een groot aantal woningen gereserveerd worden. Een gevolg hiervan is dat de wacht tijden in de komende jaren (veel) langer zullen worden dan de thans geldende wachttijden. Het beschikbaar ko men van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang gege ven wordt aan de behoefte van de stadsvernieuwingsurgenten en doorschuiving in het bestand van de corpo raties. Het voordragen door de gemeente van de gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voorna melijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of minder gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening houden. De wachttijden voor de duurdere flats in de Merenwijk zijn over het algemeen korter dan die voor de goedkopere woningen. Wanneer u in het bezit bent van een geldig registratiebewijs, uitgegeven in 1978 of 1979, en uw gezingsgrootte bestaat uit minimaal 2 personen, dan kunt u het Bureau Huis vesting schriftelijk vragen u te noteren voor een flatwoning in de Merenwijk. Wanneer u in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en uw inkomen bedraagt meer dan f 2.450, bru to per maand, dan kunt u als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrij gen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Voor de flats in de Merenwijk geldt het bovenstaande (registratiebewijs van 1978 of 1979); voor de duurdere flats in het Morskwartier geldt dat deze op registratiedatum verdeeld worden en u dus aan de beurt moet zijn voor een toewijzing. De wachttijden voor de duurdere flats in het Morskwartier zijn ongeveer gelijk aan die van de goedkope 3 of 4 kamer boven- of flatwoningen. Een bezoek aan Bureau Huisvesting, Langegracht 74. is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau Huisvesting beschikbaar tussen 9.00 en 12.00 u. alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer: 254888. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 18 januari Wijk 18 en 22 woensdag 20 januari Wijk 21 en 23 donderdag 21 januari Wijk 20 en 26 vrijdag 22 januari Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Benzinepompinstallatie in en op het pand Kaasmarkt 2-7.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 8