Aankoop grond is nu maar de vraag Eis twee en drie jaar voor drugshandel in Leidse club "KlaverhaT' nu al volgeboekt eidse agenda Goed Familieconcert Residentie Orkest jü&zrtK Minder belangstelling voor Zoeterwoudse talentenjacht Stad en rand ZATERDAG 9 JANUARI 1982 DEN HAAG/LEIDEN - Officier van justitie mr. Blok heeft gister middag voor de Haagse recht bank respectievelijk twee en drie jaar gevangenisstraf geëist tegen een Rotterdammer en een man uit Den Haag. Het tweetal maak te deel uit van een bende van zes mensen die in een Leidse sex- club in heroïne handelden. Drie hen, onder wie de eige naar van de sexclub aan de Hooi gracht, een 33-jarige Leidenaar, kregen eerder al ieder drie jaar gevangenisstraf. Het proces van de laatste verdachte, een broer van de Rotterdammer, werd gis termiddag verdaagd. De zaak kwam aan het rollen toen de poli tie de eigenaar van de sexclub aanhield toen hij bezig was met een heroïnetransport. Daarbij bleek onder andere dat hij ook een heroinelijn naar Almelo ver zorgde. Aan de hand van zijn verhaal en met behulp van daarmee verkre gen getuigenverklaringen, wer den de vijf anderen mannen aan gehouden. De twee die gisteren terecht stonden werden ervan beschuldigd halverwege juni vo rig jaar een pond heroïne te heb ben verhandeld aan een drietal Surinamers in de sexclub. De Rotterdammer zei tegen de rechtbank slechts zijdelings bij alles betrokken te zijn geweest. „Ik liep er wat rond en hoorde zo nu en dan iemand praten over een heroïnetransactie", zei de man die een paar jaar terug in Berlijn voor handel in heroïne drie jaar gevangenisstraf kreeg. Tijdens de zitting kwam naar vo ren dat de man zelfs plannen had een heroinelijn naar Zwitserland in het leven te roepen. „Dat was niet serieus", zei hij tegen de rechtbank. De advocaat van-de Rotterdammer, mr. M. R. Mantz, vond het bewijs van de schuld wat dunnetjes. „Het is allemaal bluf geweest". Hij eiste daarom vrijspraak. Eveneens vrijspraak vroeg de ad vocaat van de Hagenaar. „Er is nergens iets gevonden dat mijn cliënt zou kunnen beschuldigen. Hij zei tegen de rechtbank dat er wellicht een vuil spelletje is ge speeld. „Er is hier iets voorge kookt", zei hij. „De rol van de po litie is iets actiever geweest, dan uit de papieren blijkt". Hij liet om dat te illustreren drie getui gen komen, onder de Leidse ei genaar van de sexclub om zijn cliënt vrij te pleiten. Uitspraak over twee weken. Meningen in Wassenaar erg verdeeld WASSENAAR - Het is maar de vraag of de gemeente Wassenaar een tweetal grondaan kopen moet verrichten. De commissie van financièn toonde zich over de aankoop van een stuk grond aan de Hofcampweg, dat overigens al eerder eigendom van de gemeente is geweest, en over tweede aankoop aan de Achterweg zeer verdeeld. De gemeente wil deze twee stukken grond kopen en er huizen op zetten. Zo zou een lelijke hoek in het dorp wat fraaier worden. Vooral de WD en Partij Wasenaar maken bezwaar tegen deze aan kopen, waarmee een bedrag van ruim 700.000 gulden is gemoeid. De twee partijen zien weinig of geen mogelijkheden voor betaal bare woningbouw op de twee plaatsen. Zowel WD-wethouder Barning als de Pvda, D'66 en het CDA menen echter dat na de langdurige onderhandelingen er geen weg meer terug is. In 1978 verkocht de gemeente de grond aan de Hofcampweg voor honderd vijftig gulden per vier kante meter aan de Hofcamp bv. Dit bedrijf wil nu het dubbele be drag terug hebben van de ge meente. Vooral omdat er onder tussen een bouwplan is gemaakt en er geheid is. Het bouwplan be helst een bedrijfsruimte met daarboven een paar woningen. Het WD-raadslid Cocheret zei niet te weten, welke bestemming de gemeente aan deze grond zou moeten geven. "Als we de aan koop doorzetten, wordt het een miskoop", zo meende de WD'er. Lodder (Party Wasse naar) vond dat de Hofcamp bv een risico had genomen en dat nu maar moest aanvaarden. "Bij een gunstigere markt had deze er voordeel uit getrokken", zo zei hy. By de Achterweg gaat het onder meer om het verplaatsen van een schilderswerkplaats uit het dorpscentrum. Bovendien moet de gemeente een winkel met wo ning kopen. Het ligt in de bedoe ling op die plek een twaalftal flats te bouwen in de premie- koopsector. Cocheret betwijfel de of er in Wassenaar wel belang stelling zal bestaan voor dergelij ke flats. Wethouder Barning wees onder andere op het belang van de uit voering van dit deel van het cen trumplan, waarvan de verplaat sing van bedrijven uit het cen trum één van de onderdelen is. Hy zei verder geen zin te hebben in nieuwe onderhandelingen met de verkopers. "Als ik nu op het resultaat van de onderhandelin gen met de verkopende partij moet terugkomen, dan moet de commissie in het vervolg zelf maar gaan onderhandelen", al dus de geagiteerde wethouder. LEIDEN - Ditmaal vol deed het tweede Fami lieconcert dat het Resi dentie Orkest gister avond onder leiding van Hans Vonk in de stadsgehoorzaal gaf, aan alle eisen die een dergelijk concert stelt. De lengte van het pro gramma was precies Pop In de Voorschotense Lindehoeve treedt vanavond de groep "Munk" op. De zaal gaat open om negen uur. Nieuwjaarsbal (1) De supportersvereniging van de Leidcrdorpse voetbalclub houdt vanavond een nieuw jaarsbal. In de kantine van de club in het sportpark De Bloe- merd begint het bal om negen Nieuwjaarsbal (2) De ruiterverenigig Ruiterschool Liethorp houdt vanavond om half tien haar nieuwjaarsbal. Het bal in de manege in het sportpark De Bloemerd wordt voorafgegaan door een nieuw jaarsreceptie. Aanvang zeven uur. Discussie De gemeente Leiderdorp organi seert aanstaande maandag en discussie-avond over de Onder wijs Adviesdienst (0AC). het is de bedoeling van de gemeente om de OAC samen te laten gaan met de Leidse School Advies dienst. Voordat het zover is, mo gen alle betrokkenen hun zegje doen. De discussie vindt plaats in de raadszaal en begint om acht uur. Cursus De stichting Jeugd- en Jongeren werk begint maandagmiddag (van kwart over vier tot kwart voor zes) met een cursus scha ken voor jeugdigen (van acht tot veertien jaar). De cursus be staat uit tien lessen en wordt gehouden in het SJJO-gebouw, Julianalaan. Bij voldoende belangstelling be gint eind januari de cursus crea tief met klei. Voor meer inlich tingen: 154773. goed, en ook de keuze van de programmaon derdelen was uitste kend: muziek die tot de verbeelding spreekt en gevarieerd van stijl en inhoud. Na een wat mat gespeelde Mol- dau van Smetana was Josef Suk solist in het Vioolconcert in G.K.V. 216 van Mozart dat in de plaats kwam van de oor spronkelijk geprogrammeer de Fantasie voor viool en or kest van (grootvader) Josef Suk. Ziekte met als gevolg onvoldoende voorbereidings tijd maakten deze wijziging noodzakelijk, waardoor ech ter tevens een welkome af wisseling in stijl optrad, hoe jammer het overigens ook was de hier weinig bekende Fantasie te moeten missen. Suk speelde Mozarts concert met zijn veelheid aan melodi sche vondsten en onverwach te wendingen met meer tem perament dan wij bij Mozart- vertolkingen gewoonlyk ho ren, zonder echter de details te verwaarlozen. Zijn inter pretatie van de hoekdelen, fier en mannelijk maar ook met de vereiste zwierigheid gespeeld, met het midden deel in een glanzende toon als rustpunt daartussen, heeft mij ten volle overtuigd. Een zekere gejaagheid in de snelle delen waardoor de een heid met het zo accuraat mo gelijk begeleidende orkest niet optimaal kon zijn, deed hier weinig afbreuk aan. De suggestief gespeelde comple te versie van Mendelssohn's toneelmuziek bij Shake- spreare's Midzomernachts- droom, waaraan Wendela Bronsgeest (sopraan), Sylvia Schlüter (mezzosopraan), het Residentie Kamerkoor en het Rotterdams Kamerkoor me dewerkten, vormde een zeer feestelijke Finale, die duide lijk bij jong en oud in de smaak viel. MIES ALBARDA Vloeistof bij brandje AVR ongevaarlijk ALPHEN AAN DEN RIJN - De vloeistof die donderdagavond by een brand uit een vuilcontainer van het Afvalverwerkingsbedrijf Rijnmond vrij kwam, is volgens directeur Kleinjan van het AVR niet of nauwelijks schadelijk. Er is wel een laag percentage chlori de aangetroffen, maar dit is vol gens Kleinjan te verwaarlozen. Er wordt nog onderzocht wie de "leverancier" van het spul is. De vloeistof zat in een container, waarin ook huisvuil afkomstig uit Boskoop in zat. De oorzaak van de brand in de container is vermoedelijk de aanwezigheid van (resten van) vuurwerk. De Alphense brandweer kreeg het vuur met water niet geblust. Er moest een schuimblusser aan te pas komen. De vrijkomende vloeistof had verschillende kleu ren, variërencbvan rood en bruin tot groen. De brandweer nam het zekere voor het onzekere en schakelde iemand van de AVR De Zoeterwoudse Dolly Dots: de troostprijs ZOETERWOUDE - Een uit verkocht Ons Huis en een ge ring aantal deelnemers vorm den de ambiance waarin gis teravond de Zoeterwoudse talentenjcht werd gehouden. Na de succesvolle talenten jacht van vorig jaar lag een vervolg voor de hand. Er was dit jaar evenwel minder pu blieke belangstelling hoewel zalencomplex Ons Huis toch uitverkocht was. Teleurstel lend was de opkomst van de deelnemers. Van de acht ge programmeerde talenten bel den twee af. Een zeer kort programma was het gevolg. Een woordvoer der van de organiserende KPJ hierover: "Het aantal deelnemers valt ons zeer te gen, maar verder is het toch heel geslaagde avond, de redenen van de toch volle zaal noemde hij het succes van vorig jaar. "Verder zijn veel familiele den en bekenden op dit eve nement afgekomen. De aan trekkingskracht van zo'n ta lentenjacht is vooral het zien van bekenden op het po dium, veel hilariteit is hier van het gevolg" Over de "talentenjacht" zelf kan men kort zijn. Zes deel nemers hadden de moed om zich op het podium te bege ven. Van de zes waren vier playbackvertolkingen van bestaande hits (o.a. Dolly Dots en Diana Ross). De twee overige attracties waren een toneelstukje (Vrouwen kun je het beste houden door ze in het huwelijk wat toe te dou wen) en een oude-vrijster-act van "juffrouw Jansen". De zaal echter reageerde enthou siast op het gebodene. Kreten als "Gaat het Nico" en "Daar moet op gedronken" worden vlogen door de zaal. Uiteindelijk werden de prijzen verdeeld onder de Dolly Dots (slechts optredend in PLO- sjaals), die de troostprijs ont vingen en juffrouw Jansen, die op haar melodie van Lili Marleen het advies 'sla gauw een vrijer aan de haak' gaf, en hiermee de eerste (gedeelde) prijs en originaliteitsprijs be haalde. De deling van de eer ste prijs leverde ook de Diana Ross imitatie als winnaar op. Dit laatste werd gedaan door meisjes in de leeftijd van 11 jaar. De organiserende KPJ is nog onzeker over een ver volg van de talentenjacht. Het teleurstellende aantal deelnemers speelt hierbij een grote rol. DIRKJAN ROELEVEN Nog voor eerste paal is geslagen Nacht van Voorschoten VOORSCHOTEN - De Nacht van Voorschoten, gehouden in het Cultu reel Centrum, heeft gisteravond een grotere belangstelling genoten dan het vorig jaar. Begon de avond wat slap, later werd de Voorschotense festiviteit die tot in de kleine uurtjes voortduurde, druk bezocht. Er verschenen gisteravond zestien Voorschotense verenigingen op hel podium van het Cultureel Centrum. Een daarvan was de Christelijke Oratoriumvereniging Exultate Deo (zie foto). Naast de optredens waren er in het Cultureel Centrum verschillende informatiestands, zoals die van Amnesty International, aanwezig. ZOETERWOUDE - Nog voordat de eerste paal geslagen is, zit het rooster van de nieuwe sport- en recreatiehal in Zoeterwoude - de "Klaverhal" - al overvol. De belangstelling voor de avondu ren van de nieuw te bouwen hal is overweldigend. Overdag is het complex nog niet volledig bezet, maar dan zullen met name de scholen de hal gaan gebruiken. Nieuw voor Zoeterwoude is de mo gelijkheid om in de "Klaverhal" de badmintonsport te beoefenen. Verder bestaat er veel belang stelling om te gaan zaalvoetbal len. Gemeentesecretaris Kruithof, die tevens bestuurslid is van de stichting die de hal gaat exploite ren, is niet verbaasd over de gro te belangstelling. "Op overdekt sportgebied was er vrijwel niets in Zoeterwoude-Dorp. En veel inwoners, die buiten het dorp sporten, hebben nu de gelegen- heid om in eigen dorp te spelen. Daarnaast is het actieve vereni gingsleven van Zoeterwoude één van de oorzaken van de grote vraag naar sportruimte". In de hal, die volgend jaar septem ber klaar moet zijn, kan ook wor den getennist. De Zoeterwoudse Tennisclub heeft al een reserve ring lopen. Over de komst van squashbanen is nog niets be kend. Deze sport, die steeds meer beoefend wordt in Neder land, zou er eventueel later bij kunnen komen. Kruithof: "Tech nisch is het in ieder geval moge lijk, hoewel de kosten dan na tuurlijk veel hoger zijn". Door de grote vraag zal de exploi tatie van de "Klaverhal" voor weinig problemen zorgen. De huur kan op een acceptabel ni veau worden vastgesteld. Kruit hof: "Sport moet betaalbaar zijn en als stichting zijn we niet uit op winst maken". ZATERDAG Leiden - Residentie. Lange Mare 41, Nieuwjaarsbal De Hutspotten, 21 uur. Leids Vrije Tijdscentrum - Breestraat 66, 'Hot House' geeft een Jazzpresenta- tie, 20 uur; om 22 uur optreden de groep Power Plant. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leiderdorp kantine De Bloemerd, Nieuwjaarsbal supportersvereniging RCL, 21 uur. Manege in De Bloemerd - Nieuwjaarsre ceptie Ruitervereniging Liethorp, 19 uur,aansluitend nieuwjaarsbal, 21.30 ZONDAG Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. LVC - Breestraat 66, volksdansinstuif, 19 uur. Bowlingrestaurant Hans Menken - Bos- huizerlaan 1, Jazz on Sunday met Trio Bob Agerbeek en Joe Bourne, 15-16.15 MAANDAG Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Apothekersdijk 33 - Kamer 1, Femke houdt een filmochtend voor vrouwen, di om 10 uur, inl. 149180. Waaggebouw - Jazzfilms afgewisseld met optredens van het Karei Boehlee Trio, 20-24 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van 'De Postzegelvrien den'. 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur lij ama teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Leiderdorp - Gemeentehuis, discussie over Onderwijs Adviesdienst, 20 uur. Voorschoten - Gemeentehuis, commis sie financiën, 20 uur. ARTSEN LEIDEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. WIJK 1 Boerhaavedistrict, Binnenstad-Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaasen, Witte Burggravenlaan 16, tel. 125820, spreek- uur vlgs. afspraak. WLJK 2 Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Profes- sorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs. af spraak; zo 8 uur tot 24 uur: H. Engel, de Meij van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreekuur vlgs. afspraak. WIJK 3 Mors, Haagwegkwartier, Zuidwest: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, Me-, lissetuin 5, tel. 210797, spreekuur vlgs. afspraak; zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123, spreekuur om 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40, Leiderdorp, tel. 893139; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Ge zondheidscentrum Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oran jelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - za, C. Meijer, Roucoop- park 11, tel. 2493; zo, A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493. Wassenaar - noord: J. Paulides, tel. 14561; zuid: K. de Wit, tel. 12460. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van>vr 8 jan ot 15 jan door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. Oegstgeest - Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 12Ï753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten -' gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN - Overleden: L.S. Ohlenschlager (1908) vrl. geh. gew. met G.H. ten Cate, A. Hesseling (1919) man, H.L. Latoeperissa (1926) man, C.G.C. van der Plas (1898) vrl., P. den Uijl (1890) man, G. Fasseur (1905) vrl., A. van Heusden (1893) man., Th. G.J. Arendsen (1897) man., G. Bij 't Vuur (1909) vrl. echtg. van D. van Duin, W Vrolijk (1926) man., P. van den Bosch (1895) man., A.H. van Dijk (1925) man.. P. van der Stelt (1904)., C. Schuss (1905) vrl. geh. gew. met H. Thoma., J. Aziei (1894) vrl. geh. gew. met J.D. Verhoe ven, Th. H M. Rysbergen (1931) vrl echtg. van H.M. van den Bos, S.P. Bur-' gerhout (1915) man., J. Jacobs (1885; man., N L. Segaar (1906) man., A.M Greeven (1895) vrl. geh. gew. met L.J Hageman, L. Ouwehand (1907) vrl. geh gew. met J. de Mol, E. Spek (1952) vrl echtg. van J.B. van der Kleyn, M.C.M Wennekers (1909) vrl. geh. gew. met Th J. van Haaster. CDA-kring Leiden Studiedag over Vrede en veiligheid NOORD WIJ KERHOUT - Staats secretaris van defensie J. van Houwelingen is volgende week zaterdag spreker tijdens een stu diedag van het CDA—kamer- kringverband Leiden. De studie dag heeft als onderwerp "Vrede en Veiligheid" en wordt gehou den in het congrescentrum "Leeuwenhorst" in Noordwy- kerhout. In een forum zullen plaatsnemen de heer De Geus (oud-minister van defensie) en de heren Cou- prie en De Jonge (leden Tweede Kamer). Belangstellenden voor deze studiedag kunnen zich aan melden via telefoon 01892-4472. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeveremaatschappij Leklsch Dagblad B V Hoofdkantoor. Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-10 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitslultendigiro 3203571 tv.n. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 1 57,35 Per post t 79.70 jaarabonnement f 217.90__ per post f 307,30 Losse nummers t 0.80 Directie: G. Koopman Adjunct-hoofdredacteur: >lv. AJg i I. M. J. P Aangesloten M «Je Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo. Rome. Madrid, Stockholm en Djakarta. Commentatoren; A. A. v Brussel W. F. J. Wirtz tel 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2