Drukken) Stuurman b.v. Sowjets maken er weer 'n show van cTWAASDAM West II draait al aardig warm Deelname Vergeer onzeker BENT U EEN GOED VERKOPER? Derde pak slaag voor ijshockeyers Zaalvoetbal Coppell: vijf jaar vast Politie in catacomben René Pijnen wil met Patrick Sercu rijden (m/v) N.V. DeNederlandsche Spaarkas Muntplein 2.1012 WR Amsterdam EINDHOVEN (ANP) - In de derde ontmoeting tussen de ijshockeyploegen van Neder land en de Sowjet-Unie, die gisteren in de uitverkochte hal in Eindhoven (2100 toe schouwers) plaatsvond, hebben de Russen opnieuw na een geweldige show een grote triomf (4-16) behaald. Met een verbluffepde precisie legden de wereldkampioenen hun patronen op het ijs en speelden de met een enorme inzet werkende Nederlandse ploeg helemaal van het üs. DINSDAG 5 JANUARI 1982 Na een enigszins tamme eerste pe riode, waarin Nederland redelijk stand kon houden, kwamen de los. De kleine voor sprong van 1-2 had toch enigs zins prikkelend gewerkt. Het geen in de slotfase van deze pe riode al tot uiting kwam bij enke le acties. De Russen, die vrij veel tijd nemen in deze wedstrij dreek. om op temperatuur te ko men, hadden zich nogal bezon digd aan individuele acties. Aan trekkelijk om te zien, maar het resultaat was vrijwel nihil. In de tweede periode werd deze speelwijze los gelaten en etaleer de de ploeg weer zijn superieure klasse. De haarscherpe diagona le passes vonden bijna steeds een speler en de doelpunten MANCHESTER (ANP) - De En gelse voetbalinternational Steve Coppell heeft gisteren een vijfja rig contract getekend, dat hem tot zijn 31ste jaar bindt aan de eerste divisieclub Manchester United. Daarmee werden de ge ruchten omtrent een eventuele overgang van Coppell naar een andere club ontkracht. Manches ter United zou Coppell hebben willen verkopen om de kosten van de aankoop van Bryan Rob- son, 1,5 miljoen pond (ongeveer 7 miljoen gulden), te dekken. volgden elkaar in snel tempo op. Negen keer flitste het lampje in deze periode op achter de Neder lands goallies Lensen en Chns- tiaans. Deze laatste kwam op het ijs bij een achterstand van 1-5 maar ook hij was niet bij machte de ontketende Russen in te dam- De derde periode was slechts een formaliteit. Maar deze formaliteit was toch een pijniging voor de Bubnik-formatie. omdat de over macht zwaar drukte. De Brabantse spelers Van Gerwen, Van den Broek, Boerekamps en Saris mochten voor eigen pu bliek hun opwachting nog ma ken. Maar tegen dit fenomenale team, dat alle facetten van het moeilijke ijshockey tot in de per fectie beheerst, was niets be stand. Hoewel de Brabantse breng toch het genoegen smaak te drie doelpunten te scoren. Voor Gustav Bubnik breken zorge lijke tijden aan. Steeds moet hi, improviseren omdat de geselec teerden maar blijven afzeggen. Nu ontbraken wer Homburg (studie), Van Wieren (ziek) en Vangog. Deze laatste liet weten dat zijn auto niet rijvaardig was... Het zal hem vermoedelijk zijn plaats in de selectie gaan kosten. Scoreverloop: 3.22 Viktor Zjloek- tov 0-1, 9.08 Tonny Collard 1-1, 18.24 Alexander Skvortsov 1-2, 21.42 Sergei Svetlov, 27.53 Svet- lov 1-4, 29.32 Alexander Droz- detski 1-5, 30.34 Skvortsov 1-6 31.27 Igor Larionov 1-7, 31.51 Svetlov 1-8, 32.23 Drozdetski 1-9, 33.27 Zjloektov 1-10, 38.41 Vladi mir Golikov 1-11, 46.05 Golikov 1-12, 46.21 Golikov 1-13, 50.00 Sergei Makharov 1-14, 51.12 Theo van Gerwen 2-14, 53.35 Andrei Khomoetov 2-15. 56.42 Alexei Kasotonov 2-16, 57.59 Ma- ri Saris 3-16, 58.43 Van Gerwen 4-16. i de besten ter wereld, schermt de puck af. DEN HAAG (ANP) - Het is twij felachtig of allrounder Hein Ver geer het komende weekeinde kan deelnemen aan de Neder landse schaatskampioenschap pen, die in Heerenveen worden gehouden. Het afgelopen week einde (Nederlandse b-kampioen- schappen) moest de talentvolle Haastrechtenaar tijdens zijn rit op de 5000 meter van de ijsbaan in Utrecht worden gedragen, na dat een migrain^aanval hem had geveld. De twintigjarige Vergeer, die deze week nog door ploegarts Rob Pluijmers zal worden onder zocht, is desondanks door de lan delijke technische commissie (LTC) toegevoegd aan de selectie van zestien allrounders, die op 9 en 10 januari aan de start ver schijnen. Bij de sprinters strij den veertien schaatsers om de nationale titel en bij de dames komen zestien rijdsters in de baan. Grote afwezige bij de dames is de jeugdige Boukje Keulen, die de voorkeur gaf aan deelneming aan het juniorenkampioenschap van Nederland, dat eind januari wordt gehouden. De LTC heeft voor de Nederlandse kampioenschappen de volgende allrounders en sprinters aange- Allrounders: Hilbert van der Duim (Heerenveen), Yep Kramer (Nieuweschoot), Harm van der Pal (Oosterzee), Egbert Post (Klazienaveen), Frits Schalij (Weesp), Marcel Scheperkamp (Twello), Rolf Sibrandy (Amster dam), Rob Vunderink (Zwolle), Joop Pasman (Zwolle), Fred van Wilterburg (Klundert). Aad van de Marei (Maasdijk), Hein Ver geer (Haastrecht) en Leo van Geest (Poeldijk). Reserves: Teun Busser (Utrecht) en Rob Wels (Groningen). Sprinters: Liewe de Boer (Ure terp), Miel Govaert (Amersfoort), Ron Ket (Amstelveen), Geert Kuiper (Oldeholtwolde), Sies Uilkema (Heerenveen), Jan Yke- ma (Harlingen), Hans Janssen (Delft), Menno Boelsma (Noot dorp), Jan van de Roemer (Am sterdam), Andries Kraaijeveld (Sliedrecht), Ronald Westra (Langweer), Ben van der Feltz (Enter), Jan Nieuwenhuizen (Nieuwkoop) en Hans Kaats (Soest). Reserve: Christ van der Plaats (Nuenen). KATWIJK - Het Zaalvoetbalteam van West II heeft gisteravond in Sporthal Cleyn Duin een ruime overwinning behaald op Hoofd klasser Bax. De Voorhouters, die met wat invallers speelden, kwa men er in de tweede helft niet meer aan te pas. De geselecteer den, ook nu uitkomend zonder de geblesseerde Arie Riedijk (speelde zaterdag wel een toer nooi in Dongen?), wonnen met 9-2. De start van West II verliep erg stroef. Het team wat pas voor de tweede maal met elkaar speelde keek al na vier minuten tegen een achterstand aan. Loek van Kesteren knalde hard en hoog lichter doelman Cees van der Wiel. In die periode bezondigde vooral de ploeg van West II zich aan te individuele acties. Mario Overbeeke (Neptunus) bracht de beide partijen weer op gelijke voet. Nog geen minuut later een vreemd doelpunt na voorberei dend werk van gastspeler Mart van der Plas. Hoe de bal in het doel verdween is voor Cees van der Wiel nog een groot raadsel. Langzaam kwam de selectie— ploeg in haar ritme. Een fraaie eentwee tussen Ron Bekooy en Jan van der Reyden werd door de laatste ingetikt. In de tweede helft was het alleen nog maar West II wat de klok sloeg. Een combinatie over velen schijven werd door Mario Overbeeke sim pel afgemaakt: 3-2. Eerst scoor de Hans van Leeuwen erg beke ken, en even later werd een hakje van dezelfde speler door een van de Voorhouters in eigen doel ge werkt: 5-2. Bennie de Roo zorg de na goed aangeven van Jan van der Reyden voor 6-2. En Hans van Leeuwen wist doelman Groenenweg uit een onmogelij ke hoek te verschalken: 7-2. Bax was volkomen leeggespeeld. Jan van der Reyden en Bennie de Roo maakten daar dankbaar ge bruik van door ieder éénmaal te scoren. In de slotfase toonde doelman Cees van der Wiel nog enkele malen zijn goede klasse. Op 15 januari zal het West II— team in Eindhoven uitkomen te gen Limburg en Brabant/Zee land. LONDEN (DPA) - Tottenham Hotspur heeft bij de bouw van de nieuwe tribune van het stadion "White Hart Lane" plaats inge ruimd voor een politiekantoor- tje. De politie staat in de cata comben van het stadion een ver hoorkamer en een gevangeniscel ter beschikking. Tijdens de bekerwedstrijd tegen stadgenoot Arsenal werden tri bune en politieaccommodatie in gebruik genomen. De "premiè re" werd "gevierd" met 31 arres taties, achttien zich wat al te pro vocerend gedragende voetbal supporters werden uit het sta dion verwijderd. Het voetbalvandalisme komt een groot aantal Engelse clubs duur te staan. De totale kosten van po litiebescherming bedragen voor de 92 verenigingen in het betaald voetbal 1,25 miljoen pond ster ling (zo'n zeven miljoen gulden) per jaar. Sommige clubs geven meer uit aan politiebescherming dan aan spelerssalarissen. (Van onze sportredactie) WOENSDRECHT - De Nederlandse wielrenner René Pijnen zal hoogstwaarschijnlijk niet deelnemen aan de twaalfde Rotter damse Zesdaagse, die op vrijdag 15 januari van start gaat. Alleen in geval organisator Peter Post bereid is hem aan de Belgi sche pistier Patrick Sercu „of een andere, goeie buitenlandse baanrenner" te koppelen, zal de Westbrabander in het Rotter damse sportpaleis Ahoy' verschijnen. Maar wielermanager Jan Derksen heeft de coureur zondag al laten weten dat Post er niet over piekert hem samen te laten rijden met Sercu. Pijnen: „Hij wil me weer laten rijden met een Nederlander, een wegrenner dus. Want goeie baanrenners hebben we hier niet. Nou, ik pas ervoor om aan de wil van Post gehoor te geven. Ik vind dat ik zo langzamerhand het recht heb om met iemand van het niveau Sercu te rijden. Bovendien is Patrick ook zonder maat, dus waar ligt het probleem. Volgens Derksen wil Post niet van zijn standpunt wijken en ik ook niet, vandaar dat er nog geen Sprake is van een akkoord. Ik zal geen initiatieven ont plooien, Post moet me maar benaderen. Ik wacht gewoon af, Post heeft nog anderhalve week de tijd". Peter Post was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. VINOLIA TRES CHIC Badschuim verrijkt met zoete amandelolie 500 cc 5,95/3,98 Winkelcentrum de Kopermolen Merenwijk - tel. 071 146731 HOUDT U er van veel bewegingsvrijheid te hebben en zelf uw dag in te delen? BENT U tussen 23 en 35 jaar oud, heeft u een middelbare school opleiding gehad (ten minste diploma MAVO en kunt u op een prettige wijze gemakkelijk met mensen omgaan? HEEFT U zoveel vertrouwen in eigen kunnen dat u de resultaten van uw werk - maar dan ook voor 100% - terug wilt zien via een royale provisieregeling (met daarnaast een vast salaris, de gebruikelijke sociale voorzieningen, premievrij pensioen, onkostenregeling e.d.)? SPREEKT onze doelstelling: het bevorderen van systematisch sparen door het plaatsen van spaarinschrijvingen u aan? BELT U dan ons kantoor onder tel. (020) 2219 50 en vraagt u naar de heer W.F. Quant. U kunt natuurlijk ook schriftelijk kontakt met ons opnemen. door systematisch sparen (concern Nationale-Nederlanden) opgericht 1903 Zeemansstraat 24,1506 CV Zaandam telefoon en telecopieër075 -17 25 53

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 8