P Frits Schalij wint 'generale' SCOREBORD Francissen winnaar veldrit Nieuwkoop Afgang van incompleet ijshockeyteam Philidor 'eet' vlugger dan stadgenoten Hess neemt verder afstand van Epple Voor nationale titelstrijd schaatsen Toppers blijven weg... EmaaËnB Jan Fase overklast Hans IQinkenberg PAGINA 12 Sport MAANDAG 4 JANUARI 1982 AMST1RDAM (ANP) - Het blijft aanmod deren met het Nederlands ijshockey team. In de tweede ontmoeting van de reeks van vier tegen wereldkampioen Sowjet-Unie (uitslag 4-13) kon coach Gus- tav Bubnik gisteren in de mager bezette (1400 kijkers) Jaap Edenhal gee* beroep doen op de Heerenveenspelers. Het be stuur van de NIJB had namelijk de spe lers "vrijaf" moeten geven. Ook woens dag in de laatste wedstrijd in Den Haag zullen de Friezen trouwens ontbreken. Bubnik moest in Amsterdam derhalve te ruggrijpen op een aantal spelers van Jong Oranje. Door de verre van florissante omstandighe den moest weer geschoven worden met de lijnen. Consequentie daavan was dat de jonge, talentvolle aanvalslijn Van Heu- men, Berteling en tijnagel uit elkaar dien de te worden gehaald. Ron Berteling ver huisde naar de eerste lijn samen met Maas en De Vos en in de tweede lijn werd Smolders ingezet. In de derde opereer den Saris, Troch en debutant Rob Mole naar van Den Bosch. De laatste smaakte het genoegen de ope ningstreffer na aangeven van zijn clubge noot Mari Saris te mogen scoren. Maar toen keek Nederland al tegen een 0-5 ach terstand aan. De Sowjet-Unie was zeer produktief van start gegaan en leidde na acht minuten reeds met 5-0. Na de eerste periode was de score tot 1-7 uitgelopen. Om de strijd enigszins aantrekkelijk te houden, trad d Sowjet-Unie daarna slechts met twee lijnen aan. De anderen hadden zich reeds omgekleed. Een alles zeggend gebaar van coach Tichonov. Desondanks bleef de Sowjet-Unie, dat za terdag Nijmegen met 13-1 versloeg, supe rieur ijshockey spelen met briljante ac ties en schitterende doelpunten. Doel man Ed Nienhuis, die in de eerste en tweede periode het doel verdedigde, trof geen blaam, zijn opvolger de Nijmege- naar Bruijsten startte in de laatste perio de erg onzeker, maar herstelde zich ver derop. Maar de onophoudelijke druk van de magistraal spelende Russen was te groot. Het werd tenslotte 4-13, waarbij Rob Boerekams van Jong Oranje zijn de buut afsloot met de laatste treffer uit deze voor Nederland teleurstellend verlopen ontmoeting. Scoreverloop: 1.55 Alexander Maltsev 0-1; 3.18 Alexander Drozdetski 0-2; 3.41 Vladi mir Golikov 0-3; 5.19 Sergei Kapoestin 0- 4; 7.49 Drozdetski 0-5; 12.58 Ruud Mole naar 1-5; 18.45 Drozdetski 1-6; 19.04 Droz detski 1-7; 23.22 Harry van Heumen 2-7; 36.37 Valery Vasiliev 2-8; 39.21 Viktor Sja- linov 2-9; 40.49 Sergei Sjepelev 2-10; 41.08 Maltsev 2-11; 42.23 Man Saris 3-11; 53.17 Vasiljev 3-13; 55.16 Alexander Kozjnezi- kov 3-13; 59.51 Rob Boerekamps 4-13. WK-jeugd Voor het eerst in twintig jaar heeft een Ca nadees ijshockeyteam de wereldtitel ver overd. De ploeg tot twintig jaar behaalde in Minneapolis het jeugdwereldkam pioenschap door gebjk te spelen (3-3) te gen Tsjechoslowakije. Canada had de voorgaande zes wedstrijden gewonnen. Tsjechoslowakije eindigde als tweede, derde werd Finland. De eindstand: 1. Canada, 2. Tsjechoslowa kije, 3. Finland, 4. Sowjet-Unie, 5. Zwe den, 6. Verenigde Staten, 7. West-Duits- land, 8. Zwitserland. MARIBOR (ANP) - Erika Hess uit Zwitserland heeft de eer ste slalomwedstrijd voor de wereldbeker van het nieuwe jaar gewonnen. In het Joego slavische Maribor was Hess in twee manches sneller dan de Italiaanse Maria-Rosa Quario en de Tsjechoslo- waakse Olga Charvatova, die tweede en derde werden. De negentienjarige Zwitserse boekte haar derde achtereen volgende overwinning. In het klassement om de wereldbe ker leidt Hess nu met een voorsprong van 34 punten op de Westduitse Irene Epple. De organisatoren besloten de voor vandaag op de agenda geplaatste tweede slalom te schrappen. Gisteren bleek er' al eigenlijk te weinig sneeuw te liggen om een wedstrijd te houden. Van de 77 gestarte skisters haalden er 24 de fi nish en het eindklassement. De stand in het klassement om de wereldtitel (combinatie) is nu: 1. Hess 173 punten, 2. Ire ne Epple CWdl) 139, 3. Cooper 109, 4. Quario 77. Wereldbeker slalom: 1. Hess 95 punten, 2. Quario 57, 3. Pelen 47, 4. Hanni Wenzel (Lie) 45. ALPHEN a/d RIJN - Traditiege trouw werd het oliebollensnel- schaaktoernooi om het team kampioenschap van de Leidse schaakbond een onderonsje tus sen Philidor en LSG. De laatste twee jaar had LSG aan het lang ste eind getrokken, maar zater dag was het toch weer Philidor dat met zijn viertal de meeste punten vergaarde. Het verschil tussen beide kemphanen be droeg slechts twee punten. LSG mocht daarbij de hand stevig in eigen boezem steken omdat het tijdens de slotronde de kloof met Philidor niet kon overbruggen. In een schemerig Avifauna, de ver lichting in de speelzaal was ge brekkig, hielden Philidor-A en LSG-A elkaar lange tijd keurig in evenwicht. Wel won Philidor het onderlinge duel met 4,/2-3,/2. Charles Kuypers won op het eer ste bord weliswaar met 2-0 van Joop Piket, maar Ad van de Berg trok de score weer recht door Leon Konings met 2-0 klop te ge ven. Wichers en Marcel Piket scoorden 1-1, waarmee de lVi-Vfc winst van Jeroen Piket op Wim Heemskerk de beslissing bracht. Philidor A struikelde echter met 4-4 over het B-team (Etmans be zorgde Ad v.d. Berg daarbij diens enige verliespunten), ter wijl ook Voorschoten een 4-4 uit het vuur wist te slepen. In de laatste ronde werd het pas echt spannend. LSG-A had door een vrije ronde 6V2 bordpunt achterstand t.o.v. Philidor opge lopen. maar kon dit in het treffen met Philidor-C goed gaan ma ken. Philidor-A was immers vrij en moest met de benen over tafel gaan afwachten. LSG-er Ruud Mieremet eigende zich tijdens deze finale een hoofdrol toe. Mie remet was bij zijn club naar zijn zinnen in een te laag team inge deeld en besloot daarom maar bij Philidor-C mee te spelen. Op die manier kon hij immers alsnog in de hoofdgroep uitkomen. Lako- niek demonstreerde hij in het treffen met LSG-A het ongelijk van zijn club. Met 1V4-V& bleef Mieremet Kuypers de baas en droeg er daarmee mede toe bij dat LSG 2V2 bordpunt tekort kwam. Wim Heemskerk verknal de zijn topscorerschap door te gen Walter zijn koning schaak te laten staan. LSG-A kwam al met al niet verder dan AV2-V/2. De titel ging aldus naar de Piket-brigade. Topscorers waren met 14 uit 16 Ad v.d. Berg en Marcel Piket. Heemskerk schopte het tot 13Vi punt. De eindstand in de hoofdgroep: 1 Philidor-A 51 b.p; 2 LSG-A 49; 3 Philidor-B 41 VSs; 4 Voorschoten- A 38V2; 5 LSG-B 25V2; 6 Katwijk 24 V2; 7 Alphen 21; 8 Voorschoten B 21; 9 Philidor-C 16. In de B- klasse eindigden de Zwarte Pion uit Lisse en LSG-C precies gelijk op 33 punten. Lisse won echter het onderlinge duel en werd daardoor eerste. Topscorer was Roel Piket met 11 uit 14. In groep C won Voorschoten-C met 64 punten voor Nieuwkoop (56Vi) en Leithen-A 50. Van Schaick scoorde 2OV2 uit 22. De Toren uit Valkenburg was in groep D met 71 punten nummer één voor VTL met 66. Jeugdtrainer De Gorter verzamelde voor zijn club 22 punten. Hans Kuyf is na zijn sterke start in de strijd om de Europese titel te Groningen naar de middenmoot teruggevallen. In de twaalfde en voorlaatste ronde verloor de Bos koper van de Rus Salov. Zater dag remiseerde Kuyf met de hooggeklasseerde Deen Hansen. In het klasement staat Kuyf nu op 6V2 punt. Frans Cuypers ver loor in de elfde ronde van Soko- lov. De Eindhovenaar is met lxh. punt nu kansloos voor de eindze ge. De Israëliër Greenfeld gaat met 9V& punt nog steeds aan de leiding, maar voelt nu de adem van Hansen en Sokolov in zijn nek. Beiden hebben 8 punten en een afgebroken partij. John van der Wiel remiseerde tij dens de zesde ronde van het Keulense grootmeestertoernooi met de Rus Georgase. INZELL (ANP) De nationale titelstrijd volgende week in Heerenveen belooft een spannende tweekamp op te leveren tussen titelhouder Hilbert van der Duim en de sterk aandringende Frits Schalij. Deze laatste won het afgelopen weekeinde in Inzeil de generale repetitie over drie afstanden, maar slaagde niet in zijn opzet Van der Duim diens pas veroverde nationale record op de 5000 meter te ontnemen. actie op de 500 meter. Hij werd vierde i Van der Duim dook dankzij zeer sterke slotronden voor het eerst in zijn carrière onder de grens van zeven minuten. Zijn eindtijd van 6.59.73 was niet alleen een baanrecord voor Inzeil. Hij schrapte er tevens Piet .Kleine mee uit de recordboeken. De in middels gestopte oud-wereld kampioen was nationaal record houder met zijn 'zilveren' Inns- brucktijd van 7.02.38. NIEUWKOOP - Vrij gemakkelijk heeft Frans Francissen uit Rosmalen gisteren de zesde Nieuwkoopse wielerveldrit gewonnen. Reeds halverwege de rit werd duidelijk dat Francissen, die vanaf het begin voorin meedraaide, de sterkste was. Toen sloeg hij een gat dat door achtervolgers Gertie Dolfsma, Wil Brouwers en de Alphenaar Kees van der Wereld niet meer kon worden gedicht. In deze volgorde eindigden zij, op redelijke achterstand, achter Francissen. 'Voor Kees van der Wereld, die de laatste vijf weken werd geplaagd door een scheenbeen- blessure, leverde de rit door de Nieuwkoopse bagger een aardige rentree op. Zaterdag was h|j in een veldrit in Enter vijftiende geworden, nu behaalde hij met deze vierde plaats tevens het Zuidhollands kampioenschap. Makkelijk ging het echter niet. Overgangsklasse Engeland 6-11 OEC 6- 6 6- 7 Rigtersbleek 6- 4 6- 7 De Danaïden 6- 3 6- 7 ZKC '31 6- 3 Van der Zwan 3^5 Van der Heiden 3-0 Om de FA-cup Barnet Brighton 0-0, Birmingham-Ips wich 2-3, Bolton-Derby 3-1, Bourne mouth-Oxford 0-2, Coventry-Sheffield 3-1, Doncaster-Cambndge 2-1, Enfield- Crystal Palace 2-3, Leicester-Southamp ton 3-1, Luton-Swindon 2-1, Manchester City-Cordiff 3-1, Nottingham Forest- Wrexham 1-3, Orient-Charlton 1-0, Queens Park Rangers-Middlesborough 1-1, Rotherham-Sunderland 1-1, Stoke- Norwich 0-1, Swansea-Liverpool 0-4, Tottenham-Arsenal 1-0, Watford-Man chester United 1-0, West Bromwich- Blackbum 3-2, West Ham-Everton 2-1, Wolverhampton-Leeds 1-3. HOOFDKLASSE A: AKC-Dcetos 17-16. Fortuna-Rohda 6- 9. PKC-Ons Eiber 13-12, St. Hooger-Ar- chipel 13-10. B Blauw Wit-LDO 12-10. KVS-Samos 15-8. SCO-Allen Weerb. 13-7, Luto-DOS '46 11-16. OVERGANGSKLASSE A: HKC-Dnehoek 14-12. Dal to-ROG 8-4, Ritola-DKOD 13-12. Drachten-VEO 9-9 B: HKV-Asko 12-13, VES Fides P 9-7, W. Kwiek-Stanfnes 11-11, Nic.-Trekvo- gels 11-17. C: W.kwartier-Rlgtersbl 15-9, Die Hag- he-OEC 10 6. Arnhem-ZKC '31 19-7, Da naïden PSV 7-7. D: BEP-Achilles 11-10. Deto-Rapiditas 9-10, DOS-Ados 15-6, Geldrop-Pams 8- 20. Overgangsklasse B HKV 6 9 Trekv. 6-7 ASKO 6-8 Stanfries 6 5 Fides P. 6-8 W. Kwiek 6-3 VES 6-7 Nic. 6-1 IA: Ons Eiland-TOP 8-9, Excelsior-AJ- SQUASH batros 14-14, Vriendenschaar-Snel 8-6, Tjoba-Pernix 13-7. IB: Zuiderkwartier-Terheijden 15-16, Sperwers-Bl. Wit '51 11-10, OSCR-Het Zuiden, Rozenburg-Ready 7-6. 2C: IJsselvogels-DKC 15-11, Animo- Crescendo 10-8. 2D. ELKV-ADO 9-7, DES-KVR 10-8, Al- gemene-Ten Donck 6-4. 3A: Vriendenschaar-Or. Nassau 13-12, Merwede-All Ready 7-3, Avanti-Fluks 9- 9, Velocitas-Hoekse SV 12-8. 3B. SEV-Olympia 9-3, Valto-Ventura Sport 8-8, Maassluis-Fiks 8-8, Stormvo- gels-Or. Wit 3-8. 3D: Zuidwesters-Ons Huis 9-8, ALO- Tempo 4-5, De Bermen-KNS 9-8. Zaalhandbal EERSTE DIVISIE A: V'wyckers-Bornerbr. 16-12, WWV- HMS 8-14. HVS Hellas 2 11 13. Quick '20-E en O 15-8, Ookmeer-ESCA 13-15. B: V en L-EBHV 19-11, Zonnebloem- Foreholte 13-12, Hercules-Animo 13-12, Ancora-Loreal 10-11, DES-Wings 13-4 Stand om kampioenschap LDDB: Groep A: De Frankrijker 4-6 De Jonge Noordovi Zwetsloot Van Beelen 3-3 Groep B: Fase 4-6 Bronstring Binnekade 4-5 Klinkenberg Passchier 3-4 Vrolijk Hamers 4-3 In het nieuwe tennis- en squashcentrum Nieuwe Sloot in Alphen werd een kersttoernooi gehouden dat de volgen de resultaten opleverde: HEC Schep- pinge-Alewijnse 6-4, 7-6, DEC E. Korte- kaas-W. Jansen 4-6, 3-6, HED Verhoef- Koeleman 7-6, 3-6, 2-6, DED Junger- Bouman 6-7, 4-6, HDC Scheppinge/Ak- kermans-Lucas/j Vink 6-2, 4-6, 6-3, DDD v.d. MerweThjo-Bouman/Vogel 5- 4. 4-6, 6-4, HDD Brandenburg/Reigers- burg-Langeveld/Hage 7-5, 6-3, GDD Mej. v. Kampen/v. Velzen-mevr. van Reeuwyk/Zeevenhoven 2-6, 2-6. Ski- De Noor Bergerud en de Oost duitser Deckert zijn winnaar ge worden van het skispringen in Innsbruck Laatstgenoemde is na drie wedstrijden leider in het Vierschansentoernooi. Hockey - Amsterdam heeft giste ren in West-Berlijn het Vierste- dentoernooi gewonnen. In de fi nale zegevierde Amsterdam met 7-6 over Mühlheim. Wielrennen - Hennie Stamsnijder heeft in zijn woonplaats Enter de Cross der Azen gewonnen. Twee de werd Reinier Groenendaal. In Keulen, gisteren, eindigde Stam snijder als derde achter de West duitsers Thaler en Ubinger. Motorsport - De Belg Eddy Lejeu- ne b'racht in Bemmel een indoor- trial op zyn naam. Peter van En kevoort eindigde als tweede. Schaatsen - Dries van Wijhe kroon de zich zaterdag als Oostelijk ma rathonkampioen door in Deven ter zegevierend over de streep te gaan. Reeds na de eerste ronde werd duidelijk dat de Nieuwkoopse veldrit danig is gedevalueerd. Grote namen als Hennie Stam snijder, Reinier Groenendaal en Herman Snoeyink ontbraken. Slechts drie rijders gaven er blijk van in een beetje normaal tempo rond te kunnen komen: Francis sen, Brouwers en Dolfsma. Kees van der Wereld kon de snelheid van deze kopgroep vanaf het be gin niet bijbenen. Na drie van de veertien ronden lag hij reeds tweehonderd meter achter, en dit verschil groeide alleen maar. Intussen joeg Brouwers, op de voet gevolgd door Dolfsma, de snel heid stevig op. Francissen, die aanvankelijk moest afhaken met een gebroken ketting, kon al snel weer bijkomen. In de achtste ronde van vijftienhonderd meter nam hij de kop over, om die niet meer los te laten. "Ik voelde toen dat Brouwers kapot zat", vertel de een stevig met modder be smeurde Francissen na de rit. "Ik ben toen mijn eigen tempo gaan rijden en had flink wat meer over dan Brouwers", blikte de wielrenner uit Rosmalen te rug. Het parkoers vond hij, net als de meeste overige rijders ove rigens, aan de zware kant. De baan was half op de Nieuwkoop se dijk en half op de glooiingen ervan uitgezet. Dat betekende flink veel en stevig dalen en klimmen. Bovendien waren de organisatoren niet zuinig ge weest met het aanleggen van modderpoelen, waarvan sommi gen kniediep waren. Francissen bleek bij deze zwaardere gedeel ten duidelijk in het voordeel van zijn opponenten. Hoewel Gertie Dolfsma nog vrij gemakkelijk rond ging door de blubber bleek dit bij Brouwers te veel van de conditie te vergen. Ook Kees van der Wereld meende daar veel tijd verloren te hebben. "Ik had nog wel een beetje last van mijn bles sure en kon daardoor moeilijk lo pen", deed Van der Wereld uit de doeken. Hij vond overigens het parkoers niet zo zwaar. "Dit kom ik regelmatig tegen bij interna tionale veldritten", zo vond de voormalig Nederlands profkam pioen. Hij verklaarde verder erg tevreden te zijn met de resulta ten van zijn tweede veldrit na de laatste blessure. "Ik hoef me ze ker niet te schamen", meende hij. "Het valt me honderd pro cent mee". Evenals vorig jaar ontbraken in het deelnemersveld de van te voren wel aangekondigde buitenlan ders: Belgen, Duitsers, Tsjechen en Polen. Hoewel de publieke belangstelling (drie- tot vierdui zend bezoekers) desondanks op hetzelfde niveau als vorige jaren was, had de rit hierdoor mis schien wat interessanter kunnen uitpakken. Belangrijkste resultaten: profs en amateurs: 1. Frans Francissen (Rosmalen, prof); 2. Gertie Dolfsma (IJsselmuiden); 3. Wil Brouwers (America, prof); 4. Kees van der Wereld (Alphen aan den Rijn, prof); 6 Hans Steekers (Noordwijkerhout); 14. Michel Meere (Alphen aan den Rijn), 19 Peter Zeijerveld (Alphen aan den Rijn); 29. John Kuivenhoven (Leiden). Junioren: 1. Mart Herman (Drunen); 2. Toine van Sleeuwen (Boxmeer); 3. Jan Willem Verstraten (Hilversum); 6. Rob Tamerus (Boskoop); 9. Joris Zandbergen (Rijns burg). Nieuwelingen: Schalij, die op de 1500 meter met een tijd van 1.56.42 de tweede wereldtijd van dit seizoen had gereden (alleen Boucher was vo rige maand in hetzelfde Inzeil met 1.56.31 sneller), mikte nog hoger. Op een gegeven moment reed de jonge Noordhollander gelijk op met het wereldrecord van Kaj Arne Stensjemmet (6.56.9 gemaakt op 19 maart 1977 in Medeo). De drie en een halve seconde, die hij voor lag ten op zichte van het schema van Van der Duim smolten echter in de laatste ronden weg. Met de eind tijd van 7.06.13 (toch nog een per soonlijk record) bleef hij wel Van der Duim in het eindklassement In het spoor van Van der Duim en Schalij kwam ook Harm van de Pal tot goede prestaties. Zijn 1.58.90 op de 1500 meter en de 7.07.45 op de 5 kilometer bete kenden eveneens persoonlijke records. De Nederlandse sprin ters ontmoetten in Inzeil voor het eerst dit seizoen tegenstand van betekenis. Het resultaat was terug te vinden' in het eindklasse ment: Sowjet-rijders op de eerste drie plaatsen. Desondanks vond trainer Gauke ijholt de prestaties van zijn pupillen lang niet slecht. "Dat de Russen sterk zijn, wisten we al. Maar we staan nu tenmin ste niet meer op onze benen te trillen". Geert Kuiper reed van de Nijholt-selectie het meest constant. Op de tweede 500 me ter bleef de jonge Fries met een tijd van 37.96 seconden slechts 39 honderdste van een seconde boven het nationale record van Sies Uilkema. Zijn kilometers waren van iets minder gehalte. Dit in tegenstelling tot Miel Go- vaert, die zaterdag de afstand won in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 1.16.33. Sies Uil kema bleek minder hinder te on dervinden van een vorige week opgelopen blessure dan werd ge vreesd. De Fries kwam deson danks niet voor in het eindklas sement. Op de 500 meter van gis teren brak in de bocht de veter van zijn schaatsschoen. Uilkema zeilde over de baan en nam in zijn val tegenstander Lobanov Dames De dameskernploeg heeft in Inns bruck de laatste hand gelegd aan de voorbereiding voor de wed- Ria Visser heeft in Eindhoven geen enkele moeite gehad de B- titelstrijd voor dames op haar naam te schrijven. Met haar plaatsten zich Ineke Kooyman, Coby Borst, Monique Kauf- mann, Sophie Westeqbroek, Marja Struick en Sijtje van der. Lende zich voor het A-kam pioenschap. Joop Pasman eiste in Utrecht vöèr de in deze regio bekende shorttrackrijdér Men- no Boelsma de eerste plaats op bij de B-kampioenschappen voor heren. Van de Roemer, Kraayenveld, Nieuwenhuizen en Kaats vergezellen hen naar de A-titelstrijd. strijden om het Nederlands schaatskampioenschap, volgend weekeinde in Heerenveen. Hoog tepunt was zaterdag wel de 2.12,05 die de dit jaar in de kern ploeg debuterende Thea Lim- bach scoorde. De 22-jarige rijd ster uit Harderwijk verdrong door die prestaties Ria Visser van de eerste plaats op de Neder landse seizoenranglijst. In het spoor van Limbach kwam Ina Steen bruggen tot haar eerste persoonlijke topper vaii het sei zoen. Op de 1500 meter verbeter de de Utrechtse zich van 2.14,61 tot 2.12,76. Yvonne van Gennip, het zeventien jaar jonge talent uit Haarlem, nam op de 3000 meter de gelegenheid te baat om haar toptijd op te vijzelen. Onder goe de omstandigheden werd 4.48,38 genoteerd. Eerder in de week baarde van de nummer drie van het wereldkampioenschap voor junioren door op de korte afstan den tijden van 42,1 (500 meter) en 1.27,7 (1000 meter) neer te zetten. N ieuwj aarswedstrij den De traditionele nieuwjaarswed strijden in Oslo hebben aan het licht gebracht, dat het jeugdige Noorse talent Rolf Falk-Larssen op de langere afstanden (5 en 10 kilometer) nog veel moet toege ven op de wereldtop. Terwijl Falk-Larssen, op de korte af stand (39,5 op de 500 meter en 2.01.75 op de 1500 m) de nodige puntenvoorsprong verzamelde, haalde de Zweed Tomas Gustafs- son die achterstand op de 5000 en 10.000 meter gemakkelijk Winnaar Francissen verwisselt snel van fiets. Cok van der Hulst (Zoeterwoude); 3. (en provinciaal kampioen) Rob van Klink (Roelofarendsveen). RAYMOND PEIL LEIDEN - Het spel van Jan Fase was tekeriend voor het damniveau in de voorrnden van het kampioenschap van het damdistrict Leiden. Fase overklaste zijn clubgenoot Hans Klinkenberg volledig. Reeds in het middenspel moest de onfortuinlijk spelende Klinkenberg een schijf offeren om aan de vele dreigingen te ontkomen. Ook met die offer kon hij de partij echter niet meer redden. In diezelfde groep verloor Peter Bronstring van Jan Passchier. De broer van Evert Bronstring zette de party ambitieus op, maar de bekende wachtstijl en „het figuurtje bouwen" leverden de Katwyker meer voor deel op. Passchier besliste de partij uiteindelijk met een simpele schijf winst. De derde partij in deze poule tussen Chiel Hamers en Kees Binnekade bracht een hekstelling op het bord die Binnekade het meeste voordeel bood. Hamers liet zich aanvankelijk opsluiten door zijn tegenstander. De 'hek' was evenwel dermate gunstig voor Binnekade zodat die slechts de linkervleugel hoefde uit te dunnen. In groep A speelden Theo Zwetsloot en Fred Noordoven op hoog piveau waarbij Zwetsloot zich de winstpunten toeeigende. Noordoven bracht een omsingeling op het bord die deed denken aan een 'gouwe ouwe' van Van der Staay tegen Ghestem. Zwetsloot kwam daardoor onder druk te staan, maar een onnauwkeurigheid van de WDG-er zorgde al spoedig voor een beslissing. Ten slotte bleef Louis de Frankrijker kop loper tegen Arend van Beelen. Van Beelen zette gedurfd de aanval in, maar met subtiele 'omsingelende bewegingen' werd Van Beelen toch verslagen. In de eerste klasse won Jaap van Duyvenbode eenvoudig van Leen Hoo- geveen, terwijl Jan Parlevliet dankzij een combinatie Jan van der Hei den te slim af was. RON VAN EGMOND

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12