Hapoel Ramat Gan: staande ovatie en toernooiwinst Nederlagen voor Pernix en Fides Alphia verrast tweedeklasser in bekerstrijd Foreholte: eervol verlies Basketballers BVO winnen oefenduels Gemini/Kangeroes laat een punt liggen: 2-3 V.d. Berg stapt op Gelijkspel Danaiden MAANDAG 4 JANUARI 1982 Landskampioen Den Bosch vernederd HAARLEM - Alsof er een Europa Cup was gewonnen, zó enthousiast vierde Hapoel Ramat Gan gisteren feest en alsof het eigen Stars voor dat feit had gezorgd, zó leefde het Haarlemse basketbalpubliek met de Israeli's mee. Een staande ovatie, een hossende menigte, kortom een ambiance zoals men die in Den Bosch de laatste jaren gewoon is na weer een gewonnen play-off Finale tegen Leiden. Maar uitgerekend de door succes verwende Bosschenaren moesten nu eens aan den lijve ondervinden hoe het is om met je staart tussen de benen in de coulissen te verdwijnen. Om het applaus aan anderen te laten. Goed, het was in de praktijk dan wel geen Europa Cup waar het hier om ging, ook geen play-off finale maar simpelweg betrof het hier de eindstrijd van het tradi tionele Nieuwjaarstoernooi van Haarlem. Desalniettemin leek het enthousiasme van de 2500 toeschouwers op zijn plaats. Het voortreffelijk georganiseerde driedaagse evenement kreeg na melijk een fantastische uitsmij ter met het duel tussen de num mer drie van Europa, Den Bosch, en de nummer twee van Israel, Hapoel Ramat Gan. Laatstge noemde ploeg draait momenteel goed mee in de kwartfinale-pou- Danny Cramer langdurig uit roulatie HAARLEM - Landskampioen Nashu Den Bosch zal voorlo pig niet kunnen beschikken over sterspeler Danny Cra mer. De blessure aan zijn en kelbanden die de Nederland se Amerikaan tijdens het Haarlem-toernooi opliep zal de schutter vermoedelijk twee maanden het spelen be letten. Met het oog op de strijd om de Europa Cup I een nieuwe tegenvaller voor coach Sheridan. Eerder al haakte center Robert Miller met een onduidelijke kwets uur af. Zijn vervanger, Tom Barker, is niet gerechtigd om Europa Cup te spelen. Miller verblijft momenteel in Ame rika. Of hij nog terugkeert is onzeker. Ie van de strijd om de Europa Cup II en moet dus zeker niet als kinnesinne worden beschouwd. Enfin, dat ondervond de nationa le kampioen gisteren ook wel. Die werd, niet helemaal bij de les, namelijk eens flink de oren ge wassen door het uitermate felle Ramat Gan dat al jaren tever- geefse moeite doet om uit de schaduw van grote broer Macca- bi Tel Aviv te treden. Vorig sei zoen nog probeerde Hapoel in Nederland furore te maken tegen Leiden, iets dat toen mislukte. Maar deze keer was het wel raak. Fysiek vooral beduidend sterker geworden dicteerde Ramat Gan een tempo waarop Den Bosch het antwoord volledig schuldig moest blijven. Eén man eiste in die fraaie finale alle aandacht voor zich op. Ter wijl de vier lange mensen (Mar- kovic, Nelson, Schlachter en Le vi) de Bossche luchtmacht die tamelijk lauw reageerde, lam leg den schoot Or Goren aan de an dere kant de defensie van de Ne- Ramat Gan topscorer en uitblinker Goren (nr. 10) kijkt toe hoe Kees Akerboom probeert te scoren met een tip-in. uurtje of wat daarvoor konden rekenen op een overdadig ap plaus. Washington omdat hij al dunkend voor fraaie hoogstand jes had gezorgd, Wells omdat hij op heel knappe manier zo'n beetje op zijn eentje (de dunker zat met 5 P's op de bank) het laat ste wanhoopsoffensief van de Ni ke All Stars weerstond. Waar door Amstelveen derde werd, na een leuke partij rennen en vliegen. Uitslagen Vijfde en zesde plaats: Haarlem - Avanti Brugge 115-73 Derde en vierde plaats: Amstel veen - All Stars 103-96 Eerste en tweede plaats: Ramat Gan - Den Bosch 109-72. AD VAN KAAM derlandse kampioen finaal aan flarden. Met een ongelooflijke trefzekerheid knalde deze 1.95 meter lange international alles raak wat-ie in handen kreeg en dat was niet mis. Veertig punten had Goren aan het eind en behal ve topscorer van het toernooi le verde die prestatie hem ook nog de prijs op voor de meest waar devolle speler. Voor rust al had zijn dodelijke schot Den Bosch geveld (63-46), na de hervatting deden hij en zijn maatjes het in hetzelfde hoge tempo nog eens dunnetjes over: 109-72. Het Haarlemse publiek beloonde het knappe spel van de fanatieke Israeli's met een minutenlange ovatie, zo goed ook als Wilson Washington en Owen Wells een ALPHEN AAN DEN RIJN - De Al- phense baskctploeg BvO heeft ter voorbereiding op de tweede competitiehelft twee oefenwed strijden gewonnen. Gisteren klopte BVO een combinatie van de eerste divisieclub Hoofddorp met 70-60 en eerder in de week werd de rayon eerste klasser AMVJ Rotterdam 74-67 versla gen. Tegen AMVJ leidde BVO na een helft met 33-34. Daarna verover den de Alphenaren een voor sprong van ruim tien punten (53- 64). die niet meer uit handen werd gegeven. Topscorers varen Jozef van Leeuwen (16) en Enc de Mug (12). In Alphen werd Hoofddorp, dat niet met het volledige standaard- team uitkwam, ook aan de zege kar gebonden. Bij rust had BVO al een 42 31 voorsprong Top schutters bij de rayon tweede klasser waren deze keer: Josef van Leeuwen (16). Jan Rom- bouts (12) en Enc de Mug (12). Dinsdagavond speelt BVO z'n laat ste oefenwedstrijd tegen compe titietegenstander Argus om 20.00 uur in het Ashramcollege. LEIDEN - De volleyballers van Gemini/Kangeroes hebben een punt laten liggen bij Delta. Na een 2—1 achterstand won de Zwijndrechtse formatie uiteindelijk met 3-2. De Voorschotense ploeg startte gehandicapt. Hoofdaanvaller Casper Brusse is door een meniscus voor de rest van het seizoen uitgescha keld, terwijl Peter Franke op vakantie was. De invallers Hans Hullegie en Rik van de Hazel konden in de eerste set Delta niet van de 15-7 setzege afhouden. In het volgende part werd de stand weer geUjk getrokken (15-10). In de derde set kwam Gemini aanvankelijk met 13-11 achter, waarna een eindsprint de tussenstand op 2-1 bracht: 13-15. Delta drukte de Voorschotenaars vervolgens in de defensie (15-8), waar na de vijfde set uitsluitsel moest geven over de winnaar Bij een 4-8 voorsprong stokte de Voorschotense puntenproductie, zodat Delta de set (15-8) en de winstpunten bemachtigde Rijnstreek winnaar van triotoernooi ALPHEN AAN DEN RIJN - Rijn streek is gisteren als tweede geëindigd in het door de vereni ging zelf georganiseerde triotoer nooi. De Alphense handballers moesten op doelsaldo hun meer dere erkennen in Indus uit Rot terdam. Het Utrechtse ^ntilla werd derde. Tegen afdelingsclub Indus werkte Rijnstreek een 0-7 achterstand halverwege al bijna weg: 5-9. Me de dankzij topscorer Willem van Tricht (7 treffers) won de Al phense ploeg na een productieve tweede helft met 22-20. Het tweede treffen tegen Atilla ging met 15-14 verloren na een 7- 7 ruststand Wim Reijn (4x) was hierin het meest productief. In- dus won met 15-11 van Antilla en werd daardoor eerste. ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphia, Bahlmann, De Heul- boys en Jipi's Tweesprong zijn na de derde ronde de enige zaalvoetbalploegen uit de regio Alphen die nog present zijn in het bekertoernooi. Vooral van vierdeklasser Alphia, dat met 4—3 tweedeklasser Auto Heemskerk klopte, is dat een uit stekende prestatie. Bahlmann reikte zover door in het prestige- duel met Inter Credit met 7-4 aan de positieve kant van de sco re te blijven. Nico Verwoerd doelpuntte vijf keer voor Bahl mann. Vandien verloor de bekerstrijd te gen EKL Boys met 1—3 na een 0-2 ruststand. EKL Boys, dat niet over wisselspelers beschik te, won het duel verdiend. Ton van Kessel was verantwoordelijk voor de enige goal van de ploeg uit Ter Aar. Hanepoel kon hoofd klasser UVS in de tweede helft niet meer bijbenen. Dankzij een doelpunt van Pim van der Meer had Hanepoel bij de wisseling van speelhelft nog een kans (1-2), maar vier goals op rij in de tweede helft bezorgden UVS een afgetekende 1-6 overwinning. Jipi's Tweesprong schakelde twee deklasser Duif Foods uit na het nemen van strafschoppen. Na het einde van de reglementaire speeltijd was de stand 3-3. Voor rust gaven Hans Bollen en Peter Bosman de ploeg uit Oude Wete ring een 2-1 voorsprong en na rust was het opnieuw Peter Bos man die de stand op 3-3 bracht. Omdat Jipi van de drie penalty's er één onbenut het en Duif Foods twee maal miste bekert Ji pi verder. Dat kan niet gezegd worden van Amro, dat Pas Hi-Fi met 4-7 zag zegevieren. In een aardige wedstrijd kwam Amro in de tweede helft nog wel op 3—3, maar vervolgens leed het een verdiende nederlaag. Voor Amro scoorden Theo van Goozen (2x), Cor Boot en Ytze de Vries. In de grove schoppartij moest hoofdklasser Hollandia plaatsge noot en tweedeklasser De Heul- boys met niet minder dan 9-3 voor laten gaan. Vierdeklasser Woningbouwvereniging moest z'n meerdere erkennen in twee deklasser LFC: 6-9. Ook voor de competitie stonden enkele wedstrijden vastgesteld. De Amstel kwam in de eerste klasse tot een verdienstelijke 2-0 zege op Oegstgeest. Hans den Hartog scoorde voor en na rust voor de ploeg uit Ter Aar, die wat meer in de aanval was dan Oegstgeest. In de Groenoordhal kwamen de beide teams zelden tot goed voetbal. Meestal was het een tamme ver toning, waarin De Amstel overi gens pas zeven minuten voor tijd de beslissing in de vorm van de tweede goal forceerde. Verdere uitslagen competitie: SSGB—Nestlé 4-3 (3A), Borsu- my Boys-POP/Musique 0-17 (4B), Van der Poel-Nehpla Mu- da 5-4 (4B), Houtwarenhoek— De Eskimo 3-10 (4C), SV Kooi-- De Prie 0-9 (4C). doorloopbal. Het leder zal HVS redt het niet tegen Hellas LEIDEN - In de eerste divisie van de handbalcompetitie moesten Foreholte en HVS gisteren een nederlaag incas seren. Foreholte verloor on der Nel Geerlings en coach- trainer Wim Geerüngs die op vakantie waren van Zonne bloem. 12-13. HVS redde het niet tegen de reserves van Hellas (rust 6-8, eindstand 11- 13). In de afdelingsklassen ver speelden de heren van HW70 hun koppositie in de tweede klasse door met 8-10 OEGSTGEEST - Het lidmaat schap van Ed van der Berg bij de Oestgeestse tafeltennisclub Sjaardema is tot slechts een half jaar beperkt gebleven. „In goede harmonie" is de speler/trainer vertrokken bij Oegstgeest die on der leiding van de ex-Docos speler tijdens de afgelopen herfstcompetitie naar de promo tie divisie promoveerde. Als re den voor het vervroegde opstap pen wordt opgegeven dat het tussen „beide partijen niet klik te". Tenslotte wordt bij Oegstgeest geen prijs meer gesteld op de aanwezigheid van Fred van der Zeeuw. De Leidenaar die met de nodige problemen afgelopen zo mer bij Scylla is vertrokken, trainde bij de Oegstgeester tafel tennisvereniging. „Hij paste niet bij onze club", gaf voorzitter Sjaardema al reden op waarom Van der Zeeuw niet meer wel kom is bij de promotie—divisio nist. te verliezen van de reserves van Wings. De dames van Northa speelden in de twee de klasse met 14-14 gelijk te gen CWP na enkele minuten voor tijd nog met 14-12 aan de leiding te hebben gestaan. De heren van Oase handhaafden zich gemakkelijk aan de kop van de vierde klasse door een zege op de reserves van Egac Ondo (rust 14-8, eindstand 26- 14). Bij Oase waren Henk van der Hulst (break-out), Peter Gordijn en Kees Wassenaar de toonaangevende figuren. Foreholte verdiende meer te gen Zonnebloem dan een eer volle nederlaag. De koploop- ster in de eerste divisie B kon wel een veelbelovende 5-1 voorsprong nemen, maar het herstel van Foreholte was ze ker zo indrukwekkend: rust 7-5. Na de hervatting ging de strijd tot 8-8 gelijk op. Toen nam Foreholte het heft in handen. Het overwicht leidde echter niet tot treffers. Lenie van Beek miste een straf- worp. Daarvoor had de Voor- houtse schutter, Hannie Bos kamp, dat ook tot tweemaal toe gedaan. Om de misère op het punt van scoren nog wat te vergroten schoot Lenie van Beek nog eens daverend hard op de paal. Het tegenof fensief van Zonnebloem le verde de nodige punten op: 12-8 en 13-9. Weer kwam Fo reholte uit schijnbaar verlo ren positóe onvoorstelbaar sterk terug: 13-10 en 13-11 (Hannie Boskamp) en 13-12 (Lenie van Beek). Zonnebloem wankelde, maar hield zich in de slotminuten met veel kunst en vliegwerk net staande. Topscoorster bij Foreholte was Hannie Bos kamp met 7 treffers. HVS verloor van Hellas 2, dat zich voor dez wedstrijd had versterkt met oud-speelsters van de landskampioen: Mar jan Arnoldusse en Ingrid Barreveld. Dat gaf Hellas 2 extra stootkracht en dat bleek ook nodig want HVS bood goede tegenstand. Zo goed zelfs dat gezegd mag worden dat Hellas 2 een ge lukkige zege boekte: 13-11. HVS miste echter drie straf- worpen en Hellas benutte de twee strafworpen die het kreeg wel. Dat was het ver schil. Bij HVS was Lenie van der Bosch topscoorster met 5 treffers! FRANK BONTE LEIDEN De goede voornemens die de Leidse korfbalteams in het nieuwe jaar aan de dag zouden leggen zijn maar gedeeltelijk in de praktijk gebracht. Zo verloor Fides Pacta na een uiterst belabberde partij korfbal met 9-7, van VES. De schade bleef wat betreft de positie op de ranglijst beperkt omdat ook koploper HKV niet tot winst kwam. Pernix kwam tegen Tjoba in 's Heer Hendrikskinderen eveneens niet tot winst en moest daardoor de eerste plaats afstaan aan die ploeg. De Danatden-PSV 7-7 (4-2). Het herstel dat De Danaiden ten toon spreidt in de laatste weken van de zaalkorfbalcompetitie is in elk geval van een zodanig gehalte dat het eindresultaat in de zaal korfbalcompetitie met een ge rust hart tegemoet gezien kan worden. De acht van Ron Ek, waarin zelfs Eric Peters weer van de partij is na een langdurige en kelblessure, kwam vooral in de eerste helft met sterk combina tiekorfbal goed uit de startblok ken. Het schot was echter min der verzorgd en alleen de goed spelende Hans van der Leek wist na' 20 minuten een 2-0 voor sprong op te bouwen. De legio kansen die De Danaiden na de aansluittreffer van PSV (2- 1) creëerde bleven onbenut en gaven PSV zelfs gelegenheid om op gelijke hoogte te komen. Een goed draaiend eerste aanvalsvak waarin Hans v.d. Leek moeite loos de tegenvallende Hennie Devilee als eerste aanvaller voor bij stevende leek De Danaiden nog in de eerste helft op het goe de spoor te zetten (4-2). Maar in de tweede helft bleek vooral het damesduo Bea Schrama en Jea- net Smit een sta in de weg voor De Danaiden om de score te ver groten. Een daardoor te statische aanval gaf PSV de gelegenheid om bij te blijven. En toen in de 25e minuut PSV door de te grote vrijheid nog op 7-7 kwam en daarna op balbezitspel overging, bleek er voor de Leidse ploeg niet meer in te zitten dan een ge lijk spel. Doelpunten: Hans v.d. Leek 4x, Hennie Devilee, Cees Christiaanse 2x. VES-Fides Pacta 9-7 (4-1). Fides Pacta met een zuiver schot en Fi- des Pacta zonder schot is gelijk aan het verschil tussen dag en nacht, met dien verstande dat de nacht nog iets goeds met zich meebrengt voor hen die van het nachtleven houden. Fides Pacta zonder schot is voor iedere korf baltoeschouwer slaapverwek kend om naar te kijken, want de ploeg is niet in staat om over te stappen op een ander doelmati ger spelsysteem. Even leek het erop dat VES even eens onder het schotgeweld dat Fides kan ontketenen ten onder zou gaan, maar de openingstref fer van Ro£>in Sommeling kende geen vervolg. Na de rust zag Fi des Pacta nog wel kans door toe doen van Nico Pikaar wat dich ter bij te komen (6-5), maar een verdedigingsblunder van Wim Piket bracht VES weer op een twee punten marge, die tot het eind van de wedstrijd gehand haafd zou blijven. Via 7-5 en 8-6 zegevierden de Hagenaars over de Leidse ploeg met 9-7. Doel punten: Robin Sommeling 4x, Nico Pikaar 3x. Zniderkwartler-Terheijden 15-16 (6-11). Uiteindelijk zijn de 7 straf worpen die scheidsrechter Mi- chielsen aan Terheijden gaf de nederlaag geworden van de in de tweede helft uitstekend terug vechtende Leidse ploeg. Vooral in de eerste helft kon Zuiderkwartier verdedigend weinig goeds doen in de ogen van de arbiter, die evenwel con sequent was aan de andere kant van de zaal. Terheijden verdedig de echter iets voorzichtiger, waardoor de bal maar drie keer op de stip kwam. In de tweede hlft kwam Zuiderkwartier beter in haar rit me en bracht daardoor ook de spanning weer terug in de wed strijd. Via een 7-11 en 9-12 achter stand kwamen de geelblauwen na 20 minuten op gelijke hoogte: 13-13. En zelfs de wederom door Terheijden genomen voorsprong van 13-15 werd door de geelblau- wen uitstekend beantwoord. De gelijke stand die daardoor be reikt was en ook de juiste afspie geling was, werd door Terheij den vlak voor tijd nog teniet ge daan. Doelpunten: Dirk Derksen 4x, Toos van Dam 3x, Carla Akse 2x, Joep van Dam 2x, Rens Hen- ze 2x, Jeanet v. Waarde, Els van Lun teren. Ons Eliand-TOP 8-9 (5-3). De don kere dagen van TOP lijken voor bij, maar dit gaat ten koste van onder andere Ons Eiland De Ei landers waren niet in staat om een regelmatig tot stand geko men voorsprong van 5-1 vast te houden. Door verkrampt korfbal zag Ons Eiland de Sassenheimsc ploeg dichterbij komen In de tweede helft bleek vooral de rou tine van Wim van Kerkum bij TOP de doorslag te geven. Na 5-5 kwamen de Sassenheimers op 5- 7 en ondank6 het feit dat Ons Ei land toch nog bij 8-8 op gelijke hoogte kwam stelde TOP vrij ge makkelijk de zege veilig R) Voor Ons Eiland scoorden: Rob Hassenbach 2x. Olga Soedan. Patrick Verra, Huib Hassolbach 2x, Coby Degenaars en Julia Ar- noldus. Tjoba-Pernix 13-7 (6-4). Alleen in de eerste helft heeft Pernix nog een klein beetje grip gehad op de wedstrijd. In de beginfase kwam de Leidse ploeg zelfs op een 14 voorsprong, maar toen de Zeeu wen wat beter gingen schieten was het snel gedaan met Pernix Direkt in de tweede helft teken de het verlies zich al af toen Tjo ba via 7-5 weg liep naar 10 5 Doelpunten: Carla Kuiper. Geér- ten Breedveld 2x, Janko Breed- veld 2x. Kees Hortensius en Jan- neke Mulder. De Algemene-Ten Donck 6-4 (5-3). Ondanks de zeer snelle opening van Ruud van Vliet bleken de doelpunten ook bij De Algemene erg duur Echter de Leidse ploeg heeft wel kans gezien de bij rust ot stand gekomen voorsprong van 5-3 veilig over de eindstreep te brengen, waardoor twee broodnodige punten werden bin nengehaald Doelpunten Ruud van Vliet 3x, Hen Rusman, Jory Sjardijn en Ton Beij Animo-Crescendo 16-8 (5-5). De 5 5 ruststand bood nogvoldoendc perspectief voor een goede af loop voor Crescendo, maar toen Animo in de tweede helft plots wegliep naar 8-5 was het moreel van Crescendo geknakt. Via 9 7 eindigde de wedstrijd in IM Doelpunten: Wilfred Cornclisse 2x, Louis Kok 2x, John Huig sloot, Ria Baak, Carolien Brag gaar en Marlies Brouwer In de derde klasse behaalde Velo- citas en Tempo beide MB on t winning. Fiks kwam tegen Maas sluis met verder dan 8-8. terwijl ook Fluks ei-n g>-li de op Avanti 9-9. Koploper KNS verloor met 9-8 van Dt Velocitas-Hocksc 12-8, Aio-Tem po 4 5. GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11