Jan Lohman velt Manchester Utd. Overtuigende zege RCL Johan Kriek stijgt snel op tennisladder Excelsior rekent op maximale uitkering.. Bekerstunt van Watford "Open Australische moet opgewaardeerd X X X x X x X Zaalvoetbal Borg niet in Mastersstrijd Alphense Boys wint NKS-cup PAGINA 10 Sport MAANDAG 4 JANUARI 1982 ROTTERDAM - Excelsior verwacht aan het einde van deze week de financiële verplichtingen ten aanzien van de 18 contractspelers over de maand december na te komen. Gisteravond verklaarde voorzitter Jaap Bontebal goede hoop te hebben dat het sectiebestuur betaald voetbal na PEC/Zwolle en Wageningen ook zijn club de maximale uitkering van 55.000 gulden uit het noodfonds zal geven. Donderdag of vrijdag krijgt Excelsior daarover uitsluitsel. Het optimisme over de uitslag is zo groot, dat een voorstel van trainer Hans Doijee om diens salaris aan de 'probleemgevallen' te besteden, werd afgewezen. Dorjee, de overige oefenmeesters en het terrein- en kantinepersoneel kregen in tegenstelling tot de spelers wel hun loon over de maand december uitgekeerd. Dorjee. „Ik ben weliswaar geen sociaal werker, maar ik vind dat een jongen als Rini Piasmans die in Brabant woont, toch minimaal zijn reiskosten vergoed moet krijgen. Sommige jongens zijn afhankelijk van hun inkomsten bij Excelsior. Om dat tijdelijk op te lossen heb ik gezegd dat ik mijn loon over de maand december aan hun wilde geven". Volgens voorzitter Bontebal zijn er vier duidelijke oorzaken aan te wijzen voor de schuld die op het moment ongeveer twee ton bedraagt. „Een paar jongens hebben bij ons nog steeds een contract op eredivisiebasis. Toen wij voor die spelers afgelopen zomer ontslag aanvroegen bij het gewestelijk arbeidsbureau hebben ze ons daar te lang laten wachten. De opzegtermijn verstreek vervolgens, waarna jongens als Van Tour, Pattinama en Struis recht bleven houden op hetzelfde contract als in het vorig seizoen. Verder heeft Excelsior zich niet voldoende kunnen aanpassen aan de eerste divisie", constateert Bontebal. „Tussen de 1500 en 2000 betalende toeschouwers hebben we nodig. Maar door de tegen vallende resultaten passeren er gemiddeld slechts 1000 tot 1200 mensen onze kassa's". Een derde tegenvaller was de uitkering van het budget bewakings insti tuut (bbi). Excelsior begrootte een bedrag van drie ton. Het bbi keerde echter een bedrag van 200.000 gulden uit. De rekening van Excelsior sloeg onlangs pas echt fel rood uit, omdat de vereniging sinds 6 december geen recetten meer heeft geind. Boven dien staat de eerste thuiswedstrijd pas voor begin februari geprogram meerd. Bontebal samenvattend: „De spelers hebben vrij sportief gerea geerd op het bericht dat zij moeten wachten op het salaris van de maand december. Ik heb geen laatdunkende reacties vernomen. Inte gendeel. Ze hopen door goede resultaten de mensen weer naar Wou- denstein te lokken". LONDEN (ANP) - De gevestigde orde van het Britse voetbal is zaterdag lelijk onderuit gegaan in de derde ronde van het toernooi om de F.A.- cup. Nottingham Forest, de Europacup winnaar van 1979 en 1980 ver loor thuis met 3-1 van tweede divisieclub Wrexham. Southampton, de tweede topper uit de competitie, ging in Leicester met 3-1 ten onder. De voor Southampton uitkomende aanvoerder van het Engelse elftal Ke vin Keegan moest het veld per brancard verlaten. Manchester United vierde op de ranglijst verloor in Watford met 1-0. MELBOURNE (ANP) - Johan Kriek is de eerste Zuidafrikaan die één van de hoogst gewaardeerde tennistoernooien op zijn naam heeft geschreven. Kriek veroverde gisteren in Melbourne het open Australische kampioen schap, dat met Wimble don, Flushing Meadow en Roland Garros het zoge noemde "Grand Slam" vormt. In het Kooyong- stadion zegevierde Kriek over de snel furore ma kende Amerikaan Steve Denton. De setstanden waren 6-2, 7-6, 6-7, 6-4. De loopbaan van Kriek begeeft zich snel in opwaartse richting. Voor het met 400.000 dollar (bij na een miljoen gulden) gedoteer de toernooi in Australië nam hij op de Grand-Prixlyst de 22ste plaats in. Na zijn overwinning op v> Johan Kriek: stijgt met stip. MELBOURNE (ANP) - Philippe Chatrier, de voorzitter van de internationale tennisfederatie heeft zaterdag in Melbourne de vergevorderde plannen ontvouwd om de open Australische ten niskampioenschappen op te waarderen. Dit om de WCT van Lamar Hunt dwars te zitten. De internationale tennisfederatie leeft met de bond van Hunt in onmin. Chatrier wil de open Au stralische kampioenschappen op één lijn stellen met Wimble don, Parijs en Flushing Meadows, de andere drie componenten van het Grand Slam. Daartoe zou het dames- en herentoernooi tezamen moeten worden gebracht, het prijzengeld worden ver hoogd tot 800.000 dollar en de data worden veranderd: van begin januari naar twee weken in november. De derde ronde van het beker-ge beuren, waarin de 44 eerste en tweede divisieclubs zich in de strijd mengden, had traditioneel een verrassend verloop. Slechts weinigen zullen echter hebben vermoed dat Forest al in de eer ste de beste wedstrijd zou wor den uitgeschakeld. De start was er ook niet naar. Al na twee mi nuten nam Forest de leiding door een doeltreffende kopbal van Mark Proctor. Maar in de SPORTTOTO 1 2 3 Airdrieonians-Celtic Dundee-Aberdeen Hibernian-SC Dundee s Parttick-Glasgow R. Mirren-Morton Ascoli-Torino Bologna-Genua Como-Avelino Fiorentina-Inter Milaan Juventus-Udinese AC Milaan-Cagliari X Napoli-Roma Toto-fel ijk 2-19-20-23-25. Tog. 14. Cijferspel 0 3 4 8 1 7. Supertrio Volgorde van aankomst: 12-3-9. niet ge start nr. 14. Trio: 390.40. Duitsland Lotto: 2-15-21-24-34-37. Res. 14. Spiel 77: 1529862 Lotto Het beschikbare pryzenbedrag is als volgt verdeeld: Eerste prijs, geen winnaars. Tweede prijs, acht winnaars, ieder 37.500 bruto. Derde prijs, 133 winnaars, ie der 2.932,50 bruto. Vierde prijs, 6391 winnaars, ieder 61,-. Vyfde prys, 109.647 keer 5,-. Toto Het totale prijzenbedrag in toto 52 was bijna 109.000 gulden. De uitkeringen Eerste prijs, vier winnaars, 8164,20 bruto. iSveede prijs, 107 203,40. Derde prys, 1285 42,30. Toto-rel ijk Eerse prijs, Tweede prys, e< Derde prijs, 24 Vierde prijs, 782 Cijferspel De uitbetalingen in het cyferspel zyn: 6 cijfers goed, geen winnaar. 5 cyfers goed, 3x/ 10.000 bruto. 4 cyfers goed. 29x/ 1000. 3 cyfers goed. 275x/ 100. 2 cyfers goed, 2788xf 10. 5630,40 bruto. t. 938.40 195,50. 9.60. tweede helft werd het pleit in een tijdsbestek van elf minuten be slecht. Steve Downan, Mick Vin ter en Dixie McNeill scoorden elk. Manchester United kreeg door tweede divisieclub Watford een kick-and-rush voetbal in hoog tempo opgedrongen. Ontplooi ing van het eigen spel was er niet bij. Watford won door een in de 44ste minuut gescoorde treffer van oud-NEC-speler Jan Loh- De blessure van Keegan - hij ver liet het veld met een gezwollen enkel, nadat hij had gescoord - was voor Southampton een te genslag, maar niet de oorzaak van de nederlaag tegen Leices- ter. De tweede divisieclub stond op dat moment al met 3-1 voor door treffers van Alan Young (tweemaal) en Gary Lineker. Bekerhouder Tottenham Hotspur hield in een Londense derby Ar senal er met 1-0 onder. De 36-jari- ge Arsenal-doelman Jennings speelde daarbij een ongelukkige rol. In de 15e minuut liet hij een schot van Garth Crooks onder zijn armen doorgaan (1-0) en elf minuten voor tijd verstuikte hij een enkel, zodat hij hinkend het veld moest verlaten. In totaal handhaafden negen eerste divisieclubs zich. UEFA-cup- houder Ipswich won met 3-2 in Birmingham. West Ham versloeg Everton met 2-1 en Wolverhamp ton Wanderers werd met 3-1 ver slagen door Leeds. Liverpool, dat de laatste tijd weinig indruk maakte, beschikte op het juiste moment over de goede vorm en klopte het negen plaatsen hoger geplaatste Swansea met 4-0. Het resultaat sprak zo aan, dat Liver pool samen met Ipswich het hoogst genoteerd staan bij de bookmakers. Schotland Voor de Schotse competitie werd één wedstrijd gespeeld. In de eerste divisie won Hibernian op eigen terrein met 2-1 van Dun dee. Celtic heeft de leiding met 25 punten uit 15 wedstrijden, ge volgd door Dundee met 18 uit 14. Hibernian staat zevende met 16 pnt uit 17 wedstrijden. België De grote verrassing in de achtste finales van het Belgische beker- voetbal kwam op de naam van Waterschei, dat Anderlecht net als vorig seizoen uitschakelde: 3- 1. De ploeg van Ivic, ranglijstaan voerder in de competitiestrijd, had zich speciaal voor het treffen tegen Waterschei drie dagen in trainingskamp begeven. De con centratie van de Anderlecht-spe- lers was echter aan de zwakke kant. In de slotfase werd de voor sprong van 1-0, opgebouwd door een doelpunt van Ju an Lozano in de zevende minuut, door een aantal blunders op rij weggege ven. Waterschei profiteerde daar gepast van door jong talent Jos Konings (2x) en Pierre Jansen. Ook vierdeklasser Patro Eisden zorgde voor opwinding. De ploeg van trainer Gerard Bergholtz versloeg tweedeklasser Sint Truiden met 3-1. Sint Truiden was de derde tweedeklasser, die Patro Eisden voor de bekerstrijd uitschakelde. De overige uitslagen: Tongeren- Beerschot 4-1; Cercle Brugge- Lierse 1-2; RWD Molenbeek-Lo keren 0-3; Waregem-Berchem 1-0 (na verlenging); Harelbeke-Ant- werp 1-2 (na verlenging); Beve- ren-Winterslag 4-0. Oefenduels In het afgelopen weekeinde zijn op diverse plaatsen vriendschappe lijke voetbalwedstrijden ge speeld. De resultaten: Meyel (Noord Limburg): Feyenoord- VW 3-0 (1-0), 2500 toeschou wers, scheidsrechter Roelofsen. 40. Jeliazkov 1-0, 60. Jeliazkov 2- 0, 65. Stafleu 3-0. Helmond: Hel mond Sport (amateur derde klas- se)-MW 1-3 (0-1), 1000 toeschou wers, scheidsrechter Linders. Van Staveren 0-1, Luyben 1-1, Van der Kuylen 1-2, Duyzings 1- LEIDEN Het hoofdklasse zaal voetbalprogramma speelt zich deze week geheel op woensdag af. In de THB Hal in Lisse de ont moeting tussen Van Gerven en Van der Plas, aanvang 20.25 uur. Om 20.00 uur in De Gaasbak te Voorhout komen Landwer en Van Duuren tegen elkaar uit. Hollandia ontvangt in de Rijn streekhal het eveneens onder- aanstaande SRV Boys, aanvang 20.00 uur. Noordwijk ontmoet Bax in de Northgo-Hal. Ook dit duel begint om 20.00 uur. Het team van West II speelt van avond in Sporthal Cleyn Duin voor de tweede maal een oefen wedstrijd. Bax uit Voorhout is de tegenstander. Deze ontmoeting, waarbij voor West II de Leide- naars Hans van Leeuwen (UVS), Ron Bekooy (FC Grovo), Cees van der Wiel (Noordwijk), Jan van der Reyden en Bennie de Roo (beiden De Tegelhandel) uit komen, begint om 21.00 uur. Denton, waardoor hij een cheque van 64.000 dollar kon incasseren, is hij acht plaatsen op die ladder gestegen. Niettemin blijkt de in Pretoria geboren en sinds enige in Florida wonende Kriek in de top nog steeds een onbekende. Zo heerst onzekerheid over de juiste leeftijd van de man. Inter nationale persbureaus houden het op 23, 24 of 25 jaar. De tegenstander van de als vierde geplaatste Kriek, Steve Denton uit Texas, heeft een zeer snelle ontwikkeling doorgemaakt. Denton, 25 jaar (daarover bestaat geen twijfel), stond in Melbourne voor het eerst in de finale van een Grand-Prixtoernooi. Voor de 12.000 toeschouwers viel de eindstrijd wellicht iets tegen. Denton was duidelijk nog niet geheel hersteld van de zware par tij tegen zijn landgenoot Hank Pfister, die hem in de halve fina le vijf sets had beziggehouden. Kriek had het zaterdag tegen de Australiër Mark Edmonson niet al te moeilijk gehad. De Zuidafri kaan won dan ook vlot de eerste set en de tweede na tie-break (7- 1). In de derde set leek Denton, die vorige week in het kampioen schap van Nieuw-Zuid Wales al goed voor de dag kwam, voor een ommekeer te gaan zorgen. De Amerikaan zegevierde na tie break (7-1), maar bleek in de vier de set te vermoeid om zijn winst- jacht voort te zetten. Uitslag finale herendubbel: Mark Edmonson/Kim Warwick (Aus)- Hank Pfister/John Sadri (VST) 6- 3, 7-6. PARIJS (ANP) Zijn overwin ning in de open Australische kampioenschappen ten spijt heeft de Zuidafrikaan Johan Kriek zich niet kunnen plaatsen voor het Masterstoernooi, dat van 11-17 januari in New York wordt gehouden. De acht voor het Masterstoernooi geplaatste spelers zijn: Ivan Lendl (Tsj.), John McEnroe (Vst.), Jimmy Connors (Vst.), Jo- sé-Luis Clerc (Arg.), Guillermo Vilas (Arg.), Roscoe Tanner (Vst.), Elliot Teltscher (Vst.) en Vitas Gerulaitis (Vst.). De ge plaatste Björn Borg neemt niet deel. Het moment waarvan voordien héél V/atford alleen maar had gedroomd, werd zaterdag realiteit. De Neder landse "gastarbeider" Jan Lohman schoot zijn club langs het grote Manchester United naar de volgende bekerronde. LEIDEN - De voetbaltrainers en hun selecties hadden zich geen betere start van het nieuwe jaar kunnen wensen. De velden in de regio waren sinds vele weken over het algemeen goed bespeel baar en niet gehinderd door competitieverplichtingen kon den de clubs naar een geschikte oefenpartner uitkijken en op jacht gaan naar het broodnodi ge wedstrijdritme. Het over zicht van de resultaten van de KNVB-vcrenigingen uit de Leidse regio in dit oefen-week einde: De 1-1 eindscore bij Quick Boy- s-Roodenburg was al bij de rust bereikt. Wim Ligtvoet zette de zondag-eersteklasser na twintig minuten op een 0-1 voorsprong. Geheel in overeenstemming met het vertoonde spel kwamen de Katwijkers vijf minuten voor de pauze op gelijke hoogte. Goo chelwerk van Martin van der Plas bracht Henri Pouw dermate in verwarring dat hij de bal langs zijn eigen doelman schoof: 1-1. Quick Boys beheerste het spel- beeld nadien. Mart van der Plas kreeg in de tweede helft drie riante mogelijkheden om zijn ploeg aan de oefenzege te hel pen, maar slaagde niet in zijn op zet. RCL kwam op sportpark De Bloe- merd in actie tegen Bolnes en ze gevierde met ruime cijfers: 5—2. Na een gelijkopgaande eerste helft, die uitmondde in een 1-1 ruststand, zette RCL de bezoe kende tweede-klasser overtui gend aan de kant. Pierre van Ge- merden (2x), Peter Piket, René Kamminga en Eric van Doese laar tekenden voor de Leider- dorpse produktie. Rijnsburgse Boys stuurde Zwart Wit'28 werd met een 2-1 neder laag naar Rotterdam terug. Rob Gillessen opende de score voor de formatie van Arie Lagendijk. Peter Hogewoning schoot na rust de winnende treffer binnen. FC Lisse (za) had uiteindelijk min der moeite met vierde-klasser Si- zo uit Hillegom dan het zich aan vankelijk had laten aanzien. Sizo maakte voor rust dankbaar ge bruik van het nonchalance bin nen het Lissese, noodgedwon gen gewijzigde, team en nam binnen een half uur een 2—0 voorsprong. Gerrit Cardol en Willem Brobbel scoorden. Daar mee was het meeste kruit echter verschoten. Nog voor de doel- wisseling werd de achterstand gehalveerd, waarna Lisse naar 6-2 opstoomde. Jan van Sloo- ten, Peter Schalk, Ben Barten en Hans van Aarholt waren produk- tief. Katwijk klopte DSO met 5-2. Gidi van de Bent maakte halverwege de eertste helft een 1-0 achter stand ongedaan. Pal voor rust zette Arnold Broers Katwijk op voorsprong: 2—1. Jaap van Duin breidde de voorsprong direct na rust uit (3-1), Wim Guyt II volg de zijn voorbeeld: 4—1. Nadat de Zoetermeerders die achterstand van de penaltystip af hadden ge halveerd zorgde Gidi van de Bent voor de 5-2 einduitslag. Randstad Sport (za) vierde de jaar wisseling met het onderlinge Oliebollentoernooi waaraan 115 (oud-)spelers deelnamen. Een combinatie van het eerste en tweede team van Oegstgeest bleek veel te sterk voor afde lingsclub Kagia: 6-2. Na onlangs nog met 5-2 te zijn ge klopt in een oefenduel met Lug- dunum dwong Blauw Zwart de Leidenaars gisteren een punten- deling af. Toen André Pracht en Frans Sjardijn Lugdunum in het eerste kwartier na rust aan een 2-0 voorsprong had geholpen, kwam Blauw Zwart sterk terug. Ruud van de Velde en Frank Karremans trokken de stand recht waarna de Wassenaarders vele kansen op een overwinning misten. Lisse (zo) trof in het Zaandamse Zilvermeeuwen (tweede klasse, west I) een gelijkwaardige oppo nent. De formatie van Jan Faas kwam halverwege de tweede helft op achterstand maar niet veel later bracht Laurens van de Voort de Lissese ploeg op 1-1, wat ook de eindstand werd. onder doen. De Sassenheimers keken een kwartier voor het ein de tegen een 1—3 achterstand aan maar in een doelpuntrijke slotfase werd de winst toch ge deeld: 4-4. Ger Nagtegeller had LFC kort voor rust tegen de ver houding in op 0-1 gezet. Na de gelijkmaker van Wil Brocks liep LFC via Nico van As uit naar 1—3. Wil Brocks en 'Puk' van der Voort brachten Teylingen weer op gelijke hoogte: 3-3. LFC poogde met een doelpunt van Frans Verhoek alsnog de winst naar zich toe tè trekken, maar in de laatste minuut zorgde ander maal Wil Brocks voor evenwicht: 4-4. LDWS haalde een 1-0 zege weg bij een sterker Docos. Een penalty, ingeschoten door Bart van der Weijden, beslistte na een half uur spelen de strijd. Docos kreeg weliswaar volop kansen op de gelijkmaker maar mist de juiste man voor het afrondende werk. Foreholte gaf tweemaal een voor sprong uit handen bij Zwart Blauw, een Haagse hoofdklasser. Na een 1-1 ruststand werd hel uiteindelijk 3-3. Theo van Kam pen (strafschop), Max Bleiswijk en Loek van Kesteren scoorden voor de Voorhouters. Concordia Hillegom sleepte een 3-5 overwinning weg bij DSS in Haarlem. Rob Mol (2x), Mark Braas (2x) en Peter van de Wes ten brachten de treffers op hun LEIDEN - De jeugd van Alphense Boys mag de NKS-cup voor mi nimaal nog één jaar in de prijzen- kast opbergen. De vertegen woordigers van Alphense Boys bleken zowel bij de D- als de E-jeugd over het beste team te beschikken. Het door de Nederlandse Katholie ke Sportbond georganiseerde sportevenement werd over vier dagen verspreid in de Groenoordhallen afgewerkt. Het afgelopen weekeinde sloot de D-jeugd het toernooi af. Zestig verenigingen bekampten elkaar op de onderdelen trefbal, hinder- nisbaan, estafette, zaalhandbal en zaalvoetbal. De poulewinnaars van de lagere D-elftallen op zaterdag waren: FC Lisse D-2, SJC D-2, WSB D-3, DOSR D-3, WSB D-5 en SJC D-4. Gisteren kwamen voornamelijk de hoogste ploe gen in de leeftijdscategorie van tien tot twaalf jaar in actie. De poulewinnaars: Docos D—1, WSB D—1, Alphense Boys D—1, SVLV D—1, Bernardus D-l en Alphense Boys D-2. AA,Wi/U'/V6 OP I /WW-MOFf?/.- ISX/ZSCHP/FT J7ÖP /v/^r^/is^A/ *rw/r-

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10