Bezwaren tegen autobedrijf zijn van de baan "Het was diep triest als je de moeder zag eidse agenda Parkeerpaal als kaars WBSL i Proef met systeem groene golf Engelendaal LEIDERDORP - De bezwaren van de omwonenden tegen het autobedrijf Rijnland aan de Van der Valk Boumanweg In Leiderdorp zijn van de haan. Na overleg met de directie zijn de bewoners tot overeenstemming gekomen over een aantal (kleine) maatregelen die de overlast wegnemen. Daarmee is een eind gekomen aan een jaren lange strijd, die zelfs tot bij de Raad van State voerde. RW DONDERDAG 31 DECEMBER 1 Deze instantie begreep dat beide partijen al niet meer zo ver uit el kaar stonden en besloot dat er maar nog eens goed gepraat moest worden alvorens de zaak verder uit te vechten. Dit is ge beurd en de oorspronkelijke te genstanders zijn tot elkaar geko men. De spuiterij en uitdeukery waartegen de bewoners het hardst in het geweer kwamen was al eerder door het bedrijf op een zijspoor gezet, grootste bezwaar was weggeno- Beveiligd De angst bij de bewoners voor de 12.000 liter tank die bij de garage is aangebracht is door deskundi gen van Shell in het onlangs ge houden gesprek ook weggeno men. Zij hebben de mensen er van overtuigd dat de tank opti maal beveiligd is en regelmatig gecontroleerd wordt. Het vullen tluchtingspijpen zijn verlegd of bevinden zich aan de zijkant waar ze weinig overlast aan de omwonenden kunnen be rokkenen. Afgesproken is dat Rijnland meer rekening houdt met de bewoners wier tuinen tegen het parkeerter rein van de garage aanliggen. De mensen hadden last van de uit laatgassen van startende en vaak tijdenlang draaiende motoren. De omwonenden vc grond). Afgesproken (archieffoto). Het schoonspuiten van auto's ge beurt achter de garage en voor de lawaaimakende luchtinstallatie heeft Rijnland ook een oplossing gevonden. Het tankstation zorgt er verder voor dat men ook in de toekomst na acht uur 's avonds gesloten is, zodat er 's avonds geen overlast wordt veroorzaakt. Het schoon houden van de omgeving is ook een punt waar beter op gelet wordt. Volgens de woordvoerder van de omwonenden zijn allen nu tevreden. "Het aanzicht van de nieuwe self-service bezine- pompen is er eigenlijk nog beter op geworden dan vroeger met het huisje en de benzinezuilen", aldus de heer Laterveer. Verdriet om gestolen lam VOORSCHOTEN - "Je vraagt je toch af ioie zoiets doet Dat zijn toch mensen zonder gevoel", zo reageert verzorger M.H. van Brink bitter op de diefstal van een tien dagen oud Kameroen lammetje uit het dierenkampje in het Burgemeester Van der Hoevensportpark. De teleurge stelde oppasser, die samen met zijn collega-gemeente-ambte naar A. van Elswijk dag in dag uit de dieren in de gemeentelijke kampjes verzorgt, ergert zich over de daders die het lammetje uit de stal bij het moederdier heb ben weggehaald. "Het was diep triest als je het moe derschaap zag. Dagen heeft dat dier gehuild. Zo'n klein Kame roenlammetje heeft trouwens ook maar weinig overlevingskansen. Het heeft, zeker in deze koude da gen, veel warmte nodig en kan vrij moeilijk met de fles worden grootgebracht. Bij andere lam metjes is dat iets makkelijker, maar deze dieren hebben vrij veel zorg nodig op zo'n jonge leef tijd", aldus Van Brink. Zeldzaam Het kortharige Kameroenschaap is een wat zeldzamere schapen soort. Twee jaar geleden haalden de beide Voorschotense verzor gers een ram en een ooi naar het kampje in Voorschoten. "Wij heb ben drie jaar geprobeerd zulke schapen te krijgen. Uiteindelijk zijn we erin geslaagd uit Noord- wijkerhout die dieren te krijgen. Later hebben we voor het wijfje een andere ooi uit Leidschendam in de plaats gekregen. Het nu geboren lammetje was de tweede nakomeling van de Ka meroenschapen in het Van der Hoevensportpark. Het vorige lammetje was een ram en is door verkocht. Het gestolen lammetje is een wijfje. Met de diefstal is de mogelijkheid om voor het kampje tezijnertijd ook met dit schaap verder te fokken van de baan. Van Brink verwacht dat het dier tje puur voor de handel gestolen is. "Wat moet je anders met zo'n dier. Opeten doe je zoiets toch ook niet Teleurstelling niet alleen bij de ver zorgers van de dieren, maar ook bij het publiek en familieleden. "De mensen komen hier langs en vragen zich af waarom zoiets ge daan wordt", aldus Van Brink. De familie van de verzorgers brengt zelf vaker thuis diertjes uit het kamp groot die geen moe dermelk krijgen. "Mijn vrouw en kinderen zijn er ook erg nauw bij Verzorger Van Brink met zijn dochtertje en het moederschaap. "Het gestolen Kameroenlammetje heeft weinig overlevingskansen" betrokken. Dat moet ook wel, om dat ik samen met mijn collega toch altijd met die beesten bezig ben. Doordeweeks en in de week einden komen we hier 's ochtends en 's middags langs, vaak zelfs 's avonds en ook wél eens 's nachts, vooral bij geboortes. Mijn collega was hier nog om elf uur 's avonds toen het Kameroenlammetje ge boren werd." Afgelegen Van Brink is bevreesd dat het toch nogal afgelegen kampje met zijn schapen, lammeren, bokken, gan zen, eendjes, siervogels en pony nog vaker ongewenst bezoek krijgt. "In de zomer is hier een ander lammetje van zes weken oud gestolen. Na de diefstal van het Kameroenlammetje hoopten we dat ze er spijt van kregen en het misschien terugbrachten. In plaats daarvan werden daarna nog eens vier bergeendjes gesto- len."Het twee meter hoge hek dat het hele kampje omzoomd schijnt geen afdoende bescherming te bieden maar heeft de daders er wel van weerhouden nog een geit mee te nemen. Deze ontdekten de verzorgers met een touw om de nek. "Die wilden ze waarschijn lijk ook meenemen maar hebben ze niet over het hek gekregen." Van Brink wijst eroj. tie in ieder geval beloofd I kampje meer in de gaten te hou den. Verder hoopt hij dat de da ders tot bezinning komen en het diertje alsnog terugbrengen. "Ik heb weinig hoop. Ik begrijp niet hoe iemand het in zijn hoofd haalt om zo'n klein beestje uit het hok bij de moeder weg te halen. Een mens met gevoel gaat zoiets toch aan het hart." LEIDERDORP - De stoplichten op de Engelendaal in Leiderdorp werken nu volgens het groene golfsysteem. Dit houdt in dat au tomobilisten die een snelheid van tussen de 45 en 50 kilometer aan houden normaal gesproken de stoplichten zonder oponthoud kunnen passeren. In de computer voor de verkeerslichten is dit op groen springen van de stoplich ten voorlopig ingebracht, als een schakelsysteem tussen de drie kruisingen. Deze 'groene golf is op proef inge steld. Vanaf begin januari zal bekeken worden hoe het werkt. Over de komende dagen kan men nog nauwelijks resultaten ver wachten omdat de verkeers stroom door de feestdagen anders is dan normaal .fl&ffOv Instuif In 't Centrum' aan de Schenkel- weg in Zoeterwoude-dorp is vrijdag een nieuwjaarsinstnif. Deze begint om een uur. 'Ameri can Sound' zal voor de muziek zorgen. Disco Kinderen kunnen zondagmiddag in't Centrum' aan de Schenkel- weg in Zoeterwoude terecht voor een disco-middag. Brand (1) Op het terrein aan het Van Pola- nenpark in Wassenaar worden zaterdagavond kerstbomen ver brand. De verbranding vindt plaats vanaf zes uur 's avonds. De bomen kunnen vanaf elf uur 's ochtends op het terrein wor den ingeleverd. Om zoveel mo gelijk bomen op de brandstapel te krijgen is er voor iedere inge ruilde boom een attractie in de vorm van fruit en een lot. Wet houder Van der Klaauw zal voor zes uur de winnaar van de loterij bekend maken. Brand (2) Voorschoten verbrandt zijn kerst bomen dinsdag. Ze kunnen maandag tussen negen uur en twaalf uuren tussen twee uur en vier uur en dinsdag nog tussen negen uur en twaalf uur en tus- blemen opgelost zijn. "Wij zijn elkaar tegemoet gekomen. Wy zullen zoveel mogelijk rekening houden met de wensen van de bewoners. Omgekeerd hebben wij de toezegging gekregen dat de omwonenden ons terrein een beetje in de gaten houden, omdat we veel last hebben van vernie lingen door jongeren die over de hekken klimmen als de garage dicht is". Kranten bezorger betrapt inbrekers WASSENAAR - Door de oplet tendheid van een veertienjarige krantenbezorger heeft de Wasse- naarse politie twee inbrekers in de kraag kunnen grijpen. De krantenbezorger zag gisteren om half zes dat een ruitje in een woning aan de Bloemkantlaan was ingeslagen. Een man rende het terrein af. De bezorger ver trouwde het zaakje niet en volg de de man die in een auto weg reed. In het huis aan de Bloem kantlaan belde de bezorger de politie op en gaf het kenteken en het signalement van de auto door. Tien minuten later vond de politie de auto op de Groothaesebroek- seweg. Een man wilde juist een draagbare t.v. aan een andere man in de auto overhandigen. Beide mannen werden aange houden. Het bleken J. E. (31) en M. R. (21), beiden uit Den Haag, te zijn. Hun inbraakpoging in de eerder genoemde woning aan de Bloemkantlaan was op niets uit gelopen. De draagbare t.v. had het tweetal uit een andere wo ning gehaald; welke woning is de politie nog niet bekend. Op het politiebureau bekenden de Hagenaars nog twee inbraken, eerder deze maand. De ene keer was het by een poging gebleven, de andere keer was een video recorder uit een huis aan de Slin gerweg gehaald. De Wassenaarse politie vermoedt dat het duo nog meer inbraken in de regio op het geweten heeft. sen twee uur en zeven uur wor den ingeleverd bij het kantoor van de reinigingsdienst aan de Koninklijke Marinelaan 21. De bewoners van Noord Hofland kunnen hun bomen maandag en dinsdag kwijt tussen kwart over een en kwart over drie bij het gebouwtje van de afdeling beplantingen in het wijkpark Noord Hofland bij de Thorbec- keweg. De bomen worden uiteindelijk dinsdagavond vanaf zeven uur verbrand achter het gebouw van de reinigingsdienst aan de Koninklijke Marinelaan. Receptie De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie van de gemeente Voorschoten wordt maandag tussen acht nur en tien uur 's avonds gehouden in de raadszaal van het ge meentehuis. Jeugdsoos De jeugdsoos van Kommunikatie Warmond houdt morgenmiddag een disco-middag in het Meer- punt aan de Herenweg in War mond. Voor de jeugd van 15 jaar en ouder treedt dan de groep 'Silver Machine' op. Deze nieuwjaarsinstuif begint om half drie. Zaterdag 2 januari is de jeugdsoos voor dezelfde leeftijdsgroep vanaf half negen geopend. Zon dag 3 januari is de jeugd tot 15 jaar vanaf half drie 's middags aan de beurt met een discospel- middag. i het garagebedrijf hadden veel last van uitlaatgassen van auto's in hun tuinen (voor- s nu dat auto's op het parkeerterrein niet lang blijven staan met draaiende motoren. isplein^ f VRIJDAG ZATERDAG Leiden - Nieuwe Mare/hoek Oude Si gel, antiek en curiosamarkt, 9.30-17 ui Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, ca avond, 21-1 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat, zaterdag een film o\ Groenland, over de jaarfeesten; zond; een film over de Zonnedans, 15 uur. Wassenaar - Van Polanenpark, kers boomverbranding, 18 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoo stelling Leids Poppentheater, 14.301 tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestra 19, ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 12200 MAANDAG Leiden - Ontmoetingscentrum, hoe Boshuizerlaan, bejaardensoos Zuil West, 14.30 uur. Jongerencentrum Stats - Haarlemme straat 73: klachtenspreekuur vo< tenlandse jongeren, 19-21 uur; een speelfilm. Ver. Ouders van Drugsverslaafden Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Voorschoten - gemeentehuis, nit jaarsreceptie, 20 uur. ARTSEN Leiden Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnensts; Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: vahaf 8 uur tot za 8 uur. H. de Jon; Hooigracht 61. tel. 123752; spreekui om 12 en 17 uur; za vanaf 8 uur t r, S. Kooyman, Nooreindsplein 2 zo vanaf 8 Kelderhuis, Nooreind 142888; spreekuur Professorenwijk, De Waard: uur tot zo 8 uur, J. de Bruyne, Ken straat 11, tel. 141225, spreekuur c en 17 uur; zo vanaf 8 uur tot 24 uur, J. Gent, Zoeterwoudsesingel 28, te 122538, spreekuur volgens afspraak. Wyk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zui< west: vr vanaf 8 uur tot za 8 uur, Mev E. Nieuwenhuis-Smalbraak, Bevri dingsplein 60, tel. 768918, spreekuur o 12 en 17 uur; za vanaf 8 uur tot zo 8 uu F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, 120347, spreekuur volgens afspraak; 2 vanaf 8 uur tot 24 uur, A. Boer, Kenn; dylaan 46, tel. 310420, spreekuur i gens afspraak. Voor de praktijk van de doktoren Gro< neveld, v. Leeuwen, Meijer, Reinder Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Verhage: i H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, te 215510; spreekuur van 11-11.30 i huis; za, zo, J.P. Reinders, Gerar Brandtstraat 29, tel. 760947; spreekuu van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp vr, O. Du Ry Holle, R.W.M. van Velzen, Vlaskamp II tel. 891100, spreekuur van 12.30 tot I uur aan hetzelfde adres; za, z Beek, J. van der Leden, Hoofdstraat I tel. 894539; spreekuur za en zo v tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - vr, J.W. de Haan, Orar\j< laan 26, tel. 170605; za, zo, E.J. Roelant Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voorschoten - vr, F. Koopmans, R. Wa, nerlaan 69, tel. 6352; za, J. Vryenhoel Bachlaan 1. tel. 2356; zo, S.M. Plattee de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 Wassenaar - noord, vr, E.J.J. Op Landt, tel. 13056; zuid, vr, Mevr. I. Spel teL 11844. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van do 31 to za 8 uur door Centraal Apotheek, B« straat 74, teL 120552; Apotheek Boeh mer, Florijn 19, Winkelhof Leiderdorp teL 894400; van za 8 uur tot vr 8 jan dooi Apotheek Reyst, Steenstraat 45, tel 120136; Apotheek Noor-Hofland, Thor beckeweg 3. Voorschoten, teL 762877. DIERENARTSEN Leiden - vr, A.W. Helder, Hermeljjnvlin der 36, tel. 146686; za, zo, F. Muurling Plantsoen 23, tel. 125057. Oegstgeest - Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, teL 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röngen laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL ten noorden van de Rijn: 134604, teL ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vi van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Diefstal in woning aan Groenesteeg LEIDEN - Een man heeft gister middag om half drie vier girobe taalkaarten, een giropasje en een 'openbaar vervoer'-kaart (waar de; 2100 gulden) gestolen uit een woning aan de Groenesteeg in Leiden. De bewoner van het huis lag te sla- pén. Gestommel wekte hem. Hij stond op om te kijken wie er was. Hij zag de dief die ijlings de be nen nam met zijn buit LEIDEN - Een 39-jarige autobe stuurder uit Oegstgeest slipte gistermiddag om half twee in de bocht van de Oegstgeesterweg in Leiden. De auto sloeg over de kop. "Wonder boven wonder had de man geen schrammetje", meldt de Leidse politie. De auto is total loss. LEIDEN - Een parkeerpaal in de Leidse Ryndijkstraat kon gisteren als openbare kaars gebruikt worden. De paal haalde energie uit een gaslek. Jeugd uit de buurt rook het gas. hield een lucifer bij de paal en gebruikte het vuur om vuurwerk aap te steken. Volgens de heer De Groot, hoofd gas van net Energiebe drijf, heeft het gas zich een weg gezocht en gevonden door de bevroren grond. Het gas kwam uit in de paal van het soort 'Leienaartje'. Zo'n paal is hol van binnen en heeft bovenin een gaatje waaruit het gas kon ontsnap pen. Het energiebedrijf heeft het gaslek ui de hoofdbuis aan de Ryndijkstraat gedicht LEIDSCH DAGBLAD abonnementsgelden DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgevers maatschapp«i Lektoch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: lel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorglng na 19.30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling le voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van A van Leeuwen KwartMtabonrwmwrt Pv P« Sn 79.70 Jaarabonnement '217.90 per post t 307.3Q J Losse nummers, 0.80 J. P. M van der Meer Directie: G Koopman Hoofdredacteur J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo, Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie stad en

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2