iffl "Azië" 1982 Chinees Indisch Restaurant Over verkeerscontrole en de controles van de politie die u waarschijnlijk nooit tegenkomt. Speciaal aanbevolen I Stationsplein 24, Leiden, tel. 071-126233 RIJSTTAFEL „Azië" SPECIAAL (7 - 8 personen) f 250,00 INDISCHE RIJSTTAFEL, met Soep naar keuze. Pangsit. Babi Pangang. Foe Yong Hai. Tjap Tjoy. Kou Lou Yuk. Saté. Chinese garnalen. Varkenshaas mei Chinese mushrooms. Kip met asperges, Ajam Boemboe Bali, Runderhaas met Chinese champignons, één fles witte of rode Chinese wijn, Koffie of Thee na. RIJSTTAFEL „Azië" (4 - 5 personen) INDISCHE RIJSTTAFEL, met Babi Pangang. Foe Yong Hai, Tjap Tjoy, Koulou You. Saté, Pangsit goreng. Kroepoek, Gepaneerde Chinese garnalen. Hele Chinese garnalen in pikante mayonaise saus. Varkenshaas met chapignons. Gebraden kip. Koffie of Ananas, één fles rode of witte Chinese wijn. wenst alle cliënten vrolijke kerstdagen en een voorspoedig 1. Varkenshaas met amandelenf 15,75 2. Runderhaas met amandelen (17,25 3. Gefileerde kip met amandelenf 15^25 4. Chinese garnalen met amandel20,75 5. Peking eend 19,00 6. Peking eend met Chinese champignonsf 20,00 7. Chinese garnalen met paprikaf 19,50 8. Gefileerde kip met Chinese Mongf 15,25 9. Varkenshaas met Chinese Mongf 15,75 10. Runderhaas met broccolif 17,50 11. Varkenshaas met broccoli f 16,00 12. Gefileerde kip met broccoli f 15,25 13. Tjap tjoy met Chinese Straw mushroomsf 15,25 14. Ti Pah, geroosterde plakjes varkenshaas met RIJSTTAFEL „Azië" (4 - 5 personen) f 130,00 champignons en saté sausf 15,75 15. Ti Mau Pah, gebakken plakjes runderhaas met saté sausf 17,00 16. Fung ming Ha, gebakken garnalen met pikante sausf21,00 17. Chinese garnalen compleet met hete saus(19,75 18. Mie Fang Azië, Chinese garnalen, Babi Pangang Kolan You, Saté kip, Atjaf 22,50 19. Soja Fanf 10,75 20. Soja Mingf 10.75 Beide kerstdagen en nieuwjaarsdag geopend. Oudejaarsavond tot 8 uur open. Indien gewenst, ook mogelijkheid tot een kerstdiner te bestellen. Wenst u geen kerstdiner dan kunt u ook la carte bestellen. Automobilist rijdt op de weg. Stoppen. Aan de kant. Controle. Automobilist denkt: "Hè, de tweede keer al deze week, waar is dat alle maal voor nodig?" De politie houdt verkeerscon troles om een aantal goede redenen. Er kan mee voorkomen worden dat mensen zonder rijbewijs of onver zekerd blijven rondrijden. Dat iemand onder invloed nog verder aan het verkeer deelneemt. Dat een wrakke auto zijn bestuurder of andere weggebruikers in gevaar brengt. Of dat een oververmoeide vrachtwa genchauffeur toch maar doorrijdt. Maar verkeersveiligheid is niet het enige terrein waarop de politie actief is met controles. Zo wordt er bijvoorbeeld ook op toegezien dat er niet gevist of gejaagd wordt buiten het seizoen. Gecontroleerd of die koop man wel met een 'eerlijke weegschaal werkt. En of een café zich wel aan de sluitingstijden houdt. Controles kunnen ook nog ernstiger zaken betreffen. Via het nagaan van hotelregisters kan een voortvluchtige worden opgespoord. Of bij het controleren van een partij antiek komt heling aan het licht. Controle kan ook een internatio naal karakter hebben. Samen met de politie in een buurland zoekt men in een grensgebied naar gewapende roofovervallers. Of door het inter nationaal uitwisselen van nummers van valse bankbiljetten komt men een valsemuntersbende op het spoor. Waarmee maar gezegd wil zijn: een verkeerscontrole is niet iets dat op zichzelf staat. Controles zijn er op velerlei gebied en ze hebben te maken met een groot aantal wetten en verorde ningen. Ze zijn er op gericht om ongelukken, overtredingen of mis drijven te voorkomen. Maar de meeste van die controles zult u waarschijnlijk nooit tegenkomen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 8