Meer dienstverlening aan klant" Kerkgebouw en gezondheids centrum klaar Wassenaarse apothekers veranderen hun werkwijze 55" Voorschoten stopt met rechtszaak tegen flat eigenaren Marihuana- vangst in Leiderdorp Verzorgd kerstconcert "Exultate Deo" van DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 C7 DONDERDAG WASSENAAR - Geleidelijk aan zullen de Wassenaarders merken dat een nieuwe genera tie apothekers haar intrede heeft gedaan. De verandering zit hem vooral in een aantal wijzigingen in de dienstverlening, die drie apothekers willen doorvoeren. Ze streven een moderne aanpak na, al zal de apotheek Langstraat daarvoor ingrijpend moeten worden verbouwd. De heren J. Schultink, J. van Eg- mond en mevrouw L.v. Eg- mond-Laseur, afkomstig uit Rotterdam en de omgeving van Hengelo, voelen zich al aardig thuis in hun nieuwe gemeente. "We verleggen het accent van de bereiding van geneesmidde len naar de informatie aan de cliënt. De meeste medicijnen kunnen we kant en klaar inko pen, maar aan een goede bege leiding van de gebruiker kan nog heel wat worden gedaan", aldus formuleren ze één van hun uitgangspunten. nog maar net in hun omgeving geïnstalleerd, of de zoveelste klachtenronde over de openingstijden ver scheen in de kranten. "Toen dat gebeurde waren we al met ver schillende instanties in overleg over de problemen. Daarbij bleek het meeste terug te voeren op een Haagse collega, die zich minder bereidwillig opstelde voor Wassenaarse bezoekers. En dat gebeurde op grond van een misvatting over ons aandeel in de weekend- en nachtdiensten. Die zaak is nu achter de rug en ook ziekenfondspatiënten wor den nu zonder directe betaling als ieder ander geholpen." Nieuw schema De sinds 1971 geldende dienstrege ling komt binnenkort te verval len. De Wassenaarders hebben een nieuw schema opgezet, waarmee direct wordt aangeslo ten op de spreekuren van de huisartsen. Nu de inspecteur van de volksgezondheid zijn rijks- goedkeuring aan het nieuwe 'sluitingsverlof heelt gehecht, zal daaraan spoedig ruime be kendheid worden gegeven. Het gaat bij dit vrije beroep om een sluitingsverlof en niet om een openingsvergunning, zoals bij andere bedrijven, omdat apothe ken in beginsel steeds geopend moeten zijn. En de rijksgoedkeu ring geldt wel voor hen, maar niet voor de artsen. Die kunnen in eigen kring een wisseldienst opstellen. In het weekeinde is een Wasse naarse apotheek in dringende ge vallen zaterdags tweeeneenhalf uur bereikbaar (tussen elf uur en een uur en tussen acht uur en half negen) en op zondagen een uur bereikbaar (van half een tot een uur en van acht uur tot half negen). "Met deze openingsuren hoeft vrijwel niemand meer naar Den Haag", verwachten de apo thekers. Bovendien herinneren ze eraan dat in zeer dringende ge vallen de huisartsen altijd over een noodvoorraad van de meest belangrijke medicijnen beschik ken. Ze menen dat de apotheken op werkdagen zonder bezwaar van zes uur tot acht uur 's avonds dicht kunnen zijn, waarna ze weer tot tien uur zijn geopend. Evenals met de oude regeling hebben ze zelf een beperkt aantal malen volledige dienst. "Gedu rende delen van de nacht en het weekeinde zullen de Haagse apo theken dus nog wel eens moeten bijspringen, maar in veel minde re mate dan voorheen. We willen in elk geval voorkomen dat de mensen onnodig naar Den Haag reizen en dat gebeurde vroeger nog al eens, omdat de oude rege ling inderdaad onbegrijpelijk "Maar, en we worden niet moe dat te herhalen, buiten de gewone diensturen mag het uitsluitend gaan om dringende gevallen. Soms zal dat ook zonder recept zijn, zoals bij plotseling opko mende oorpijn bij kleine kinde ren of zware hoofdpijnen. We vinden het oryuist dat mensen in de uren met een kleine perso neelsbezetting langskomen voor "vergeten" verband en dergelijk spul. Dat behoort de klant thuis in voorraad te hebben." "De pil is een moeilijk geval", zegt een van de apothekers gekscherend, "want bij weigering krijg je het verwijt van ongewild vader- of moederschap al gauw op je dak geschoven." Een nieuw element in de dienst verlening is ook de speciale apo thekerstelefoon, die na een proefperiode vanaf februari met een continu bezetting informatie geeft over de bereikbaarheid van apotheken in de directe omge ving. Ook de Wassenaarse bevol king kan daar gebruik van ma ken. Informatie Het drietal wil veel werk maken van het informeren van de men sen en hecht daarbij niet veel waarde aan de bijsluiter. "Die be vat fabrieksgegevens over de sa menstelling. de doses en alle mo gelijke bijwerkingen, waar de mensen alleen maar van in de war raken. We hebben veel liever dat ze aan de balie of anders in het kantoortje van de apotheker zelf om tekst en uitleg vragen. Daarbij gaan we vanzelfspre kend niet op de stoel van de arts zitten. Wanneer iemand ons ten overvloede zou vragen naar de diagnose achter het recept krijgt hij van ons toch de wedervraag: Waar heeft u het recept dan voor gekregen?" Naast een goede informatie hech ten ze ook bijzonder aan een zorgvuldige afhandeling van de opdrachten, zowel pharmaceu- tisch als administratief. "Jakke ren is er niet bij. Zeker niet tij dens de uren met een kleine be zetting. Het personeel moet el- kaars werk kunnen controleren en bij een goed protocol (hand leiding voor het werk) verloopt alles op rolletjes." De apotheker loopt zelf aan het eind van de dag alle recepten De "Wassenaarse apotheek" aan het Stadhoudersplein. Foto Jan Holvast). langs om eventuele bijzonderhe den te constateren en nogmaals te controleren. Na een inwerkpe- riode kennen ze de cliënten vol doende om een toch nog ingeslo pen verkeerde behandeling di rect op te merken, zo denken zij. Ten slotte gaat er regelmatig een zending zelfgemaakte medica menten bij wijze van steekproef naar het laboratorium van de Ne derlandse apothekers. "In de afzienbare toekomst ver wachten we ook in de apotheek de inschakeling van een compu ter. Denkbaar is dat daarin een aantal gegevens van de cliënt worden opgeslagen, zodat bij een nieuwe verstrekking heel snel kan worden beoordeeld of er complicaties zouden kunnen ontstaan. Ook kan dan zeer ge makkelijk een overzicht van de opeenvolgende doses worden verkregen. Dat is nuttig voor de cliënt, zowel medisch als finan cieel. Want niemand is erbij ge baat als een arts een nieuw ge neesmiddel direct in een te grote hoeveelheid voorschrijft. Wan neer het resultaat niet bevalt zou er veel onnodig geld zijn uitgege ven." Bezorgdienst Een belangrijke schakel in het ver strekken van medicamenten was en is nog steeds de bezorgdienst. Daarin gaat ook enige verande ring komen. "Vroeger werd in dit dorp door de winkeliers zeer veel bij de mensen thuisbezorgd. De buitensporige kosten en de ver breiding van het autobezit heb ben daaraan vrijwel een eind ge maakt. Ook wij moeten noodge dwongen deze aanpassing door maken en dat doen we door onze bezorgdienst helemaal in elkaar te schuiven." Zij wijzen ook nog op de wenselijk heid van het terugbrengen van overbodige of onbruikbare medi cijnen. Het milieu verdraagt niet dat die spullen zomaar in de vuil nisbak verdwijnen of door het toilet worden gespoeld. In de apotheek zijn kleine zakken ver krijgbaar waarin restanten kun nen worden gestopt. Endoor vreemde ervaring wijs geworden voegen ze eraan toe dat er geen geld wordt terugbetaald. "Je kunt bezwaarlijk de pillen van de een, de ander in de maag split- WIM OLYSLAGERS Iji Noord-Hofland VOORSCHOTEN - Langs de Abraham van der Hulstlaan in Voorschoten is in zeven maanden een modern ge bouw neergezet dat voornamelijk dienst gaat doen als gezondheidscentrum en kerkgebouw. Met dit zoge naamde multi-functionele gebouw, dat 1,5 miljoen gul den heeft gekost, is het tekort aan openbare gebouwen in de wijk Noord-Hofland gedeeltelijk opgelost. De vereniging Gezondheidszorg heelt in deze wijk een noodge bouw, bet pastoor Van Bemme- lengezondheidscentrum. De drie grote kerken maakten tot nu toe VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten gaat geen rechts zaak voeren tegen de eigenaar van de flats aan de Chopinlaan en de Van Beethovenlaan. De ei genaren. Nederlanden cv en Hui zen bv wilen de flats verkopen. Om te voorkomen dat mensen van buiten Voorschoten die flats zou kopen, legde Voorschoten in het begin van december beslag op de flats. En werd vorige week vrijdag in de raadsvergadering besloten een rechtszaak te begin nen tegen de eigenaren. Nu heeft de gemeente overeenstemming bereikt met de eigenaren. Voor schotenaren krijgen voorrang by de koop van ëén van de flats. De gemeente Voorschoten is zelf naar Nederlanden cv en Huizen bv toegestapt. Na de eerdere be sluiten was namelijk gebleken dat een groot deel van de huidige huurders hun woning ook wilde kopen. Verder was de gemeente niet geheel zeker over een voor haar positieve uitspraak van de rechter. B en W van Voorschoten verklaren ten slotte: "Vanzelfsprekend blijft één van de belangrijkste doelstellingen van de gemeente zoveel mogelijk woningzoeken den aan een woning te helpen. Waar mogelyk en noodzakelijk zal het gemeentebestuur ge maakte afspraken met woningei- genaren daarover doen nako- gebruik van de aula van het scholencomplex. Een paar jaar geleden vonden beide instellin gen elkaar en na overleg kon in mei van dit jaar de papierwinkel afgesloten worden en ging de eerste paal voor het nieuwe ge bouw de grond in. Inmiddels had wel de rooms-ka- tholieke kerk zich teruggetrok ken en gingen alleen de gerefor meerde kerk en de hervormde gemeente nog samen als part ners. De andere 'compagnon' werd, zoals gezegd, de vereni ging Gezondheidszorg. Beide deelnemers (kerk en Gezond heidszorg) moesten elk een be drag van 750.000 gulden op tafel brengen. Voor Gezondheidszorg een minder groot probleem (in verband met de overheidssubsidie) dan voor de kerken. Beide kerken brach ten door middel van een blik semactie tot nu toe ruim 200.000 gulden bijeen. De halve ton die nog nodig is kan op lange ter mijn geleend worden. Slecht Met de nieuwbouw hebben de ker ken de beschikking over een mo derne kerkzaal met 270 zitplaat sen. Het liturgische centrum kan afgescheiden worden van de kerkzaal, waardoor ook buiten de kerkdiensten een goede ver gaderruimte ontstaat. De officië le opening is in de tweede week van januari 1982. Begin januari zal ook de vereniging Gezond- LEIDEN - Een 18-jarige Leidse jongen moest gisteren naar het ziekenhuis worden gebracht na een val op het ijs. Bij het schaat sen op de Zoeterwoudse Singel viel de jongen op zyn achter hoofd en raakte bewusteloos. Agenten die toezicht hielden op de ijsbaan snelden ter hulp. LEIDEN - De politie heeft van nacht twee Leidenaars aange houden bij een poging tot in braak bij een juwelier in Zuid-- West. Toen de twee. 28 en 29 jaar oud, hadden zij al een gat ge zaagd in de overkapping van de zaak toen ze door twee agenten werden betrapt. gezondheidscentrum en kerkgebouw in de Voorschotense wijk Noord-Hofland. heidszorg het noodgebouw ver laten en het nieuwe gebouw in gebruik nemen. Naast de eigen ruimte hebben de beide partners enige gemeenschappelijke ruim ten voor onder andere kinderop vang tijdens de kerkdiensten. De ruimten zijn goed bereikbaar voor minder validen. Hoewel het noodgezonheidscen- trum in zeer slechte toestand is, bestaat de mogelijkheid dat dit gebouw nog enige tijd dienst gaat doen voor de jeugdopvang in de wyk Noord-Hofland. Met de opening van de nieuwe kerk zaal zal de Hervormde kapel aan de Leidse Rijndijk gesloten wor den. De rooms-katholieke kerk neemt niet deel wegens gebrek aan 'mankracht' (er is geen priester beschikbaar) en bovendien bleek het aantal rooms-katholieke kerkgangers steeds te gering. Er is in de wijk Noord-Hofland wel een rooms-katholieke basisge meente. Deze gemeente blijft voorlopig diensten houden in de aula van de scholengemeen schap in de wijk Noord-Hofland. Alleen tydens de maandelijkse eucharistieviering zal gebruik worden gemaakt van de nieuwe kerkzaal. De Hervormde kerk kampt ook met een vacature. Al twee jaar wordt getracht een nieuwe voor ganger te vinden voor Voorscho- ten-noord nadat ds. Meijering met emeritaat ging. In de wijk Noord-Hofland zijn hervormde gemeente en gereformeerde kerk volledig samengegaan met een bestuur samengesteld uit her vormde en gereformeerde leden. Op kerstavond zal er vanaf half tien een oecumenische dienst plaatsvinden, waarbij pastoor N. Landsman de eucharistie en ds De Zwart de prediking zal ver zorgen. Het nieuwe gebouw heeft twee na men. Het gezondheidscentrum behoudt de naam pastoor Van Bemmelencentrum en de kerk zaal heeft de naam 'De Ontmoe ting'. Omdat het nieuwe gebouw ook als vergaderruimte voor de gehele wijk Noord Hofland een fuctie kan hebben, wordt de hele wijk in de gelegenheid gesteld door middel van een 'open huis' het gebouw te bezichtigen tij dens de tweede week van januari 1982. LEIDERDORP - Bij een routine controle heeft de Leiderdorpse rijkspolitie op rijksweg 4 afgelo pen maandag een 26-jarige Belg en een 19-jarige Rotterdamse scholiere aangehouden, die veer tig kilo marihuana bij zich had den. De marihuana, die tussen de 120.000 en 140.000 gulden waard is, was op weg naar Engeland. Gisteren zijn nog twee Nederlan ders in verband met deze zaak aangehouden. Schaatsers bekeurd WARMOND - De Warmondse rijkspolitie heeft de afgelopen dagen zeven mensen bekeurd omdat zij rijksweg 44 (Den Haag- Amsterdam) overstaken. De ze ven waren schaatsers, die van de Leidse Vaart de weg overstaken richting Voorhout. En dat is "le vensgevaarlijk", volgens een po litiewoordvoerder. "We stonden ervan te kijken dat de mensen dat aandurfden. Ze hadden hun schaatsen niet eens uitgedaan. We mogen blij zijn dat er nog geen grote ongelukken zijn ge weest". LEIDEN - Een voetbalwedstrijd in de Groenoordhallen, tussen Decima Boys en VNA, is gisteren door de scheidsrechter gestopt omdat er een bierflesje op het veld was gegooid. Toen de scheidsrechter het veld wilde verlaten werd hij vastgegrepen door een jongeman, zodat hij door omstanders moest worden ontzet. Bij de schermutselingen scheurde het shirtje van de scheidsrechter. De jongeman is aangehouden. VOORSCHOTEN - De Christelijke Oratoriumvereniging "Exultate Deo" gaf gistervond een groots opgezet concert in de sporthal 'De Vliethorst', die met veel in spanning tot een concertzaal was omgetoverd. Ook de kerstsfeer was geheel aanwezig, toen bij aanvang alle koorleden met een kaars naar binnen kwamen lo pen, terwijl het Rijnlands Christelijk Mannenkoor, dat zijn medewerking verleende, een lied zong. Na de samenzang "Komt allen te samen" zong Exultate Deo "En er waren herders" gecompo neerd door Sander van Marion, de dirigent. Sander van Marion heeft deze avond meer stukken laten horen die door hem waren gecomponeerd of bewerkt. Op vallend is het overwicht, dat hij op het koor heeft. De koorleden kijken voortdurend naar hun di rigent en dat is in de afwerking ook goed te horen. Het geheel kwam dan ook verzorgd over. De koorklank is van beide koren evenwichtig. De sopranen zou den wat helderder kunnen zijn. Het mannenkoor voerde onder andere het Mary's boy child van Jester Hairston bezield uit. Hier werkte ook de alt Reinata Heemskerk aan mee, die in het begin van de avond nog wat op gang moest komen. Van Exulta te Deo moet het "Lob und Preis" van J.S. Bach, en het "Agnus Dei van Ch. Gounod genoemd wor den. De organist Addie de Jong, die ook twee werken had gecom poneerd, begeleidde het geheel goed. Als afwisseling speelde Fred Mann op de panfluit de Kerstsuite I en II voor panfluit en orgel van S. van Marion. Berceuse van G. Fauré voor harp en hobo werden fraai vertolkt door Han Kapaan (hobo) en Diana de Vries (harp). De harpiste vertolkte ook nog Kerstdroom van Alph. Hassel- mans. Vóór het Ere zij God, welk lied door iedereen werd meege zongen, klonken het Benedictus en het Gloria zeer imponerend. Reinata Heemskerk had geen moeite om boven het geluid van beide heren uit te komen. CAECILE HOUTMAN Leiden - Augustinus, Rapenburg 24, Kerst-in, 20-1 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden Hugo van Haasteren, vanaf 21 uur. Warmond - Ut Sloepie, Kaas- en Wijn- avond. 20.30 uur. VRIJDAG Leiden - Augustinus, Rapenburg 24, Kerst-in, 10-1 uur. LVC - Breestraat 66. film Het Slangeèi, Bergmann. 20 en 22.15 uur. Muziekcafé Scarabee - Pieterskerk- choorsteeg, muzikaal cabaret Hoop és Stoop en de Jantjes van Leiden, 20 uur. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Voorschoten - Lindehoeve, open mid dag. 14 uur Lindehoeve swingavond, 21 uur. ZATERDAG Leiden - Augustinus. Rapenburg 24, Kerst-in, 10-2 uur. Jazzcafé The Duke - Oude Vest. optre den de Leidse bigband van Hans Dub- belaar. 15 uur. Holiday Inn - kerst-koffieconcert, 11 LVC - Breestraat 66. film Het Slangeèi, Bergmann, 21.15 en 23.30 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 21 Muziekcafé Scarabee - Pieterskerk- choorsteeg, live-muziek, 20 uur. Ton Menken Ijsbaan - start kerstwan deltocht Willen Is Kunnen, 9-15 uur. Voorschoten - Lindehoeve, open mid dag Thee-dansant, 12 uur. Lindehoeve - pop 'De Brassers' en 'Siglo XX', 21 uur. Zoeterwoude Rd - Laan de Goede Her der, kerstcross voetbalvereniging Meer burg, 14 uur. Oegstgeest - Ta be ma. kerstinstuif voor jongeren 12 tot 16 jaar, 14 uur; om 19 uur, kerstinstuif jongeren vanaf 16 jaar. Warmond - Meerpunt, Herenweg, disco middag, Kommunikatie Warmond, 14.30 uur. Ut Sloepie - pop: The Long Johns', 20.30 uur. ZONDAG tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Restaurant Hans Menken - Boshuizer- laan. Jazz on Sunday, Dixieland all Stars, 15 uur. Voorschoten - Lindehoeve, disco-mid dag, 14 uur. Lindehoeve - video-café 'Last Tango in Paris', 20 uur. Warmond - Meerpunt, Herenweg, disco- spelmiddag, Kommunikatie Warmond, 14.30 uur. MAANDAG Leiden - Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. ARTSEN Leiden Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Noord. Groenoord, Kooi. Merenwijk: J. Stolk, Burggravenlaan 16. tel. 125820 za, F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371 zo, J. Rus. Middelstegracht 131, tel. 132500. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: vr. H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58. tel. 761754; za, R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; zo, W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: vr, B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123; za. A A. van Ryn. Melissetuin 5, tel. 210797; zo, H. Engel, de Mey van Streefkerkstraat 53. tel. 121334. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Verhage: vr, R. Zwanen burg. Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur van 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Roe- molen 2; za, J. Verhage. Pluimzegge- kreek 3, Leiderdorp, tel. 133834; spreek uur van 11-11.30 uur in Gezondheids centrum Merenwijk, Rosmolen 2; zo, R. v. Leeuwen. Hooigracht 48a, tel. 133834; spreekuur van 11-11.30 uur in Gezond heidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - vr. P. van 't Woud, Hoofd straat 40, tel. 410070; spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres; za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Ge zondheidscentrum Floryn 10, tel. 891000; zo. J. van de Beek, Baljuwstraat 5. tel. 894539; spreekuur van 12.30 tot 13 uur Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - vr, D. Held, Marelaan 36, tel. 152255; za, J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4. tel. 155666; zo, HA. Re- terink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - vr, B. Schotanus, Veurse- weg 20, tel. 2356; za. B. v. Beusekom, Beresteynstraat 2, tel. 2520; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159. Wassenaar - noord, do vanaf 16 uur tot zo 8 uur: J.A.J. Paulides, tel. 14561; zuid: M.H. van Tohngen, tel. 78303. za vanaf 8 uur, zo, noord: J. Huls, teL 13027; zuid: H.S. Boogaart, tel. 11847. APOTHEKEN Leiden - tot za, 8 uur, Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553; Apo theek Boehmer, Florijn 19, Winkelhof Leiderdorp, tel. 894400; van za 8 uur tot 31 dec. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, tel. 153274. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: vr, za, F. Muurling, Plant soen 23, tel. 125057; zo, A.W Helder. Hermelijnvlinder 36, tel. 146686. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, teL 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Letdsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden 0| vooruitbetaling te voldoen. B4 automatische overschrijving geen abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitsluitendigiro 3203571 R. D Paauw t v n Dam,ate Holding BV r - Kwartaalabonnement f 57,35 Per poet79,70 J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) Jaarabonnement I 217,90 per poet T3O7.30 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Directie G Koopman

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2