mededelingen gemeentebestuur m leiden 28 tin 31 dec. *81 Prettige feestdagen? Maar denk erom: niet in de vuilnis-zak^ maar in de glasbak. Ook de mensen van de Reinigingsdienst wensen u*. Prettige feestdagen. T_= ^drie JujQilevim- aanbie^mgen van Het Bepsystem 1700 ilöj met ruim voordeel De speciaal samengestelde Personal Computer Beocomp ZX81 Sinclair 1 leiden f1.000,- normale prijs f3.030 Bestaande uit de Beomaster 1700 tuner/ versterker, de Beogram 1700 platenspeler en tweeS4500 luidsprekers. Een muziek- systeem dat alleen maar dienstbaar wil zijn aan uw luisterplezier. 3 jaar garantie. systeem en platen in opti male konditie kunt houden. Inhoud: PlatenborstelDiamantreinigings- borsteltje Cassette koppenreiniger Carbon-fiber platen reinigingsarm Spiegeltje 2 Flesjes reinigingsvloeistof Alle onderdelen zijn ook los verkrijgbaar. meeuuwmuziek onderhou(Js Met ongekend veel mogelijkheden Met behulp van een normale cassette recorder en uw TV kunt u beschikken over éên van de beste en krachtigste Personal Compu ters die op de markt is én voor een jubileum- prijs die dit nu voor iedereen mogelijk maakt. 8KROM, 1 KRAM geheugen. Adapter 220V/9V.AansluitkabelsvoorTVen recorder BASIC Instruktieboek Cassette met programma's Al deze aanbiedingen zijn geldig tot 31 december1981 In uw omgeving: Lelden Firma Nic. de Tombe PieterskQrkchoorsteeg 11, Tal. 071-122184 Techn. Bureau van Cleef Botermarkt 25. Tel. 071-122669 Oegstgeest Radio Westrik Geversstraat 39-41Tel. 071-172598 Voorschoten TV/Radio de Ru Voorstraat 25. Tel. 01717-2616 Hinderwet Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24. tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag in gevolge de Hinderwet van: J. de Nobel, te Leiden, voor het uitbreiden en wijzigen van een metaalkonstruktiewerkplaats met een inrichting tot het bewaren, be- en verwerken van oude metalen in een bedrijfshal en op het bij het ver zoek overgelegde tekening aangegeven metaalver- werkingsterrein aan de Zoeterwoudseweg 11 De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waai binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de se cretarie van de gemeente Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. kamer 104, le verdieping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 11 januari 1982 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degenen, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 24 december 1981 vergunningen ingevolge de Hin derwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoe ken van: 1 Vleeschmeester De Kroes B.V., te Rijswijk, voor e.en nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de slagerij annex ver koopruimte in het pand Steenstraat 20. 2. Metavo B.V., te Leiden, voor het oprich ten van door elektromotoren gedreven installaties tén behoeve van het be- en verwerken van lichte metalen zoals naamplaten, reclamespeldjes etc. een en ander in het pand Morsweg 340a. 3. C.J. de Witt, te Leiden, voor het oprich ten van enkele door elektromotoren gedreven in stallaties ten behoeve van de Franse broodbakkerij annex verkoopinrichting in het pand Haarlemmer straat 221. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 28 december 1981 gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de ge meente, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, 1e verdieping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen eveneens vanaf 28 december 1981 gedurende vier weken ter inzage in het Informatie centrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 25 januari 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor 25 januari 1982 beroep is ingesteld en/of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikkingen worden niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken, tel. 071-254437. kamer 104, Stads bouwhuis, Ie verdieping. Aanvraag eenmalige uitkering voor "alleenstaanden" U hebt nog één week de tijd Let op!! zorg er voor dat uw aanvraag uiterlijk 31 decem ber a.s. is opgestuurd Deze eenmalige uitkering is bestemd voor mensen die niet meer hebben dan een mini muminkomen (loon. sociale verzekerings uitkering of bijstand). Bovendien geldt als voorwaarde dat zij in Nederland wonen en een eigen huishouding hebben. U kunt deze uitkering aanvragen: Als u nu alleenstaand bent; Ook: Als u op 1 januari 1981 alleenstaand was, maar nu gehuwd bent of een één ouder gezin vormt; Als u ongehuwd met iemand samenwoont. U telt ook als alleenstaande voor deze uitke ring mee: Als u weduwe of weduwnaar bent; Als u duurzaam gescheiden bent; Als u gehuwd bent, maar niet met uw echt genoot, echtgenote of gezin een gezamenlijke huishouding heeft. Hoeveel bedraagt de uitkering? De uitkering bedraagt maximaal: Voor alleenstaanden f 150, - Voor gezinnen van twee personen f 250, Voor gezinnen van drie personen f 350, Voor gezinnen van vier of meer personen f 450,- Uw kinderen tellen voor deze uitkering alleen mee, als zij niet in hun eigen onderhoud voor zien. Dat wil zeggen: als er voor hen recht op kinder bijslag bestaat over het tweede kwartaal van dit jaar. Voorwaarde is verder dat zij, evenals uw echtge noot of echtgenote, in Nederland wonen. Bij welk inkomen heeft u recht op de uitkering? Kort gezegd komt het hier op neer Voor alleenstaanden: als uw inkomen, afhan kelijk van uw leeftijd ligt tussen ca. f 707,— en ca. 999,— netto per maand (Voor WWV f 739. -respectievelijk f 1.041- Voor één-ouder-gezinnen: als uw inkomen niet hoger is dan ca. f 1.272, netto per maand (voor WWV 1.339, Voor gehuwden: als uw inkomen niet hoger is dan ca. f 1.413,— netto per maand (voor WWV 1.487, Let op! (voor uw eigen berekening) Kinderbijslag en vakantiegeld worden niet mee gerekend. Door u zelf betaalde premies voor een ziektekostenverzekering, bijvoorbeeld bejaardenziekenfonds, worden van uw in komen afgetrokken. Ligt uw inkomen iets boven het minimum, dan wordt slechts een deel van de uitkering betaald. Hoe moet u de uitkering aanvragen? Alleen op het postkantoor kunt u het aanvraag formulier krijgen, dus niet op het stadhuis. Indien u thans moe*, aanvragen, zorgt u er dan wel voor dat u uw aanvraag uiterlijk 31 decem ber indient. Anders vervalt uw aanspraak op de uitkering. Bij uw aanvraag dient u een loonstrookje, spe cificatie of een ander bewijs van uw loon of uit kering mee te sturen. Bewaar deze alvast of vraag ernaar bij uw werkgever of uitkeringsin stantie. Problemen met invullen?? Mocht u vragen hebben over deze uitkering of problemen met het invullen van het formulier, dan kunt u als volgt handelen. De gemeentelijke Sociale Dienst is belast met de uitvoering van deze regeling. Om een vlot verloop mogelijk te maken, is er een speciaal team elders in de stad ondergebracht, die belast is met de verwerking van de aanvraag formulieren. Dit team is dan ook uitsluitend telefonisch bereikbaar. Naar het stadhuis of Sociale dienst toe gaan heeft echt geen zin. Wanneer u dus vragen of problemen met in vullen heeft, dan kunt u de volgende tele foonnummers draaien: 254827 en 254828. Met één van de medewerkers kunt u desgewenst een afspraak maken om het formulier in te laten vullen. Onvolledig ingevulde formulieren of waarbij de vereiste bijlage! n) ontbreekt, kunnen niet wor den afgehandeld. Stuur vooral de gevraagde loonopgave(n) en/of uitkeringsspecificatie(s) mee (een kopie is ook goed). Waar moet u het formulier naar toe sturen?? Het aanvraagformulier met bijlage(n) en even tuele korrespondentie moet u op sturen naar Gemeente Leiden t.a.v. team eenmalige uitkering Postbus 9110 2300 PC Leiden Wanneer krijgt u de uitkering??? Er wordt naar gestreeft alle formulieren half fe bruari a.s. te behandelen, waarna vervolgens hét vast te stellen bedrag op uw giro of bank rekening zal worden overgemaakt. Diversen Volkshuisvestingsplan verkrijgbaar Vanaf maandag 28 december a.s. is het "Volkshuis vestingsplan (VOP) 1982-1985" voor f5,— verkrijg baar bij de informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Dit plan is opgesteld onder verant woordelijkheid van de gemeentelijke Begeleidings groep VOP, bijgestaan door onderzoekers van het RIGO (Research Instituut voor de Gebouwde Omge ving) te Amsterdam. De opstelling van het VOP is begonnen met het uit brengen van de nota "Knelpunten in de volkshuisves ting in Leiden" in maart jl. Na een inspraakronde heeft de gemeenteraad de uit gangspunten voor het VOP vastgesteld. Op woensdag 20 januari a.s. zal om 20.00 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis eon informatieavond over het VOP gehouden worden. De mondelinge reakties op deze avond en alle schriftelijke reakties die vóór 5 februari a.s. worden ingezonden (B&W van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC, Leiden) zullen bij de opstelling van het definitieve raadsvoorstel over het VOP betrokken worden, (het ontwerp-raads- voorstel is samen met het VOP ook bij de informatie balies te verkrijgen.) Het definitieve raadsvoorstel zal op 25 februari a.s. door de raadscommissies voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en op 15 maart door de voltal lige gemeenteraad worden behandeld. Leidse Woningstichting In verband met de komende feestdagen Is de Leidse Woningstichting in de periode van 28 tot en met 31 december as. gesloten. De woningstichting is op genoemde data uitsluitend telefonisch te bereiken, telefoon 769301 Sluitingstijden Stedelijk Museum "de Laken hal" en Stedelijk Molen museum "de Valk" Donderdag 24 december a.s. om 16.00 uur gesloten. 1e Kerstdag, 25 december, gesloten. 2e Kerstdag, 26 december, geopend van 13-17 uur. Stedelijk Museum "de Lakenhal" en Stedelijk Molen museum "de Valk" donderdag 31 december a.s. om 16.00 uur gesloten. 1 januari: beide musea gesloten. Met ingang van 1 januari 1982 zal het Stedelijk Mu seum "de Lakenhal" op maandag gesloten zijn. Stedelijk Molenmuseum "de Valk" was reeds jaren op maandag gesloten. 5e Triënnale In september 1982 zal de 5e Triënnale voor de Beel dende Kunsten plaatsvinden. Het is de bedoeling om met kunstenaarsgroeperingen en de beeldende kunstenaars van gedachten te wis selen en in overleg te komen tot een verdere uitwer king van de tentoonstellingsopzet. Op donderdag 14 januari 1982 zal om 20.00 uur in ka mer 263 van het Stadhuis de mogelijkheid geboden worden om over de vorm van de Triënnale 1982 uw suggesties kenbaar te maken. Nadere inlichtingen: Directie Sociaal Cultureel Werk, telefoon 254177. Grofvuil ophaalschema 1982 Woensdag 30 december a.s. zal in de Leidse Post het jaarschema worden opgenomen voor het ophalen van het grofvuil in 1982. Knip deze uit en hang het ergens, op een voor u meest zichtbare plaats in uw woning. Elke week worden de wijknummers in de vrijdagse gemeentelijke advertentie afgedrukt van wijken in de stad; die het eerst aan de beurt zijn voor het ophalen van grofvuil. Ook is in de nieuwe Wegwijzer voor Leiden 1982 een grofvuilophaalschema opgenomen. De Wegwij zer zal een dezer weken bij u in de brievenbus wor den gestopt. Bang&Olufsen De Deeree wmgewn wn beeld en geked

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14