Arnouts spot met prognoses Trotters gaat weer 'kopje' onder: 78-65 Gorter schakelt eendagsvlieg Appelboom uit Favoriet raakt "kluts" kwijt op NK Ushockeyteam gaat fors onderuit: 1—4 Dubbele kater voor Olympisch kampioen Willem II: lege schatkist LOTTO Weer geen voetbal GESTART ZATERDAG 19 DECEMBER 1981 99 99 LEIDSCHENDAM (ANP) - Zelfs in het talentarme Nede- randse tenniswereldje, waar middelmatig begaafden zich lang kunnen handhaven, is Gerbrand Appelboom een eendagsvlieg gebleken. De man die donderdag ti telhouder Wilborts uitschakelde, wed gisteren in Leid- schendam het willoze slachtoffer van Theo Gorter. De 25-jarige Amsterdammer, die een jaar of acht geleden het slachtoffer werd i verkeersongeluk, kwartfinales zien welke moge lijkheden er nog altijd in hem schuilen. Inkomend van achte ren, met een formidabele eerste service, voerde hij het tempo zo hoog op, dat de Parijse Nederlan der niets meer in te brengen had en in drie kwartier van de baan werd gemept: 6-1, 6-0. ontzag had gehad werd twee maal op love doorbroken, ernstig Gorter heeft door dit resultaat een redelijke kans door te dringen tot de finale. In de halve eind strijd ontmoet hij Ton Sie, die met 6-4, 6-1 van Frank Lapre won. Driejaar geleden veroverde Gorter in Goirle al eens de natio nale titel ten koste van Louk Sanders. De verwachting dat hij daarna internationaal zou door breken werd echter nooit be waarheid. Ik had Gerbrand donderdag niet De andere halve finale is minder spelen", zei Gorter. Ik hoorde dat Wilborts veel ballen half court sloeg. Ik heb mijn sla gen bewust wat langer gehou den. Op zijn lichaam geserveerd daarna zoveel mogelijk ge- voorspelbaar. Marc Albert ont moet daarin Michel Schapers. Albert won niet al te overtuigend van Rolf Thung, terwijl Schapers twee inzinkingen van Rob Hak goed uitbuitte. spreid, omdat hij niet zo snel ter Bij de dames is er nog geen sprake been is". Dat recept werkte derwei. Appelboom stond vanaf het begin onder druk en capitu leerde toen Gorter ook nog twee winnende running lobs produ ceerde. In de tweede set sprok kelde hij niet meer dan vier ga mes bijeen. De service, waarvoor Wilborts de dag ervoor nog zo'n spanning. De vier geplaatste speelsters plaatsten zich zonder al te grote inspanningen daar voor te moeten leveren. Karin Moos, Marianne van de Torre, Nanette Schutte en Marcella Mesker bereikten de halve fina les zoals vooraf verwacht mocht worden. Landslake Lions buit lengtevoordeel uit LANDSMEER - Lang zijn is een pré voor het winnen van een basketbal wedstrijd. Het zou de leus kunnen zyn bij Spaarbank Trotters, want gisteravond was ook tegenstander Landslake Lions een kop groter dan de Leidse eerstedivionist. Vandaar dat de ploeg van Michiel van der Meer weer kopje onderging in Landsmeer: 78-65. Met het binnenhalen van de Ame rikaan Russel Chapman en Roel Klazinga (pas volgend jaar inzet baar) hoopt Trotters de dreigen de degradatie af te wenden. De kans dat dat gebeurt is ondanks de nederlaag bij de promoven dus van de eerste divisie groot. In het vooruit gespeelde duel van gisteravond werd de Leidse formatie echter weer eens ge kweld door lengtegebrek. Chap- Oud-Nederlands indoorkampioen Gorter (foto) mepte gisteren 'eendags vlieg' Appelboom van de baan die eerder titelhouder Wilborts had uitge- WIJCHEN (ANP) - De nationale titelstrijd in het anker kader 71/2 ontwikkelt zich als een loterij. Na twee dagen is het voorspellen van de afloop van het biljarttoernooi in Wijchen een hachelijke zaak. Halverwege zijn er in theorie nog zes' kanshebbers op de hoofdprijs. Een belangrijke rol speelde giste ren Wim van Deventer, die eerst Jos Bongers vloerde en in de avonduren afrekende met Hans Vultink. Tot overmaat van 'ramp' voor de biljart-prognostici ging Jan Arnouts, na de eerste dag nog de trotse lijstaanvoerder met een straatlengte voorSprone in algemeen gemiddelde, oip zijn beurt in de vierde ronde tegen Bongers onderuit. Met nog drie ronden te spelen bezetten Ar nouts, Havermans en Vultink de eerste plaatsen. AMSTERDAM (ANP) Het Nederlands ushockeyteam speelde tegen het dit jaar naar de A-poule gepromoveer de Italië zeer teleurstellend. Moeiteloos bleven de Italia nen, die als A-klasser de opvolger zijn van Nederland, aan de goede kant van de score: 1-4 (3—0,1—0, 0—1). De formatie van bondstrainer Bub- nik bracht er in het openingstref- fen bitter weinig van terecht. Op wonderbaarlijke wijze had de minzame Tsjechoslowaak met zijn lijnen gegoocheld. Wellicht valt de koers van de trainer te verklaren uit het succes tegen de Oostduitsers, maar duidelijk MOSKOU (ANP) - De Sowje- trussische gewichthef-federa tie heeft Viktor Mazien, Olympisch kampioen in de categorie tot 60 kilogram, van de nationale selectie uit gesloten. Mazien werd kort voor het vertrek van de Sow- jetrussische équipe naar de wereldtitelstrijd in Rijssel, in september, dronken aange troffen. Twee andere Olympische kam pioenen, Leonid Taranenko en Soeltan Rakamnov, bevon den zich in het gezelschap van Mazien. Zij kwamen er met een boete van af en heb ben de opdracht gekregen goede resultaten te leveren tijdens de wedstrijden om de bekers van de Sowjet-Unie, dit weekeinde in Donetz. Wat Mazien betrof was de bond evenwel onvermurwbaar. werd wel dat van één of andere vorm van taktiek ieder spoor ontbrak. Zelfs de voltallige lijn van Amster dam (Klooster, De Vos, Hille, Berteling en Schaffer) kreeg wei nig kans. Individueel ontwikkel de Ron Berteling aardige acties, maar hij slaagde er niet in zijn team te inspireren. Larry van Wieren, gekoppeld aan De Bruijn en Van Heumen, kwam helemaal niet uit de voeten. Al leen Harry van Heumen etaleer de zijn talenten. De derde lijn, bestaande uit Wensink, Collard, Koopmans, Toren en de debu tant Van Sloun was in alle op zichten de zwakste. Geen wonder dat de soepel schaat sende en goed ingespeelde Italia nen deze chaotisch opererende tegenstander ruim de baas ble ven. Daarbij werd de indruk ge wekt, dat de Italianen niet eens voluit gingen. In de eerste perio de werd de basis gelegd voor de triomf. Twee treffers waren dui delijk fouten van de aarzelend acterend doelman Lenssen, het eerste doelpunt was het resultaat van een magnifieke actie waar aan Guido Francella de laatste stick legde. De voorsprong werd in de tweede periode naar 4-0 getild en dat vonden de Italianen voldoende. De van weinig inzicht getuigen de Nederlandse aanvallen wer den gemakkelijk gepareerd. Pa niek ontstond nimmer, omdat er altijd wel een vrygespeelde Ita liaan aanwezig was. Hille scoor de in de derde periode, maar hoe ontstellend zwak de Nederland se aanval speelde kwam tot uit drukking toen met twee Italia nen op de strafbank Nederland er toch niet in slaagde doelpun ten te maken. via een overwinning in de vierde ronde op Vet de aansluiting met de tob behield. Havermans boek te tegen Steures zijn tweede re mise en beide koplopers, Ar nouts en Vultink, gingen onder uit. Arnouts bleek niet opgewas sen tegen zijn ontspannen spe lende vriend Bongers. Die liet zijn kwaliteiten in het kleine spel zien met een topserie van 183 ca ramboles. Arnouts zat er bij en keek er naar. In de zes beurten kon hij op geen enkele manier vat krijgen op het spel van zijn opponent. Doordat Arnouts op 23 finishte kelderde zijn alge meen gemiddelde aanzienlijk. Na vier ronden moet hij het doen met een moyenne van 54.29. De schade voor leider Arnouts bleef beperkt. Zijn voornaamste concurrent in de race naar de ti tel, Vultink, was namelijk ook de kluts kwijt. Zijn tegenstander Van Deventer scoorde in de aan- n serie van 159, i Vultink de hoop op een goed resultaat op gaf. Gestuntel in de slotfase van de Rijswijker liet de speelautomatenhandelaar uit Neede onbenut. De uitslagen van de vierde ronde zijn: De uitslag van de vierde ronde is: Arnouts 23 6 18 3.83 Bongers 300 6 183 50.00 Van Deventer 300 11 159 27.27 Vultink 117 11 53 9.72 De stand is nu: 1. Arnouts 6 248 54.29 2. Havermans 6 250 31.57 3. Vultink 6 119 23.41 4. Van der Smissen 5 217 34.72 5. Bongers 4 183 27.58 6. Van Deventer 4 159 20.86 7. Steures 1 159 21.16 8. Vet 0 128 18.20 Nederland is met twee spelers vertegenwoordigd in het toer nooi om het Europees kampioen schap bandstoten, dat van 14 tot en met 17 januari 1982 in Em- meloord wordt gehouden. Hans Vultink is ingedeeld in groep A samen met titelhouder Dieks en Christ van der Smissen komt uit in groep B. Nog acht biljarters strijden met de Nederlanders om de Europese titel bandstoten. SKIËN - De Franse Marie-Cecile Gros-Gaudenier heeft gisteren verrassend in Saalbach de eerste afdaling in het kader van de Alpi ne-ski wereldbeker voor dames gewonnen. WEERT (ANP) - De selectie van FC Utrecht maakte gisteren van zijn nood een deugd. "We geven het niet op", zong de groep toepasselijk in een studio in Weert. Geheel links Ton de Kruyk, in het midden met blond haar Oranje-doelman Hans van Breukelen met aan zijn rechterzijde trainer Han Berger. TILBURG (ANP) - Eredivisievereniging Willem II heeft een beroep gedaan op het noodfonds van de KNVB. De betaald voetbal-organisatie uit Tilburg heeft door het afgelasten van de thuiswedstrijden tegen De Graafschap en FC Twente een groot ge brek aan liquide middelen. De spelerssalarissen over de maand december kunnen niet betaald wor den. Willem II speelt zijn eerstvolgende thuiswed strijd pas in het weekeinde van 23/24 januari. De clubleiding weet niet op welke wijze de winterstop financieel moet worden overbrugd. Manager Bert Schenk: "december en januari worden moeilijke maanden. We zitten zonder inkomsten. Daarom hebben we aangeklopt bij de KNVB, dat voor dergelijke zaken een noodfonds beheert". Wil lem II heeft nog geen antwoord gehad uit Zeist De eredivisieclub heeft zes fuil-profs in dienst Enige lichtpunt in de Tilburgse duisternis is, volgens manager Schenk, het subsidietegoed van 300.000 gulden, dat de club bü de gemeente Tilburg heeft. man speelde weliswaar mee. maar doordat Tony Lamping (voorlopig uitgeschakeld) werkeloos moest toekijken met een onwillige knie. beschikte Trotters slechts over één lange basketballer. Lions buitte dat ge- rafineerd uit door Trotters een zóne voor te schotelen, waardoor de inbreng van Chapman buna nihil was. In de eerste helft hield de van Orca's geleende center zijn ploeg nog redelijk in de race. Bij de bij de pauze was de marge slechts drie punten: 37-34. Na de basketwisseling ging Chap man evenwel te geforceerd schieten. Lions, met name de Amerikaan Toomey (28 punten), strafte dat knap af. Via 60-57, 64-57 en 70-61 werd de eind stand op 78-65 bepaald. Daar kon zelfs de jeugdige Eric-Paul van Weeren niets aan verande ren. De blonde Leidenaar schoot in de tweede helft tegen een per centage van zeventig procent. Zijn enige beloning was dat hij zich na afloop de productiefste Trotter (24 punten) kon noemen. Chapman en Moerer lieten bei den 16 punten noteren. Ondanks deze nederlaag roert de staart van de eerste divisie zich nog steeds hevig. Trotters laat sa men met Wolves (ook zes pun ten) de rode lantaarn schijnen over de mede-degradatiekandi daten Ymir en Pokai (beide acht Knten). Aanstaande woensdag nnen de Trotters wellicht om hoog kruipen op de ranglijst als dan bij Akrides wordt gewon- DEN HAAG - De twee lotto s van het vorige weekeinde hebben in totaal vijf winnaars van de eerste prijs opge leverd. Die vijf vielen in lotto 50. het geen een uitkering betekent van ruim 113.000 gulden bruto. Voor de mid weeklotto (49a) meldde zich geen winnaar van de eerste prijs. De toto uitkering werd versnipperd. De ver vangende uitslagen leverden 251 eer ste-prijswinnaars op. die ieder 321,90 gulden zullen ontvangen. De resultaten van de sportprijsvragen zijn: lotto 49a (midlotto) Het prgzenbedrag van ƒ1.242.461,- wordt als volgt verdeeld, eerste prijs, geen winnaar, 79.296,- naar jackpot lotto 51, het restant van de eerste prijs, ƒ317.184,- wordt verdeeld on der de overige prijswinnaars. Tweede Prijs, een winnaar, 300 000 - bruto, derde prijs, 63 winnaars, ƒ4.473,50 bruto, vierde prijs, 3.393 winnaars. 83.-, vijfde prils, 59.900 uitkeringen Cijfers pel, uitkeringen: 6 goed, 1 x 100 000- bruto. 5 goed. 2 x ƒ10.000.- bruto 4 goed. 29 x 1000-bruto 3 goed. 223 x 100- 2 goed. 2.338 x 10- Lotto 58. Het prijzen bed rag van 1.929.781.- gul den wordt als volgt verdeeld eerste prijs. 5 winnaars, 113.655,- bruto, tweede prijs, 21 winnaars, bruto 7.142,80 bruto, derde prijs, 481 win naars. ƒ590.70. vierde prijs. 11.583 winnaars, 24.50. vgfde prijs. 138.646 uitkeringen van 5,-. Cijfers pel. uitkeringen: 6 goed. 1 x 100 000 - bruto. 5 goed 4 10 000.- bruto. 4 1 000,-, 3 goed. 293 x 3 175 x 10.-. Het pryzenbedrag was ruim 221.000 gul den. De verdeling is: eerste prgs. 251 winnaars, ƒ321.90, tweede prijs. 3 422 winnaars, 11,70, derde|prijs^22 683 winnaars, 4.40. Eerste pnjs, 1 winnaar, 10.153.60 bru to. tweede prijs, 10 winnaars, 129.50. derde prys, 135 winnaars, ƒ47.90. vierde prijs, 2.700 winnaars, 3.80 ADVERTENTIE DEN HAAG - Het leren voetbal monster wordt vandaag en mor gen weer niet aangeraakt door de amateur en de profs. De KNVB heeft gisteren reeds alle wedstrij den bij de amateurs en in de eer ste en eredivisie afgelast. Competitieleider Jan Huybregts maakte gisteren tevens bekend de betaalde voetballers hun "schade" mogen inhalen. Zij zullen eerder terug moeten ko men van hun "wintervakantie", want het complete programma dat op 12/13 december werd afge last, wordt ingehaald in het weekeinde van 23 en 24 januari. De duels die dit weekeinde zou den worden gespeeld, worden op 30 en 31 januari afgewerkt. HUISVENTILATIE GROENOOROHALLEN LFC zaalvoetbal toernooi 27 dec. Er wordt gestreden om de "Sportstichting Bokaal" 01736-6540-6340 ADVERTENTIE Voorverkoop Key Town Festival Kaarten f 27,50 verkrijgbaar bij: Leidsch Dagblad - Witte Singel 1 - Leiden; V.V.V. Leiden - Stationsplein 210 - Leiden. LUISTER lANG£-JWfér-ü£'cïrr ER WORDT DE IAA75TE TUP ZC MEEL GESCOORD OVjSfi, OE/Arv<5S AL CUE MUUR TJES. HÊZÉiw\Py^^ ikTNU demousehoe TACr/S&4£ T//? HEB O-JTIUIKKELP

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11