IJshockeycoaeh gelooft in titel "De Kuip is één grote ijsklomp" T afeltennisteam verspeelt promotiekansen Vrij spel Fok al uitgeschakeld Gustav Bubnik: "De spelers kunnen het aan in de B-poule' Spanje klopt Belg :en DONDERDAG 17 DECEMBER 1981 FABORG (ANP) - Het Nederlands tafeltennisteam heeft gisteravond in Faborg zijn eerste nederlaag geleden in de Europese competitie. Denemarken won het duel tussen beide koplopers in de B-liga met 5-2. Door de nederlaag rijn de kansen van Nederland op promotie naar de superliga vrijwel tot nul gere duceerd. Na vier speeldagen gaat de strijd voorlopig tussen Dene marken, Finland en de Sowjet- Unie. Nederland neemt een be scheiden plaats in de midden moot in. Het Nederlands tafeltennisteam trad in het ondergesneeuwde Fa- borg gehandicapt aan. De sterk- I ste speler, René Hijne, was afwe zig door schoolverplichtingen. In zijn plaats trad Ron van Spanje, die aanvankelijk uitsluitend in de dubbelspelen zou uitkomen, Op de keuze van Ron van Spanje S kwam veel kritiek. Van Spanje behoorde afgelopen zondag niet tot de tien finalisten voor de na- I tionale bekerstrijd en had ook in de competitie weinig sprekende Pools team blijft weg STOCKHOLM - Het Poolse tafel tennisteam is gisteravond niet in Stockholm verschenen voor de competitiewedstrijd in de Europese superliga tegen Zwe den. Algemeen wordt veronder steld, dat de staat van beleg in Polen de tafeltennissers parten heeft gespeeld. Het duel zal la ter ingehaald worden. Tegen Polen zullen vooralsnog geen sancties in de vorm van punten- vermindering genomen worden. In de overige wedstrijden won Joegoslavië in eigen land met 6- 1 van West-Duitsland en Enge land, verrassend, met 4-3 van Tsjechoslowakije. resultaten behaald. Bondscoach Stencel gaf hem evenwel het voordeel van de twijfel en gokte verkeerd. De speler van de Veluwe verloor alles: twee enkel- en twee dub belspelen. In de openingspartij was hij niet opgewassen tegen de Deense kampioen, Claus Peder- sen. Met 21-15, 21-19 gaf de ge routineerde Pedersen zijn land de leiding. In het tweede enkelspel kwam bij de Denen niet Johnny Hansen, die tijdens de jongste WK in No- vi Sad wereldkampioen Ono uit Japan uitschakelde, achter de ta fel, maar Kim Kartholm. Deze onbekende speler (zesde op de Deense ranglijst) hanteerde zulk "vreemd" materiaal, dat Han Gootzen met 21-15, 23-21 moest buigen. De achterstand werd gehalveerd door Bettine Vriesekoop, de "in valster" voor Sandra de Kruiff. Vriesekoop gaf tegen Annie Lar- sen de eerste game uit handen: 19-21, maar herstelde daarna zeer soepel de score: 21-12, 21-9. In de belangrijke dubbelspelen kwamen de tekorten duidelijk aan het licht. De herencombinatie Van Spanje/ Gootzen werd met 14-21, 22-24 weggedrukt. De gemengde com binatie Van Spanje/Vriesekoop won door de inbreng van Vriese koop één game, maar verloor ge decideerd in de derde: 18-21, 21- 12,21-12. Met die uitslagen stelde Denemarken de zege veilig. De gedetailleerde uitslagen zijn: I B l Sparye !jg M jj 21; Pedersen/Johnny Hansen-Van Spanje/ Nanette Schutte liet zich niet verrassen op de eerste dag van de nationale tennisstrijd op overdekte banen. Zij won gedecideerd. LEIDSCHENDAM (ANP) - Op de eerste dag van de na tionale tennisstrijd op over dekte banen heeft zich in Leidschendam één verras sing voorgedaan. Dat was de uitschakeling van Wouter Fok, die gisteren in de eerste ronde verslagen werd door Peter Ranty met 6-4, 3-6, 4-6. Titelhouder Eric Wilborts kwam tegen René Gorter niet in gevaar (6-2, 6-0). Zijn in de finale toebedachte opponent Marc Albert had meer proble- Bij de dames waren nationaal kampioene Marcella Mesker en de nummer twee Marian ne van der Torre oppermach tig. Mesker gaf geen game af tegen Marjon Uilkema (6-0, 6- 0), Van der Torre maakte twee schoonheidsfoutjes te gen Monique Margaroli (6-0, 6-2). Nanette Schutte schud de moeiteloos Carine Bak- kum van zich af. Kans op doorgaan Feyenoord—Ajax gering ROTTERDAM - Volgens het hoofd van de technische dienst van het sta dion Feyenoord, de heer Van Kalken, is de kans dat de wedstrijd Feye- noord-Ajax komende zondag zal doorgaan vrijwel uitgesloten. „Als het blijft vriezen dan wordt hier niet gespeeld. Het zal eerst moeten gaan dooien, willen we aan voetballen denken. In de Eu ropa-Cupwedstrijd tegen Rad- nicki was vorige week woensdag nog goed te spelen op de sneeuw. Daarna is de zaak ontdooid, waarna het opnieuw is gaan sneeuwen en vriezen, waardoor er een ijslaag op de grasmat is ge komen. Daaronder zitten nog de slidings van die wedstrijd tegen Radnicki". Volgens Van Kalken is het onbe gonnen werk om het veld voor zondag sneeuw- en ijsvrij te krij gen. te meer daar voor de komen de dagen opnieuw sneeuw en vorst zijn aangekondigd. „Het zou ook erg veel geld kosten om hét veld weer schoon te maken. Tien jaar geleden kon je nog vrij willigers krijgen die dat belange loos deden. Nu vraagt iedereen die wil helpen meteen geld, zo dat je je kunt afvragen of zo'n schoonmaakactie nog wel renda bel is. Bovendien ben je er niet door alleen de grasmat aan te pakken. De hele Kuip is één gro te ijsklomp. Alle plaatsen zijn be dekt met een laag ijs. Dat krijg je ook niet zomaar weg". Gistermiddag waren er voor de wedstrijd Feyenoord-Ajax naar schatting 30 000 kaarten ver kocht. Indien de wedstrijd, zoals algemeen wordt aangenomen, wordt uitgesteld, dan blijven de toegangskaarten geldig. De grondtechnische dienst van de KNVB in Zeist gaat ervan uit dat waarschijnlijk vrijdag al een be slissing zal worden genomen over het al dan niet doorgaan van het wedstrijdprogramma voor zondag.Het complete program ma. dat gisteravond in het betaal de voetbal zou worden gespeeld, werd ook al afgelast m verband met onbespeelbaarheid van de velden. Op het programma stonden de vol gende inhaalwedstrijden: eredi visie: FC Den Haag-FC Utrecht (51 minuten), Dc Graafschap-- NEC. NAC-Go Ahead Eagles en FC Twente-Feyenoord. GRONINGEN (GPD) - Het trainingskamp van de Nederlandse ijshockey - selectie, die de komende weken een omvangrijk oefenprogramma af werkt ter voorbereiding op de wereldkampioenschappen in de B-poule, is deze dagen uiterst moeizaam op gang gekomen. Bondscoach Gustav Bubnik en technisch-directeur Dummy Smit hadden tijdens de trai- ningsdagen in Assen en Gorningen slechts de beschikking over de helft van het uitgenodigde spelersarsenaal. Bubnik, de immer optimistische Tsjechische ijshockeycoach, heeft de grootste moeite om zijn ergernis over de gang van zaken te onderdrukken: „Er is nog veel te doen. Je kunt nu eenmaal niet onvoorbereid naar de wereld kampioenschappen. Vorig jaar was in Zweden de conditie van de spelers niet honderd procent, maar het accent ligt dit jaar op de mentaliteit. Met een beetje disci pline kun je veel bereiken". Van de „toplijn" - Van Wieren, Janssen, De Heer - beschikt de bondscoach momenteel slechts over zijn captain Van Wieren. Jack de Heer maakt de oefen campagne niet mee omdat hij verplichtingen heeft in het Zwit serse Arosa en Janssen heeft Zwendel in Italiaanse paardentoto MILAAN (ANK) - De Italiaan se politie is gisteren begonnen met het oprollen van een ben de, die uitslagen "manipu leerde" in de Italiaanse paar densport. In Napels, Milaan en Palermo werden elf perso nen gearresteerd. Onder hen zijn drie rijders, Vittorio Pa- nici, Giro Forte en Renato Pennati. Er lopen nog negen tien arrestatiebevelen. Het politie-onderzoek begon twee jaar geleden, toen de malversaties in het Italiaan se topvoetbal in het middel punt van de belangstelling stonden. De gearresteerden worden ervan verdacht op grote schaal paarden gedro geerd te hebben en bovendien zouden uitslagen zijn ver valst. De politie verdenkt de organi satie die achter deze zwendel- praktijken stond er tevens van betrokken te zijn bij han del in verdovende middelen en ontvoeringen, zoals bij voorbeeld die van Maria Sac- co. Mevrouw Sacco is in 1979 ontvoerd, werd een aantal weken verborgen gehouden en tenslotte vrijgelaten na be taling van een losgeld van bijna 3'/z miljoen gulden. In Italië gaat jaarlijks bijna twee miljard gulden om via weddenschappen over zowel totalisator als bookmakers. voor de selectie bedankt. Het zit Bubnik nogal hoog dat behalve Janssen ook de Friese verdedi ger Frank van Soldt en de Bra bander Mari Saris in de Oranje- groep ontbreken. Het studieargument van Van Soldt vindt de kleine coach nog rede lijk, maar hij reageert fel als het terugtrekken van Saris aan de or de komt: „Ik begrijp er niets van. Hij zegt dat hij het vertikt om En gels te spreken. Maar je kunt van mij toch niet verwachten dat ik in korte tijd die moeilijke Neder landse taal machtig ben? Ik ge loof niet in zijn argument. Saris heeft een slecht seizoen doorge maakt. Ik had hem een kans wil len geven, maar hij gooit nu zijn eigen glazen in". Ondanks de afwezigheid van een aantal andere Oranje-spelers, zo als Dick de Cloe, die met zijn Westduitse club Dusseldorf in een degradatiestrijd verwikkeld is,/is de Tsjech toch blij met de trainingskampen en met de grote hoeveelheid wedstrijden die voorde deur staan. Bubnik: „Er zitten nu meer Nederlandse spe lers in de groep dan vorig jaar. Sommigen kunnen nu eenmaal geen vrij krijgen. Het zijn geen professionals, en daar moet ik re kening mee houden". Bubnik gelooft niet dat het Neder landse team na het mislukte WK- avontuur in Zweden aan kwali teit heeft ingeboet. In oktober speelde Oranje al twee oefen duels tegen West-Duitsland. Na een uitstekende remise (3-3) ging het in het tweede duel echter mis, want met de monsterscore van 16-1 sloopten de Westduit sers alle Nederlandse illusies. Bubnik liet uitgerekend in dat duel veel Hollandse jongens op draven en insiders vroegen zich ernstig af of de verjonging niet wat al te drastisch had plaatsge vonden. Bubnik: „Natuurlijk heb ik de in breng van de Canadezen nog steeds nodig. Toch zorgen de Ne derlandse spelers voor meer kwaliteit in de breedte. Die forse nederlaag tegen West-Duitsland was vooral te wijten aan de vele strafminuten die we opliepen. De spelers zullen zich daarom beter moeten leren beheersen. We oefenen veel op de penalty- killing, en in de B-poule worden numerieke minderheden geluk kig niet zo ongenadig afgestraft als in de A-poule, waar je nu een maal te maken hebt met betere tegenstanders". Bubnik, ooit speler van het Tsje chische team dat in 1949 de we reldtitel behaalde, liet vorig jaar in Zweden al merken dat er met de discipline niet te sollen valt. Hij stuurde destijds de rebelle rende Gorki de Graauw naar huis en deze speler heeft tot nu toe geen nieuwe invitatie ontvan gen voor een nationale selectie. Volgens de bondscoach ligt De Graauw ook niet zo best meer in de spelersgroep. „Ik ben een harde trainer", zegt hij, „ik heb in Oranje te maken met de Nederlandse en Canadese mentaliteit. Dat zijn niet bepaald de gemakkelijkste karakters. Maar gelukkig is de sfeer binnen het team momenteel uitstekend. Ik geloof zelfs in een kampioen schap tijdens de WK in Oosten rijk. De spelers kunnen het aan. We zullen straks in de B-poule spelen op winst. Maar zoiets kan je natuurlijk nooit van me eisen. Ik ben geen tovenaar. Ik ga er ge woon vanuit dat de spelers ge leerd hebben in de A-poule. Ze hebben immers tegen de sterkste landen ter wereld gespeeld". De komende oefeninterland tegen Zweden, Rusland, Italië, Oosten rijk en Finland ziet de bonds coach als een prima middel om een beetje ingespeeld te raken. Het vierlanden-toernooi, dat morgenavond in Amsterdam van start gaat met het duel tegen het naar de A-poule gepromoveerde Italië, gebruikt Bubnik or \- perimenteren. „In dat toernooi moet men nog geen wonderen verwachten. De Heer en De Cloe zijn er nog niet bij en we zullen zoveel mogelijk proberen te werken met clubmo ten. Ik heb twee lijnen van Hee renveen, een blok Nijmegenarcn, een blok uit Amsterdam en ver der nog wat jongens uit Den Haag en Tilburg. We willen profi teren van de situaties in de clubs. Dat moet ook wel, want zoveel tijd u;n te oefenen is er nu ook weei :uet. Tegen Rusland en Zweden treden we aan in onze sterkste formaties. Dan willen Hij heeft verplichtingen we een zo goed mogelijk resul- taat halen". Het volledige oefenprogramma van het Nederlands team ziet er als volgt uit: 18 december: Ne- derland-Italiè (Amsterdam); 19 december Nederland-Finland (Assen); 20 december: Neder land-Oostenrijk (Groningen); 28 december Nederland Zweden (Den Haag); 30 december Neder land-Rusland (Roosendaal). 3 ja nuari: Nederland-Rusland (Am sterdam); 4 januari: Nederland- Rusland (Eindhoven); 6 januari: Nederland-Rusland (Den Haag) .77/> Eerste divisie Volendam-FC VVV. DS'79-Wageningen en Vi tesse-SVV In de Duitse Bundesliga werd wel gespeeld Debutant Eintracht Braunschweig verraste met een royale 4-1 zege op Eintracht Frankfurt. De stand aan kop isnu 1 FC Kóln 16-24. 2 Bayern München 16-22. 3 Hamburger SV 15-20, 4 Borussia Mönchengladbach 15-20, 5 Werder Bremen 16-20. 6. Eintracht Frankfurt 17-20, 7. Eintracht Bruanschweig 17-18. VALENCIA - In een vriend schappelijke wedstrijd heeft Spanje gisteravond in Valencia Belgie met 2-0 verslagen. Ondanks de overwinning toonden de 50.000 toeschouwers zich weinig ingenomen met het vertoonde voetbal. De eerste helft had Spar\je nog het beste van het spel Zamora speel de op het middenveld Van Moer volledig uit de wedstrijd, en de tweemansvoorhoede, bestaande uit Satrustegui en de veteraan Quini (na lange afwezigheid weer opgeroepen m de selectie we gens een blessure van Real Ma- drid-spits Santillana) bezorgde de Belgische verdediging keer op keer kopzorgen Al na zeven minuten kwam Spanje op voorsprong. Een vnje trap van Victor boog Satrustegui met een verradelyke kopbal om tot 1- 0. België kwam zelden tot ge vaarlyke tegenaanvallen. Vooral omdat Camacho en Tendillo zich voorbeeldig van hun verdedigen de taak kweten en de Belgische spitsen Van den Berg en Ceule- mans niet aan de bal lieten ko- De tweede helft zakte Spanje ver terug, ontmoedigd door de steeds weer feilloos openklap pende Belgische buitcnspelval. Drie minuten voor tyd kwam Spanje toch op 2-0. Doelman Pfaff kon een schuiver van Vic tor niet onder controle krygen waarna goaltjesdief Satrustegui moeiteloos toesloeg. Uitblinkers bij Spanje waren Zamora m de eerste helft en in de tweede helft Victor. Bulgarije Het Bulgaarse elftal heeft gisteren in Haskovo een ruime overwin ning behaald op Portugal. De thuisclub won het vriendschap pelijke duel met 5-2. By de rust leidden de Bulgaren met 3-1 De Bulgaarse fioelpunten kwamen op naam van Zdravkov (2). Mla denov. Yonchev en de Portugees Dito. du- in eigen doel schoot Voor Portugal maakte Oliveira beide treffers. Anderlecht: twee punten in mindering BRUSSEL - De sporlcommissie van de Belgische voetbalbond heeft koploper Anderlecht gis teren twee punten tn minde ring gebracht. De commissie wijzigde de uitslag van de competitiewedstrijd SK Ton geren-Anderlecht (0-2) in een reglementaire 5-0 zege voor de thuisclub, omdat Ander lecht in dat duel vier in plaats van drie buitenlan ders. zoals de reglementen voorschrijven, had opgesteld Door de puntenvermtndertng deelt Anderlecht na 17 speel dagen de koppositie in de hoogste afdeling met AA Gent Na afloop van de competitie wedstrijd tegen Anderlecht op 20 september diende SK Tongeren een klacht bij de sport commissie in over de op stelling van Wim Hofkens De Nederlander in Belgische dienst uxu op die speeldag nog geen vijf jaar tn Belgie woonachtig en dus. reglemen tair beschouwd, een buiten lander Hoewel het slechts een kwestie van enkele ueken was. had Tongeren het gelijk aan zijn kant De sportcommissie ver- klaarde de klacht gisteren tn Brussel dan ook ontvankelijk en wijzigde de uitslag An derlecht heeft beroep aangete kend tegen de uitspraak.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13