keukens Moeizame start van promotie-campagne voor SC Amersfoort Rick Talan succesvol bij training Cercle 1480,- 3875,- Problemen bij KNVB over topscorersprijs Industrieweg 14 De Grote Polder Openingstijden Zoeterwoude-Rijndijk ma t/mvr" Verdachten Uniser met kerst in cel Ali: Nog niet genoeg klappen WOENSDAG 16 DECEMBER 1981 SPORT Geringe belangstelling middenstand AMERSFOORT (GPD) - Slechts veertig Amersfoortse winkeliers hebben tot dusverre positief gereageerd op het commerciële plan, waarmee het SC Amersfoort Promotie team de Keistedelijke eerste divisieclub uit het financiële slop wil halen. „En dat zijn er te weinig om het publiek iets goed te kunnen bieden", aldus woordvoerder Anton Coppoolse van deze commissie, die via zoals hij noemt „professionele stappen" alsnog gaat proberen het streefgetal van honderd meewerkende middenstanders te realiseren. •V* KATWIJK - Rick Talan heeft de proeftraimng bij Ccrclc Brugge succesvol doorstaan Het be stuur van de Belgische eer steklasser wil de voetballer van AZ'67 dan ook gaarne inlijven. "Ze willen me daar graag heb ben", sprak de Katwijker gister avond. "De ploeg heeft dringend een voorhoede-speler nodig" Cercle bezet momenteel de op vijf na onderste plaats van de ranglijst en wordt getraind door de Nederlander Leo Canjels. "Hij kwam sympathiek op mij over", aldus Talan, die vrijdag van zijn club uitsluitsel krijgt of hij de rest van het seizoen op huurbasis naar Belgie mag vertrekken. Operatie "Laurie Cunningham zal alleen jzo heeft het promotieteam een drietal acquisiteurs ingescha- f keld. die aan het einde van deze week winkeliers, die niets van zich hebben laten horen, met een bezoek zullen vereren. „Omdat", legt Coppoolse uit, „ik het idee heb dat veel winkeliers niet kun nen luisteren. Sorry, als ik het zo zeg, maar die mensen zijn stom als ze niet mee doen. Ze kunnen het gewoon niet missen. Daarom hebben we acquisiteurs inge schakeld, zodat de bedoeling nog eens haarfijn uitgelegd kan wor den". Overigens heeft Coppoolse zijn be moeienissen niet tot de SC be perkt. Telefonisch heeft de Amersfoorter contact gezocht met FC Utrecht-manager Cor Hesselberth om te pogen ook FC Poolse zwemploeg platzak LONDEN (ANP) - De Poolse zwemploeg, die het afgelopen weekeinde in Londen heeft deelgenomen aan de Europa Cupwedstrijden, bevindt zich nog steeds in de Engelse hoofdstad. Dit als gevolg van de noodtoe stand in Polen. Coach Wieslaw Pasek had geen enkel idee, wanneer er weer vliegverkeer op Warschau mogelijk is. "We hebben geen idee wanneer we naar huis kunnen". Intussen zit de zwemploeg zonder geld en kan de hotelrekeningen niet meer voldoen. Zbigniew Boniek, de Poolse voetbalinternational die met zijn vrouw met vakantie is in Italië en daar gesprekken voert met Napels, Roma, Ju- ventus en Fiorentina, verklaarde, dit naar aanleiding van de gebeurte nissen in zijn vaderland, dat hij spoedig naar huis gaat. "Mijn vierjarig dochtertje is nog in Polen en ik maak me, evanals mijn vrouw, zorgen over haar. Utrecht voor zijn plan te interes seren. „Hij heeft me welwillend aangehoord", vertelt Coppoolse. „Ik heb hem aangeraden twee commerciële mensen naar me toe te sturen. Dit om te verifiëren dat het werkelijk om een uniek plan gaat. Tenslotte kent Hessel berth me niet en kan hij gemak kelijk denken dat ik één van die fantasten ben die zelf het een en ander aan een plan wil verdie nen. Na dat telefoontje heb ik niets meer van hem gehoord". Als het van de promotiecommissie afhangt, gaat de totale Neder landse voetballerij van het com merciële plan profiteren. Cop poolse: „We hebben er aan ge dacht de besturen van alle clubs in Zeist bij elkaar te roepen, mo gelijk in samenwerking met de KNVB. Om die mensen te vertel len dat dit het plan is, waarmee hun clubs uit de problemen kun nen komen. Maar de uitwerking kost allemaal zoveel tijd, dat we ons voorlopig tot SC Amersfoort beperken. Wil je dat goed doen, dan zit daar al een dagtaak in". DEN HAAG (GPD) - De KNVB is doelpuntenmakers kunnen wor- in de problemen geraakt door de den vermeld, toezegging van het sectiebestuur Het idee om een topscorersprijs uit spelersafgevaardigde Louis van Gaal (§parta), dat er aan het eind v&n dit seizoen een trofee en een geldprijs uitgereikt zullen worden aan de topscorer van de competitie voor reserve-elftallen. Op het bondsbureau heeft men tot op heden namelijk verzuimd bij te houden wie er tot dusver heb ben gescoord. Aangezien ook de dag- en sportbladen geen topsco rerslijst opmaken voor de twee de elftallen valt het verzuirr moeilijk goed te maken. Compe titieleider Jan Huybregts wil nt de hulp van de spelersraden in roepen en voor volgend seizoen nieuwe wedstrijdformulieren la ten ontwerpen, waarop ook de Bruynzeel Rustiquekeuken afmeting 270 cm/1715 cm, leverbaar in de kleuren wit, zwart, naturel en donker eiken. Compleet met kunststof blad. emaille spoelbak, Philips emaille gaskookplaat, elektro oven, afzuigkap, 160 Itr. inbouwkoelkast en mengkraan. Adviesprijs ƒ7665,- Bruynzeel Omega kunststofkeuken afmeting 300 cm. De keukenfronten zijn wit met een beugelgreep naar keuze in de kleuren wit, zwart, blauw, rood of naturel eiken. Compleet met kunststof werkblad, RVS spoelbak. RVS gaskookplaat en geïntegreerde afzuigkap. Adviesprijsƒ3519,- Bruynzeel kunststofkeuken afmeting 230 cm. De keukenfronten zijn afgewerkt met een linnen top Jace struktuur, tegen vingeraf drukken. De bijpassende houten beugelgrepen kombineren het tot een zeer fraaie keuken. Compleet met kunststof werkblad, emaille spoelbak, emaille gaskookplaat en afzuigkap Brabant eiken keuken afmeting 270 cm. Compleet r kunstslof werkblad, emaille spoelbak. Philips emaille gaskookplaat. elektro oven, afzuigkap. 160 Itr. koelkast en mengkraan. -r_l r\ —ja OH HO AP d° avond 19 00-21 00uur I Gl. U/ 1-öy y*L UO za 900-1300 uur te loven voor de reservespelers was afkomstig van de werkgroep „Competitie-Opzet" onder lei ding van Herman Choufoer. Loon naar werken CORTINA D'AMPEZZO (ANP) De miljoeneninvesteringen van Joegoslavië in het Alpineski heeft in Cortina d'Ampezzo het eerste topresultaat opgeleverd. Boris Strel versloeg de beste skiër van dit moment, de Ameri kaan Phil Mahre op de reuzensla lom. De leider in het klassement om de wereldbeker was het snelst in de eerste manche: 1.18.04, maar moest in de tweede de Joegoslaaf voor laten gaan. Tijdens de tweede manche was de baan overigens aanzienlijk minder snel. De uitslag van de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo is: 1. Bons Strel (Joe) 1.18.10 en 1.22.96 totaal 2.41.06. 2. Phil Mah re (VSt) 1.18.04 en 1.23.29 totaal 2.41.33, 3. Joel Gaspoz (Zwi) 1.18.19 en 1.23.24 totaal 2.41.42,4 Bojan Knzaj (Joe) 1.18.60 en 1.23.12 totaal 2.41.72, 5. Mare Gi- rardelli (Lux) 1.18.11 en 1.23.61 totaal 2.41.72 Het klassement voor de wereldbe ker ziet er nu als volgt uit. 1. Phil Mahre (VSt) 135 punten, 2 Ingemar Stenmark (Zwe) 59, 3. Joel Gaspoz (Zwi) en Andreas Wenzel (Lie) 54, 5. Steve Mahre (VSt) 38 punten. nog voetballen indien god dat wil' Dat was het commentaar van de trainer van Real Madrid. Vujadin Boskov, op de operatie die de Engelse international van Real zaterdag heeft ondergaan. Voor de vierde keer in ruim twee jaar is Cunningham aan zijn lin kerknie geopereerd "Ik hoop dat hu binnen zes weken weer op het veld staat", verklaarde Bos kov. "Hoewel het zijn tweede operatie in drie maanden is, re ken ik er op dat hij zich begin februari weer bij de groep voegt" Volgens een woordvoer der van het Madrileense zieken huis waar Cunningham wordt behandeld, verloopt de genezing voorspoedig. Bernd Schuster van CF Barcelona zal zeker drie maanden niet kun nen voetballen De Westduitser raakte zondag in de competitie wedstrijd tegen Atletico Bilbao geblesseerd. Met gescheurde kniebanden moest Schuster van het veld worden gedragen. Schuster is maandagmiddag naar Keulen gereisd, waar Ijij zich volgens een mededeling van Barcelona door dokter Schelder zal laten opereren. Trainingskamp Oswaldo Ardiles en Riccardo Villa krijgen van hun Engelse club Tottenham Hotspur vrij om deel te nemen aan het wereld- kmpioenschap in Spapje. Zij zul len de laatste veertien wedstnj- den van de Engelse competitie missen, omdat de Argentijnse bondscoach Cesar Menotti reeds 74 dagen voor het begin van de WK met zijn selectie in trainings kamp gaat. Anderlecht gaat tijdens de jaarwis seling in trainingskamp. Hoewel de spelers ernstige bezwaren maakten tegen de plannen van Tomaslav Ivic zette de Joego slaaf het toch door. op oudejaars dag dient de spelersgroep zich te vervoegen in een hotel buiten Brui I Op 3 januari, na de be kerwedstrijd tegen Thor Water schei, zyn ze weer "vrij". 'We willen absoluut verder door gaan in de bekercompetitie", zei Ivic "Een kerstdiner gaat nog. maar aansluitend nog een nieuw jaarsfuif is me te veel. Daarom heb ik besloten - hoe vervelend mijn spelers het ook vinden - om in trainingskamp te gaan". Bundesliga Voor de Bundesliga is gisteravond de inhaalwedstrijd tussen MSV Duisburg en Werder Bremen ge speeld De 8000 toeschouwers za gen Werder Bremen met 1-0 winnen door een doelpunt van Remders in de zeventiende mi nuut. Bij MSV Duisburg werd de van Ajax overgenomen Zwam- bom twintig minuten voor het eindsignaal vervangen door Sa- borowski. In een wedstrijd voor de derde ron de van het toernooi om de West- duitse voetbalbeker won Rot- Weiss Essen op eigen terrein met 4-1 van Bayer Leverkusen Rot Weiss komt op 9 januari in d<- vierde ronde uit tegen Borussia Mönchengladbach. Celtic Celtic komt op 6 en 8 augustus van het volgend jaar de beker van het Rotterdam-toernooi verdedigen. Feyenoord slaagde er gisteren in de Schotse ploeg als vierde deel nemer voor het toernooi te con tracteren. Al eerder werden drie andere ploegen voor het Rotter dam-toernooi bekend. Het zijn: Feyenoord. Arsenal en Rapid Wien. Jonge Noorse schaatsploeg in Groningen OSLO (ANP) De Noorse schaats bond heeft een jonge ploeg all- rounders afgevaardigd naar Gro ningen. waar zaterdag en zondag de wedstrijd tegen Nederland op het programma staat. De 21-jan ge Rolf Falk-Larssen en Tom Erik Oxholm (foto) zijn momen teel de sterkste rijders, nu Euro pees en Wereldkampioen Amund Sjobrend wegens een blessure nog zeker een maand uitgeschakeld is. Falk-Larssen zegevierde dit weekeinde tijdens de laatste test in Larvik bij een kleine vierkamp op drie onder delen. Oxholm won de 3000 me ter en kwam op het laagste pun tentotaal uit. In Groningen komen ook de spnn ters, dames en junioren aan de start. De Noorse aanvoerder op de korte afstanden is wereld kampioen Frode Rönning. veruit de snelste dame is Bjórg Eva Jensen. AS C-erelid Eichhorn overleden OEGSTGEEST - Vry onverwacht voor de Sportvereniging Ajax Sportman Combinatie is Aad Eichhorn overleden De 78-jarige Leidenaar was het oudste <erc>- lid. Eichhorn d»c ook jarenlang een bestuursfunctie heeft ver vuld. was ruim zestig jaar aan de Oegstgeester club verbonden Vrijdag wordt hy begraven. BREDA (ANP) - De vijf hoofdver dachten in de Uniserzaak zullen de kerstdagen en de jaarwisse ling in de gevangenis moeten doorbrengen De rechtbank in Breda wees. gisteren het verzoek van de verdediging af om de voorlopige hechtenis van de ver dachten voor een korte periode (van 20 december tot 1 januari) te schorsen. Voorzitter van de strafkamer, mr L.C. van der Plas, ging niet op het verzoek van de verdediging in. Zonder vooruit te willen lo pen op het vonnis zei Van der Plas dat er tijdens de getuigen verhoren geen grote twijfels zijn gerezen ten aanzien van de voor naamste tenlastenlegging: het verkopen van door een veront reiniging zeer schadelijke stook olie en daarbij het karakter van de brandstof verzwijgend. Daar op staat de maximale gevange nisstraf van 15 jaar' 99 LOS ANGELES (ANP) - Muhammad Ah heeft nop niet genoeg klappen gehad De bijna 40-jarige oud-wereldkampioen, die vorige vrijdag een pak slaag kreeg ran de nauwelijks bekende Trevor Bernick, verklaarde in Los Angeles dat hij binnen een half jaar opnieuw in de ring zal ver schijnen om te boksen tegen iemand uit de wereld top tien "Ik ben niet moe en ik ben ook nog met aan mijn eind", zei Ali. "Voor mijn volgende gevecht ga ik zes maanden trainen".

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21