Geen vuurwerk in villawijken van Wassenaar «fflsi/rk eidse agenda "Time Out" wil tweede kracht Boer niet gelukkig met gedwongen ruil weiland Politie: Maatregel is bijzonder moeilijk te controleren Zoeterwoude heeft woonwagenkamp] e Koppelbaas krijgt twee jaar cel STAD EN RAND DONDERDAG 10 DECEMBER 198 WASSENAAR - In het overgrote deel van Wassenaar is het rond oud en nieuw verbo den vuurwerk af te steken. Enige tijd geleden besloot de gemeenteraad om het afste ken van vuurwerk binnen een afstand van 250 meter van een villa met rieten dak te verbieden. Bij de vorige jaarwisselingen zijn er namelijk wel eens dergelijke villa's door een afzwaaiende vuurpijl in de brand gestoken. Het besluit van de gemeenteraad blijkt grote gevolgen te hebben. Het afsteken van vuurwerk mag nu alleen nog in Kerkehout, ij de Pnnsenweg en bij de Van Zuy- len van N ijeveltstraat. Verder zijn er nog enkele kleinere gebie den waar het ook mag. Op zich lijkt dit een uitstekend plan. maar aan de uitvoerbaar heid wordt flink getwijfeld. Poli tiewoordvoerder Sint Maartens dijk: "Dit artikel uit de algemene politieverordening is bijzonder Opmeten Sint Maartensdijk betwijfelt ook of je mensen die vuurwerk afsteken in verboden gebied, wel kunt be- kuren. Ze maken volgens de po litiewoordvoerder bij de kanton rechter een goede kans om niet veroordeeld te orden. In het raadsbesluit staat namelijk dat het vuurwerk niet agestoken mag worden binnen een straal van 250 meter van een villa met rieten dak. Dat zou betekenen volgens Sint Maartensdijk dat je bij iedere bekeuring ook de af stand tot de dichtsbijzijnde villa met rieten dak moet gaan opme ten. Volgens hem is het niet vol doende in het proces-verbaal te verwijzen naar de officiële kaart die de gemeente Wassenaar heeft gemaakt. Op die kaart staat pre cies waar wel en waar geen vuur werk mag worden afgestoken. "Ik denk dat de kantonrechter wel wat meer wil weten", zo meent Sint Maartensdijk. Verder voorziet hij een hoop extra Dit kan er gebeuren als vorig jaar geheel af. werk voor de gemeentepolitie van Wassenaar tegen het einde van het jaar. "De plaatsen waar geen vuurwerk mag worden af gestoken worden bekend ge maakt in Wassenaar. Dat bete kent dat de telefoon bij ons roodgloeiend zal staan. Veel mensen zullen opbellen met de mededeling dat er vuurwerk wordt afgestoken waar het niet mag. Maar tegen de tijd dat wij er zijn zijn de afstekers van het vuurwerk al weer lang verdwe nen. Die gaan echt niet op ons staan wachten". C*. ■■KifiSË&IcciaEt- n flinke wind op een rieten dak terecht komt. Deze villa brandde Preventief Ook gemeentewoordvoerder Kan ziet het nut van de maatregel niet zo goed. "De raad heeft wat wil len doen, maar het is natuurlijk een oncontroleerbare zaak", zo meent hij. Volgens hem hoopt de gemeente dat van de maatregel een preventieve werking uit gaat. Overigens heeft burgemeester Staab tijdens de betreffende raadsvergadering al gezegd dat een dergelijk besluit weinig ef- ZOETERWOUDE - Zoeterwou de heeft nu ook een eigen woonwagenkampje. Dezer dagen zijn achter het ge meentehuis op het terreintje dat momenteel als stand plaats wordt ingericht drie fa milies alvast met hun woon wagens neergestreken. Zij hebben deze lokatie toegewe zen gekregen in overleg met de gemeente en de regionale instelling die het woonwa- genwerk coördineert Zoeterwoude was evenals alle andere gemeenten verplicht om woonwagens binnen haar gemeentegrenzen op te ne men. De gemeenten moeten aan de hand van hun inwo nertal een bepaald aantal standplaatsen inrichten. Zoe terwoude was verplicht om drie woonwagens toee laten. De aanleg van de standplaats liet enige tijd op zich wach ten, omdat er bezwaren kwa men tegen de komst van de woonwagenbewoners en om dat de gemeente en de pro vincie het eens moesten wor den over de kosten. De be zwaren van Zoeterwoudena- ren werden zowel door de ge meente als door Gedeputeer de Staten (het dagelijks be stuur van de provincie) onge grond verklaard. Wel werd in de overeenkomst rond de standplaatsen opgenomen dat er geen opslag- en sloop- plaats bij het kampje mag ontstaan. Hierop waren de bezwaren van de onwonen- den voor het grootste deel ge baseerd. De bewoners zijn nu dan ook niet meer verder in beroep gegaan. Over de kosten is men het ook eens. De provincie betaalt 70.375 gulden, een bedrag waarmee de gemeente denkt de voorzieningen bij en de in richting van de standplaats te kunnen verwezenlijken. Mo menteel is men bezig met de aanleg en bouw van het toi letten- en douchegebouwtje. Het is de bedoeling dat eind volgende week het terrein in- Zoeterwoude heeft zijn woonwagenkampje. De drie woonwagens staan er al. Het toiletten- en douchege bouwtje (rechts) is binnenkort klaar. gericht is. Vooruitlopend daarop zijn de drie woonwa gengezinnen alvast naar Zoe terwoude gekomen. Daarmee is Zoeterwoude een van de eerste gemeenten (Leiderdorp heeft al langer een kampje) in de directe om geving van Leiden, die vol doen aan de door de provin cie gestelde eis, om de woon wagens op te nemen. Deze eis van de provincie is opgesteld om de grote (overvolle) kam pen te ontlasten. fect zal hebben op het afsteken van vuurwerk. Politiewoordvoerder Sint Maar tensdijk ziet wel andere oplos singen, maar of ze ook in de praktjjk blijken te werken, vraagt hij zich af. De verkoop van vuurwerk aan banden leg gen, is een oplossing. "Je kan ook gewoon zeggen: mensen er is genoeg informatie geweest over de eventuele gevolgen. Ge bruik je verstand", zo vertelt Sint Maartensdijk. "Maar of dat een haalbare kaart is? Net zo min als dit plannetje denk ik". DEN HAG/WASSENAAR - De 37- jarige Wassenaarse koppelbaas P.H. van R. is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De recht bank achtte bewezen dat de Was senaarder zich schuldig had ge maakt aan het ontduiken van de belasting en het oplichten van het GAK. Totaal zou daarmee een bedrag van zeker twee mil joen mee gemoeid zijn. De officier van justitie, mevrouw Klopper-Gerretsen, had twee we ken geleden tweeënhalf jaar ge vangenisstraf geëist. De officier van justitie vond een langdurige gevangenisstraf op zijn plaast ook al omdat het bedrag dat de man verdient zou hebben met zijn oplichtingspraktijken bij een Zwitserse bank zou zijn. De verdediger, H.J. Brandsma, verbaasde zich nogal over de naar zijn mening hoge eis van de officier van justitie. Hij bepleitte een korte gevangenisstraf, om dat "tweeënhalf jaar toch ner gens op sloeg". DONDERDAG Leiden - Kijkhuis. Vrouwenkerkoor- straat 17, do. vt en za de film The Big Sleep van Howard Hawke. 20 en 22.15 Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Sa- lesman'-Maysles Brothers en Charlotte Zwerm, 20 cn 22.15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Vest, le zing van T te Laak over de Hohe Messe van Johann Sebastian Bach, 20 15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33. Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies. 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, tel. 216180/ 73, disco van 20-22.30 u van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, Leiderdorp - Muzenhof, Engelendaal, film 'I never promised you a rose gar den', 21 uur. Gemeentehuis - voorlichting over wo ningbouw Buitenhof Oost, 20 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden popgroep 'Trio Vandaag'. 21 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade. Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags- dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 4 tot 11 dec door: Apotheek Reyst. Steenstraat 35. tel. 120136; apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717-2525. Burgerlijke stand Ondertrouwd: J.C.J van Hooven en M.C.H. Homborg; W. Barnhoorn en A.C. Montanje, J.N.F. Hillenaar en M. J. Jans sen; J.F.M. Burgmeijer en A.J.M. de Klerk; C.D. van 't Veer en M. van Kan; J.M. Janssen en E.H. Lamsvelt; W.F.H. Adelaar en H.B. Brijnen; J. Jeekel en A.J. van den Berg; I.J.A. Derksen en I.G.Th. Wieskamp; B.r. Otten en C.G. Pappenheim; J.W Bijvank en A. Noort; C.A. van Es en M.C.W. Ravensbergen; M. Tadroos en G. Huisman; H. van Dijk en T. Brouwer, H. van der Horst en S.J. Monfils; Gehuwd: G.P. Slierings en S. van de Wijngaard; B.J. van den Berg en F. Rij- gersberg; R. Brugmans en S. Minke; A.W. van der Burg en J.C.M. Deurloo;1 R.A. van Leeuwen en D.G. Jonker; Overleden: G B Hofenk, (1932), H.H.C. Verduyn, (1905), B.C.F. Sluyterman, (1920) echtg. van S.J. van Ooststroom, A.J.M. Sepers, (1916), M. Schaap, (1902), J. Hofman, (1916), A.J. Aanhane, (1904), J.C. Marijt, (1927), echtgenote van D. Remond, J.P. Verlegh, (1895) echtgeno te van C.A. Voorham. J. Strijk, (1913) echtgenote van W. de Feij, J. Sonneveld, (1949), N.W. Lavies, (1907) gehuwd ge weest met G. Husen, S.C.H. Sanders, (1894) gehuwd geweest met P.A.C.D. Verstraaten, T. van der Loo, (1928) echt genote van J. de Jong, G. van Herk, (1934) echtgenote van J.W. Nomen, D. Janzen, (1915), S.J. Pret, (1906), A.D. van Vliet, (1928), M.K. Birinciler, (1942), Tuncer, (1950) echtgenote van M.K. Bi rinciler Agrariër moet wijken voor volkstuinen 9? Expositie (1) VOORSCHOTEN - Boer W C. Ro denburg uit Voorschoten zal 2,5 hectare weiland moeten afstaan aan het gemeentebestuur van zijn woonplaats. Op deze grond worden volkstuinen aangelegd. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland (het dagelijks bestuur van de provincie) hebben de be zwaren die boer Rodenburg daartegen heeft gemaakt afgewe zen. Bij de uitspraak van GS heeft de bereidheid van het ge meentebestuur meegespeeld om vervangend weiland aan de agra riër te geven, waardoor het boe renbedrijf een zelfde hoeveel heid weiland behouden kan. Boer Rodenburg is niet gelukkig met de aangeboden grond, mede omdat hij dagelijks met zo'n zes tig koeien vier maal de spoorlijn moet gaan oversteken. Burge meester Cannegieter en gemeen tesecretaris De Graaff zijn daar entegen wel gelukkig met deze uitspraak. Het provinciale be stuur gaat akkoord met het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan. Bij het zwem bad 'Het Wedde' kan nu dan ook de uitbreiding van het volkstui nencomplex plaatsvinden. Inmiddels is ook als uitbreiding van het complex een gedeelte van het tracé van rijksweg 11 in gebruik genomen. De gemeente raad besloot vorig jaar dat de volkstuindcrsvcreniging niet de dupe mocht worden van lang sle pende plannen. De volkstuin ders moesten wijken voor de aanleg van nieuwe sportvelden, velden die trouwens nu te veel blijken te zijn. De raad besloot en GS keurde dat besluit goed, waardoor de volks- tuinders hun uitbreiding op het geplande deel van rijksweg 11 kregen. Inmiddels is bekend dat deze weg voorlopig niet aange legd zal worden, waardoor zeker de eerste tien jaar de volkstuin ders veilig zitten met hun tuin tjes. Druk Boer Rodenburg moet zoals ge zegd zijn 2,5 hectare afstaan aan de gemeente Voorschoten met de bepaling datde gemeente ver vangend weiland aanbiedt. Dat vervangende stuk grond ligt aan de overzijde van de drukke spoorbaan Leiden-Den Haag en is thans nog steeds in eigendom van de kistenfabriek Stein. Die fabriek wil de grond wel afstaan, wanneer de gemeente ervoor zorgt dat een nieuwe uitbreiding mogelijk wordt voor de fabriek. Nu ligt het geheel in de Dobbewijk en volgens het bestemmingsplan is slechts een kleine uitbreiding van het industrieterrein moge lijk. Burgemeester Cannegieter ziet als eerste stap een poging van de gemeente om te trachten het industriegebied uitgebreid te krijgen, waardoor nog meer in dustrie die daar is gevestigd, be tere uitbreidingsmogelijkheden krijgt. Dat is geen eenvoudige zaak, omdat het industriegebied grenst aan het natuurgebied tus sen Wassenaar en Voorschoten. Er zal nu gezocht worden naar een oplossing op het industrie terrein waardoor aan alle aanvra- gen voldaan kan worden. Boer Rodenburg is allerminst ge lukkig met de grondruil. Het aangeboden weiland grenst wel iswaar aan zijn gepachte grond, maar hij raakt alle weidegrond kwijt bij zijn boerderij, waardoor dagelijks ongeveer zestig koeien de spoorbaan vier maal moeten oversteken. Burgemeester Cannegieter wijst op het gegeven dat de volkstuin- dersvereniging nog steeds een wachtlijst heeft en dat de volks tuinen op het tracé van rijskweg 11 een tijdelijk karakter hebben. De aanleg van rijksweg 11 is af gesteld en niet uitgesteld. Wel meent de burgemeester alvast op voorhand te kunnen zeggen dat boer Rodenburg niet van de ene op de andere dag zijn weiland kwijt zal raken. Het kan een zaak van jaren, maar misschien ook wel van maanden zijn. Nu heeft de gemeente Voorschoten in elk geval de zekerheid dat GS het beleid van het gemeentebestuur steunt om rondom 'Het Wedde' het gebied te bestemmen voor recreatieve doeleinden. Vrachtauto zakt door nieuw wegdek Leidse steeg leiden - een vrachtwagen is gister middag omstreeks tien voor drie met het linker voorwiel door het wegdek van de Janvossensteeg gezakt. Er moest een kraan aan te pas komen om het voertuig weer op de straat te tillen. Het ge deelte van de straat waar de wa gen doorzakte is onlangs nog herbestraat, nadat de gasleiding was gerepareerd. In de koffiekamer van het Cultu reel Centrum (Prinses Marijke- laan 4) wordt vanaf vandaag tot en met 22 januari een expositie gehouden van werk van Voor- schotense amateurkunstenaars. Te zien zijn onder andere schil derijen, tekeningen, wandkle den, poppen en houtbrandgra- vures. De tentoonstelling is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van twee tot vijf Disco De Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest (SJJO) organi seert aanstaande vrijdag de eer ste disco-avond voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar. De disco begint om zeven uur en stopt om tien uur. Expositie (2) De vereniging "De Vogelvrien den" exposeert het aanstaande weekeinde in het Cultureel Cen trum in Voorschoten haar vo gels. Te zien zijn onder andere zang- en postuurkanaries, Au stralische prachtvinken en par kieten. De officiële opening wordt vrijdagavond om acht uur verricht door wethouder Marselis, waarna de tentoon stelling nog tot tien uur is te be zichtigen. Zaterdag zijn de vo gels te zien vanaf tien uur tot cht uur en zondag van twaalf uur tot vijf uur. Amnesty De Leiderdorpse adoptiegroep van Amnesty International staat vrijdagavond en zaterdag met een kraam in Winkelhof. De aanwezigheid van Amnesty is in het kader van de grote actie "verdwijningen". Er wordt door Amnesty met deze actie aandacht gevraagd voor men sen die verdwenen zijn in lan den over de gehele wereld. Polen (1) In het kader van de actie "Leider dorp helpt Polen" wordt mor gen een bingo-dansant gehou den in de Muzenhof aan de En gelendaal. Muzikale medewer king wordt verleend door "The White Bread's". De zaal is open vanaf half negen. Polen (2) Lies Koudijs verkoopt aanstaan de zaterdag allerhande kunst zinnige zaken, zoals poppen, glasmozaiken en tekeningen. Twintig procent van de ver koop is bestemd voor hulp aan Polen. De verkoop vindt plaats aan de Cartesiuslaan 16 in Oegstgeest tussen elf en vier uur. Pop In de Lindehoeve treedt aanstaan de zaterdag de Engelse pop groep "Black Sheep" op. In het voorprogramma speelt de Leid se new wave-formatie "Munk". De zaal is open vanaf negen uur. Situatie onaanvaardbaar WASSENAAR - De Wassenaarse stichting jongerenkontakt 'Time Out" doet een dringend beroep op de gemeenteraadsleden om in de gemeentebegroting voor 1982 een bedrag op te nemen voor een tweede beroepskracht. In januari van dit jaar schreef 'Ti me Out" een brief aan B en W van Wassenaar waarin zij vroe gen om een tweede beroeps kracht. "Wij menen in die brief voldoende argumenten en feiten te hebben gegeven, die een twee de beroepskracht rechtvaardi gen", zo schrift "Time Out" nu. In de gemeentebegroting is echter geen geld opgenomen voor een tweede kracht. In het jaarpro gramma als in het vierjarenplan gaan B en W ervan uit dat een "afwachtende houding" aange nomen moet worden bij het aan trekken van een tweede beroeps kracht. "Dit vinden wij volstrekt onaanvaardbaar, omdat hiermee voorbij wordt gegaan aan onze argumentatie in de brief van ja nuari", zo schrijft de stichting. De stichting vraagt aan de gemeen teraad dan ook toch geld beshik- baar te stellen voor het jeugd- en jongerenwerk, zodat een twee beroepskracht aangenomen kan worden. "Natuurterrein in Duinrell moet blijven" WASSENAAR - De ANWB heeft grote bezwaren tegen het ver dwijnen van het natuurkampeer terrein op de camping Duinrell Het is bijzonder jammer dat vol gens het ontwerp-bestemmings plan Duinrell het natuurkam peerterrein moet verdwijnen, schrijft de ANWB in een zwaarschrift. Daarnaast heeft de bond nog een flink aantal andere bezwaren tegen het ontwerp-be- stemmingsplan. 'Het natuurkampeerterrein is be doeld voor de meest eenvoudige en ook de meest oorspronkelijke vorm van kamperen", zo consta teert de ANWB. Uit de toelich ting op het ontwerp-bestem- mingsplan blijkt dat het natuur kampeerterrein moet verdwij nen. De bond vindt dat dit ten koste gaat van de camping Duin rell. Er zijn nu vele soorten van kamperen mogelijk en dat moet zo blijven. LEIDSCH ifó DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V LEIDEN Poetbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorying na 19 30 i zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschnjving geen administratie- en Voor betaling v abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tv n Dami«1e Holding B te Haarlem Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79 JO Jaarabonnement f217,90 per poet 307.30 Losse nummers 0.80 Directie: G Koopman Hoofdredacteur A. A. M. Schuurman» Adjunct-hoofdradacteur R D Peeuw AJg redactiechef: A. ven Leeuwen Ptv AJg redactiechef J M J Poet Rubriekchefs J. Kroon (stad) J. P, M. van der Meer (regio) W Wirtz (binnenland* J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A. A van Brnaael (sociale aconomie) P J de Tombe (•port) P C Roeier (radio en televisie, kunet) S. J de Groot (feestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a In: Bonn. Brussel. Londen. Perijs. Washington, Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta Radactie kust en bollenstreek Tel 071-144941. toestel 236 en 227 Privé J. P M ven der Meer 071-140151 H Sonders 071-155654 H vrl Poet 071-766251 O Hoenson 071-170484' J. C. van Kuilenburg 071-767549 Bijkantoor Katwijk aan Zee 2225 BL - Badstraat 9 2220 AD - Postbus 184 Telefoon 01718-16151 Redactie Katwijk: A Brandenburg tel 01718-12383 privé: 071-133895

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2