"Ik neem geen penalty meer" Dundee wint de "winterse slag" van Winterslag.. Vrij si Vermeulen verzuimt Feyenoord naar verlenging te schieten Bedrijfsvereniging wil geld zien van het betaalde voetbal SCOHKIIOKI) Dundee DBlM |M) P Winterslag (Bel) 5-0 (3-0). 25. Bannon 1-0. 32. Narey 2-0. 35 Hegarty 3-0. 49 Mil- nc 4-0. 69 Milnc 5-0 Scheidsrrechter: Joeska (Sow). Toeschouwers: 15.500. Xamax Ncuchatel (Zwi)- Sporting Lissabon (Por) 1-0 (1-0) 28 Andrey 1-0 Scheidsrechter: Dotsjcv (Bul). Toechouwers: 17.000. Dinnmo Boekarest (Roe)-IFK (löteborf (Zwe) 0-1 (0-1). 23. Nilsson 0-1 Scheidsrechter: Mulder (Ned). FC Kaisenlautcm (Wdl)-SC Lokcren (Bel) 4- 1 (Tl-0) 45 Hofedilz 1 -0. 63 Bnegel 2-0, 73 Funkel 3-0. 80 Eilenfeldt 4-0. 85 Gudjohnson 4-1 Scheidsrechter Igna (Roe). Toeschouwers 25 000. Hamburger SV (Wdl)-Aber deen FC (Sch) 3-1 (1-0) 33 Hrubesch 1-0.60 Mcmenng (strafschop) 2-0. 67. Jakobs 3-0. 79 McGhee 3-1 Scheidsrechter Juschka (Sow). Toeschouwers: 45.600. Hajduk Split i.I Valencia (Spa) 4 1 <2-0). 7 Gudclj 1-0. 22 Pnmorac 2-0. 52 Saura 2-1.68 GudcU 3-1,90. Gudeb 4-1 Scheidsrechter Linemavr (Oos). Toeschou wers 45.000 Feyenoord— Radnickl (Joe) 1-0 (1-0) 28 Nielsen 1-0 Scheidsrechter Fredrnks- son. Toeschouwers 17 560 Real Madrid (Spa)-Rapid Wien(Oosi0-0 Schcidsrech ter: Urtnev (Eng). Toeschou wers 70000 DONDERDAG 10 DECEMBER 1981 UTRECHT (ANP) - De bedrijfsvereniging voor de ge zondheid, geestelijke en maatschappelijke belangen eist van het betaalde voetbal voldoening van de so ciale verzekeringspremies. Die eis van de BVG is opnieuw geformuleerd naar aanleiding van de fi nanciële perikelen bij de FX) Utrecht. De bedrijfsvereniging, waaronder het betaalde voet bal ressorteert, had dat standpunt vijf jaar geleden al eens nadrukkelijk naar voren gebracht onder het motto dat men het betaalde voetbal niet via een ach terdeur wilde subsidiëren, door kwijtschelding van de premie te verlenen. "Het betaalde voetbal", zegt de bedrijfsvereniging, "zal het als elke andere werkgever zyn verplichtin gen moeten nakomen en de lasten niet kunnen af wentelen op de bij de BVG aangesloten werkgevers, die hun verplichtingen wel nakomen" De BVG wenst voor het betaalde voetbal geen uitzon deringspositie te scheppen met betrekking tot de invorderingsprocedure van de verschuldigde pre mies. Dit houdt in dat dezelfde lijn zal worden ge volgd als, in voorkomende gevallen, bij andere werkgevers. De procedure kan. in het kort. als volgt worden omschreven indien een werkgever nalatig is het verschuldigde bedrag te voldoen, volgt een aanmaning, blijft de werkgever nadien nog in gebre ke. dan gaat de BVG over tot afgifte van een dwang bevel of faillissementsaanvrage De bedrijfsvereniging zal overigens geen bezwaar ma ken tegen het verlenen van surséance van betaling aan do FC Utrecht. De afdeling voorlichting van de BVG zei daarover "Wanneer wij. als schuldeiser, bezwaar zouden maken, volgt een faillissement en daarmee is niemand gebaat". Steunenberg voorgedragen als praeses voor WCS DEN HAAG (GPD) - Arend Steunenberg is gisteren tij dens een bestuursvergade ring van de Vereniging van Contractspelers (WCS) offi cieel kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de spelersvakbond. Steunen berg zal in deze functie Karei Jansen opvolgen, die toe zal treden tot het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB als afgevaardigde van de WCS. De benoeming van Steunenberg zal echter pas officieel van kracht worden zodra Jansen daadwerkelijk zitting heeft genomen in net sectiebestuur. Wanneer Karei Jansen precies af zal treden als voorzitter van de WCS en zijn intrede tot het bestuur betaald voet bal maakt is echter nog niet bekend. De spelersvakbond is momenteel nog op zoek naar een actieve speler, die de functie van Steunenberg als secretaris van de vakbond op zich wil nemen. Voorals nog is daar geen definitieve kandidaat voor gevonden. Karei Jansen: „Er zullen nog enkele interne zaken gere geld dienen te worden voor dat ik de overstap naar het sectiebestuur maak om Roel Wiersma op te volgen. Eén van die zaken is inderdaad het vinden van een nieuwe secretaris. Pas wanneer deze - Temidden ran drie Aberdeen-spelers scoort HSV-aanvoerder Horst Hrubesch één doelpunten. kwestie en nog enkele andere zaken geregeld is treed ik af als voorzitter en zal Arend Steunenberg mij opvolgen. Niet eerder". Het wachten van de WCS is ook op wat de WON (trai nersvakbond) zal besluiten inzake het opvullen van de vacante plaats in het bestuur betaald voetbal. De WON bevroor enige weken terug alle samenwerking met het sectiebestuur nadat dit colle ge WON-kandidaat Hans Kraay vanwege zijn journa listieke werkzaamheden als onaanvaardbaar had ver klaard. De WON stelde zich destijds ook op het stand punt de zetel in het sectiebe stuur niet meer op te vullen tot dat er meer duidelijkheid verkregen zou zijn over een structuur binnen de betaalde sector van de KNVB. Tot nu toe is die posi tie dus nog steeds onbezet. „En ik ben echt niet van plan de overstap naar het sectiebe stuur alleen te maken", aldus Karei Jansen. „Er zal nog een afgevaardigde van de belan genorganisaties. of die nu van de WON of de WCS is. zitting moeten nemen in het sectiebestuur". ROTTERDAM - Zo zelfverzekerd als hij zich voor het duel had gedragen, zo nerveus was Pierre Vermeulen erna. Eén bonk zenuwen was de linker spits na Feyenoord—Radnicki Nis, die "langlauf'wedstrijd in de Kuip waarin de Rotterdammers moesten afhaken in de strijd om de UEFA Cup. Trillend over zijn gehele lichaam en zichzelf voortdurend herha lend, zocht hij wanhopig naar excuses voor zijn falen. "Al moet ik die pot in mijn eentje winnen, we komen erdoor", had hij maandag nog vol branie ge roepen. Nu hij dè kans had ver kwanseld zijn ploeg minstens een verlenging te bezorgen, had hij het liefst de elfmeterstip van de onderkant willen bekijken. "Ik kon wel door de grond zin ken op dat moment". Dat moment: de 65ste minuut van Feyenoord-Radnicki, een chaoti sche glijpartij in de sneeuw. In alle rust kon Vermeulen aanleg gen om de over twee wedstrijden gelijkmakende 2-0 te laten afroe pen. De Zweedse scheidsrechter FYederiksson was in een rondje theater van Richard Budding ge trapt en had de bal op de stip voor doelman Milenkovic gede poneerd. Volgens afspraak be lastte Vermeulen zich met de taak het cadeautje uit te pakken. Dit was zijn grote kans op revan che, nu kon hij alle kritiek voor lopig doen verstommen. Voor de zekerheid nam hij een extra lan ge aanloop van zo'n twintig me ter. Toen hij die afstand had overbrugd veranderde zijn droom in een nachtmerrie. De terugspeelbal die hij produceerde had zelfs door een pupil gestopt kunnen worden, dus had doelman Milen kovic (die al een zekere reputatie heeft op dat gebied) er totaal geen moeite mee. Lachend bijna kon hij de bal "oprapen", Ver meulen bleef als een hoopje el lende achter. Weg inspiratie, weg kwartfinale, weg extra inkom sten die Feyenoord zo hard no dig heeft. De Rotterdammers staan weer on deraan de berg. De 1-0 die na de wilde afdaling overeind stond was lang niet voldoende na de 2- 0 nederlaag in Nis. Uiteraard lag dat niet alleen aan Vermeulen. Met uitzondering van Van Hane- gem en misschien Nielsen, kon de hele spelersverzameling van Jezek zich de volstrekt onnodige uitschakeling aantrekken. De ar moedige tegenstander immers NEC nu al een ton rijker door Cruijff... NIJMEGEN (GPD) - NEC mag Johan Cruijff erg dankbaar zijn dat hij zondag in het shirt van Ajax tegen de Nijmege- naren speelt. Zoals het er nu naar uitziet brengt dat NEC zeker 100.000 gulden extra op. Er is een stormloop op kaartjes in de voorverkoop van NEC-Ajax ondanks de minder goede weersvooruit zichten. Nu al zijn alle over dekte zitplaatsen (dat zijn er 8000) totaal uitverkocht. Bij NEC verwacht men zondag ongeveer 20.000 kijkers. 10.000 meer dan begroot. Het stadion De Goffert heeft de capaciteit van 28.500 plaat sen. had ook op andere wijze achter haald kunnen worden. Een team met een beetje voetbalintelligen tie zou deze Joegoslaven aan alle kanten voorbijgelopen zijn. Dat inzicht mist Feyenoord echter, althans de tien man die om Van Hanegem heenlopen. Hoe mise rabel het wat dat betreft met de Rotterdammers gesteld is bleek wel uit het gegeven dat de Krom me met zijn 37 jaar met kop en schouders boven de rest uitto rende. Louter op grond van zijn inzicht en zijn techniek, juist op dit veld zo nodig, eiste hij als li bero de absolute leidersrol voor zich op. Hij zorgde voor de spora dische verrassende momenten, hij deed vaak voor hoe het eigen lijk moest. Hij werd echter niet nagevolgd en dat zegt alles over de kwaliteiten van de rest. Enige pluspunt was dat er wel hard werd gewerkt, maar het effect van die arbeid was vaak nihil door het ontbreken van overleg op de plekken waar Van Hane gem niet kon zijn. Aanvallend bleef Feyenoord alle ballen hoog door het centrum transporteren, waar de twee lange verdedigers Drizic (libero) en Vojinovic (voorstopper) alleen hun hoofd maar hoefden te gebruiken. Een simpele opdracht, die ze ook simpel uitvoerden. Gevolg: Feyenoord kreeg elke bal per ke rende post retour en de Kuip kreeg het aanzien van een flip perkast. Dat toevalsvoetbal leidde slechts eenmaal tot resultaat. In de 28ste minuut gleed Nielsen de 1-0 bin nen na een schot van Kaczor. De Westduitse spits was even daar voor in het veld gekomen voor Karei Bouwens, die bij afwezig heid van Jeliazkov (toch niet ge heel fit) aanvankelijk in de spits was geposteerd, maar een spier had verrekt. Met Kaczor leek Feyenoord onmiddellijk meer dreiging in het spel te gaan stop pen maar dat duurde slechts even. Na de goal was hij net zo onzichtbaar als de falende Bud ding er. later ook als Vermeulen. Juist de linkerspits was extra ge prikkeld voor het duel. Na de uit wedstrijd was hem van alles ver weten. Hij had in Joegoslavië aan de basis gestaan van de twee de tegentreffer en had daar ver zuimd te scoren. Jezek had na dien openlijk gesteld dat hij had gefaald. Voor eigen publiek (toch nog 17.500 man) zou Vermeulen dat allemaal rechtzetten. "Ze hebben nog wat van me tegoed, na die kopstoot daar". De ferme woorden bleken al snel loze kreten. Vermeulen liet zich voortdurend schoppen door Ga- vrilovic, die al in de eerste mi nuut tegen zijn tweede gele kaart in het UEFA Cuptoernooi opliep, en kon aanvankelijk maar heel weinig terugdoen. Pas na de pau ze leek het herstel zich aan te die nen. maar net toen hij aan zijn sterkste periode bezig was, volg de voor hem en Feyenoord de af knapper. Op het moment dat het uitzicht op de volgende ronde elf meter van hem vandaan lag, faal de hij opzichtig. En aangezien die strafschop Feyenoords enige kans van de tweede helft was (Radnicki verkwanselde er overi gens twee voor open doel in die periode..), werd de zwarte piet hem ook gisteravond weer in handen gespeeld. "Ik voelde vooraf al dat het mis zou gaan", stamelde Vermeulen. "Daarom ben ik nog naar Jan van Deinsen toegegaan om te vragen of hij de penalty niet wil de nemen. Maar Jan zei, kom op Pierre, je maakt hem gewoon. Dus moest ik toch. maar in de aanloop wist ik al dat het fout zat. Ik voelde me gewoon niet ze ker. Daarom wilde ik dat Van Deinsen 'm zou nemen". "Dat is natuurlijk gezeur", sprak Wijnstekers hem tegen. "De af spraak was dat Vermeulen die bal zou nemen en als je dat niet wilt, moet je dat zeggen en weg lopen van die plek. Neem je 'm toch, dan moet je achteraf niet gaan lopen klagen". Nu Vermeulen dat wel deed, werd eens temeer de armoede in de Kuip bewezen. Alleen in woor den komt de vroegere stoerheid nog weieens naar buiten, met de daden is het tegenwoordig zielig gesteld. Terwijl zelfs de trouwste supporters buiten in opstand kwamen (vertegenwoordigers van Vak S scandeerden sarcas tisch de leuze "Bedankt Feye noord" en eisten het aftreden van voorzitter Couwenberg en het, vertrek van manager Ste- phan). benadrukte Vermeulen het binnen nog eens. "Ik neem hier nooit meer een penalty" PAUL DE TOMBE DEN HAAG (ANP) - Nederland en België zijn niet meer vertegenwoordigd in het toer nooi om de UEFA-beker. Met Feyenoord werd bovendien de laatste Nederlandse club uit de Europese bekertoernooien gestoten. De Rotterdammers konden op een be sneeuwd veld in de Kuip niet voldoende afstand nemen tegen Radnicki Nis uit Joego slavië (1—0). De Belgische clubs Lokeren en Winterslag schoten veel te kort Lokeren. dat thuis met 1-0 van FC Kaïserslautern had gewon nen. kwam er in West-Duitsland niet aan te pas: 0-5 na 0-0 in België. West-Duitsland en Spar\je hebben nog twee ijzers in het vuur voor de kwartfinales. FC Kaiserslau- tern kwam na 1973 en 1980 voor de derde maal zo ver. Een erg be langrijk resultaat voor de West duitsers, die al uit het nationale bekertoernooi zyn gestoten en in de bundesliga een ondergeschik te rol spelen Hofeditz. Bnegel. Funkel en Eilenfeldt scoorden op de Betzenbcrg. Dat de IJslan der Gudjohnson vier minuten voor tijd nog tegen scoorde, deed er niets meer toe. Gele kaarten waren er voor doelman Bobby Hoogenboom van Lokeren en zijn clubgenoot Dobias. Voor ruim 45 000 toeschouwers haalde ook Hamburger SV de laatste acht door Aberdeen pro bleemloos met 3-1 te verslaan. Het werd 3-0 door treffers van Hrubesch (zijn 19de doelpunt in 20 Europa-cupwedstrijden). Me- menng (strafschop) en Jakobs. Vanaf zestien meter kon McGhee elf minuten voor het einde nog iets terug doen. Aberdeen had thuis met 3-2 gewonnen Spar\je hield Real Madrid en F*C Valencia in de strijd. De Konink lijke kwam thuis niet verder dan 0—0 tegen Rapid Wien, dat in de tweede ronde PSV uitschakelde. Daar de Spanjaarden in Wenen echter met 1-0 wonnen kwalifi ceerden zij zich toch. Valencia liep in Split tegen Hajduk tegen een grote nederlaag aan (1-4), maar kwam toch niet in gevaar doordat het eerste duel met niet minder dan 5-1 was gewonnen. De tegentreffer van Saura viel in de 52ste minuut en bracht de stand op 2-1, zodat er ook van weinig spanning sprake was. Bo vendien viel het vierde Joegosla vische doelpunt (door Gudeü, die driemaal scoorde) pas in de laatste seconde. De laatste acht worden volgemaakt door IFK Gotcborg (Zweden) en Ncuchatel Xamax (Zwitserland). Góteborg won tweemaal van Di- namo Boekarest, thuis met 3-1 en nu in Roemenië met 1 —0 door een doelpunt van Nilsson. Neu- chatel Xamax verraste veertien dagen geleden al door sporting Lissabon uit op 0-0 te houden. Eén treffer, in de 28ste minuut van Andrey. was voldoende voor overleving Feyenoord-speler Pierre Vermeulen sjokt met gebogen hoofd van het veld. Door het missen van een strafschop bezorgde hij zichzelf en zijn club een koude douche. Op de achtergrond de juichende Joegoslaven Radosai Ijcvic en aanvoerder Obradonic.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13