gnaani Begin van bouw daklozencentrum maken voor invaliden Eis 5 maanden tegen neparts l]e/cfee Raadhuis toegankelijk Aan Rembrandtstraat in Leiden Burgerlijke stand Poes veroorzaakt botsing ZATERDAG 5 DECEMBER 1981 Voorstel B en W Wassenaar: ZATERDAG Zo moet Centrum Onderdak gaan worden. Mogelijk wordt het gebouw oktober 1982 geopend. LEIDEN - De eerste paal voor het Centrum Onder dak aan de Rembrandt straat is gistermiddag door wethouder Schoute de grond ingeboord. De verzuchting eindelijk is hier zeker op zijn plaats: tien jaar lang immers is Leiden bezig geweest een crisisopvangcentrum van de grond te krijgen. Als de bouw nu volgens plan ver loopt, zal Leiden eind ok tober van het volgend jaar over een opvangcentrum voor daklozen beschik ken. Het centrum, dat inclusief de in richting bijna twee miljoen gul den gaat kosten, zal bestaan uit vier bouwlagen. Op de parterre van het gebouw komen de recep tie, een spreekkamer voor het personeel, een huiskamer en re creatiezaal. De drie verdiepingen worden vooral in beslag geno men door kamers waar zo'n 21 cliënten een slaapplaats zullen vinden. Wethouder Schoute memoreerde gistermiddag nog eens dat die clienten mensen zullen zijn die problemen hebben met hun dak loos zijn en voor wie begeleiding in een andere omgeving enig soe laas kan bieden. Het opvangcen trum moet uitkomst bieden wan- crisissituaties niet verder meer geholpen kun nen worden door bestaande in stellingen als maatschappelijke werk, telefonische hulpdienst en de sociale dienst. Met deze instellingen zal het Cen trum Onderdak dan ook moeten samenwerken en overleg voeren, zei Schoute gistermiddag. "De regionale psycho-sociale dienst verlening zal zich in de komende tijd zodanig moeten organiseren dat er voortdurend opvang voor mensen in crisissituaties aanwe zig is". Volgens Schoute kan de centrumraad, die de stichting wil opbouwen, hier een belangrijke rol in spelen. Een opvatting van het ministerie van CRM, het mogelijk inzetten van vrijwilligers bij de werk zaamheden van het centrum, kreeg gistermiddag bijval van de wethouder. Volgens Schoute past de inbreng van vrijwilligers zeker in de opzet van het cen trum. Dit gegeven stuit wel op enige ongerustheid van de Stich ting Opbouw Onderdak, die voor al een goed team personeel bij een wil krijgen om de cliënten goed te kunnen begeleiden. WASSENAAR - Het raad huis "De Paauw" moet toegankelijk worden ge maakt voor gehandicap ten. Het is daarom nodig dat bij het bordes een rol- stoellift komt en er stevi ge leuningen worden ge maakt. B en W schrijven dit in een voorstel aan de gemeenteraad. omenteel is het voor gehandicap ten in een rolstoel onmogelijk om in het raadhuis te komen. De trappen van het bordes versper ren de weg. B en W stellen voor aan de rechterkant tegen de muur een lift aan te brengen. "Op die plaats zal het naar onze mening de architectuur van het raadhuis niet aantasten", zo schrijven B en W. Een lift is ver der handig voor "moeders met kinderen, maar ook voor bejaar den en hart- en reumapatiënten", zo menen B en W Verder kan de lift gebruikt worden voor het vervoer van goederen. De kosten van de lift en het aanbrengen van stevige leuningen bedragen zo'n 66.000 gulden Halve oplossing Overigens is het nog niet zeker of die lift er ook werkelijk- zal ko men. De commissies technische diensten en maatschappelijke voorzieningen hebben zich met het voorstel akkoord verklaard, maar de commissie financiën kan over het voorstel niet in jui chen uitbarsten. Het is slechts een halve oplossing, zo meent de commissie. Als de lift er is, kun nen de gehandicapten nog niet overal komen. "De gehandicapte is dan weliswaar op het bordes maar moet dan nog door een deur en een tochtdeur met drem pels en staat in het gebouw nog voor diverse trappen". Als het gemeentekantoor geböuwd is, loopt het bezoek aan het raad huis terug. Daarom vindt de commissie financiën het aan brengen van een lift niet verant woord. Bel B en W handhaven ondanks het ne gatieve advies van de commissie financiën het voorstel toch. "Het is van groot belang dat openbare gebouwen zoveel mogelijk toe gankelijk zijn voor gehandicap ten". zo menen B en W. Verder kunnen eventuele problemen opgelost worden door naast de lift een bel te maken. Op die ma nier kunnen gehandicapten hulp inroepen vanuit het gemeente huis. Verdere aanpassingen in het raadhuis, zoals een lift naar de eerste verdieping, zijn vol gens B en W moeilijk te realise ren en te duur. Raadhuis De Paauw in Wassenaar. De trappen van het bordes versper ren de weg voor gehandicapten, daarom stellen B en W voor rechts daarvan een lift te bouwen. DEN HAAG, KATWIJK, WASSE NAAR - De officier van justitie mr. Dek heeft gisteren voor de Haagse rechtbank tegen een 68- jarige Westduitse nep-arts vijf tien maanden gevangensstraf gëeist. De man, die tijdelijk in Wassenaar woonde, had onder meer een Katwijkse familie voor ruim 30.000 gulden getild. De Beierse titeljager met het uiter lijk van een operettedokter, wil de graag in Nederland in de adel stand worden verheven. Baron leek hem wel een mooie titel. LEIDEN Geboren: Jeffrey Albertus Hendrik zv. A. Singer en M G. Monsees, Linda dv. R. van Zinjlen en A G. van Klaveren, Rens- ke Cornelia Gerarda dv. C.J.M. Nieu- wenhuizen en J. de Jong, Charlotte Ste- fanie dv. W K. van Duren en E de Neef. Carlo zv. M. Lopez van Helden en L.Ch.F. van Helden, Msyid zv H Swari en E.A. Bal, Ashnadevie dv. R. Jharap en M.N. Manbodh. Jethro zv. A C. Au- gustinus en P.E.J.M. Driessen, Hendri- kus Cornelis zv. H.P. van den Berg en J.M. Noordermeer, Hendrikus Cornelis zv. H.P. van den Berg en J.M. Noorder meer. Marieke dv. J. van Leeuwen en A.H. Oosterveen, Jacoba Linda dv. W. Star en B. van der Plas. Eric zv. A. van Dijk en A C. van der Meij, Sandra dv A van Dyk en A C. van der Mey. Hendrik Bertus zv. P. Bremmer en G de Vries, Elisabeth Jacomina dv. J.E. van Leeu wen en J J. Batenburg, Roos Marie dv. C.F.M. Verdegaal en H.C.M. Bakker. Jan Willem zv. J.W. Evers en M M. vjfi Dobbcn de Bruyn, Willem Marius zv. J.C. van Vliet en M C. Zanen, Michael zv A.J H Dool en J.H. van Rhyn. Ar- noud Petrus zv C.J. van Went en A E. Vlieland, Leendert zv. M. Lindhout en D.J. van Klaveren. Robert-Jan zv. H. Vooijs en A. Barnhoorn, Jacob Arie zv. J.H.W. van Duyn en J. van der Plas. An- ne zv. J.R. Stellinga en C.G. Zandee. Re- nate dv. P Beijne en H Mark, Marjolein dv FC J Starrenburg en A L van der Steen. Daniël zv. A. Rietvink en H.J. Lambinon. Lconie Jolien Eva dv. J. Kloyn en A.J. den Hollander, Manska dv Th.F.M. Sporre en H M. Ratgers. Bartholomeus zv. A. Oostveen en M. Overdyk, Robertus Cornelis zv. C.J.M. van Dam en J Erades. Michel zv. C. de Mooij en J C.N. van Delft. Joachim zv. J. B rus see en W.A.J Ekkerman. Abdel- Planteziekte dienst beter gehuisvest LISSE - De Plantenziektckundige dienst voor de bollenstreek heeft haar ingrijpend opgeknapte villa aan de Hcereweg in Lisse giste ren in gebruik genomen. Adjunct-directeur K.F. Scholtcn van de dienst verrichtte de offi ciële opening tijdens een feeste lijke bijeenkomst in het laborato rium voor bloembollenonder- zoek. Die instelling heeft de dienst tijdens de verbouwing gastvrijheid geboden. majid zv. A. Tabibi en A.A.L. Venner, Hubertina Katharina dv. H.J. Hendriks en J.A.M. Bruggeman. Annelieke Chris tina dv. B.A.J. Hoogervorst en A.Th. Onderwater, Ronald Abraham zv. M. Braam en S.G. Wage, Bastiaantje Mar- garetha Bianca dv. A. Rijsbergen en B E Brandt. Maria Cornelia Petronella dv. C. Jonker en M P. Schaap. Wesley Dennis zv. F B Kasifa en L.Y. Klavert, Martin Theodorus Johannes zv. J.H. Schroder en M.C.H. Bonarius, Karei zv. A.J Beekman en F. van Tol. Ondertrouwd: M.Th.J Kompier en W.H. Roos, W. Ouwehand en S.H.A. Brouwer, J.W.M. Turk en W.J. van Eg- mond. R. van Ingen en B E. van Rossen. D E. Mieremet en J.C. Terpstra. G J. Be- kooy en I. Oouwerkerk. P J.M. Wame- link en C. Minke, B.J. Potter van Loon en J.M.E. Kraaij. Gehuwd: W. Nievaart en J. Verbaan, E.M. de Vogel en E. van de Wijngaard, C. Bergwerf en W C. Warnaar, J Y. van der Krieke en M E E. Kop. J W L. van den Dop en J. Tegelaar. J.N.Th de Groot en I. Marijt. A.J.P. van der Vlugt en C.E. Gallas. PI Verburg en W.J.C. Dillema. J P Netze en M. Koornstra. P. Broertjes en J. Korenhof. L.J.F. Mulder en L.J, Uitman, A. Ouwerkerk Klein. Overleden: C. Rusman, geb. 30-12-1916 man, G E. Stoffels, geb. 24-7-1906 vrl. geh.gew. met Th Heuzen, A.C.M. Ho- man. geb 11 11 1903 vrl M. Offerman. geb. 24-10-1901 vrl. echtg. van H Habra- ken, C.J. van den Eijkel. geb 12-3-1899 man, W.H. Paul. geb. 13-5-1918 man, H.C. Hogenbijl, geb. 29-1-1907 man. H. Mynders, geb 6-7-1898 man. M. Quar- mar. geb. 19-31981 man. E.M. Ravens- bergen. geb 26-10-1981 vrl., E. Keijzer, geb 19-7-1890 vrL geh gew. met E. de Vrede. J Noppe. geb 29-6 1918 man. Th. Dubbeldeman, geb 24-9-1927 man. D.E.J. Guldenberg, geb 6 9-1890 vrl. geh. gew. met A. Plarye, C.H. Boot. geb. 1-11-1917 man. A.A.M. Schouten, geb. 21-4-1892 vrl. geh.gew. met W.S. van Noort, H. van der Putten, geb. 2-12-1905 man. C Peeman. geb 26 7 1960 man. H. Brugman, geb. 24-10-1930 man, A A. Schepers, geb 27-6 1914 man. W.G. Ha- neveld, geb. 2-9-1899 vrl. geh.gew. met F. Verworst. T. Visser, geb. 28-4-1895 vrl. geh.gew. met S.J. van de Ruit, E.F. Damen. geb. 1-10-1981 vrl.. M.L. Vlas veld. geb. 4 1-1914 man. A.H. van den Berg. geb 6-11-1895 vrl geh.gew. met J. Vorstermans. R.M. Straathof, geb. 10-9- 1963 man. A C. van Veen. geb 30-6-1928 B vrl echtg van N Waaijer. F.W.M. van der Tol. geb. 12-3-1934 vrl. echtg. van C J. Schutter. J. Stouthamer. geb 22-9- 1905 man, J G van Iperen. geb. 12-1- 1912 vrl. echtg, van T Broekhuizen, H.C. Voituron. geb. 19-12-1911 vrl. geh- .gew. met H. Haarsma, W.J. Neuteboom. geb. 13-4-1896 man. A. van der Hart. geb. 26-12-1912 man. N.H. Hemmes, geb. 8- 10-1891 man Winkelkarretjes aan banden LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp gaat mogelijk iets doen tegen de winkelkarretjes die her en der onbeheerd op de openbare weg worden aangetrof fen. Een verschijnsel dat aan de ze gemeente tot voor kort voorbij ging, maar sinds de opening van winkelcentrum Winkelhof is dat veranderd. W geven de gemeenteraad nu overweging om de algemene politieverordening te veranderen en wel zodanig dat het verboden wordt om dergelijke karretjes voor gebruik op de openbare weg ter beschikking te stellen en tevens dat het verboden wordt winkelkarretjes naar de weg mee te nemen. LEIDEN - Een overstekende poes was er gisteravond de oorzaak van dat zich op de Lage Rijndijk een flinke botsing voordeed. De Leiderdorpse bestuurder van een personenauto schrok van het plotseling oversteken de beestje zodanig dat hij de macht over het stuur kwijtraakte. Gevolg: de wagen botste achtereenvolgens tegen een fiets (die totaal werd ver nield), een verkeersbord (dat sneuvelde), een boom (die zich kranig staande hield), drie auto's (beschadigd) om ten slotte tegen de gevel van een chinees restaurant tot stilstand te komen. De 55-jarige man zelf raakte niet noemenswaardig gewond. Maar daar was geld voor nodig, meende hij, wel ruim 150.000 gul den, zo bleek gisteren tijdens de rechtszitting. Om aan die centen te komen gaf de man zich onder meer bij de Katwijkse familie uit voor arts. "Door het aannemen van een valse hoedanigheid en door listige kuntstgrepen lukte het hem in totaal bijna een halve ton binnen te halen. En wie weet wat er nog meer is gebeurd", hield officier van justitie mr. Dek de recht bank voor. Hij zei: "Het is ten he mel schreiend wat hij, vooral by het Katwijkse gezin heeft aange richt". De nep-arts was dit voorjaar in huisbij de Katwijkse familie. Daar zei hij wel iets te kunnen doen aan de ziekte van een ge zinslid. Hij toonde zich bezorgd om het kind en vertelde het ver haal dat hij in de adelstand zou worden verheven en dat hij daar voor geld moeét hebben. De Kat wijkse familie stak zich daarop diep in de schulden door hem ruim dertigduizend gulden te le- Hoe vaak de man dit spelletje al heeft gespeeld, is niet na te gaan. "Zijn verleden is onduidelijk", meenden zowel de advocaat van de man als de officier. Wel wordt hij volgens de officier gezocht door de Westduitse justitie en hebben ze om uitlevering ge vraagd. Mr. Dek: "We zullen dat na zijn veroordeling met plezier doen". Bij een echtpaar in Wassenaar sloeg de man in elk geval nog een keer toe. Hij vertelde man en vrouw voor hun kwalen te willen behandelen en vertelde dat hij chef was van het General Hospi tal Vancouver afdeling gynaeco logie. Zijn verhaal was goed voor bijna vijfduizend gulden. "Ik zal alles terugbetalen", zei de man tegen de rechtbank, maar de officier was daarvan niet erg onder de indruk. "Waarvan", vroeg mr. Dek zich af. De raads man van de nep-arts, mr. H.J. Brandsma vond het een vreemde zaak. "Ik mis iets", merkte hij schrander op. "Hij leeft niet luxe, maar het geld wordt niet terug gevonden, we missen een achter grond. Tenzij de oplichter zelf ook wordt bedrogen en het geld heeft betaald om in de adelstand te worden verheven, iets dat hier in Nederland niet kan". Uitspraak over twee weken. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79. café avond. 21-1 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden popgroep TL Management', 22 uur. ZONDAG Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr 10-12 uur, tel. 122000. MAANDAG Leiden - Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 Holiday Inn - vergadering streekcom- missie, 20 uur. Femke - Volkshuis, Apothekersdyk 33 filmochtend voor vrouwen, di 9.30 uur In 't Want - Noordeinde 2a, Ned. Ver van Huisvrouwen afd. Leiden/Oegst- geest organiseert di om 10.15 uur kerst kaarten maken. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17 film The Maltese Falcon van John Fus- ton met Humphrey Bogart, 20 en 22.15 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000 Jongerencentrum Stats - Haarlemmer straat 73, klachtenspreekuur voor bui tenlandse jongeren, 19-21 uur. Stats - speelfilm. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45; 20 uur. tel. 130547. Leiderdorp - gemeentehuis, gemeente raad. 20 uur. Wassenaar raadhuis, gemeenteraad 19.15 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, F.B. Kruis. Klaproos 34, tel. 126371; zo. J. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500. Wijk 2- Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk Professorenwijk, de Waard: za, E.K. Fo- gelberg, de Sitterlaan 18. tel. 132877; zo, W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32. tel. 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za. A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420; zo, H. Engel, de Meij van Streef kerkstraat 53, tel. 121334. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, V. Tol, Zwijnenburg, Verhage: P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890; spreekuur van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - J. van de Beek, J. van der Leden. Hoofdstraat 8. tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - J.W. de Haan, Orai\jelaan 26, tel. 170605. Voorschoten - za. A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493; zo. J.H. Vryenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. Wassenaar - noord: J. Huls, Herenweg 19. tel. 13027; zuid: H.S. Boogaart, Storm van 's-Gravesandeweg 1, tel 11847. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 4 tot 11 dec door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 120136; apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, teL 01717-2525. Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn vlinder 36. tel. 146686. H. Vestjens/M Vestjens-Raadsveld Ryn en Schiekade 23. tel. 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- 560, tel. 768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezond v.d. Waalslaan, tel. 4641. Ravage op Levendaal LEIDEN - Een vanochtend nog onbekende automobilist heeft de afgelopen nacht een ravage aan gericht op het Levendaal. De man reed met zijn auto om streeks kwart voor drie komende van de Plantagelaan op het Le vendaal, raakte door niet achter haalde oorzaak op de linkerweg helft en botste tegen een gepar keerde auto. Dat gebeurde met een dusdanige klap dat de stil staande wagen doorschoof en een andere auto flink beschadig de. De automobilist zelf raakte intussen nog een geparkeerde wagen die ook weer doorschoof tegen een andere stilstaande au to aan. In totaal waren er dus vijf auto's bij de botsing betrokken. Drie daarvan werden geheel ver nield. Waaronder de auto van die ene automobilist, die zelf het ha- zepad koos. LEIDSCH &i DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Geen krant ontvang®": tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur|; Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tv.n. Damtate Holding B te Haarlem. Kwartaalabonnement 57,35 Per poet f 79!fo Jaarabonnement 217,90 per poet 1 307.30 Losse nummers 0,80 Directie: G Koopman Hoofdredacteur: A. A. M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: R D. Paauw Alg redactiechef: A van Leeuwen Ptv Alg redactiechef J M J Poet Rubriekchefs; J. Kroon (stad) J P M. van der Meer (regio) W Wlrtz (binnenland» J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A. A. van Brussel (sociale economie) P. J. de Tombe (•port) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J. de Groot (feestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oorrespondenten o a. In: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie kust en bollenstreek: Tel. 071-144941. toestel 236 en 227 Prtve: J. P. M van der Meer 071-140151 H. Sonders 071-155654 H vd Poet 071-766251 O. Hoenson 071-170464 J. C. van Kuilenburg 071-767549 Bijkantoor: Katwijk aan Zee 2225 BL Badstraat 9 2220 AD - Poetbus 184 Telefoon 01716-16151 Redactie Katwijk: A Brandenburg

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2