mededelingen gemeentebestuur H leiden 7tlm11dec.'81 m leiden Gemeenteraad Vergadering van de gemeenteraad op maandag 7 december a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda; Voorstel inzake benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Voorstel inzake aanwijzing conrector aan de Louise de Coligny-scholengemeenschap voor atheneum. Commissie vergaderingen Struktuurrapport Dienst, Voorstel inzake het voeren va gemeente in rechte gestelde e Voorstel inzake verzoeken var om medewerking. Voorstel inzake uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Merenwijk aan de Stichting Huis vesting Werkende Jongeren Voorstel inzake het instellen v gaan voor de sport. Voorstel inzake vaststelling mingsplan Hogewoerd. Voorstel inzake vaststelling mingsplan Verversbuurt. de Gemeentelijke Sociale rweer tegen de i schoolbestuur en inspraakor- het' bestem- het bestem- Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. Woensdag 9 december a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis Agenda: Binnengekomen stukken: - brief inzake huisvesting Rudolf Steiner kleuter school brief van de oudercommissie van de St. Joseph- school inzake de informatieve nota 1981 - brief van Scouting Leiden inzake het SCP - brieven O&W Afdoening moties 406 en 409 van 1980 en 103 van 1981 inzake de begrotingspost internationale soli dariteit. Verzoeken om medewerking. Voorlopige vaststelling bedragen 1979-1983 voor voortgezet onderwijs Niet instandhouding van de openbare lagere school De Meerpaal II. Toepassing van art. 11 van de Kleuteronderwijswet t.b.v. openbare kleuterscholen. Vaststelling thema-schema. Thema: Wet Medezeggenschap Onderwijs. Dukdalf/Loopplank: voortgang evaluatie. Commissie voor Financiën Woensdag 9 december a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Aanbrengen afzuiginstallatie in het Breestraat 117. Wijziging van de gemeentebegroting v dienstjaar 1981 (achterstallige inkomsten Overige vergadering pand t uitga- Hinderwet Herstel goot Breestraat 24. Afrekening kosten bouw lokalen R.K. kleuteron derwijs Donizettilaan 1a. Fonds voor groot onderhoud Bedrijfstechnische school. Formatie secretariaat Directie Onderwijs. Financieel administratieve ondersteuning Leidse Schouwburg. Gezamenlijk met de Commissie Maatschappelij ke Aangelegenheden en Volksgezondheid ver gadert de Commissie voor Financiën nog over de volgende punten: Definitieve voorziening oefenruimte Leidse pop groepen. Verbouwing v.m. polikliniek Endegeest tot kanti- Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer Donderdag 10 december a.s. om 16.00 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Ontgraven zuidelijk deel Trekvliet. Raadsvoorstel inzake krediet eerste fase aanleg polderpark Cronesteijn. Raadsvoorstel inzake intrekking reglement voor de Adviesraad voor de Binnenstad. Raadsvoorstel inzake wijziging Algemene Plaatse lijke Verordening; opnemen parkeerexcesbepalin- gen. Raadsvoorstel inzake kredietaanvulling bouwrijp- maken gebieden Koppelstem en De Boekhorst B en W besluit d.d. 20-11 1981 inzake terreinaf scheiding 3e Haver- en 3e Gortestraat. Behandeling samenvatting vervolgonderzoek structuurplan Binnenstad Leiden. Offerte voor een onderzoek naar de ambachtelijke bedrijven in de binnenstad. Raadsvoorstel inzake aankoop pand Middelste gracht en verkoop perceel industrieterrein in de Merenwijk. de drie laatstgenoemde agendapunten zullen ge meenschappelijk worden behandeld met de com missie voor economische aangelegenheden en per soneelszaken. Eerste krediet bouwrijpmaken Stevenshof Toelichting op de schetsontwerpen Herman- straat/Waardstraat door architect G.F. Stroek De twee hierboven genoemde agendapunten zullen gemeenschappelijk worden behandeld met de or volkshuisvesting, bouwzaken. sport Behandeling van de bezwaarschriften tegen het bouwplan van de Hema. Behandeling van de bezwaarschriften tegen het bouwplan Filmhuis. Raadsvoorstel inzake het aangaan van een over eenkomst met MAVO B V. betreffende betaling parkeer- en stallingsbijdragen i.v.m. de uitbreiding van de Hema; de aanvang van de behandeling van Diversen de drie hierboven genoemde agendapunten zal zijn om plm. 20.00 uur. Deze punten zullen gemeen schappelijk worden behandeld met de commissie voor economische aangelegenheden en perso neelszaken. Raadsvoorstel inzake afdoening raadsbesluit no. 157a van 1981 inzake de verkeersafwikkeling in het gebied Noordeinde/Kort Rapenburg/Galgewater/ Weddesteeg; dit agendapunt zal om plm. 21.00 uur aan de orde worden gesteld. Concept-raadsvoorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Academiewijk; dit agendapunt zal om plm. 21.30 uur aan de orde worden gesteld dit agendapunt zal gemeenschappelijk worden be handeld met de commissies voor volkshuisvesting, bouwzaken, sport en recreatie en voor economi sche aangelegenheden en personeelszaken. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 254493 kenbaar te maken. Deelcom'missie voor het Stedelijk Museum "De Lakenhal" Donderdag 10 december a.s. om 16.00 uur in Mu seum De Lakenhal, Oude Singel 28. Leiden. Agenda: Aanbiedingen: Dros - De Oude Rijn te Leiden, 1921 Jongeneel - Zilveren kelk, 1820 Bakker-Korff - 2 genre voorstellingen, 1871 Hakkaart - Draaideur, 1980. Restauratie-nota. Maandagsluiting. Verhoging toegangsgelden. Kunstzinnige aankleding Stadhuis. Werkgroep ontwerp-bestemmingsplan Vree wijk e.o. Woensdag 9 december a.s om 14.00 uur zal een openbare werkgroepvergadering worden ge houden in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling verslag d.d. 20-11-1981/25-11-1981. Afsprakenlijst. Ingekomen stukken en mededelingen. Bespreking van de resterende knelpunten. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Voorbereidingsbesluit gedeelte De Waard De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 30 november 1981, no. 295, waar bij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbe reid van het bestemmingsplan De Waard 1962, als mede van het bestemmingsplan 1933 voor wat be treft de op de tekening 34 ST 8596 met een stippel lijn aangegeven gronden. Bestemmingsplan Vogelwijk Op 16 september 1981, no. B23860/1, besloten Gede puteerde Staten van Zuid-Holland het bestemmings plan Vogelwijk goed te keuren met uitzondering van: - een wijziging van het tracé van de Wassenaarse- weg ter hoogte van het geplande revalidatiecen trum, de Professor Jan Mulder Kliniek; - een gedeelte van de achtertuin van het pand Rijns- burgerweg 164. Het bestemmingsplan werd op 22 september 1980 door de Gemeenteraad vastgésteld. Met ingang van 8 december 1981 liggen het genoem de besluit en het bestemmingsplan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Gedurende deze termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Gemeenteraad als tot Ge deputeerde Staten heeft gewend, beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten in tweevoud worden in gediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Graven- hage. Sluitingsdatum huursubsidie Tot uiterlijk 1 januari kunnen aanvragers van huursubsidie, de formulieren inleveren in het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72 (1e etage afd. V.O.W.). Die inleveringsdatum geldt niet yoor degenen, die zo juist verhuisd zijn of op het punt staan te verhuizen. Voor hen geldt de inlevering, binnen drie maanden na verhuizing. Belangrijk Vergeet vooral geen stempel te halen bij uw woning bouwvereniging of huiseigenaar. Dat geldt eveneens voor uw jaaropgaaf 1980, welke u destijds van uw werkgever of uitkeringsinstantie heeft ontvangen. Zonder die gegevens is aanvrage niet mogelijk. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur kunt u terecht om uw formulier in te leveren en eventueel in te laten vullen. Ontwerp-vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid. onder c. van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvragen 1.. Vleeschmeester De Kroes B.V., te Rijswijk, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van enkele door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van de slagerij annex verkoopruimte in het pand Steenstraat 20. 2. Metavo B.V., te Leiden, voor het oprich ten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het be- en verwerken van lichte metalen zoals naamplaten, reclamespeldjes etc. een en ander in het pand Morsweg 340a. 3. C.J. de Witt, te Leiden, voor het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van de Franse broodbakkerij an nex verkoopinrichting in het pand Haarlem- 221. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de secretarie van de gemeente Stadsbouwhuis. Lange gracht 72, kamer 104, 1e verdieping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 Bovengenoemde stukken liggen voorts ook geduren de twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stad huis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 18 december 1981 ge motiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Stadskabei Leiden Slecht beeld op Nederland 17 Op bijgaand kaartje treft U een aantal gearceerde ge bieden aan. In deze gebieden kunt U het programma van Nederland 1 naast het gebruikelijke kanaal 4 (VHF), tevens ontvangen op kanaal 59 Dit kanaal bevindt zich in de UHF-band (band 3). Stadskabei geeft deze extra kanaalkeuze-mogelijk heid in verband met beeldklachten die zich voordoen op kanaal 4. Tariefsverhoging Ingaande 1 januari 1982 zal een tariefsverhoging voor signaallevering plaatsvinden. Deze bedraagt f 0,50 per maand per aansluiting. Op U driemaandelijkse nota betekent dat f 1,50 ver hoging. Tariefsverhoging is noodzakelijk omdat sedert 1978 geen aanpassing heeft plaatsgevonden. Tengevolge van deze tariefsverhoging bent U gerech tigd met ingang'van 1 januari a.s. Uw abonnement op Stadskabei schriftelijk te beëindigen Rektifikatie In de gemeenteraadsagenda van vorige week vrijdag stond aangegeven, de aankoop van fabriekscom plexen, waaronder Hogemorsweg 60-62. Dit was onjuist. Het ging hier om fabriekscom plex MORSWEG 60-62. Bouwen van een bakkerij aan de Admiraal Banckertweg Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn, met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ver gunning te verlenen voor de bouw van een HEMA bakkerij aan de Admiraal Banckertweg. Het bouwplan ligt met ingang van 7 december 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van tervisie-legging schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. Inspraakavond herinrichting Oude Rijn lnspraak-/lnformatie-avond In de loop van de komende twee jaar zal de noorde lijke zijde van de Oude Rijn een opknapbeurt onder gaan. Daarom wordt er op maandag 7 december a.s. een inspraak- en informatie-avond gehouden in het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33, aanvang 20.00 uur Behalve bewoners en omwonenden zijn ook andere belangstellenden welkom. De plattegrond met de nieuwe indeling is te bezichtigen in de etalage van de Leidse Spaarbank, hoek Oude Rijn/Hooglandse Kerk- 5 december openingstijden musea In verband met de Sint Nikolaasviering op zaterdag 5 december as. is het stedelijk museum "de Laken hal" en Molenmuseum "de Valk" om 16.00 uur ge sloten. Afsluiting Vrouwenweg Maandag 7 december a.s. wordt de Vrouwen- weg voor de duur van ongeveer vijf werkdagen afgesloten voor doorgaand - rijverkeer. De afsluiting houdt verband met de aanleg van een betonnen duiker, t.b.v. voedingsleidingen van gas - water en electriciteit voor het toekomstig volkstui nencomplex Cronesteyn. Het verkeer zal worden omgeleid in twee rijrichtingen over de Europaweg. De autobus van West-neder- land, lijn 4 zal eveneens in twee richtingen van en naar Leiden rijden via de Europaweg. De bushalte bij de Kruisherenweg komt tijdelijk te vervallen, terwijl halte de Miening blijft. In de nabije omgeving van het Lammenschansplein komt een noodhalte. Programma uitbreiding Onlangs heeft de Beheerscommissie Stadskabei be sloten tot programmauitbreiding. Naar verwachting zal deze uitbreiding in de loop van het eerste half jaar van 1982 gerealiseerd kunnen worden Vanaf dat moment kunt U naast de bestaande pro gramma's extra ontvangen: B R T. I (Vlaams). R.T.B. 1 (Waals), R.T.B. II (Waals), B.B.C. I en II en waar schijnlijk I.T.V. (drie engelse zenders). Ook het F.M. programmaaanbod zal worden gewij zigd en uitgebreid. Te zijner tijd zullen wij U nog nader informeren m.b.t. bovenstaande'wijzigingen Lozingsverordening riolering Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen op 4 december 1981 vergunnin gen ingevolge de Lozingsverordening zijn verleend voor het lozen van bedrijfsafvalwater op de gemeen telijke riolering naar aanleiding van de verzoeken van: 1. E. van Tol te Leiden, t.b.v. de autowasplaats in het perceel Hoge Morsweg 135; 2. G. Lorjé te Wassenaar, t.b.v. de snackbar in het perceel Steenstraat 15. 3. H.S.J.M. van der Zee te Leiden, t.b.v. het restau rant in het perceel Kloksteeg 7. 4. E.J.J. de Jong te Leiden t.b.v. het perceel Boommarkt 2; 5. R.E.A. de Jong te Leiden, t.b.v. het perceel Garenmarkt 24; 6. S.H. Wu te Leiden, t.b.v. het Chinees Indisch restaurant in het perceel Nieuwe Beestenmarkt 6. Gedurende 30 dagen na de dagtekening van de ken nisgeving liggen de vergunningen met de bijlagen op de Secretarie van de gemeente ter inzage (Stads bouwhuis), Langegracht 72, kamer 104). De aandacht wordt erop gevestigd, dat een ieder, die door verlening van deze vergunningen recht streeks in zijn belang is getroffen, gedurende dertig dagen na verzending van de vergunningen (t.w. 4 de cember 1981) beroep kan instellen bij de Gemeente raad. Het beroep moet gemotiveerd en ondertekend wor den ingediend. Voor nadere inlichtingen: Gemeentesecretarie. Afdeling Volkshuisvesting en Openbare Werken (Bureau Milieuzaken), Langegracht 72, Leiden. Tel. 071 254436 of 071-254437. Vragen? Indien U nog vragen heeft m.b.t. bovenstaande of m.b.t. Uw abonnement Stadskabei kunt U het volgende telefoon nummer bellen: 254124, Ingeval van storingen en/of technische vragen kunt U de storingsdienst bellen: 124978. Tussen 8.30 en 9.30 's morgens kan de storingsmonteur U rechtstreeks te woord staan. Op andere tijdstippen kunt U Uw boodschap inspreken op het antwoord apparaat, onder duidelijke vermelding adres en eventueel telefoonnummer. Stop op renteloze leningen Bezitsvormingsfonds Mét ingang van vrijdag .27 november is het niet lan ger mogelijk een renteloze lening in het kader van de Wet Bezitsvormingsfonds te verkrijgen. De Wet Bezitsvormingsfonds biedt mensen bij aan koop van een eigen wonïhg de mogelijkheid onder bepaalde voorwaarden een renteloze lening van 1 3.600,— te verkrijgen. Het vorige kabinet heeft be sloten dat de begroting van dit fonds sluitend moet zijn. De verwachte belangstelling voor de renteloze lening van het fonds is echter zo groot dat bij onge wijzigd beleid een zo groot bedrag aan leningen zou moeten worden verstrekt, dat het fondsvermogen daardoor geleidelijk zou worden aangetast. Alle aanvragen die voor 27 november zijn inge diend worden normaal afgehandeld. Voor dege nen die tot de aankoop van een huis zijn over gegaan in de verwachting gebruik te kunnen maken van de regeling van het Bezitsvormings fonds is er tot uiterlijk 7 december nog gelegen heid een aanvrage in te dienen. De voorlopige koopovereenkomst dient in dat geval vóór 28 november gesloten te zijn. de aanv;age moet echter in ieder geval worden ingediend vóór de datum waarop het notarieel transport plaats vindt.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16