RCL: financiën struikelblok bij kleedkamerplan eidse agenda 'Subsidies sport opnieuw bekijken' Subsidie emancipatiewerk twistpunt in commissie Voetbalclub hoopt op gemeente 99Restaurant met enig niveau in Baljuwhuis99 Meisje (9) ernstig gewond na aanrijding Kabelnet Leiderdorp krijgt meer kanalen Kat speelt spel met politie en brandweer LEIDERDORP - De plannen voor de uitbreiding van de kleedaccommodatie van de Leiderdorpse voetbalvereniging RCL zijn rond. Het enige wat nog gemist wordt, is een bedrag van zo'n 150.000 gulden, die nodig zijn om ook werkelijk te kunnen gaan Op dit moment beschikt RCL over acht kleedkamers en vijf velden. In de loop van volgend jaar komt daar nog een veld bij. Per veld moeten er volgens de normen van de KNVB twee kleedkamers zijn. Dus moesten er vier kleed kamers bij komen. Dat besefte ook het bestuur van RCL, die daarom zo'n twee jaar geleden begon met het maken van de uit breidingsplannen. "De uitbreiding van het aantal kleedkamers is gewoon noodza kelijk. We zitten nu al met het probleem. Twee elftallen moeten vaak in een kleedkamer en dat kan eigenlijk niet", zo vertelt voorzitter Van Gameren. Anderhalf jaar geleden besloot de gemeente twee extra velden aan te leggen, waarvan er nu één ge reed is. De gemeente wilde in eerste instantie bij die twee nieu we velden ook de nieuwe kleed kamers aan leggen, maar dat wil de RCL niet. "Een aparte kleed ruimte geeft problemen voor het toezicht en het onderhoud is ar- beidsintensief', zo meent Van Gameren. RCL kwam met het voorstel om de huidige accom modatie uit te breiden en de ge meente vond dat een goede sug gestie. Tegelijkertijd zou dan een jeugdhonk gebouwd kunnen worden. Het architectenbureau Schuurman kreeg de opdracht een plan op te stellen. Dat plan was in april van dit jaar klaar. De nieuwe kleedkamers komen tus sen het hoofdveld en de huidige gebouwen. Acties De uitbreiding kost zo'n 34 ton, maar dat bedrag kon door enkele aanpassingen van de aannemer worden teruggebracht tot drie ton. Maar wie moet die drie ton nu op tafel leggen? Van Game ren: "De supportersvereniging, die buitengewoon actief is, heeft in de afgelopen twee jaar door middel van acties bijna &0.000 gulden bi) elkaar gehaald. Ver der krijgen we een bijdrage uit de lotto en totogelden, ook zo'n 40.000 gulden. Met elkaar kan RCL zo'n 100.000 gulden zelf in brengen". Er blijft dan nog altyd 300.000 gul den over. De aannemer heeft ge zegd dat zo'n 50.000 gulden kan worden opgebracht door zelf werkzaamheid van RCL. Maar dat stuit op bezwaren bij voorzit ter Van Gameren: "Het bestuur heeft daar moeite mee. De zelf werkzaamheid zou wel lukken, maar het kost veel tijd. En we willen de uitbreiding voor het seizoen 1983 af hebben, anders kunnen we helemaal niet meer uit de voeten". Beloofd De gemeente gaat ervan uit dat RCL dat bedrag toch op tafel legt en zelfs nog 25.0000 meer want volgens de berekeningen van de gemeente blijft er nog een tekort over van 125.000 gulden. En waar dit bedrag vandaan moet komen, is nu nog de vraag. Leiderdorp heeft het afgelopen jaar al zo n 3'/2 miljoen moeten bezuinigen en heeft het geld dus niet zomaar bij de hand. Van Gameren beseft dat wel. "Waar niet is, verliest de keizer zijn recht. De wil is er wel bij de gemeente, maar het geld niet", zo constateert hij. Hy voegt er overigens gelijk aan toe dat de gemeente een uitbreiding van de kleedaccommodatie heeft toegezegd en "beloofd is be loofd". Er zijn nog wel een aantal moge lijkheden om een gedeelte van die 200.000 te verkrijgen, maar Van Gameren heeft daar een hard hoofd in. "Een lening is ge zien de hoge rente niet aantrek kelijk. En een contributieverho ging van bijvoorbeeld een gul den per maand, zou niet meer dan 10.000 gulden in een jaar op leveren". Toch heeft Van Game ren goede hoop dat de gemeente leiderdorp alsnog over de brug komt. "We hebben er wel begrip voor dat de gemeente geen geld heeft, maar de toezegging is ge daan en die kan Leiderdorp niet meer naast zich neerleggen. Als je velden geeft, moet je ook kleedkamers geven", zo meent Van Gameren. HENNY VAN EGMOND Het Ambachtshuis- klaar zijn. Baljuwhuis moet in september 1982 VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten zoekt mensen die een restaurant willen beginnen in het Ambachts- en Baljuwhuis. Het restaurant moet komen op de benedenverdieping (twee ka mers) van het Baljuwhuis. De resterende ruimten zullen worden gebruikt voor vergaderingen, trouwerijen en sociaal-culturele activiteiten. Het restaurant in het Ambachts- en Baljuwhuis wordt niet zo groot en moet wel van enig niveau zijn. "Je kan daar niet met plastic stoeltjes aan komen dragen. Het hoeft geen drie-sterren- restaurant te zijn, maar toch wel enig niveau", zo zei een ge meentelijke woordvoerder. Dat niveau is nodig omdat een res taurant anders niet zou passen "bij karakter en stijl van de ge bouwen". Als alles volgens plan verloopt, is de restauratie van het Am bachts- en Baljuwhuis rond maart 1982 klaar, maar pas in sep tember kan het in gebruik worden genexmen. Na de restauratie moeten de panden namelijk nog worden ingericht en geschil derd. LEIDEN - Een negenjarig meisje uit Voorschoten is gistermiddag rond vijf uur ernstig gewond ge raakt bij een aanrijding op de Julianalaan. Het meisje stak, tus sen enkele geparkeerde auto's door. plotseling de rijbaan over. Een personenauto bestuurd door een 22-jarige inwoner van Sche- veningen kon haar niet meer ont wijken. Met ernstig hersenletsel is het meisje overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De Voorschotense politie vraagt getuigen van het ongeval contact met haar op te nemen. Telefoon: 01717-4993. Oegstgeestse rijdt sloot in met auto LEIDERDORP - Een 50-jarige in woonster van Oegstgeest is van ochtend met haar auto in een sloot naast de Achthovenerweg in Leiderdorp beland. De vrouw wilde een vrachtwagen passeren die langs de kant van de weg stond. Door de laagstaande zon bemerkte zij te laat een tegenlig ger. De vrouw wierp haar stuur om en belandde in de sloot. Met een nat pak en de schrik in de benen kon zij ongedeerd de zwaar beschadigde auto verla ten. DONDERDAG Leiden - Stadhuis, gcombineerde verga dering raadscommissies economische aangelegenheden, ruimtelijke ordening, openbare werken, verkeer, volkshuis vesting, bouwzaken, sport en recreatie, 19 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'The Loneless of the Long Distance Runner'- I Tony Richardson. 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Dracula film. 20 en 22.15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leid se weg 33. Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, j vrij advies. 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, tel. 216180/ 149324 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73. disco van 20-22.30 uur; vr soos van 16-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciiiastraat 18. open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW. 19-20.30 uur. tel. 142505. Zoeterwoude - gemeentehuis, commis sie openbare werken en ruimtelijke or dening, 20 uur. j Oegstgeest - gemeentehuis, commissie verkeer en vervoer, 20 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd.: gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d Waalslaan. tel. 4641. dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 27 tot 4 dec door Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. zva^dewg?meDon.e iiSÜSS Zoeterwoudse commissieleden aan de sportverenigingen moe ten doorgelicht worden. Raadsle den vroegen dat gisteravond in de commissievergadering voor financiën. De commissieleden vroegen deze inventarisatie naar aanleiding van een voorstel van B en W om de huurprijs van de banen van de Zoeterwoudse Tennisclub (ZTC) met acht procent te verhogen. De ZTC krijgt evenals de andere tennisvereniging Meerburg geen subsidie van de gemeente. Alle andere sportverenigingen krij gen het wel. Dat betekent voor de tennisverenigingen dat zij zo genaamd kostendekkend moe-, ten werken. De gemeente betaalt eventuele tekorten niet bij. Tot voor kort lukte dat wel. maar inmiddels is er een tekort van zo'n 5.000 gulden ontstaan. De gemeente wil dit tekort dekken door de eerdergenoemde acht procent huurverhoging. En dat is tweemaal zoveel als andere sportverenigingen moeten beta len aan huurverhoging. De ZTC vraagt zich dan ook af of nu nog vastgehouden moet worden aan het begrip kostendekkend. Wan neer de tennisclub kostendek kend moet blijven draaien zal dit ten koste gaan van een aantal ac tiviteiten. De contributie zal om hoog moeten, waardoor mensen met een lager inkomen die waar schijnlijk niet meet* kunnen beta len. Hiermee zou de ontwikke ling van elite-naar volkssport te ruggedraaid worden, zo meent de ZTC. Daarom moeten alle subsidies nog maar eens beke ken worden. Lansbergen (Progressief Zoeter woude) was het daarmee eens. "Ik wil keihard op papier de in komsten en uitgaven van de sportverenigingen in Zoeterwou de hebben. Ook de opbrengsten uit oud papier, kantine etcetera moeten hierin verwerkt worden. We moeten niet te lang blijven steken in principiële kwesties. Ik wil zien of de subsidies wel rechtvaardig verdeeld worden in Zoeterwoude. De gemeente en de sportverenigingen zelf moe ten weten waar ze aan toe zijn", zo zei hij. Het WD-commissielid Kremer pleitte voor een 'totale uitspit ting' van de verenigingsfinan- ciën. Hij wil begin. 1982 een in ventarisatie van de stand van za ken om een duidelijk beeld te hebben. Samen met het Lansber gen was Kremer van mening dat de huurverhoging van de tennis banen voorlopig vastgesteld moet worden op vier procent. Daarna kan altijd nog bekeken worden of de huren verder om hoog moeten. Het CDA was daar entegen van mening dat de ZTC kostendekkend moet draaien en dat daarom een huurverhoging i van acht procent op haar plaats Jaartarief stijgt twaalf gulden LEIDERDORP - De Leiderdorp- se abonnees op het kabelnet krij gen halverwege volgend jaar de beschikking over twaalf televi sie- en 21 radiokanalen. Dat bete kent ten opzichte van nu een uit breiding met zes (Belgische en Engelse) tv-zenders en negen ra dioprogramma's. Per 1 juli 1982 zal daarom het zoge naamde signaalabonnement worden verhoogd met twaalf gul den tot 46 gulden per jaar. De ge meenteraad neemt komende maandag een beslissing over de uitbreiding. Eerder heeft de raad al toestem ming gegeven tot het doorgeven van vier extra tv-zenders. Nu komt de extra uitbreiding met twee Engelse zenders aan de or- Zevenduizend gulden beschikbaar OEGSTGEEST - Verschillende le den van de Oegstgeestse raads commissie voor onderwijs en maatschappelijke aangelegen heid hebben hun bedenkingen tegen het voornemen van B en W afzonderlijke subsidies te verle nen aan emancipatiegroeperin- ficn. Een en ander werd duidelijk tij dens de commissievergadering van gisteravond waar gesproken werd over een totale subsidie v^n 7.000 gulden voor een vijftal Oegstgeestse groeperingen die zich bezighouden met activitei ten op het terrein van de emanci patie. Voor de toepassing van de tijdelijke rijksbijdrageregeling emancipatiewerk moet worden voldaan aan twee voorwaarden. Enerzijds moet er een gemeente lijk plan aan ten grondslag lig gen, aan de andere kant moeten de bevolking en instellingen be trokken worden bij het opstellen van dat plan. Voor een gemeente als Oegstgeest, met minder dan 45.000 inwoners, geldt echter dat indiening van een lijst waarop is vermeld wat de aard en omvang zijn van de activiteiten en met welke midde len ze worden uitgevoerd, vol doende is. De discussie van gisteravond be trof vooral de vraag of het niet beter is de bezigheden van de vijf groeperingen af te wegen tegen alle andere activiteiten op het ge bied van de emancipatie. Ver schillende commissieleden pleit ten voor een algemene gemeen telijke uitkering voor emancipa tiewerk. Vooral de subsidie aan de Neder landse Christen Vrouwenbond (NCVB) ten behoeve van de or ganisatie van twee thema-avond en stond bloot aan nogal wat kri tiek. Men was van mening dat de NCVB ook zonder de in het voor uitzicht gestelde 800 gulden die avonden zou kunnen houden. Wethouder mevrouw Blom wees op de grootte van de uitkering van het ministerie van erm die de gemeentelijke bijdrage zelfs overschrijdt. "We hebben dat geld toch, dus is het beter het ook te besteden", luidde haar te genargument. ZOETERWOUDE - De tarieven van de peuterspeelzaal 'De Flod dertjes' worden gelijk getrokken. Er is momenteel een verschil tus sen het ochtend- en middagtarief van zo'n dertig cent (per uur). Na herhaaldelijke klachten van ou ders van peuters heeft de Stich ting Kinderspeelzalen Zoeter woude voorgesteld per 1 januari 1982 aan deze siuatie een einde te maken. In de gisteravond gehouden verga dering van de commissie van fi nanciën werd uit de doeken ge daan hoe deze gelijkschakeling tot stand zal komen. Het - hoge re - middagtarief van 2,30 per uur zal de komende jaren bevro ren worden. Het ochtenduurta rief dat 1,98 bedraagt, wordt ie der jaar met vijf procent extra verhoogd totdat dit gelijk is met het middagtarief. De normale jaarlijkse verhogingen van de ou derbijdrage gaan gewoon door. Voorts verzocht de Stichting Kin derspeelzalen Zoeterwoude gis teravond de norm van één leid ster per tien kinderen te wijzigen in één leidster per acht kinderen. Deze wijziging zou de begroting van de Stichting voor 1982 met 5400 gulden verhogen. Dit be- In Zoeterwoude Ochtend- en middagtarief speelzaal wordt gelijk drag was voor de WD'er Kre mer en de CDA-commissieleden Van der Geest en Engelkas het struikelblok. Kremer: "De rek is uit de begroting van de gemeen te. We kunnen de post 'onvoor zien' - die voor 50.000,- op de be groting staat - niet nu al aan spreken". Mevrouw Kolff (PZ) deelde dit standpunt .niet: "De peuterspeelzaal is een ontzettend belangrijk iets. Er kan niet zo makkelijk aan voorbij gegaan worden. Daarom is het van een andere orde dan het handhaven van de nul-lijn voor subsidies aan verenigingen". Toen een tussenoplossing op tafel kwam waarbij de speelzaal 2700 gulden nodig had, bleek het WD-commissielid Kremer als nog overstag te gaan: "Gezien het belang voor de kinderen geef ik de peuterspeelzaal het voor deel van de twijfel". Wanneer voor de tussenoplossing gekozen wordt betekent dit in de praktijk dat er twee ochtenden aan de norm van één leidster op acht peuters voldaan kan worden. De andere twee ochtenden blijven op de huidige manier bezet. Het CDA stelde voor de financiële middelen uit een vrijwillige ou derbijdrage te verkrijgen en het leidstersbestand met vrijwilli gers uit te breiden. Tijdens de commissievergadering werd verder bekend dat de ge meente Zoeterwoude een aan vullende uitkering van de pro vincie heeft ontvangen. De uitke ring, die 48.000 gulden bedraagt, dient als vergoeding voor het on derhoud van secundaire wegen over de periode 1976-1979. B en W willen deze uitkering reserve ren voor de inrichting van het dorpspleintje en de aanpassing van de Dorpsstraat in het toe komstige winkelcentrum aan de Dorpsstraat. LEIDEN - Een jonge kat heeft gisteren nogal wat opschud ding veroorzaakt binnen de gelederen van de Leidse poli tie en brandweer. Het beestje was in de Koningstraat tien meter hoog in een boom ge klommen en durfde daar vol gens omwonenden niet meer uit te komen. De politie werd gewaarschuwd, die op haar beurt de brand weer inschakelde. Brand- weerlieden wilden met be hulp van de ladderwagen de kat ontzetten. Maar juist toen zij het beestje in zijn nekvel wilden grijpen, maakte deze een noodsprong. Van tien me ter hoogte zeilde de kat naar beneden en kwam keurig netjes op zijn pootjes terecht. Op de foto wordt de kat door zijn bazin liefdevol in de ar men genomen terwijl brand weer en politie in de vreugde delen. Dit heeft te maken met een andere opzet van ontvangst van de En gelse televisiezenders. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat de mast in Oegstgeest geschikt gemaakt zou worden voor de ontvangst van één Engels televi sieprogramma. Na proefnemin gen bleek, dat de beeldkwaliteit matig zou zijn. Geconstateerd is nu, dat via een straalverbinding tussen de mast in Rijswijk en Oegstgeest een betere beeldkwa liteit kan worden verwacht van die Engelse tv-zenders. Een bij komend voordeel is, dat er aan de Oegstgeester mast weinig voorzieningen hoeven te worden getroffen. Daardoor is het moge lijk dat bij dezelfde tariefsverho ging extra zenders kunnen wor den doorgegeven. De beheerscommissie centrale an tenne inrichting en Leiderdorp is voorlopig niet van plan, filters te gaan plaatsen bij abonnees, die gefen verdere uitbreiding wen sen. Aanschaf en plaatsing van dergelijke filters is duurder dan .de tariefsverhoging voor de extra kanalen,-waardoor dus de vreem de situatie ontstaat dat er betaald moeten worden voor wat men niet krijgt. De commissieleden hebben ook bedenkingen tegen het alternatief: de filterkosten te laten betalen door de abonnees, die het volledige programma aanbod wel accepteren. Voorlo pig stelt de commissie zich op het standpunt van "alles of niets". Burgerlijke stand Anne Maria Eveline dv. a.B. Bree- baart'en C.l. van Leeuwen; Irene Corne- liè Johanna dv. A.B. Breebaart en C.l. van Leeuwen; Simon Pieter zv. A.M.G. van der Ham en M.B. Westgeest; Corne lls Jan zv. P. Bregman en G. de Groot; Lonneke Susanne Maria dv. J. van der Loos en B.A.M. Wesselink; Komelis Ja cob Matthijs zv. J. Koppe en B. Fenne- ma; Elizabeth Anna dv. J.A.M. van den Berg en J.F.M. van der Hoorn; Yavuz zv. M.K. Karaman en E. Köse; Adrianne Egbertine dv. A.H. Wouda en M.C. Bui- tinga; Cornells Martinus zv. W.C. van Leeuwen en J. Ulder; Stefan zv. S.L.V. Thijssen en A.C. van Duijn; Gysberta Cornelia dv. G. van der Plas en M. Guyt; Madeleine dv. J.M. Moret en M. Vonk; Sander zv. J.W. Coenraads Nederveen en G.A. van Beelen. Gehuwd: R L. Jurgens en H.H. Boter; G.H. Moggré en M. Strijbos. Overleden: C. Guijt. (1947), W. Schry- vers van Zenden. (1930), echtgenote van A W. Burger. H P. Vogels. (1912), G.T. Siauw, (1914), P.J. Kolderman, (1893), E.M. Gysman, 1890), 1. Keizer. (1910), J. Kiewiet de Jonge. (1921). L. Kleingeld, (1895) gehuwd geweest met H. Klein geld. G L Janssen. (1928), H. van der Leek. (1922), B.J.B. van Weerlee, (1908), J.M Vilders. (1897), W.H.M.A. Vólker, (1902). LEIDSCH DAGBLAD rtden DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-14494t Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 üurt; zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden tx| vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten Voor betakng van uitsluitend gko 3203571 t v n Dam late Holding B te Haarlem. Kwartaalabonnement f 53.45 Per post f 75,80 Jaarabonnement 1202,30 per poet f 291,70 Losse nummers f 0.75. Orecbe: G. Koopman Hoofdredacteur A A M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: R D Paauw Alg redactiechef A. van Leeuwen Ptv Aig redactiechef J M J Poet Rubriekchefs: J Kroon (stad) J PM.van der Meer (regio) W Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (•port) P. C. Roeier (radio en televisie, kunst) S J da Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen conespondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Radactie kust en bollenstreek Tel. 071-144941. -toestel 236 en 227 Privé J P M van der Meer 071-140151 H. Sonders 071-155854 H vrt Poet 071-786251 O. Hoenson 071-170464' J. C. van Kuilenburg 071-767549 Bijkantoor Katwijk aan Zee 2225 BL - Badstrast 9 2220 AD - Poetbus 184 Telefoon 01718-18151 Redactie Katwijk A Brandenburg

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2