Katwijk bebouwt Westerbaan "Horeca Katwijk" zet zich in voor toerist GROTE OPHEFFINGS UITVERKOOP Met kortingen van 10 tot 50% Tijdelijk kost Yamaha's B35N slechts f3195,- \ftaSiïeld 'Sporthal kan veel goedkoper' Toekomstige keuze vanmorgen duidelijk geworden PAGINA 18 WOENSDAG 2 DECEMBER 1981 Wij sluiten onze textiel afdeling en gaan ons volledig toeleggen op tapijten, gordijnen en bedartikelen Verschillende artikelen gaan wij daarom grandioos opruimen: onderkleding breigarens nachtkleding zwemkleding borduurartikelen kousen en sokken mutsen en sjaals handschoenen en nog veel meer, ook een grote sortering KERSTARTIKELEN Doezastraat 20 Leiden. Tel. 121300. iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen ï-ji - (KATWIJK Horeca Katwijk. '/Onder deze naam heeft een groot gedeelte van de Kat- wijkse horeca zich gebun deld in een vereniging die de belangen van deze onderne mers in de toekomst gaat be hartigen. Deze week vond de officiële oprichtingsvergade ring plaats. Naast het behartigen van de be langen wil de kersverse ver eniging diverse attracties op touw gaan zetten. Dit eventu eel ih samenwerking met an dere instanties of verenigin gen, zoals de gemeente en de plaatselijke VW. Aan die sa menwerking zo benadrukt contactman Witteman, wordt grote waarde gehecht. Vter stuwende krachten van de nieuwe Katwijkse horeca- vereniging. V.l.n.r. Lindeboom, Van Klaveren, Witteman en Duijverman. Inmiddels heeft ongeveer zo'n 50 procent van de horeca-on- dernemers zich aangesloten. Het bestuur verwacht dat dit percentage nog zal stijgen. Het idee om tot de oprichting van een vereniging te komen ontstond toen hotel-eigenaar Duijverman links en rechts informeerde by collega's of zij er iets voor voelden de boulevard voor de toerist aantrekkelijker te maken. Duijverman: "Daar kwamen zoveel reacties op dat we be sloten bij elkaar te komen. Zo ontstond dus eigenlijk de vereniging". Mevrouw Van Klaverep voegt daar aan toe dat inmiddels niet alleen de aan de boule- vard gelegen horeca-bedrij- ven zich hebben aangesloten maar dat etablissementen uit heel Katwijk zijn vertegen woordigd in de nieuwe club. "Het is niet de bedoeling dat het accent alleen op de boule vard komt te liggen, ook al willen we die graag wat gezel liger maken". Het aantrekken van een grotere groep toeristen ook uit het buitenland is één van de ta ken van de vereniging. Zo wordt nu reeds gedacht aan advertentie-campagnes en bepaalde acties ook in de minder drukke tijden. "Kat wijk heeft nog steeds het imago dat het alleen leuk is voor het gezin. Daar moeten we van af. Katwijk moet aan trekkelijk worden voor ieder een", zegt mevrouw Van Kla- Horeca-man Lindeboom geeft aan dat de vereniging nog slechts in de kinderschoenen stóat. "We moeten langzaam beginnen met het opzetten en verder uitwerken van de plannen. Over een jaar kun nen we dan zien of er resulta ten zijn bereikt en of de sa menwerking zoals wij die voorstellen met anderen naar wens verloopt. museum KATWIJK - Het is zo goed als ze ker dat het politiebureau aan de Voorstraat in Katwijk volgend jaar wordt omgebouwd tot mu seum. Tijdens de gisteren gehou den gemeentelijke commissie vergadering voor sport en cul tuur bleek opnieuw dat zowel burgemeester en wethouders als de partijen daar een voorstander van zijn. Zoals bekend verhuist de Katwijk- se politie begin volgend jaar naar een nieuw onderkomen aan de Piet Heinlaan. Het huidige pand aan de Voorstraat komt daarmee vrij. B en W hebben nog wel wat moeite met de kosten die aan de verbouwing tot museum zyn ver bonden. Die zijn thans geraamd op 332.000 gulden. Het is nagenoeg zeker dat het ge nootschap Oud-Katwijk het mu seum mag betrekken. De vraag is nog of het de enige bewoner wordt of dat er ook plaats wordt ingeruimd voor andere culturele doeleinden. Zo pleitte mevrouw Hietkamp (PvdA/PPR) voor het scheppen van een ruimte waar jonge Katwijkse kunstenaars kunnen exposeren. Verwacht wordt dat B en W van Katwijk binnenkort met een de finitief voorstel komen. Valkenburg mag dertig huizen bouwen VALKENBURG - Voor de bouw van twintig woning wetwoningen en tien premie- A-koopwoningen in 1982 krijgt de gemeente Valken burg waarschijnlijk ministe riële toestemming. Dit maak te burgemeester Van 't Wout gisteravond tijdens de behan deling van de begroting voor 1982 bekend. Er zijn door het gemeentebe stuur hierover al besprekin gen met het ministerie ge voerd en momenteel is de ge meente bezig te onderzoeken of de bouw ook financieel ge zien haalbaar is. De woningen zouden moeten komen in het bestemmings plan 't Joght 1972. Van 't Wout wees er echter op dat vooral de grond in dat be stemmingsplan nogal duur is omdat drie kavels voor de bouw van bungalows nog steeds niet zijn verkocht. Kleine buit bij overval HAARLEMMERMEER - Bij een overval op Rick's brugrestaurant in de Haarlemmermeer is van nacht door vier jongelui een be drag van tweehonderd gulden meegenomen. Het restaurant, gelegen over de rijksweg A4 van Amsterdam naar Den Haag, werd omstreeks twee uur vannacht door de vier overvallen. Zij dwongen een per soneelslid op een stoel te gaan zitten. Ondertussen braken de jongelui, die een bivakmuts over het hoofd hadden, met een bree kijzer een speelautomaat open en haalden het geld er uit. Van de vier, die met een auto rich ting Den Haag verd\yenen, ont breekt elk spoor. VALKENBURG - De voorzitter van de raadsfractie van het CDA in de Valkenburgse gemeente raad, De Haas, meent dat de bouwprijs van 1,9 miljoen gul den voor de sporthal met een half miljoen omlaag kan. Hij zei dit gisteravond tijdens de behan deling van de begroting voor 1982 (het huishoudboekje van de gemeente). De Haas denkt door de huidige ma laise bij de bouwbedrijven die aanzienlijke korting op het ecr- - der geraamde bouwbedrag wel voor elkaar te kunnen krijgen. Hij liet zelfs doorschemeren dat indien het college van B en W niet op zijn suggesties ingaat er van hem geen toestomming voor de bouw van de hal kan worden verwacht. Zoals bekend heeft de provincie vorige maand juist aan Valken burg toestemming gegeven om de sportzaal op het Dorpshuis- plein te bouwen. In totaal komen de kosten hiervoor op zo'n 3,2 miljoen gulden. Hierbij zijn de kosten opgeteld van allerlei bij komende werkzaamheden, zoals de sloop van het Schoolgebouw dat op die plek stond. De Haas is altijd een vurig voor vechter voor de nieuwbouw van een sporthal in Valkenburg ge weest. Bovendien gelooft hij dat de jaarlijkse kosten van deze sportvoorziening veel lager zul len uitvallen dan het college van B en W aan de raad had voorge legd. Wethouder Schipper deelde mee dat er nog deze maand een extra raadsvergadering zal worden ge houden om over de bouwop dracht voor de hal te beslissen. Tijdens deze vergadering zal eveneens de instelling van een bouwcommissie aan de orde ko- De B 35N is voorzien van special presets en guitar, 12 ritmes, arpeggio, tremolo/chorus, vibrato, ABC-funblocks, 2 X 3V2 octaaf enz De B 35N klinkt warm, helder en natuurlijk. Levenslange garantie op de toetscontacten. Kwalitatief aan de top. Als altijd zijn de bank en 4 mdziekboeken in de prijs begrepen. Dus bezoek snel uw B35Nhsudatvoórue UwYamahadealer: klaarzolang de voorraad strekt lOliddu auw. 1 Ook voor u nt^ ulein tnstt^ STATIONSWEG 11-17 - LEIDEN - TEL 071-122858 "Graag haast met banen in deeltijd" KATWIJK - De PvdA/PPR in Kat wijk is het niet eens met burge meester en wethouders van dit dorp dat de deeltijdarbeid gelei delijk moet worden ingevoerd. Volgens de PvdA/PPR komt dat er op neer dat B en W "wel zien hoe ze het doen". De socialisten en radicalen stellen dan ook voor "een werkgelegen heidsplan" van de deeltijdarbeid te maken om het geheel niet aan het toeval over te laten. De PvdA/PPR wijst in dit verband op de groei van de werkloosheid in de badplaats. Deeltijdarbeid komt, aldus de fractie tijdens de begrotingsbehandelingen van ochtend, neer op "eerlijk delen van arbeid". In het kader van de deeltijdbanen stelt de PvdA/PPR voor een part time kracht aan te stellen voor het op poten zetten van een Open School in Katwijk. Belangstel ling voor dit soort onderwijs is er, zo meent de fractie, voldoen de. Katwijk krijgt in 1982 KATWIJK - Nagenoeg alle politieke partijen in de Kat wijkse gemeenteraad zijn bezorgd over de toekomst van het gebied Zanderij-Westerbaan. In de bestaande plan nen van burgemeester en wethouders wordt dit tuin bouwgebied vrijgemaakt voor woningbouw. De politieke partijen maken zich enerzijds zorgen over het be staansrecht van de aanwezige tuinders, anderzijds hebben zij hun bedenkingen over de aantas ting van het groene hart van Kat wijk. Zij hebben deze bezorgd heid vanmorgen uitgesproken tijdens de begrotingsbehande ling die vandaag in Katwijk wordt gehouden. B en W van Katwijk zeggen tot de bouw van woningen in Zanderij- Westerbaan te moeten overgaan omdat in Katwijk de benodigde grond voor verdere huizenbouw ontbreekt. Om die reden heeft Katwijk ook de mogelijkheid dankbaar aangegrepen om wo ningen neer te zetten in het bin nenkort te verwezenlijken woon gebied Oosthout in Voorhout. Raadslid De Vries (Vrije Lijst) stel de vanmorgen in zijn commen taar op het huishoudboekje van de gemeente, voor de mogelijk heden in Voorhout aan te grijpen en naar andere mogelijkheden dan de Zanderij-Westerbaan te zoeken. "Dit gebied functioneert als long in onze gemeente. We mogen dit stuk land niet volbou wen", aldus De Vries. Tuinders Evenals De Vries vroeg ook WD- er Buitendijk wat de consequen ties voor de tuinders zijn die hun land daar hebben. "Als er wordt gedacht aan vervangende gron den, zijn die dan kwalitatief werkelijk vergelijkbaar"?, luidde een vraag van de liberaal. Indien er in de Zanderij wordt ge bouwd dan verlangt Buitendijk een minder kleinschalige bouw dan in Katwijk de laatste tijd ge bruikelijk is. Ook het CDA plaat ste bij monde van fractie-voorzit ter Grimbergen de aantekening dat de belangen van de tuinders zeker een rol moeten spelen bij de verdere ontwikkeling van plannen. D'66/Gem.Bel. vraagt zich af of "het misschien toch niet zo'n gek idee is om aan een andere be stemming voor de Zanderij-Wes terbaan te denken". Dit.mede in verband met het advies van het ministerie van binnenlandse za ken geen woningbouw te plegen in de nabijheid van een vlieg veld. In het geval van de Zande rij is dat het vliegveld Valken burg. D'66/Gem. Bel. denkt meer aan het ontwikkelen van sportac commodaties in dit gebied. De PvdA/PPR gaat er daarentegen van uit dat Katwijk moet aan vaarden dat in de Zanderij-Wes terbaan woningen worden neer gezet. De socialisten en radicalen gaven al eerder blijk moeite te hebben met een dergelijke be slissing, maar het gebrek aan an dere mogelijkheden laat geen ruimte over, zo wordt geconsta teerd. Het laatste groene stukje van Katwijk: tuindersgebied Zanderij-Westerbaan. Over enkele jaren staan hier, zo laat het zich aanzien, tooningen. Wooneenheid Overigens is de PvdA/PPR van mening dat met gebruikmaking van de individuele huursubsidie het ook mogelijk moet zijn goed kope huurwoningen neer te zet ten naast de gebruikelijke bouw van-koopwoningen. Het gebruik van andere materialen ("bijvoor beeld hout") wordt daarbij voor gesteld. De PvdA/PPR meent voorts dat B en W naast het splisten van wo ningen voor éénen tweeper soonshuishoudens ook flats moeten verhuren aan groepen mensen die samen een zoge naamde wooneenheid vormen. Verwezen wordt daarbij naar projecten elders in het land. In elk geval moet, aldus deze partij, meer en sneller worden ge bouwd. I

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18