Volop speculaties bij Amersfoort Al zes arrestaties na bomincident Driemaal rood in Engelse cup-wedstrij den EC-duel met Kiev buiten Leiden om dag vervroegd Badinintonteam kansloos Ook Zwartkruis genoemd: ,,maar daar is geen sprake van WOENSDAG 2 DECEMBER 1981 SPORT PAGINA 13 LONDEN - Drie spelers werden gisteravond tijdens wedstrijden uit de strijd om de Engelse lea gue cup van het veld gestuurd. In de wedstrijd West Ham Uni ted - West Bromwich Albion kregen Paul Allen (West Ham) en Alister Brown (WBA) na een vechtpartij de rode kaart te zien. Het incident had een minuut voor de rust plaats. De wedstrijd werd door West Bromwich, de club van Martin Jol, met 1-0 ge wonnen. Ray Kennedy, middenvelder van Liverpool, onderging in de wed strijd van zijn ploeg tegen Arse nal hetzelfde lot. Na 38 minuten plantte Kennedy, die dit seizoen al eerder van het veld gestuurd was, een elleboog in het gezicht van tegenstander Peter Nicholas. Zonder Kennedy kwam Liver pool niet tot scoren. Arsenal luk te dat echter ook niet: 0-0. De uitslagen van de wedstrijden, die voor het toernooi om de En gelse-leaguebeker werden ge speeld, zijn: derde ronde (derde wedstrijd): West Ham United - West Brom wich Albion 0—1. Vierde ronde: Arsenal - Liverpool 0—0, Watford Queens Park Rangers 4—1, Wigan Athletic - Aston Villa 1-2. Lozano Juan Lozano, de middenvelder van Anderlecht, maakt geen deel uit van de Spaanse selectie van 22 spelers voor het WK 1982. Bondscoach Jose-Emilio Santa- maria heeft die beslissing giste ren genomen. Ondanks een peti tie—campagne van Spanjaarden, die in België wonen, om de selec tie af te dwingen heeft Santama- rtp geweigerd Lozano op te ne men. Volgens Santamana heeft Lozano onvoldoende tijd om zijn plaats in de nationale selectie als nog te bewerkstelligen. Lozano, in 1955 in Sevilla geboren, verhuisde op tienjarige leeftijd naar België. Begin dit jaar dien de hij een verzoek in tot naturali satie. maar het Belgische parle ment weigerde die aanvraag. Volgens het parlement zou Loza no met het verzoek tot zijn 25e jaar gewacht hebben om zodoen de de militaire dienstplicht te omzeilen. UEFA-Cup Het eerste duel tussen Winterslag (Bel.) en Dundee United (Sch.) uit de derde ronde van het toer nooi om de UEFA-beker is gis teravond in Winterslag onbeslist (0-0) geëindigd. De Zwitserse scheidsrechter Galler gaf gele kaarten aan Lambrichts (Winter slag) en Bannon (Dundee Uni ted) Trainer Theo Verlangen blijft nog een jaar langer bij FC Groningen. Dat was het verrassende resul taat van nachtelijk beraad met het bestuur van FC Groningen nadat Verlangen gisteren aan de spelers had gemeld naar een an dere werkgever uit te zien. Verlangen, die aan zijn vijfde sei zoen bij FC Groningen bezig is, was het niet eens met de voorge stelde procedure waarbij de spe lersgroep zich via een cnquete over het aanblijven van de trai ner zou uitspreken. Spoedover leg tussen bestuursleden en Ver langen leidde vannacht alsnog tot een verlenging van de samen werking. HAARLEM - Het Nederlands heren badrnintonteam keek na vier partijen, gisteravond in de Thomas-Cupwedstrijd tegen Schotland tegen een achterstand van 0-4 aan. Een uitkomst, die na de eerste dag weinig vooruitzichten biedt op het bereiken van de halve finales in de Europese zone van deze wereldcompe titie. Een hoopvol gezelschap veran derde in een ontluisterde groep. Geen van de Neder landse spelers die in actie kwam, kon overtuigen tegen de steeds opgeluchter kijken de Schotten, die in de Duin- wijckhal erg secuur speel den. In de partij Rob Ridder-Gor- don Hamilton kon de Duin- wijcker het voordeel van de eigen hal niet benutten: 11-15, 7-15. Pas in de twee de game liet Ridder iets van zijn klasse zien. toen hij terug kwam van 0—11 naar 7—12. Uun Santosa. voor de eerste keer als openingsspeler in ac tie, redde het niet tegen Char ley Galleger en de combina tie Ridder/Leidelmeijer, na de twee enkelspelen de enig reële hoop op een zege, ging ten onder tegen het onbeken de Schotse duo White/Shey- lor: 7-15, 9-15. De debutan ten Van Dongen en Kristanto spartelden met veel inzet, maar te weinig kwaliteit te gen in de tweede partij tegen het geroutineerde Schotse duo Gilliland/Travers: 1 15 en 4-15. Tijdens duel Den Haag—Utrecht DEN HAAG (GPD) - De Haagse politie heelt tot nu toe zes jongelui gearresteerd in verband met het bomincident tijdens de wedstrijd FC Den Haag-FC Utrecht op zondag 22 november jl. Het zestal, vanerend in de leeftijd van 15 tot en met 18 jaar. wordt ervan verdacht verantwoorde lijk te zijn voor het laten ontploffen van een explosief voorwerp als gevolg waarvan arbiter Thomas besloot het eredivisieduel te staken. Reeds drie dagen na de wedstrijd arresteerde de Haagse politie de 18-jarige vrouw P. K., die inmid dels heeft toegegeven het projec tiel te hebben geworpen en afge lopen vrijdag is voorgeleid aan de officier van justitie P. K is evenals de andere vijf gearres teerden een goede bekende van de Haagse politie. Bovendien was zij reeds maandenlang voortvluchtig uit een TBR-in- richting Hoe zij vorige weck zondag aan het projectiel is geko men, is nog niet helemaal duide lijk. P. K. beweert het vuurwerk op de tribune te hebben ontvan gen van een 15-jarige jongeman, die nog diezelfde dag werd aan gehouden en evenals de andere gearresteerden inmiddels heeft bekend bij het voorval in het Zuiderpark betrokken te zijn ge weest. Daags na de wedstrijd had de Haagse politie al een 17-jarige jongen, een broer en een stief broer van P. K. aangehouden in verband met een aantal andere strafbare feiten. Het drietal werd ervan verdacht de afgelopen maanden op diverse plaatsen in Den Haag fikse schade te hebben aangericht met zelf gefabriceerd vuurwerk, terwijl daarnaast nog eens twee keer van openlijke ge weldpleging ten opzichte van een gemeenteambtenaar sprake is geweest. Tijdens een onder zoek kwam vast te staan, dat het AMERSFOORT (GPD) Eén dag na het vertrek van voorzitter Cor Pijl en diens secretaris, Wim Bayens, bij SC Amersfoort wordt er druk gespecu leerd over hun mogelijke opvolgers. Ex-bondscoach Jan Zwartkruis, ex- vice-voorzitter Dick van der Meer van de Amersfoortse Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport (ASLOS) en Teus Heitman van de Club van Vijf worden daarbij als voornaamste kandidaten genoemd. Tot groot ongenoegen van onder andere Jan Zwartkruis zelf. die zegt er niet over te peinzen welke functie dan ook bij de SC te aan vaarden. „Er is geen sprake van dat ik iets bij SC Amersfoort ga doen. Er bestaat geen enkele re latie, er is geen enkele afspraak", zo ontzenuwt de Soesterberger de geruchten, al geeft hij wel toe gepolst te zijn: „Heel voorzichtig, ja", aldus Zwartkruis, die niet wil vertellen door wie.. Handleiding voor Britse an: hoe gedraag ik me in Spanje LONDEN - Iedere Engelse voetbalsupporter, ook erken de herrieschoppers, zullen in de zomer van 1982 naar Spanje kunnen reizen om de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal bij te wonen. Minister Neil Macfarlane, be last met sportzaken, weigerde in te gaan op de suggestie van de voorzitter van de En gelse F.A. Bert illichip om slecht bekend staande voet balsupporters hun paspoort te ontnemen. Macfarlane ant woordde: "een dergelijke maatregel past niet in onze levensstijl. Als mensen i?t dit land een paspoort bezitten, hebben zij ook de vrijheid om Hij voegde er aan toe. dat als Britten in Spanje moeilijkhe den zouden veroorzaken, dat het dan slechts om een heel kleine minderheid zou gaan. "Ik denk dat 99.9 procent van de Britten in Spanje zich cor rect zullen gedragen. Ik zal de overblijvende 0.1 procent waarschuwen dat de manier win optreden van de politie in sommige landen van het continent sterk afwijkt van wat in ons land gebruikelijk De bijeenkomst van de minister met vertegenwoordigers van de vier Britse voetbalbonden heeft met meer opgeleverd dan het besluit iedere suppor ter een handleiding "hoe ge draag tk mij in Spanje" mee te geven. Overigens begrijpt Zwartkruis best waarom zijn naam in de pers verschenen is. Bij vrijwel elke thuiswedstrijd van SC Amers foort is de ex-bondscoach in de bestuursloge present, waarmee de speculanten op hun wenken bediend werden. Zwartkruis: „SC Amersfoort ligt voor mij naast de deur. Bovendien heb ik bij HVC gespeeld. Daarom ga ik nog regelmatig kijken. In het verleden zijn daar wel vaker con sequenties aan verbonden, maar nogmaals: ik heb geen enkele aanleiding om in de publiciteit te treden". Dick van der Meer daarentegen staat in principe niet onwelwil lend tegenover een bestuurs functie, al stelt hij wel alleen in teresse te hebben voor de positie van voorzitter. Of Van der Meer op korte termijn bij de SC aan de slag gaat, is ech ter nog maar de vraag: „Zo ver is het nog niet", houdt de Amers- foorter de boot af. „Ik heb ge zegd te willen praten, maar voor ik me erin stort, wil ik eerst volle dige inzage in de financiële za ken. Tot nu toe heb ik die niet gekregen, en ik pieker er niet over mijn hals in een strop te ste ken. Ik heb in mijn hele carrière in de sport louter successen ge boekt, ik wens aan het einde van de rit geen doodsmak te maken". Naast inzage in de boeken wil Dick van der Meer invloed uitoefenen op de keuze van eventuele mede bestuursleden: „Er zijn meerde re voorwaarden voor mijn komst", geeft hij toe, „maar daar wil ik niet op vooruitlopen. Al wil ik wel kwijt dat een van die voorwaarden te maken heeft met de samenstelling van het be stuur". Pikant detail bij de kandidatuur van Van der Meer is het gegeven, dat hij gepolst is door leden van de Club van Vijf, onder aanvoe ring van Jan Willem Driebergen. Daarmee handelt de commissie in strijd met eerdere toezeggin gen zich niet met bestuurszaken bezig te houden, al is woordvoer der Anton Coppoolse van het vyflal een andere mening toege daan „Een week of drie terug zei voorzitter Pijl tijdens een verga dering. dat hij op zoek t vakkundige uitbreiding van het bestuur. Daarbij keek hij hoop vol naar onze commissie, maar niemand van ons stak zijn vinger op. Daarop heeft Jan Willem Driebergen gezegd dat hij best bereid was Dick van der Meer te polsen, wanneer het bestuur hem acceptabel zou vinden. Bij wij^e van vriendendienst. De doelstellingen van onze sie zijn in mijn ogen dus niet doorkruist". „Volksverlakkerij". Aldus kwalifi ceert Teus Heitman het gerucht dat hij uit zou zijn op het baantje van manager bij SC Amersfoort. Heitman, lid van de Club van Vijf en in het grijze verleden doelman van HVC: „Ik heb in de verste verte niet de ambitie ma nager te worden. Ik ambieer trouwens helemaal geen plaats in het bestuur. Als commissie zijn we zuiver idealistisch bezig om met een commercieel plan te proberen de schulden van Amersfoort te saneren". „Door het vertrek van Vahstal zijn we meer bij bestuurszaken be trokken. Op verzoek van het be stuur, laat dat duidelijk zijn. Het bestuur vroeg ons in bepaalde zaken om raad. Dat is alles", al dus Heitman. die zijn buik zo langzamerhand vol heeft van alle speculaties rondom zijn persoon. LEIDEN - Parker Leiden heeft het weer eens on dervonden: ook in bas ketballand wordt aan po litiek gedaan. Tot hun verrassing moeten de Leidenaars hun eerste duel in de kwartfinales van het Europa Cuptoer nooi voor bekerhouders tegen Stoitel Kiev niet op woensdag 9, maar op dinsdag 8 december af werken in de Leidse Vijf Meihal. Tegen alle eerder gemaakte af spraken in en geheel buiten Lei den om hebben de Russen het DRIEHUIS - Gisteren vond in Driehuis (Westerveldde cremai landse topschakers bewezen hem de laatste eer, zoals Jan Timn mantelen Jan Hein Donner (geheel links). Niet op woensdag, maar op dinsdag duel 'gewoon' een dag ver vroegd. Protesten van manager Frans van Egmond bij de FIBA (de internationale basketbalfe deratie) hielpen niets. Op zijn vraag of Leiden dan geen rech ten heeft kreeg hij het laconieke antwoord: "jawel, maar de Rus sen hebben iets meer rechten".. "Normaal gesproken", aldus Van Fgmond, "moeten de wedstrij den in het Europa Cup II-toer- nooi op dedinsdag worden afge werkt. tenzij de clubs in overleg besluiten een andere dag vast stellen. Worden ze het daarbij niet eens dan is de gewoonte dat de FIRA het advies van de thuisspelende vereniging over neemt. Wij stelden woensdag 9 december als speeldatum voor" (omdat Leiden uit reclame-doel- miii n pui t\ MJ bet diel mi hebben en "omdat we de hal op dinsdag moeilijk kunnen krij gen"!, de P1B ca Staitd Klei gingen daarmee akkoord". DEN HAAG - Het restant van de wedstrijd FC Den Haag - FC Utrecht zal worden uitgespeeld op woensdagavond (19.30 uur) 16 december. Het duel werd op 22 november, in de 39e minuut van de eerste helft, gestaakt door scheidsrechter Bep Tho mas, nadat een tweede bom was ontploft op het speelveld. De tuchtcommissie van de KNVB heeft geen straffen uitgespro ken. De nog te spelen 51 minu ten kunnen dus door publiek worden bijgewoond. drietal ook betrokken is geweest bij het bomincident tijdens fc i h n i laag fc Utrecht De 17 jari ge broer van P. K moet volgens de politie zelfs als een van de hoofddaders worden gezien. Hem zal in elk geval het vervaar digen en voorhanden hebben van explosieve stoffen ten laste worden gelegd. Hiervoor staat normaal een maximale straf van vier jaar. Dezelfde beschuldiging geldt de zesde verdachte, die afgelopen zondag op het station van Eind hoven werd aangehouden door de plaatselijke politie De 16-jan- ge knaap, werd op weg naar de eredivisiewedstrijd Roda JC-FC Den Haag ingerekend na inci denten op het station van Eind hoven. In tegenstelling tot de vyf andere verdachten heeft hy nog geen volledige bekentenis afge legd. Wie vonge week zondag de eerste bom op het veld van FC Den Haag heeft geworpen, blijft ook vóór de politie voorlopig nog een vraag. Verwacht wordt wel dat de komende dagen nog meer arrestaties zullen volgen. Handbaldames krijgen fors pak slaag... ASSENPOST - De Nederlands, dames hebben gisteravond ken nis gemaakt met de Oosteurope- se aanpak van een wereldtitel- toernooi handbal Roemenië, de nummer vijf van de wereldrang lijst en het sterkste land in Dene- marki-n lair.v-- v i'.if Ni-ch rland een geweldig pak op de broek: 30-13 Zowel voor als na de pau ze schotelden de Roemeense speelsters, die minimaal vier uur per dag trainen, hun Nederland se collega's een ongenadig hoog tempo voor. De conditie van de ploeg van Ilona Vcncma, opge bouwd volgens de Nederlandse trainingsnorm van vyf uur per week, schoot ruim tekort tegen het beulswerk van Roemenië Nederland is door de tweede ne derlaag in dne wedstrijden op de vijfde plaats van de ranglijst van groep b beland. De Nederlandse ploeg moet nog aantreden tegen Polen en Zweden De voorlaatste plaats geeft 'recht' op een degra datiewedstrijd tegen de nummer vyf van de andere groep. Andere uitslagen van het toernooi om het b-wereld kam pioenschap handbal Poule A Tsjechoslowakije—Oostenrijk 21-17. Frankrijk-Noorwegen 10-18. West-Duitsland-Denemarken 16-12. Poule B Zweden -Bulgarije 17-17. Po len-Spanje 34-12. West Duitsland en Tsjechoslowakije lei den in poule a met 6 punten uit drie wedstryden De stand in poule B is 1 Roemenie 3 3 0 0 6 76-38 2 Bulgarije 3 2 1 0 5 64-55 3. Polen 3 1 1 1 3 70-50 4 Zweden 3 0 2 1 2 47-50 5 Nederland 3 1 0 2 2 47-70 6 Spanje 3 0 0 3 0 38-79 "Volgens een ongeschreven code in basketballand is er dan geen wijziging meer mogelijk", dacht Van Egmond. Tot het offi ciële formulier deze week bij hem in de bus iel. "En daar stond ineens dinsdag 8 decem ber op vermeld als speeldatum. I)at druist tegen alle afspraken in. dus ben ik direct gaan bellen met ét rOM i n..i blijkt: twee dagen nadat wij de af spraak hadden gemaakt, heb ben de Russen het duel eigen machtig verschoven. Daar viel niets meer aan te veranderen. De Russen hebben nu renmaal een langere basketbalhistorie dan Nederland opgebouwd". I>e uitslagen an dr basketbal* ed- strijden, dir gisteravond in dr eredivi sie heren erden gespeeld, lijn Noord- kop lien llxvfh 7>. lil l'uin h l and lust Amslerda. i 90-80 rDE MAM GESCOORD L HEEFT ZB CUTGÊUOOJ- TE NATUUCLUM WEER UITBUNDIG fOJurPEL&vj EM AIS 'T CAN •M BEETJE MEE ZIT5TUURT DE 5CUBICS Tu£S, P#/<£ MCVJ UIT 'TVJELD JUISTWAAPMA WU TEGEN! HET RESTAMT rrr misscwem 'Ml kAMféJEi—i HEB0EM V WMl

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13