Kassen wijken voor huizen Geen brug maar eerst pontje over de Vliet -e/efee agenda Voorschoten: personeels beleid gedemocratiseerd Groen licht voor woningbouw aan Hoogmadeseweg Warmond in actie voor Poolse kinderen PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 1 DECEMBER 1981 VOORSCHOTEN - Omdat een vaste oververbinding over de Vliet voorlopig fi nancieel niet haalbaar is, moet er eerst een pontje gaan varen, zo meende de commissie financiën en verkeer in Voorschoten gisteravond. Voorschotense commissie: wilde geen defini tieve uitspraak doen over de aanleg van een beweegbare lage brug, omdat de kosten voor de gemeente Voorschoten nog niet duidelijk zijn. Het is wel be kend dat de aanleg van de brug 2lu miljoen gulden gaat kosten, maar wat er voor rekening voor de gemeente Voorschoten komt is nog onduidelijk. Normaliter zou de provincie het to tale bedrag voor haar rekening nemen. De oververbinding "De Knip" zit namelijk in het zoge naamde fietspadenplan, maar Zuid Holland zit zelf in financië le problemen (onder andere door de verliesgevende Kil-tunnel bij Dordrecht) en daarom moeten ook de gemeenten en het rijk bij dragen in de kosten van de over verbinding. Omdat een beweegbare brug voor lopig toch niet te realiseren is. noemde de PvdA'er Visser het rapport van de provinciale wa terstaat "dagdromen van een ambtenaar". Ook VVD-wethou- der Van Dalen zag weinig con creets in het rapport van de pro vinciale waterstaat. De wethou der was evenals de commissie van mening dat in dit stadium al leen overwogen kan worden om weer een pontje in het Rijn- en Schiekanaal (beter bekend als de Vliet) te leggen. Een oververbin ding daar is hoofdzakelijk voor de recreatieve fietsers en wande laars. Daarom zag de commissie ook meer in een pontje datje bij voorbeeld van april tot en met september kan laten varen. Dat scheelt flink op de personeels kosten. Een pontje zou per jaar een kwart miljoen gulden kos ten. De commissie vond dat de provin cie eerst maar eens moest begin nen met het inrichten van de Vlietlanden als recreatiegebied, voordat ze gaat denken aan een brug over de Vliet. De brug werd dan ook gekenschetst als een erg duur toekomstplan. Wethouder Van Dalen kwam ook nog terug op de bouw van een nieuwe basisschool op de plaats van een vleugel van het Cultu reel Centrum. Het ministerie van onderwijs heeft geëist dat Voor schoten eerst drie miljoen gul den moet betalen voor de over name van het Cultureel Centrum en de bijgebouwen. Volgens de wethouder zal deze eis de bouw plannen niet vertragen of tegen houden. Hij meende dat "er ge woon een ambtenaar op het mi nisterie is wakker geworden, die nu met de hand op de wet enige gemeenten financieel lichter wil maken". Een artikel in de wet bepaalt dat het rijk eigenaar wordt van alle schoolgebouwen waar zij de ren te en aflossing voor heeft be taald. Er is echter ook een artikel waarin staat dat de terugkoop door de gemeente in sommige gevallen kan worden uitgesteld. Dat artikel is van toepassing op de gemeente Voorschoten. Amb tenaren van de gemeente en het ministerie overleggen op dit mo ment over de terugkoop. Kabel-tv De uitbreiding van het kabelnet met zeven zenders betekent dat in Voorschoten de kosten met 1,50 per maand stijgen. De commissie twijfelde aan het nut van de uitbreiding, maar Voor schoten kan moeilijk achterblij ven bij de andere gemeenten, die zijn aangesloten op de mast in Oegstgeest. Omdat in Voorscho ten antennes op de daken nog steeds zijn toegestaan, kunnen mensen altijd nog afhaken. Voor fiatbewoners is dat onmogelijk. In Voorschoten is op dit moment 85 procent van het aantal wonin gen op het kabelnet aangesloten. LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Lei derdorp geven toestemming voor de bouw van 72 pre miewoningen aan de Hoogmadeseweg, die zouden moe ten komen op de plaats van de kassen van het bedrijf Bloemendaal. Een ander plan, 97 woningen waarvan een deel als flat, wijzen B en W af. De opdrachtgever, de exploitatiemaatschappij Aurora bv, en de architekt zijn verheugd over deze positieve beslis sing van B en W. Ze hopen dat het vervolg bij de gemeen te even vlot zal gaan. "Want als het aan ons ligt, beginnen we morgen", zo zegt de architect, Van Manen uit Noord- wijk. "De centen zijn er". Van Manen hoopt dat eind vol gend jaar of uiterlijk begin 1983 begonnen kan worden met de bouw. "Eerst was de gemeente Leider dorp nogal afhoudend. Voor dat terrein zijn al zoveel plannen ge weest, die nooit iets geworden zijn. Maar nu is het anders. Auro ra heeft het geld en we hebben al een situatieschets", zo vertelt Van Manen. Volgens hem zien ook B en W dat in en hebben ze daarom nu een positief besluit genomen. Beetje winst Van Manen meent dat er best wel belangstelling zal bestaan voor de woningen aan de Hoogmade seweg. "Allerlei voorzieningen zijn in de buurt, zoals het zwem bad, tennisbanen, scholen en zelfs een ziekenhuis", zo zegt hij. Volgens hem hebben deze hui zen meer kans van slagen dan dure vrije sectorwoningen. "Het is nu verstandiger een beetje winst te pakken op veel wonin gen, dan een kleiner aantal dure vrije sectorwoningen te bouwen, die onverkoopbaar blijken te zijn". Het architectenbureau had twee plannen gemaakt. Eén. die werd afgewezen, met 97 huizen, waar van 45 drie kamerflats en 52 eensgezinswoningen. B en W vonden gestapelde bouw in drie lagen niet in de omgeving pas sen. Het tweede plan vonden B en W wel aanvaardbaar. In totaal zullen er 72 eensgezinswonin- genkomen verdeeld in kleine blokken van zes of zeven huizen, die haaks op elkaar komen te staan. In welke prijsklasse de woningen worden gebouwd is nu nog niet bekend. Wel is zeker dat het in de (door het rijk gesub sidieerde) premie-sector zal zijn. In die sector zijn er premie A en (duurdere) premie B woningen. Aurora zal met de gemeente gaan overleggen hoeveel er in elke sfeer komen. B en W vraagt de gemeenteraad nu in een voorstel om uit te spreken akkoord te gaan met de plannen. Dan kunnen ze verder uitge werkt worden. In het raadsvoor stel gaan B en W ook nog in op de mogelijke concurrentiepositie ten opzichte van de woning bouwplannen in Buitenhof. Het rijk geeft op dit moment weinig contigenten (dat betekent geld) voor de bouw van premiewonin- De 72 woningen moeten komen op de plaats van "Bloemendaal", dat zelf naar de overkant verhuist. gen. Als er dus in Buitenhof en aan de Hoogmadeseweg wordt gebouwd bestaat de mogelijk heid dat het rijk voor één van de twee plannen geen contigent geeft. Ook (dure) vrije sectorwoningen zouden kunnen gaan concureren met dezelfde woningen in Bui tenhof. De gemeente wil van de gemeenteraad nu weten wanneer er aan de Hoogmadeseweg ge bouwd mag worden, gelijk met Buitenhof of daarna. Overigens moet voor het plan aan de Hoog madeseweg de bestemming wor den gewijzigd en dat gaat ook wel enige tijd duren. Overkant Het tuin- en plantencentrum Bloe mendaal zal verplaatst worden naar de overkant van de weg. De grond, waarop het bedrijf staat, is eigendom van Aurora. Ook daar is de architect Van Manen bij betrokken. Het nieuwe be drijf zal er heel anders uit gaan zien volgens hem. Want kassen langs de weg is niet zo'n mooi ge zicht, zo meent Van Manen. Er wordt daarom waarschijnlijk een stenen voormuur opgetrokken, zodat de kassen aan het zicht worden onttrokken. Zo gauw het bedrijf is verplaatst, kan met de bouw van de woningen worden begonnen. VOORSCHOTEN - De gemeente raad van Voorschoten heeft vori ge week de personeelsnota van de gemeente aangenomen. In de nota wordt een aantal aanbeve lingen gedaan om een zo'n opti maal mogelijk personeelsbeleid voor de komende jaren te voe ren. "Het vaststellen van een per soneelsnota wil natuurlijk niet zeggen dat er in het verleden geen personeelsbeleid is ge voerd. Allerlei maatschappelijke ontwikkelingen maken het ech ter gewenst dat de gemeente als werkgeefster zich bezint op het totale personeelsbeleid", staat te lezen in de nota. De gemeente Voorschoten heeft ruim 300 personeelsleden in dienst. Eén van de belangrijkste punten die in de nota naar voren komt is het streven naar een de mocratisering binnen de werk sfeer. Volgens de nota is in Voor schoten. zoals in vele andere ge meenten, sprake van hiërarchi sche structuur. De top van het ambtelijk apparaat is hierin vrij smal en daaronder staan dan de verschillende bestuursorganen en de ambtenaren. Deze vorm wordt door de gemeente als be vredigend omschreven. Tevens wordt in Voorschoten gestreefd naar goed onderling overleg en medezeggenschap. Drie verschil lende commissie zijn hiervoor verantwoordelijk. Zo is er de 'commissie voor georga niseerd overleg'. Deze commis sie vergadert over de zaken die gaan over de arbeids- en dienst- voorwaarden van de ambtena ren. Vanuit het personeel is de wens geuit om de vergadering van deze commissie openbaar te maken. Vooralsnog lijkt deze wens niet in vervulling te gaan. De nota hierover: "De commissie heeft dit tot nu toe afgewezen, onder andere op grond van de overweging dat bij de thans ge volgde procedure de belangen van het personeel het beste kun nen worden behartigd" Een veel directer overleg is het 'werkoverleg' Dit houdt in het directe overleg tussen de leiding gevende mensen en de directe medewerkers. Tijdens dit over leg zullen zaken als arbcidsom- Voorkeurspositie voor vrouwen standigheden, organisatie, werk- voortgang en resultaten van het werk worden besproken. "Ideaal zou zyn indien werkoverleg spontaan van de grond kwam. Wij zouden hierop echter niet willen wachten. Voor werkover leg zijn duidelijke afspraken noodzakelijk met betrekking tot het regelmatig bijeenkomen, de verslaglegging en de uitvoering van het besprokene. Indien aan deze punten te weinig aandacht wordt besteed, bestaat het ge vaar dat het overleg verzandt". Naast deze twee is er ook nog een 'medezeggenschapscommissie' In deze commissie zitten geko zen vertegenwoordigers en aan het hoofd (als voorzitter) staat het diensthoofd van de betref fende afdeling. De commissie heeft op het gebied van het werk overleg een stimulerende en 'be wakende' taak. Een ander aspect wat in de nota be handeld wordt is de invulling van opengevallen of nieuwe ar beidsplaatsen. Allereerst zal hiervoor een zogenaamd 'profiel schets' gemaakt worden, aan welke voorwaarden de kandi daat moet doen. In eerste instan tie zal er dan een interne werving plaatsvinden. Mocht er binnen de gemeente geen gschikte kan didaat aanwezig zijn, dan wordt overgegaan tot een externe wer ving. Het personeel van de afde ling waar de nieuwe ambtenaar moet komen heeft bij de werving en selectie recht op inspraak. In de nota wordt voor deze inspraak geen uniforme gedrachtslijn aan gegeven, dit als gevolg van de ve le verschillen in afdelingen en werksituaties. Voor het invullen van de nieuwe plaatsen zullen in Voorschoten vrouwelijke kandidaten een voorkeurspositie krijgen. In de nota wordt gesteld dat vrouwen bij de gemeente in principe al ge lijke kansen hadden als mannen. In de praktijk bleek die gelijkbe rechtiging echter niet optimaal te zijn. Hiervoor staan in de nota twee redenen. "Vrouwen hebben in het verleden in het algemeen minder opleiding genoten dan mannen" en "evenals elders moet binnen het gemeentelijk apparaat het inzicht dat vrouwen gelijke kansen dienen te hebben, nog enigzins groeien". Deeltijdbanen In de nota over personeelsvoorzie ning wordt verder gesproken over deeltijdbanen. "Wij zijn van mening dat zowel voor mannen als voor vrouwen de mogelijkhe den voor deeltijdarbeid moeten worden vergroot. Dit geldt zowel voor vacatures als voor degenen, die thans reeds in dienst zijn". Deeltijdarbeid zal volgens de no ta echter financiële consequen ties hebben en ook op organisa torisch gebied zal meer zorg ver eist worden. "In de uitvoerende sectoren is het werken in deel tijdbanen gemakkelijker te ver wezenlijken dan in de beleids- voorbereidende sectoren. Wan neer het gaat om eentonige werk zaamheden werkt een deeltijd baan ongetwijfeld positief op de prestaties". Nieuw in Voorschoten zal de zoge naamde functiewaardering wor den. "Het vaststellen van een rechtvaardige beloning is geen eenvoudige zaak. Eén van de hulpmiddelen om tot een rechtvaardiger beloningsverhou ding te komen is een systeem van functiewaardering". Ver wacht wordt dat de invoering van de functiewaardering pro blemen met zich mee zal bren gen bij die mensen die hun func tie lager zien ingedeeld dan in de oude situatie. Weliswaar zullen deze mensen een garantie ont vangen tot behoud van het oude salaris, maar de promotiekansen zullen vervallen, terwijl de lagere inschaling bovendien het per soonlijk prestige kan schaden. Ondanks de negatieve aspecten zal het invoeren van de functie waardering een feit zijn in Voor schoten. De huisvesting van de gemeente ambtenaren wordt ook bespro ken in de nota. "Het komt veel voor dat potentiële kandidaten zich vanwege de huisvestingssi tuatie terugtrekken of dat in dienst zijnde medewerkers naar elders vertrekken". In de nota wordt dan ook voorgesteld om een bepaald percentage wonin gen voor ambtenaren te reserve ren. "Voor de toewijzing van die woningen zouden dan interne re gels moeten worden vastge steld". Het huisvestingspro bleem zou er anders de oorzaak van kunnen zijn dat de noodza kelijke nieuwe personeelsleden op het kwalitatief gewenste (ho ge) niveau niet kunnen worden aangetrokken, staat te lezen in de nota. Een gevolg hiervan zou zijn dat de belangen van de burgerij geschaad zouden worden. In de nota wordt niet ingegaan op de personeelssterkte van de ge meente Voorschoten. Volgens de gemeente kan het vaststellen van de benodigde ambtenaren alleen goed worden geraamd als er een duidelijk inzicht is in alle te ver richten werkzaamheden. Zo'n planning zou het beste gemaakt kunnen worden aan de hand van een meerjarenbegroting. VOORSCHOTEN Met een scheurtje is zijn schedel is een 72-jarige man uit Voorschoten naar het AZL gebracht. De man werd op het zebrapad van de Leidseweg aangereden door een bromfietser uit Leiden. WARMOND - In navolging van andere gemeenten in de regio Leiden komt er nu ook in Warmond een actie voor Po len. Tot aanstaande zaterdag kunnen allerlei goederen worden ingeleverd in de Julianastraat 5, op de Ganze- wei 204 of in de Sweiland- straat 37. De ingezamelde goederen zijn bestemd voor kindertehuizen in Krakau en Warschau. Er bestaat al contact met die kindertehuizen. Gevraagd worden vooral levensmidde len (onder andere ham, boter, suiker en rijst), toiletartike len (onder andere zeep en tandpasta) en kinderschoen tjes. Ook Kommunikatie Warmond doet mee aan de actie. Aan staande vrijdag is in het Meerpunt aan de Herenweg een disco-avond waarvan de toegangsprijs (vier gulden) geheel naar de actie voor Po len gaat. De Jongerensocieteit Ut Sloe- pie zal tijdens de avonden in het aanstaande weekeinde collecteren. Expositie Vanaf 1 december tot aan het eind van de maand wordt in de gale rie 't Voorhuis aan de Voor straat in Voorschoten een expo sitie gehouden. Er worden et- sen-pentekeningen van Gerard Lutz, gouaches van Fanny Ma- zure en keramische objecten van Tonnis de Boer tentoonge steld. Openingstijden: werkda gen van 9 tot 12.30 uur, zaterdag van 11 tot 16 uur en zondag van 14 tot 17 uur. Jeugdnatuur Vanmiddag om 16.15 uur hebben enkele ientallen jeugdnatuur- wachters het officiële bronzen insigne opgespeld gekregen. Wethouder Blom van Oegst geest verrichtte deze plechtig heid in het gebouw van Taber- na. De jeugdnatuurwachters zit ten allen in de vijfde klas van de verschillende lagere scholen in Oegstgeest en de Leidse Hout- school. Bradley De Ierse zangeres Sharon Bradley zal donderdag 3 december op treden in café Q van de Linde hoeve in Voorschoten. Bradley speelt gitaat en zingt vooral tra ditionele Ierse balladen en lied jes. Aanvang van het concert is 21 uur en de toegang is gratis. Surprisepop In de Lindehoeve is op 5 december een speciaal supriseconcert. Die avond speelt TL Management oftewel Letitia en Truus op sax, bas, sinthesizer, ritmebox en zang. Daarnaast worden er vi deofilms vertoond van VPRO's NEON. De avond begint om 21 DINSDAG Stadhuis - verkeerscommissie. woe. 15.30 uur. K&O-gebouw - Oude Vest 45, kinder film 'Sneeuwwitje en Roozenrood', woe. 14.30 uur; vanavond om 20 uur de film To Have and Have Not'. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17. Een komische Dracula, 20 en 22.15 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t m vr van 10-12 uur. tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48. NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73. Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79. vervolg 'vrouwenhuis open of niet', 20 uur. Buurtwinkel .- Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736, Werklozen Belangen Vereni ging Leiden, adviesbureau, woe van 10- 12 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie Algemene zaken, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, financien en culturele zaken, 19.30 Man rijdt door na aanrijding OEGSTGEEST - Een man uit Lei derdorp is gistermiddag doorge reden na een aanrijding op de laan van Oud Poelgeest. Een in woonster uit Oegstgeest wilde de inrit naar kasteel Oud Poelgeest opgaan, waarvoor zij iets moest afremmen. De Leiderdorper had dit niet in de gaten en botste bo venop haar auto. De vrouw kon voordat hij er vandoor ging zijn kenteken nog noteren. De politie uit Leiderdorp kon daardoor de man enkele uren later aanhou den. Hij verklaarde te veel te hebben gedronken. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie maatschappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en cultuur, 19 uur; ge combineerd met commissie onderwijs en samenlevingsopbouw, 20 uur. Augustinus - Rapenburg 24. film 'Het Vissersdorp' van Joris Ivens en Marceli- ne Lorridan. 20.15 uur. Stadhuis - deelcommissie Schouwburg zaken, do 16 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Le joli maf-Chris Marker. Pierre L'homme, 20 uur; om 22.15 uur de film 'On the Bo- wery'-Lionel Rogosin. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; don soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, tel. 213490. Leiderdorp - gemeentehuis, c CAI. 20 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, c sie financien, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, onderwijs en maatschappelijke aangele genheden, 20.15 uur. DONDERDAG Leiden - Stadhuis, gcombineerde verga dering raadscommissies economische aangelegenheden, ruimtelijke ordening, openbare werken, verkeer, volkshuis vesting, bouwzaken, sport en recreatie, 19 uur. Tony Richardson, 20 en 22.15 i Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Dracula film, 20 en 22.15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, tel. 216180/ 149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73. disco van 20-22.30 uur; vr soos van 16-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40. spreek uur hulp- ep adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 1425Q5. Zoeterwoude - gemeentehuis, commis sie openbare werken en ruimtelijke or dening. 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, verkeer e WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd.: gezond heidscentrum, Berkenkade. Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d Waalslaan, tel. 4641. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 27 tot 4 dec door Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Burgerlijke stand (1910) man. M.J. Mensert (1890) man; F.Th.H. Homan (1914) man. J.J.C. van Leeuwen (1905) man. B. Achahbar (1981) vrl D J Eijk. (1976) man. J. de Koning (1884) vrl. geh gew met D. Schoneveld. A. Wetselaar (1904) vrl. geh. gew. met B. Versteeg. G. Hendriks (1895) man. H. Moll (1903) man; J. Schraverus (1920) man; A.L. Vlinker- vleugel (1917) man; J. Buis (1907) vrl. geh. gew. met H. de la Rie; P.H. Kerk vliet (1897) man; J. Martijn (1896) man. undertrouwd C.N.H. Nieuwenburg en H.A. Seriier (Leiderdorp), H. Rotmen sen en P.M. Zierikzee (Leiderdorp), W. Nievaart en C. van der Hoeven (Leiden). Overleden: G.J. van der Poel, (1925), (Leiden), G.M. Gussenhoven, (1914) ev: J.J. Coster, (Leiden), C.J. Bellekom, (1912) ev: L.P.M. Egmond, (Leiden), C M A Vonk, (1897) ev W.F. van der Reyden, (Leiden), C.E. Zwart, (1899) ev: A.J. van der Weyden, (Leiden). Getrouwd: R ter Wee en A.M.C. Bos man; F J A. Molenaar en M.M. Kok; W. Karlas en A. van Waveren; Th.J Smit en M. Michael; D Kloos en J. Kikkert; J.M. Roossenmaallen en C.E. Mens LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaetschappq Letdsch Dagblad B V LEIDEN Poetbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon. 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nebezorging na 19 30 uur); zaterdag ven 16 30-18 00 uur. Abonnementsgelden bq vooruitbetaling te voldoen Bq automatische overschn)vmg geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 Lv.n. Damtete Holding B te Haarlem Kwartaalabonnement f 53.45 Per poet I 75,80 Jaarabonnement 1 202.30 per post f 291,70 Losse nummers I 0.75 Directie G Koopman Hoofdredacteur AAM Schuurmana Adjunct-hoofdredacteur Voor betaling v Ptv AJg redactiechef J M J Poet Rubnekchefs J. Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W Wiftz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brusee< (aodaie economie) P J de Tombe (•port) P C Roeier (rad» en televisie, kunst) Aangesloten bt| de Persdienst correspondenten Bonn. Brusaat. Londen. Psrtfa. Washington. Cairo. Rome. Madnd. Stockholm en Djakarta en bollenstreek Tel 071-144941. toestel 236 en 227 Prfve: J. P M van der Meer 071-140151 H Sonders 071-155854 H vrt Poel 071-766251 O Hoenson 071-170484' J. C. van Kuilenburg 071-767549 Bijkantoor Katwijk aan Zee 2225 BL - Badstraat 9 2220 AD - Postbus 184 Talafoon 01716-16151 Radactie Katwijk A. Brandenburg

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2