KREBBERS&JAARSMA Kerkgeld voor hulpverlening Tijdvoor Perfectionisten O. AUTOVERHUUR AUTO PETER Gemeente Zoeterwoude De commissie 'Werelddiako- naat' van de Generale Diako- nale Raad van de Hervormde Kerk heeft f 100.000 beschik baar gesteld voor hulp aan slachtoffers van de burger oorlogen in El Salvador en Guatemala (Middcn-Ameri- ka). Deze bijdrage loopt via de Wereldraad van Kerken. De commissie geeft f40.000 voor hulp aan Polen. Dat geld gaat naar de Europa-commis sie, een samenwerkingsver band voor werk in Oost-Eu ropa van hervormde en gere formeerde diakonale organen en de Stichting Oecumeni sche Hulp aan Kerken en Vluchtelingen (SOH). Het aandeel rooms-katholie- ken binnen de Nederlandse bevolking loopt in lichte ma te terug. Op 1 januari van dit jaar was het 39,5 procent, te gen 40,4 procent bij de volks telling van tien jaar geleden, zo meldt de kerkelijke statis tiek. Met name in de groep van 0- tot 6-jarigen komt het dalende geboortepeil onder de rooms- katholieken naar voren. De groep ouderen neemt toe. Overigens is het rooms-ka- tholieke volksdeel minder vergrijsd dan de Nederlandse bevolking in haar geheel. Volgens tellingen op twee weekeinden in maart van dit jaar kwam het misbezoek van alle rooms-katholieken van 7 jaar en ouder op gemiddeld 23,7 procent. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Vroomshoop en te Krui- ningen kandidaat W. M. Ri- kin Heerlen, te Sneek H. G. Roozendal Burgwerd-Lollum (Fr.), te Nieuwe Pekela kan didaat G. van Asselt Harden- berg, te Buurse (Ov.) B. M. ter Haar Dinxperlo, te Oostvoor- ne C. B. Posthumus Meyjes Gouda, te Oud-Beijerland E. M. Bakker Veenendaal; aan genomen naar Terkaple (Fr.) kandidaat mevr. H. M. Jan sen Barneveld, naar streekge- meente Zuid-Limburg-cen trum kandidaat A. W. J. van den End Amsterdam; be dankt voor Willemstad J. L. Ravesloot Heemse, voor As sen A. J. den Hollander Drachten. Gereformeerde Kerken: beroe pen te Amstelveen-Buiten- veldert E. Groenenberg Rot terdam-Zuid, te Renkum B. Ledegang Amsterdam; aan genomen naar De Wilp (Gr.) kandidaat mevr. A. Tip Utrecht, naar Aalten W. D. Omta Boskoop, naar Rozen burg G. H. Schouten Delfzijl, naar Loenen aan de Vecht F. J. Fourie Pretoria (Zuid-Afri- ka), naar Kampen (voor hbo- pastoraat, deelwerk) kandi daat mevr. D. L. Havinga Amsterdam, de benoeming tot predikant bij de Evange lisch Reformierte Kirche te Gsteig bij Gstaad (Zwitser land) P. E. R. Keizer Bussum. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: aangenomen naar Rozenburg kandidaat G. J. Bruiin Kafnpen, die hiermee bedankte voor onder andere Alphen aan den Rijn; be dankt voor Spakenburg, Lei den, Middelburg en Em- meloord J. de Gelder Dam- woude (Fr.), voor Assen J. A. van der Velden Groningen, voor Hoogeveen H. J. Bege- man Bunschoten. Christelijke Gereformeerde Kerken: beroepen te Ensche de A. W. Drechsler Haarlem. Gereformeerde Gemeenten: beroepen te Corsica (Ver. Staten) D. Hakkenberg Lisse, te Arnhem R. Boogaard Lei den. Baptistengemeenten: aange nomen naar Den Haag J. Broertjes Groningen. Raadpleging De Wereldraad van Kerken moet zijn programma ten aanzien van transnationale ondernemingen voortzetten en uitbreiden. Dat hebben de deelnemers aan een raadple ging van de Wereldraad over dit programma aanbevolen. Het programma, dat werd op gesteld op verzoek van de al gemene vergadering van de Wereldraad in Nairobi (1975), is eerst aan de orde geweest op een reeks regionale con sultaties. Die werd vorige week in West-Duitsland afge sloten met een zesdaagse we reldraadpleging. Zestig deel nemers uit verschillende lan den en maatschappelijke groeperingen gaven hier hun zienswijze. De kerken, zo zegt een aanbe- vejing, moeten intensief luis teren naar hen die worden ge troffen door activiteiten van transnationale ondernemin gen in ryke en arme landen. DINSDAG 1 DECEMBER 1981 Zij zullen acties ten behoeve van deze mensen moeten on dersteunen. Daarnaast zou den de kerken ook hun eigen rol in het economisch leven serieus moeten bestuderen, bijvoorbeeld wanneer zij be schikken over effectenporte feuilles. Er dreigt een scheuring tus sen basisgroepen en de Rooms-Katholieke Kerk in Hongarije. Bisschop Josef Cserhati, secre taris van de Hongaarse bis schoppenconferentie, noem de in een vraaggesprek met een rooms-katholiek persbu reau de situatie 'gevaarlijk' en 'pijnlijk'. Sommige basis groepen verzetten zich tegen de kerk als instituut en te gen de hiërarchie. Zij beroe pen zich hiervoor op de bij bel. Er zijn ook basisgroepen die geen problemen met de kerk hebben. Bisschop Cserhati meent, dat de kerk er alles aan moet doen om een breuk te voor komen. 0 Leiden: Nieuwe Rijn 32 Tel. 071-132900 Alphen a/d Rijn, Van Boetzelaerstraat8, Tel. 01720-92900. UtrechtHoog Cath. Radboudkwartier 291 Tel. 030-314159. Radboudtraverse 26 Tel. 030-314159. Choorstraat 11 Tel. 030-31191. auto's tot 24 m2 mot klein rijbewijs B-E St. Aagtenstraat 16-18 - Lelden - 071-134700 Utrechtse Jaagpad 76a - Lelden - 071-897000 Een halshorloge naar ontwerp van Bruno Ninaber van Eyben. Opgenomen in de Design Collecties van het Museum of Modern Art in New York en het Stedelijk Museum in Amsterdam. Het horloge is van zwart geanodiseerd aluminium en hangt aan een rubber koord. Voor zien van Zwitsers quartz uurwerk van grote precisie. Dit horloge is nu ook opgenomen in de collectie van Sieralex Sieraden. Sieralex Sieraden J.A. Eigeman-Edelsmid Burgemeester en wethouders van Zoeter woude maken bekend, dat de navolgende openbare commissie-vergaderingen zullen worden gehouden: a. Op woensdag 2 december a.s. vergadert de commissie voor de financiën vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Mededelingen. 3. Krediet voor onderhoud gemeente toren. 4. Krediet voor verbetering bliksem- afieiderinstallatie N.H.-kerk. 5. Extra krediet opslag desinfectie zwembad. 6. Aanwending dienstsaldo 1979. 7. Subsidie peuterspeelzaal. 8. Vaststelling lijst ter verkrijging van een rijksbijdrage voor 1982 van sociaal cultureel werk en emanci patiewerk. 9. Huur tennisbanen. 10. Onderzoek gemeenterekening 1979. 11. Rondvraag. b. Op donderdag 3 december a.s. vergadert de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt: 1. Vaststelling notuleD. 2. Mededelingen. 3. Bedrijfsvestiging Eurobedding b.v. te Leiden in het bestemmingsplan '"Industrieterrein Grote Polder" aan het adres Produktieweg 18. 4. Instellen parkeerverbod ten be hoeve van gedeelte Industrieweg. 5. Inspectierapport van de Monu- mentenwacht Zuid-Holland inzake de (gemeente-)toren van de Ned. Hervormde Kerk. 6. Bliksemafleiderinstallatie van de toren der Ned. Hervormde Kerk. 7. Krediet ten behoeve van opslag desinfectie inzage gemeentelijk zwembad. 8. Rondvraag. 9. Invalideparkeerplaats (behandeling in besloten vergadering). Belanghebbenden worden in de gelegen heid gesteld om: ten aanzien van hetgeen in bovenge noemde commissievergaderingen open baar wordt behandeld per agendapunt een standpunt voor te leggen en terzake informatie in te winnen gedurende de daartoe door de voorzitter beschikbaar te stellen tijd; - met betrekking tot de in besloten ver gadering te behandelen aangelegenheid (agendapunt 9 van cie. o.w./r.o.) hun visie uiteen te zetten, vóór de aanvang van de beraadslagingen. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, L. Kruithof. A.JJV1. Houdijk.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10