Grote toonkamer- modellenverkoop Europese heffing op melk gelaakt Minister neemt krachtig stelling Biljartploeg van TOG krijgt smaak te pakken "Kalvermesters zijn geen dierenbeulen" FAILLISSEMENT Gemeente Katwijk Elke vrijdag de autorubriek DONDERDAG 26 NOVEMBER 1981 Boete voor Engelse jockey DEN HAAG (ANP) Het tuchtcollege van de Stichting Neder landse draf en rensport heeft uitspraak gedaan in de door het zondag 27 september op de renbaan Duindigt dienstdoende ren- comité aanhangig gemaakte zaak tegen de Engelse jockey's Alan Bond en Richard Fox, respectievelijk de berijders van de paarden Fiona en Boxberger Relko. Beide jockey's zouden, bij het inwegen na de ren om het kam pioenschap Nederlandse volbloeds, zich schuldig hebben ge maakt aan een verboden contact door een ander voorwerp dan hun eigen zadeltuig aan te raken. Het tuchtcollege achtte in het geval van Alan Bond bewezen dat hij vóór het inwegen de sjabrak van zijn collega Fox in handen heeft gehad - Fox zou de sjabrak hebben laten vallen - en bestrafte Bond daarvoor met een boete van vijfhonderd gulden. Richard Fox werd geen straf opgelegd omdat niet bewezen kon worden dat hij een verboden handeling had verricht. In Leidse competitie LEIDEN - De biljartploeg van TOG begint de smaak in de Leid se competitie goed te pakken te krijgen. Een bezoekje aan naaste concurrent Between leverde TOG een 0-8 overwinning op, zo dat de koploper nu op royale voorsprong staat. Nummer twee op de ranglijst werd Landzicht 1. De Voorschotenaren boekten ten koste van UVS eveneens de ma ximale winst: 8-0. Het verschil tussen TOG en Landzicht is niet gering: 12 punten. Landzicht mag zich daarbij aanvoerder van het peloton noemen. Achter de Grijzenhout naar Oostende BRUSSEL (ANP) - Han Grijzen hout, eens hulptrainer onder Ri- nus Michels bij Ajax, heeft in België een nieuwe club gevon den. Met onmiddellijke ingang is Grijzenhout bij derdeklasser KV Oostende tot trainer benoemd. Het bestuur van deze ploeg ont sloeg vorige week Gilbert Mar- menmout. Han Grijzenhout vertrok in het be gin van de jaren zeventig naar België. Vele jaren leidde hij Cer- cle Brugge. Aan het begin van het vorige seizoen tekende hij een contract bij AA Gent. Pro blemen met voorzitter De Mees ter waren de oorzaak van zijn ontslag in juli. De verbintenis met KV Oostende loopt tot het einde van het huidi ge seizoen. De ploeg bevindt zich momenteel op de laatste plaats van de derde klasse. Voorschotenaren volgt immers een flink aantal andere teams. De uitslagen in de eerste klasse: Landzicht 1-UVS 1 8-0; Caram bole I-Vriendschap 1 5-3; TOP 2- TOP 1 2-6; 't Zuid 1-Morspoort 1 3-5; Between 1-TOG 1 0-8. De stand ziet er na elf rondes als volgt uit: 1 TOG 1 64; 2 Landzicht 52; 3 Morspoort 51; 4-5 Between en Carambole 49; 6 TOP 1 37; 7 TOP 2 44; 8 Vriendschap 36; 9-10 UVS en 't Zuid 33; 11 De Heul 32 uit 10. DOS 1 moest in de tweede klasse genoegen nemen met een gelijk spelletje tegen Landzicht 2. In eerste instantie deed dat de kop loper weinig pijn, want ook UVS 2 remiseerde. Between 2 heeft echter nog een duel tegoed, en zou DOS zodoende wel eens kunnen overlappen. DOS staat op 54 uit 10 duels, Between 2 volgt met 50 uit 10, UVS 2 heeft ook 50 punten, maar dan uit elf duels. De uitslagen: DOS 1- Landzicht 2 4-4; Cleijn Duin l-'t Zuid 2 0-8; UVS 2-TOP 3 4-4; Stompwijk 1-Spijkerbak 1 4-4. Morspoort 2 snoepte in de derde klasse 6 punten weg uit het tref fen met Morskwartier. De num mer één liep daarmee twee pun tjes uit op Cleijn Duin 2. In deze groep kan er echter nog van alles gebeuren. Morspoort 2 staat op 56 uit 11, Cleijn Duin 2 en Land zicht 3 volgen met 50 uit 10. De uitslagen: Morspoort 2-Mors- kwartier 1 6-2; Haagweg 1-Cleijn Duin 2 4-4; Vrienschap 2-Caram- bole 3 2-6; De Waag l-'t Zuid 3 2-6. Uitslagen vierde klasse: Morskwartier 2-DOS 2 0-8; Spij- kerbak 2-De Heul 2 2-6; Caram bole 4-Wapen van V.2 2-6; TOP 4-DOB 2 6-2; Landzicht 4-Zoeter- woude 1 4-4. DEN HAAG (GPD) - Mi- nister De Koning (land bouw en visserij) vindt het voorstel van de Europese Commissie om boeren die meer dan 15.000 liter melk per hectare produceren te straffen met een heffing „volstrekt onaanvaard baar". De Nederlandse boeren, die over het alge meen véél produceren op kleine veebedrijven, zou den daardoor onevenredig getroffen worden. Tijdens de behandeling in de Tweede Kamer van de land bouwbegroting zei De Koning voor deze Europese maatregel ,,geen goed woord over te heb ben". Hij zal krachtig stelling ne men tegen deze voorstellen uit Brussel. De bewindsman wordt daarbij gesteund door de kamer leden Blauw (VVD), Van der Lin den (CDA) en Ter Veer (D'66). Ook de handhaving van de be staande „medeverantwoordelijk heidsheffing" van 2,5 procent voor melkveehouders, gekop peld aan een vrijstelling van 30.000 liter per hectare, kreeg geen goed woord van de be windsman. Hij wijst principieel het invoeren van verschillende soorten heffingen van de hand. De Koning zei dat het Europese markt- en prijsbeleid naar zijn aard een globaal instrument is, en niet een inkomens-herverde lend. Terughoudend Overigens toonde De Koning zich gisteren geen principiële tegen stander van het opleggen van heffingen die tot doel hebben overproduktie af te remmen. Maar hij is anderzijds weer niet bereid af te stappen van een te rughoudend prijsbeleid, omdat dat volgens hem juist produktie- opdrijvend zou kunnen werken. Hij signaleerde voorts in toene mende mate voorkeur voor pro tectionistische tendensen in plaats van voor gemeenschappe lijke oplossingen. Bij alle maatregelen moet volgens de bewindsman voorop staan dat de inkomens van boeren en tuin ders op peil blijven. Vanuit de Tweede Kamer was dinsdag vooral aandacht gevraagd voor de niet al te beste inkomensposi tie van veel Nederlandse agra riërs. De Koning toonde zich gisteren be reid om de 25 miljoen gulden die vrijkomen door de afschaffing van de bijzondere regionale toe slag (BRT), beschikbaar te hou den voor de boeren in de betrok ken regio's. Het geld zal worden besteed aan vernieuwing en her structurering van agrarische be drijven. De regering wil de BRT afschaffen, omdat de landbouw zich niet zo goed leent voor re gionale premie-verschaffing. Het geld zal nu gerichter verstrekt kunnen worden. Minister De Koning toonde zich overigens niet zo somber over de toekomst van de boeren. In 1981 zullen „fantastische produktie en exportprestaties worden gele verd", zei hij. De minister kwam de Kamer tege moet door zijn bereidheid uit te spreken indien nodig meer geld te steken in de Grondbank, de in stelling via welke vooral jonge boeren kredieten krijgen voor de aankoop van landbouwgrond. De begroting van de Grondbank is voor 1982 met negen miljoen gulden verlaagd. De Koning wees er wel op dat de Grond bank een kostbaar instrument blijft. Twee doden na botsing met trein ROTTERDAM (ANP) - Op een on bewaakte overgang van het goe- derenspoor in het Rotterdamse Botlekgebied is gisteren een per sonenauto onder een goederen trein gekomen. Daarbij zijn twee volwassenen omgekomen en twee kinderen zwaar gewond ge raakt. De trein reed vanaf het complex van het containerbe- drijf ECT en kwam bij een over gang op de Vondelingenweg met de auto in botsing. NIJKERK - De Nederlandse Vereniging van Kalfsvleesproducenten is gisteren tijdens een symposium in Nijkerk gestart met de actie „Steek je in een overall". De actie is gericht op vooral de Dierenbescherming en de organisatie Lekker Dier en wil een antwoord zijn op beschuldi gingen van die zijde, dat kalveren op onwaardige wijze worden behan deld. Niets is minder waar, aldus voorzitter Henk Bruynes. „Het welzijn van het dier gaat ook ons wel degelijk ter harte. We zijn gebaat bij gezonde dieren, want die betekenen een betere opbrengst. Als de actievoerders van Lekker Dier zien hoe het bij ons werkelijk is, dan reageren ze meestal in de trant van: het is zo slecht nog niet. Vandaar onze actie. Kom naar een kalvermesterij, trek een overall aan en steek de handen uit de mouwen. Dan zal blijken dat de kalvermester geen dierenbeul Het startsein voor de actie werd gegeven door de Brabander Jo van Oor schot, die in een conference de problematiek aankaartte. Uitgangspunt voor de actie is, dat in de ogen van de kalvermesters al hetgeen Lekker Dier over de intensieve veehouderij vertelt negatief uitvalt en de pu blieke opinie zodanig beinvloedt dat de hele sector als misdadig, on menselijk wreed en gruwelijk wordt aangeduid. Tegen andere indeling van bisdom De meeste kerk- en parochiebestu ren in het bisdom Den Bosch ran mgr. Bluyssen (64 procent) zijn tegen een mogelijke herindeling van hun bisdom. Zij hebben een brief aan de paus ondertekend, waarin staat, dat zo'n herinde ling ongewenst is. "Een verdeling zal ivorden ervaren als een in greep van bovenaf en zal niet al leen discussie maar ook verzet oproepen". "Heilige vader, wij zijn verontrust en vragen u met klem: laat de situatie zoals deze Een aantal parochies heeft niet ge reageerd op het ontwerp van de brief aan de paus. Hun stand punt is dus niet bekend Enkele parochies zijn vóór herindeling, mits er een goede bisschop komt. Sommige achten zich niet bevoegd om hierover een uit spraak te doen. In enkele geval len werd rechtstreeks bij de bis schop gereageerd. Een delegatie van de groep die het initiatief tot de peiling nam heeft het resultaat gisteravond aan mgr. Bluyssen meegedeeld. De heer J. van den Boom, die de de legatie leidde en ook voorzitter is van het parochiebestuur in Beek en Donk, wees in een toespraak je op het unieke karakter van de ze actie. "Besturen die verant woordelijkheid dragen in de plaatselijke geloofsgemeenschap hebben zich nu op hun eigen ma nier kunnen uitspreken De bisschop gaf blijk van zijn waardering hiervoor. WAO-ers De werkgroep "Tegenbewe ging" - van religieuzen die ont wikkelingen in kerk en samenle ving kritisch volgen vraagt bij zondere aandacht voor de situa tie van vele wao-ers. Aanleiding was het verschijnen van twee boekjes van Leo Moens (Hoens- broek), zelf wao-er, waarin "het vraagstuk van honderdduizen den in onze samenleving" indrin gend wordt behandeld. Het ene boekje is getiteld: "De WAO, meer dan een persoonlijke zaak", het andere: "Instanties en bepa lingen". "Mensen die als gevolg van uiteen lopende omstandigheden onder de wet op de arbeidsongeschikt heid vallen - meer dan 600 000 - dreigen in een isolement te raken en in zulke maatschappelijke en medische problemen dat het niet langer verantwoord is. hen aan hun lot over te laten. Voor velen is de grens van de sociale ver waarlozing overschreden" De werkgroep Tegenbeweging', die dit schrijft, vraagt de religieu zen. de wao-ers niet in de steek te laten, "maar zich samen met hen sterk te maken voor een solidaire maatschappij waarin ieder tot zijn recht kan komen". Wie meer wil weten van de initia tieven van de werkgroep Tegen beweging' op dit gebied, kan contact opnemen met Jan Schra- ma, Spruitenboschstraat 1, 2012 LJ Haarlem. Benedicte de Vries, Herenstraat 53, 3431 CX Nieuwe- gein. of Mcindcrt Muller. Gast huisstraat 19. 6411 KD Heerlen. Collegiaal De synode ikiti de Oud-Katholie ke Kerk in Nederland is met 74 stemmen voor en 4 tegen akkoord gegaan met het voorstel om te ko men tot een collegiaal bestuur van de Oud-Katholieke Kerk. Het episcopaat van de Oud-Katholie ke Kerk. dat volgens aartsbis schop M. Kok zeker zal instem men met dit voorstel, zal de alge mene bestuurstaak dan gaan de len met een aantal leken en geestelijken. De bisschoppen houden in het colle giale bestuur hun eigen verant- woordelijkheid en kunnen bij on overkomelijke bezwaren hun veto over een besluit uitspreken Ook de geestelijken en leken krijgen dit vetorecht, maar alleen als groep. Hervormde Kerk: beroepen te Woerden L J. Geluk Zwolle, te Klazienaveen-Zwartemeer kan didaat G van Asselt Harden- berg; aangenomen naar Zuili- chem-Nieuwaal (Geld.) kandi daat L. Schaafsma Leek; be dankt voor Almelo W I. Doude van Troostwijk Eerbeek. Gereformeerde Kerken: beroepen te Zuidland J. Cziria Wieringer- werf. De paus heeft de 54-jange kardi naal Joseph Ratzinger, aartsbis schop van München en Freising, benoemd tot voorzitter van de congregatie voor de geloofsleer, als opvolger van de 76-jarige kar dinaal Franjo Seper. Ratzinger is sinds 1977 aartsbisschop en ge niet als theoloog internationale bekendheid. Op het concilie pleitte hij voor de opvatting van de kerk als 'Gods volk onder weg'. Wij hebben voor u uit nog restant avondjurken, blouses, truitjes, rokken, jurken. Speelgoed, rubber kinderlaarzen, gemak schoenen, acryl en wollen kindertruien, lede ren jacks t/m 16 jaar, dames lederen colberts, heren suëde vesten v.a. 75,-. Deze week binnen gekregen: ribbroeken v.a. maat 116 ook dames- en he- renmaten, partij trainingspakken. Haaiiemmertrekvaart 7b Geopend vrijdag 11.00-21.00 uur zaterdag 11.00-17.00 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Koestal-Overduin" en in samenhang met artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen voor de bouw van een berging achter het pand Parklaan 114 te Katwijk. De tekeningen behorende bij het bouwplan liggen met ingang van maandag 30 november 1981 op de gemeentesecretarie (kamer 19) gedurende veertien dagen ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vrijstelling schriftelijk bij hun college in te dienen, adres: Postbus 589, 2220 AN Katwijk ZH. Katwijk, 26 november 1981. sluit 2 dagen vóór verschijnen op woensdag 15.30 uur. Telefoon 071-144941 toestel 128 Ans de Bruin toestel 129 Cock Juffermans iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11