TOP komt te gang "Drie dagen weg voor 10 minuten ping pong" Trotters verrast Orca's bijna )ne-womanshow an Geerlings redt foreholte: 11-11 Scylla met 5-0 onderuit bij Varbergs BTK Op eerste speeldag zaalkorfbal Eerste zege dames Leiden Den Bosch blijft ongeslagen SPORT SPORT SPORT BERGS - Veel illusies hadden niet. de dames van Scylla, en tuas maar goed ook. Dankzij instelling kwam de moker- g die de 5-0 nederlaag tegen fZweedse Varbergs BTK bete- lde. niet zo heel erg hard aan. ük maakte het Europa Cup- nies natuurlijk wel, want het tiiet prettig om met dergelijke fers op het vliegtuig naar huis porden gezet. peg naar het zeer winderige orden had coach Theo Bakker p snode plannen om de zeer rke tegenstander een loer te aaien. Immers, vorig jaar was I Scandinavische drietal Ann- iristin Hellman. Marie Lind- ld en Eva Stömvall pas in de Iale van de EC-strijd kopje on- r gegaan tegen het Hongaarse atisztika. De tafeltennisploeg, f vanaf 1970 met de intematio- ie scepter zwaait en sindsdien pn enkele ploeg de kans meer ift gegund champagne uit de leer voor landskampioenen te inken. I zag tafeltennisdocent Bakker g mogelijkheden. Een van de orwaarden was dat Sandra de ruiff de nummer 4 van de Eu- pse ranglijst, de semi-profes- )nal Hellman, over de knie oest leggen. En Lindblad? Ja, e had onlangs van Bettine hesekoop (nummer 3) gewon- Marie Lindblad? Die speelde niet meer bij Varbergs, hoorde de Leidse delegatie bij aankomst. Zo gaat dat. Spiona- gepraktijken om wat meer over de tegenstander te weten te ko men, zijn in het tafeltennis net zo vreemd als een goedkoop biertje in Zweden. Marie Lindblad had het in de kustplaats Varbergs (90 kilometer vanaf Göteborg) niet meer naar haar zin; kon geen passende werkkring vinden en was weer naar haar geboorte plaats verhuisd, zo was de offi ciële lezing. Of die aderlating de kansen van Scylla had ver hoogd? Nee dus. Bij het uitspreken van de naam van de vervangster, Sachito Yo- kota, slaakte Marianne van der Vliet een diepe zucht. "Die Ja panse verdedigster? Nou, daar zijn we mooi klaar mee". Al enige jaren woont de 30-jarige Sachito Yokota in gezelschap van een Zweedse journalist in Scandina vië. Vorig jaar was ze in de fina le van de Zweedse kampioen schappen vedette Hellman de baas gebleven Sandra de Kruiff had de eer om te gen Yokota te openen. Een kwar tier later stond de kleuterleidster ontluisterd naast Bakker. Verlies met 21-17 en 21-15. dat kwam hard aan. "Ik heb altijd moeite met verdedigsters", stelde ze. "Te gen snelle speelsters voel ik mij pas in m'n element". Eregalerij Zoals Hellman bijvoorbeeld. Een overwinning op haar zou Sand ra de Kruiff ongetwijfeld een plaats in de Scylla-eregalerij hebben opgeleverd. Tegen Ma rianne van der Vliet demon streerde de sierlijke Zweedse voorlopig dat er met haar niet te sollen viel Hoewel Van der Vliet al haar defensieve mogelijkhe den aansprak, lelde Hellman de ene na de andere spinbal achter de hoofdschuddende Scylla-speel- ster. "Van haar valt toch niet te winnen"fluisterde ze na tien mi nuten strijd. Dat was dus 2-0 en Theo Bakker had al een groot kruis door z'n mooie plannetje gezet. Maar Ste- phine van Gennip zorgde voor hoop. De eerste set liet de studente fysiotherapie aan tegenstandster Stromvall (toch 25ste op de Euro pese lijst), ze kwam vervolgens met 16-21 knap terug en liet in de beslissende set tafeltennis van topniveau zien. Vanuit de meest onmogelijke hoeken kreeg Van Gennip het balletje op de tafel en via 17-19 stevende ze op de zege af. Maar in het vreemde ping- pongland kunnen de kansen snel Sandra de Kruiff: - pech gehad - keren. De nervositeit ging rege ren en 'haalde' Van Gennip uit eindelijk onderuit: 27-25 Drie-nul Maar De Kruiff had haar partij tegen Hellman nog tegoed. Toegegeven, de 22-jange Leidse bleef knap bij en had bij 19-20 kans op setwinst. De Kruiff wilde met een Chinese serve ("In Hol land slaat niemand die terug") een snelle beslissing forceren maar Hellman sloeg tot verbijste ring van haar tegenstandster de bal snoeihard terug20-20. Uit eindelijk ging de set en de partij verloren (22-20, 21-10). "Toch zit Sandra er dichtbij", verdedigde Bakker zijn pupil, "maar als je in zo n wedstrijd even een mo ment niet oplet, heb je verloren". Stephine van Gennip leverde het volgende voorbeeld Knap streef de ze in de eerste set langs Yokota (14-21) om venr>lgens met haar gedachten naar een Zweedse dis cotheek af te dwalen. Wellicht werd ze van de wijs gebracht door de Zweedse arbiters, die niet overweg konden met de tijd- rtQtl MCf kil prlrcgclhockjc in de hand en de door de Zweedse coach Johansson ingefluisterde correcties kreeg de partij een chaotisch vervolg Maar Yokota vond de muziek best leuk: 21-9 en 21-11, haar ploeg een 5-0 zege be zorgend "Toch heb ik niet het gevoel hier als toerist te zijn gekomen", sprak Theo Bakker, "vijf nul is te ge flatteerd. Ze kunnen niet zeggen dat ze geen tegenstand hebben gehad want Stephine had bij voorbeeld tw>ee punten kunnen scoren en Sandra had net even pech tegen Hellman" En Marianne van der VlietHoop vol begon ze nog aan de war ming-up voor haar tweede partij tegen Stromvall toen Van Gennip nog bij de les was tegen Yokota. Beteuterd moest ze even later plaatsnemen op haar stoei Het trainingspak hoefde niet uit "Daar ben je dan drie dagen voor in Zweden. Voor tien minu ten tafeltennis"... ROB ONDERWATER IDEN - Foreholte heeft gisteren (i de eerste divisie B het eerste iunt laten liggen. V.d. Broek/ )ES uit Eindhoven hield de sco- e in Voorhout op 11-11. In Win- erswijk won HVS in de eerste livisie A met 13-12 van WWV. De leren van Saturnus waren met 18-5 sterker dan EMM en met die ege zijn zij opgerukt naar de iveede plaats in de ranglijst van Ie tweede divisie C. In de tweede livisie C wonnen de dames van )ase van Gilze, 11-7. Oase staat laardoor op de tweede plaats. De lames van MMO konden uit te len DWS geen winst boeken: 6- 4 voor de Schiedamse lijstaan- joersters. rehoe heeft het in Voorhout heel rg moeilijk gehad. De opening vas overigens veelbelovend, 1-0 loor Nels Geerlings en 2-0 door lannie Boskamp. Voor laatstge- loemde betekende die treffer neteen het einde van de vrijheid an handelen. Zij kreeg voor de est van de wedstrijd een per- ponlijke dekking en dat zette |en rem op de toch al weinig im ponerende Voorhoutse aanval, be anders zo hechte defensie be- pek gisteren in de hoeken twetsbaar en zo kon het gebeu- én dat de troste lij staan voerster liep in de tweede helft tegen een lorgwekkende achterstand, 7-10, noest aankijken. Q Geerlings redde Foreholte zo- lls al zo vaak in het verleden met ien one woman-show door vijf reffers op rij te verzorgen. Uit- llag: 11-11 (rust 6-5). IS verloor in de vorige zaalcom- >etitie tweemaal van WWV. De verwachtingen in het Stomp- rijkse kamp waren dan ook dat let in Winterswijk weer geducht tou spannen. De uitslag, 13-12, loet dat ook vermoeden, maar in kerkelijkheid was het krachts verschil tussen beide ploegen veel groter. De defensie liet giste ren echter wat steken vallen door niet goed uit te stappen of niet goed over te nemen en te lang lakken aan de ckelspeelster. •at gaf WWV de kans om tot het £inde toe gevaarlijk te blijven. Mie zes strafworpen werden on berispelijk benut door Marijke Moes-Luyten. De overige HVS- Ireffers kwamen van Lenie van der Bosch, 4, Sjanie Waayer, Ank van der Bosch en Ank van Wis sen. ide Vijf Mei-hal had Saturnus het niet alleen moeilijk met EMM (18-15) uit Middelburg, dat uiter aard de tweede plaats op de rang lijst wilde vasthouden en zich daarom ook letterlijk met man en macht in de strijd wierp, maar ook met de arbitrage. De Leide- naars mochten defensief erg wei nig tegen de fors inkomende Middelburgse oppositie. Het re gende vrije worpen en uitsluitin gen. Behalve dat bleek het arbi trale duo weinig kijk te hebben op de geniepige "ingrepen" van EMM. Hans Zwaan ondervond dat aan den lijve in het begin van de tweede helft. Een knietje in de rechterdij en hij kon voor de rest van de wedstrijd de kleedkamer opzoeken met eenrse bloeduit storting. Merkwaardig was overi gens dat met een man minder Sa turnus niet alleen sterk verdedig de, maar ook wist te scoren, e Saturnus treffers kwamen van Hans Wolvers, 6, Hans Blansjaar en Anton Klok, ieder 3, Wim van jLeeuwen en Steven Schrader, ie der 2, Menno Bom en Jan Wolter jlJssel de Schepper, ase miste gisteren in Gilze de centrale spelopbouwster Marjan van der Geest. Haar plaats werd ingenomen door Roos van der Poel en die vierde haar debuut in de eerste gelederen met twee fraaie treffers. Ook in de defensie toonde zy zich haar plaats volle dig waard zodat Oase gerust kan zijn voor wat betreft aanvulling uit de tweede garde. Defensief was het centrum van de Oud- i Adese ploeg vrijwel niet te door boren en de enkele ballen die toch nog een weg door dat cen trum vonden werden door Moni que van der Meer, moeiteloos ge pakt. De doelpunten kwamen bij Oase van Helma Stigter, 3, Roos van der Poel en Genie Hoogenboom, ieder 2, Lydia van der Poel, Mar- gret Brugman, Jannie Jansen en Riet Broesterhuizen, ieder 1. MMO had tegen DWS teveel haast in de aanval. Dat gaf de Schie damse ploeg de kans op de break-out en die werd dankbaar aangegrepen. Van de veertien treffers scoorde DWS er zeven uit break-outs. Bij MMO was ei genlijk alleen de debutante in het eerste team, Marion van Rijn, op normaal niveau. De goed kee pende Truus Lieverse in het MMO—doel kon op de break- outs weinig uitrichten. Voor MMO scoorden Marion van Rijn 2, Helma Volwater, 2v, Elly van Leeuwen en Jose Elsgeest. In de afdelingsklassen wonnen de dames van Saturnus in de twee de klasse royaal van ODIS 2, 18- 4. Sjuul van Rijn, voor het eerst weer van de partij scoorde 5 tref fers Olympia'72 verloor van Nor- tha, 11-12 en HVS verloor bij de heren met 14-16 van Saturnus 2. FRANK BONTE LEIDEN - De zaalkorfbalcompetitie die dit weekeinde van start is gegaan kende een aantal verrassende uitslagen. Zo werd de streekderby TOP-Pernix verdiend door Per- nix met 8-14 gewonnen. In de Overgangsklasse presteerde Fides Pacta zoals verwacht werd. Het uit Assen afkomstige ASKO werd met 8-6 verslagen. i Pemix probeert de Sassenheimer Hans Oudshoorn (l) In Arnhem leed De Danaiden een forse nederlaag. Met 13-4 werd van Oost Arnhem verloren, waar mee werd aangetoond dat de ba sis van alle successen van De Da naiden tijdens de veldcompetitie een zeer smalle is. Fides Pacta-ASKO 8-6 (4-3). Een redelijk gevulde Vijf Meihal zag weliswaar het heroptreden van Fides Pacta in de Overgangsklas se in een 8-6 overwinning eindi gen; toch was hier en daar teleur stelling van de gezichten te le zen, omdat de wedstrijd niet bood wat er van werd verwacht. De druk om je voor eigen pu bliek waar te moeten maken, on dermijnde de rust in de aanval. LEIDEN De dames van Parker Leiden boekten de eerste sei zoenszege op de Groene Uile- n(55-56), terwijl Spaarbank Trotters ook dicht bij een verras sing was. Van koploper Orca's werd nipt verloren: 82-84. Een klasse lager verloor Leiderdorp voor de vijfde keer en ook MSV moest Silvertown Lions de zege laten: 67—89. Exfla's—Lisse werd gestaakt en Blitz zette Luba vrij simpel aan de kant. De dames van MSV bogen in de slotminu ten voor het Friese Ymir: 56-52. Groene Uilen-P/Leiden 55-56. Door uitstekend spel in de eerste helft namen de Leidse dames een 16-32 voorsprong. Er werd goed verdedigd en in de aanval waren Ria de Wit en Rosalien van der Laan op dreef, zodat niet alles van center Marijke Klos hoefde te komen. Op een gege ven moment gingen de Gro ningse Scheidsrechters wat vreend fluiten wat tot gevolg had dat Groene Uilen terug kon ko men. Bij rust was de stand nog 20-32, maar in de tweede helft bleven de Groningse meisjes in lopen. Bij 51-52 was Leiden bij na ingehaald. In de slotminuten hervond Leiden zichzelf en be hield met knap uitgespeelde aan vallen de voorsprong tot het eindsignaal. Trotters-Orca's 82-84. De rode lantaarndrager van de eerste di visie leverde bijna een prestatie van formaat tegen ranglijstaan voerder Orca's. Door gecontro leerd te spelen werd de rust bij 44-41 bereikt. De Leidenaars hielden zich goed aan de door coach Van der Meer uitgestippel de systemen en benutten meer dan de helft van de genomen schoten. Met name Tony Lam ping (677c) schoot zuiver. Boven dien verdedigde hij ook de Urker Amerikaan Chapman, die de ge- bleseerde David Moore verving. Het betekende wel dat de Leidse formatie geen lange man op Om- anette (ex-Haaksbergen) kon posteren. Daar profiteerde de Surinamer goed van, getuige zijn 43 punten. Niettemin verzuim den de Trotters in de laatste der tig seconden een verlenging uit het vuur te slepen door de laatste schietkans te verprutsen. Top scorers: Lamping 26, Moerer 18 en Reid 14 punten. Leiderdorp-OSG 64-73. De zo veelste onnodige nederlaag van de Leiderdorpers. Door een slechte start (8-21), maakte Lei derdorp het zichzelf ontzettend moeilijk. In de tweede helft kwa men ze nog wel tot een voor sprong, maar de inhaalrace had zoveel energie gekost, dat de slotfase weer voor OSG was. MSV-Silvertown Lions 67-89. In dezelfde eerste klasse rayon presteerde het Noordwijkse MSV hetzelfde als Leiderdorp. Ook daar werd door een domme eerste helft de hele wedstrijd ver prutst. Als excuus konden de Noordwijkers het uitvallen met enkelblessures van Bert van der Plas en Gijs Gordijn aanvoeren. Topscorer werd Rinus van der Nieuwendijk met 24 punten. Exfla's-Lisse gestaakt bij de stand 30-56. Evennals vorig wa ren er bij deze ontmoeting pro blemen. Weer waren het de Haar lemmers die het moeilijk met de leiding hadden. De thuisploeg had zoveel kritiek op het leiden de tweetal dat de scheidsrechters het duel besloten te staken. Lisse blijft hierdoor aan de leiding van deze eerste klasse rayon. Blitz-Luba 86-56. Een klasse la ger beslist Blitz het duel in de eerste tien minuten. Luba had het moeilijk met een basket en kwam niet tot scoren. Met rust was de stand 51-23, maar na de pauze had Blitz de 'lastige' bas ket en kon Luba iets inlopen: 51-36. Blitz bleek toch sterker en onder aanvoering van Peter de Weys werd het verschil weer opgevoerd. Ymir-MSV 56-52. De Noordwijk se dames namen door goed spel een 10-22 voorsprong, maar de klad kwam erin toen tegen de Friese zoneverdediging niet ge scoord werd. Ymir kwam terug en de wedstrijd werd beslist in de laatste minuten toen MSV door domme missers naast de ze ge grepen. waardoor vaak te krampachtig werd geschoten. Vooral het duo Hennie Piket en Robin Somme- ling kampten met dit probleem, waardoor in de tweede helft ge durende 22 minuten niet werd gescoord. De Fides-verdediging had in die fase nauwelijks nog problemen met ASKO, waardoor voor het publiek alleen het lange wachten op een Leids doelpunt overbleef. Die kwam toen Robin Sommeling vanaf de strafworp- stip Fides Pacta in veilige haven scheen te loodsen. ASKO beant woordde deze treffer evenwel onmiddellijk, maar de trefzekere Dik Onderwater herstelde de twee punten voorsprong. En toen in de daaropvolgende mi nuut zowel Fides als ASKO bei de eenmaal scoorden en de Leid se aanvoerder met nog twee mi nuten te spelen weer voor de korf stond, was het zeker dat de eerste overwinning van Fides binnen was. Doelpunten: Robin Sommeling 3x, Nico Pikaar, Dik Onderwater 3x en Patricia Gott- Oost Arnhem-De Danaiden 13-4 (7- 2). Het zelfvertrouwen van de Leidse ploeg is beneden alle peil. Het niet meespelen van Ene Pe ters en Hennie Devilee bij De Da naiden door enkelblessures houdt de ploeg van Ron Ek volle dig in haar ban. Vertrouwen in de plaats waarnemers is nauwe lijks aanwezig en daardoor is de Leidse ploeg bij voorbaat al een geslagen ploeg En als dan ook nog één vak niet tot scoren kan komen is een nederlaag snel ver klaard. Het werd in de tweede helft zelfs noodzakelijk om Kees Christiaanse en Bea Schrama te wisselen voor Jo Korenhof en In grid van Haren. De doelpunten in deze voor De Danaïden tra gisch verlopen wedstrijd werden gemaakt door Frans Brand 2x en Hans v.d. Leek 2x. TOP-Pernix 8-14 (2-7). Het te lang aankijken tegen een wedstryd kan ook averechts werken. Dat ondervonden de TOP-spelers. die zoals trainer Ruud v.d. Horst verklaarde door overconcentra- tie de eerste vijfentwintig minu ten volledig onderuit gingen te gen het zeer goed spelende Per- nix. Het taktisch concept waarmee Per- nix de Sassenheimers een hele eerste helft onder dwang hield, heette voorverdedigen De TOP- aanvallen werden daardoor veel vuldig afgebroken Pernix scoor de daarentegen vry gemakkelijk. By 0-7 kwam TOP pas aan sco ren toe. Maar ook in de tweede helft zag TOP geen kans om tot Trotters-aanvoerder Will Moerer doet een geslaagde schotpoging te mid den van drie tegenstanders, onder wie Orca's uitblinker Omanette (ex- Haaksbergen) links. LEIDEN - Donar zorgde in de eredivisie basketbal bijna voor een sensatie van de eerste orde door ongeslagen lijstaanvoerder Den Bosch te ver slaan. Het lukte net niet, maar de cijfers 100-101 geven aan dat het weinig heeft gescheeld. Grote man gistermiddag in Groningen was Kees Akerboom Hy scoorde dertig punten en deed daarmee het goede schutterswerk van Jimmy Moore teniet Akerboom excelleerde met name in de tweede helft. Door Franken en Moore bleef Donar heel lang in het goede spoor, maar dunks van Miller en Richardson bepaalden tenslotte het verschil Amstelveen had geen problemen met Noordkop. In een ren- en vliegparty schoot de score om hoog. Verdedigen was er niet by en daarom werd het 123-86. Stars speelde een hele matige party tegen Delft. De ploeg van coach Harrewyn verloor kansloos met 40-76. Rick Lewis was topscorer met 20 punten. Amsterdam boekte ook weer eens een overwin ning Haaksbergen deed het niet slecht, maar met Cock van de Lagemaat in een hoofdrol (30 punten) zat de thuisploeg steeds net aan de goede kant van de score. behoorlijke aanvalsacties over te gaan. Het antwoord op de vraag hoe ontloop je een voorverdedi ger bleek voor de Sassenheimers te moeilyk en daar Pernix de ver dediging van TOP wel alle kan ten kon opsturen was het met verwonderlijk dat de score 4-12 verscheen De wedstrijd was toen al wel gestreden en eindig de door een gas terugr. mend Pernix m 8-14. Voor TOP scoorden: Anne v.d. Zaag 2x, Stella v.d. Zaag 2x, Ka rin Baak, Hans Oudshoorn, Bert Staal en Ilse Molenaar Voor Per nix waren dit: Carla Kuipers 2x, Janko Breedveld 5x, Peter Kui pers 2x en Kees Hortensius 5x. Ons Eiland-Snel 4-8 (2-6). Het de buterende Ons Eiland moest na afloop toegeven dat het Dordtse Snel over alle linies de betere ploeg was. Een constane achter stand was daar het gevolg van. Toch leek Ons Eiland in de twee de helft nog iets te kunnen wyzi- gen, maar de twee doelpunten die tot 4-6 leidden, werden even wel weer snel door Snel beant woord 4-8 Voor Ons Eiland scoorden: Rob Has se 1 bach 2x, Huib Hasselbach en Patrick Ver- Rozenburg-Zuiderkwartier 13-14 (6-6). In een doelpuntryk duel zag Zuiderkwartier kans in de tweede helft een 9-7 opgelopen achterstand in een zeer korte tyd tot een 10-12 voorsprong om te zetten Deze voorsprong kwam niet meer in gevaar, vooral om dat Zuiderkwartier erg veel rust vond in haar aanval. Pas in de laatste seconde van de wedstrijd kwam Rozenburg dichtbij de geel blauwen, waarvoor Joep van Dam 5x, Toos van Dam 3x. Carla Akse, Dirk Jan de Kreek, R-tv, Henze, Dirk Derksen en Wil de Wit scoorden In de tweede klasse leed zowel Crescendo als De Algemene een nederlaag. Crescendo ontmoette een veel beter op schot zynd Merwic dat op de cruciale mo menten scoorde. Zo had Cres cendo by de stand 5 6 met wat meer geluk op gelyke hoogte kunnen komen, maar juist op het moment dat een doelpunt van Leidse zydc in de lucht hing, scoorde Merwic dat snel wist uit te lopen naar 7-11. Voor Crescen do scoorden: John Huigsloot 2x. Ria Baak 2x, Carohen Braggaar, Wilfred Cornelisse en Mark Brouwer Alhoewel De Algemene tegen KVR met 4 1 kwam voor te staan moest lydzaam worden toege zien dat de Ryswykers by de stand 6-6 naar 6-9 uitliepen Tot twee minuten voor het eind bleef de stand ongewyzigd. Toen zag Algemene kans tot 8-9 in te lo pen, maar de tijd was te kort om er meer uit te halen Voor De Al gemene scoorden: Hennie Waas dorp 3x, Wim van Vliet 2x M.ir tin Filippo 2x en Jorry Serdyn. In de derde klasse kwamen KNS tegen Ter Gouw (6-4) en Veloci- tas tegen Vriendenschaar (9-7) tot winst Het voor een titel favo riete Fiks uit Oegstgeest moest genoegen nemen met een 6-6 ge- lyk spel tegen Stormvogels na eerst nog met 14 en 4 6 tc h«T>- ben voorgestaan Fluks Noord- wyk moet in All Ready haar meerdere erkennen. De Noord- wykers werden in ZMkM M I 9 5 verslagen GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17