Vreeburg bepaalt lot van LZ: 6-5 Dames Gemini raken leiderspositie kwijt aan DFC LMHC steviger op kop na gelijkspel van Forescate Studenten kunnen niet "vlammen" tegen DIOK Zijl/LGB derbywinnaar na spannende strijd Reserves Seylla zakken af MAANDAG 23 NOVEMBER 1981 SPORT SPORT SPORT LEIDEN - De volieybalsters van Gemi ni hebben de ontmoeting met DFC om de eerste plaats in de divisie met 2—3 verloren. De derby in de promo tieklas bij de heren tussen Leython en Donar resulteerde in een 3-2 over winning voor Leython. In de divisie bij de heren kwam LUSV als enige in actie. Onder leiding van de goed aanvallende Hans Broere ging men tegen HSV sterk van start. Alleen de HSV-opslag bracht enige moeilijk heden. Omdat de studenten een nage noeg foutloze partij afleverden bleef de opponent voorlopig op afstand: 8-15, 12-15. In de derde en vierde set brak de opslag LUSV wel op. HSV stuurde met 15-8, 15—9 op een beslis sende set aan. Tot 13-13 ging de strijd gelijk op maar toen forceerde HSV de beslissing: 13-15(3-2). Bij de dames divisionisten betwistten Gemini en DFC uit Enkhuizen elkaar de éerste plaats. De ploegen boden het talrijke publiek (vooral de gasten lie ten zich niet onbetuigd) een goede en spannende wedstrijd. In hoog tempo daverde Gemini naar de eerste set winst (15-5). DFC schakelde over op eenvoudiger aanvalspatronen, zelfs zonder penetraties. Dit, plus het leng- teoverwicht deed de balans naar DFC- zijde uitslaan: 13-15 en 9-15. Gemini stootte in de vierde set nog één keer terug (15-13) maar met een ruime 15-7 zege in de beslissende vijfde set liep DFC naar de totaalwinst. Leython ontving AV'40. Een rommelige eerste set ging met 11-15 naar AV. In een geweldig gevecht maakte Leython vervolgens een 12-4 achterstand goed. De tomeloze inzet en het goede aanvalsspel van Maria de Groot werd met de 19-21 setzege beloond. In de derde set wist Leython niet opnieuw een grote achterstand ongedaan te ma ken (9—15) waarna mén in de vierde set de indruk maakte orde op zaken te willen stellen. Leython kwam met 13-6 voor. Die marge verdween in één beurt echter als sneeuw voor de zon: 13-15 en een 3-1 nederlaag. Nadat NOVO door persoonlijke fouten de eerste set aan Molenwiek had moe ten afstaan (13—15) kwam de formatie in de tweede rondgang op dreef. Met gevarieerd en enthousiast spel speelde men Molenwiek weg: 15—12, 15—10, 15-10. Gemini 2 speelde tegen rode lantaarn drager VC Krimpen een slechte wed strijd. Alle inspiratie verdween met het gebrek aan tegenspel van enig ge halte. Na 15—5 en 15—6 volgde zowaar nog setverlies (10-15). Het herstel liet niet lang op zich wachten: 15-9. Derby Na een eoede start i i het duel tussen Jupiter en NOVO (promotieklas he ren) zakte het spelpeil naar een beden kelijk niveau. Jupiter maakte de min ste fouten en won: 15—11, 15-9, 15—9. De derby Leython-Donar kende een spannender verloop. Leython moest na het verlies tegen Radius bewijzen dat dat slechts een misstap was ge weest, Donar wilde de stijgende lijn van de laatste weken voortzetten. De van een blessure herstelde Chris Ver- woert kon Leython niet voor verlies van de eerste set behoeden: 10—15. In de tweede set fungeerde de sterk ope rerende Erwin Bergsma als spelverde ler. Hij bracht meer lijn in het spel. De foutieve berichtgeving rond Wim Schouten in de krant van vorige week, als zou hij uit de wedstrijd zijn geser veerd, greep Donar aan om vele opsla gen in zijn richting te zenden. Hij ver zorgde de pass echter uitstekend en toonde zich ook aanvallend weer de sterkste Leython-pion. De tweede set werd in het voordeel van Leython be slist (15-12). Via 11—15 en 15-8 be landden beide ploegen in de gelijk op gaande beslissende set. Bergsma ver hinderde met zijn goede blokkerende activiteiten dat Donar goed door kon komen met de middenaanval. Door al zijn wisselspelers in te zetten en de in spanningen zodoende te spreiden, greep coach Van de Gracht met Ley thon de partij via 15—13. RW pakte in de derby met Gemini 2 wel een set, maar vormde geen serieu ze bedreiging. Vooral de pass was slecht verzorgd. Gemini scoorde veel al direct uit de opslag. RW miste ver trouwen in eigen kunnen: 1-3 (7-15, 15-8, 5-15, 8-15). Bij de dames moest LUSV het in de der by met Gemini 3 zonder Marja van Dommelen doen. Men schakelde daar om over van 1—5 op 4-2 met Sonja Groen en Ineke Havinga als spelver- deelsters. Dat liep prima. Door slor digheidjes gaf men na een 13-4 voor sprong in de tweede set weg, had bij 13-14 toch nog uitzicht op winst maar ging alsnog de boot in: 16-14. De ove rige sets waren voor LUSV: 11-15, 11-15. 6-15 RW kon het hoger geklasseerde Velo aardig bijbenen. Om beurten pakten beide ploegen twee sets. In de vijfde set revancheerde RW zich voor de re cente nederlagen door met 15—12 de volle winst te pakken. DAC begon met een nieuwe coach (Johan Kooistra) en een nieus systeem (overgeschakeld op 3-1-2) vol goede moed aan de strijd met Van Santen. Vooral Trees Verbij en Sonja Kooter draaiden erg goed. In de eerste set kon men bogen op een 13-11 voorsprong maar Van Santen beschikte toch over de langste adem. Via 14-16,9-15 en 8-15 werd het 0-3. LEIDEN - Martin Vreeburg was gisteravond de gevierde man bij Zijl/LGB. Dankzij zijn inbreng behaalde zijn ploeg tegen plaats genoot LZ'86 een minieme 6-5 zege. Zaterdagavond won ZIJL/ LGB ook. Tegen Neptunus werd met 12-5 gewonnen. Katwijk verloor opnieuw. Ditmaal was Breda met 6-5 te sterk. In de derde klasse viel het eerste ver lies van Vivax te noteren. PCG trok met 7-6 aan het langste eind. DKD won met 6-12 in Alkmaar van Reuring. De dames van zo wel de Zijl/LGB als LZ'86 speel den gelijk. De Zijl/LGB werkte in het afgelopen weekeinde een "dubbel" af. Zaterdagavond werd in het zwembad de Zijl Neptunus Arnhem gemakkelijk verslagen. De eerste twee perio den was het prijsschieten. Ze venmaal moest de Arnhemse Yvon de Kier zwemt twee kringrecords ALPHEN/SPIJKENISSE - De zwemploeg van LZ'86 kwam uit in de B-competitie. In Al phen waren behalve LZ de Dolfijn en AZC van de partij. De prestaties van de Leide- naars waren bijzonder goed te noemen. De prestatie van Yvonne de Kier sprong er nog wel het meeste uit. Zij vestigde twee kringrecords. Op de 200 m schoolslag meis jes onder 12 jaar zwom zij een kringrecord met een tijd van 3.02.8 en op de 100 meter vlin derslag meisjes onder 12 jaar in 1.15.2. Verdere uitslagen: 400 meter vrij meisjes onder 16 jaar: 1. Karin v. d. Linden LZ'86 4.52.1; 200 meter schoolslag meisjes onder 16: 1. Wendy Montanus 2.59.6; 100 meter vrije slag jongens onder 10 jaar: 1. Bas Willemse 1.18.4; 100 meter rugslag meisjes onder 14 jaar: 1. Sil via Bakker 1.15.5; 100 meter vrijeslag jongens onder 14 jaar: 2. Gijsbert v.d Leden 58.6; 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar: 1. Gijs bert v.d. Leden 1.08.2; 100 meter rugslag jongens onder 10 jaar: 1. Martin Bartels 1.33.8. De Zijl/LGB nam deel aan een vierkamp in Spijkenisse. Ook hier vielen enkele goede prestaties te noteren. 100 me ter schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1. Pauli Venekamp 1.41.6; 3. Ingrid van Veen 1.44.2; 100 meter vrij meisjes onder 12 jaar: 1. Jolanda La- terveer 1.09.7; idem jongens onder 12: 1. Bob v.d. Staak 1.09.2; 100 meter rugslag jon gens onder 14: 3. Hans van Rosmalen 1.15.8; 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar: 2. en 3. René Correljé en Hans Lalau in 1.06.8; 100 me ter rugslag meisjes onder 12 jaar: 1. Mireille Correljé 1.24.5; 100 meter vrijeslag meisjes onder 10 jaar: 1. In grid van Veen 1.16.4; 200 me ter wisselslag heren: 3. René Correljé 1.24.5; 100 meter vrij eslag meisjes onder 10 jaar: 1 Ingrid van Veen 1.16.4; 200 meter wisselslag heren: 3. Re né Correljé 2.25.8. Tot slot de E en F competitie die LZ'86 in het Vijf Meibad zwom. 100 meter wisselslag heren Niels Heek 1.09.5; 100 meter rugslag meisjes: 1. Hannie de Wit 1.24.4; 100 me ter vrijeslag jongens onder 14 jaar: 1. Edwin de Kier 1.12.5; 100 meter vrijeslag heren: 1 Niels Heek 1.00.0 en laatste Marinus Doderer die met een tijd van 1 07 0 laat blijken duidelijk bezig te zijn met de afbouw van z(jn loopbaan. goalie naar het net. Hierna liet de Zijl/LGB de teugels wat vieren, zodat Neptunus via 10-2 en ten slotte 12-5 de eindstand nog een enigszins draaglijk aanzien kon geven. Gisteren in het zelfde zwembad had de formatie van Rob Schouten het heel wat moei lijker. Stadgenoot LZ'86 dwong de Zijl/LGB in een meer span nende dan goede wedstrijd tot het uiterste te gaan. Vooraf ge gaan door een optreden van de Kooigirls startten beide ploegen voor het zeer talrijke publiek erg nerveus. De eerste kansen waren voor de ZijL/LGB. Twee maal achter elkaar werd een numerie ke meerderheid verkregen (Aad van Mil en Wilco v.d. Zeeuw op de kant) goed verdedigen van LZ hield de stand op 0-0. Beide ploe gen speelden een press over het hele veld, waardoor een snel op en neer golvend wedstrijdbeeld ontstond. De beide defensies funktioneerden zo goed dat er maar weinig scoringskansen werden gecreëerd. Om het offen sieve falen te compenseren werd er vrij veel van grote afstand ge schoten maar het betrouwbaar optreden van beide keepers stond succes in de weg. LZ doelman Jan Teske is na een wat moeizaam begin nu duide lijk aan het hoofdklasse-niveau gewend geraakt. LZ scoorde de openingstreffer. Met Jacob Spij ker op de kant kon Wilco van der Zeeuw 0-1 maken. Dit was te vens de stand na de eerste perio de. In de tweede periode ging er opnieuw een Zijl/LGB speler naar de kant (Ron Koster) LZ kon deze buitenkans echter niet verzilveren. Het slecht afmaken van de man meer situatie zou LZ in het verdere verloop van de wedstrijd opbreken. De 0-2 ach terstand die de Zijl/LGB door toedoen van Aad van Mil opliep werd al snel genivelleerd door goaltjes-dief Stan Van Belkum die een strafworp afrondde en een man meer situatie benutte. In de voorgaande versies van de Leidse derby bleef LZ in de be ginfase aardig in het kielzog van de Kooibewoners om daarna ge heel weg te zakken. Gisteravond was het verlies meer te wijten aan het slecht benutten van de man meer situatie. Zwakke bal behandeling, het onvoldoende laten circuleren van de bal en het matig positie kiezen deden LZ gisteravond de das om. De Zijl LGB maakte daar dankbaar ge bruik van, en daar herkent men toch wel de klasse, en wist al counterend met een man minder zelfs tweemaal tegen te scoren. Fried Elzenga bracht LZ nog éénmaal aan de leiding. Vanaf de midvoor-plaats scoorde hij 2-3. Doelpounten van Ruud Muusse Jan Jaap Korevaar en Stan van Belkum leverde na drie perioden een 4-4 stand op. In de laatste spannende periode bepaalde en kele ongelukkige akties het ver loop van de wedstrijd. Doelman Jan Teske door het wegwerpen van de bal in "dood" spel uit het Martin Vreeburg (4) probeert Bram van Mil af te stoppen. Op de achtergrond wacht broer Aad op de pass. water gezonden, wat onmiddel lijk door Martin Vreeburg werd afgestraft (5-4). Na enkel minu ten werd Albert Spijker het wa ter uitgestuurd. In plaats van de "logische" 5-5 onderschepte Martin Vreeburg de bal en na een snelle rush verschalkte hij kee per Jan Teske met een magnifiek back handshot (6-4). 35 seconden voor tijd scoorde de enthousiaste Aad van Mil nog van de midvoor- plaats 5-6, maar de tijd die toen nog restte was te kort om LZ'86 aan de verdiende gelijkmaker te helpen. Katwijk verloor wederom met 6-5 van Breda. Na een gelijk opgaan de strijd, periode standen 3-0, 3-2 en 4-3, trokken de Katwijkers in de laatste periode aa het kortste eind. Doelpuntenmakers van Katwijkse zijde. Arthur Jonker, Piet de Vries, Hans v. Veen, Dirk van Leeuwen en Paul v.d. Put ten. Vivax moest zijn koppositie af staan aan het Rijswijkse RZV. Zaterdagavond was het op de derde plaats staande PCG iets sterker als de mat spelende" Oegstgeestenaren. Deze neder laag houdt echter wel enkele consequenties in. De volgende wedstrijd tegen koploper RZV moet nu gewonnen worden om nog een kans te maken op het kampioenschap. Doelpunten van Leo Onderwater (2) Jeroen Piasmeier, Marcel Rompes, Dick LEIDEN - LMHC is bij zowel de heren als de dames met winst partijen het best voor de dag ge komen. De andere hockeyclubs hebben het gisteren niet verder kunnen brengen dan gelijke spelen, waarvan Forescate een eervol resultaat behaalde door 1-1 te spelen tegen het sterke Kieviten. Door het verliespunt van Kieviten is Leiden wat ste viger op kop komen te staan. Alecto zag zijn velden afge keurd. Leiden - Bennebroek 1-0 Bankzitter Rob de Ruiter, die in viel voor Wouter Eyckenhout, had zich geen betere entree kun Markant spelmoment van de rugbyderby LSRG—DIOK. Kees Koemans verovert het ovaal vanuit de setscrum. LEIDEN Voor een derby-match zijn in het algemeen de verwachtingen hoog ge spannen, immers alle ingrediënten, zoals onder andere locale rivaliteit, prognose- rende tapkastverhalen en last but not least dezelfde rugbytrainer, zouden borg moeten staan voor een explosief sfeertje in het universitaire sportpark. Maar van dit alles kwam niets terecht. DIOK won simpelweg in een uitstekende "pot" van het Leidse Studenten Rugby Gezelschap met 3—24. Als altijd was de start van de geelblauwe brigade zeer nerveus cn werden er vele technische fouten ge maakt Uit een van de hiervoor gegeven penalties kon Hans Siemens zelfs Leiden op voorsprong zet ten (3-0), maar dat was dan ook alles. DIOK bleef keihard zwoegen, vooral omdat de sterke tegenwind nogal eens voor verrassende situaties zorgde. Vyf minuten voor rust scoorde Kees Koemans de try op aangeven van Barry van Dooren (3—4), terwijl Ab Huisman de conversie met een strak schot verzilver de (3-6). Afstand Direct na rust nam de Kikkerpolderploeg duidelijk afstand van zyn opponent door Ab Huisman (3-9) die een toegekende strafschop benutte. Het echte brokje dynamiet wat wedstrijden tussen plaatselij ke teams zo kenmerkt bleef echter vooral bij de Leidse Studenten achtewege. DIOK dicteerde de wedstrijd nu geheel, hield het spel korten wist voor al van uit de setscrums het LSRG-spel te ontrege len, waardoor de Studenten nogal eens een tech nisch foutje maakten. Huisman strafte met drie fa buleuze schoten deze overtredingen af terwijl zijn broer Richard verder een try scoorde, waardoor de score tot 3-24 opliep. Via vooral de erg ijverige Paul Hofman en Diederick Renardel probeerde Leiden nog wel wat terug te doen, maar in aanvallend opzicht schoot de Studen- tenploeg tegen de sterke DIOK voorwaartsen (en de tegenwind) gewoon te kort om nog tot enig resultaat te komen. het duel tegen Bennebroek. Hij maakte na een kwartier spelen het enige en win nende doelpunt voor Leiden. Bouwe Leedeboer werd op on reglementaire wijze gestopt maar wist toch nog het tikje te geven waaruit De Ruiter kon scoren. LMHC verzuimde de sco re verder uit te bouwen in het duel tegen het matige Benne broek, dat door de arbiters goed werd geleid. Forescate - Kieviten 1-1 Coach Hans Cornelisse van Fores cate had een straffe mandekking bedacht op Kieviten-spelverde ler Bobby Ancion die goed werd uitgevoerd door Anne-Paul Goudberg. Het duel dat hoofdza kelijk op het middenveld plaats vond kende de eerste helft geen doelpunten, wat mede te danken was aan de Voorschotense inval ler-keeper Jan-Frank Rubingh. De Voorschotenaren die op de uitval speelden, scoorde na vijf tig minuten 1-0 uit de enige strafcorner ingeschoten door Pe ter-Jan Rubingh. Kieviten kwam fel terug en scoorde tien minuten voor het einde door de boomlan ge Gert-Jan Hendriks uit een strafcorner de gelijkmaker. Noordwijk - Hermes 0-0 De Noordwijkse ploeg moet het bezuren dat het met een krachte loze aanval speelt, want ook te gen het laaggeplaatste Hermes uit Den Helder konden de Noordwijkers niet tot doelpun ten komen. Ook Hermes maakte geen sterke indruk en wist bij- voorbeeeld de strafcorners niet uit te buiten. In het op een moei lijk bespeelbaar veld gaven de beide teams elkaar in kracht niet veel toe. Het in het veld brengen van aanvallers tijdens wissels bij Noordwijk kon geen verande ring brengen in het typische 0-0 spelletje dat door beide ploegen werd gespeeld. Eechtrop - Roomburg 0-0 Het Leidse Roomburg liep wat al te gemakkelijk in de verdedigen- LEIDEN - Landskampioen Tempo Team is al jaren de sterkste for matie in de vaderlandse ping pong competitie en heeft, wan neer haar positie wankelt, ook al tijd het geluk van de sterkste. Za terdag kon Avanti beamen dat de tafeltennisgrossier altijd vrouwe Fortuna aan haar zijde weet. Pa trick Swier wint de eerste game van weer teruggekeerde Hijne en bereikt in de tweede een 21-20 voorsprong. Discussie-freak Hjj- ne mept de volgende bal over de tafel maar winnen deed Swier niet. De bal toucheerde zijn bat wat reglementair puntverlies op levert. De Tempo Team-speler maakte van de gelegenheid met een gebruik om de hele partij te v.d. Bosch en Frits Welling be perkte het verlies tot 7-6. DKD won zaterdagavond overtuigend van de Reuring met 12-6. Topsco rers aan Leiderdorpse kant Ro land Dreef en Harry van Hoven met ieder 4 treffers. De beide Leidse dames ploegen uitkomende in de eerste klasse behaalden dit weekeinde een re mise. LZ'68 tegen Brandenburg (7-7) en de Zijl/LGB tegen DSZ 2 (4-4) voor beide ploegen gold dat een overwinning zeker tot de mogelijkheden heeft behoort. Topscoorster bij LZ'86 was Anke Chaudron met 3 doelpunten en Marian Neuteboom was verant woordelijk voor 2 Zijl/LGB tref fers. de fuik die door de hockeyers van Eechtrop werd opgesteld. De zes strafcorners door de Lei- denaars in de eerste helft te ne men, brachten ook al geen uit komst op een doelpunt, want zij werden alle uitstekend gestopt door de doelman van Eechtrop. De wedstrijd zelf was matig door het weinig spitsvondige spel dat getypeerd kan worden als een duel dat alleen terreinwinst moest opleveren. Het tweede deel van de wedstrijd was boven dien vrij hard wat door de scheidsrechters niet afdoende kon worden bestreden. Dames Leiden - Warande 2-0 De hockeysters van Leiden kon den het in de eerste helft nog niet maken in het wat eenzijdige spel letje van constant aanvallen te gen het sterk in de verdediging spelende Warande uit Ooster hout. Leiden ging na rust nog na drukkelijker aanvallen, wat na tien minuten resultaat had in een doelpunt gescoord door Anne Meily. De Brabantse dames ble ven ook na achterstand volhar den in het verdedigende spelty pe, hetgeen zij overigens be kwaam deden. Een kwartier voor tijd maakte Alexandra Rooyaards de al een tijd in de lucht hangende goal uit een strafcorner en hielp daarmee Leiden aan de dik verdiende winst. HDS - Noordwijk 0-0 De Noordwyksen die in de tweede klasse B de lijst aanvoeren heb ben hun suprematie niet kunnen bewijzen tegen het Haagse HDS dat in de onderste regionen ver toeft. Noordwijk voelde zich ge dupeerd door het telkens afflui ten, wegens niet stilliggen van de bal bij strafcorners terwijl er nog niet werd geslagen. Noordwijk kreeg veel meer strafcorners te nemen in een verder gelijkop- gaande wedstrijd. Vijf minuten voor tijd mocht Noordwijk uit eindelijk nog blij zijn dat de bal net naast de paal ging bij een schot uit een korte hoekslag. Nu kwam er 6-3 op het scorebord waardoor het derdemannen-duel Rademakers-De Groot verviel. Gezien de moeite die Swier en Vriesekoop hadden met deze Amsterdamse jeugdspeler was het toch dubieus of De Groot in de slotpartij voor 5-5 had kunnen zorgen. Verloor Swier ongeluk kig van Hijne, tegen Van der Helm verliep de nederlaag glad jes. Maar ook Van der Helm hield zijn blazoen niet schoon want de Amstelveense routinier moest opnieuw buigen voor Bettine Vriesekoop. Deze op haar beurt liet tegen Hijne, met 19-21 in de derde game, een hattrick liggen. Avanti ontsnapte definitief niet meer aan verlies toen ook het dubbel naar de vijand ging. Vreugde beleefde Avanti aan haar reserves die Trias van haar eigen tafel speelden. Nestor Ge rard Bakker gaf een ongeslagen voorbeeld, dat zijn discipelen Piet de Groot en Kamphuis ieder twee maal konden volgen. Winst volgende week op Luto betekent dat Avanti promoveert naar de eerste divisie. Daarin ontmoet het dan Scylla, dat haar degrada tie zaterdag door de Veluwe weer eens met 6-0 bevestigd zag. Sjoerd Meijer had Henkie van Spanje kunnen kloppen als Maar ook bij het tafeltennis koop je voor. "als" niets. Kantebeen en Regeer toonden zich gelukkig dat het publiek de gebruikelijke rotte-vis-opmerkingen achterwe ge liet. Degraderen is ook het Do- cos-lot. De opnieuw een stap te rug is uiterst logisch na het afha ken van Fallaux en v.d. Berg. Daaruit concluderen dat het de club slecht gaat is onjuist. Aller eerst moet het huidige stan daard-team de volgende compe titiehelft terrein kunnen herwin nen en op langere termijn gaat Docos vruchten plukken van de intensieve jeugdopleiding die dit jaar ter hand is genomen. De ac tualiteit van dit weekend be stond uit een eervol 3-7 verlies te gen het Delftse Phoenix. Scylla 2 gaat ondanks de remise met TTCV toch een klasse terug om dat mede-lantaarndrager Sla- manders het bestond koploper Seine te vloeren. Rob v.d. Zeeuw c.s. hebben nog een theoretisch kansje. Winst volgende week op het sterke Noad lijkt echter nau welijks haalbaar. Mislukt dat in derdaad, dan kukelt Scylla 2 naar het niveau waarop team 3 en 4 van de club zich bewegen. Beiden toonden zich de eerste helft goede middenmoters. Karei van Schie en Hans de Roode (3e team) onderstreepten dat door Falco op te peuzelen 8-2. Nog één puntje had Scylla 4 nodig tegen Amsterdam. Ondanks een punt loze invaller Azier, lukte dat 5-5. Sjaardema kon met de titel al op zak, rustig free-wheelen tegen het schildpad-trage Typp. Drie langzame orthodoxe verdedigers met nog langzamer materiaal, die het moeten hebben van zich voorbij hollende opponenten. Ed v.d. Berg is daar te geroutineerd voor en Retisma houdt niet van hollen achter de tafel dus de Sjaardema-zege was geregeld. Maar het lag voor de hand dat de even jeugdige als on stuimige Herman v.d. Broek twee blauwtjes opliep. Overige uitslagen: Odeon-Sjaardema 2 4- 6, Sjaardema 3-Tafeltennishuis 2 5-5, Docos 2-Nike 6-4, Avanti 3- TCS 1 10-0, Dames: Avanti 2- Scylla 2 5-5.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16