RCL afgebluft: 1-4 Veel lof voor RBB Ter Leede geeft 2-0 prijs Noordwijk moet winst inleveren Leiderdorpers lopen periodetitel mis Ondanks 1—1 deling FC Lisse faalt vanaf de stip: 0—1 Katwijk houdt ARC wéér van winst af Quick Boys kaapt zege weg: 3-2 MAANDAG 23 NOVEMBER 1981 PAGINA 15 BENNEKOM - Dc ontredde ring in het Noordwijkse kamp na de 2-1 nederlaag bij het tot periode-kampioen ge huldigde Bennekom was groot. Juist toen Noordwijk in de tweede helft definitief wilde afrekenen met de onge kend moeizame competities tart en zich aan de top van het klassement wilde vestigen, schudde Bennekom de for matie van Piet Buter voorlo pig van zich af. Niet het feit dat de regerend afdelings kampioen op vier punten werd gezet, maar wèl de ma nier waarop dat geschiedde zat de équipe behoorlijk hoog. Zeer gedisciplineerd, zeer ge concentreerd ook volhard den de volgelingen van Buter in hun streven om de Veluw- se lijstaanvoerder zo ver mó gelijk uit de buurt van doel man Dick Dortmundt te hou den. Al pretendeerde Benne- kom-aanvoerder Hein Oelde- rik tegenover NCRV-verslag gever Leo Touw dan wel Noordwijk met aanvallend voetbal onder de duim te hebben gehouden, veel meer dan een veld overwicht sproot er niet uit de aanval lende daden voort. Oefenmeester Buter noemde, terwijl Bennekom een kleed kamerdeur verder luidkeels het bereiken van het 'grote' KNVB-bekertoernooi vierde, de overwinning "dik onver diend". Zonder schroom boorde de Haarlemmer het principe de grond in, als zou de meest aanvallende ploeg een verdiende overwinning hebben behaald. Uit zijn krie gelige reactie sprak indirect waardering voor de wijze waarop zijn Noordwijk te werk ging en dat die makke lijk tot de volle puntenwinst had kunnen leiden. Geheel naar wens van de zee- kanters kabbelde het duel rustig voort. Bennekom werd de gelegenheid geboden het rood-witte bolwerk te besto ken. Als de omstandigheden dat verlangden, met name bij vrije trappen kort buiten het overvolle doelgebied, verza melde het voltallige team zich bij de 16-meterlijn. Van een enerverende partij was daarom geen sprake. Benne kom kreeg tot aan rust één grote kans. Dortmundt werd in de twaalfde minuut door Wim van Zwan en Henk van Brakel gepasseerd maar maakten het elkaar onmoge lijk de bal in het lege doel te plaatsen. Verder was slechts libero Wim IJkhout bij mach te om met zijn flinke postuur enige onrust te stichten. Al snel mocht ook Noordwijk, dat geduldig op de kansen wachtte, aan aanvallen gaan denken. Steeds werd echter de snelheid uit het spel ge haald. De pass was slecht ver zorgd. En vanwege de voor zichtige houding was er in de zone achter de voorwaartsen niet voldoende mankracht beschikbaar om de Benne- komse afweer doelmatig aan de kaak te stellen. De enige kansrijke mogelijkheid was weggelegd voor Sjoerd Boot. Zijn vuurpijl stuitte echter op de dijen van Jan Teunissen. Luttele tellen voor het rustsig- naal van de onnavolgbare scheidsrechter Hummel brak de voorzichtigheid Noord wijk op. Sjoerd Boot, die de basisplaats op het midden veld van John van Dijk had ingenomen, aarzelde tussen het terugspelen op de verde digers of de aanval zoeken. Henk van Zwan ontnam hem de bal en knalde van achttien meter af, via de benen van Siem van Beveren 1-0 in. Omdat de eerste aanvallende actie van na de pauze de ge lijkmaker met zich mee bracht (Simon van Beveren kon een vrije trap van Jan Willem Bogers eenvoudig in lopen: 1—1), hield Noordwijk uitzicht op een gunstig resul taat. Bennekom voerde de strijd aan maar meer en meer ontglipten Bogers, Gerlof en Bröring aan de aandacht van hun bewaker. Gevaarlijk werden zij nauwelijks. Nadat Jaap Plug, invaller voor de geblesseerde Hans West geest, uit een afgeslagen hoekschop met een afstand schot nog wat verwarring rond de veste van Gerard Drost had gesticht, werd het ook in zijn territorium weer rustig. De vrede leek gete kend... Voor Noordwijk moest toen het ware gevecht echter nog be ginnen. Omdat Jaap Hiensch na bijna een half uur spelen de bal uit een vrije trap door het gat in de muur naar de ui terste hoek transporteerde (2-1) werd Noordwijk ge dwongen risico te nemen. Op alle fronten ontvlamde toen de strijd goed. De kromgebo gen paraplu die naar het hoofd van Buter werd gewor pen zegt genoeg. In het slot- kwartier werd de 2000 toe schouwers een alles of niets spelletje voorgeschoteld. Omdat zelfs de aanvallende escapades van Dick Dort mundt niets opleverden kon het grootste deel van de meu te hun favoriet als periode kampioen. GERARD HAVERKAMP LEIDERDORP - De Groningse nuchterheid onderdrukte zater dag de noordelijke schuchter heid. Het zo moedig gestarte RCL werd de dupe van de aan- valslusten van Oraiye Nassau: 1-4. De promovendus van de eerste klasse, liet zich allerminst impo neren door de stand van de rang lijst, waarop RCL tot op zaterdag als ongeslagen koploper prijkte. De ploeg van Theo de Waard kon tegen Oranje Nassau het eerste tastbare succes oogsten, maar in plaats van de verwachte periode- titel die recht geeft op deelne ming aan de strijd om de KNVB-beker, oogstte RCL al leen wat lof bij de tegenstander. „Een technisch en aanvallende ploeg", oordeelde ON-oefen- meester Dick van Vlierden na af loop. De nuchterheid voerde bij de Groninger dan ook direct de boventoon in de nababbel na de door zijn pupillen uitstekend ge speelde wedstrijd. ON deed zaterdag een geslaagde poging om in aanmerking te ko men voor de aanmoedigings prijs. De hoofdmacht van Van Vlierden moet de inbreng van geroutineerde ex-profs ontbe ren, terwijl zijn ploeg net de 'voetbal-pubertijd' is ontgroeid. Doordat het overgrote deel van de noordelijke formatie al vanaf de jeugd met elkaar speelt, kun nen de spelers elkaar blindelings vinden. Bovendien bood ON de thuisclub niet de gelegenheid om in haar spel te komen. De Leiderdorpers werden tijdig ge stoord in hun aanvalsopzetten waardoor RCL op het moeilijk bespeelbare terrein niet de kans kreeg om het tempo hoog te hou den. En dat laatste is funest voor de ploeg van Theo de Waard. De trainer uit Ridderkerk heeft een hard werkende formatie samen gesteld, waarbij enige 'dravers' de ruimte moeten hebben om ge vaarlijk te kunnen zijn. Nu spe lers als Peter Siera, Eric van Doe selaar en mindere mate Pierre van Gemerden die niet kregen, was de angel uit RCL gehaald. Dat zou overigens nog niet tot de eerste nederlaag hebben geleid als de ploeg zorgvuldiger met de in de eerste helft gecrèeerde sco- ringsmogelijkheden had omge sprongen. In de eerste tien minuten was RCL al tweemaal bij de openingstref fer. Eerste kopte Pierre van Ge merden rakelings naast, terwijl even later sportjournalist Roelof Hoekman de krantekolommen haalde door attent te reageren op een inzet van Van Doeselaar. Aan de andere kant gaf ON het goede voorbeeld. Na een voorzet van de uitblinker Sietze Ooster haven tikte Gerard Molenaar de bal tegen het lichaam van Peter van der Heijden. De terugsprin gende bal schoof vervolgens Hans Groothuis over de doellijn: 0-1. RCL drong feller aan, maar speel de te weinig inventief om ON voor onoverkomelijke proble men te zetten. Alleen bij een spetter van Bob van Bohemen mocht ON van geluk spreken. Het schot van de oud-jeugdspe ler van Telstar belandde tegen de lat. Vier minuten na de doelwisseling incasseerde de ruim 800 toe schouwers wederom een teleur stelling. Hoewel óók de sfeer bin nen de Leiderdorpse kalklijnen vredelievend was. maakte Hans Braat ongelukkig kennis met een tegenstander. Met een hoofd- SPORT wond viel de 'breker' op het mid denveld uit. „Ik wil het niet als excuus aanvoeren", vertelde De Waard later, „maar zou Hans niet zijn uitgevallen dan was de eind uitslag anders geworden. Ik mis namelijk een gelijksoortige wis selspeler zoals hy en zo n speler heb je nu eenmaal nodig op het middenveld". Invaller Nico Ooievaar eiste ver volgens een hoofdrol voor zich op. Hij nam de plaats over van de naar voren geschoven René Kamminga en liet zich vervol gens figureren by de acties van Oosterhaven De rechtsbuiten stuurde zyn ploeg uiteindelijk in de veilige haven. Halverwege de tweede helft liep hu Ooievaar er uit en gunde Molenaar de eer van de 0-2. In de 31ste minuut was Oosterhaven zijn opponent we derom te snel af en nu liet hu Groothuis de afronding van zijn actie verzorgen. Van Gemerden spartelde namens RCL vervol gens wat tegen (1-3), waarna Oosterhaven de basis legde voor 1-4. Na eerst Ooievaar te snel af te zijn geweest, hield Van der Heijden hem met een overtre ding van een treffer af. Vanaf de penaltystip velde Molenaar het definitieve vonnis over RCL: 1-4 HERMAN POOS RIJNSBURG Toen halverwege de tweede helj het Rijnsburgse publiek zich ging roeren werd de wedstrijd Rijnsburgse Boys—Vitesse Delft pas echt leuk. Ondanks het feit dat de Boys hierna voortdurend voor het Delftse doel te vinden waren, werd er weer geen zege geboekt. Bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Nim- wegen gingen de Delftse handjes omhoog om een gelijke stand te vieren: 1—1. MiiXM Het juiste moment weet waar schijnlijk niemand meer, maar ergens in de tweede helft ging het Rijnsburgse publiek ineens massaal achter z'n favorieten staan. De vonk sloeg over op de spelers binnen de lijnen, die ge lijk het Nederlands elftal in bete re dagen direct op de bal gingen jagen als die in Delfts bezit was gekomen. Dat gebeurde met zo veel overtuiging, dat Vitesse compleet de kluts kwijt raakte. De ploeg kreeg geen moment om op adem te komen en werd met de rug tegen de muur gedrukt. Zoals zo vaak in dit seizoen wist Rijnsburgse Boys de kansen evenwel niet in doelpunten om te zetten. Met name Rob Gilles sen faalde voor open doel na een voorzet van Herik Merbis. Die zelfde Merbis overigens had even later zelf de kans zijn ploeg de overwinning te bezorgen, maar liet in plaats van een goed schot een mislukt rollertje van zijn voet verdwijnen, dat ook nog eens naast het doel verdween. Rijnsburgse Boys-aanvoerder Mar tin Toet: "Dat meeleven van het publiek werkte zeker inspire rend. Daarom vond ik het ook zo rot dat die tweede goal er niet in ging. Aan de andere kant kregen wij bijzonder weinig ruimte. Ik heb hier in Rijnsburg nog geen ploeg gezien die echt voor de aanval koos. Ze komen hier altijd naar toe met twee spitsen en zijn kennelijk blij met een punt. Ik vind dat verdedigende voetbal, zeker in deze fase van de compe titie, waanzin. Rijnsburgse Boys speelt altijd aanvallend, altijd met drie spitsen, zowel uit als thuis". Hoewel Vitesse inderdaad met een i de niet zichtbare Henk Merbis verzorgt Rob Gillessen (nummer 9) de gelijkmaker voor (Foto: Holvast) versterkt middenveld opereerde kwam het in de eerste helft rede lijk goed en vaak uit de verdedi ging. De eerste kansen waren ook voor de Delftenaren door slecht wegwerken van Nico Kuyt en Leo van Delft. Juist toen Rijnsburgse Boys wat beter in z'n spel kwam, nam Vitesse de leiding door een grove dekkings- fout in de Rijnsburgse defensie. Bij een vrije trap van Peter van der Meer stond Ton Hom geheel ongedekt voor het Rijnsburgse doel. Zijn kopbal stuitte in eerste instantie nog wel op de binnen kant van de paal, maar werd door Ton Zoutendijk alsnog in een treffer omgezet. Rijnsburgse Boys zat vervolgens niet bij de pakken neer, zette tal van aavallen op en zag één daar van ook worden uitgevoerd vol gens het boekje. Tien minuten voor rust werd na een goede combinatie de naar rechts uitge weken Henk Merbis aange speeld. Zijn voorzet bereikte het hoofd van Rob Gillessen, die ein delijk eens geluk had, want steenhard verdween de bal net naast de paal in het Delftse doel: 1-1. In de beginfase van de twee de helft kon het fel verdedigende Vitesse, mede door slecht plaat sen aan Rijnsburgse kant, vrij ge makkelijk stand houden. Toen het publiek zich als twaalfde man in de strijd wierp werd dat anders, hoewel het beoogde re sultaat (een punt) toch bereikt werd. Martin Toet: "Gezien de tweede helft dacht ik dat we meer ver diend hadden dan een gelijkspel. Maar, en ik weet 't het is onder hand een oud verhaal, het wil nu eenmaal niet lukken bij ons. Er zit veel meer in dit team dan er tot nu toe uitkomt. Wat we echter blijven doen is keihard werken voor een goed resultaat. Kenne lijk heeft het pubhek dat toch ook geconstateerd gezien de reacties". CHRIS HARTMAN LISSE - Dol van vreugde omhels den spelers en supporters van Huizen Johan v.d. Brink. Ook FC Lisse, de 7de tegenstander van dit seizoen, was er niet in ge slaagd de Gooise keeper te pas- Maar zaterdag was Huizen dichtbij de tegentreffer. Een kwartier voor tijd kreeg Ben Barten een unieke kans het record te bre ken. Vanaf 11 meter mocht hij de gastheren op gelijke hoogte brengen. Zijn inzet verdween echter naast het doel en zodoen de bleef het 0—1 in deze, vooral na de rust erg spannende, topper in de 2e klasse C van het zater dagvoetbal. In de eerste helft zagen zo'n 400 toeschouwers een nerveus FC Lisse. Er zat weinig lijn in het spel en de Talsma-elf werd ge dwongen achter hun tegenstan der aan te lopen. Met technisch knap voetbal drong de ploeg uit Huizen de roodhemden op eigen helft terug. Het veldoverwicht le verden de groengelen evenwel geen uitgespeelde kansen op, al had Nico Groeneweg de hulp van de lat nodig om een schot van Rob de Groot te keren. In de 45ste minuut werd een over treding van Jaap Lingbeek de gastheren noodlottig. De vrije trap werd door spits Leo Ruiters fraai ingekopt. Nico Groeneweg redde schitterend maar was ver volgens kansloos op de rebound van Johan v.d. Bom, 0-1. Met Wim Diels en Jan van Slooten in de gelederen voor Rob Sut- torp en Peter Slobbe speelde FC Lisse een sterke 2de helft. Er werd veel aanvallender gespeeld en er kwam meer eenheid in het team. Een mooi opgebouwde aanval bracht Arie Schalk in stel ling. Zijn harde knal ging net naast. Ook Ben Barten haalde hard uit maar nu ging de bal "Huizen"-hoog over. De sluit post werd verder niet meer zwaar op de proef gesteld. Tot die 75ste minuut en de arbiter voor een strafschop floot. Ben Barten was kort daarop de 3de speler die dit seizoen vanaf de stip faalde, waardoor FC Lisse de eerste nederlaag leed. PETER VAN LEEUWEN KATWIJK - Katwijk en ARC deel den in de derde klasse van de KNVB de punten. In een sportie ve wedstrijd kwamen beide ploe gen niet tot scoren: 0-0. Zowel katwijk als ARC was met dit resultaat tevreden. Bij Katwijk vond men een gelijkspel tegen de nummer twee van de ranglijst geen slecht resultaat en ook ARC was niet ontevreden. De ploeg van trainer Martin heeft het tra ditioneel moeilijk in Katwyk, waar het nog nooit winnend van het veld stapte. Bovendien ont braken in de Alphense verdedi ging niet minder dan drie spelers wegens ziekte: Ad Vergunst, Jel- le Koolstra en Geert-Jan de Vries. Middenvelder Leen van Diggelen plus de invallers Bram Zaal en Nico Oskamp weerden zich echter uitstekend, ook al was door de afwezigheid van ge noemde drie spelers de samen- SASSENHEIM Ter Leede pres teerde het tegen Xerxes om voor de vijfde keer na een 2-0 voor sprong een gelijkspel (3-3) te be halen. Ter Leede, dat één punt meer had dan de opponent, start te sterk. De Sassenheimers speelden aanvallend voetbal en al na een kwartier had Ter Leede succes. Nico van der Fange ver schalkte met een slim passje de Xerxes buitenspelval en Hans Bisschops kon alleen op de kee per afgaan. Met een fraaie boog om de doelman verdween de bal in het net: 1-0. Xerxes kwam even later bijna ge lijk toen een afstandschot van Rob Smaal de paal teisterde. De twee ploegen waren aardig aan elkaar gewaagd en kregen beide wat kleine kansjes. Vlak voor rust kwam Ter Leede zelfs op 2-0. Hans Bisschops kreeg alle vrijheid om vanaf de cornervlag een voorzet los te laten en de lan ge Jan Harskamp en kopte de bal in de rechterbovenhoek. {Ter Leede ging vanaf dat moment beter spelen en niets leek erop dat Xerxes nog terug zou kun nen komen. Van der Fange en Jan van Harskamp heersten op het middenveld en Pieter van der Plas deed in de aanval leuke dingen. De in de spits opereren de Peter Bergman kon ondanks zijn harde werken geen kans creëren en bleek duidelijk te licht voor deze positie. Vlak voor het rustsignaal kregen de gasten een goede kans op de tegentref fer, maar Ab van Marion kopte vallend over. De vraag was dus of de Sassenhei mers de voorsprong in de tweede helft vast zouden kunnen hou den. Xerxes wenste op deze vraag een snel en duidelijk ant woord te geven. De Rotterdam mers namen onmiddellijk het initiatief en Ter Leede begon te rammelen. De linies sloten niet goed aan en Xerxes trachtte met extra aanvaller Peter Renirie de thuisploeg te overrompelen. Hal verwege de tweede helft was het dan zover. Rob Smaal gaf een mooie dieptepass op de snelle Ab van Marion die keeper Gemt van der Luit kansloos liet: 2-1. Xerxes ging door en kwam op 2-2 toen Jan Nelissen met een slim kopballetje Gerrit van der Luit verrastte. Even later leek zelfs het gelyke spel Ter Leede te ontglippen, toen Ab van Marion een slap schot los liet dat de on zekere Van der Luit over zijn handen in de touwen liet stuite ren: 2-3. De Sassenheimers moesten toen omschakelen en inderdaad lukte het om de gasten terug te drin gen. Een schot van Nico van der Fange werd door doelman Ad Boers naast getikt. Ter Leede forceerde enkele corners en uit één van die hoekschoppen from melde Frits Hoekstra de bal over de doellijn. Ondanks de Rotter damse protesten wees de scheidsrechter naar het midden en had Ter Leede toch nog zijn gelijkspel te pakken: 3-3. Will Moerer hang weg in de ARC-gelederen. Ook Katwijk kwam overigens met invallers voor de dag, omdat Huig Schaap en Jan van der Plas met blessures kampten. Tijdens de wedstrijd had geen van beide ploegen een overwicht In een hoog tempo spelend poogden de twee elftallen combinaties op te zetten, die soms wel, maar vaker niet lukten. Dat kwam mede doordat de defensies goed op dreef waren en de aanvallen vaak in een vroeg stadium onderbro ken werden. Om die reden ver toefde de bal meestal op het mid denveld, wat weer tot gevolg had dat er weinig scoringskansen voor beide doelen ontstonden. De jonge ARC-ploeg kreeg voor de pauze twee reële scoringskan sen. Vanaf de aftrap werd Ro nald Dissel in stelling gebracht en na zo'n tien minuten spelen verscheen ook Edwin Heespe- rink vrij voor doelman Jaap Guyt. De Alphenaren wisten evenwel geen raad met die plot selinge mogelukheden, net als overigens aan de andere kant van het veld Kees van der Niet De voor Ynze Koekenbakker in het Katwijksc team gekomen Van der Niet stuitte halverwege de tweede helft op de Alphense doelman Kees Burger, die goed reageerde op ziin inzet Bij ARC kwam in de slotfase Arie Zwaan in de ploeg ten koste van Rob Heitmga. Adrie Koelewijn verliet by Katwyk een kwartier voor tyd het veld met een enkel blessure en werd vervangen door Jan Verloop. Tien minuten voor tyd had Frits van Geen ARC nog byna de over winning bezorgd toen hy een goede kopbal losliet. Jaap Guyt pakte die bal echter bekwaam en hield daarmee de terechte pun- tendeling in stand. Met twaalf punten uit acht wedstrijden be zet ARC ovengens ook na zater dag nog de tweede plaats op de ranglyst achter koploper Excel sior Maassluis (8-14). NIEUW LEKKERLAND - Met hangen en wurgen, de tong op de schoenen heeft Quick Boys zaterdag in en te gen Nieuw Lekker land de ze ge (2-3) kunnen wegkapen. Het was een duel waarvan vooral de slotfase nog wel enige tyd in de hennnenng zal blyven hangen. Vermoe delijk door vermoeidheid (het zuigende veld vergde veel van de conditie) strooi den beide ploegen toen met fouten als waren het peper noten. Een weelde aan kan sen deed zich voor op zowel 3-3 als 2-4 Woeste taferelen dus, maar toen de finish was bereikt stond de 2-3 score nog (trillend) overeind. Voor Nieuw Lekkerland beteken de het de zesde nederlaag in negen wedstrijden. Quick Boys heeft het nooit ge- makkelyk in Nieuw Lekker land en deze wedstrijd vorm de geen uitzondering op die regel. Al na acht minuten werden de Katwykers op achterstand gezet. Van ver buiten het 16-mctergcbied legde de (voor rust slecht ge dekte) middenvelder Arie v.d. Ham aan voor een hard, draaiend schot dat doelman Guyt totaal verraste. Het was een klasse-kogel, zeker, maar toch van te ver om de Kat wijksc doelman geheel van schuld vnj te pleiten. Een paar minuten na die treffer hielpen de Lckkerlanders de Katwykers een stevig handje bij de gelijkmaker. Achter speler Slob rommelde maar wat aan, de hard werkende Johan Jonker maakte zich meester van de bal en scoor de even doortastend als accu raat. Daarna hield de Katwykse aan val. waarin Mart v.d Plas een wat afwezige indruk maakte, zich een hele tyd koest Het enige gevaar dat NL-doelman De Vos te duchten had, was afkomstig van zijn eigen de fensie die een paar keer los- bollerig terugspeelde. Aan de andere kant speelde de NL-vuurlinie evenmin ver blindend Maar zy bezorgde met haar gezwoeg Vooys, Noort en Van Beien toch de nodige hoofdbrekens. (Op rechts had Wim v.d. Plas minder problemen). In de 27ste minuut schoot rechter spits Kees de Bruin snerpend hard langs Guyt tegen de paal. Er deden zich nog wel enkele aantrekkelijke moge lijkheden voor. Maar het was Quick Boys dat zich op slag van rust naar een voorsprong vocht. Dne hoek schoppen op ry van Mart v.d. Plas (de ene nog gevaarlyker dan de andere) sloopten de NL-defensie en uit de laatste werkte de meegekomen Dick Vooys de bal tussen de palen: 12 Na rust was het woord voorna melijk aan Nieuw Lekker land dat nog altyd smartelyk zit te wachten op de eerste seizoenzege. Quick Boys ver dedigde zich goed, maar kon niet verhinderen dat er een aantal goede kansen voor de Lekkerlanders ontstond. De gastheren (met slechts vier gescoorde treffers in acht wedstryden) faalden echter keer op keer. In de 32ste minuut leek Quick Boys, dat de weg naar de te genstoot voortdurend open hield, de Lekkerlanders defi nitief onder de duim te heb ben. Na zuiver aangeven van Jaap van Duyn fabriceerde Kees van Rooyen met een fraaie, lage kogel het derde Katwykse doelpunt (1-3). Misschien was dat ook wel de genadeslag voor het onpro ductieve Nieuw Lekkerland geweest als doelman Guyt niet een paar minuten later een fout had begaan By een hoge voorzet koos hy M vrr keerde moment om uit zyn doel te komen en over hem heen kopte Koudstaal de bal in: 2-3. Dat deed de spanning weer heftig opvonken. Geen der ploegen had nog echt greep op het spel, wat over en weer dotten VU BOM Oplfr verde. De mooiste was ongetwyfeld voor Mart v.d. Plas. De uitge lopen doelman De Vos knal de by een gevaarlyke situatie tegen hem op en het gevolg was dat v.d. Plas met de bal aan dc voet voor een vol strekt verlaten doel kwam te staan Een beginnende pupil had het werk kunnen doen, maar Van der Plas. de erken de schutter, schoot naast. Men moet het hebben gezien om het te geloven. Van der Plas zal er zaterdagnacht on getwyfeld slecht van hebben gedroomd. Jaap van Duyn raakte uit een veel minder florissante posi tie de paal. Ook Nieuw Lek kerland roerde zich geducht Doelman Guyt maakte veel van zyn fouten goed door eerst prachtig te redden op een schot van Koudyzer en in de laatste seconden dc door gebroken Dc Bruin af te stop pen RUUD PAAUW

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15