Roodenburg pakt kans UDO geeft zege weg: 2-2 UVS: alles of niks (2-1) Fouten Eradus nekken Lugdunum Blauw Zwart in het slop FC Lisse nog blij met 2-2 Ondanks slecht spel toch 3-0 tegen HOY SJC moet zwoegen voor 0-0 LFC redt zich net MAANDAG 23 NOVEMBER 1981 LEIDEN - Het is de laatste weken alles of niks bij UVS. Ongekend lusteloos leek de ploeg gister middag voor de tweede keer in acht dagen naar een deceptie af te glijden in de Kikkerpolder. Balend teruggekeerd van een bezoek aan buur Lugdunum (bet geval rond de tweede bal), liep de Leidse eersteklasser het ei gen publiek vijfentachtig minu ten lang zo te vervelen dat te genstander Hermes DVS de winst al binnen dacht te heb ben. Niets leek voor de Schie dammers een vlotte afwikke ling naar de 0-1 zege nog in de weg te kunnen staan, totdat Totdat, in volgorde van opkomst het viertal Van Leeuwen, Van Weerlee, Koenen en Vogel de 'geest' kreeg. Ieder van hen hield er in de slotfase van het povere partijtje op zijn eigen manier zo danig het koppie bij, dat Hermes het hoofd en de punten alsnog verloor. Vlak voor het einde van de officiële rondgang liet Van Weerlee de gelijkmaker afroepen met een schitterende kopstoot; in blessuretijd duwde Vogel de 2-1 in de kooi. Hoe hij die bal erin gekregen heeft via die merkwaardige combina tie van een kopbal en een schou der/ borstbal zal hij waarschijn lijk zelf nóg niet weten, maar de goal telde wel en UVS vierde de zege alsof het kampioenschap was behaald. Er was ook reden toe, want de winst mocht als een klein wonder worden be schouwd gezien het slechte spel. Niets, maar" dan ook niets lukte aanvankelijk binnen de blauw witte brigade, die met het korte spel in grote moeilijkheden komt op de "herfstvelden". De tech- sport sport Hermes in slotfase geklopt niek komt daarop met tot zyn recht, direct voetballen en zwoe gen moet dan het parool luiden. Dat kan niet iedereen bij UVS en zij die het niet kunnen verstop pen zich maar liever dan herhaal delijk in de fout te gaan. Het gold voor Hans van Leeuwen, Dick Koenen, Lisa Vogel en Ron Bekooy. Vijfentachtig minuten lang bijna waren zij vrijwel 'on zichtbaar', hetgeen inhield dat de tegenstander geen moment echt kon worden bedreigd. Hermes DVS op volle sterkte zou er waarschijnlijk meer van hebben kunnen profiteren - nu een aan tal belangrijke steunpilaren ont braken (onder andere Leo Ha gen), moest de speelwijze wor den aangepast. Inplaats van het 4-3-3 dat de ploeg als één van de weinige eersteklassers ook in uit beurten durft te hanteren, speel den de Schiedammers in de Kik kerpolder noodgedwongen 4-4-2. Die omschakeling speelde UVS op twee manieren in de kaart. Cock van Weerlee hoefde niet lang laatste man te spelen en kon snel opschuiven nu Neuteboom als derde mandekker naast Kruit en Zandbergen geen tegenstander had en Hermes had duidelijk aan slagvaardigheid ingeboet. Het was typerend voor het zwakke spel van de Leidenaars dat de pauzestand toch 0-1 werd, al was die goal dan tot leven geroepen uit een 'dode' situatie. Hans de Roos draaide de bal in de 42ste minuut schitterend naar het net. Het enige dat UVS na de pauze kon doen was meer risico nemen. Ook dat leverde aanvankelijk echter niets op. Achterin niet, maar voorin ook niet. Geregeld geïrriteerd door arbiter Ger La gendijk, de man van de WCS, die soms inderdaad typische be slissingen nam, leek UVS 'kans loos' te worden afgevoerd. Totdat Hans van Leeuwen plotse ling de eerste gave voorzet gaf van de wedstrijd, Van Weerlee even gaaf inkopte (87ste min); Dick Koenen opeens een pass over 40 meter bleek te kunnen af leveren, Van Leeuwen tot een voorzet-kopie in staat bleek en in blessuretijd ook Lisa Vogel bleek mee te doen. Het is bij UVS de laatste weken echt alles of niks. PAUL DE TOMBE Weerlee kopt de I-I i SLIEDRECHT - Na de flitsende competitiestart zit Blauw Zwart nu volledig in de mi neur. Het spel dat de discipe len van trainer Timmer op de mat leggen levert nog steeds voldoende kansen op. maar de schotloosheid van de voor hoede is dermate groot dat een nederlaag snel geleden is. Twee treffers waren gisteren voor opponent Sliedrecht dan ook ruim voldoende voor de zege. In de 25ste minuut open de Sliedrecht de score, waar na Hans van Leeuwen, Ger Smit en Chris Theil uitsteken de kansen op de gelijkmaker lieten liggen. In de 70ste mi nuut velde Sliedrecht het von nis: 2-0. Verlies (3-2) bij Overmaas ROTTERDAM Lugdunum speelde by het eveneens in de onderste regionen vertoevende Overmaas geen slechte wed strijd, maar moest toch met een 3—2 nederlaag de bus naar Lei den weer in. omdat doelman Wim Erades een heuse off-day had. Hij had schuld aan alle drie de Rotterdamse doelpunten en wekte geen moment de indruk er met zijn hoofd bij te zijn. Lugdunum, zonder de geblesseer de Bennie de Roo en Frans Sjar- dijn, opende sterk en met de wind in de rug werd de opponent teruggezet. Overmaas speelde erg onsamenhangend en kwam slechts bij uitzondering in de buurt van Wim Erades. Als de Rotterdammers er echter waren was het door het onzekere optre den van de Leidse doelman di rect gevaarlijk. Aanvallend kwam bij Lugdunum het meeste gevaar van Koos Bekooy en Daan Kooymans. Ook Ted van Berkel zorgde bij corners en vrije trappen voor de nodige verwar ring. Halverwege de eerste helft kwam de ploeg van Ruud de Groot op voorsprong. Koos Bekooy gaf een mooie pass op André Pracht, die de bal goed doodmaakte en vanaf zestien meter beheerst in de linkerhoek knalde 0-1 Bijna kwamen de Leidenaars op 0—2 toen Daan Kooymans alleen op keeper Edward Elvers af mocht gaan, maar bij het doel aangeko men wist hij niet meer dan een rollertje te produceren. In dezelf de minuut kwam Overmaas te rug. Een ongevaarlijke hoge bal werd ondanks de luidruchtige aanwijzingen van Ruud de Groot door Robert de Roo en Ted van Berkel niet weggewerkt en Wim Erades bleef op de doellyn de ge beurtenissen afwachten. Hennie Dekker was intussen gearriveerd en mocht de bal tussen de dne Leidenaars in tegen de touwen schieten: 1-1 Na dit presentje dacht Overmaas meer te kunnen krijgen en drong het meer aan. Arthur van der Velde en Wim Brehm kregen kansen, maar de bal verdween gedragen door de wind in de tri bune. Bij Lugdunum presenteer de Jeroen van Egmond zich in deze fase als een uitstekende pra ter, hetgeen zijn voetbal niet ten goede kwam Na de pauze had Overmaas de wind in de rug. Dat daar enig voordeel uit te halen was bewe zen de Rotterdammers binnen de minuut. Wim Goedkoop liet vanaf dertig meter een afstand schot los dat door Wim Erades niet op de juiste waarde werd ge schat 2-1 Ondanks matig voet bal van de thuisploeg stond Lug dunum wel op achterstand De Leidenaars wisten dat de tegen stander te kloppen was en pro beerden het initiatief over te ne men Onder aanvoering van Jan V. rver en Koos Bekooy rukten ze op en werd de jacht op de ge- lykmaker geopend. Deze viel al na een kwartier. Lugdunum kreeg op de rand van het straf schopgebied een vrye trap. Koos Bekooy zette zich achter de bal en boogde de bal la Platiru in de kruising 2-2 Even later was het byna 2-3 maar in plaats van de vrijstaande Daan Kooymans te bedienen, schoot Henry van der Weyden zelf. Hy vond keeper Edward Elvers op zijn weg. Pal daarop kregen de Rotterdam mers twee niet te missen kansen. Wim Oppelaar talmde met weg werken en bood zodoende Hen nie Dekker een kans Erades red de. Dekker knalde in de rebound op de lat en ook de daaropvol gende inzet van René Steenhui zen ging naast. Aan de andere kant kreeg Ted van Berkel nog een mogelykheid, maar de bal ging via zyn knie oyer de lat. Lugdunum leek met nog een paar minuten voor de boeg het gelyk- spel in de zak te hebben. By één van de laatste mogelijkheden probeerde Dekker het nog eens van afstand en Erades bet de bal als een beginneling uit zijn han den glippen Fred van Hoorn was ter plekke, tikte de 3-2 in en be zorgde zijn team daarmee de overwinning. WILL MOERER DELFT - FC Lisse kon met ge mengde gevoelens terugkijken op het treffen met DHL. Eener- zijds gaf de ploeg tot tweemaal toe een voorsprong uit handen, maar anderzijds mocht het team nog blij zijn met de uiteindelijke 2-2. De thuisploeg had immers lange tijd een veldoverwicht. Na 15 weinig zeggende voetbalmi nuten kreeg Lisse de eerste mee valler voorgeschoteld. Wim van Beek zou tijdens een scrimmage voor het DHL-doel door een op ponent gevloerd zijn en kreeg daarom van arbiter Van de Boor een strafschop toebedeeld. Ron Mesman had weinig problemen met het verzilveren van deze sur prise: 0-1. Een kwartier later leek het erop dat Laurens van de Voort de score zelfs naar 0-2 zou tillen. De vleu gelspits knalde de bal echter te gen de DHL-doelman op. DHL leek daardoor wakker geschud en besefte bovendien dat Lisse- goalie Kortekaas niet in beste doen was. De sluitpost verzuim de herhaaldelijk om bij hoog voorgegeven ballen bijtijds zijn doel uit te komen. Gevolg was dat er onnodig vaak gevaarlijke situaties voor het Lisser-doel ontstonden. Voor de rust kon DHL echter nog geen profijt uit deze chaotische toestanden trek ken. In de tweede helft ging de thuis ploeg volgens hetzelfde concept verder. Alle ballen gingen "hoog voor de pot". De gelijkmaker kwam echter alsnog op een on verwachte manier tot stand. In de 65ste minuut kaatste de bal via het gezicht tegen de arm van Doris van de Voort. Het kwaad geschiedde binnen het Lisser strafschopgebied, wat voor de ar biter aanleiding was om een pe nalty toe te kennen. Wielenhout tekende vanaf elf meter de 1-1 Trainer Faas verving daarop Lau rens van de Voort door Chris van Dam me. De eerste de beste actie van Van Damme was meteen prijs. De invaller soleerde langs de complete Delftse defensie en scoorde in de 75ste minuut 1-2. Zes minuten voor tijd trok DHL toch nog profijt uit de off-day van Kortekaas. De keeper ver zuimde een teruggelegde bal uit de lucht te plukken, waarna Ade- geest ongehinderd 2-2 scoorde. Koploper WSB deelt punten In de derde klasse speelde koploper WSB in Voorburg gelijk tegen Tonegido: 2—2. Ook Celentas—UDO werd een 2—2 gelijkspel. LDWS was in Den Haag duidelijk de mindere van Vredenburch: 2—1. De nerveuze HOV-doelman Chris de Jong is weer in de fout gegaan. Rob Brittijn profiteert (Foto: Jan Holvast) LEIDEN - Een elftal waartegen het mogelijk is om met zwak spel een 3-0 overwinning te beha len is zelfs in de eerste klasse een zeldzaam heid. Roodenburg profiteerde gisteren dan ook dankbaar van het buitenkansje dat de ploeg zo onverwacht ten deel viel. In de wedstrijd tegen HOV had de miserabel acterende thuisclub aan drie grove verdedigingsfouten van de tegen stander genoeg om de wedstrijd in haar voor deel te beslissen. HOV, met drie wedstrijd punten op papier toch al geen sterke tegen stander, ontpopte zich op het sportpark Noord als een karika tuur van een goed draaiend elf tal. Met een rommelig acterende Arie Bakker als laatste man en een nerveuze doelman Chris de Jong maakten de Rotterdam mers verdedigend een uiterst chaotische indruk. Aanvallend was het met de aarzelende spit sen Wim Kalt en Leo van Bol-Es al niet veel beter gesteld. Alleen o dankzij een enorme werklust bleef de ploeg in de eerste helft overeind en kon de schade na rust worden beperkt tot een 3-0 nederlaag. Het was tekenend voor de situatie waarin Roodenburg momenteel verkeert dat het elftal zich zon der meer aanpaste aan het spel van de tegenstander. De door trainer Laurens Mouter zo be geerde inzet was wel aanwezig maar werd volledig teniet ge daan door een veelvoud van mis lukte combinaties. Het hobbeli ge veld kon daarbij niet als een excuus maar slechts als een ver zachtende omstandigheid wor den opgevoerd. Het ontbreken van enig overzicht en de gebrek kige techniek van een groot aan tal spelers waren de werkelijke oorzaken voor het voortdurende balverlies. DEN HAAG - SJC moet het momenteel van de inzet heb ben. In het treffen met LENS werd dat nogmaals geaccen tueerd. Hard werkend kon de Noordwijkse zondag-twee deklasser een 0-0 gelijkspel uit het vuur slepen. Gedurende de eerste 15 minu ten ging SJC, met ditmaal de nuttige Berry Lumondoing voor Ruud Alkemade, langs de rand van de afgrond. Dis seldorp miste al in de 3de mi nuut voor open doel, terwijl de uitblinkende Ed Zuid hoek een bal in de 10de mi nuut uit zijn doel moest ran selen. In de loop van de eer ste helft kreeg de Duijndam- equipe echter steeds meer grip op het spel. Hans Casper en Gerard Oude Velthuis ver richtten voorin goed werk en crëeerden vlak voor rust ook de nodige kansen. Deze ble ven evenwel onbenut. Na de hervatting nam LENS, met spelmaker Tsjin Asjoe als dominerend figuur, het heft weer in handen. Na een goede opbouw strandden de Hagenaars echter herhaalde lijk op de gesloten SJC-de- fensie, waarin aanvoerder Joop van de Zalm een sleu telrol vervulde. Kansen bleven desondanks niet uit. maar wederom stond Zuidhoek op zijn plaats. In de 66ste minuut keerde de goalie de bal op fraaie wijze na een ingestudeerde vrye trap. Een kwartier later zorg de hij er met een reflex voor dat de bal via de lat uit het het SJC-doel bleef. De laatste wapenfeiten kwa men van de Noordwijkers. Invaller Jos Alders, die zich verslapen had en daarom bui ten de basis stond, knalde de bal tegen de Haagse doel man. Een door Hans Caspers ingeschoten bal belandde even later net aan de verkeer de kant van het doel. Opmerkelijk was het optreden van scheidsrechter Gaander- se. De leidsman was niet in optimale conditie en stond daarom vaak ver van het strijdperk. Irritaties belven niet uit, wat weer tot een overbodige boeking van Joop van de Zalm leidde. Met twee maar wat aanmodderen de ploegen daalde het niveau van dit duel al snel naar een bedroe vend peil en konden de spaarza me hoogtepunten in de eerste helft op de vingers van één hand worden geteld. Bij HOV bleven ze zelfs beperkt tot een enkele actie ingeleid door Leo van Bol- Es. De blonde spits eindigde een solo in de richting van doelman Sjaak Nievaart met een pass op de aanstormende Arie Bakker. De Rotterdamse laatste man schrok zo van deze enorme mo gelijkheid dat hij met de bal aan de voet als verstijfd de terugkeer van de Leidse verdediging af wachtte. De aanvallende acties van de thuis club namen in de regel veel te veel tyd in beslag. De bal werd over zoveel schijven aangevoerd dat het verrassingseffect al bij voorbaat was uitgesloten. De bal verliefdheid van spits Richard Klein was er verder de oorzaak van dat de weinige doelrijpe kan sen niet konden worden benut. De meest reëele mogelijkheden ontstonden voor Roodenburg zo uit de terugspeelballen van HOV's laatste man Arie Bakker op doelman Chris de Jong. De Rotterdamse sluitpost speelde een bijzonder wisselvallige wed strijd en zou in de tweede helft ook een flink aandeel opeisen in de drie treffers van de thuisclub. In de eerste drie kwartier kon den de gevolgen van zyn her haaldelijk mistasten worden be perkt omdat met name Ronald Jansen tot tweemaal toe niet pro fiteerde van de blunders van De Jong. Tegen alle verwachtingen in wij zigde het spelbeeld na de rust nauwelijks. De twee teams ble ven de ene fout op de andere sta pelen en niets leek een vervelen de herhaling van de eerste helft in de weg te staan. Zelfs een door Richard Klein in de vijfde mi nuut tot voorbij doelman Chris de Jong verlengde voorzet van Cees Verver had geen noemens waardige verandering tot gevolg. De 1-0 voorsprong gaf Rooden burg hoegenaamd geen vleugels en ook HOV wist zich door deze achterstand nauwelijks geinspi- reerd. In de twintigste minuut was de HOV-sluitpost direkt de aanlei ding van het tweede Leidse doel punt. Een afstandsschot van Wim Ligtvoet werd door Chris de Jong niet klemvast verwerkt en het was Rob Brittijn die de te- rugstuitende bal in het net kop te: 2-0. Nog geen vijf minuten la ter ging De Jong weer op een enorme manier in de fout. Een schuiver van dezelfde Rob Brit tijn verdween eveneens niet on houdbaar langs de doelman over de lijn: 3-0-. De in de slotfase voor Ronald Jansen in het veld gekomen Hennie van Duuren slaagde er achteraf terecht niet in zijn ploeg naar een nog hogere score te tillen. De met een mini mum aan goed voetbal bereikte 3-0 voorsprong was immers al vertekenend genoeg. DICK VAN DER PLAS Tonegido-WSB 2-2. WSB speelde tegen de Voorburgers een sterke eerste helft. De thuis ploeg compenseerde dat met hard spel, hetgeen Gerry van der Burg noodlottig werd. Hy bleef na de rust geblesseerd in de kleedkamer achter. WSB nam een voorsprong toen de Haagse keeper een schot van Sjors Oost- dam voor de voeten van Kees Nulkes tikte, die toen simpel de 0-1 inschoot. Daarna werd Cele- ntas het initiatief gegund. Na de pauze maakte de thuisploeg ge lijk via Paul van Oosten: 1-1. Even later sloeg WSB terug Een corner van Kees Immerzeel werd door de lange Albert van der Burg prachtig ingekopt: 1—2. Weer maakten de Noordwijker- houters de fout de tegenstander te laten komen. Vier minuten voor tijd knalde Dirk de Bruin een vrije trap door het WSB muurtje achter Johan van den Berg: 2-2. Celeritas-UDO 2-2. De eerste helft was duidelijk voor de Oegstgeestenaren. Jan Zandber gen miste enige kansen en het was Wilbert Witteman die voor de 0-1 zorgde. Vlak voor de thee viel UDO terug Pal na de rust werd het 0—2. Wilbert Witteman raakte de paal. maar de terug springende bal werd door Wally van Haver ingeschoten. Daarna viel om onbegrypelyke re den by UDO de organisatie weg. Binnen tien minuten scoorde Ce- lentas twee doelpunten en was de wedstryd weer open Toch kreeg de ploeg van trainer Leo Holl nog een paar uitstekende mogelijkheden, maar Ron Wetse- laar en Wilbert Witteman faal den. Vredenburch-LDWS 2-1. LDWS kende m deze wedstrijd twee goede periodes. In het begin en vlak na rust werd er goed ge speeld. De rest van de speeltyd was de thuisploeg de sterkste. LDWS hield tot de rust de stand op 0—0. In de tweede helft werd de druk groter en na een fout van Piet Ouwehand kon een Hage naar de 1-0 achter Wim Visser knallen. De Leidse ploeg pro beerde daarna aan te vallen, maar kon geen vuist maken. In de laatste minuten ging keeper Wim Visser mee naar voren by een corner. Hy bleef toen te lang hangen en was het voor een Ha genaar een koud kunstje om van zo'n vijftig meter de bal in het le ge doel te schieten. In de laatste minuut redde Eric van der Wey den de Leidse eer: 2—1. Van der Leek overleden LEIDEN - Met het in acht i van één minuut stilte is gisteren op veel Leidse voetbalvelden de laatste eer bewezen aan Henk van der Leek. De oud-voorzitter van LFC overleed gistermorgen na een hartstilstand op 58-jarige leeftijd. Van der Leek was in de Leidse voetbalwereld een bekend man Achttien jaar was hy bestuurslid by LFC, de laatste zeven jaar fungeerde hy als voorzitter In augustus nam hy afscheid als be stuurder van "zyn" club. die hem tot erelid benoemde, maar de voetballery liet hem niet los Veertien dagen geleden nog werd hij gekozen tot bestuurslid voor het district West II in de LBA (Landelyke Bond Amateur- verenigingen) en Van der Leek had sinds kort ook zitting in de tuchtcommissie van de Afdeling Leiden Van der Leek droeg de speld van verdienste van de Leidse Bond DEN HAAG - LFC is bij het Haag se HBS op het nippertje ont snapt aan een nederlaag. In de laatste minuut kwam de Leidse derdeklasser nog op 2—2 dankzij een benutte penalty van Ger Nagtegeller. Daardoor eindigde LFC precies zo- als het begon. Al na vier minuten kregen de Leidenaars een penal ty toegewezen. Ger Nagtegeller was al combinerend in f>et straf schopgebied geraakt en loste een schot op het doel. Tot veler ver bazing had de scheidsrechter een overtreding geconstateerd en legde de bal op de stip Bles Zu- ma accepteerde dit cadeautje dankbaar: 0-1. Halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg terug en vlak voor rust maakte HBS gelyk Na de pauze draaide LFC stroef Met name Te Hennepe en Nico van As bleven onder de maat. Te Hennepe werd dan ook gewis seld voor de jeugdige John Ver- hoeks. HBS kwam op een 2—1 voorsprong. Een voorzet werd door doelman Peter van der Wal weggestompt voor de voeten van een Hagenaar, die daarna Van der Wal met een fraaie lob ver sloeg. De troef draaiende Sjaak te Hennepe gevecht om de bal Daarna ging LFC aandringen Laatste man René Holswilder ging mee naar voren en achterin werd man tegen man gespeeld In de laatste minuut had de ploeg van trainer Vermeulen succes. Een Hagenaar maakte binnen de lynen hands en Ger Nagtegeller mocht vanaf elf m» ter voor LFC scoren 2-2

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13