Ze hebben nooit luxe gekend" Huren accommodaties met ruim zes procent omhoog jUZCfftW tLe/cfee agenda Onroerend-goedbelasting misschien niet verhoogd Buurthuis in Voorschoten krijgt tijdelijk twee cultureel werkers CDA en WD houden slag om de arm PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 Karin Bilderbeek en Kees Verhoog, de twee cultureel werkers, die al geruime tijd bij het buurthuis Bloemenwijk- boschgeest betrokken zijn. "De subsidie van duizend gulden is een lachertje, het is gewoon te dwaas". (Fot VOORSCHOTEN - Het buurthuis Bloemenwijk-Boschgeest in Voorschoten krijgt bin nenkort officieel twee cultureel werkers in dienst. De twee, Karin Bilderbeek en Kees Verhoog, zijn al enige tijd oriënterend bezig in het buurthuis. De verwachting is dat ze of per 15 november of per 1 december 'echt aan het werk kunnen'. Beiden zullen dan voor een jaar, ieder twintig uur in de week, daar gaan werken. Holvi Afkeuring ministerie hangt Leiderdorp boven hoofd LEIDERDORP - De tarieven van de gemeentelijke accommoda ties in Leiderdorp gaan met 6,6 procent omhoog. Dat is 2,6 pro cent hoger dan het ministerie van binnenlandse zaken eigen lijk toestaat. De afgelopen jaren heeft Leider dorp de tarieven steeds ver hoogd met hetzelfde percentage als de stijging van het levenson derhoud. Dat is tot nu toe nog steeds goedgekeurd door het mi nisterie. Maar het is de vraag of het ministerie dat nu ook nog doet. Oegstgeest heeft al op een punt moeten ervaren dat dat niet het geval is (zie de krant van gis teren). "Wij lopen dat risico ook", zo realiseert gemeente-ambte naar Van der Ploeg zich. De tariefsverhoging geldt in princi- "Schoonheid" antenne ter discussie DEN HAAG/OEGSTGEEST - Een ruim zeven meter hoge zend- en ontvangantenne die Oegstgees- tenaar W. Termorshuizen op zyn huis aan de Emmalaan wil gaan bouwen kan geen goedkeuring krijgen van de gemeente Oegst geest. „Het is niet mooi, want hij is te hoog", zegt de schoonheids commissie uit Oegstgeest. „Dat is de uitspraak van één man", zei zendamateur Termorshuizen gisteren voor de Raad van State, die uiteindelijk de beslissing moet nemen of de antenne er al dan niet mag komen. Volgens Termorshuizen valt zo'n antenne helemaal niet op, maar volgens de staatsraad is het „moeilijk om over smaak te twis ten". Termorshuizen zei gisteren voor de Raad van State onder meer dat er in andere gemeenten uitzonderingen worden gemaakt voor zendamateurs. „Zou dat in dit geval ook niet kunnen?", zo vroeg hij zich af. Overigens blijkt uit de stukken naar aanleiding van deze zaak dat de gemeente Oegstgeest bui ten het boekje gaat over tv- en fm-antennes. Volgens een artikel van de bouwverordening mogen er geen tv-antennes meer op da ken worden geplaats en na het jaar 2000 moeten de antennes die nu op de daken staan verdwenen zijn. Deze bepaling in de Oegstgeestse verordening is echter in strijd met het verdrag van Rome. In dat verdrag staat namelijk onder andere dat niemand kan worden verboden een tv- of radio-anten ne op zijn dak te zetten. pe voor alle accommodaties in Leiderdorp. Alleen voor het Dorpshuis is de huurverhoging nog onzeker. Het ziet er naar uit dat voor dit gebouw de huren nog meer verhoogd zullen wor den. De verenigingen en instellingen, die gebruik maken van de ac commodaties in Leiderdorp, ko men door de verhoging voor een flinke stijging van de kosten te staan. Want naast de huurverho ging zijn de energieprijzen ook flink gestegen. En het ziet er niet naar uit dat die stijging op eni gerlei wijze wordt gecompen seerd. Integendeel, de subsidies aan de verenigingen zullen vol gend jaar niet stijgen, eerder da len. Kinderdisco De stichting Jeugd- en Jongeren werk in Oegstgeest organiseert morgenmiddag een kinderdis co-bijeenkomst in de kelder van het gemeentecentrum aan de Lijtweg. huis. Begonnen wordt om half drie. Poppen (1) Het poppentheater "Wellus Nie- tus' in Voorschoten voert mor genmiddag weer een stuk voor de kinderen op. Gespeeld wordt 'Het vrouwtje met de pukkel'. De voorstelling begint om half drie en wordt gehouden in de keet aan de Winston Churchill- w eg. Poppen (2) In het Dorpshuis in Leiderdorp is morgenmiddag ook een poppen kastvoorstelling. De kinderen zijn vanaf twee uur welkom. Dia-avond De wereldwinkel in Oegstgeest organiseert morgenavond vanaf acht uur een dia-avond. Deze bijeenkomst vindt plaats in ge bouw Taberna aan de Juliana- laan. Vertoond worden dia's van een educatieve reis door Kenya en Tanzania, gemaakt door twee medewerkers van de wereldwinkel. Vrouwen In 'Sjelter' in Leiderdorp is mor genavond een avond voor vrou wen. Gepraat wordt over het thema 'Luisteren naar kinde ren'. Aanvang acht uur. Voor het nieuwe multifunctionele centrum de Muzenhof bestaat re delijk veel belangstelling. Vol gens Van der Ploeg moet de Mu zenhof voor vijftig procent van de tijd worden gebruikt om met de huidige tarieven een sluitende begroting te krijgen. Dat is op dit moment nog niet het geval. Voor de avonduren bestaat veel be langstelling, ook van bedrijven, maar voor de middaguren en vooral voor de ochtenduren zijn er maar weinig geinteresseerden. Zwembad De abonnementsprijzen van het zwembad zullen het volgend jaar niet of nauwelijks stijgen. Het bestuur van het zwembad pro beert op deze manier meer be- Pop In de Lindehoeve in Voorschoten is donderdagavond een optre den van de Amerikaanse zanger Nick Seeger. Hij zingt eigen tijds Engels werk en Neder landstalige 'traditionals'. Hij begeleidt zichzelf daarbij op on der andere gitaar en banjo. Nick Seeger heeft in het verleden on der andere opgetreden met Hank Williams en Don Mc Lean. Aanvang van zijn optreden ne gen uur. Expositie (1) In galerie 'de Pomp' in Warmond worden tekeningen tentoonge steld van Fedde Spoel. De expo sitie duurt tot en met 29 novem ber. De openingstijden zijn als volgt: dinsdag van zeven tot ne gen uur 's avonds; woensdag van tien uur tot twaalf uur 's ochtends en 's middags van twee uur tot vijf uur; donder dagmiddag van twee tot vijf uur, vrijdagavond van zeven tot negen uur en zaterdag en zon dag van twee tot vijf uur. Expositie (2) In het Leiderdorpse gemeentehuis is vanaf vrijdag een expositie van werkstukken van Willem van Scheijndel. Hij exposeert olieverfschilderijen. De ten toonstelling duurt tot en met 29 december en is op werkdagen geopend van acht uur tot half zes en op donderdagavond ook van zeven uur tot negen uur. Het eerste en tot nu toe enige buurthuis in Voorschoten werd in april 1979 geopend. In een ou de directiekeet aan de Sixlaan werden een groot aantal cursus sen en gezelligheidsbijeenkom- sten door vrijwilligers georgani seerd. De belangstelling voor het buurthuis werd zo groot, dat eni ge maanden geleden naarstig naar uitbreiding werd uitgeke ken. Het gevolg was dat in sep tember van dit jaar het buurthuis een klaslokaal, dat enkele tien tallen meters achter het buurt huis ligt, erbij kreeg. Dit klaslo kaal wordt gedeeld met de kleu terschool die ernaast nog een lo kaal in gebruik heeft. "Het bestuur van het buurthuis zag ongeveer een half jaar geleden de noodzaak in om een vast iemand in dienst te nemen. Er ontston den nogal wat organisatorische problemen en ook de contacten naar de gemeente toe liepen niet zoals het behoorde te gaan", zegt Kees Verhoog. Het bestuur deed een aanvraag bij het arbeidsbu reau om via de TAP (Tijdelijke Arbeids Plaats)-regeling een cultureel werker in dienst te krij gen. Er ontstond een schimmig ambtenarenspel tussen het ar beidsbureau en de sociale dienst. Zo kregen zowel Bilderbeek als Verhoog onafhankelijk van el kaar te horen dat ze voor veertig uur in de week daar zouden moe ten gaan werken. Tegen Karin Bilderbeek werd zelfs gezegd dat ze per 1 mei moest beginnen. Uit eindelijk bleek dat zij ieder voor twintig uur in het buurthuis zou den worden aangenomen. De dag van indiensttreding werd echter steeds uitgesteld. Eerst was er sprake van dat ze per 1 september zouden beginnen, dat zoekers te trekken. Om het te kort van zo'n 400.000 weg te werken zijn er echter wel vele tienduizenden extra zwemmers nodig. En een dergelijke stijging van het bezoekersaantal is niet haalbaar. 'Als het bezoekersaantal zo blijft als het nu is, dan moetje zeggen: sorry, maar we kunnen niet de gehele tijd open blijven. Je kan niet voor twee zwemmers twee man personeel toezicht laten houden", aldus Van der Ploeg, die ook in het bestuur van het zwembad zit. Het bestuur zou kunnen besluiten om het zwem bad op onrendabele tijdstippen te sluiten. Maar het behoud van de werkgelegenheid staat echter voorop, zo zegt Van der Ploeg. VOORSCHOTEN - Er is een (klei ne) kans dat de onroerend-goed- belasting in Voorschoten niet wordt verhoogd. Als die verho ging alleen maar is om wat "leu ke dingen voor de mensen" te gaan doen, dan zijn het CDA en de WD niet tot een verhoging bereid, zo zeiden de twee partij en gisteravond in de vergadering van de commissie financiën. Komen burgemeester en wethou ders echter met goede plannen voor volgend jaar dan mag de on- roerend-goedbelasting wel wor den verhoogd. Bij de behande ling van de begroting voor 1982 in de gemeenteraad zullen CDA en WD een beslissing nemen. De commissieleden waren het niet eens over de herindeling en her- bestrating van de Thorbecke- weg. Volgens B en W moet deze weg worden aangepast aan de werd al gauw 1 november, 15 no vember, en nog steeds is de da tum niet vastgesteld. Kann en Kees zijn ondanks deze onduidelijkheid toch alvast be gonnen. "We doen op dit mo ment vooral organisatorische be zigheden", zegt Kees, "de con tacten met de plaatselijke pers, het buurthuiskrantje en de le denadministratie." Moeilijk Kees Verhoog is op dit moment be zig met een part-time opleiding voor cultureel werk, Karin Bil derbeek is afgelopen jaar hierin afgestudeerd. In hun opleiding neemt de begeleiding van vrij willigers een grote plaats in. In het buurthuis zullen ze hiermee echter weinig te maken hebben. "Het begeleiden ligt moeilijk in het buurthuis. Ze draaien al twee jaar. Het is toentertijd opgezet door vrijwilligers. Ze zijn in die periode vrij zelfstandig gewor den. We zijn dan ook meer mede begeleiders dan begeleiders. Als belangrijkste taak hebben we ei genlijk het verbreden van het vrijwilligerskader. Op dit mo ment zijn er eigenlijk maar zes actief, dit moeten we proberen uit te breiden", aldus Verhoog. Het buurthuis telt op dit moment zo'n 200 leden. Iedereen die aan een cursus in het buurthuis deel neemt wordt ook automatisch lid. Bilderbeek schat dat onge veer 75 percent uit de Bloemen wijk komt. Uit de wijk Bosch geest komt een aanzienlijk klei ner percentage. Volgens Bilder beek ligt dit aan het feit dat de Bloemenwijk nog een echte Voorschotense wijk is. "Ze ken nen elkaar erg goed, ze komen el kaar ontzettend vaak tegen op straat en in de buurtwinkels. In Boschgeest zit niet de 'gewone man' die wel in de Bloemenwijk zit. De huidige aktiviteiten lenen zich waarschijnlijk niet voor Boschgeest—bewoners." Tjokvol Een verdere uitbreiding wat be treft de activiteiten is echter nau welijks meer mogelijk. Zowel het 'moederhuis' als de depen dance zitten elke avond tjokvol met buurtbewoners. De ene cur sus is nog niet afgelopen of de andere begint alweer. Uitsprin gende activiteiten zyn wel de 'al ternatieve kookcursus', het 'kantklossen' en de 'blokfluitcur sus'. Alleen overdag is het buurt huis nog regelmatig leeg. Ver hoog denkt om deze misschien gedeeltelijk nog te vullen met koffie-ochtenden, terwijl 's mid dags een huiswerkcursus ook nog tot de mogelijkheden be hoort. Een goed draaiend buurthuis heeft echter ook een problemenkant. "We hebben een slechte voorzie ning. Er is wel aan een aantal voorwaarden voldaan, maar het is niet prettig dat je over twee ge- huidige functie. Dat betekent dat de twee vrijliggende fietspaden, zoals aangegeven in het zoge naamde fietspadenplan, er moe ten komen. Het rijk subsidieert de fietspaden, maar het kan wel drie tot vyf jaar duren voordat die subsidie (zo'n 60.000 gulden) uiteindelijk wordt toegekend. De commissieleden, die ook in de commissie verkeerszaken zitten, waren verdeeld over de vraag of Voorschoten die fietspaden moest aanleggen met of zonder subsidie. WD, PvdA en D'66 ko zen voor het laatste. Het CDA wil alleen fietssuggestiestroken aan leggen en dat scheelt 70.000 gul den. Wethouder Van Dalen benadrukte dat de weg niet heringedeeld kan worden zonder rekening te hou den met de aanleg van de fietspa den. De WD'er Willemsen hekelde het bouwen beschikt die van elkaar af staan", vindt zowel Kees als Karin. Karin vervolgt met te zeg gen dat het verschijnsel buurt huis in Voorschoten nog onbe kend vindt is. Dit in tegenstel ling tot bijvoorbeeld Leiden. Zy vindt dan ook dat er in Voor schoten zeker nog meer buurt huizen bij moeten komen. Ze denkt daarbij allereerst aan de wijken Noord Hofland en Vliet- wijk. Doordat de Voorschotense ge meenteraad in 1979 nogal scep tisch tegenover het buurthuis- plan stond, is de financiële kant van het werk, volgens Verhoog en Bilderbeek, nogal slecht gere geld. Onlangs kreeg het buurt huis een subsidie van duizend gulden. "Dat bedrag is een la chertje, het is gewoon te dwaas" zegt Bilderbeek. Zij vindt het nogal in een schril contrast staan met de ruim 200.000 gulden die het jongerencentrum De Linde hoeve jaarlijks krijgt. Huisraden "Ze hebben hier nooit luxe ge kend. Je vindt hier dan ook ont zettend veel privé materiaal, zo als hamers, tafeltennistafel, gla zen en zelfs hele huisraden. Er is gewoon geen geld om iets aan te schaffen," zegt Verhoog. Bilder beek vult hem aan door te zeg gen dat regelmatig de kraak wordt afgegaan om spulletjes bij een te garen. "Vooral bij de kin derclub merk je de financiële nood. Je vraagt één gulden aan de kinderen om mee te doen. Een paar minuten later hebben ze een stukje hout van vier gul den alweer verzaagd." Zowel Verhoog als Bilderbeek zijn zich er terdege van bewust dan hun aanstelling maar tijdelijk is. "Het gevaar is dat je een taken pakket op je neemt dat niet over genomen kan worden. Het resul taat zou dan zyn als wij opstap pen en er komen geen nieuwe beroepskrachten, dat de mensen van vroeger er weer veel tijd in het werk moeten steken. We zul len dan ook niet te veel naar ons toetrekken, maar meer medebe- geleiden en vrijwilligers zoeken die het werk dan weer van ons kunnen overnemen." In elk ge val zullen zowel Verhoog als Bil derbeek trachten bij dé gemeen te meer geld los te krijgen voor de verschillende aktiviteiten. Volgens Verhoog zien veel buurtbewoners op tegen het con tact met de gemeente. "Ze heb ben echt de idee dat ze onder de tafel gepraat worden. Belangrijk is dat we onder meer in het So ciaal Cultureel Plan genoemd worden. Vandaaruit kunnen we dan subsidie krijgen, die lang zaam opgeschroefd moet wor den. Het is nu al bewezen dat we voldoende bestaansrecht heb ben. Nu nog genoeg financiële armslag." PAUL VAN DER BURG overheidsbeleid inzake de ener gievoorzieningen. Volgens Wil lemsen worden investeringen ge daan die niet nodig zijn, omdat het energieverbruik al afneemt en die voorzieningen dus overbo dig worden. Maar de slechte (ho gere) prognoses van het energie verbruik door de overheid wor den rustige doorberekend in de prijzen. "Iedereen weet dat het energieverbruik afneemt. Toch worden uitbreidingen gedaan die volledig onnodig zijn", zo zei hij. Wethouder Van Dalen en de CDA'er Meershoek waren het met hem eens. Maar wethouder Van Dalen stelde gelijk dat Voor schoten slechts afnemer is van het energiebedrijf Rijnland en daarom geen enekele mogelijk heid heeft dat bedrijf bijvoor beeld te wijzen op noodzakelijke bezuinigingen. DINSDAG Leiden - Museum van Geologie en Mi neralogie - Hooglandsekerkgracht, le zing over evoluerende en niet-evolue- rende groepen van ouders. Paleozoische vissen. 20-22 uur. Vikingzaal Hotel Minerva - Vrouwen- steeg. openbare voordracht over het on derwerp 'De oorsprong van de mens'. Theosofisch Genootschap, 20 uur. Boerhaavelaan 10 - verkoopdag van de Algemeen Nederlandse Vrouwenver eniging Tesselschade-Arbeid Adelt. K&O - kinderfilmmiddag, woe 14.30 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoo^straat 17, film Les Deux Anglaises et le Continent van Francois Truffaut, 20 en 22.15 uur. K&O - Oude Vest 45. film La Dentellière van Claude Goretta, 20 uur. Stadhuis - Beheerscommissie stadska- bel. 19 uur. Werklozen Advies Bureau - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren. 19-20.30 uur; aanslui tend soos. muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum(JAL) - Caeci- liastraat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond. 21-1 uur. Lezing Baha'i's - Buizerdhorst 17, tel. 213490. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736, werklozen belangen vereni ging Leiden adviesbureau, woe van 10- 12 uur. Leiderdorp - Sjelter, Heemraadlaan, po litiek café, 20.30 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie algemene zaken, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, vragen over commissie begroting, 20 uur. Taberna - Julianalaan 1, kinderdisco SJJO, woe-middag. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie maatschappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en cultuur, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie financiën, 20 Buurthuis Groenoord - Pasteurstraat 23, projectvergadering Groenoord, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do. soos met films en informatieprogramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum(JAL) - Caeci- liastraat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, tel. 213490. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'On schuldige Verleiders'-Andrzej Wcyda, 20 en 22.15 uur. LAK-cinema - Levendaal, film 'Birth of a Nation'-D.W. Griffith, 20 uur; film 'La Passion de Jeanne d'Arc'-Th. Dreyer, 22.30 uur. Gebouw van de Studenten Ekklesia - Rapenburg 100, tv-film The Touch' van Ingmar Bergman, 21.30 uur. The Jam - 2e Binnenvestgracht, optre den de groep Touchwood', 21.30 uur. Rudolf Steinerschool - Cesar Franck- straat, studiecentrum voor anthroposo- fie houdt een lezing, 20.15 uur. Rosenburch - Vijf Meilaan 71, bazaar en verkoop van hand- en borduurwerk die de bewoners hebben gemaakt, do van 10-12 uur en 14-16 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie financiën en economische zaken, 20 Oegstgeest - gemeentehuis, commissie stelt vragen naar aanleiding van begro ting, 20 uur. DONDERDAG Leiden - stadhuis, raadscommissie ruimtelijke ordéning, openbare werken en verkeer. 20 uur. LAK-cinema - Levendaal. film 'Ein Stadt sucht ein Mörder'-Fritz Lang, 20 uur, film 'Alexander Nevski'-Sergej Ei- senstein, 22.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'On schuldige Verleiders'-Andrzej W«yda, 20 en 22.15 uur. Parlement - Nieuwe Rijn 52, ruilbeurs van Ver. De Verzamelaar, inl. 982486. Museum voor Volkenkunde - Steen- straat, Japanse theeceremonie, vr 11.30 en 14.30 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vry advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur, vr soos van 15-17 uur. APOTHEKEN Leiden - Dc avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 6 nov tot 13 nov door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807; Apotheek Voorscho ten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan,tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgevers maatschappn Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor: Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 00-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitskiitendgiro 3203571 R D Paauw t.v.n. Damiate Holding BV te Haarlem redactiechef. Kwartaalabonnement 153.45 Per post75,80 Jaarabonnement 1202,30 per post 1 291,70 Directie: G. Koopman Ptv AJg redactiechef Aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oorrespondenten o a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2