"Feest moet niet té gek worden" 't Kan net zo goed voor minder geld. LAKENHAL LAMPJES Politie begint club voor lastige jeugd Gebruikers kunnen wens kenbaar maken via enquête Mooier is niet duurder jamoe. Valkenburgse burgemeester maakt zich op voor jubileum Opbrengst actie Polen 15 mille OUDSHOORN/UCHT Voor nieuwe dienstregeling openbaar vervoer AUTOVERHUUR AUTO PETER PAGINA 16 STREEK DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 VALKENBURG - "Het grootste probleem momenteel in Valken burg is de woningnood want we kunnen niet bouwen omdat we geen ruimte meer hebben. Maar indien ik morgen onbegrensde mogelijkheden zou hebben zou ik eerst de Hoofdstraat van het vele doorgaande verkeer ontlas ten". Dit zegt Valkenburgs eerste burger Van 't Wout, die maandag zijn 12,5 jarig jubileum als burge meester viert. Festiviteiten compleet met een rij toer door het dorp, een bijzonde re raadsvergadering met toespra ken en een heus dorpsfeest in het Dorpshuis zijn er al voor op touw gezet en Van 't Wout ziet er niet tegenop om het feestvarken te zijn. Integendeel zelfs, want hij verwacht dat het best een fijne dag kan worden. "Als er de hartelijkheid van de be volking uit spreekt is het altijd goed. Wel heb ik gevraagd om het niet té gek te maken". Burgemeester Van 't Wout vindt het belangrijkste in het leven hoe je als mens functioneert in welke functie dan ook. Daarom ook vindt hij het jammer dat de drempel naar de burgemeesters kamer en zelfs naar de gemeente secretarie voor veel mensen nog te hoog blijkt te zijn. "Dat is ook de reden waarom ik mijn spreekuur heb afgeschaft", legt de jubilerende eerste burger uit. "De mensen zouden altijd wanneer ze problemen hebben bij mij binnen moeten willen ko men om erover te praten". Hy vindt het daarom eveneens jammer dat de dit jaar voor het eerst gehouden nieuwjaarsrecep- WOUBRUGGE - Twee agen ten van de rijkspolitie in Woubrugge hebben voor de opgeschoten jongelui van 15 tot 18 jaar een vereniging opgericht. Het zich verve lende groepje veroorzaakte nog wel eens wat overlast in Woubrugge en de twee poli tiemannen besloten daaraan iets te doen. Het opmerkelijke initiatief van de rijkspolitie wordt door B en W van harte toege juicht. "Naar onze overtui ging is van de zijde van de politie een wezenlijke bij drage geleverd om aan het leven van een aantal jonge ren in onze gemeente weer zin en inhoud te geven", schrijven burgemeester en wethouders enthousiast in de begeleidende brief bij de gemeentebegroting 1982. Het college is zeer benieuwd naar het resultaat van het initiatief van de twee poli tiemannen. tie van het gemeentebestuur door zo weinig 'gewone' burgers werd bezocht. "Dat viel me erg tegen, ja. De mensen dachten ze ker dat die receptie er alleen was voor autoriteiten en zo. En dat was helemaal onze bedoeling niet". De open avonden die de gemeente 5 jaar geleden bij de opening van het nieuwe gemeentehuis heeft georganiseerd en die wél door veel burgers werden bezocht, be loofden wat dat betreft meer. "De mensen moeten geen schroom hebben om met een burgemeester te praten want dat is niets bijzonders". Blijven hangen Van 't Wout is 12,5 jaar geleden naar Valkenburg gekomen na eerst 24 jaar gemeentesecretaris van Renswoudc (bij Veenendaal) te zijn geweest. Het was zijn eer ste standplaats als burgemeester en het zal ook zijn laatste zijn want de nu 61-jarige Van 't Wout heeft definitief besloten niet meer uit 'zijn' gemeente weg te gaan. Hij vertelt door de toenmalige bur gemeester van Rcnswoude ei genlijk te zijn aangezet om naar dit ambt te solliciteren. "Ik heb daar heel prettig gewerkt maar ik besefte dat als ik het toen niet zou doen ik er m'n hele leven wel zou blijven hangen". Spijt heeft Van 't Wout van deze verandering niet gehad. "In het begin alleen een beetje vanwege de verloren gegane contacten De jubilerende burgemeester Burgemeester Van 't Wout: "Praten met burgemeester is niets bijzonders." dénkt er niet over om op zijn 62e van de VUT-regeling (vervroeg de uittreding) gebruik te maken. "Als ik gezond blijf wil ik graag blijven werken tot ik 65 ben, hoe wel ik wel voel dat ik een dagje ouder wordt". Gezonder is Van 't Wout zeker ge worden nadat hij 4 jaar geleden besloot om het roken eraan te ge ven. Zijn rokershoest was in het dorp zó bekend dat de bewoners van de straten tussen woonhuis en secretarie het opviel dat ze hem niet meer voorbij hoorden gaan. En oud-wethouder Van Til burg. die claimt Van 't Wout tot zijn beslissing om ermee te stop pen te hebben aangezet, vertelt dat wanneer je toen de burge- mester in het gemeentehuis zocht je alleen maar od het ge luid van dat hoesten behoefde te gaan en dan vond je hem zo Heilloos Valkenburg heeft geen aparte ge meentesecretaris want deze functie doet Van 't Wout erbij. Hij vreest niet dat dit tot een on aanvaardbare machtsconcentra tie in zijn persoon leidt. "Dat zouden de wethouders hier zeker niet nemen". Maar deze dubbelfunctie heeft wel tot gevolg dat Van 't Wout naar eigen zeggen te weinig tijd heeft voor het vervullen van de taak van een gemeentesecretaris als hoofd van de secretarie. "Je hebt eigenlijk te weinig tijd voor de administratie. Vroeger lag dat anders maar de vele re gionale contacten van een tegen woordige burgemeester slorpen steeds meer tijd op én de admini stratie is een stuk gecompliceer der geworden". In het systeem van een door de burgers te kiezen burgemeester ziet Van 't Wout "zeker voor klei nere gemeenten" geen enkel heil. "Nu sta je onafhankelijk en hoefje er niet voor te zorgen om via bepaalde beslissingen je kans op herverkiezing te vergroten. Je bent daarom ook minder te beïn vloeden". En volgens Van 't Wout zijn daar om velen in landen waarin de burgemeesters gekozen functio narissen zijn jaloers op het Ne derlandse systeem van benoem de gemeentebestuurders. Overigens gaat Valkenburg met het oog op de volgend jaar te houden gemeenteraadsverkie zingen een spannende jaarwisse ling tegemoet, zo verklapt de burgemeester. Want de ge- meeente staat zo'n 15 tot 20 men sen onder een totaal inwonertal van 3.000. Mocht dit getal ge haald en overschreden worden dan mogen de Valkenburgers volgend jaar 4 meer dan het hui dige aantal van 7 raadsleden kie zen. Van 't Wout vreest echter dat dit magische getal net niet zal worden gehaald en het gebrek aan bouwmogelijkheden zal hieraan wel debet zijn. Protest tegen kernwapens op 14 november ALPHEN AAN DEN RIJN - Op 21 november wordt in Amsterdam een grote demonstratie gehou den tegen de kernwapens. Het Alphens overlegorgaan tegen de kernbewapening heeft de voor bereidingen ter hand genomen om zoveel mogelijk adhesie aan die betoging te betuigen. Op zaterdag 14 november zal in Al phen een demonstratieve op tocht worden gehouden door het centrum, die wordt afgesloten met een bijeenkomst in gebouw Nabij aan het Lauraplein. De deelnemers aan de demonstratie worden om half een die dag ver wacht bij het arbeidsbureau aan de Blijenbergstraat. De tocht gaat via de Hooftstraat. Van Mandersloosstraat, Raadhuis straat, Hofzichtstraat naar ge bouw Nabij. Voor de grote landelijke demon stratie kan men zich voor busver voer onder meer melden op de adressen Akkerwinde 88, Haze laarstraat 2. Wilgenlaan 17 en Volkerak 35. De landelijke de monstratie wordt gesteund door het Interkerkelijk Vredesberaad, Pax Christie, Stop N-Bom, Vrou wen voor Vrede, Vrouwen tegen kernwapens. Platform van Radi cale Vredesgroepen. PvdA, D'66, PSP, CPN en WDM. ALPHEN AAN DEN RIJN - De ac tie van de stichting Regio Leiden helpt Polen heeft vorige week in Alphen aan den Rijn, Zwammer- dam en Aarlandcrveen 14.595 gulden opgebracht. Het geld zal worden besteed voor voedsel en medicijnen voor de inwoners van de Poolse stad Torun. De straatcollecte bracht ruim 3000 gulden op. Als collectanten tra den veel scholieren van het voortgezet onderwijs op. De in zameling in Aarlanderveen lever de 603 gulden op, in Zwammer- dam 573 gulden. Carnaval van Kaninefaaten 'NOORDWIJKERHOUT - In de- nieuwe Noordwijkerhoutse sporthal breekt morgen in alle kracht het feestgeweld van de plaatselijke carnavalsvereniging "De Kaninefaaten" los. Het is de eerste activiteit die in de hal plaatsheeft. Voor de carnavalsvereniging is de ze viering een "jubileum", want voor de 22ste keer wordt er een carnavalsprins gekozen, dus de vereniging bestaat twee keer elf jaar. Ter gelegenheid daarvan komt een groot aantal artiesten naar Noordwijkerhout: Saskia en Ser ge, Maywood, het Duitse show orkest "Klee Oepe Jonge", The Dutchers en magiër Mantra. Het programma wordt gepresenteerd door Hans Versnel. Het feest be gint omstreeks 20.00 uur. verlichting Haarlemmerstraat 165b Leiden Tel. 071 -.12 3918 HUUR MIJ! Tot 29 nov. exposeren Nederlandse ontwerpers hun werk in de Lakenhal, veel van de daar geëxposeerde lampen zijn een onderdeel van onze collectie moderne verlichting. Daarom wanneer U eigentijdse verlichting zoekt moet U beslist eens bij ons binnen lopen. ALPHEN AAN DEN RIJN - In woners van Alphen aan den Rijn en omstreken kunnen deze maand mogelijke wensen ken baar maken voor een nieuwe dienstregeling voor het openbaar vervoer. De inspraak over die nieuwe regeling wordt georgani seerd door het IGOR, het inter gemeentelijk overlegorgaan Rijnstreek. Het IGOR heeft daartoe enquête formulieren gestuurd aan de tien gemeenten die binnen het IGOR samenwerken. Belangstellenden kunnen een dergelijk formulier aanvragen op het gemeentehuis in hun woonplaats. Dat formu lier moet daar weer vóór 1 de cember van dit jaar worden inge leverd. De gemeenten sturen de ingevulde formulieren na die da tum door naar het IGOR dat voor de verwerking daarvan zal zorg dragen. Het gehele wensenpak ket zal worden voorgelegd aan de busondernemingen en daarna onderwerp zijn in het overleg met de verschillende vervoersbe drijven. Een nieuwe dienstrege ling wordt van kracht na goed keuring door de rijksverkeersin spectie. vermoedelijk in mei Behalve de inwoners kunnen uiter aard ook de gemeentebesturen hun wensen via het IGOR be kend maken. Voor de korte termijn heeft het IGOR zelf twee wensen: het wil dat het overleg met de vervoers bedrijven wordt verbeterd. Dat overleg laat volgens het IGOR nog veel te wensen over. "Het heeft te veel het karakter van in formatie achteraf', aldus het overlegorgaan. Het IGOR zal er daarom bij de vervoersbedrijven op aandringen in 'de voorberei dingsprocedure voor de tot standkoming van een nieuwe dienstregeling een duidelijke plaats in te ruimen voor monde ling overleg. "Zodat dit op een vroeg tijdstip en met een zekere regelmaat zal kunnen plaatsheb ben", aldus het IGOR. Verder wil het IGOR, wanneer de nieuwe dienstregeling van kracht wordt, een regionaal dienstregelingenboekje voor het gehele openbaar vervoer uitge ven. Dat moet gebeuren in sa menwerking met de Nederland se spoorwegen en busonderne mingen in de regio rond Alphen. In dat boekje moet volgens het IGOR ook een zogenaamde "pa troontij denregeling" worden op genomen, waaruit is af te leiden op welke wijze de reis van de ene naar de andere plaats het snelst kan worden gemaakt. auto's tot 24 m2 met klein rijbewijs B-E St. Aagtenstraat 16-18 - Leiden - 071 -13 47 00 Utrechtse Jaagpad - Leiden - 071 - 89 70 00 nu gPe^0Per" Kom kijken in de 1 Girls Club hoe voordelig échte kwaliteit kan zijn. Bijvoorbeeld bij de trui links van geruwde aervt Met lurex bies en vrolijke bloemetjes in de pas. Maat 92 (29.-) t/m 176 (39.-). Vanaf c/a7 En de corduroy knicker bocker. Maat 104 (39.-) t/m 176 (63.-). Vanaf 39r Midden, jacquard pullover, maat 104 (25.-)t/m 152(35.-). 0_ Vanaf u 07 Plus 'n gewatteerde chintz broek. Maat 122 (59r) t/m 176 (75.-). Vanaf ^9r Rechts'n stepjas van chintz, met borg in de capuchon. Maat 122 (69.-) t/m 164 (97.-). Vanaf 09-

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16